Umělec (2011)

Ked som počula že je to nový, nemý, čiernobiely film, hned som si povedala že ho musím vidieť. A vôbec som to neobanovala. Režisérovi sa mimoriadne vydaril zámer aby to vyzeralo ako film z dvaciatich rokov. V dnešnej dobe je finančne veľmi náročné spraviť čiernobiely film, ale tvorcom to určite stálo za to. Príbeh rozpráva o hereckej hviezde, Georgovi, ktorá prestala svietiť ked sa vynašiel film so zvukom v roku 1928. George bol veľmi pyšný a nakoniec aj na to tvrdo doplatil. Ale, samozrejme, happyending nesmel chýbať.

Dokonalý trik (2006)

Tento film som si musela pozrieť dva krát aby som mu pochopila. Je to spracované trochu nezrorumiteľne, ale je to veľmi pútavý príbeh dvoch ilúzionistov, ktorí sa snažia predbehnúť jeden druhého v trikoch, ale zájde to až pridaleko. Kedže obidvaja sú ilúzionisti, ich celý život je magický trik. Spracovanie feilmu je veľmi kvalitné, kostými sú úžasné a aj herecké výkony Hugha Jackmana a Christiana Balea.

Pearl Harbor (2001)

Napínavý príbeh z prostredia druhej svetovej vojny. Celý čas som bola v napätí, ako to dopadne ak žena miluje dvoch chalanov naraz, ktorí sú ešte ktomu aj najlepší kamatáti a nevie sa rozhodnúť a nakoniec sa osud rozhodne za ňu. Veľmi dobre spracovaný originílny príbeh s nečakanými zvratmi. Aj ked bol film miestami až príliš zdlhavý, hlavne v časti, kde Japonci napadnú Pearl Harbor, stálo to zato pozerať film až dokonca, lebo vtedy je ten najhlavnejší zvrat, ktorý bol tak dojemný, že som až plakala.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Akčný film ako sa patrí. Ani na sekundu som sa nenudila, originálny príbeh plný akcie. Tom Cruise sa zase vracia na obrazovky v plnej sile a kondícii. Je to jeden z tých filmov, pri ktorých som dej prežívala s postavami, bála som sa s nimi, akoby aj mne išlo o život. Stále sa tam niečo deje, nie sú tam nudné momenty, ani neviem ako a už film aj skončil. Kiežby boli všetky filmy také dobré ako tento...

Talisman (2012)

Obyčajný americký romantický film. Celý čas sa tam nič nedialo, až som sa nudila a potom na konci bolo trochu akcie, ktorá aj tak nedávala moc zmysel. Chlapcov otec vôbec nemusel zomrieť, kľudne mohol preplávať na druhú stranu rieky, nechápem, čo mu v tom bránilo. Celkový nápad bol síce dobrý, ale spracovanie až tak nie.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Originálny svet rozprávok, ktoré pozná každý už odmalička, nám predsa rozpráva iné príbehy ako poznáme, čo sa asi stalo potom ako skončila rozprávka ako ju poznáme my, či ako sa jednotlivé rozprávkové charaktery dostali do takej situácie ako to poznáme my. Unikátne prepojenie nášho sveta s rozprávkovým. Dej sa vždy vracia dozadu, takže je to sem-tam ťažko zrozumiteľné, ale každá časť končí tak napínavo, že sa nemôžem dočkať na nasledujúcu.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Po jedenástich rokoch zase v Stredozemi. Tentoraz s lepšími špeciálnymi efektmi. Neskutočne dobre zvládnutá vizáž trinástich trpaslíkov, každý sa niečím líši, každý má niečo výnimočné, každý má svoj vlastný charakter. A najviac ma prekvapil herecký výkon Martina Freemana, ktorý stvárnil Bilba presne tak ako ho Tolkien opisuje v knihe. Akurát si neviem predstaviť, ako chce Peter Jackson natočiť tri filmy z jednej dvesto-stranovej knihy. Ale uvidíme, možno Peter Jackson prekvapí niečím výnimočným.