eileen

Lenka B

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 30.1.2021  22:46
    Bridgertonovi (TV seriál) (2020)

Vzhledem k opěvovanosti tohoto seriálu jsem se donutila dát mu šanci a dnes při žehlení si pustila 1. díl, připravena na nejhorší. Musím konstatovat, že seriál předčil veškerá má očekávání. Nenapsala bych, že je to slátanina, je to něco mnohem horšího. Je to odporná agitka času korektnosti, něco jako naše budovatelské filmy 50. let. Tak tam se teď nachází americká kinematografie a stvořila pro to Netflix. Lidé (spíše ženy) tu mohou psát, že je to fantasy, ale podle mě je to spíš fantas-magory. Něco, co začíná slovy "Londýn v roce 1813", prostě není fikce, může mít smyšlené postavy, ale musí být zasazeno do té doby a zde polovinu populace tvoří černoši, míšenci a hlavou je královna černoška. A teď se do mě můžete opřít jako do rasistky - není tomu tak. Stejně tak nesnesitelné by pro mě bylo, kdyby ve Vzpomínkách na Afriku hrál náčelníka kmene Kikuju Robert Redford. Cožpak to lidi, co to tu chválíte, nevidíte, jaká odporná manipulace s historickými reáliemi to tu je? Nesmím zapomenout na nesmyslné sexuální hrátky na veřejnosti a podobné nesmysly. A celkově scénář je neskutečně plytký a nudný. Vizuálně krásné? To jako že tam je spousta křiklavých barev a bije to do očí? Nic na tomto seriálu není skutečné, poutavé, poučné a ani zábavné. Je to nebezpečný manipulativní brak.

• 18.1.2021  23:17

Dvě hvězdy za to, že mě to zas pobavilo, ale nejvíc mě pobavil tady uživatel Rene.Artois. Ten to napsal opravdu dobře, netřeba nic dodávat. Slátanina.

• 16.1.2021  20:56
    Nespavost (TV film) (2009)

Při sledování tohoto prapodivného dílka si říkám, kde já tu hudbu už slyšela. A ejhle, Lumír Hrma a Tchyně a uzený. Jak je možné, že je toto možné? Jsou i diváci, kteří si takových věcí všímají a já patřím mezi ně.

• 4.1.2021  11:26

Po dlouhých letech přehodnocuji své původní hodnocení. Je opravdu děsivé, kam došla dnešní kinematografie a samozřejmě lidská společnost. Je neuvěřitelný balzám podívat se na film, který je plný skutečného citu a nalezených hodnot, a který si na nic nehraje a není tam za každou cenu nacpaná všechna ta dnešní "korektnost". Bylo to opravdu pohlazení po duši a připomenutí krásných devadesátých let, o to neuvěřitelnější, že toto vzniklo v Americe. Nemůžu, než dát plný počet.

• 2.1.2021  22:00

Pro mě naprostý šok. Celý rok opěvovaná kinopohádka a takový nudný blábol bez jakéhokoliv nápadu, pointy, vtipu, prostě prachsprostý podvod, sterilita, nezajímavost, blábol! Měla jsem velký problém to dokoukat - např. scéna v hostinci s kukačkou, to nebylo k vydržení, pořád jsem čekala, co z toho vyleze a ono vůbec nic. A dobrá hudba? Mě tedy neskutečně lezla na nervy. Jediný, kdo mi připadal zajímavý, byla Jana Plodková, ale i to mě během filmu omrzelo a začlo mi to její pitvoření a hnědý zuby lézt na nervy. Už nikdy více!

• 19.8.2020  22:43
    Rebelové (2001)

Čtyři hvězdičky jsou nadhodnocené, těsně po datu vzniku jsem tomu dala dvě. Ale po letech a po zkušenostech s českým, ale poslední roky i světovým filmovým muzikálem vylepšuji a přeháním. Vizuálně zajímavé, dobrý nápad s písničkami 60. let, děj je tradičně muzikálový, což není neobvyklé a ani objevné. Hudební provedení a hlavně pěvecké výkony vyzní trochu jalově, ale jak píšu, na tu bídu posledních 20ti let...

• 26.6.2020  22:40

Nechápu tak nízké hodnocení tady, moc hezký :-).

• 20.6.2020  00:25

Po letech viděno znovu a nutno zmínit, že je to o dost vylepšené oproti nudné knižní předloze. A příjemné herecké výkony hlavních aktérů.

• 7.6.2020  22:19

Je to strašná blbina, téhle komunistické agitce na vojnu prostě nemohu dát víc, i když tam hraje Langoš a Roden, je to lež. Taková sranda to určitě na vojně nebyla, tedy aspoň ne pro ty bez rudé knížky. A nemůžu uvěřit, že tu strašnou dementně se opakující hudbu psal Hapka. Nikdy mě nenapadlo si přečíst, kdo tu slátaninu složil - dokola se opakující stupidní motiv. Hapka byl opravdu nevyzpytatelný, na jednu stranu děsné pitomosti, na druhou nezapomenutelné kousky.

• 21.4.2020  22:16
    Ano, Giorgio (1982)

Netušila jsem, že je něco takového možné :-). Miluju Pavarottiho a ty 2 hvězdy jsou jen a jen za jeho zpěv a ano, za tu scénu s drakem z Turandot, ta byla vážně vtipná. Pavarottiho herecký projev je strašlivý a scénář toho filmu je naprosto šílený. Ne snad co se týče námětu a vývoje příběhu, takových zamilovaných komedií je dost a dá se na ně alespoň trochu koukat, ale tady některé scény, viz. třeba scéna s vařením v kuchyni, byly naprosto šíleně napsané a doslova jsem se styděla za Luciana, že se k něčemu takovému propůjčil. Brrrr!

• 4.2.2020  00:35

Havlíček byl genius. Mám zde trochu problém s filmovou verzí, ale to je holt poplatné době vzniku, na mě moc němých scén s hudbou, málo dialogů, musím si přečíst předlohu. Ale tento příběh je v dnešní době tolik potřebný, v době konzumu zvlášť člověk vnímá, co by mělo být důležité. Skvělá paní Brzková a R. Hrušínský jako mladíček.

• 31.1.2020  20:00

Naprosto nechápu zdejší vysoké hodnocení, považuji se za milovnici romantických filmů, ale s vtipem a nápadem, tohle je prostě děsná limonáda, navíc Gosling mě nechává chladným a Rachel McAdams mě ničím neoslovila a hlavně mě neoslovil ničím scénář. Je to neskutečně dlouhé a naprosto o ničem. Kde jsou časy Dvou tváří lásky a jím podobných romanťáren, které měly vtip i romantiky kopec.

• 16.12.2019  23:43

Proboha, co to bylo? Pustila jsem si to jako oddychovku po těžkém dni kvůli Baldwinovi a ten tam na začátku párkrát vzal telefon. Pak už se tam neobjevil, za to tam stále žvanil nějakej slizkej francouz a vypouštěl jedno moudro za druhým, pořád jsem čekala, co z toho vyleze a konec byl snad nejtrapnější. Naprosto ztracený čas, něco tak unylého jsem už dlouho neviděla.

• 29.11.2019  23:49

Z nostalgie dávám 4*, ale to kouzlo jako za dětských let to nemá. Jednoduchoučký příběh, zázračné uzdravení, ale je fakt, že Gustavo Thöni je sympaťák a hory jsou tam krásný, ale co se týče filmařiny opravdu nic moc. Za komančů ale zázrak.

• 28.11.2019  22:55
    Milda (2017)

Je to komická figurka bez inteligence, zapálená pro svou věc a ve svém přesvědčení jde až za hrob. Ale z toho všeho, i když se tomu člověk směje, jde strach. A hlavně proto, že se to v trochu jiné formě může lehko vrátit, soudě podle posledního vývoje u nás. Před 30 lety mi bylo čtrnáct, ale tu dobu si dobře pamatuju a dobře si pamatuju, co to bylo za hnůj. Neměli se lidé líp, jak soudruh zde neustále opakuje a odůvodňuje to tím, že nebyli nezaměstnaní. To nebyli, protože by šli sedět, ale plno doktorů a vzdělaných lidí sedělo v kotelnách, nebo dělalo jinou podřadnou práci, pokud nebyli zrovna zavření. Jsou to hnusný kecy a jenom blb mu tohle může sežrat. Byli to vrazi a oni byli těmi vykořisťovateli, ne kapitalisti. Takové snímky jsou třeba a je třeba to dnešním generacím pouštět, protože kdo tohle nezná, nedovede si to vůbec představit.

• 19.11.2019  23:33

Tak to byla pecka! Moc povedené!

• 3.11.2019  22:50

Tento dokument si nezaslouží nízké hodnocení, pravdou je, že spoustu informací již známe z obsáhlého dokumentu Co tě nezabije..., ale i zde je mnoho věcí nových a hlavně, poslouchat Miloše Formana je vždy zajímavé a poučné a sledovat jeho cestu životem je vždy pro mě ohromující a jsem ráda, že zde jsem to viděla zase z trochu jiného pohledu. Jsem dojatá a opět jsem si uvědomila, jak moc filmu Miloš Forman bude chybět, zanechal tu nesmrtelné dílo.

• 22.10.2019  21:41
    Teroristka (2019)

Rozhodně to není komedie, možná jedné scéně z toho filmu se můžeme smát. Ale řekla bych, že film dost silně evokuje naší politickou scénu, tedy převedenou do nižších politických sfér. A to mě nutí spíš plakat, než se smát, kam jsme to dotáhli. Ale jako obraz současné doby dosti pravdivé.

• 21.7.2019  17:26
    Dobrá Voda (TV seriál) (1982)

Nechápu, že něco takového mohl stvořit F. Filip. Moc se tam nesoudruhuje, přesto to celé tou atmosférou dýchá a velkou zásluhu na tom má Haničinec, tohoto herce bohužel nemám ráda a tady ta role je jedna z jeho nejstrašnějších.

• 9.7.2019  00:39
    Yesterday (2019)

Vlastně ani nevím, proč dávám ty 2 hvězdy, snad z nostalgické vzpomínky na dřívější Curtisovy scénáristické počiny. Šla jsem do kina se smíšenými pocity, nečekala jsem od filmu nic zvláštního a to bývá většinou dobrý začátek, film často příjemně překvapí. Tady to ale nefungovalo vůbec. Začátek nezajímavý - nesympatický hlavní hrdina, kterého nikdo nebere - naprosto pochopitelně. Pak "velký třesk" a vida, naděje v podobě písní Beatles je na světě. To bych ještě pochopila, kdyby to v něco vykrystalizovalo, ale tak se bohužel nestalo, vyústilo to v naprostý kýčovitý happy end a mně vážně vadí, že nevím, proč lidi najednou neznali zrovna Beatles, Oasis, Coca-colu a Harry Pottera. Ale možná jsem už stará a nebo natvrdlá. Každopádně od tvůrce Lásky nebeské bych čekala něco víc. A to dnešní párování bělošky s Indem, nebo s černochem a nutnosti v každém příběhu zastoupit všechna etnika už mi leze krkem. Jednou větou slátanina, na kterou chci rychle zapomenout a už o ni nikdy nezavadit.

• 4.4.2019  23:23
    Pohádkář (2014)

Napíše mi někdo, jak to teda skončilo? Námět slibný, i se to zajímavě rozjelo, ale v co to proboha vyústilo? Asi nejsem tak sofistikovaná, ale co měl znamenat ten happy úsměv Hádkův na konci? Trochu mi to připomnělo křečovitý smích Normana v Psychu :-). Vážně hodně divný.

• 3.4.2019  00:16

Něco takového už dnes nikdo nenatočí, dnes je humor úplně o něčem jiném a konverzačku tohoto typu už nikdo nedokáže vymyslet. Jak osvěžující, vidět něco z normálního prostředí a života, co si na nic nehraje. A těch skvělých herců, kterým vévodí Dana Medřická a V. Brodský a ještě mladí Dlouhý se Skopalem. Krásná vzpomínka na staré časy.

• 2.4.2019  00:13

Tak tohle mě opravdu nebavilo a dokoukala jsem to na 3x s velkým sebezapřením a jen ze zvědavosti. O Lady Gaga vím dlouho, že je skvělá zpěvačka nejen popová, ale třeba i jazzová, tady jí to sedlo a její normální vizáž byla osvěžující. Ale ten příběh byl taková nuda!!! Nevadí mi čisté romanťárny, vím, že od muzikálu nelze čekat příběhově nic zvláštního, ale tohle neplynulo, to bylo tak šíleně dlouhý a hudba tak nezáživná, jediná pecka Shallow to nezachrání, ostatní šeď a žádný nápad. Cooper asi dobrý, ale celkově mě ten jejich vztah nějak nevzal. Bohužel, pro mě zůstává o dost vpředu verze se Streisand a Kristoffersonem, hudba je tam sice poplatná té době 70. let, ale má to lepší tah a vztah tamté dvojice mi připadá uvěřitelnější a líp se na to kouká. Nominace na Oscara - kromě titulní písně - nechápu.

• 29.3.2019  23:45
    Marco Polo (TV seriál) (1982)

Viděla jsem to několikrát jako holka a po letech jsem si to opět zopakovala. Jedním slovem nádhera. Neztratilo to nic ze svého kouzla. Tenhle seriál se opravdu hoooodně povedl.

• 15.2.2019  21:53
    MOST! (TV seriál) (2019)

Jsem asi z jiný planety, soudě dle zdejšího hodnocení, ale humor tohoto ražení mě opravdu míjí. Při sledování takového typu seriálu se mi dělá zle. Jen si tak říkám, kam spějeme, když se tohle tak líbí. Nehodnotím, jelikož jsem nedokázala dokoukat ani jeden díl, to se prostě nedá vydržet.

• 28.1.2019  23:06
    Evita (1996)

Dala jsem si po hodně letech opáčko a pokusila se vydržet tenhle muzikál. Muzikály, tedy dobré, mám hodně ráda. Ale nemůžu si pomoci, A. L. Webberovi už prostě na chuť nepřijdu. Všechny ty jeho kusy jsou takový dutý, snad jen Jesus Christ je zajímavý, tady, i když by i děj mohl být poutavý, tak se tam neděje v podstatě nic jiného, než že Madonna stojí před davem a kyne mu rukama vysoko zvednutýma, Banderas je za rebela, asi největší plus filmu, a Perón J. Pryce je směšná potutelně se usmívající živá kulisa. Pár tklivých, nijak vyjímečných melodií a mezi nimi spousta nudné hudební omáčky, jak typické právě u Webbera. Na výlučně zpívaný muzikál dle mého trapné a přes 2 hodiny téměř k nepřečkání, Les Miserables, to je jiná káva. A tanečně je to taky bída, všimla jsem si ke konci valčíku Madonny s Banderasem, to měl být asi vrchol, ale bylo to trapné. Za mě horší 3*.

• 5.12.2018  23:26

Neposlouchám rock, nejsem skalní fanynka Queen, ale opravdu se mi hodně líbí pár písniček a bezesporu Freddie byl neskutečný talent a jeho skladby jsou naprosto originální a hodně z nich je opravdu bombastických. Věděla jsem, že to bude hodně dobré a s tím jsem do kina i šla, ale film doslova předčil veškerá má očekávání, naprosto mě dostal. Něco tak strhujícího jsem už dlouho neviděla. Neznám Freddieho životopis, opravdu jen v kostce, ale jestliže si tady hraje někdo se slovíčky a vyčítá tomu autentičnost, tak je to směšné. Ten film, myslím, dost glorifikuje tuto osobnost, ale rozhodně ne nijak nevkusně a okatě, ano veškeré jeho přešlapy zde svádí na jeho okolí, ať už problémy v rodině, nebo lidi, kteří ho obklopovali. Ale takto vyjímečný člověk, kterým Mercury nesporně byl, takový život asi žil a těmto lidem bezesporu naprosto důvěřoval. Byl obětí své jinakosti a jako už spousta jemu podobných, na to i doplatil. Ale zpět k filmu. Přes svou délku film plyne ohromným tempem a ani chvíli nenudí. Je to nejen díky skvěle vystavěnému scénáři, ale lví podíl na tom má Rami Malek, který je prostě a jednoduše úžasný, naprosto nechápu, jak to dokázal, on opravdu je Freddie Mercury se vším všudy. Většinou se v koutku duše stydím, když nějaký herec hraje jinou známou osobnost a v určitých okamžicích to není ono. Ale tady takový okamžik nebyl ani náznakem. Neskutečné!!! A další neskutečný zážitek byla hudební čísla, která opravdu volají po shlédnutí v kině s kvalitním zvukem. Neskutečné plus filmu je i v tom, že nekončí jeho smrtí, ale úžasným vystoupením na monstrózní charitativní akci pro Afriku, to je vážně pecka, Rami Malek to tam rozbalí ve velkém. Na tento zážitek jen tak nezapomenu.

• 3.12.2018  22:08

Autoři si z nás snad dělají legraci, už dva díly koukáme na brutální zločiny v přímém přenosu a nikdo nevolá policii, továrna hoří a hasiči dlouho a dlouho nikde, všichni se dusí, ale Magda to asi zázračně přežije. A vrcholem všeho je, že Tomáš jde slepě zachraňovat, ať ho to stojí, co stojí. Tomu snad nemůže uvěřit vůbec nikdo. Jediné, na co se fakt dobře dívá je incest Pavla Kříže, to je opravdu ňamka - kreatury mu sedí taky dobře, ne jenom Š. Š.

• 21.11.2018  23:27

Pro mě naprosto nezajímavý nudný film, těch 155 minut naprosto k nepřečkání, na poněkolikáté jsem se donutila to dokoukat, ale zdejších 83% opravdu nechápu. Od autora Anglického pacienta bych čekala víc, děj byl neskutečně zdlouhavý, kromě vražd a tragédií se tam vlastně nic jiného nestalo. Já tohle americké "umění" fakt nebaštím.

• 2.10.2018  23:26

Člověk tady nesmí přemýšlet nad uvěřitelností příběhu, je to střeštěné, ale je to vcelku zábavné, Jiří Langmajer ve své nejtradičnější roli, tedy aspoň v té první půlce, Anna Polívková se pro roli "mužatky" narodila, to jí fakt sedne a zahrála to skvěle. Praštěný ale zábavný.

<< předchozí 1 2 3 4 5