eileen

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 21.4.2020  22:16
    Ano, Giorgio (1982)

Netušila jsem, že je něco takového možné :-). Miluju Pavarottiho a ty 2 hvězdy jsou jen a jen za jeho zpěv a ano, za tu scénu s drakem z Turandot, ta byla vážně vtipná. Pavarottiho herecký projev je strašlivý a scénář toho filmu je naprosto šílený. Ne snad co se týče námětu a vývoje příběhu, takových zamilovaných komedií je dost a dá se na ně alespoň trochu koukat, ale tady některé scény, viz. třeba scéna s vařením v kuchyni, byly naprosto šíleně napsané a doslova jsem se styděla za Luciana, že se k něčemu takovému propůjčil. Brrrr!

• 4.2.2020  00:35

Havlíček byl genius. Mám zde trochu problém s filmovou verzí, ale to je holt poplatné době vzniku, na mě moc němých scén s hudbou, málo dialogů, musím si přečíst předlohu. Ale tento příběh je v dnešní době tolik potřebný, v době konzumu zvlášť člověk vnímá, co by mělo být důležité. Skvělá paní Brzková a R. Hrušínský jako mladíček.

• 31.1.2020  20:00

Naprosto nechápu zdejší vysoké hodnocení, považuji se za milovnici romantických filmů, ale s vtipem a nápadem, tohle je prostě děsná limonáda, navíc Gosling mě nechává chladným a Rachel McAdams mě ničím neoslovila a hlavně mě neoslovil ničím scénář. Je to neskutečně dlouhé a naprosto o ničem. Kde jsou časy Dvou tváří lásky a jím podobných romanťáren, které měly vtip i romantiky kopec.

• 16.12.2019  23:43

Proboha, co to bylo? Pustila jsem si to jako oddychovku po těžkém dni kvůli Baldwinovi a ten tam na začátku párkrát vzal telefon. Pak už se tam neobjevil, za to tam stále žvanil nějakej slizkej francouz a vypouštěl jedno moudro za druhým, pořád jsem čekala, co z toho vyleze a konec byl snad nejtrapnější. Naprosto ztracený čas, něco tak unylého jsem už dlouho neviděla.

• 29.11.2019  23:49

Z nostalgie dávám 4*, ale to kouzlo jako za dětských let to nemá. Jednoduchoučký příběh, zázračné uzdravení, ale je fakt, že Gustavo Thöni je sympaťák a hory jsou tam krásný, ale co se týče filmařiny opravdu nic moc. Za komančů ale zázrak.

• 28.11.2019  22:55
    Milda (2017)

Je to komická figurka bez inteligence, zapálená pro svou věc a ve svém přesvědčení jde až za hrob. Ale z toho všeho, i když se tomu člověk směje, jde strach. A hlavně proto, že se to v trochu jiné formě může lehko vrátit, soudě podle posledního vývoje u nás. Před 30 lety mi bylo čtrnáct, ale tu dobu si dobře pamatuju a dobře si pamatuju, co to bylo za hnůj. Neměli se lidé líp, jak soudruh zde neustále opakuje a odůvodňuje to tím, že nebyli nezaměstnaní. To nebyli, protože by šli sedět, ale plno doktorů a vzdělaných lidí sedělo v kotelnách, nebo dělalo jinou podřadnou práci, pokud nebyli zrovna zavření. Jsou to hnusný kecy a jenom blb mu tohle může sežrat. Byli to vrazi a oni byli těmi vykořisťovateli, ne kapitalisti. Takové snímky jsou třeba a je třeba to dnešním generacím pouštět, protože kdo tohle nezná, nedovede si to vůbec představit.

• 19.11.2019  23:33

Tak to byla pecka! Moc povedené!

• 3.11.2019  22:50

Tento dokument si nezaslouží nízké hodnocení, pravdou je, že spoustu informací již známe z obsáhlého dokumentu Co tě nezabije..., ale i zde je mnoho věcí nových a hlavně, poslouchat Miloše Formana je vždy zajímavé a poučné a sledovat jeho cestu životem je vždy pro mě ohromující a jsem ráda, že zde jsem to viděla zase z trochu jiného pohledu. Jsem dojatá a opět jsem si uvědomila, jak moc filmu Miloš Forman bude chybět, zanechal tu nesmrtelné dílo.

• 22.10.2019  21:41
    Teroristka (2019)

Rozhodně to není komedie, možná jedné scéně z toho filmu se můžeme smát. Ale řekla bych, že film dost silně evokuje naší politickou scénu, tedy převedenou do nižších politických sfér. A to mě nutí spíš plakat, než se smát, kam jsme to dotáhli. Ale jako obraz současné doby dosti pravdivé.

• 21.7.2019  17:26
    Dobrá Voda (TV seriál) (1982)

Nechápu, že něco takového mohl stvořit F. Filip. Moc se tam nesoudruhuje, přesto to celé tou atmosférou dýchá a velkou zásluhu na tom má Haničinec, tohoto herce bohužel nemám ráda a tady ta role je jedna z jeho nejstrašnějších.

• 9.7.2019  00:39
    Yesterday (2019)

Vlastně ani nevím, proč dávám ty 2 hvězdy, snad z nostalgické vzpomínky na dřívější Curtisovy scénáristické počiny. Šla jsem do kina se smíšenými pocity, nečekala jsem od filmu nic zvláštního a to bývá většinou dobrý začátek, film často příjemně překvapí. Tady to ale nefungovalo vůbec. Začátek nezajímavý - nesympatický hlavní hrdina, kterého nikdo nebere - naprosto pochopitelně. Pak "velký třesk" a vida, naděje v podobě písní Beatles je na světě. To bych ještě pochopila, kdyby to v něco vykrystalizovalo, ale tak se bohužel nestalo, vyústilo to v naprostý kýčovitý happy end a mně vážně vadí, že nevím, proč lidi najednou neznali zrovna Beatles, Oasis, Coca-colu a Harry Pottera. Ale možná jsem už stará a nebo natvrdlá. Každopádně od tvůrce Lásky nebeské bych čekala něco víc. A to dnešní párování bělošky s Indem, nebo s černochem a nutnosti v každém příběhu zastoupit všechna etnika už mi leze krkem. Jednou větou slátanina, na kterou chci rychle zapomenout a už o ni nikdy nezavadit.

• 4.4.2019  23:23
    Pohádkář (2014)

Napíše mi někdo, jak to teda skončilo? Námět slibný, i se to zajímavě rozjelo, ale v co to proboha vyústilo? Asi nejsem tak sofistikovaná, ale co měl znamenat ten happy úsměv Hádkův na konci? Trochu mi to připomnělo křečovitý smích Normana v Psychu :-). Vážně hodně divný.

• 3.4.2019  00:16

Něco takového už dnes nikdo nenatočí, dnes je humor úplně o něčem jiném a konverzačku tohoto typu už nikdo nedokáže vymyslet. Jak osvěžující, vidět něco z normálního prostředí a života, co si na nic nehraje. A těch skvělých herců, kterým vévodí Dana Medřická a V. Brodský a ještě mladí Dlouhý se Skopalem. Krásná vzpomínka na staré časy.

• 2.4.2019  00:13

Tak tohle mě opravdu nebavilo a dokoukala jsem to na 3x s velkým sebezapřením a jen ze zvědavosti. O Lady Gaga vím dlouho, že je skvělá zpěvačka nejen popová, ale třeba i jazzová, tady jí to sedlo a její normální vizáž byla osvěžující. Ale ten příběh byl taková nuda!!! Nevadí mi čisté romanťárny, vím, že od muzikálu nelze čekat příběhově nic zvláštního, ale tohle neplynulo, to bylo tak šíleně dlouhý a hudba tak nezáživná, jediná pecka Shallow to nezachrání, ostatní šeď a žádný nápad. Cooper asi dobrý, ale celkově mě ten jejich vztah nějak nevzal. Bohužel, pro mě zůstává o dost vpředu verze se Streisand a Kristoffersonem, hudba je tam sice poplatná té době 70. let, ale má to lepší tah a vztah tamté dvojice mi připadá uvěřitelnější a líp se na to kouká. Nominace na Oscara - kromě titulní písně - nechápu.

• 29.3.2019  23:45
    Marco Polo (TV seriál) (1982)

Viděla jsem to několikrát jako holka a po letech jsem si to opět zopakovala. Jedním slovem nádhera. Neztratilo to nic ze svého kouzla. Tenhle seriál se opravdu hoooodně povedl.

• 15.2.2019  21:53
    MOST! (TV seriál) (2019)

Jsem asi z jiný planety, soudě dle zdejšího hodnocení, ale humor tohoto ražení mě opravdu míjí. Při sledování takového typu seriálu se mi dělá zle. Jen si tak říkám, kam spějeme, když se tohle tak líbí. Nehodnotím, jelikož jsem nedokázala dokoukat ani jeden díl, to se prostě nedá vydržet.

• 28.1.2019  23:06
    Evita (1996)

Dala jsem si po hodně letech opáčko a pokusila se vydržet tenhle muzikál. Muzikály, tedy dobré, mám hodně ráda. Ale nemůžu si pomoci, A. L. Webberovi už prostě na chuť nepřijdu. Všechny ty jeho kusy jsou takový dutý, snad jen Jesus Christ je zajímavý, tady, i když by i děj mohl být poutavý, tak se tam neděje v podstatě nic jiného, než že Madonna stojí před davem a kyne mu rukama vysoko zvednutýma, Banderas je za rebela, asi největší plus filmu, a Perón J. Pryce je směšná potutelně se usmívající živá kulisa. Pár tklivých, nijak vyjímečných melodií a mezi nimi spousta nudné hudební omáčky, jak typické právě u Webbera. Na výlučně zpívaný muzikál dle mého trapné a přes 2 hodiny téměř k nepřečkání, Les Miserables, to je jiná káva. A tanečně je to taky bída, všimla jsem si ke konci valčíku Madonny s Banderasem, to měl být asi vrchol, ale bylo to trapné. Za mě horší 3*.

• 5.12.2018  23:26

Neposlouchám rock, nejsem skalní fanynka Queen, ale opravdu se mi hodně líbí pár písniček a bezesporu Freddie byl neskutečný talent a jeho skladby jsou naprosto originální a hodně z nich je opravdu bombastických. Věděla jsem, že to bude hodně dobré a s tím jsem do kina i šla, ale film doslova předčil veškerá má očekávání, naprosto mě dostal. Něco tak strhujícího jsem už dlouho neviděla. Neznám Freddieho životopis, opravdu jen v kostce, ale jestliže si tady hraje někdo se slovíčky a vyčítá tomu autentičnost, tak je to směšné. Ten film, myslím, dost glorifikuje tuto osobnost, ale rozhodně ne nijak nevkusně a okatě, ano veškeré jeho přešlapy zde svádí na jeho okolí, ať už problémy v rodině, nebo lidi, kteří ho obklopovali. Ale takto vyjímečný člověk, kterým Mercury nesporně byl, takový život asi žil a těmto lidem bezesporu naprosto důvěřoval. Byl obětí své jinakosti a jako už spousta jemu podobných, na to i doplatil. Ale zpět k filmu. Přes svou délku film plyne ohromným tempem a ani chvíli nenudí. Je to nejen díky skvěle vystavěnému scénáři, ale lví podíl na tom má Rami Malek, který je prostě a jednoduše úžasný, naprosto nechápu, jak to dokázal, on opravdu je Freddie Mercury se vším všudy. Většinou se v koutku duše stydím, když nějaký herec hraje jinou známou osobnost a v určitých okamžicích to není ono. Ale tady takový okamžik nebyl ani náznakem. Neskutečné!!! A další neskutečný zážitek byla hudební čísla, která opravdu volají po shlédnutí v kině s kvalitním zvukem. Neskutečné plus filmu je i v tom, že nekončí jeho smrtí, ale úžasným vystoupením na monstrózní charitativní akci pro Afriku, to je vážně pecka, Rami Malek to tam rozbalí ve velkém. Na tento zážitek jen tak nezapomenu.

• 3.12.2018  22:08

Autoři si z nás snad dělají legraci, už dva díly koukáme na brutální zločiny v přímém přenosu a nikdo nevolá policii, továrna hoří a hasiči dlouho a dlouho nikde, všichni se dusí, ale Magda to asi zázračně přežije. A vrcholem všeho je, že Tomáš jde slepě zachraňovat, ať ho to stojí, co stojí. Tomu snad nemůže uvěřit vůbec nikdo. Jediné, na co se fakt dobře dívá je incest Pavla Kříže, to je opravdu ňamka - kreatury mu sedí taky dobře, ne jenom Š. Š.

• 21.11.2018  23:27

Pro mě naprosto nezajímavý nudný film, těch 155 minut naprosto k nepřečkání, na poněkolikáté jsem se donutila to dokoukat, ale zdejších 83% opravdu nechápu. Od autora Anglického pacienta bych čekala víc, děj byl neskutečně zdlouhavý, kromě vražd a tragédií se tam vlastně nic jiného nestalo. Já tohle americké "umění" fakt nebaštím.

• 2.10.2018  23:26

Člověk tady nesmí přemýšlet nad uvěřitelností příběhu, je to střeštěné, ale je to vcelku zábavné, Jiří Langmajer ve své nejtradičnější roli, tedy aspoň v té první půlce, Anna Polívková se pro roli "mužatky" narodila, to jí fakt sedne a zahrála to skvěle. Praštěný ale zábavný.

• 22.9.2018  23:10

Film je pro mě ukázka toho, že zajímavý námět jde natočit i úplně blbě. Jak toto mohlo být originální, přitom to ale působí, alespoň na mě, strašně nepřirozeně, od začátku do konce je to taková divná křeč. Dana Stevense mám ráda, ale tahle role mu moc nesedla a Rebecca Hall mi byla taková nějaká nesympatická, nehezká, i když všichni pořád říkali, jak je krásná. Chování hlavních představitelů bylo neskutečně nejapné. Uměla bych si i představit, že se dva lidé leknou , že spolu mají strávit celý život, aniž by poznali někoho jiného a chtějí to dohnat. Ale proč tak okatě jeden před druhým? A závěr - pro mě úplně nemožný, buď to měl být happyend, nebo si ona měla včas uvědomit, že s ním nechce žít. Proč ji v tom utvrdil zrovna dodělaný byt, to jsem fakt nepochopila. Divný od začátku do konce.

• 15.9.2018  23:42

Dala bych 3*, ale nadhodnotím kvůli tady té smršti špatných hodnocení. Rozhodně to není nezajímavé a párkrát jsem se opravdu od srdce zasmála. Vcelku originální pojetí romantické komedie, to se musí nechat. Nechápu, proč je tady tolik vypsaných herců, ve filmu hrají jen oba hlavní představitelé, jinak tam je jen kompars, nikdo jiný tam neotevře pusu, ale nenudila jsem se, to opravdu ne.

• 28.7.2018  22:57

Pravda, nebylo to moc akční, ale mně se to jevilo jako skutečné, ze života, příběh dvou stárnoucích osamělých lidí, kteří k sobě najdou cestu, a když dojdou k tomu že je jim spolu moc fajn, nutnost je rozdělí. Líbil se mi otevřený konec, nic americky přesládlého. Bylo příjemné přesně po 50ti letech od milovaných Bosých nohou koukat opět na Jane a Roberta, jak jim to spolu ladí.

• 14.5.2018  23:20

To už nikdo dnes nenatočí v České televizi slušný historický film, na který by se dalo koukat a byl by výpravný a shrnul by důležité události dané doby? Co to je za prapodivné "umění" ty kamenné tváře, dramaticky mlčenlivé, většinu času nic neříkající? Scénář o ničem, děj vás absolutně nevtáhne, jelikož vlastně ani nevím, co se tam přesně děje, nějaká změť prapodivných nicneříkajících obrazů. Jděte s tím do háje, už jsem opravdu znechucená. Nově natočený Jan Hus i Karel IV. dopadli prachbídně, ale vždycky jsem se oklepala a zase to zkusila znovu, protože BBC tohle umí a já pořád doufám, že alespoň trochu budeme "opisovat". Ale toto je ubohost a výsměch!!!

• 15.4.2018  21:42
    Trojí život (TV film) (2018)

Tak to bylo opravdu utrpení, jedna velká křeč, komedie, u které jsem se ani jednou nezasmála, spíš se mi chtělo brečet. Než to začalo, říkala jsem si, že to bude kopie tohoto filmu s Dudley Moorem https://www.csfd.cz/film/2545-micki-maude/komentare/, ale kéž by byla. Něco tak stupidního už jsem dlouho neviděla a doufám, že dlouho neuvidím.

• 26.3.2018  23:56
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Nevím, kolikrát jsem tento seriál viděla, ale hodněkrát. Pokaždé si říkám, že už se přece nebudu dívat, ale vždycky, když ho v neděli dopoledne reprízují, neodolám a zapnu to tam. Zcela jistě nemám v hlavě žádný tak "srdcový" seriál, jako je tento a s věkem ještě více doceňuji jeho kvalit. František Filip je opravdu mistr, jeho tvorbu miluju a u mě patří mezi tu nejvyšší špičku televizní tvorby. Ty vyšperkované dialogy a v nich tolik moudra, zvláště v dnešní době mi přijde zase hodně aktuální. Ta doba byla tak podobná té mezi lety 48 - 89 minulého století, i když trochu jinak. A teď mi připadá, že se tam zase pomalu blížíme. Nechápu, jak zde někdo může psát, že je to nudné a statické, tam je tolik řečeno a je to nabité dějem, narozdíl od těch dnešních nesmyslů. A výkony všech zúčastněných jsou naprosto geniální, od R. Brzobohatého, přes D. Medřickou, R. Lukavského, V. Menšíka, J. Kemra, J. Marvana a samozřejmě J. Třísku. Jedním slovem nádhera.

• 11.12.2017  23:07
    La La Land (2016)

Opravdu velké zklamání. Muzikály mám ráda, když se povedou, děj je vždy předvídatelný, čitelný, s tím se počítá, jde tam ale o něco jiného, příběh je jen něco "navíc", pro mě je zážitkem zajímavá dechberoucí choreografie spojená s krásnou hudbou. Když muzikálu chybí původní hudba - písničky, což zde bylo jasné již předem a byla bych to ochotna odpustit, ale navíc chybí taneční čísla - nechápu zde v obsahu filmu autorovo "skvělé písničky doprovázené velkolepými tanečními čísly"- to jsme asi koukali každý na něco jiného, tady rozhodně nebylo nic velkolepého, už úvodní scéna na silnici v zácpě byla opravdu tanečně nanejvýš trapná a ten tanec ústřední dvojice "ve vzduchu" v té hvězdárně, nebo co to bylo, to bylo taky naprosto o ničem. Herci se sice pokouší o něco podobajícího se tanci, ale je to opravdu chabé, nepřesné - nijaké. Já ty novodobé americké muzikály nežeru - Moulin Rouge, Chicago, teď tohle! Nenávratně pryč jsou doby Zpívání v dešti, Hello Dolly, Funny Girl, West Side story - to se opravdu tajil dech nad těmi náročnými tanečními pasážemi dokonale přesnými, kdy tlupa tanečníků tančila jak jeden. Oscary se dnes dávají zadarmo, je to podvod.

• 4.12.2017  21:20

Přiznám se, že francouzskou a italskou kinematografii až na vyjímky nemusím a asi proto jsem tento film dosud neviděla. Tento víkend mi ale padl do oka a do žehlení a docela mě vzal. Musela jsem všeho nechat a soustředěně koukat. Je to originálně napsané a vůbec si nevybavím, kdy bych viděla "milostný" příběh dvou lidí takto pro mě nepředvídatelně napsaný. Příjemná změna oproti těm na chlup stejným limonádám, co se dnes vaří. Zde sice vidíme happy end, ale to takový decentní a vlastně ne úplně sladký, pro mě s otazníkem. Ten fór s dětmi je geniální!!!! A Loren s Mastroianním válí. Ta láska, sobectví, nenávist, to je tak skvěle zahrané a uvěřitelné. Paráda, brzy si to zopakuji.

• 28.10.2017  12:32

Nemůžu se tady ubránit pocitu, že to celé působí jako "křeč". Skvělý námět, obstojný scénář zasazený do předvánočního času do krásné Prahy, v hlavních rolích s Vetchým a Geislerovou, které mám vážně ráda, ale u mě to prostě nějak nefunguje, oba hrají tak nějak divně, přehrávají, nevěřím jim to od začátku až do konce, scéna, kdy Petr Marii žádá v recepci o to, aby si ho "naoko" vzala, je děsně zahraná oběma a marně se snažím přijít na to, proč to tak je a ani v dalších fázích filmu to s nimi není lepší, vůbec není ve filmu poznat, že by se do sebe zamilovali a konec "Miluju tě" a "Taky tě miluju" taky vyznívá divně, všechno je tam takový neosobní, představitelka Emy je občas docela sympatická, ale taky to pro mě není šťastná volba. Takže jediné, co mi tam v tom filmu přišlo přirozené, byla malá rolička Jiřího Dvořáka a vcelku i tatínek Oldřicha Vlacha a Marek Taclík, ale ti tam měli opravdu hodně málo prostoru a jediné místo, kde mi chování Vetchého a Geislerové nepřišlo afektované a nepravdivé, bylo na té chatě u tatínka na horách a to je hodně málo. Zkrátka komentář uživatele Castora mi mluví z duše, naprosto se ztotožňuji!!!!

<< předchozí 1 2 3 4