Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Biografie (5)

Lana Wachowski (scenáristka / režisérka / producentka)

02.02.2009

"Myslíme, že filmy jsou docela nudné a předvídatelné, chceme zamést se všemi diváckými očekáváními!" Lana Wachowski se narodila jako muž Laurence Wachowski 21. června 1965 do polsko-americké rodiny v Chicagu. Její matka, Lynne, byla zdravotní sestra a malířka, otec, Ron, byl obchodník. Spolu s mladším bratrem Andym chodili na… (více)

Lilly Wachowski (scenáristka / režisérka / producentka)

31.01.2009

"Myslíme, že filmy jsou docela nudné a předvídatelné, chceme zamést se všemi diváckými očekáváními!" Andy Wachowski se narodil 29. prosince 1967 do polsko-americké rodiny v Chicagu. Jeho matka, Lynne, byla zdravotní sestra a malířka, otec, Ron, byl obchodník. Spolu se starším bratrem Larrym (nyní Lana) chodili na stejnou… (více)

Matthew Vaughn (producent / režisér / scenárista)

19.02.2008

Štěstí hraje v mém povolání obrovskou roli. Mnoho lidí dostane šanci, ale jen štastlivci ji správně rozpoznají a chopí se ji." Matthew Vaughn, britský producent a režisér, se narodil v Londýně 7. března 1971. Od malička byl přesvědčen, že jeho biologickým otcem je herec Robert Vaughn (SEDM STATEČNÝCH), jenže ten to vždy popíral… (více)

L. Scott Caldwell (herečka)

17.01.2008

Laverne Scott Caldwell se narodila 17.4.1944 v Chicagu, Illinois jako třetí z pěti dětí. Vyrůstala v obyčejné rodině v jižní části Chicaga, její matka pracovala nejdříve jako služebná, později jako zdravotní sestra, otec byl šofér z povolání. Jako malá se netoužila ihned stát herečkou, její láska k filmu se však postupně… (více)

Leigh Whannell (scenárista / herec / režisér)

04.01.2008

Leigh Whannell se narodil v Melbourne 17. ledna 1977. Už jako malý byl vášnivý vypraveč a spisovatel různých příběhů, proto není divu, že ve svých 18 letech byl přijat do prestižní filmové školy v Melbourne. Díky skloubení práce a zábavy začal také působit jako reportér a psát filmovou kritiku. Během druhého roku studia se… (více)

Reklama

Reklama

Reklama