H34D

Starý mladík

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 4.1.2018  15:32

Au, to bylo opravdu hrozné. Nechápu, že tak - ve své době - originální a svěží tvůrci dokázali po skvělém prvním Saw vytvořit zcela tupý, ohraný, předvídatelný a stupidní pseudohoror, který zkrátka nemá nic, čím zaujmout. Ne, že by na filmu bylo něco tak moc špatně, ale ono spíše nic není ani trochu dobře... 3/10

• 4.1.2018  15:28

Dost dobrý námět a od počátku intenzivní atmosféra dává vzniknout celkem originálnímu a lehce hororovému napínáku, ale bohužel děj se v poslední třetině ubere směrem, který připomíná spíš nevyžádaný připínák rovnou mezi půlky. Čím víc film ustupuje z realističnosti směrem k fantasy, tím stupidněji působí a tím nelogičtěji se v něm postavy chovají. Jinak fajn. 6/10

• 26.12.2017  23:10

Úsměvná jednohubka. Po dvou letech od vydání a mám pocit, že něco takového nás čeká. :) 6/10

• 26.12.2017  20:23

Typický český film, který pomocí lehkého humoru a "svěrákovských" postav zpracovává random období v Československé historii, vytváří u diváka pocit nostalgie, něhy a místy i trochu toho mrazení. Problém je, že po filmech jako Pelíšky, či Musíme si pomáhat, už nemá tento koncept, co nového říct. Tedy ne, pokud se tyhle scénáře budou psát jak přes kopírák... Ve zkratce každé hodnocení v intervalu 2* - 4* je validní a má de facto stejnou výpovědní hodnotu (odvíjí se pouze od momentálního naladění diváka). 6/10

• 17.12.2017  14:37
    Maniak (2012)

Maniak je dost střídmý v ději, ale způsob, jakým byl natočen, to vcelku zachraňuje. Zběsilé záběry z první osoby zdařile podkreslují extrémní narušenost a "maniakálnost" hlavní postavy. Netvrdil bych, že divák se vyloženě cítí uvězněn v jeho hlavě, ale film při nejmenším působí sugestivně. Samotář Frank se potuluje nočním městem a nechává se kompletně ovládnout svými zvrácenými choutkami. Dočkáme se i několika nezvykle brutálních scén, ale přesto nebo možná právě proto mám pocit, že tvůrce šokuje tak trochu samoúčelně... 6/10

• 16.12.2017  21:10

Konečně nová verze Hvězdných válek, na kterou jsme tolik let čekali. Zatímco Síla se probouzí a Rošťák jedna byly obstojné, ale poměrně zapomenutelné akční filmy, které se v konečném důsledku ani nemusely honosit přízviskem Star Wars, tak Poslední z Jediů jsou Hvězdné války v nejlepším... 150 nabitých minut dějem, řítícím se v neúnavném tempu s příměřenou dávkou nových postav i důstojných odkazů na staré legendy. Epizoda VIII není dokonalá, ani převratná, ale osobně se nemohu zbavit pocitu, že pokud si některé Star Wars budu chtít pustit znova, bude to buď Epizoda III nebo VIII. 8/10

• 16.12.2017  21:01

Snaha vytřískat ze stárnoucí kung-fu legendy ještě pár ostrých kopaček a efektních přemetů je chvályhodná, Chackie Chan totiž rozhodně nepatří do starého železa. Jeho nasranost sice nepůsobí tak mocně jako odhodlání k pomstě Arnolda, Slye, anebo Keanu "Wicka" Reevse, ale dá se na to koukat. Na co už se koukat moc nedá, je způsob, jakým je celý příběh vystavěn. Pomineme-li zbytečný úvodní emo patos, tak scénář je i nadále konzistentně dementní. Postavy si počínají tak nelogicky, až to hatí celý zážitek z filmu. 5/10

• 9.12.2017  13:44
    Mind Field (TV seriál) (2017)

Vsauce je prostě borec, inteligentní člověk s neuvěřitelným přehledem, který umí své vědomosti s kupou zajímavostí předat pochopitelnou a zábavnou formou. Zkrátka král populární vědy. Jeho youtube videa občas sklízí kritiku za neustálé odbíhání stranou a kumulaci příliš velkého množství témat a myšlenek najednou, ale já to vždycky považoval za plus. Fascinovalo mě to. Mind Field je jiný, již velice organizovaný - jeden díl, jeden psychologický experiment se vším, co k tomu patří. Je to samozřejmě stále moc fajn, ale je vidět, že Mind Field je výhradně pro mainstream, není tak náročný, aby prezentované myšlenky pochopil (téměř) každý. Kvůli tomu ale není z mého pohledu ani tak fascinující... Stále však super. 8/10

• 9.12.2017  13:38

Vybavujete si ten svěží vánek, který mezi komiksové filmy vnesl první Kingsman? Záblesky ryzí originality, stylovost jak sviň a břitký humor? Tak na to všechno u dvojky zapomeňte. Nebo tedy ne úplně, ale připravte se na novou metodu mikrodávkování. Pár vynikajících akčních záběrů (ale který komiksový blockbuster je dnes nemá?), pár příjemně vtipných scén, průměrně sympatické postavy, ale jinak? Fakt nevím, zkrátka sezónní biják na zabití jednoho večera... 6/10

• 9.12.2017  13:31
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Upřímně, nevím, k čemu tolik povyku, první řada Ricka a Mortyho nepřináší nic vtipnějšího, než jsme již spatřili u seriálů jako Futurama (sci-fi prostředí), Family Guy (absurdita), South Park (popkulturní narážky a sem tam nějaké sprosté slovo). Předností Ricka je absence jakýchkoli pravidel při utváření příběhu. Jasně, že nakonec se všechno musí navrátit do normálu, ale cesta k tomu dokáže vést nejrůznějšími vědecko fantastickými kličkami, které v druhé sérii dosahují svého vrcholu. Druhá řada má několik naprosto ztřeštěných momentů, které skutečně dokážou katapultovat Ricka a Mortyho mezi nejlepší animáky současnosti. Třetí řada na tom není o moc hůře... Stále však důležitá poznámka, že tohle nemusí být humor úplně pro každého (což ale o takovém Family Guyovi platí také). 8/10

• 3.12.2017  09:59
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Nečekejte žádnou zběsilou honbu za sériovými vrahy, Mindhunter na to jde z trošku jiného směru. Partička psychologicky nadaných agentů provádí hloubkové interview s již odsouzenými vrahy, v nichž odhalují temná zákoutí jejich mysli. Seriál využívá skutečné postavy, reálná fakta a prezentuje je inteligentním a nesmírně poutavým až fascinujícím způsobem. Během průniku do mysli zvrácených vrahounů však pronikáme i do nitra samotných agentů a vidíme, že ani oni to nemají (se sebou) lehké... Celkově vzato velice kvalitní, realistický seriál, který jednoznačně přesahuje hranici prosté televizní zábavy. 9/10

• 30.11.2017  17:38

Veskrze jednoduchý a přímočarý film, který vás nepřekvapí žádnou velkou sofistikovaností, ale za to vás nemilosrdně rozdrtí svým emocionálním dopadem. Hrdinové filmu jsou všední chlápci, vydají se na nebezpečnou cestu, z níž se vyklube jednosměrná jízdenka do pekla, přičemž cesta zpět nepřipadá v úvahu. Situace, do které se hrdinové filmu dostanou je vykreslena tak úzkostně, nekompromisně a realisticky, že se s protagonisty naprosto sžijete a pocítíte tu tíživost téměř na vlastní kůži. Jen málokterý film dokáže takhle zapůsobit. 9/10

• 30.11.2017  17:19

S. Craig Zahler se pro mě svým teprve druhým filmem stává velice zajímavým a do budoucna sledovaným filmotvůrcem, protože už v takto skromné filmografii dokázal jasně stanovit svůj nezaměnitelný filmařský styl, který se mi velmi zamlouvá! Brawl In Cell Block 99 vykresluje podobně přímočarý pád do sraček jako Bone Tomahawk, tentokrát s trochu delší a pozvolnější předehrou, avšak se stejně úderným zakončením. Hrdinové obou filmů se dostávají do naprosto bezvýchodných situací, v kterých se však zvládají zachovat jako praví muži. Je to perfektní lék na dnešní krizi maskulinity. 8/10

• 27.11.2017  20:44

Nemám tuhle formulku v oblibě, ale tentokrát mi přijde výstižná: tento film mi přijde naprosto zbytečný. V kontextu seriálu Narcos, nemá Barry Seal absolutně co nového/lepšího/atraktivnějšího/zábavnějšího nabídnout. Barry Seal sice má dramatický spád jak se patří, má i své wow momenty a lehký nádech absurdního humoru, nicméně k Narcos se ani v jednom svém aspektu nepřibližuje. Je to prostě nezávadný film, který přichází s křížkem po funuse. Jo a Tom Cruise odehrál 90% filmu jedním univerzálním americkým úsměvem, to mi taky nepřijde ok... 6/10

• 26.11.2017  09:41
    Výkupné (1996)

Docela příjemný film dýchající atmosférou 90. let. Mel Gibson působil tradičně jako neohrožený sympaťák, ale přesto jsem mu v určitých místech měl problém uvěřit jeho vyhrocené emoce. Možná to bylo spíše scénářem, těžko říct. Nicméně film je docela povedený, možná až na lehce překombinovaný závěr, jen mi přišlo, že těžil hodně právě z těch emocí a to je pro mě osobně méně atraktivní varianta akčních thrillerů 90. let. 7/10

• 26.11.2017  09:34

Když pominu těch pár opravdu lacinných lekaček v první čtvrtině filmu, vyklubala se z Happy Death Day nakonec docela příjemná teen komedie ve stylu Mezi námi děvčaty a Na hromnice o den více... Samozřejmě v okleštěné verzi. Příběh filmu sice obsahuje několik zbytečně stupidních míst, které šly vyřešit elegantněji, ale budiž, mozek by měl zůstat vypnut a penis ztopořen. Což ze slečny v hlavní roli nebude až tak obtížné. :) 6/10

• 22.11.2017  17:54

Nevím, nakolik je film (ne)věrný předloze a ani mě to nezajímá. Běžící muž je hodně béčková, ale docela slušná Arnoldovka. Výprava je dosti chudá, většina filmu je snad natočena v nějaké garáži, dále vykreslení sci-fi světa se k takovému Total Recall nemůže ani při blížit, ale pokud uskromníte svá očekávání, oblaží vás ryzí osmdesátky včetně několika vtipných momentů... 6/10

• 22.11.2017  17:44

Asi není žádné překvapení, že celovečerní Pobřežní hlídka bude vlastně mnohem víc o něčem jiném, než o lovení topících se turistů. Nebude asi ani žádným překvapením, že Mitch Buchannon je kromě excelentního plavčíka také top model/kulturista a geniální vyšetřovatel, nicméně už trochu překvapivé je, jak tuctově ve výsledku celý film působí. Od zápletky po rozuzlení, příběh takřka nestojí za řeč. člověk by se tedy rád soustředil na nějaké fajn hlášky, či vtipné vsuvky, nebo parodické odkazy na seriál, ale ani humoru zde není tolik... Škoda promarněného potenciálu. 5/10

• 22.11.2017  17:36
    GLOW (TV seriál) (2017)

Nemusíte znát wrestling, natož si v něm libovat, aby jste si dokázali užít "nádherné" ženy wrestlingu. Seriál dokáže v příjemné nadsázce a s jemným humorem vykreslit to, co je na wrestlingu nejzábavnější. Vlastně Glow je mnohdy zábavnější než samotný wrestling. Nicméně v žádném případě se nejedná o sportovní show, v centru jsou pestré charaktery, jejich přezvláštní osobnosti a sem tam i nějaké ty osobní trable. Seriál je vlastně hodně podobný na Orange Is the New Black, ale nezachází tolik (téměř vůbec) do hloubky, co se týče bádání v nitru protagonistek a ani tolik nehrotí jejich velmi křehké vztahy... Zda je to pro vás plus nebo mínus, už posuďte sami. 7/10

• 7.11.2017  15:38
    Jigsaw (2017)

Návrat k poměrně slavné sérii s výraznějším odstupem 7 let vybudoval očekávání při nejmenším v tom smyslu, že by se nemuselo jednat o další překombinovanou slátaninu, která se snaží především vytěžit pár zlaťáků ze známého značky... Avšak opak je pravdou. Jigaw si v ničem nezadá se Saw 3D, přináší opět chaotický příběh plný logických kiksů a šťavnaté gore záběry, které ale vlastně už tak nezarazí do sedačky jako dříve. Prapodivným pluskem je, že jsem se několikrát během projekce od srdce zasmál. 4/10

• 3.11.2017  14:03

Na jedné straně pomalé tempo a snad i trochu dějová rozbředlost, na straně druhé podmanivá atmosféra a vynikající audiovizuál. Na jedné straně působiví herci a hypnotické dialogy, na straně druhé občasný mikrospánek vzhledem k tomu, že se tam "až tolik neděje". Na jedné straně žádné nové myšlenky oproti původnímu Blade Runnerovi, na straně druhé komplexní sci-fi vize budoucnosti... Vyberte si. 7/10

• 18.10.2017  10:26
    matka! (2017)

Aronofsky opět ukazuje svůj podmanivý/sugestivní styl filmařiny, který představil již v Pi. Scénář není kdovíjak oslnivý, a tak je třeba budovat atmosféru právě nevšedním užitím kamery a výraznými zvuky. Svým příběhem film příliš zaujmout nedokáže, koncept se neustále točí okolo konfrontace "normální" hlavní postavy a nenormálního dění, kolem ní. Je to místy vtahující, nenudí to, ale postrádá to větší hloubku, nebo údernější psycho... Do pseudointelektuálních žvástů ohledně symboliky toho, co zoufalost hlavní postavy představuje v kontextu dnešní společnosti a zda je třeba vykastrovat všechny bílé heterosexuální muže, se opravdu pouštět nebudu. :) 6/10

• 18.10.2017  10:20
    Wind River (2017)

Mrazivý, krutý, ale přesto svým způsobem sympatický film, který vypráví obrazem/atmosférou především o hostilním prostředí, v kterém se odehrává. Pocit života v zasněžených pustinách byl na plátno přenesen skvěle. Co se týče samotného kriminálního příběhu, nehraje zde vyloženě prim. Zdá se mi, že v popředí filmu zůstávají samotní lidé a jejich charaktery. Jako celek kompaktní a docela působivé. 8/10

• 26.9.2017  17:30
    Nevinnost (2011)

Nevinnost je drama světového formátu, avšak stále věrné českým reáliím. Příběh se od počátku odvíjí zajímavými a do jisté míry neočekávanými cestami. Velice pěkně se vykresluje psychologie postav, čemuž napomáhá i policejní rozměr filmu, který je zpracován velice kvalitně! Herci jsou také sympatičtí, takže až na samotný, takový lehce samoúčelný, závěr, nemám výhrad. 8/10

• 26.9.2017  17:23
    Baby Driver (2017)

Bejby Drivera bych směle zařadil vedle Atomickou Blonde a Zabijáka & bodyguarda do škatulky sezónních, jednodušších akčňáků, které se však jakýmsi záhadným způsobem docela povedly. Od příběhu nečekejte víc než pár stylových loupeží s frajerskými postavami a cool hláškami. Co se týče ryzí akce, tak vítězí Atomic Blond, co se týče humoru, tak vítězí Zabiják & bodyguard, nicméně i Baby Driver se svou chytlavostí a esem v rukávu v podobě Jamieho Foxxe dokázal přehoupnout přes laťku čtyř hvězdiček... 7/10

• 26.9.2017  17:17
    To (2017)

Myslím, že neznalost knižní předlohy se v tomto případě vyplatila. Film totiž začíná servírovat hororové pološílenosti nečekaně brzy. Žádné sáhodlouhé budování atmosféry, od počátku jsme vrženi do sympatického dětského příběhu okořeněného o pořádné zlo. Momenty hrůzy jsou poměrně zdařilé, nejedná se (jen) o lacinné lekačky, byť je pravda, že efekt strachu je z největší části založen na hlasitém zvuku. Oceňuji příjemnou propracovanost, nebo chcete-li barvitost charakterů. To je vlastně takové údernější Stranger Things. 7/10

• 1.9.2017  21:02

Nejvíc zamrzi zbytečně překombinovaný příběh, kterému chybí to cosi uvnitř, co by jej dělalo, když už ne uvěřitelným, tak alespoň přirozeným a "prožitelným". Mimo to je Atomic Blond hodně povedený mix nadsazené až úsměvné Bondovky s perfektně naturalistickou mlátičkou místy připomínající špičkového Johna Wicka 2. Celkově o něco slabší než podobně laděný Zabiják & bodyguard, a tedy slabší 4*. 7/10

• 29.8.2017  19:45

Akčních komedií, které nejsou stupidní, trapné, nebo prostě jen zoufale nevtipné, není mnoho. Zabiják & bodyguard je však osvěžující výjimkou. V naprosto pohodové atmosféře je patrné, jak si herci užívají příjemnou míru nadsázky a snaží se pocit lehkosti přenést na diváka. Ačkoli film nijak nevybočuje z žánrových klišé a nepředstavuje nijak nezapomenutelné momenty, dovede své méně zářné stránky skrýt pod háv uspokojivé zábavy. 7/10

• 14.8.2017  19:44

Já jsem tedy nepochopil, o čem vlastně druzí Strážci měli být, protože to, co se na obrazovce odehrávalo, byly jen hodně nablýskaná rodinná pouta. Sem tam nějaký vtípek byl fajn, na závěr padla i nějaká ta podařená emoce, avšak nemůžu se zbavit pocitu, že celý film byl poměrně hloupý a "zbytečný". 6/10

• 11.8.2017  18:09

Nakonec docela příjemná, odlehčená komedie s humorem míjejícím střední proud. V podstatě všechny postavy jsou neuvěřitelní mimoni. Jejich srdce je ale ryze lidské, a tak ani ty nejvíc mimoňské scény nepůsobí umělě, ba naopak. V konečném důsledku dokáže film i malinko zahřát u srdce, aniž by působil pateticky. Za legendární taneční vystoupení náleží čtvrtá hvězda. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60