H34D

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 7.11.2017  15:38
    Jigsaw (2017)

Návrat k poměrně slavné sérii s výraznějším odstupem 7 let vybudoval očekávání při nejmenším v tom smyslu, že by se nemuselo jednat o další překombinovanou slátaninu, která se snaží především vytěžit pár zlaťáků ze známého značky... Avšak opak je pravdou. Jigaw si v ničem nezadá se Saw 3D, přináší opět chaotický příběh plný logických kiksů a šťavnaté gore záběry, které ale vlastně už tak nezarazí do sedačky jako dříve. Prapodivným pluskem je, že jsem se několikrát během projekce od srdce zasmál. 4/10

• 3.11.2017  14:03

Na jedné straně pomalé tempo a snad i trochu dějová rozbředlost, na straně druhé podmanivá atmosféra a vynikající audiovizuál. Na jedné straně působiví herci a hypnotické dialogy, na straně druhé občasný mikrospánek vzhledem k tomu, že se tam "až tolik neděje". Na jedné straně žádné nové myšlenky oproti původnímu Blade Runnerovi, na straně druhé komplexní sci-fi vize budoucnosti... Vyberte si. 7/10

• 18.10.2017  10:26
    matka! (2017)

Aronofsky opět ukazuje svůj podmanivý/sugestivní styl filmařiny, který představil již v Pi. Scénář není kdovíjak oslnivý, a tak je třeba budovat atmosféru právě nevšedním užitím kamery a výraznými zvuky. Svým příběhem film příliš zaujmout nedokáže, koncept se neustále točí okolo konfrontace "normální" hlavní postavy a nenormálního dění, kolem ní. Je to místy vtahující, nenudí to, ale postrádá to větší hloubku, nebo údernější psycho... Do pseudointelektuálních žvástů ohledně symboliky toho, co zoufalost hlavní postavy představuje v kontextu dnešní společnosti a zda je třeba vykastrovat všechny bílé heterosexuální muže, se opravdu pouštět nebudu. :) 6/10

• 18.10.2017  10:20
    Wind River (2017)

Mrazivý, krutý, ale přesto svým způsobem sympatický film, který vypráví obrazem/atmosférou především o hostilním prostředí, v kterém se odehrává. Pocit života v zasněžených pustinách byl na plátno přenesen skvěle. Co se týče samotného kriminálního příběhu, nehraje zde vyloženě prim. Zdá se mi, že v popředí filmu zůstávají samotní lidé a jejich charaktery. Jako celek kompaktní a docela působivé. 8/10

• 26.9.2017  17:30
    Nevinnost (2011)

Nevinnost je drama světového formátu, avšak stále věrné českým reáliím. Příběh se od počátku odvíjí zajímavými a do jisté míry neočekávanými cestami. Velice pěkně se vykresluje psychologie postav, čemuž napomáhá i policejní rozměr filmu, který je zpracován velice kvalitně! Herci jsou také sympatičtí, takže až na samotný, takový lehce samoúčelný, závěr, nemám výhrad. 8/10

• 26.9.2017  17:23
    Baby Driver (2017)

Bejby Drivera bych směle zařadil vedle Atomickou Blonde a Zabijáka & bodyguarda do škatulky sezónních, jednodušších akčňáků, které se však jakýmsi záhadným způsobem docela povedly. Od příběhu nečekejte víc než pár stylových loupeží s frajerskými postavami a cool hláškami. Co se týče ryzí akce, tak vítězí Atomic Blond, co se týče humoru, tak vítězí Zabiják & bodyguard, nicméně i Baby Driver se svou chytlavostí a esem v rukávu v podobě Jamieho Foxxe dokázal přehoupnout přes laťku čtyř hvězdiček... 7/10

• 26.9.2017  17:17
    To (2017)

Myslím, že neznalost knižní předlohy se v tomto případě vyplatila. Film totiž začíná servírovat hororové pološílenosti nečekaně brzy. Žádné sáhodlouhé budování atmosféry, od počátku jsme vrženi do sympatického dětského příběhu okořeněného o pořádné zlo. Momenty hrůzy jsou poměrně zdařilé, nejedná se (jen) o lacinné lekačky, byť je pravda, že efekt strachu je z největší části založen na hlasitém zvuku. Oceňuji příjemnou propracovanost, nebo chcete-li barvitost charakterů. To je vlastně takové údernější Stranger Things. 7/10

• 1.9.2017  21:02

Nejvíc zamrzi zbytečně překombinovaný příběh, kterému chybí to cosi uvnitř, co by jej dělalo, když už ne uvěřitelným, tak alespoň přirozeným a "prožitelným". Mimo to je Atomic Blond hodně povedený mix nadsazené až úsměvné Bondovky s perfektně naturalistickou mlátičkou místy připomínající špičkového Johna Wicka 2. Celkově o něco slabší než podobně laděný Zabiják & bodyguard, a tedy slabší 4*. 7/10

• 29.8.2017  19:45

Akčních komedií, které nejsou stupidní, trapné, nebo prostě jen zoufale nevtipné, není mnoho. Zabiják & bodyguard je však osvěžující výjimkou. V naprosto pohodové atmosféře je patrné, jak si herci užívají příjemnou míru nadsázky a snaží se pocit lehkosti přenést na diváka. Ačkoli film nijak nevybočuje z žánrových klišé a nepředstavuje nijak nezapomenutelné momenty, dovede své méně zářné stránky skrýt pod háv uspokojivé zábavy. 7/10

• 14.8.2017  19:44

Já jsem tedy nepochopil, o čem vlastně druzí Strážci měli být, protože to, co se na obrazovce odehrávalo, byly jen hodně nablýskaná rodinná pouta. Sem tam nějaký vtípek byl fajn, na závěr padla i nějaká ta podařená emoce, avšak nemůžu se zbavit pocitu, že celý film byl poměrně hloupý a "zbytečný". 6/10

• 11.8.2017  18:09

Nakonec docela příjemná, odlehčená komedie s humorem míjejícím střední proud. V podstatě všechny postavy jsou neuvěřitelní mimoni. Jejich srdce je ale ryze lidské, a tak ani ty nejvíc mimoňské scény nepůsobí umělě, ba naopak. V konečném důsledku dokáže film i malinko zahřát u srdce, aniž by působil pateticky. Za legendární taneční vystoupení náleží čtvrtá hvězda. 7/10

• 10.8.2017  19:17
    Trestanec (2017)

Nehledejte v tom realitu, raději se nechte unášet v přílivu testosteronu, kterým vás bude tahle atmosferická bombička postupně utápět. Jasně, že je to lehce přitažené za vlasy, ale v dnešní době krize maskulinity působí tahle sebranka ultradrsných hrdinů a padouchů jako "balzám na duši" (nebo právě naopak?). 8/10

• 5.8.2017  17:51
    Očista (2013)

Super nápad, dobří herci a přesto tak neinvenční zpracování. Postavy se chovají naprosto nelogicky, tvůrci se vyhýbají jakýmkoli potenciálně zajímavějším momentům. Ve výsledku je z toho tupé béčko, které o horor ani nezakoplo. 5/10

• 5.8.2017  17:32
    Dunkerk (2017)

Mistr Nolan opět ukazuje jedno z nejlepších užití hudby ve filmu, dost možná to úplně nejlepší. Příběh je zde hodně upozaděn, na obrazovce sledujeme převážně jen silně emocionálně zabarvené obrazy vykreslující krutost války a atmosféru bezmoci. Jsem si jist, že koncept Dunkirku by se v rukou většiny režisérů rozpadl v obludné a laciné klišé, což klobouk dolů, zde se ani v nejmenším nestalo. Dunkirk je brilantní a zase tak trochu jiný film o válce. Přesto ve šperkovnici zvané "Nolanova filmografie" se jedná spíše o "slabší" kousek. 8/10

• 5.8.2017  17:28
    Contratiempo (2016)

Síla vyprávění v akci, film na sebe vrství různé verze jedné a též události, nabízí odlišné pohledy až nakonec vše rozetne snad až Shyamalanovským rozuzlením. O překvapení však nejde, největší předností filmu je naprosto skvělá atmosféra a samozřejmě i chytrý příběh. Je vidět, že brilantní scénář lze realizovat i bez drahých triků a slavných herců, aby stál výsledek za výbornou... 9/10

• 16.7.2017  12:01

Guy Ritchie očividně umí uplést z hovna bič. Tedy ne, že by Král Artuš měl být nějaké hovno, ale velice snadno mohl sklouznout do zapomenutelného béčka (jako třeba Pompeje, které se mi, kdoví proč, vybavily). Nicméně film je natočen příjemně dynamickým a hravým způsobem, v řadě momentů dokáže být nečekaně vtipný a k tomu hlavní protagonista má své charisma i cool hlášky... 7/10

• 16.7.2017  11:56

To nejlepší ze série standupů nakonec. Ricky opět z významné části recykluje, což opět nechápu, ale opět musím poznamenat, že své vtípky dotáhl až na samou hranici dokonalosti. Perfektní zábava, nefalšovaný smích, odlehčení a pár brutálně černohumorných vsuvek. 9/10

• 2.7.2017  14:37

Já jsem opravdu nepochopil, jak může vyjít nějaké vystoupení na DVD a přitom obsahovat z drtivé většiny vtipy použité v jiných show. Jasně, že Out of England je super, Ricky dokázal svůj přednes oproti předchozím vystoupením ještě vylepšit, ale přijde mi to trochu jako ojeb. :) Pro ty, co mají rádi nekorektní humor a neviděli předchozí trilogii, je to však povinnost! 8/10

• 2.7.2017  14:25
    Ricky Gervais Live 3: Fame (TV pořad) (2007)

Z první trilogie Rickyho vystoupení se jedná o nejlepší kousek, u něhož s odstupem času zvyšuji hodnocení, protože zkrátka takového humoru je málo. Ricky je odvážný, úsměvně arogantní, nebere si servítky, kde lépe se tedy pobavit? Ano, u Louieho C.K., ale jinak nikde. :) 9/10

• 17.6.2017  12:40
    Ricky Gervais Live 2: Politics (TV pořad) (2004)

Tento stand-up se odehrává ve stejném duchu jako Ricky Gervais Live: Animals, opět mě překvapilo, že i zde zazněly vtipy, které jsem znal již z Out of England, např. geniální AIDS leaflet, nicméně ještě ne v tolik vychytaném podání. Celkově tedy o chlup slabší. Rickyho příběhy v Politics jsou takové splachovací... 8/10

• 17.6.2017  12:36
    Ricky Gervais Live: Animals (TV pořad) (2003)

Výborný stand-up, fajn historky a jejich skvělé podání. U Rickyho mi ani nevadí jeho britská angličtina, dokáže výborně užívat vatová slova, pomocí kterých buduje a jakoby lehce natahuje cestu k pointě. K tomu samozřejmě skvělé obličejové grimasy... Osobně se u mě Animals tolik nezapsalo, protože jsem dříve viděl Out of England, v kterém Ricky použil pár vtípků mimo jiné i odsud a zdálo se mi, že je podal o procento lépe. 8/10

• 16.6.2017  18:11
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Nebudu zastírat, že první cca 3 díly nejsou nic extra, spíše jen budují takovou familiární atmosféru 80. a 90. let. Postupem času to určitě oceníte a nemusíte být zrovna cinefil, který masturbuje nad Blízkými setkáními třetího druhu. Partička odvážných kluků z amerického předměstí si získá vaše sympatie a hlavně po tom cca 3 díle se začínají projevovat i zajímavé sci-fi aspekty. Nechci přímo říct, že příběh má dětský nádech, protože pár míst oplývá solidně hororovou atmosférou, nicméně musíte počítat s tím, že hlavními hrdiny jsou tady děcka, takže některá místa, včetně vyvrcholení 1. série mohou působit naivně. Celkově ale příjemné a za herecké výkony určitě palec nahoru. 7/10

• 16.6.2017  17:56
    John Wick 2 (2017)

Těžko uvěřit, že dvojka je o tolik lepší než jednička, ale opravdu ano. První John Wick měl velice stupidní příběh - to by ještě nevadilo, avšak on se jej jaksi snažil prezentovat jako něco, co je pro něj, jako film, důležité. Přitom stejně šlo jen o to, kolika nýmandům zvládne Keanu Reeves střelit do ksichtu z pěti centimetrů. John Wick 2 si to plně uvědomuje a prezentuje svůj děj v příjemně nadneseném a nebojím se říct, že až záměrně absurdním duchu. Přesto si však, jako film, zachovává vážnou tvář. K tomu filmu nejvíce dopomohly brilantní a místy mrazivé akční scény. Souboje jsou naprosto fantastické, jednak přehledné a jednak velmi syrové a stoprocentně realistické. Zkrátka akční bomba! A charakter Johna Wicka se po dvojce řadí mezi největší akční drsňáky. Snad by ustál i srovnání s ikonickým Arnoldem a Slyem, když budou mít svůj horší den. :) 9/10

• 10.6.2017  23:09
    Život (2017)

Ale ono to nakonec nebylo vůbec tak špatné! Život je prostá vyvražďovačka, která si sice ve vícero místech netyká s logikou, ale těch několik (ošklivých) scenáristických berliček a pár zjednodušení nedokážou zkazit filmový zážitek, pokud si jej svým hnidopišstvím nezkázíte sami. Atmosféra je už od počátku docela hustá a dokáže se udržet až do zdařilého finále. 7/10

• 10.6.2017  23:04

Málokdo asi čekal, jakým směrem se může ubrat lekce angličtiny, avšak v podání Rickyho Gervaise... Z jednoduchého nápadu vlastně výborný skeč. Největší legrace je, když se Ricky sám směje svým vtipům a svoji šílenost konfrontuje s na oko vážným kolegou na vedlejším křesle. 8/10

• 30.5.2017  19:19

Pestrá, coolově namixovaná a akčně sestříhaná bombička, která se na povrchu leskne, ale uvnitř neobsahuje vlastně zhola nic. Hrdinové kultovního Trainspottingu se setkávají po 20 letech, scenárista jim káže, aby vymysleli, co podniknout, ale přitom se vlastně nehnuli z místa. Do toho rejža umě vsadí nostalgické prostřihy z původního fimu a voilá, sequel je na světě! 6/10

• 30.5.2017  19:11
    Louis C.K.: 2017 (TV pořad) (2017)

Těžko zůstat objektivní, když tuhle show jsem měl možnost vidět a slyšet naživo v Kongresovém centru. Zážitek to byl obrovský, protože Louie s charismatem sympatického strejčka od vedle dokáže i primitivní vtípky podat nesmírně legračním a vlastně i docela inteligentním způsobem. Žádný jiný komik nedokáže takhle bezprostředně vyprávět o naprosto reálných životních situacích způsobem, který by dokázal diváka takhle pobavit a zároveň ho přinutit uznale pokývat hlavou, že takhle ten život skutečně chodí... 9/10

• 21.5.2017  22:28
    Uteč (2017)

Docela povedená recyklace staršího nápadu. Těží se hlavně z vtahující atmosféry, v níž divák společně s hlavní postavou postupně objevuje prapodivné prostředí kolem sebe a plně ho prohlédne až když je pozdě. Film má lehce absurdní nádech, ale přitom zůstává tíživý. Problém je ukvapené a až nečekaně prosté finále. 7/10

• 18.5.2017  22:07
    Legendy kriminalistiky (TV seriál) (2017)

Výborná rekonstrukce nejslavnějších případů vražd v ČR. Každá kauza je za použití archivních záběrů představena jako příběh s vlastním vývojem. Jak již název napovídá, seriál se soustředí na sbírání důkazů, resp. na získání klíčového důkazu, nikoli např. na provádění důkazů před soudem. Zdá se mi, že Legendy kriminalistiky v mnohém konkurují Případům 1. oddělení, akorát namísto snahy o realističnost zobrazují realitu samotnou. :) Někdy těch 30 minut na díl je trochu málo, neb se často přeskočí rovnou k tomu, jak byl případ objasněn. Tím chci říct, že se diváku určité kauzy mohou zdát jednoduché, ale vsadím se, že to bylo právě naopak... 8/10

• 18.5.2017  21:56
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Pokud čekáte důkladnou exkurzi do světa hackerů, anebo pokud doufáte, že se u seriálu naučíte programovat snadno a rychle, jste na omylu. Pan Robot z moderního světa informačních technologií sice těží, ale neutápí se v něm tolik, jako ve vnitřním psycho světě hlavního hrdiny. Občasné hackování slouží jen jako nástroj k dosažení určitých ideologických cílů, kterým budete jistě rozumět i pokud jste počítačoví análfabeti. Seriál je postupem času dějově chudší a chudší, naopak ale každý díl dokáže zaujmout svou prapodivnou atmosférou a oním vnitřním světem hlavního hrdiny. Je v tom špetka psychologie, špetka filozofie, nezanedbatelná dávka halucinací a háv hypermoderního světa. Druhá série by se dějově dala shrnout do 2 dílů, ale přesto ve vás každý díl něco zanechá. Kdo by to byl řekl, že zdánlivě IT seriál bude více o pocitech a emocích než o chladných faktech? 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59