donnovann

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 25.7.2019  15:36
    Dunkerk (2017)

Pořád si nejsem jistý jestli nepřidat ještě jednu * na druhou stranu pokud musím přemýšlet proč jsem zklamaný nad snímkem Dunkerk tak nechám hodnocení a říkám lepší *** Christopher Nolan to nemá jednoduché, všechny jeho snímky jsou masterpiece, takže pokud cokoliv natočí mám očekávání hodně vysoká. Dunkerk postrádá napětí, akci a celkově prostě nefunguje. Klady jsou určitě stopáž filmu, která je adekvátní a veškeré letecké scény, ty byly špičkové.

• 18.7.2019  22:16

Poslední dny a okamžiky jedněch z největších lidských zrůd naší planety. Tísnivé prostory bunkru, scénář a režie ale hlavně herecký výkon Bruna Ganze určitě stojí za shlédnutí. Samozřejmě v německém originálu je atmosféra tisíckrát lepší takže zde určitě nepřemýšlejte nad dabovanou verzí. Jenom škoda, že většina z nich odešla libovolnou, rychlou smrtí, Hitlerova sebranka si zasloužila daleko horší odchod ze světa.

• 11.6.2019  11:37
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Výborná minisérie s tak skvělou atmosférou, že jsem Černobyl shlédnul téměř na jeden zátah. Do paměti se mi hlavně zaryly scény tj. samotný výbuch v úvodu, výpovědi hasičů a pracovníků elektrárny krátce před smrtí, soudní proces ovšem jednoznačně nejlepší scéna je natočena na tom nejnebezpečnějším místě na světě při úklidu grafitu, tahle 90 vteřinová sekvence je neskutečná.

• 20.4.2019  18:29

Clint Eastwood dostává konečně více prostoru na plátně.

• 20.4.2019  18:19

Eastwood byl prostě frajer, scéna s baseballem byla supr.

• 20.4.2019  18:09

Clint Eastwood v roli pilota jménem Dumbo.

• 20.4.2019  17:56

Nalezl jsem pouze 12 minutový trailer, kde se naštěstí objevil i mladý Clint Eastwood jako laboratorní asistent, takže si můžu odškrtnout další roli v jeho bohaté kariéře.

• 6.4.2019  12:19
    MOST! (TV seriál) (2019)

Prušinovský si jede svoje a je to jedině dobře, že na české mrtvé scéně mířící na důchodce se objeví seriál, kterým aspoň na chvíli žije celá republika. Hofmann neuvěřitelně zapadl do svý role a celkově se casting povedl. Česká tvorba mě nijak nezajímá proto nebudu psát obdobný komentáře, že jsme takový projekt potřebovali protože se stejně zase dlouho nic podobného neukáže. Každopádně se MOST povedl, za mě palec nahoru.

• 6.4.2019  11:46
    Slavné dny (TV pořad) (2010)

Skvělé epizody, které za 7 minut nabízejí obrovskou informační hodnotu kdy divák je schopen shlédnout tak 5 dílů a musí přestat aby nově nabité informace vstřebal, výborný počin.

• 6.4.2019  11:43
    Crash (2004)

3 oscary opravdu nepochopím. Jakmile se film vyskytuje v obou žebřících nejlepších a nejoblíbenějších filmů tak čekám při sledování jakékoliv emoce. Zde jsem od začátku přemýšlel jestli jsem si pustil správný film jelikož jsem od první minuty nechápal děj, říkám si ok na konci přijde nějaké rozuzlení, najednou sleduji závěrečné titulky a nechápu zdejších 85%. Může mi prosím nějaký fanoušek filmu Crash napsat do Pošty o čem to bylo? Dobře scéna vyproštění řidičky z hořícího auta byla super ale tím to končí.

• 6.4.2019  11:35

U Toma Cruise mám obdobné pocity jako u Nicolase Cage, prostě to tomu chlapovi vůbec nevěřím. Výprava se musí nechat ale je to asi jediná pozitivní věc. Až na pár scén, které uznávám za to stáli mě snímek ničím nezaujal a závěrečná scéna byla tak kýčovitá, že jsem se usmíval od ucha k uchu byť záměrem bylo aby divák slzu uronil. S místním hodnocením se většinou shoduji, s Posledním samurajem to ale bohužel nevyšlo.

• 6.4.2019  11:27
    Byl jsem Youtuber (2018)

Jsem vděčný za svoje dětství, které se tak liší od dnešní generace. Tahle sebranka, která na youtubu "baví" vyloženě děti by se měla probrat, přestat si hrát na bůh ví jaké celebrity a živit se pořádnou prací. Těším se až tahle éra skončí a tito nadaní lidé nebudou mít v životopisu nic jiného než "ifluencer", o takový se budou firmy jen prát.

• 19.2.2019  15:32

Pro mnohé film roku 2018 a já se těm lidem vlastně ani moc nedivím. Hvězdu dolu ubírám za nepřesnosti, které mi během sledování opravdu vadily. Odchod Mercuryho od kapely s větou "Právě si zabil Queen", zjištění nemoci AIDS před koncertem Live Aid nebo například návrat skupiny právě před tímto charitativním koncertem, všechny tyto události jsou zcela zcestné a mě jenom mrzí, že Bohemian Rhapsody nebyl ještě víc autentičtější, pak bych umístění v žebříčku pochopil, respektive já ho chápu, každý není takový hovado aby sledoval historické přesnosti místo toho aby si užíval nejlepší hudební období, která tato planeta měla a tím jsou 80. léta. Rami Malek uctil Mercuryho ve velkém stylu a divil bych se kdyby to neskončilo soškou. ovšem jedno ještě musím podotknout, Freddie, i přes tvé 4 oktávy, složené písně a energická vystoupení, král bude pořád jenom jeden, "MJ forever"

• 19.2.2019  15:19

DiCaprio, Damon, Nicholson, Wahlberg, Farmiga, Baldwin, Shore, to vše pod taktovkou Scorseseho. Měl jsem nutkání dát plné hodnocení jen z pohledu na herecké obsazení, proč se nakonec nekoná je těžké vysvětlit. Scorsese ostatně jako vždy má skvělý úvod do děje ovšem postupem času začíná ztrácet a místo aby snímek gradoval, tak pluje stále na stejné vlně a postupem času jsem se dostával do stádia, že je mi vlastně jedno jak to celé dopadne. Pokud mám ale někoho vyzdvihnout, tak je to jednoznačně DiCaprio a Nicholson, jako pardon ale nenominovat Lea na oscara za tento výkon je výsměch.

• 1.2.2019  18:23

Bill Murray v příjemný komedii, která je svým způsobem jedinečná i když pojednává o cestování v čase což není nijak zvlášť originální téma. Když se zamyslíte co všechno by jste mohli udělat, kdyby jste tentýž den prožívali znovu a znovu. Murryho moc nemusím ale zde mě příjemně překvapil. Groundhog Day je rodinná komedie, která určitě neurazí a zdejší hodnocení si zaslouží, na plné hodnocení by to však chtělo rychlejší spád, občas totiž film hodně zpomalí ba až skoro zastaví, jak ironické.

• 13.1.2019  22:31

Téma není nijak přelomové a každý divák zná tuny romantických příběhů, zde je ovšem něco trochu jinak, osobně jsem to cítil od prvního setkání Allie a Noaha. Neskutečná chemie mezi herci, která přerostla i ve vztah v osobním životě je znát v každém záběru, škoda závěru, který mi zkazil celkový dojem a tvůrci si poslední scénu mohli odpustit, je to ovšem malá chyba, která se dá prominout ale na plné hodnocení to není. Za mě se Gosling stává oficiálně oblíbeným hercem, kterého začnu bedlivě sledovat. The Notebook nejspíš není pro každého ale co se týče žebříčku romantických filmů bude vždy hodně vysoko.

• 7.1.2019  12:39
    King Kong (1933)

Slavný monster movie, který musel ve své době dostat úplně každého, sleduji ho poprvé téměř o 100 let později a stále má svoji sílu. Výborně napsané i zahrané, co se týče triků, na tu dobu jsou opravdu neskutečný ani si nechci představit té práce za tím vším. Pokračování byla nejspíš zbytečná. Kong byl a zůstane jenom jeden.

• 7.1.2019  12:31
    Halloween (1978)

Halloween, skvělá atmosféra a naprosto boží soundtrack. Carpentrův hlavní záporák nemá chybu, užil jsem si celý film ovšem očekávání byla tak veliká, že jsem nakonec mírně zklamán a nemůžu dát plné hodnocení. Kultovní film a první zástupce žánru "slasher"? Ani náhodou tím filmem je zcela jednoznačně o 4 roky starší Texaský masakr motorovou pilou, který tento film strčí do kapsy ve všech směrech.

• 3.1.2019  16:04

Od First Mana jsem si příliš nesliboval, stačilo se podívat na téma versus délka snímku a hned mi bylo jasné, že tady prostě musí být hluchá místa a přebytečné scény, což se potvrdilo. Samotná mise už je ale blaho pro oko diváka a třeba takový první dotek měsíce je svojí atmosférou na plné hodnocení, pokud se tedy někdy ke snímku vrátím tak si pustím závěrečnou hodinu. Jinak Gosling začíná být čím dál tím lepší, dobrá práce.

• 3.1.2019  15:57

Bohumila Hrabala v mojí knihovně nenajdete, proto sem k tomuto snímku přistupoval s určitým odstupem a od toho se taky odvíjí mé hodnocení. Výborní čeští herci kdy samozřejmě vyčnívá Pan Hrušínský, to nezachrání, bohužel chápu zdejší hodnocení, ovšem já znám daleko lepší československé klasiky.

• 2.1.2019  15:41
    Cesta (2009)

Pro mě neskutečně těžké hodnotit jak knihu tak samotný film. Když jsem viděl hodnocení knihy a téma příběhu byl jsem nadšen a říkal jsem si, že si "Cestu" zamiluji, bohužel se tak nekonalo, styl vyprávění McCarthyho mě prostě nechytnul a já byl zklamaný, že z tak skvělýho nápadu nedostal víc. Proto film měl velice těžký úkol, aby předčil knihu což se samozřejmě nekonalo (takových případů je opravdu málo) a nezachránil to ani výborný Mortensen. Jediná otázka mě ale stejně štve, co zatraceně způsobilo tu apokalypsu?

• 2.1.2019  15:29

Příběh, který napsal Daniel Defoe mi bude ležet u srdce vždycky, proto jsem rád, že i česká stopa přispěla dalším zfilmováním tohoto slavného příběhu a musím říct, že dosti po svém.Přiznávám, že ze začátku bylo těžké zvyknout si na animaci, po ztroskotání jsem si ale už užíval každou minutu. Kvalitní zpracování ovšem nejlepší Robinson od Luise Buñuela se bude překonávat velice těžko.

• 30.12.2018  13:22

Nepochopím, že tento film nevyhrál Oscara za kameru (cenu získal Faunův labyrint) protože podobně natočených snímků je opravdu málo. Cuarón opět ukázal, že prostě umí, já byl po celý film napnutej jak struna a užíval si to napětí, které zde krásně graduje. Přemýšlel jsem zda dát 4 hvězdy, za tu myšlenku a nápad, který je originální a hlavně za tu KAMERU nakonec dávám plné hodnocení a můžu jedině doporučit.

• 17.12.2018  14:54

Vždy jsem znal pouze remake z roku 2003, který jsem považoval za celkem nadprůměrný horor. O to víc nechápu jak jsem mohl opomínat tolik let originální snímek, jeden z prvních zástupců žánru "slasher" a musím uznat, že tohle jsem nečekal. 83 minut čisté hororové filmařiny, která má všechno. Hned první setkání s "leatherface" bylo neskutečný a já si to postupem času užíval víc a víc, závěr filmu už je tak autentický a deprimující, že nemůžu hodnotit jinak. Zcela určitě jeden z nejlepších hororů jaký jsem viděl, které už v dnešní době nikdo nenatočí.

• 27.11.2018  15:53

Stále víc a víc mi chybí ten herecký um z dob dřívějších, který je dneska nahrazen CGI efekty. Tento film má hvězdné herecké obsazení a zvedá svou kvalitu o level výš, bohužel doplácí na jednu věc a tou je šílená stopáž. Aby jsme si rozuměli, 3 hodiny mi u snímku vůbec nevadí ale každá scéna musí mít něco do sebe, zde šlo hodně scén vyřadit (hlavně první hodina) a filmu by to jen přidalo. I tak se jedná o výborný dobrodružný snímek z mého oblíbeného vězeňského prostředí, který uctívá památku padlým.

• 29.9.2018  17:20

Tak tohle je pecka a neřekl bych jen pro teenagery, rozhodně se v tom najde i starší publikum. Film je vyprávěn tak krásnou formou, která mě chytí hned v první scéně a nepustí až do závěrečných titulek. Celé hlavní herecké trio předvádí koncert a tvrdím si říct, že v některých scénách se vyrovnají hollywoodským hvězdám. Po citové stránce jste jak na houpačce, tak jak to v životě prostě funguje, chvilku jsi nahoře, chvilku dole. Když do toho připočítám přítomnost Emmy Watson, které to tu neskutečně sluší a paralizuje mě v každé scéně, říkám si konečně po dlouhé době snímek, ke kterému se jednou můžu vrátit.

• 29.9.2018  17:12

Šance, že konečně dám plné hodnocení filmu, ve kterém figuruje Nicolas cage se opět nepodařila a začínám se obávat, že ani nikdy nenastane. Jako herec mi prostě nesedí a ani trochu mu to hraní nevěřím, tím pádem za mě trpí i celý film, který je kvalitní po všech stránkách až na hlavního představitele, bohužel.

• 29.9.2018  17:07

Zcela zasloužený oscar pro Natalie, kterou ovšem výtečně doplnila Mila Kunis. V celkovém dojmu si ale myslím, že Aronofsky umí daleko líp a film je za mě docela přehodnocený.

• 29.9.2018  17:01
    Constantine (2005)

Čekal jsem daleko hutnější atmosféru, od začátku snímku mi to přišlo takové nemastné a za boha jsem se nemohl do toho filmu dostat, že by chyba režie? Keanu Reeves to s chlupem zachraňuje protože hrát umí a hlavní postava je pro diváka celkem sympatická, bohužel film je tak málo uvěřitelný a celkově prostě nefunguje, ovšem postava ďábla zahraná Peterem Stormarem nemá sebemenší chybičku.

• 17.9.2018  17:43

Cilnt Eastwood ve svém prvním westernu, ovšem jeho čas přijde o pár let později, kdy tento žánr jednou pro vždy změní. Snímek mě nevzal a působil zcela nezáživně, finále bylo docela zajímavé bohužel film jako takový nezachránilo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11