Dyas

Dyas

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 15.6.2016  23:52

Já jsem filmem okouzlen. Neříkám, že je to kvalitou učiněná bomba jako LOTR nebo Potter, ale nostalgie a láska k tomu světu mne ovlivňuje fakt moc. Je to poněkud zkratkovité, za větší délku stopáže bych se tudíž nezlobil, avšak jako znalci lore mi to stačí. Film má dost rychlé tempo, furt se něco děje a především se orkové a lidé mezi sebou neustále drtí. Občas je to víceméně brutální a dost emocionální. Jde-li o hrdiny, já jsem spokojen. Durotan má charisma, Garona je zajímavá, Lothar s Khadgarem jsou sympaťáci a mají mezi sebou skvělou chemii (i když Lothar působí šíleným dojmem) a Medivh je správně tajuplný. Pokud berete v potaz délku filmu, tak mají hlavní postavy dostatečný prostor se na plátně vykreslit. Orkové jsou všeobecně neskutečně úžasný a do celkové stylizace filmu krásně zapadají. Vizuální stránka Warcraftu je vůbec svým způsobem nádherná. Akční scény jsou boží a příliš se neopakují, naopak jsou nápadité. Mak'gora! Jsem více než spokojen, mnoho pomrkavaní od tvůrců potěšilo. Sice to mohlo být lepší, ale mé čtyři návštěvy kina vypovídají o všem. Srdeční záležitost a proto si přeji další díl.For the Horde!

• 15.4.2016  00:02
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Jedna z perliček roku, to je jisté. Billions se může pyšnit vynikajícím obsazením a špičkovými dialogy. Mezi Axem a Chuckem panuje těžký souboj, z něhož nevyjde žádný vítěz bez značných vedlejších ztrát. Nechybí překvapivé zvraty, ani fajn soundtrack. Zpočátku seriál na nabere tempo a hezky graduje až do velkého finále. Velká natěšenost na další sérii.1. Série - 100%

• 9.4.2016  01:21
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Sice začínám sledovat seriál se zpožděním, přeci jen mě k němu dovedl až brilantní Damian Lewis, ale po první sérii mám však jasno: tohle je perfektní špionážní seriál se sofistikovaným dějem o válce s terorismem, v němž překvapují skvělé zvraty a plnohodnotné postavy, jimž nechybí smysluplný vývoj. Snad po dalších sériích nezměním názor. Zatím se u první série dá vyčíst pouze občasné zpomalení tempa, které však druhá série rozjede neskutečným stylem a nezpomalí. Přičíst k tomu vynikající zvraty, famózní herecké výkony a samozřejmě napínavý děj, z čehož vznikla neskutečně nabitá druhá série.1. Série - 90% 2. Série - 100%

• 6.4.2016  11:57
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Úžasný seriál s obdivuhodnou atmosférou šedesátých let, která jednoduše vtáhne diváka do všeho dění. Hlavní zápletka tu funguje jen napůl, protože druhou půlku vyplňuje tak trochu druhý život Jake Eppinga. Zaujal mě ten jiný styl špionáže a sci-fi prvky tlačení minulosti, navíc tu nechybí nádherně fungující romantika. Franco to zahrál skvěle a do Sadie jsem se zamiloval. Fajn příběh, který chytí za srdce.

• 25.3.2016  19:59

Od BvS se čekal progres, ale po skončení filmu je cítit jen a pouze regrese. Nesmyslný děj plný chyb bez gradace scén, emocionálně prázdné a trapně si hrané na osudovost. To jest ten velký začátek epické Justice League? Sorry, ale tohle nemůže proti Marvelu uspět. Přebytečných scén je až příliš, což škodí tempu. Název filmu navíc dost zkresluje realitu, protože očekávaný střet dvou titánu je budován neskutečně slabě, přičemž do toho ještě serou náznaky budoucích filmů. Bitka superhrdinů je nudná, bez pořádného nápadu a nejhorší na tom je způsob ukončení, onoho vyvrcholení souboje, které působí přinejmenším směšně. (To má být kurva dospělejší způsob?????) Doomsday je jedno velké WTF a finální destrukce je oproti MoS nezáživná. Dost negativních dojmů. Lex Luthor je svým šíleným způsobem fajn, Ben Affleck jako Batman nezklame a theme WW je brutálně super. Takový zklamaní z tak ambiciozního snímku jsem vskutku nečekal. Vyměnit scénáristy a režiséra, především rychle.

• 21.3.2016  21:21
    Black Sails (TV seriál) (2014)

Přečkáte-li první sérii, která teprve buduje půdu pro senzační příběh plný vynikajících zvratů a plně se vyvíjející se postavy, nebudete litovat. Samozřejmostí je akce, sex a intriky, avšak o dobré a napínavé dialogy není nouze. Přidejte k tomu skvělou pirátskou atmosféru, pozoruhodný vizuál a parádní hudbu. U konce druhé série jsem slintal blahem. Seriál mojí top twenty. Tak třetí série nakonec svojí kvalitou extrémně zadupala tu druhou do kytek. To se mi kurva líbí! Jestli druhá série má ode mne 100%, tak třetí má 100% na druhou. 1. Série - 80% 2. Série - 100% 3. Série - 100% 4. Série -'100%

• 27.2.2016  20:34

Nijak se v tomhle nevyznám, sice sem tam něco z toho poslouchám, ale tento film, má dechberoucí zpracování. Po pár minutách filmu mě to velmi nadchlo, a zanedlouho tu byl konec filmu. Nekompromisní a vtahující děj, kterému nechybí rychlé tempo. Bavilo mě to hodně, z čehož jsem nanejvýš překvapen. Ještě nesmím zapomenout herce, kteří byli trefou do černého :)

• 25.2.2016  16:39
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Seriál není špatný, ale jakmile milujete Vikings, na The Last Kingdom se kouká trochu jinak. Chválím úvodní song, záporáky, téma pohan x křesťan, slušný bitky a zábavný příběh. Hodně mě bavilo, když se kněz vikingům snažil dokázat, že jejich bůh je ten pravý, že on je ten mocný. Musím se přiznat, že jedna smrt mě dost překvapila a zasáhla. Na druhou sérii se hodně těším, avšak na plné hodnocení potřebuji víc. 1. série - 85%

• 18.2.2016  10:49
    Marco Polo (TV seriál) (2014)

Myslím, že pokud má někdo rád Vikings, Game of Thrones a líbí se mu některé seriály od Netflixu, nemůže se stát, že by ho Marco Polo nezaujal. Je to slabší, ale stále je to více než důstojný nadprůměr. Má to báječnou úvodní znělku, skvostnou výpravu, obdivuhodnou atmosféru a výborný příběh, který se však nesoustředí primárně na Marca Pola. Samozřejmě tu nechybí sex, krev, skvěle zpracované souboje a dobré postavy. První půlka série má oproti druhé pomalejší tempo, což naštěstí zachraňuje dobře vygradovaný příběh. Nakonec tomu nemůžu nic vytknout. A ještě jsem velmi rád za ten cliffhanger v poslední scéně posledního dílu. To se fakt povedlo! 1. série - 90% 2. Série - 85%

• 18.2.2016  10:35
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Jessicu Jones bych v roce 2015 přirovnal ke Spectre. Očekávání vysoká, zklamání ještě větší. Jak jsem byl u Daredevila nadšený už po prvním díle, tak u Jessicy Jones jsem byl víc a víc mrzutý. Tohle se prostě nepovedlo. Žádný napětí, slabá atmosféra, nudné dialogy a především slabý příběh. Pochválit můžu pouze samotnou Jessicu Jones a Kilgravea. Agent Carter mě zaujala víc :)

• 17.2.2016  20:10
    Deadpool (2016)

Moje reakce na Deadpoola? Miluju Deadpoola! A chci víc! Takhle zábávný film, z kterého jsem tak nadšený, tu dlouho nebyl. Celý film jsem se bavil ze všech těch vtípků, keců a krvavých střetů. Deadpool se skutečně poved, jde z něj poznat ta zapálenost lidí, co na něm pracovali. A co je paráda, je to, že se poved ve všech směrech. Funguje jako akční řežba, ztřeštěná komedie nebo laskyplná romantika, přičemž tomu skvostně asistuje boření čtvrté zdi a skvělé odkazy na jiné komiksovky. It's a Big house. It's weird I only ever see two of you. Almost like the studio coulnd't afford another X-Man. Poslední slova? Deadpool je tak strašně cool, že ani slovo cool ho nevystihuje dostatečně. I don't have time for you X-men bullshit, Colossus! Besides, nobody's getting hurt! ........ That guy was up there before i go here.

• 11.2.2016  23:43
    The Ledge (2011)

Obdivuhodný film s krásně vygradovaným příběhem, které se může pyšnit senzačním obsazením. Mělo to tempo, žádná hluchá místa. Skvělou hudbu, jenž pasuje a dialogy, které nepřestanou bavit a člověka udrží v napětí po celou dobu. Musím říct, že mě konec těžce dostal. Mimo jiné Charlie Hunnam dokazuje, jak se dokáže jako herec ukázat v dobrém světle i jinde než v Sons of Anarchy. Patrick Wilson skvostný a Terrence Howard s Liv Tyler se nemusí stydět.

• 7.2.2016  18:29
    The Visit (2015)

Shyamalan is back! Kvalitní found footage s neskutečnou atmosférou, v níž fantasticky fungují obyčejné lekačky, které nejsou okaté a skutečně vyděsí (A fakt jsem si zařval u schovky). Musím pochválit sympatické herce, především ty mladé, které vyjimer nelezli na nervy. Konec sice překvapí, už mu však nepřijde tak silný. Možná spíše paranoidní :D

• 4.2.2016  18:26
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Oh my God! OH MY GOD! Tak tento seriál mě svými mega kolosálními zvraty totálně uzemnil. Nářez, bomba, síla. Možná se to v některých dílech trochu táhlo, ale ten příběh s těmi zvraty, které si s vámi úplně vytřou prdel to dostatečně vynahradí. Pro mě něco nového, co se seriálů týče, a díky tomu je to fajn zpestření. Daemons, they call them. They perform action without user interaction. Monitoring, logging, notifications. Primal urges, repressed memories, unconscious habits. They’re always there, always active. We can try to be right, we can try to be good. We can try to make a difference, but it’s all bullshit. ‘Cause intentions are irrelevant. They don’t drive us. Daemons do. A co je paráda, je to, že Rami Malek a Christian Slater (ten především) mi do těch rolí pasují neskutečným způsobem, že je nejde nenávidět. Pokud bude seriál tímto způsobem pokračovat, budu ho jednoduše milovat. 1. série - 100% 2. série - 90%

• 4.2.2016  18:21

Skončil mi seriál Sons of Anarchy, tak jsem hledal náhradu, přičemž jsem nemohl najít nic lepšího než takovou gangsterskou stylovku s parádním vizuálem v kombinaci se skvělou hudbou a vynikajícím obsazením, kde funguje všechno jak má. Co víc dodat? Možná jen to, že Anglické prostředí 20. let minulého století je fajnová změna oproti modernímu prostředí USA. EDIT: Tak druhá série za mnou, a musím tomu vzdát veliký obdiv, protože se to neskutečně rozjelo. Postavy se krásně rozvíjí a přibylo drsných a zábavných scén. Obrovským plusem v druhé sérii byl i Tom Hardy, jehož Alfie Solomons si každou scénu, v níž figuroval, totálně kradl pro sebe - svým způsobem jedinečně tvrdý a zábavný žid.1. série - 85% 2. série - 100%

• 28.1.2016  10:12
    Tři mušketýři (TV seriál) (2014)

Četl jsem Tři mušketýry a mám tu knihu fakt rád, takže si mě seriál i přes mé rozporuplné pocity získal. Je škoda, že tam dost funguje styl 1 díl = 1 případ, ale zase se mi líbí jak je to odlehčený a točený v českých krajinách. Někdy dost škodí ta předvídatelnost. 1. série - 75% 2. série - 90%

• 17.1.2016  22:39
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Začnu asi tím, že absolutně miluji, když se Frank upřeně podívá do kamery tím svým přísným pohledem a promluví rovnou k divákovi. Rozhodně je to špičkové politické drama, z pohledu nemilosrdného Kevina Frank Underwooda Spaceyho, jenž neúnavně a prohnaně překonává veškeré překážky a dostává se na vrchol. Prvni série je prostě impozantní už svým rozjezdem. Mě však mnohem víc zaujala série druhá, která měla elegantního záporáka, který dává Frankovi solidně zabrat. Třetí série je ovšem zcela jiná, než první dvě a je to znát. 1. série - 90% 2. série - 100% 3. série - 80%

• 3.1.2016  22:28
    Spectre (2015)

Vezmu to stručně: Pro mě osobně nejvíc promarněný potenciál roku 2015. Očekával jsem nejlepší díl s Craigem, ale dopadlo to tak katastrofálně, že bych to ani nečekal. Waltz mě hrozně zklamal, vůbec z něj nešel respekt, spíš mi přišel k smíchu. Akce nudná, přičemž ani bitka ve vlaku mě nezaujala. Příběh též nudný, a musel jsem se dost přemáhat abych to dokoukal. Zlatý Skyfall a Casino Royale :) EDIT: Ten úvodní song jsem si nakonec celkem oblíbil.

• 3.1.2016  22:23

Na Star Wars jsem se po prvním traileru hodně těšil a ta brilantní kampaň ve mě vzbudila nový zájem o Star Wars. Epizoda VII splnila svůj účel, i když to podle některých byla jen skvostná kopírka epizody IV. Abrams je borec, protože se mu povedlo zapracovat na neskutečné nostalgii. Mě se Síla líbila, ale něco mi tam na těch pět hvězd chybí. Já starou trilogii nezatracuji, ale víc se mi líbí nová, protože zbožňuji Obi-Wana, mytologii Jediu a ty souboje :) Takže pro mě nejlepší epizodou zůstává Pomsta Sithů, protože epičnost, souboj Obi-Wan vs. Vader, souboj Yoda vs. Sidius, a protože je to temnější díl. Hned potom Impérium vrací úder, a tam je to asi jasný :D Ale musím dát epizodi VII ještě jednou v kině. Musím vychválit Boyegu, protože zapadl do filmu úplně přirozeně. Rey je sympatická a je fakt sexy :D Adam Driver luxusní záporák, dokud si nesundal masku, pak jsem měl fakt rozporuplné pocity. Ale ten finální lightsaber fight na konci se povedl. Doufám, že příběh plně rozvinou, protože základy položily touto epizodou pěkně.

• 3.1.2016  22:04

Tome, ja ti musím sklánět poklonu. Impozantní ztvárnění dvojčat, jak tvrdého sympaťáka Reggieho, tak gay-magora Rona. A že je s Ronem ve filmu sranda! Od Legend jsem očekával nadprůměrný film a ten jsem i dostal. Ani ta druhá půlka filmu mě nezklamala. Hardy má nabitý rok a doufám, že mu to vydrží.

• 1.1.2016  17:28

Quentin Tarantino opět dokazuje jaký je mistr. Tři hodiny trvající film, jenž je založený na úžasných dialozích, a přesto nenudí ani chviličku. Když už příde na brutalní scény, tak se krví vůbec nešetří. A co musím pochválit, tak je soundtrack. Tarantino v něm nikdy nezklame. EDIT: Tak viděno v podruhé v kině a je to senzace! Opět žádná nuda, vždyť já se podruhé bavil ještě víc. Po celou dobu úsměv na tváři a nemohl jsem se přestat smát těm kecům :D Samuel na konci je luxusní, neboť právě u něj se člověk pobaví. Jennifer Jason Leigh to zahrála bravurně. Odborná mrcha. Chci další western!

• 1.1.2016  17:20

Mimořádný film s dechberoucím zpracováním, které posadí na prdel. Spojení DiCapria a Hardyho v takovém atmosférickém filmu, jenž má plno drsných scén, kterými se absolutně nešetří, je prostě paráda. Díky tomu se Revenant stává jedním z nejlepších filmů těchto hvězd. EDIT: Viděno podruhé na velkém plátně hezky před koncertem Imagine Dragons, a mé pocity z filmu se nezměnily. Stejně jak u Hateful Eight, tak zde je to ještě lepší zážitek a asi si dám brzy repete do třetice :-) především musím pochválit tu fakt brilantní kameru a úžasnou hudbu, která tu surovou atmosféru zvedá do výšin. Nesouhlasím, že DiCaprio přehrává a Hardyho přízvuk je skvěle podán.

• 3.11.2015  18:16
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Excelentní komiksová adaptace! Skutečně to nemá chybu a musím jen sklánět poklonu. Parádní atmosféra, skvělá akce, propracovaný příběh, dramatické chvilky, krev atd. Jednoznačně jedinečný seriál. Víc ani nemusím komentovat. Kvalita, kvalita, kvalita! 1. série - 100% 2. série - 100%

• 19.8.2015  19:21

Věděl jsem, že Mad Max bude stát za to, ale že to bude taková šílená a zběsilá cesta - to jsem vskutku nečekal. Vynikající akce, která je nejen přehledná, ale velmi poutavá. Tohle je prostě evoluce akčního žánru. Tom Hardy opět dokazuje, jaký je borec. Netuším, co víc říct. Prostě pecka, síla a brutální zábava. My world is fire and blood

• 22.11.2014  23:05

Brad Pitt válí ve válečných tankových jatkách druhé světové války, přičemž nechybí hutná drsná atmosféra, pořádná akce a ani velkolepé finále, takže se tu najde dost silných scén. Mě ten film prostě dostal, fakt se mi líbil. Ve filmu nechybí ani odlehčený černý humor, který i v tak dramatické atmoséře vykouzlí úsměv na tváři. Možná tam něco bylo trochu přitažený za vlasy, ale na to nehledím, protože mi to krásně uteklo a neskutečně pobavilo. Jediné co mě trochu vyvedlo z míry, bylo to sci-fi barevné střílení :D Herci dobře zvolení, nikdo neotravoval a dobře do své role zapadli. Než to vyřadí z kina, dám na 100% druhou projekci a nebudu litovat.

• 17.11.2014  16:47
    Interstellar (2014)

Neskutečný IMAX zážitek, u nějž bude potřeba další projekce. Christopher Nolan natočil fantastické promyšlené sci-fi, u něhož jsem nekroutil hlavou a cítil jsem z něj tu silnou osudovost. Excelentní McConaughey mě opět přesvědčil, že je to v dnešní době jeden z top herců, protože takhle hrát, to je na Oscara. Celkově je obsazení výborné a nikde mě nezklamalo. Hudba úžasná, ve filmu skvěle funguje a graduje. A co taková dobrodružná cesta vesmírem? Ta mě pohltila svoji epičností a nádherným ztvárněním. Co se všech teorií týče, nejde ve filmu nic nepochopit, neboť je to krásně polopatě vysvětleno. Závěr výtečný a já nemám jedinou výtku. Děkuju Nolane a prosím, abys nám v budoucnu natočil další skvost.

• 8.11.2014  22:08

Solidní akční fantasy béčko, které skvěle pobaví a Luke Evans dokáže, že zvládne utáhnout celý film na svých bedrech. Charles Dance je taková třešnička na dortu :) Mimochodem doufám v pokračování, které rozvine dál rozvine hru o nesmrtelné snaze pomstít se. To byla jedna z nejzajímavějších věcí na tomto filmu.

• 29.10.2014  18:46
    Ten třetí (2013)

Tak tohle byla skutečná pecka. Příjemný film, navíc silně emočně natočený se skvělými hereckými výkony, z kterých bych asi nejvíc vynachválil duo Liam Neeson a Olivia Wilde, mezi nimiž navíc byla až enormní chemie, jenž nesmírně fungovala. Příběhy jsou silně interesantní, přičemž to proplétaní mezi nimi tomu dodává tu správnou ,,šťávu''. Přidejte k tomu velmi působivé finále, v němž se odkryje pointa celého filmu a dostanete znamenité dílo, které je na úrovni Crashe. Abych se přiznal, prvně jsem nevěděl, zda-li jsem tu pointu pochopil správně. Proto díky za Mr. George Stobbart, který to v komentáři vysvětlil. Popravdě řečeno jsem tomu byl velmi blízko, ale stoprocetní trefa do černého to nebyla :)

• 29.10.2014  10:48

Na začátek musím říct, že první díl byl skutečně znatelně lepší, avšak pokračování vůbec nevybočuje z řady a stále je z něj nadprůměrný snímek. Děj je sice trochu prohlédnutelný, ale napínavost tím nemizí a film tím pádem dokáže překvapit, což se v mém případě stalo více než jednou. Co se dobra a zla týče, je tu jasně stanoveno a nijak se tím nemění. Obě strany jsou však jak u opic, tak u lidí, což bylo vidět už v traileru. Atmosféra je temná, někdy se ale až příliš snaží o osudovost. Tu bych viděl až ve více epickým pokračování. CGI krásně zpracovaný, souboje též a nejvíc se musí vynachválit scéna s tankem. Finále znamenité, výtečně byly totiž cítit emoce, které z nás kolosálně ždímou celým filmem jako v prvním díle. Mimochodem, život opic a jejich mluva i porozumění mě opravdu bavilo sledovat.

• 28.10.2014  20:45

Dokud malá holčička jednoduchým způsobem bez zpětného rázu nepostřílela několik zloduchů, tak to vypadalo zajímavě. Tady to táhne hlavně síla Benedicta Cumberbatche, kterému jsem všechno krásně uvěřil.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10