Zrodila se hvězda (2018)

Největší kino zážitek pokud do toho nepočítám blockbustery. Nádherný a precizně natočený film s úžasnou hudbou, kde první vystoupení Shallow je učiněná bomba. Bradley Cooper snad v nejlepší roli kariéry a Lady Gaga pro mě osobně super překvapení.

Warcraft: První střet (2016)

Já jsem filmem okouzlen. Neříkám, že je to kvalitou učiněná bomba jako LOTR nebo Potter, ale nostalgie a láska k tomu světu mne ovlivňuje fakt moc. Je to poněkud zkratkovité, za větší délku stopáže bych se tudíž nezlobil, avšak jako znalci lore mi to stačí. Film má dost rychlé tempo, furt se něco děje a především se orkové a lidé mezi sebou neustále drtí. Občas je to víceméně brutální a dost emocionální. Jde-li o hrdiny, já jsem spokojen. Durotan má charisma, Garona je zajímavá, Lothar s Khadgarem jsou sympaťáci a mají mezi sebou skvělou chemii (i když Lothar působí šíleným dojmem) a Medivh je správně tajuplný. Pokud berete v potaz délku filmu, tak mají hlavní postavy dostatečný prostor se na plátně vykreslit. Orkové jsou všeobecně neskutečně úžasný a do celkové stylizace filmu krásně zapadají. Vizuální stránka Warcraftu je vůbec svým způsobem nádherná. Akční scény jsou boží a příliš se neopakují, naopak jsou nápadité. Mak'gora! Jsem více než spokojen, mnoho pomrkavaní od tvůrců potěšilo. Sice to mohlo být lepší, ale mé čtyři návštěvy kina vypovídají o všem. Srdeční záležitost a proto si přeji další díl.For the Horde!

Miliardy (2016) (seriál)

Jedna z perliček roku, to je jisté. Billions se může pyšnit vynikajícím obsazením a špičkovými dialogy. Mezi Axem a Chuckem panuje těžký souboj, z něhož nevyjde žádný vítěz bez značných vedlejších ztrát. Nechybí překvapivé zvraty, ani fajn soundtrack. Zpočátku seriál na nabere tempo a hezky graduje až do velkého finále. Velká natěšenost na další sérii.1. Série - 100%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Sice začínám sledovat seriál se zpožděním, přeci jen mě k němu dovedl až brilantní Damian Lewis, ale po první sérii mám však jasno: tohle je perfektní špionážní seriál se sofistikovaným dějem o válce s terorismem, v němž překvapují skvělé zvraty a plnohodnotné postavy, jimž nechybí smysluplný vývoj. Snad po dalších sériích nezměním názor. Zatím se u první série dá vyčíst pouze občasné zpomalení tempa, které však druhá série rozjede neskutečným stylem a nezpomalí. Přičíst k tomu vynikající zvraty, famózní herecké výkony a samozřejmě napínavý děj, z čehož vznikla neskutečně nabitá druhá série.1. Série - 90% 2. Série - 100%

Dallas 63 (2016) (seriál)

Úžasný seriál s obdivuhodnou atmosférou šedesátých let, která jednoduše vtáhne diváka do všeho dění. Hlavní zápletka tu funguje jen napůl, protože druhou půlku vyplňuje tak trochu druhý život Jake Eppinga. Zaujal mě ten jiný styl špionáže a sci-fi prvky tlačení minulosti, navíc tu nechybí nádherně fungující romantika. Franco to zahrál skvěle a do Sadie jsem se zamiloval. Fajn příběh, který chytí za srdce.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Od BvS se čekal progres, ale po skončení filmu je cítit jen a pouze regrese. Nesmyslný děj plný chyb bez gradace scén, emocionálně prázdné a trapně si hrané na osudovost. To jest ten velký začátek epické Justice League? Sorry, ale tohle nemůže proti Marvelu uspět. Přebytečných scén je až příliš, což škodí tempu. Název filmu navíc dost zkresluje realitu, protože očekávaný střet dvou titánu je budován neskutečně slabě, přičemž do toho ještě serou náznaky budoucích filmů. Bitka superhrdinů je nudná, bez pořádného nápadu a nejhorší na tom je způsob ukončení, onoho vyvrcholení souboje, které působí přinejmenším směšně. (To má být kurva dospělejší způsob?????) Doomsday je jedno velké WTF a finální destrukce je oproti MoS nezáživná. Dost negativních dojmů. Lex Luthor je svým šíleným způsobem fajn, Ben Affleck jako Batman nezklame a theme WW je brutálně super. Takový zklamaní z tak ambiciozního snímku jsem vskutku nečekal. Vyměnit scénáristy a režiséra, především rychle.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Přečkáte-li první sérii, která teprve buduje půdu pro senzační příběh plný vynikajících zvratů a plně se vyvíjející se postavy, nebudete litovat. Samozřejmostí je akce, sex a intriky, avšak o dobré a napínavé dialogy není nouze. Přidejte k tomu skvělou pirátskou atmosféru, pozoruhodný vizuál a parádní hudbu. U konce druhé série jsem slintal blahem. Seriál mojí top twenty. Tak třetí série nakonec svojí kvalitou extrémně zadupala tu druhou do kytek. To se mi kurva líbí! Jestli druhá série má ode mne 100%, tak třetí má 100% na druhou. 1. Série - 80% 2. Série - 100% 3. Série - 100% 4. Série -'100%

Straight Outta Compton (2015)

Nijak se v tomhle nevyznám, sice sem tam něco z toho poslouchám, ale tento film, má dechberoucí zpracování. Po pár minutách filmu mě to velmi nadchlo, a zanedlouho tu byl konec filmu. Nekompromisní a vtahující děj, kterému nechybí rychlé tempo. Bavilo mě to hodně, z čehož jsem nanejvýš překvapen. Ještě nesmím zapomenout herce, kteří byli trefou do černého :)

Poslední království (2015) (seriál)

Seriál není špatný, ale jakmile milujete Vikings, na The Last Kingdom se kouká trochu jinak. Chválím úvodní song, záporáky, téma pohan x křesťan, slušný bitky a zábavný příběh. Hodně mě bavilo, když se kněz vikingům snažil dokázat, že jejich bůh je ten pravý, že on je ten mocný. Musím se přiznat, že jedna smrt mě dost překvapila a zasáhla. Na druhou sérii se hodně těším, avšak na plné hodnocení potřebuji víc. 1. série - 85%