Madam Web (2024)

Občas sa ozve vo mne masochistická filmová stránka, ktorá ma prinúti pozrieť klenoty ako je tento. A teda som sa nasmial, teda aspoň na prvej polovici. Mne to náhodou prišlo fakt zlé až k smiechu. Druhá polka keďže miesto súboja superľudí dostaneme iba naháňačku a nevydarenú hru mačky s myšou ma začala dosť nudiť ale zas to opäť podvihlo finále s Dakotou, ktorá ukradla fajnové časovkárske brýle Pogačarovi z posledných pretekov navyše s divným úškrnom na tvári. To si fakt žiada napísať PREČO??????? Sony Prečo

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Po pozretí Ms. Marvel som znížil hodnotenie Tajnej invázie lebo by to nebolo fér, keďže tá bola horšia a o dosť nudnejšia. Slečna Marvel má dobrý začiatok, dobrý koniec, nudné a nikam nevedúce prostredné časti a celé by to lepšie vyznelo v 100 minútovom "televíznom" filme alebo ako to dnes býva "filmy určené rovno na stream" čo vlastne platí aj pre seriál ako taký. Urobiť z toho film a hodiť do kina by nebol dobrý nápad, ale plácnuť to rovno na to D+ prečo nie. Samozrejme pre VOD služby je rozumnejšie ak strávite čo najviac času pred ich ikonkou preto ten seriál. Problém je, že je to MCU a je to naprosto priemerné, ako inak všetky ich pokusy posledných pár rokov až na výnimky. Nevadilo by to, keby si ustriehli rozpočty k projektom ale keď vidím pri Tajnej invázii sumu 200 miliónov zmrzne mi úsmev na tvári. Ms. Marvel je teda jednohubka, ktorá nepoteší ale ani neurazí a v tomto stave to MCU asi nechce byť.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Už  od prvej chvíle, keď zaznie Hopkinsov prednes o dobách dávno minulých úplne vykradnutý z druhého Thora a vyletí divná loď ktorá by zapadla do Babylonu 5 z doslova vesmírnej <> (určite najhorší časopriestorový portál aký som kedy videl) som si povedal, že toto bude zléééé. A fakt sa tak stalo. Tých hrôz, čo sa tam konajú by vydalo hádam aj na knižku a nemám silu ani chuť ich vypisovať. Musím si ale zastať hercov. Mne tá parta bola aj sympatická, myslím hercov nie charaktery, a myslím že tí si hejt nezaslúžia. Na Sofiu sa vždy rád pozriem aj keď hrá v srágorách typu Múmia (tá s Cruisom), dokonca aj Corey Stoll tu má fajn vizáž s tým plnofúzom a nemám chuť mu vraziť jednu do nosa. Ale je to marné keď sú vedení takým mentálom akým je Snyder navyše 3x - réžia, kamera, scenár. Jasné, že u miestnej cinema komunite to neprejde, ale zaujímalo by ma v tom štandard Netflix publiku aké by vyšlo hodnotenie, lebo v kinách by to bralo prvú priečku prepadáku roka.

Strašidelný dům (2023)

Slabé 3 hviezdy. Disney pri stom výročí okato ukazuje na svoju totálnu vyprázdnenosť a úplnú neschopnosť akokoľvek sa strafovať do potrieb dnešného publika. Ukazuje to už len ten fakt, že to nasadili do kín v júli, prečo nie...facepalm

Nic ve zlým (2023)

Ďalšia stupídna vec zlyhavajúca na stupídnom scenári. Keby nie Jen, tak napálim odpad a nie, nie je to kvôli tomu že je nahá, lebo vlastne ta scéna mohla byť kľudne vystrihnutá a príbeh nijak nestratí. Práve naopak, je mi jej ľúto, že v takej srágore hrala. Postava Percyho je na päsť do ciferníka a to dokonca aj na konci. Smiešne je, že o pár hodín zhodou okolností sa mi v telke dostalo konca Nevesty na úteku a teda, ty voe serte na dnešné romcomy.Pustite si klasiku spred 2010. Nechápem ten Boom okolo Miluje ma, nemiluje ma (2023) ale nevadí. Za pár mesiacov si aj tak na to nikto nespomenie.

Hypnotik (2023)

Scénaristické peklo. Rodriguez sa zbláznil, každá dialógová výmena ma fyzicky bolela.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Jednotka mala niečo do seba aj keď som sa s ňou minul. V 2 sa mi páčila gradácia do vyvrcholenia v Spider HQ facility. No ten záver mi úplne zhasol nadšenie. Ako pamätám si zakončenie zo Smaugovej pustatiny a to rozčarovanie a toto je tak o 2 triedy horšie. Okrem toho že ma občas chytala epilepsia a musel som to zastaviť aby si odpočinuli oči mnou prechádzali pocity od absolútneho nadšenia až po najväčšie opovrhovanie. Veľmi by som si prosil aby už skončili všetky tie čačkymačky srágory o multiverze, ktoré nie sú dobré k ničomu a privádzajú ešte viac chaosu v už tak chaotickom univerze (hádam je aj jedno v ktorom). Jediná myšlienka ohľadom kreslenosti sa mi páči a že by sa konečne prestali vytvárať hrané verzie, kde ich adaptácia veľmi zlyháva a naopak ten animovaný štýl tomu veľmi sedí, len to treba trošku krotiť. Štúdiá by možno ušetrili chechtáky a konečne by filmový komiks bol zažánrovaný tam kde patrí a pre koho patrí. Edit. Po druhom pozretí dvíham na tie 4. Pre mňa nie jednoduchý film, ale z časom a ďalšími reprízami ide hore.

The Covenant (2023)

Zaslúžené hodnotenie, dnes je takých skvelých filmov bez zbytočných kecov ako šafránu.

Aquaman a ztracené království (2023)

Čerstvý zážitok z kina a musím povedať, aj napriek tomu, že som si pred tím dal hrozného Blue Beetle, ide o čistý popkorn, spotrebka ako sa patrí. Navyše v takmer plnom kine. A to je problém Aquamana. Tento rok je to v rámci žánru nadpriemer ale keby prišiel Wan s niečím takýmto v 2017 tak ho kritici aj fanúškovia roztrhajú na kopytách. Mne sa jednotka páčila ale s ohľadom na fakty okolo dvojky som vlastne rád za to, čo som videl. A ak sa hovorí, že z hovna bič neupletieš, tak Wanovi sa to z polovice podarilo. Amber má minimum miesta, nahradil ju Wilson, ktorý mi na plátne nevadí, skôr naopak. Je to samozrejme hlúpučké a niektoré veci si mohli odpustiť najmä na záver sú scény, keď sa jasne vie, že DCEU skončilo načo nechávať otvorené vrátka. Z hľadiska návštevnosti kín by som fakt odporučil šéfom týchto spoločností aby sa zamysleli nad dĺžkou, lebo v natrieskanom kine plnom rodín so stopážou cez 150 minút nemôžete čakať úspech. Tuná to bolo s odretými ušami. Už to bolo tak akurát.

Blue Beetle (2023)

Jedna uvrešťaná, uziapaná, patetická, zlodejská sračka v latino háve, ktorá kradne zo všetkých ostatných komiksov na ktoré si spomenie a možno aj čosi navyše. Nevadí mi vykrádanie keď sa to robí s citom, ale ak mi to niekto trieska do očí nemám zľutovanie. Hlavný hrdina mi tak pripomína španielského chudobného bratranca spidermana, ktorého skrížili s Green Lanternom akurát ho natreli na modro a dali mu chrobáka do hlavy, skôr do chrbta. Ten má neznesiteľne ukecanú famíliu, ktorá dobre poslúži či ako rukojemníci alebo ako sidekicks z divnými zbraňami. Proti nemu stojí zlá S. Sarandon, ktorá spolu so svojou bandičkou žoldnierov dokáže nahnať strach leda tak klubu dôchodcov. Ďalším hendikepom je pre mňa absolútne neschopná humoristická stránka, skôr som sa smial pri vážnych scénach takže ani humor na nepresvedčil. Takže jediné klady pre mňa predstavujú nie tak hrozné triky a finále na ostrove + Bruna, jediná na ktorú sa dalo ako-tak pozerať. Inak ma zaujíma, keď sa hovorilo, že latino publikum na to pôjde v húfoch a vytiahne Box office čísla hore, prečo sa to nepotvrdilo? Ibaže by zase tie žvásty o kvótach a že každá menšina by mala mať svojho hrdinu aby sa mali s kým stotožniť je veľký bullshit. Len s odretými ušami to nepošlo do odpadových vôd.