Srdce z ledu (2021) (seriál)

A mne sa to páčilo. Radšej veľa dramatu než drogy, sex a podobné hnusárny, bez ktorých Netflix nedokáže fungovať. Mimochodom, svet hokeja i krasokorčuľovania je sám o sebe drama, poznám to z vlastnej skúsenosti. Takže za mňa všetko ok, i keď by som si vedela predstaviť dejovú líniu i trošičku inak.

Rok jedna (2009)

Nechápu, co lidi proti tomuto skvostu mají. Za mě je to geniální záležitost!

Hvězdný prach (2007)

Naprosto skvelý príbeh! Neil Gaiman je proste záruka kvality. Celý film bol nabušený krásnymi momentmi, vtipnými, akčnými a i prekvapujúcimi. Navyše ide o príbeh, do ktorého sa zahĺbite od prvého záberu a to je pre mňa najvačšia výsada. Krom toho herecké obsadenie sadlo ako riť na šerbel. Za mňa ide o najlepší film zo sveta fantazy, aký som doposiaľ videla.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017) odpad!

Počas celého sledovania filmu som sa sama seba pýtala: Vážne? Vážne? To ako fakt vážne? Tento film by som nedoporučila ani svojmu nepriateľovi... Bohužial, film bez deja, efekty nič moc na dnešnú dobu (aj študentíci vyrábajú lepšie), humor tak 1% a hodne nevkusných hlášok. Stratila som 2 hodiny svojho života.

Reportéři v akci (2009) (pořad)

Chcela som ísť na svadobku na Maledivy a tak náhodou zazriem dokument o tomto raji na Zemi. Nič netušiac len oči vyvaľujem, keď sa dozvedám, že veci nie sú také, ako som si myslela. Dychtivo dopozerám diel a ešte viac dychtivo čakám na ďalší. Ako fanúšik investigatívnej žurnalistiky tlieskam týmto dvom reportérom, pretože sa pohybujú po miestach, kam by sa len tak hocikto neodvážil. Prinášajú autentické zábery, upozorňujú na skryté zlo všade vo svete a dávajú možnosť utvorenia si vlastného názoru. Spracovanie je pútavé, ľahko pochopiteľné pre každého, obsah bez zbytočných prázdnych výlevov.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Druhý slovenský film, ktorý ma dostal. Oceňujem špeciálne efekty a najmä bizarné herecké výkony, ktoré pôsobia ako paródia na sk teatrálne vystupovania pred kamerou. Ešte dodám, že chalani urobili dobre, že postavu Barbory neodstránili po scéne v jedálni, ako bolo pôvodne v pláne - ďalšie sekvencie s touto postavou dodali filmu šťavu. Barboráááá!

Suprhrdina (2008)

Ľudia, naozaj... nepoznáte zmysel paródie. Som rada, že aj v posledných rokoch sa natočila dobrá paródia, len už by som očakávala možno aj inú tematiku ako "superhrdina". Verím, že sa tento krásny žáner opäť oživí.

Já, padouch 2 (2013)

Som veľký fanúšik tohto filmu, avšak ani mne to nedá a pre tentokrát dávam štyri hviezdy. Bolo by nespravodlivé dať viac. Dvojka stavia na základoch plných minionov, dejová línia je pre mňa trocha menej záživná, ako to bolo pri prvom diely. Avšak stále je to pre mňa jeden z najlepších "detských" animákov. Možno môj dojem pokazil aj príšerný slovenský dabing, ktorý je čím ďalej tým viac odpudzujúci a tak si kvôli dobrému filmu a dobrému zážitku v kine nabudúce vycestujem za hranice. Radšej...

Příšerky s.r.o. (2001)

Príjemné, zábavné, nielen pre deti. Ale musím povedať, že som videla už aj lepšie animáky. Avšak nemôžem poprieť - 4 hviezdy si zaslúži.

Já, padouch (2010)

Animák, plný silných vtipov a dojemného citového zafarbenia. "Minions" zabodovali. Musím povedať, že som sa už dávno tak dobre nenasmiala a už sa neviem dočkať, kedy sa objaví druhý diel v kinách. U mňa 5 hviezd.