mira007

okres Liberec

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128
    • 18.1.2019  08:26
    Generation Kill (TV seriál) (2008)

Válka v Iráku maximálně realisticky - seriál na základě skutečnosti, kdy novinář Wright doprovázel průzkumnou jednotku v prvních dnech války při dobývání Iráku. Není to akčňárna ani boj v první linii ale zfilmování několika "běžných" dní ze života jednotky průzkumníků jako maličký střípek do mozaiky gigantické akce jménem Irácká svoboda. Je to fascinující vidět realitu jak se vede válka ( byrokracie, špatní velitelé, přemotivovanost zaválčit si, špatné zásobování atd.) ale jak je to reálné tak to bylo místy nudné. První dva díly mne moc do děje nevtáhly, ale jinak velice vyjímečné dílo svým způsobem.

• 16.1.2019  01:31

Naše parta vyšetřuje dokonce jaderný výbuch. Celkem solidní případ.

• 16.1.2019  01:29

Jiráček jako tyran manželky byl jasný hned v první sekundě, kdy se objevil na plátně. Nějak mne to přestává bavit, ječtě že jsem divák s dlouhou dráhou setrvačnosti. Aspoň ta ABBA na konci potěšila.

• 16.1.2019  01:26

Už se nějak zapomnělo, že jdou po Rasputinovi nějací ti agenti?

• 15.1.2019  08:50
    Most! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Tenhle díl mne minul... prostě jsem se moc nepobavil.

• 15.1.2019  08:43
    Lajna - Láska (S01E03) (epizoda) (2017)

Dělat reklamu striptýzovému klubu a pornoherečce XY trochu mimo moje vnímání dobré filmové zábavy, ale Hanka Vágnerová u tyče pobavila.

• 14.1.2019  22:49

Trefa vedle ... nejhorší díl v historii. A jak já tomu fandím, ale to zklamání z očekávání.

• 14.1.2019  18:12
    Asijské bojovnice (TV film) (2012)

Jednoduchý dokument o dvou vietnamských matkách s jejich dcerami, které se rozhodly žít v ČR. Žádná hluboká analýza , ale jen životní story a názory. Ne vědecké, ale přesto výstižné.

• 13.1.2019  11:08
    Profesor T. (TV seriál) (2018)

Tv detektivka s hrdinou vysokoškolským profesorem podivínem ( fóbie z mikrobů) s geniální dedukcí, kterých už bylo mraky , ale ikdyž to je převzaté z belgické licence, tak mi ten Řezníček celkem sedl. Občas to bylo zábavné a vyřešení případů se mi zdálo logičtější než Dáma a Král a obsahovalo to méně grotesky než Specialisté.

• 12.1.2019  12:09
    Stop (TV film) (2007)

Jednoduchá oddechová tv jednohubka ve stylu bakaláři o stopování, balení, vraždění stopařek a kupování prostitutek - opravdu černá komedie díky posledním pěti minutám hodně zapamatovatelná.

• 12.1.2019  10:37

Hlavní hrdina si na konci seřadí podezřelé a policisty a určí pachatele - to není Dáma a Král, ale strážmistr Topinka, který případ ukradeného bankomatu vyřešil deduktivněji zábavněji a logičtěji než celý Hádek jako Král. Musel jsem si trochu zvyknout, ale jinak to bylo lepší než jsem čekal. Neškodná místy zábavná nenáročná věc, kde mne nejvíc uchvátila Jenofeva Boková, které to jako pošťačce strašně slušelo. Viděl jsem ji hrát hodněkrát, ale až tady je nádherná.

• 8.1.2019  09:20

Taková milá neškodná blbina o infiltraci policistky na soutěž krásy. Spíše průměrný film, který ve své době trefil námětem a provedením mezeru na filmovém trhu.

• 8.1.2019  08:51

Padesátá variace heparinového vraha proložená ždímačkou citů ohledně umírání. Nepobavilo ani nechtěně.

• 7.1.2019  22:35
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Nelogické věci neřeším ( ikdyž Predrag Bielac jako mafián přesedlaný z cirkusáka ... je to sympoš přivřu oko ), hlavní pro mne byla atmosféra a vizuál jako začátek seriálu a očekávám zlepšující tendenci. Případ nevěry byl jednoduchoučký stejně jako pachatel hanlivého sprejopisu. Rukopis Pachla byl zachován - atmosféra alá severočeský noir, chlapci od Krejčíře a svlečené herečky ikdyž tak nějak ve tmě Dana Černá ( klobouk dolů v padesáti skoro, ) a Henrieta Hornáčková jako zastřelená.

• 7.1.2019  08:05

" Musím se jít vyčůrat" " Můžeš se vyčůrat na mě" - druhý Kingsman už méně překvapivý než první a první polovina je dost nezábavná, ale pár hlášek u kterých si člověk říká jestli nejsou za hranou nebo jsem moc velká konzerva zůstalo. Tenhle film s megacastingem hvězd na metr čtvereční ( jedna hvězda za Eltona Johna: " Vykuř mi ho , nebo ho vykouřím tobě" - hláška ke svému únosci a jedna hvězda za agenta Peňu z Narcosu s bičíkem) pobavil až ve své druhé polovině.

• 7.1.2019  07:55

" Jestli se vrátíš, můžeš mi ho strčit do zadku" Anální sex se švédskou princeznou jako odměna za záchranu světa? Film s motivem agenta tajné organizace, který se nebere tak vážně jako Bond, ale nemá rozvernost Johnyho Englishe. Cílovým divákem je teenager závislý na počítačových střílečkách, takže akce připomíná přesně nějakou střílečku včetně rozsekání a půlení protivníků, ( nepopírám, že to je celkem impozantní řežba ),sice žádná nahota, ale o to více otevřené silácké dialogy, na což jsem alergický, celkově jsem si na ten film připadal asi starý, ale přesto mne to nějakým záhadným způsobem pobavilo.

• 6.1.2019  12:39
    Černá sanitka (TV seriál) (2008)

Cyklus příběhů na motivy všelidových povídaček, u kterých mne překvapilo kolik jsem jich jako v dětství potkal a považoval je za skutečné. Případy jako stopař, který si zapomene kufr se strunou a rukavicemi nebo mrtvá babička převezená ze zahraničí, jsem slyšel už v první třídě. Polovina každého dílu je jednoduchoučká dramatizace každého případu za účasti moderátora R.Zacha , druhá polovina z toho udělá publicistický pořad, kde se k danému problému ( původ historky, reálnost obsahu atd. ...) vyjádří odborníci. Nejedná se o bůhvíjaký filmový zážitek, ale jako perlička celkem milé.

• 6.1.2019  12:14

Poslední díl s námětem černé sanitky, která unáší lidi na orgány, je asi jeden z nejpovedenějších a moderátor pořadu si vystřihl i hlavní roli. Perličkou je role Vlastiny Svátkové, kterou jsem v účesu na kluka nepoznal.

• 6.1.2019  12:11

SPOILER: Voříšková má jakýsi opar kolem úst poté co měla orální sex s nekrofilem .... tak nevím zda tohle patří mezi všelidové povídačky, ale kufr se mi zvedl.

• 6.1.2019  12:08

Tenhle díl s námětem upratovačky v guláši je celkem o ničem, ale je zajímavý hereckým obsazením Vyvoleného Emila Zajace a Evy Decastelo, která si tu střihla roli slovensky hovořící cikánskou uklízečku. Herecky kraluje Ivo Gogál, který je v českých výtvorech taky obsazován jako Róm.

• 5.1.2019  22:20

Slovenská verze Show Jana Krause, která má sice lepší kapelu, ale tón rozhovorů je oproti Krausovi více do lidového komična bez nějakého politického postoje. A navíc tam jsou jako bonus občas nějaké scénky s hosty ve stylu televarieté, což úplně nemusím, ale jestli mne nějaké díly opravdu pobavily tak ten s Tofim a Vaculíkem a ten s Ondrikem, který pantomimou předváděl zimní olympijské sporty.

• 5.1.2019  18:36

Rodinka si vyjede do Německa na nákupy , ale tam jim zemře babička a protože si chtějí odpustit administrativní a ekonomické komplikace, rozhodnou se ji převést tajně do CR. Známá legenda, která v tomto případě má kuriozitu účast Tomia Okamury, který tu je za cestovní ruch .

• 5.1.2019  18:00

Frajer jde požádat matku o ruku její dcera, která není doma a matka, kterou kdysi odkopl manžel chce dceři dokázat, že to není ten pravý tím, že ho chce svést. Přesně stejný motiv s pointou s kondomy kdysi bylo použité v jedné reklamě na kondomy, tak kdo opisoval?

• 5.1.2019  17:55

Marihuanové koláčky a exotické zvíře v exotické rostlině - slaboučké.

• 5.1.2019  16:40

Milenka s rovnátky zaklesnutá do milého při orálním sexu - všeobecně známá všelidová povídačka, která na obrazovce vypadá trapně a o ničem, ale dám ****, protože se to natáčelo v nemocnici v České Lípě a před kinem v Novém Boru, kde jsem jednou byl.

• 5.1.2019  16:37

Schneiderová vezme stopaře od supermarketu, pak se jí zdá podivný a vykopne ho z auta. Doma zjistí, že si nechal v autě kufr, v němž je struna s rukavicemi. Tuhle všelidovou povídačku si pamatuji z dětství a jako mikrostory je fajn, ale že polovina dílu jsou mluvící hlavy odborníků, kteří se k tomu vyjadřují je vražda pro diváka.

• 5.1.2019  12:10

Španělská gangsterka od Netflixu. která má parádní retro vizuál Barcelony dvacátých let a úžasnou výpravu ( davové scény se stovkou komparzistů a desítky historických aut ) funguje tedy jako podívaná, příběh je ale spíše průměrný a délka stopáže vede do nudných pasáží. Skvělý herecký výkon Luis Tosar.

• 5.1.2019  11:52

Podle recenzí jsem čekal katastrofu, ale ono to bylo jako průměrný díl toho seriálu - proč na to chodit do kina, když diváci měli to samé dvakrát týdně v televizi. Pravda, pomyslné žezlo tímto doktor předával strážmistrovi Topinkovi a celkově do změnilo žánr do grotesky a já bych dal klidně i tři slabší hvězdy, ale mám sto chutí dát odpad za tu glorifikaci agenta STB z 50. let ( jaký to byl gentleman a uděláme mu pamětní desku v muzeu ) - co bude příště? životopisný film o hrdinském Aloisi Grebeníčkovi? To musel vymyslet naprostý kokot. Od odpadu mne odradilo jen to, že musím dát jednu hvězdu za paní Štěpánkovou, pro kterou je to poslední role a tím tento zbytečný film zapsala do filmové historie.tímto smutným prvkem.

• 3.1.2019  14:09
    Dědictví (TV seriál) (2013)

Slovenská vztahovka z prostředí slovenské vesnice, která je technicky na úrovni domácího videa z dovolené s hereckými výkony na úrovni herců ochotnických souborů ( pro většinu to byla prvá a jediná zkušenost s filmem ). Navzdory tomu, že hlavní linka dědictví je ukrutně hloupá, nelogická a postavy se v ní chovají nepravděpodobně v afektovaných hereckých kreacích tak přestřelím na tři hvězdy, protože: 1) veškeré vedlejší komediální linky, které dokreslovaly rozverný obraz klasické slovenské dědiny mne pobavili víc než veškerá česká komediální produkce za poslední dva roky v kinech 2) na to, o jakých nesmyslech to často bylo, tak to bylo odvyprávěné svižně a poutavě bez dlouhých nudných pasáží 3) už jsem si poněkolikáté všiml, že v slovenských vztahovkách oproti českým režiséři často tlačí víc na milostné scény , sice režisér žádná děvčata nesvlékl ( na rozdíl od x holých zadků chalanů), ale i co se týče mluvy o sexu se mi to zdá otevřenější než jsem postřehl v českých 4) sexy mrchy Dáša Laurová a Tatiana Šúrová, zrzavá slovenská Jessica Chastain Kristína Guštafíková jako recepční, asistentka starosty Nikoleta Stasinková - je fajn, že v takovém formátu si produkce nehraje pokrytecky na nic víc a snaží se nacpat do seriálů pěkný holky 5) Ronaldo - bez něj by bylo hodnocení poloviční

• 1.1.2019  14:23

Poslední díl měl několik hrozně hloupých scén, které bolely.

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128