mira007

mira007

okres Liberec

<< předchozí 1 2 3 4 41 82 122 162
    • 29.5.2020  22:42

Čekal jsem pokračování mého oblíbeného mexického Desperáda a dostal jsem americkou překombinovanou rozpočtově a obsazením nabitou blbost. Ztráta času.

• 29.5.2020  22:31
    Bronco Billy (1980)

Čekal jsem western a dostal cirkusovou taškařici. Clint Eastwood trochu jinak ... a hůř.

• 29.5.2020  16:39
    St. Tropez (TV seriál) (1996)

Čtyřistaosmdesátidílný seriál, který kdysi dávali odpoledne na Tv Nova, který je sice ukrutně hloupý na úrovni telenovely z Argentiny, ale přeci jen za jednu hvězdu se člověk mrklo na několik hezkých mladých lidí, moře a sluníčko. PS: Musím se tedy přiznat, že jsem neviděl všech čtyřistaosmdesát dílů, aby mé hodnocení bylo naprosto objektivní.

• 29.5.2020  16:30
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Pápá lálá ... 126. nejhorší seriál dle CSFD a přitom taková klasika, na kterou koukalo i dost vysokoškoláků, kterých bylo možná víc než nesoudných matek, které dovolili před něco takového usadit své vlastní děcko.

• 28.5.2020  10:00

Dílo od Věry-Plívové Šimkové specialistky na československý dětský film, který na mne působil strašně depresivně. Jeden z nejnepříjemnějších filmů tvářící se, že je pro děti, ale působilo to tak nějak psychologicky strašidelně.

• 27.5.2020  10:46

Výpravný na Oscara nominovaný kazachstánský/ruský film o jednom z největších dobyvatelů světa se mi líbil, ikdyž to nebylo nic strhujícího , jenže mne zároveň totálně zklamal. Já čekal film o vojenské jízdě Mongolů, kteří tehdy převálcovali polovinu známého světa, ale dostal se mi životopis Temudžina od dětství po startovní čáru jeho vojenské kariéry..

• 27.5.2020  10:28
    Versailles (TV seriál) (2015)

Historický seriál o Ludvíku XIV., který má těžiště ve vztazích alá telenovela, než historických faktech, které jsou absolutně mimo ( a ukrutně hloupé a naivní ) a jediné v čem je trochu autentický, je možná malinko zobrazení života u dvoře - sex, drugs and rock 'n' roll. Seriál, který provázela pověst nejdražšího evropského seriálu, který sází na násilí a nahotu, což nebylo ve výsledku tak dramatické , protože snaha tímto nalákat diváky sice asi byla úspěšná v S01, která je paradoxně nejnudnější, ale v S02 od toho upustili úplně a lépe se jim vedlo v "zajímavějším scénáři". To se asi ukázalo jako chybička, tak v S03 přitlačili na sex scény, ale násilí a brutalitu už nevrátili, protože už to asi nasbíralo dost dojímajících se divaček 50+. Kostýmově bohaté, ale já nějak pochybuji, že filmový štáb navštívil Versailles víc než dvakrát a zbytek dofintil v ateliéru a na zeleném plátně. Tomuto seriálu musím dát tři hvězdy, protože nechápu, že ikdyž to má všechny předpoklady proč ten seriál zatratit, tak se na něj i nějak dobře koukalo ( ikdyž jen jako kulisu při práci )

• 27.5.2020  10:10
    PIKO (2010)

Hraný dokument (?) o historii pervitinu ještě za socialismu, na českou kinematografii celkem originální forma, ale protože nesnáším tematiku drog, tak oceňuji víc tu dokumentární hodnotu než filmovou.

• 26.5.2020  17:36

Tak jestli zrak nešálil , ten pán, který se kamarádil s tím polámaným lamželezem byl Standa Hložek , ty kráso musím opakovat mantru tohoto tisícidílného díla " kdo nebyl v Modrém kódu, ten jakoby nebyl " navíc dnes včetně Petry Lustigové z Mission: Impossible - Ghost Protocol nebo Veroniky Lapkové z Principu slasti.

• 26.5.2020  10:58

Sharon Stone a Isabelle Adjani jako milenka a manželka, které spojí síly , aby se zbavili svého despotického milence/ manžela Chazze Palminteriho, což je můj oblíbený představitel drsných italomafiózů. ( jeho film Příběh z Bronxu je jeden z mých nejoblíbenějších). Obsazení, námět a trailer slibovali bohužel daleko víc, než jsem jako divák dostal.

• 25.5.2020  10:17

Mystery krimi z malého města, které by dnes asi mělo formu maximálně tv filmu, ale v roce 2000 to obsadili hvězdami , poslali do kin a výsledek není špatný. Dnes už jen průměrná krimi, které má dvě nezapomenutelné věci - Keanu Reeves jako agresivní psychouš ( nepamatuji se, že by kdy hrál záporáka ) a exmanželka Katie Holmes nahoře bez ( pak si vzala Cruise, rozvedla se a už o ní nikdo neví )

• 25.5.2020  09:31
    Sekretářka (2002)

Takový malý předchůdce Padesáti odstínů šedi, akorát nenabušený rozpočtem, luxusem a vystajlovanými hvězdami a přesto je tahle sado maso romantika na závěr daleko romantičtější a celou dobu absurdně vtipnější než ten blockbuster. Maggie Gyllenhaal jako sekretářka, kterou vzrušuje, když ji trestá její šéf James Spader.

• 24.5.2020  13:44
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Fantasy seriál, který je mixem Pána prstenů a Hry o trůny - Králové, princezny, démoni, elfové, kouzla... a jako poznávací znamení nadprůměrný příděl brutality a strašidelných masek. Jinak sotva průměr tv zábavy.

• 24.5.2020  10:27

Forest Whitaker jako ugandský diktátor Idi Amin je famózní, ale tento film jehož průvodce je jeho fiktivní mladý lékař možná faktograficky ukazuje jeho vládu v nejdůležitějších bodech, ale neukazuje , jak velká zrůda to byl.

• 23.5.2020  16:41

Černobílý britský film o jednoduché loupeži oceněné Oscarem. Jako filmový zážitek je to už moc staré, pomalé a skoro to evokuje prvorepublikovou kinematografii se svou ne akční kamerou, ale jestli je tento film něčím unikátní, tak dabingem Oldřicha Nového, který daboval asi jen 4x.

• 23.5.2020  11:53
    Hledání ztracených světů (TV seriál) (2020)

Roman Zach jako dobrodruh a průvodce kouty mimo civilizaci v Indonésii, kde to neznají ani lidi z Jakarty. Zach to bere sympatickým stylem všechno na vlastní kůži a vidět ho tancovat jakysi tanec s divochy v kostýmu jak ze Star wars je ... zajímavý. Opravdu jiný cestopis. PS: už chápu, že Zach hrál v Anthropoidu , když jako jeden z mála herců umí dobře anglicky.

• 22.5.2020  00:09
    Vinnetou (1963)

Samozřejmě, že na první dobrou jako správný vlastenec odpovídám, že nejlepší padouch ve Vinnetouovi je Herbert Lom z Pokladu na Stříbrném jezeře, ale Mario Adorf jako Santer je moje srdcovka.

• 21.5.2020  20:40

Fingerhutovic vs. Chmela za jednu hvězdu.

• 20.5.2020  10:48
    Date My Porn Star (TV film) (2013)

Britský dokument o pornoprůmyslu, kdy Channel4 vzal tři závisláky na pornu do L.A. , aby jim nejprve ukázal to pozlátko - natáčení jejich idolů, první castingy, maraton sexu s fanoušky - a pak jim naservíruje tu odvrácenou tvář, že porno není nic vzrušujícího, proto se musí spotřebovat hektolitry lubrikačního gelu, že hvězda gay porna je heterosexuál s dcerkou, že dvacetiletá debutantka má doma tři děti a po rozhovoru s exherečkou, která vypočítala kvantum zdravotních komplikací se jaksi autoři tváří, že změnili hodnotový žebříček těch tří borců, kteří se v závěrečném resumé tváří, že už nikdy na nic hanbatého koukat nebudou. Jsou dvě věci, které mi ale brání uvěřit v nějakou hlubší myšlenku tohoto díla: 1) nevěrohodný výběr hlavních hrdinů ( kde je vzali, na základě čeho, jak definují závislosti na pornu - lékařsky nebo pocitově?) 2) až nápadně tam je jedna pornoprodukce, kterou jmenují a dělají reklamu jejich stránkám. Podrženo sečteno - dokument, který pokrytecky předstírá, že je něco víc než jen jakýsi behind the scenes, ale jeho smyslem jen důkaz " sex prodává", protože přidaná hodnota je nula.

• 19.5.2020  12:30

" Bolí to jako prase!" Karel Zima jako autobusákový sňatkový podvodník.

• 18.5.2020  15:11
    Soudcova noc (1983)

Silné zajímavé téma filmu o tajné komoře amerických soudců, kteří jedou paralelní procesy s obžalovanými ( včetně rozsudků smrti ), protože oficiální spravedlnost je v některých případech slepá. Michael Douglas jako jeden z těchto soudců, který se ale sekne ve svém úsudku a tak se ti ctihodní zastánci opravdové spravedlnosti obrátí proti němu. Do poloviny hodně zajímavá věc, potom jen průměrný snímek, který na mne působil tak nějak komorně .

• 17.5.2020  12:46
    Do oblak s Martinem Shawem (TV seriál) (2006)

Martin Shaw aka Doyle z Profesionálů jako průvodce pořadem o letadlech. Jelikož on sám je nadšený aviatik, tak z tohoto pořadu vyloženě číší opravdový entuziasmus. Pro fandy menších letadel zážitková relaxační pohoda s přátelskou atmoškou.

• 17.5.2020  12:27

Život na francouzské riviéře v podání šestnáctileté Naimy ( Mina Farid ), která se rozkoukává a je vleku své divoké sestřenice Sofie ( Zahir Dehar ), kterou tak nějak okukuje protože má sexy tělo. Sluníčko, moře, jachta a prsa kolegyně Deharové vytvářejí příjemnou pohlcující letní atmosféru, zbytek je bezdějová lyrická pomalá záležitost. Na tento typ filmu člověk musí být naladěn a pokud na to kouká v době koronavirově uzavřených hranic , tak dá i hvězdičku navíc.

• 17.5.2020  11:56

Story Cyrila a Metoděje ve filmu, který mne překvapil relativně solidní výpravou ( která samozřejmě má daleko do dobového velkofilmu ) ale brutálně to sráží ten všudypřítomný vypravěčský voiceover, který z toho díla dělá spíš hraný dokument a ten jednotvárný bezemoční hlas z toho dělá spíš nějaký pořad v rozhlase na vlnách Radiožurnálu. Jako film to je bída a jako dokument to má informativní hodnotu jako jedna hodina Dějepisu na ZŠ. Fandím domácí tvorbě a oceňuji snahu zpracovávat historická témata, ale tohle by si zasloužilo poutavější formu a samozřejmě desetinásobný rozpočet.

• 17.5.2020  11:06
    Restart (2005)

Filmový debut Juliuse Ševčíka, který psal scénář k Masarykovi, je film, který má pár pozitiv - obsazení budoucích hvězd, ve své době působivý vizuál, povedená atmosféra nočního discoživota, jenže dějově je to o ničem a mně to vůbec nebavilo.

• 16.5.2020  12:05

Závod o dobytí Jižního pólu - Nor Amundsen vs. Brit Scott v britském seriálu z roku 1985, kterému musím přihrát hvězdy po shlédnutí Amundsena z roku 2019. Samozřejmě, že technicky to je tv pravěk, ale je to asi nejkvalitnější, nejpoutavější a díky Doyleovi z Profesionálů Martinu Shawovi i nejsympatičtěji obsazené dílo o této události.

• 16.5.2020  11:56
    Amundsen (2019)

Životopisný film natáčený i u nás o Roaldu Amundsenovi, který dobyl Jižní pól. Technicky solidní, relativně výpravné a v mnoha věcech poučné zvláště při přípravách na ten historický počin a taky musím vyjádřit národní hrdost nad kostýmy paní Hořejší, o které režisér Sandberg vyloženě básnil, jenže ten film je zároveň dost nudný a neubráním se srovnání s britským seriálem z prehistorie osmdesátých let Nejvzdálenější místo na Zemi, který dobývání jižního pólu pojal jako rovnocenný souboj Amundsena a Scotta a tam se podařilo z toho udělat napínavé "sportovní" klání.

• 16.5.2020  10:43
    Toxic Shark (TV film) (2017)

Po zklamání z české tvorby letošního roku jsem si musel dát filmový výplach mozku - sáhl jsem tedy po tomto hororovém béčku o žralokovi, který žere partu mladých lidí kdesi v rezortu v karibském Portoriku a nebo z nich dělá zombíky .... nebo z nich dělá zombíky a zároveň je žere. Moře, sluníčko, holky v bikinách a hned je mi líp na duši, ikdyž se mozkové závity u tohoto díla nepohnuly ani o milimetr.

• 16.5.2020  09:57

Nečekal jsem, že když jdu do filmu od party, co má na svědomí v rámci žánru nadprůměrný Všechno nebo nic tak dostanu jenom to "nic". Já jako nejsem náročnej, ale tak tohle mi absolutně vůbec nesedlo, zatímco ten první film, byl vtipný, dynamický, sympaticky obsazený s parádní muzikou a ohromně pozitivní atmosférou, tak tady jsem hodinu čekal, kdy se to rozjede a ono to přešlo z bláznivé romantické komedie do drama o soužití s alkoholikem. Hřebíčkovou mám rád, ale začíná být okoukaná a Dykovou moc nemusím, ale tady se na ni na bolelo i jen koukat - ta holka by se měla dát do kupy, dějově to je hrozně primitivní klišé, což by mi u tohoto filmu nevadilo, ale to by to muselo mít trochu šťávu. Vraždou je i dabing, ale to je to nejmenší.Jedna hvězda za brilantní výkon maličké Valentýnky Bečkové, která všechny převálcovala.

• 15.5.2020  10:47

Béčkový horor o děvčatech z basketbalového družstva, které nejprve hrají basketbal, pak se sprchují a pak jdou na párty, kde jsou vražděny uprchlým sériovým vrahem, který na ně jde s motorovou pilou.... ten typ osmdesátkového hororu, který je tak amatérský, že nevíte jestli to je parodie na amatérské béčkové horory. Zhruba hodinu se tam lautr nic neděje a pak se vraždí. I v rámci kategorie spíše podprůměr, ikdyž se mi líbí hodně plakát.

<< předchozí 1 2 3 4 41 82 122 162