mira007

okres Česká Lípa

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 90 120
    • 18.9.2018  22:17

Specialisté vyšetřují vraždu ( hodně komplikovanou vraždu, kdy oběť někdo zfetoval a pak z bungee jeřábu shodil do řeky aby se utopil ... kurva kdo to vymýšlí?) mladíka z komunity pobřežní party dealerů, kam se infiltruje agent Štáfek. Amatérština hadr ale je to akční ( řekl bych jeden z dražších dílů) a tvůrci už se ani nenamáhají s dedukcí, pachatel se zase pod tlakem přizná sám bez důkazů. Úděsná blbost jako vždy, ale jako vždy mne to nějakým nevysvětlitelným způsobem pobavilo.... a to jsem dřív koukal jen na nezávislé filmy. Možná to je tím, že mi stačí, sluníčko, voda a hezká sexy holka ( naprosto exkluzivní femme fatale fetka Sára Affašová - asi jsem se zamiloval, tu by měli obsazovat místo těch okoukaných tváří, kteří hrajou všude) a hezký filmový zážitek je na světě.

• 18.9.2018  22:06

Trochu rozpačitý protikladný dojem z této "vztahové" komedie drama mám, protože: 1) v druhé polovině jsem párkrát šel smíchy do kolen, ale celkový dojem je deprese, zmar, bezvýchodnost 2) exkluzivní herecké obsazení a jako perlička cameo Neužil v jedné z prvních rolí ale herecký potenciál promrhaný po Troškobsku - přehrávané hysterické scény, agrese, zloba 3) Vilhelmová, Bendová, Bernášková, Viktoria Flídr, Daňková plus skoro Cibulková, Kaiserová, Jungmanová - celkem rekordní počet hereček, které režisér svlékl i do naha a přesto ten film na mne působí tak asexuálně.

• 18.9.2018  08:38
    El Chapo - Série 3 (série) (2018)

Třetí série začíná v éře, kdy je El Chapo na vrcholu a končí tím, že je extradován do USA, takže pokud nezdrhne z krimu Amíků tak se S04 asi natáčet nebude. Třetí řada je lepší v realističnosti než prvá, ale je daleko méně akční než druhá, pět hvězd nedám za neskutečně mnoho politiky, což je ohledně faktů tak tenký led, že autorům opět musím vyčíst snahu o konspirační teorie, že vlastně za všechno může DEA a zkorumpovaní politici. ( scény, kdy agent DEA péruje mexického prezidenta mi přišly směšné, zvlášť když skutečný mexický prezident je schopen posílat veřejně Trumpa do háje ohledně jeho nápadů )

• 17.9.2018  22:29

Klec spadla ( takhle to vypadá v reálu https://www.youtube.com/watch?v=ljt7KbFv35g )... pět hvězd nedám za ten autorský fiktivní konspirační náhled na svět politiků jako vrahů - blábol bez důkazů.

• 17.9.2018  22:26

První polovina filmu se dá pracovně nazvat "film o filmu" ( režie Guzmán, scénář Guzmán)

• 17.9.2018  21:12

Tak konstrukt maniaka odhalen - vraždí podle smrti apoštolů. Já teď podle očí koukám, kdo je muž v masce - můj tip dnešního dne je, že to je právník ex ufo., který v tomto díle dostal z vězení hrobníka.

• 17.9.2018  16:57

Krátký dobový dokument o odsunu sovětských vojsk z Československa po pádu komunistů. Unikátní záběry a hlavně výpovědi ruských vojáků, kteří prý nevědí proč tady jsou natož proč by měli odjet. 30000 vagonů odvezlo všechno, včetně více než 100.000 vojáků do Ruska, kde je čekal hlad a rozklad.

• 17.9.2018  16:04
    PanMáma (TV seriál) (2013)

Milan Šteindler v ženských šatech v ženské roli.... podle anglického prý úspěšného seriálu to zkusil Šteindler taky, Výsledek je fakt paskvil, který nebyl ani trochu vtipný a v kterém mne každý záběr na Milana Šteindlera v ženských šatech v ženské roli iritoval.

• 17.9.2018  15:59
    Drazí sousedé (TV seriál) (2016)

Trefa vedle. Kde jsou ty časy, kdy Milan Šteindler měl smysl pro humor a nepletl si ho s trapnem. Právem zapomenutý seriál.

• 17.9.2018  07:42

Dokument o slavném neznámém muži z fotografie, který se sám postavil koloně tanků vojáků, kteří potlačovali studentské demonstrace na Náměstí nebeského klidu v Pekingu. Tento dokument velmi dobře kombinuje pátrání po onom muži, popis událostí roku 1989 a analýzu komunistického čínského kapitalistického systému se skrytými a známými hrozbami. Jeden z nejlepších dokumentů o politice v Číně, ikdyž některé prognózy zde vyřčené ještě nebyly naplněny.

• 16.9.2018  23:10

Další film do mozaiky filmového obrázku války v Iráku tentokrát na téma veteránu po návratu z drastických misí a jejich ne(schopnost) fungovat v běžném životě a (ne)schopnost systému se o tyto lidi s traumaty a psychickými poruchami a nemocemi postarat. Tenhle film na pomezí psychologického a místy nezávislého filmu sleduje osud několika přátel z jedné jednotky. Zaujalo.

• 16.9.2018  23:06

Akce plyšový medvídek mne regulerně pobavila a v kombinaci s hereckým výkonem Karla Dobrého dávám tři hvězdy. Ostatní bylo slabší a nudné, ale něco to má... ( určitě to má na tento typ seriálu špičkové obsazení)

• 16.9.2018  08:50
    Beneš 1918 1938 1948 (TV seriál) (2018)

Trošku šok, že dokument o našem druhém prezidentovi vypadá jako několik dílů Objektivu, ale když si člověk zvykne, dostane se mu jednoduchý přehledný a pro mne v mnoha věcech poučný dokument nejen o samotném Edvardu Benešovi, ale i dané době. Po dvou dílech naprostá spokojenost - pro mne asi dvě nej: 1) Beneš jako jeden z nejlepších fotbalistů Slavie 2) vznik Československa byl tvrdý a těžce vybojovaný, ikdyž to dnes bereme jako samozřejmost.

• 16.9.2018  08:46

Celý svět pátrá po narkobaronovi Guzmánovi, ale pánovou největší starostí je natočit o sobě životopisný film.

• 16.9.2018  07:42

El Chapo bere roha. Realita https://www.youtube.com/watch?v=fb2Tep2dtc8

• 16.9.2018  07:39

El Chapo ve vězení, takže v jeho kartelu se strhne pranice, kdo je šéf mezi jeho synem Quinem a jeho nejschopnějším člověkem Dámasem. Tenhle díl je hlavně o nich a je takové osvěžení v podobě způsobu vypravování - děje ve dvou liniích z pohledů těch dvou, ikdyž se ty linie překrývají se stejnými scénami trochu víc.

• 15.9.2018  18:58

Bratrská pomoc SSSR bratrskému Afghanistánu je zde popsán přehledně, doplněno výpovědi pamětníků i odborníků ( dokonce Gorbatšov a vrcholní afgánští politici ) a se spoustou dobových celkem unikátních záběrů. Nejsilněji na mne zapůsobilo nenápadné záběry z předválečného Kábulu, kde vedle sebe šly dvě ženy jedna v burce a druhá v evropských šatech. Dneska těžko představitelné.

• 15.9.2018  15:40
    Swingtime (TV film) (2006)

Fiktivní příběh emigrantů z komunistického československa, kteří se zachytí ve skutečné akci STB Kámen ( prostě udělali umělou hranici i s falešnými americkými vojáky a pochytali do pasti mezi lety 1948-1951 2000 emigrantů, kteří se pravdu, že ve skutečnosti nepřekročili československé hranice dozvěděli o dvacet let později) . Hlavním tahákem je samozřejmě herecký souboj bratrů Dlouhých a dobře to vede i Ingrid Timková. Film na silné téma, který mne vyprávěním vtáhl do děje, spíše psychologický film, který má solidní výpravu a něco málo akce a napětí.

• 15.9.2018  15:33

El Chapo je ve vězení pod kamerami a s dozorci, kteří s ním nesmí promluvit ani slovo. Díl, kde se přehodí výhybka tempa vyprávění a žánr do vězeňského dramatu. El Chapo musí krůček po krůčku trpělivě najít skulinu k plánovanému útěku. Trpělivá psychologie v kostce, kterou nakonec zabije Conrado Sol v konspirační teorii, jakterak politik zase pomáhá narkobaronovi. Přesto dle mého vysoce nadprůměrný díl.

• 15.9.2018  12:57

politika: narkobyznys: homosexuální romance 1:1:1. El chapo chycen u manželky v apartmánu v Mazatlánu, dle tehdejších zpráv v momentě, kdy jí dělal snídani.

• 15.9.2018  12:56

DEA začíná tlačit na mexické zkorumpované politiky, aby šli po čápovi.

• 15.9.2018  12:54

Politika : narkobyznys 3:1

• 14.9.2018  23:19

Krimi linka, která má být napínavá ( metanol a železo v boxerské rukavici ) mne napínavá vůbec nepřijde. Jde úplně mimo mou pozornost. A zbytek je taková unylá vztahovka, kde je na všechno dost času. Prostor si pro sebe ukradli Majer a Šafaříková, ostatní přicmrndávají drobky, ikdyž nějaký zárodek něčeho zajímavého se rodí u postavy Bokové přitlačené ke zdi komoušem Léblem.

• 14.9.2018  08:41

Když řekne slovo Koza Hybnerová poprvé jde to, když řekne slovo kozy Natálie Halouzková tak je to ještě hot, ale když to slovo začnou omílat všichni tak to vtip neudělá, ikdyž dají kozu na střechu altánu.

• 14.9.2018  08:10

Debil, kretén..píča - tak další česká rozverná vztahová komedie se slovníkem, který se mi vryl do paměti. V rámci žánru už několikátý film roku 2018, který i přes nijaký nevtipný začátek se rozjede do kvality převyšující všechny ty Špindly, Tvá nevěrná, Zoufalé ženy, ale nedosahuje to zábavnosti a lehkosti třeba Bezva ženské s Hřebíčkovou. Jestli tady něco stojí za dvě hvězdy tak výkon Aničky ( a Plesl sekunduje na jedničku) a kapela Brutus.

• 14.9.2018  07:52
    Banderovci (TV film) (2010)

Dokument na téma Banderovci Ukrajinská ozbrojená armáda (UPA) nacionalisté bojující za nezávislost Ukrajiny. Tento unikátní dokument jehož první polovina je o historii hnutí a druhá o útěku banderovců na západ přes Československo je mozaika výpovědí pamětníků, historiků a několika málo dobových záběrů. Ukrajina měla tu smůlu, že se snažila bojovat za nezávislost na brutální vládě teroru stalinistického SSSR tím, že se spojila s nacistickým Německem. Na jednu stranu můžu sympatizovat a mít pochopení pro boj proti utlačovatelům vlastního národa a nakonec proti Němcům a Polákům ( tenhle dokument mi otevřel oči ohledně volyňského masakru - skvělý film Volyň (2016) - protože Ukrajinci a Poláci si nemají moc co vyčítat do odporných zločinů, zvlášť, když to odskákalo stovky Čechů), jenže problém je, že Ukrajinci asistovali Němcům při vyvražďování židů, protože když už samostatnou Ukrajinu tak rasově čistou. Jakékoliv mé sympatie berou za své, když se sečtou oběti banderovců při průchodu Československem , ne že by jich bylo tolik, ale byly zbytečné ( totál prasárna vražda několika navrátivších se židů z koncenráku na Slovensko )

• 13.9.2018  08:31
    Miss Březen (2009)

Nemůžu tomu upřít originální námět, ikdyž provedení je ve stylu tuctových teenagerských komedií. Atraktivita prostředí modelek Playboye je autory zadupána do země tím, že mají problém i s minimální nahotou. To se může stát jen v Americe, že točí o miss březen a nesvlíknou ji. A zlatá tečka černoch bez péra ... Dvě slabé hvězdy, že jsem se i jednou zasmál a že je to takové barevné.

• 12.9.2018  20:04

Nějak moc postav a nevíím, kdo je kdo, ale politikovi teče do bot s vyšetřovací komisí a po El Chapovi jde konkurence, tak zuřivě, že musí jít do přestřelky. Průměrný díl.

• 12.9.2018  10:21
    Svět po Hitlerovi (TV film) (2016)

Po válce se musela Evropa dát do kupy a práce bylo spousty - trosky měst, sirotci, hladoví obyvatelé, vracející se uprchlíci, nahánění kolaborantů atd. Nečekal jsem, že mne ještě nějaký dokument týkající se druhé světové války vyloženě překvapí, ale tenhle francouzský dokument z roku 2016 je plný tolika neznámých záběrů a témat, že musím smeknout.

• 11.9.2018  11:42
    Malá čarodějnice (TV seriál) (1984)

Kdyby Malou čarodějnici namluvil kdokoliv jiný než božská Jiřina Bohdalová, hodnocení by kleslo, protože styl animace mi jako malému nepřirostla k srdci, koneckonců ani místy strašidelné momenty mne nenadchly, ale čím jsem starší tím víc tento večerníček podle díla německého libereckého rodáka stoupá v mých očích .

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 90 120