mira007

okres Česká Lípa

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125
    • 17.11.2018  12:21

Kostýmová ubrečená uvzdychaná nuda, ikdyž lepší než předchozí díl. Jedinej kdo mne baví je skvělý Majer jako von Lippi.

• 17.11.2018  12:16

Celkem překvapení, že herci v roli jednodílových pacientů tentokrát dobré solidní výkony na tohle doktorské mýdlo.

• 17.11.2018  12:15

Tři hvězdy za reklamu na film A star is born závěrečným songem "We're far from the shallow now" od Lady gaga a Bradley Cooper.

• 17.11.2018  12:11

Tři hvězdy za masky.

• 17.11.2018  09:38

Třetí říše vyprodukovala okolo tisíce celovečerních filmů ( ale ani jeden horor nebo fantasy - to měli Němci v reálu, pouze jeden vědeckofantastický ). Tento dokument se snaží na ukázkách několika filmů a osudech jejich tvůrců ( na fotce se mihne i Lída Baarová ) demonstrovat vliv nacistické propagandy. Samozřejmě že u některých to je prvoplánově jasné jako viz. známý Žid Suss, ale překvapilo mne, že tím, že Goebbels měl německý film pod totální kontrolou vzniklo doslova jen pár filmů, které by se daly promítat dnes. Bohužel dokument sráží komentář, který význam filmů posuzuje se znalostí historie alá po bitvě je každý generál. Viz. kategorické tvrzení, že film Žid Suss měl připravit obyvatele na masové vraždění. na to přišli jako jak? Nepochybuji, že to je nenávistný antisemitský film, ale výklad autorů je více autorský než dokumentárně doložitelný. Celkový dojem z tohoto dokumentu je jinak pozitivní.

• 15.11.2018  11:13
    Papillon (2017)

Proč nemá smysl natočit remake Terminátora, Ramba, Titanicu apod.? Úplně ze stejného důvodu jako nenatočit Motýlka, když už jeden legendární nepřekonatelný s McQueenem vznikl v sedmdesátémtřetím. Nejnovější Papillon není nějak tragický ikdyž oproti originálu zjednodušený , ale je prostě zbytečný a ještě k tomu utahaně nudný.

• 15.11.2018  11:06
    Ghoul (2015)

Tenhle americký horor jsem vyhledal jako patriot jen kvůli Jáklovi, protože daný typ filmu ocení nejspíš jen fajnšmekři. Parta amerických dokumentaristů jede na Ukrajinu natočit něco o hladomoru ve třicátých letech, kdy díky Stalinově politice zemřelo 7 milionů Ukrajinců. Bydlí ve staré chaloupce a zažívají lekavé momenty... pro mne opravdu málo, protože nejsem cílový divák.

• 14.11.2018  22:46
    Polednice (2016)

Technicky dobré, výborné herecké výkony, ale nejsem fanda hororů ( tohle ani nebyl horor ) přesto oceňuji odvahu pustit se do žánru, který v českých filmových hájích je vzácný jako šafrán. Většinu času se buduje napětí pro závěrečné vyvrcholení, ale bohužel ta tvorba napětí je systematicky narušována tlacháním sousedů což mi evokuje Slunce, seno ( .. to jsem možná přehnal, ale něco mi to tak evokovalo ). Vyvrcholení celého filmu asi věrné fandy hororu nějak zvlášť neohromí, ale u mne převládá takový pozitivní dojem, že jsem viděl něco odlišného od běžné produkce. Je to ale tak jednoduchý film, že spíš patří do televize než kin.

• 14.11.2018  18:49

Film o několika vězních, kterým šéfuje Ed Harris, kteří údajně utekli v roce 1940 z ruského sibiřského gulagu až do Indie podle skutečného příběhu polského důstojníka. Nevěrohodné a filmově nezáživné.

• 14.11.2018  15:47
    Mlha v srpnu (2016)

Film o skutečném třináctiletém Ernstu Lossovi, který se jako cikán dostal do ústavu pro postižené a choromyslné v době nacistického Německa, kde fungoval program Eutanazie ( likvidace postižených osob ) Smutný dětský film kombinovaný dramatem nacistické ideologie. Herecké výkony dětských herců na jedničku, ale milý ředitel v podání Sebastiana Kocha na jedničku s hvězdičkou a to nemluvím o chladnokrevné dětské sestře s malinovým sirupem v podání sexy Henriette Confurius, kterou si pamatuji ze skvělé poválečné trilogie Tannbach.

• 14.11.2018  15:40
    Cena svobody (2014)

Film o partě jihosudánských uprchlíků před terorem Chartúmu , kteří se dostali v humanitárním programu přesídlení do USA. Námět je originální, ale provedení je takové milé, neškodné a těží z neznalosti civilizace ( což je trochu přestřelené na efekt ) a i traumata hlavních hrdinů jsou zjednodušována. Pro mne jako někoho, kdo četl životopisné knihy podobných uprchlíků nebo dětských vojáků ( viz. Samuel Beah: Došel jsem daleko ) nepřesvědčivé, takže tři hvězdy za námět.

• 14.11.2018  15:34
    Hlad (2008)

Pro Brity asi historické téma, ale pro mne jako diváka nic neříkající vězeňské hodně syrové drama, kde bez souvislostí první hodinu vězni vzdorují kvůli svému politickému statusu a dozorci jim dávají čouda. Potom je čtvrtina filmu rozhovor mezi hladovkujícím vězněm a knězem a poslední čtvrtina umírání z vyhladovění. Až ze závěrečných titulků zjišťuji o čem to vlastně bylo. PS: Michael Fassbender byl skvělý, nějak si vybavuji články, že kvůli této roli musel rekordně zhubnout.

• 14.11.2018  15:23

Film na téma integrace muslimů v západní společnosti - Nisha si žije fajn život teenagerky a bere si z obou kultur to nejlepší, což její tatík nerozdýchá a poté, co ji načape s norským typem, ji pošle na převýchovu do Pakistánu, kde ji vymejou mozek... skoro. Jednoduchý spíše komorní film, který ale mrazivým způsobem řekne asi vše. Myslím, že všechny muslimské holky s evropským myšlením co musí bojovat se středověkou kulturou vlastní rodiny jsou hrdinky.

• 14.11.2018  15:17
    Kapitán (2017)

Německý film dle skutečnosti, kdy čtrnáct dní před kapitulací nacistického Německa, najde zběhlý dvacetiletý desátník Herold v opuštěném autě uniformu kapitána. Oblékne si ji a přidají se k němu náhodně další vojáci bez svých jednotek. Herold se v uniformě zhostí své role tak přesvědčivě a s tvrzením , že má tajné poslání od vůdce a začne úřádovat - v táboře pro zběhlé vojáky vynáší a provádí rozsudky a pak terorizuje civilisty pod záminkou, že hledá zběhy a zrádce a všichni mu to baští. Neuvěřitelná mrazivá story ve filmu v černobílém artovém balení, v kterém herecky exceluje hlavní hrdina Max Hubacher.

• 14.11.2018  15:09
    Hledání (2014)

Francouzský film s originálním vzácným námětem války v Čečensku, který sleduje jednak malého sirotka Hadžu, kterému povraždili rodiče a on putuje sám do Ingušska, kde se ho ujme sympatická Berenice Bejo a druhak ruského vojína Kolju, který se ze sluníčkářského kytaristy stane armádním drilem ruské armády a válkou bezcitný kokot. Film má spousty zdlouhavých až nudných pasáží, ale zároveň má pár scén ( např. útěk civilistů před bombardováním) , které vtáhnou diváka do pocitů bezbranných civilistů celkem přesvědčivě. Slabší čtyři hvězdy hlavně za sílu námětu.

• 14.11.2018  14:54
    Detroit (2017)

Film o incidentu během rasových nepokojů v Detroitu roku 1969, kdy policie vtrhla do motelu kde zabila tři nevinné černochy a zbytek týrala a ponižovala v domnění, že z toho domu po nich někdo střílel. Z velkofilmu bitek na ulici se z toho stalo komorní drama, které bylo dobře natočené, ale s tématem, které je pro Evropany dost neaktuální. Skvělý herecký výkon hlavního terorizátora Willa Poultera - ve skutečnosti nevypadal tak vyšinutě, ale ... http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/detroit/

• 14.11.2018  14:46
    71 (2014)

Mladý britský vojak Gary je převelen do Severního irska v době největších tahanic mezi protestanty a katolíky včetně jejich teroristických organizací. Hned první den musí jeho jednotka krotit obyvatele jedné čtvrti, kde i pro toho posledního civilistu je britský voják nepřítel na život a na smrt.Prvních dvacet minut je víc než pětihvězdičkové syrové, drsné drama, které vás vtáhne do ulic Belfastu raz dva, jenže pak se to změní ve fádní survival jednoho vojáka na nepřátelském území.

• 14.11.2018  14:16

Markéta za tři hvězdy.

• 13.11.2018  14:53
    Rédl - Prokurátor (E01) (epizoda) (2018)

Vypadá to na nadprůměrný tv seriál ( výpravné retro krimi), ale na Sokola si tedy musím zvyknout...

• 11.11.2018  16:15
    Oro (2017)

Španělské historické syrové drama o skupině žoldnéřů, kteří se vypraví do bájného města skrz neprostupnou džungli a musí bojovat s indiány, mezi sebou a jsou pronásledováni jinou skupinou ozbrojenců. Je to zajímavé ale pluje to odnikud nikam a ten konec je trochu jalový a ztrácí to spád ve vyprávění.

• 11.11.2018  16:11
    Post Bellum (TV film) (2009)

Mladičký baron hrdina války,panic, který velí vojenské posádce má depku a zakouká se do vysloužilé prostitutky a pak do mladé nevinné švadleny. Je to na tv film výpravné, celkem syrové ale bez děje. Jenom deprese. PS: Dvě hvězdy za scénu, kdy mladý hrdina jde dát věnec k pomníků hrdinů, ale tam funguje Cinulková s Barešem - já brečel smíchy.

• 11.11.2018  16:08

Viděl jsem jen první Mission Impossible, kde zazářil Vašut na tři sekundy, takže musím hodnotit, že Cruise je dnes plastikovější, zápletka - mimojiné atomový útok na papeže - dost bizarní a logika celkem hloupá. Jenže co naplat, já vyrůstal na akčních filmech a tento je taková nenápadná pocta klasickým akčňákům - skvělé přestřelky, automobilové honičky, brilantní rvačky a kdyby si odpustili autoři ten přetékající patos tak dám klidně pět hvězd. PS: Nebyl jsem fanda Cruise, ale co on toho tady naběhal a naskákal - klobouk dolů.

• 11.11.2018  16:01

Ještě že mám úchylku komentovat všechno všude, ale tady už mi dochází inspirace. Kostýmová ubrečená uvzdychaná nuda.

• 11.11.2018  15:59

Teroristický útok vystřílení 69 teenagerů na ostrově Utoya zpracovaný ve velmi neotřelé formě - vždy jsem filmy na jeden záběr považoval spíš za kuriozitu ( viz. česká Hany ), kde nejvíc oceňuji tu techniku jako takovou, ale tento film je plnohodnotný dechberoucí napínavý zážitek sám o sobě. Silné téma, které se mi ale více líbilo v tradičním zpracování ve filmu 22 July.

• 11.11.2018  15:55
    Occamova břitva (TV film) (2012)

Překvapivě silné tři hvězdy za tv psychologický thriller o manželích, kteří se stanou svědky mafiánské popravy, přičemž vrazi s nimi rozehrají hru zastrašování a pozitivní motivace, aby na policii nešli. Skvělá Stivínová a skvělý Sokol o kterém jsem si nikdy nemyslel, že umí hrát.

• 11.11.2018  15:53

Případ zmláceného bezdomovce se mi zdál na tuto sérii mírně naprůměrný , díky Zadražilovi i vtipný a překvapivě díky mladým hercům dobře zahraný. ( hlavně ta zrzka Dominika Doležalová )

• 11.11.2018  15:47
    Gotti (2018)

Travolta v roli Johna Gottiho (1940-2002), který byl šéfem italské mafie New Yorku. Jeho život by vydal na pět dechberoucích filmů, ale zrovna tento je teda hodně velká bída. Travolta ho sice hraje celkem dobře, ale problém je, že je to neskutečně nudné a co hůř, že to vypadá jakoby scénář psal samotný Gotti, který z tohoto filmu vychází až moc kladně a vlastně na konci autoři zpochybňují i ten rozsudek soudu nad ním. Jestli někoho tahle postava opravdu zajímá, tak doporučuji tv film Svědkem proti mafii, kde jsou zákonitosti a pokrytecké zákeřné vztahy mafie vykresleny stokrát lépe a přesvědčivěji. Tam Gotti je popsán jako brutální, sebestředný showman, který kašle na pravidla.

• 11.11.2018  15:38

Po sto letech jsem si řekl, že zkusím Hádka, kterého jsem už vzdal a hle Hádek nikde ( asi někde s Donutilem, který taky fuč ). Místo něho stejný podivín s geniální dedukcí v podání Daleckého. Krimi případ v atraktivním protsředí krasobruslení byl spíše nadprůměrný v dané kategorii, ale aspoň jsem si odpověděl na otázku, kam mizí herci malých významných rolí jako např, Majda dcera postavy Vetchého z Případů prvního oddělení a hle Rebeka Lízlerová v miniaturní roli zavražděné krasobruslařky, kterou někdo podřízl nahou ve sprše.

• 11.11.2018  15:32
    Den 12. mann (2017)

Norský film do filmové mozaiky 2SV popisující skutečnost, kdy člen commandos vycvičený v Anglii prchal v oblasti polárního kruhu před gestapem do Švédska. S ustřeleným palcem, proplaval vodou studenou pod bodem mrazu, vláčel se sněhem, překonával skály a řešil gangrénu na noze, že si musel sám ufiknout prsty. Už to bylo vyjímečné úspěch, ale byla to jen polovina úspěchu, druhá byla, že potkal spousty dobrých Norů, kteří mu pomohli a nakonec ho jako nepohyblivého přes tu hranici dostali. Fantastická ukázka odvahy a vůle. Už když jsem sledoval ten film tak mi byla kosa jak v lednu.

• 11.11.2018  15:23

Masakr ve Rwnadě ( milion lidí rozsekaných mačetami v rekordním čase ) dle vzpomínek velitele mírových sil Dallaira je zachycen z daleko širší perspektivy mezinárodní politiky než Hotel Rwanda, který je dle mého názoru takový americky uhlazený. Tento film působí daleko realističtěji ( ikdyž se vyhýbá nějakému drastickému zobrazení násilí ) a diváka vtáhne do atmosféry strachu, násilí a beznaděje daleko přesvědčivěji.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125