Detektiv Varg Veum: Černá ovce (2011)

Zajímalo mne kde hrála zpěvačka kapely Aqua Barbie girl Lene Nystrøm a našel ji jako přítelkyni hlavního hrdiny detektiva Veuma, což je postava cyklu norských tv detektivek stylem něco jako konzervativní německé Místo činu jen s jakýmsi severským odérem. Její funkce byla spíše vedlejší, ale měla důležitý úkol ve scénáři 1) zaúkolovat hlavního hrdinu, aby našel její sestru feťačku, prostitutku 2) aby ji hlavní hrdina na konci zachránil ze spárů padoucha 3) aby ukázala svoje pěkný umělý prsa v odvážné sexscéně na pomezí softporna , což vlastně bylo hned na začátku, takže tento bod měl mít pořadové číslo jedna .... I'm a barbie girl, in a barbie world , Life in plastic, it´s fantastic. You can brush my hair, undress me everywhere. Imagination, life is your creation.... to byly časy.

Slovania - Nemá (2021) (epizoda)

Proč ten Maštalír furt jenom řve?

Vítejte v Řecku, pane inspektore (2015)

Jakási komediální reflexe na řeckou finanční krizi, kterou pomohly vyřešit německé peníze ( ikdyž tím zachraňovali hlavně vlastní banky ) o tom, jak německý přísný kontrolor přijede zkontrolovat výdaje na nějaký řecký ostrov plný pohodových salámistů... to byla neskutečná trapárna. Vždy se snažím filmy kritizovat nějak věcně, ale tohle byla opravdu hrozná srajda bez vtipu. Jedna hvězda za sluníčko a moře.

Specialisté - Síla krve (2021) (epizoda)

Krádež kmenových buněk na parkovišti? Jak zoufale zněl ten námět, tak to nakonec byl snad jeden z lepších případů posledních týdnů, nicméně dvě hvězdy hlavně za Oldu Vlacha.

Zločiny Velké Prahy (2021) (seriál)

Dobový krimi seriál odehrávající se v roce 1922 je napůl krimi napůl rozverná vztahovka a to ještě s případy a jejich řešením, které fandy detektivek nijak nenadchnou, ale určitě má pozitiva v obsazení ( Plesl naprosto perfektní, Langmajer standard a na Šafaříka jsem si zvykl ) a výpravě za hodně peněz. I s jednoduchoučkými případy to mohla být dobrá zábava, ale tohle mne iritovalo: 1) technická stránka - blicí houpací kamera jak z hitparády Eso a práce se světlem - proč všechna okna vypadají jako by přistávalo slunce, to přesvětlení ničilo ostrost i to HD 2) nevadí, že to mělo spoustu hloupých míst, ale vyprávěno to bylo hrozně nudně důchodcovsky, profesorsky jak z devadesátých let 3) kromě prvního dílu ( supr národnostní rozmanitost , ne každý příznivec republiky ) není znát jaká to je doba ( to se povedlo víc i v telenovelové První republice nebo Četníkům z Luhačovic ... a to je co říct.) I jako příznivec domácí tvorby nedám víc jak dvě hvězdičky, protože za ty prachy 170mega se mělo natočit něco výstavního , něco co by reprezentovalo hrdě moderní ( nebo aspoň hodně zábavnou ) českou filmařinu, ale tohle je jen podívaná pro senily, kteří na podobný styl byly zvyklí z dávných dob. Promarněný potenciál, ke kterému se opakovaně vracet nebudu.

Delhi Crime (2019) (seriál)

Strhující hon na pachatele jednoho hromadného bestiálního znásilnění po celé Indii. Filmová rekonstrukce skutečného případu, který se dostal na titulní stránky novin po celém světě a otřásl tamní společností. Exotický výlet do méně civilizované společnosti než jsme zvyklí, kde neplatí základní pravidla, korupce a byrokracie je všude, kde se vyšetřuje v oblastech, kde je revolta proti centrální vládě a sami policajti jsou terčem, kde odpojej elektřinu policejní stanici za neplacení účtů uprostřed vyšetřování, kde vyšetřovatelka po patnácti letech služby poprvé vidí forenzní tým na místě činu atd a do toho politika a demonstrace před policejní stanicí a kriminalisté musí pašovat podezřelé zadem přes plot. I v tomto mixu zde jsou policajti, kteří jedou poctivě na sto procent a jak řekl kanadský/indický režisér v rozhovoru na DVTV tímto seriálem vzdal hold statečným ženám vyšetřovatelkám. Realistické, autentické, svižné a hodně silné ( hlavně když člověk má detailní výčet skutků ve výpovědi - to je jen pro silné povahy )

Zločiny Velké Prahy - Host do domu (2021) (epizoda)

Vražda zlatníka v podání perfektního Vašuta možná byl jeden z lepších dílů, ale u posledního dílu jsem si řekl, že je to za námi a ani to moc nebolelo.... ikdyž za 170 mega.

Kořist (2007)

Syn a dcera s nevlastní matkou uvíznou v autě uprostřed Afriky poté, co je obklíčí lvi a sežerou jim průvodce. Film z produkce ceněného producenta Weinsteina ( než ho zavřeli ) takže jsem čekal kvalitu a dočkal se totálního béčka s tak hloupým scénářem, že jsem se nestačil divit. Jedna hvězda za zvířátka.

Kurýr: Restart (2015)

Akční film z pera Luca Bessona o partě prostitutek, z kterých se stanou akční divy, které se chtějí pomstít ruskému pasákovi, který ovládá byznys na Francouzské riviéře a na to si najmou kurýra. Sluníčko, modelky, Audi s trochou akce s dobrou choreografií, ale jak se to tváří drsně, sexy a cool, tak je to směšné, asexuální a neskutečně hloupé.. Cílovka dvanáctiletí uhrovití pařmeni, nic pro mne. Teda ten Besson dopadl.