papaguy

grafik

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 9.12.2018  19:07
    Manhattan (1979)

Pravděpodobně nejméně neurotický Woody Allen. Slovo Aspirin zde zaznělo jenom jednou.

• 11.11.2018  00:48
    Dexter (TV seriál) (2006)

Antihrdinovštější než Dexter už zřejmě nikdo být nemůže. Je to takový antihrdina dotažený do důsledku. Působí to na mě dojmem kalkulu poplatný době, který ovšem vyšel! Svou práci dobře odvedlo i skvostné obsazení. Michaelovi C. Hall jsem Dextera sežral i s navijákem. Postupně se ale ještě oblíbenějším charakterem pro mě stala Dexterova nevlastní sestra Debra (Jennifer Carpenter).

• 10.11.2018  23:00
    Káťa a Škubánek (TV seriál) (1982)

Jako dítě mě trochu rozčilovalo "histerické" mňau a haf a poněkud "holčičí" zápletky. Tehdy bych určitě Káťu a Škubánka do své večerníčkové topky nezařadil... Ale dneska oceňuji skvělé výtvarné provedení, nápadité scénáře a našlapanost hláškami (Škubánek cvičí na housle a jedna sousedka koza říká: "Já snad z toho vrzání ztratím mlíko!"). Vyprávění a hra se slovy je určitě silnou stránkou večerníčku. Napětí mezi maminkovským přístupem Káti a klučičích reakcí Škubánka je zdrojem humoru. Molavcová si dabing užívá a herecky v něm naprosto exceluje. Mňaú-úcta!

• 29.10.2018  18:45
    Dredd (2012)

Výborný! Sympatická dvojka Soudců Urban a zelenáče Thirlby, výborná záporačka Headey a hra na kočku a na myš v zamknutém mrakodrapu.

• 29.10.2018  17:16
    Jumanji (1995)

Robin Williams, jak u něj v komediálních rolích bývá zvykem, přehrává a protivně se pitvoří. V Jumanji mě jenom mě utvrdil, že komedie neumí. To je škoda. Protože dobrodružná desková hra, ve které se vše se stane doopravdy, je super námět.

• 16.10.2018  13:53
    Kenzo World (2016)

Úžasně svižná pakárna :-)

• 14.10.2018  01:28

Ze života elitního podvodníka. Poučení z toho plyne - kariéru je lepší stihnout dost brzo, aby člověk stihl vylézt z lochu dost brzo na to, aby si trochu užil počestného života experta v oboru a celebrity.

• 7.10.2018  08:58

Film dokazující, že retro vlna se ještě nevyčerpala. Mejzábavnější vesmírný funus ve filmu. "Můj otec byl jako David Hasselhoff" mě zbouralo. Snad to nebude velký spoiler, když napíši, že jsem rád, že tělo před vystřelením do vesmíru zpopelnili. Kolikrát jsem si říkal, že se ve vesmírném výzkumu úzkostně dbá, aby někam nebyl zavlečen biologický materiál. A ve filmech ignorantsky střílí těla do vesmíru. To není moc výchovné... Ale zpátky ke Strážcům Galaxie. Dvojku jsem viděl až po Infinity War, ve které mě Strážci neskutečně štvali. Takže jsem dvojku odkládal s obavou, jestli mě bude vůbec bavit. Obava byla zbytečná. Jenom se tím ale potvdil můj dojem, že bezbřehé cross-overy ne vždy fungují. Zejména pokud jednotlivé série mají jinou atmosféru. Občas je to pak jako pěst na oko. BTW: Nepřidávají tomu Davidu Hasselhoffovi trochu na významu?

• 6.10.2018  00:03

Pravděpodobně nejvtipnější Woody Allen. Možná i díkdy tomu, že film nerežíroval.

• 5.10.2018  13:41

Čapek je Čapek.

• 5.10.2018  13:32
    Gon (TV seriál) (2012)

Pokud si chcete z dítěte vychovat malého vzteklého zmetka, co do všecho, vč. rodičů, mlátí, skáče po gauči a volá "Já jsem Gon!", pusťe mu tenhle kreslený seriál.

• 23.9.2018  11:47
    Kokain (2001)

Mám pocit, že tvůrci trochu zbytečně lezli Jungovi do zadku. Ale to je asi tak jediná stížnost. "Postaví tady pomník jednomu pašerákovi drog.", jak to trefně shrnula přítelkyně. Kokain je herecky skvěle obsazený a natočený "soft" film o narkomafiích, na který směle můžete vzít přítelkyni, aniž by vám vynadala, na jaký krvák jste ji to přitáhli. A po filmu můžete vést akademickou debatu o překladu slova "blow". Mrtvola tam bude jen jedna, a to ještě rozmazaně v pozadí. Dobové ohozy tomu dodávají ten správný šmrnc. První půlka je hodně free, odlehčená, až komediální. Všichni hulí, válí se na pláži a pašování je pro ně zábava, kterou si vydělávají velkou hromadu peněz. Druhá polovina už jede na vážnější notu, ale pořád s lehkostí. Pokud tedy chcete něco o drogách bez hromad mrtvol, Kokain je dobrá volba.

• 21.9.2018  13:58
    Tony Bennett & Lady Gaga - Anything Goes (hudební videoklip) (2014)

Trochu je mi Bennetta líto. Jak se do tohohle namočil? Ačkoliv... když může zpívat Gott s Rolinsovou (Zvonky šťastie), proč by nemohl zpívat Bennett s Gagou (Anything Goes). Věkový rozdíl tam bude podobný.:-) Klipem je backstage ke klipu, který by se mohl jmenovat "Gaga je slavná". Ale jak se říká - neposuzuj! Tato spolupráce určitě vznila na základě obrovské vzájemné hudební inspirace a lidského i uměleckého souznění. Anythig Goes:-D BTW, jeden z nejslpaších klipů, IMHO.

• 16.9.2018  06:27

Kříženec Dana Browna a nějaké podělané komiksárny. Gradujeme napětí a akci, gradujeme, až se ugradujeme, že? Pokudy by to byl díl seriálu Agent's of SHIELD pro teenagery, řeknu bravo. První díl byl sice přepálený a na hraně, ale pořád ještě to byl dobrý film. Těžil z vykreslování charakteru postav a průběhu vyšetřování. Ale tohle je fraška.

• 13.9.2018  17:36

Artová pohodička. Klukovi se to (překvapivě) ohromně líbí. Vyprávění je postaveno na slovních hříčkách (jak si vývar hledal pěknou kost) a retroestetice obalů a potravin z dob socialismu. Animace je vyřešena klasickou ploškovou technikou. Je to vtipný, má to šmrnc. Pro hipstery a studenty uměleckých škol povinnost :-)

• 5.9.2018  22:06

Na filmu mi vadí totéž, co na knížce. Přílišná chtěnost. Dobrý úmysl (udělat fantasy pro děcka podle bible) se počítá. Ale i to šlo udělat méně prvoplánově. Jsou tam jistě zajímavé nápady a vylepšení - hlavně s ohledem na dětského diváka. Ale i tak mi prostě vadí, že narodit se v Narnii například vlkem, znamená automaticky být na straně těch zlých. Narozdíl od borů, jezevců, leopardů apod. A koukám, že lišky v Narnii také nemají moc dobrou pověst. Bajky obecně moc nemusím (i když rozumově chápu jejich důležitost a přínos) a zvířata v pohádkách také ne (až na pár vyjímek, ale Narnie to zjevně není). Stejně tak nemusím všelijaké fauny, kentaury apod. Co se castingu týče, Britové měli vybírat tak, aby pojem "pohledné sympatické dítě", fungoval ne jen v Británii, ale i ve zbytku světa. Některé scény byly naprosto komické - např. usednutí dětí na trůn. Děcka se telili jak telata v jeteli. Rejža si asi řekl "dobrý", konečně hrajou autenticky.

• 4.9.2018  02:25
    Nepohodlný (2005)

Jediná rušivá věc, kterou lze jinak úchvatnému filmu vytknout - proč by nějací cyničtí bosové psali nějaké dopisy psané vlastní rukou...

• 29.8.2018  01:05

To by i Troška natočil líp. Kdyby dostal stejný rozpočet.

• 28.8.2018  21:24
    Kmotr (1972)

Povahu příběhu geniálně naznačuje už samotné logo filmu.

• 24.8.2018  01:26

Neuvěřitelný eintopf, do kterého Marvel narval, zamýchal a protřepal všechny možné postavy z celého vesmíru. Nutně se tak v tom musí vyskytovat i postavy, které diváka štvou. Mě nejvíc prudil Chris Pratt a Josh Brolin. Dívat se celou dobu na jeho nesympatickou digitální držku bylo dost utrpení. Většina ostatních záporáků byla celkem zajímavých a ulitmativních. Ze superbytosti Visiona se stal uplakánek. I přes výhrady to byla koukatelná zvládnutá podívaná. Místy nudně nabouchaná, místy skvělá.

• 17.8.2018  04:50

Asi už stárnu...

• 16.8.2018  00:12
    Monstrum (2008)

Apokalyptické vizuální porno pro teenagery. Účes hezkých mladý lidí dostává na frak od šmejdu z vesmíru. A mladí si to všechno hezky všechno nahrávají na kameru. Nezajímavé se tu potkává se zajímavým. Epické s komorním. "(Pře)stylizované s "autentickým" (třaslavá kamera, selfíčka...". Pár zapamatovatelných scén a pocitů utkví. Oproti očekávání celkem koukatelný pokus o zachycení brutální masivní emzácké invaze. Neurazí, nenadchne. Zajímavý komentář: Niktorius.

• 10.8.2018  03:18

Funkční adaptace slavné počítačové hry (jedné z mých nejoblíbenějších), od které jsem čekal maloulinkato víc.

• 8.8.2018  04:52

Pozitivní věc na RPO je ta, že to je klasický Spielberg. Negativní věc je ta, že to je klasický Spielberg. Film je do značné míry vystavěn na pop-kulturních citacích z jiných děl (zdůvodněno zálibou stvořitele OASIS). V tom je film dost hravý a vděčný. Teď je sice takové retro období, Spielberg si tím ale asi chtěl udělat radost hlavně sám sobě. Problematika VR komunitních her není úplně nová. Vzpomeňme na eXistenZ, Gamer, seriál Caprica, béčkový Ghost Machine... a řadu japonských anime (Serial Experiments: Lain, Overlord, Sword Art Online...). Ale kromě polobéčkového Gamera žádný z těch filmů to tak úzce neprovázal se sociální situací a vzpourou proti mašinerii, kterou hra spoluvytváří.

• 7.8.2018  01:31

Divák jede jako na horské dráze. Nahoru a dolů. Škoda, že závěrečná amplituida je spíš ta dolů. Prvotní nadšení (kamera, soundtrack, slušný rozjezd, žádné zbytečné řeči) je tak postupně utlumeno. Film se pohybuje těsně na hraně mezi kvalitním snímkem a filmovým brakem. Ale ve výsledném dojmu převažuje pocit, že jde o nadprůměrný kousek.

• 6.8.2018  22:48

Ve své podstatě nepříjemný film, ve kterém hlavními hrdiny jsou dva "agenti" - super namachrovaní arogantní rozmazlení teenageři - kluk systematicky balící svoji partnerku (žádná vládní organizace by sice takové zaměstnance nestrpěla ani 5 minut, ale pokud je Vám 15, klidně ještě hvězdu přihoďte). Přeslazený úvod možná trochu připomínal zde často zmiňovaného Avatara - kvůli 3D animaci s vytáhlými emzáky a ekologickému námětu. Po zbylou část filmu jsem si však častěji vzpomněl na Stopařova průvodce po Galaxii. Možná i proto mám pocit, jako bych koukal na dva filmy a ne na jeden. Rihanna mi nějak extra nevadila, jen tu scénu s ní možná nemuseli tak rozmazávat...

• 4.8.2018  01:37
    Wynonna Earp (TV seriál) (2016)

Hranice (ne)možného se nemilosrdně posouvá. Když Abraham Lincoln může lovit upíry, proč by slavný Wyatt Earp nemohl zabíjet démony? Machos stupídos. Žánrová nadsázka pro teenagery, venkovácké buranství, stupidita a nízký rozpočet přímo prýští z obrazovky. Je tam pěkná holka s kvérem. Dále otřesní, převážně mužští, démoni. Pak se objeví tmavooký hezoun z neexistující vládní supertajné agentury. Ta je zaměřena na odhalování nevysvětlitelných jevů (o kterých se pravdu dočtete pouze v místním bulváru). Hlavní hrdince je reálně 33. Ale chová se, jako když právě zplnoletněný teenager dostane řidičák (a kladivem do hlavy). K ní dají roztomilou mladší sestřičku s copánkem. Ta má jisté detektivní nadání, rychleji střílí z brokovnice, než přemýšlí a je to takový diblík rozumbrada. Hlavně se jí ale právě zapalují lýtka, což dává scénáristům nekonečnou plochu k... ehm, no nic... Herci démonů vyhrabaní z ochotnických divadel celých států především vrčí (takhle: "vrrr, grrr, uáááá!!!". Načež někoho obvykle zmasakrují. Např. mu utrhnou ruku. Jiné hraní ani nepřestírají. Sry, ostatní cast nebudu rozebírat. Verdikt: Odpustím v rámci nadsázky a cílové skupiny nelogičnosti a nesmyslné chování postav. A chápu, že tvůrci na svůj projekt nejspíš vybírali na ulicích do klobouku. Ale muselo by mi být tak patnáct a musel bych na to koukat naprosto sjetej, aby mě to bavilo. Po třetí epizodě do toho hážu vidle.

• 31.7.2018  02:46
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Jeto free, cool a in. Od Ellie Goulding ve znělce, přes střih (šmik, fik), až po ošička hlavní hrdinky/hrdiny (ach!). Supr trupr popcornová zábava pro moderního teenagera milujícího fantasy a romantiku.

• 27.7.2018  03:00

Jeden ze snesitelných zombie-thrillerů.

• 27.7.2018  02:07

Velmi krásný animovaný film. Současný divák si může vychutnat i "efekty" ruční animace, které by v počítačové grafice bylo určitě možné napodobit, nikoho by to ale už asi dnes nenapadlo takhle zpracovat. Kresba mi výtvarným stylem připomíná spíš západní projev. Dívce vlají vlasy jak francouzké Marianne. Dílo je prošpikováno biblickými odkazy interpretovanými dost... řekněme volně. Inu, Zápaďan by to takhle nenatočil. Japonec si takovou "nehoráznost" může s klidným svědomím dovolit. Nejlepší je z hodnocení vynechat, co víte o příběhu o Noemově arše... a užít si atmosféru a jinotaje snímku.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21