papaguy

Česko
grafik

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 2.5.2021  02:03
    Ashley O - On a Roll (hudební videoklip) (2019)

S ohledem na kultovní Black Mirror a záměrnou stupiditu klipu nemůžu jít níž.:-)

• 2.5.2021  01:59
    Miley Cyrus: Wrecking Ball (hudební videoklip) (2013)

Předznamenání Miley záliby v nude shooting.

• 2.5.2021  01:48
    Miley Cyrus - Can't Be Tamed (hudební videoklip) (2010)

Když prodáte svou nezávislost tím, že na objednávku krafete o nezávislosti.

• 2.5.2021  01:34
    Miley Cyrus - The Climb (hudební videoklip) (2009)

Velmi, velmi nudný kýčový videoklip, kterému věříte leda green screen. Nemám rád Jona Boviho, ale ten si alespoň do té pouště zajel

• 2.5.2021  01:20
    Miley Cyrus - See You Again (hudební videoklip) (2007)

• 2.5.2021  01:13
    Miley Cyrus - Start All Over (hudební videoklip) (2007)

Spíš 90kovo... Zajímavý na tom je to, že to je na jeden záběr. Kromě kšand Miley na tom ale není zajímavý asi nic.

• 2.5.2021  00:46
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Black Mirror nakopne k přemýšlení. Z thrilleru a se to v některých epizodách přepne do komediální či černokomediální roviny (Ashley, Rachel, Jack a Ashley Too; Striking Vipers; USS Callister; Hang the DJ, Black Museum). Někteří autoři usilují o realistickou vizi, jiní si pohrávají s absurditou a nadsázkou. Některé epizody ukazují i jiné než stinné stránky vývoje technologické společnosti (San Junipero; Striking Vipers). Ale jsou ve výrazné menšině. Některé epizody jsou zase dost nedoceněnné, např. hardcorový Metalhead, mizerně zahraný, ale s vypiplaným ztvárněním destruktivní AI.

• 11.4.2021  00:51

Slzím u toho jak stará želva. Hezký příběh o lidské stránce jinak veskrze odlidštěného osudu císařovny na sklonku svého života, která se nikdy nepodívá do všech zemí svého impéria. Citlivé vyprávění, skvělá Judi Dench. Ale i výborní jsou představitelé ostatních rolí. Film, u kterého si řákáte, že takhle nějak to mohlo být. Jasně, mohlo to být trochu dynamičtější, když vrchol napětí je kymácení královského pudingu... Ale co byste chtěli od Britů:-)

• 10.4.2021  01:31

Za mě jedn z top filmů v upířím žánru, který jinak nemusím.

• 9.4.2021  02:36

Charlie vysekl pukrle béčkové až céčkové produkci na poli akčního žánru. Film pomrkává po bondovkách i po honkongských klasikách. A zdejší hodnotitelé mudrují o filmovém umění. Ha, ha...:-) Ale chápu, že míra absurdních fórků na hranici trapnosti nemusí být šálkem čaje pro každého. Např. pohled na Murraye vyrábějící si zbraň k útěku pomocí zubů je k nezaplacení. Už jenom za scénu v kalhotkách měla Cameron Diaz dostat Oskara. Scéna s černošskými vyhazovači má zase hloubku a sociální přesah.;-)

• 5.4.2021  18:47
    Tajemství Lesní země (TV film) (2006)

To nedávám, ani kdybych se zhouboval.

• 3.4.2021  16:53
    Dva Janové a ovečka (TV film) (1992)

Za vším hledej ovci. Béé. Pohádku táhl Miloš Vávra v roli lakomého bratrance. Ostatní neměli moc co hrát.

• 3.4.2021  02:57
    Kukačky (TV seriál) (2021)

Autoři scénáře se trochu poučili od HBO a vyplodily koukatelný nepředvídatelný scénář. I když... všeho moc škodí. Na ten odpad, co se dneska v české seriálové tvorbě vyrábí, je tohle téměř zjevení.

• 2.4.2021  19:39
    Tři životy (TV film) (2007)

Láska, sex a drogy. To jsou tři ingredience pohádky Tři životy. Po třetím twistu ve scénáři máte pocit, že se díváte na tři různé pohádky od tří různých režisérů a přemýšlíte, který ze tří možných konců pohádky přijde. Kdyby tam poslali ještě i toho fotra, tak by nakonec zachránili i třetí princeznu a celý hrad k tomu. V normální pohádce hlavní hrdina nesmí např. usnout, nebo promluvit, zastavit se atd. Tady stačí, aby se jednu noc nevychrápal s princeznou, která si ho odtáhla do postele. Dnešním mužům třímající v ruce mobil či ovladač od herní konzole může tenhle úkol připadat směšně jednoduchý. Ale v době před wi-fi a steamováním porna to byla bez pochyby výzva... Vojtěch Dyk se sice teprve učí herecké řemeslo, ale Zuzana Bugalová je krásná a zamilovanou zamilovaností jenom sálá. Pohádce se musí určitý sex appeal nechat. Otázka je, jestli to je ku prospěchu. Sexuální výchovu dětiček si přestavuji trochu jinak. Doufám, že příště Jiří Strach zfilmuje Příběhy z parní lázně. Tam by nějaký ten holý zadek vůbec navadil.

• 15.3.2021  01:08
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Strhující pořad, který strhne poslední zbytky trpělivosti s TV Prima

• 9.3.2021  01:48

Kontroverzní (v tom horším slova smyslu). Za mě je Fred Alan Wolf manipulátor hrubého střihu, patlající kvantovou fyziku a spiritualitu dohromady. Za hlavní problém hnutí new age považuji, že zezoterizovali úlně všechno. Synchronicitia, rozumíme si... Více viz můj koment k Tajemství. Zajímavý komentář: Subjektiv, LuckyDuckie.

• 9.3.2021  01:24
    Tajemství (2006)

Říká se tomu kvantový mysticismus. Lze o tom točit bleepdokumenty, psát knihy, pořádat školení a zakládat facebookové skupiny. Pro někoho osvícení, pro někoho vymývání mozků. Odnese-li si z toho průměrný příslušník naší neurotické civilizace zaměřené na výkon, že je docela dobrý nápad si napsat whislist a to-do list a že myšlení ovlivňuje život, je možné předpokládat, že časová investice do shlédnutí se z dlouhodobého hlediska vyplatí. Pokud někdo vypne kritické myšlení a nechá si vymýt mozek ezoterikou, může si pak stěžovat na 5. nástupišti Klubu skeptiků.

• 8.3.2021  02:50

Naštěstí film přepnul v druhé polovině z dalšího zbytečného Indy Jonese na kvantový mysticismus ve stylu The Secret (bacha na to, co si přeješ) ošperkovaný retrohávem 80kového nevkusu. Další twist byl ve stylu family-opery. Čili osprchujte se rodinnými hodnotami, boty a ponožky si zouvat nemusíte, směšný obleček už máte. Když twistujem, tak s Wonder Woman. Férové tři hvězdy to jistí. Kariéra Gal Gadot to přežije. A těšíme se na trojku.

• 7.3.2021  00:24
    Derek Zoolander: Male Model (TV film) (1996)

Ve skutečnosti je to ještě komplikovanější. Můžete si holit koule jak dlouho chcete, ale ten eye-moving, to musí být ve vás, to nenatrénujete.

• 6.3.2021  18:13
    Pelíšky (1999)

S odstupem času zvyšuji hodnocení na plný počet hvězd. Obecně sladkobolné porevoluční komedie lakující rudý totáč na růžovo z duše nesnáším. Ale Pelíšky jsou vzácná vyjímka. To množství hlášek, které zlidověly předběhnou snad jen Cimrmani. Svůj dílek na úspěchu má určitě i výrazný plakát s ikonickou lžičkou.

• 6.3.2021  01:51
    Tenet (2020)

Už od prvního záběru jsem měl pocit, že se koukám na "jiný" film. Onen pocit jinakosti vydržel až do konce. Skutečnost, že jsem měl při sledování čas přemýšlet, jestli to všechno "sedí", nebo mě Nolan tahá na vařenou nudli, však naznačuje jisté rezervy (na rozdíl od x-krát zmiňovaného Inception fungujícího o level lépe). Například pokud by se místo časové inverze vše přeměnilo, řekněme, na hovno. V zásadě by se na filmu nic nezměnilo. Hlavní hrdina by potřeboval kyslík a atomový shitstorm si jistě umí představit každý. Na obdobné epické vyvrcholení naštěstí nakonec nedošlo a jsem tomu rád.

• 15.2.2021  11:22
    Reality Dream (studentský film) (2014)

Oceňuji nadčasovost filmu. V roce 2021 to má úplně jiný význam a grády :-) Na studentský film po všech stránkách super. Tenhle kraťas svou atmosférou i scénářem strčí do kapsy leckteré filmy autorů ze škol, kde se film učí. Některé scény mohly mít kratší střih. K českým reáliím mi trochu nesedí anglický název. Ale chápu, něco jako "Jiříkovo vidění" by nebylo tak cool.:-) Jinak to je spíš thriller, než horor.

• 8.2.2021  23:50

Star Trek se lepší. Ze srágory to vytáhli na průměrné béčko (s áčkovým rozpočtem), ke kterému si fanda s chutí zchroupne popcorn a zaleje ho pivkem. It is good but not good enough. A tím by koment mohl končit. Vypisovat seznam kokotin se mi nechce. Ale díky za nejlepší "allien" účes ve vesmíru, zajímavou základnu Yorktown (zajímalo by mě, jestli by něco takového mohlo reálně fungovat) a epické scény boje s "rojem". Když roj hackovali, připadal jsem si jako ve filmu Mars útočí.:-D

• 6.2.2021  02:23
    Složka 64 (2018)

Carl nám nějak "vyměkl.":-) Jinak důstojné pokračování série. Mrazivě uhrančivé retrospektivní části vyprávění ze Zabijáků to sice nepřekonalo. Ale bylo to o fous. Vytknout lze snad jistou manýru a hru na efekt. Ale jinak tu divák najde vše co je ke kvalitní severské krimi potřeba.

• 5.2.2021  23:36
    Mlsné medvědí příběhy (TV seriál) (2020)

Z výtvarného hlediska k sežrání. Miluju knížku a seriál se také povedl.

• 5.2.2021  19:03
    7T (TV seriál) (2014)

Animovaná groteska, která si do štítu vytesala 7D (v češtině 7T). Asi 7 dimenzí humoru. Uječené, bláznivé, občas vtipné. Řešit nějakou pietu vůči předloze asi nemá smysl. Z mého pohledu nejuječenější seriál pro kindry. U těch ostatních serošů se dá alespoň něco dělat, když na to junior kouká. U tohle nepomůže ani narvat špunty do uší. Pro lepší hodnocení by se musela vtipnost hlášek podstatně zvýšit.

• 20.1.2021  22:22
    Síťoviny (TV pořad) (2020)

Pokud se moderátorské duo rychle nezprofesionalizuje, nikdo s mozkem na to koukat nebude. Vzhledem k cílové skupině tím nemyslím, že mají přestat dělat voloviny. Doporučil bych nějaké kurzy výslovnosti a herectví.

• 18.1.2021  03:14

Že by dokmument o resocializačním program III. nápravné? Old-boy vyleze z lochu, snaží se vydrápnout ze zkázonosné komunity co mu síly stačí. Dokonce se dá dohromady se svou ex. Vzpomínka na čestného mafiána tu zůstane jako vůně čerstvě kremovaného burrita.

• 17.1.2021  12:06

Ústřednímu songu se současný divák pravděpodobně již vysměje. All you need is WiFi, LOL:-). Poprvé jsem tenhle animák o záchraně Pepřové země viděl jako malé dítě a tehdy to na mě udělo mocný dojem. Byl jsem zvědav, jestli se i po těch letech kouzlo nevytratí. A musím říct, že ačkoliv jsem většinu pozapomínal, pořád to působí stejně svěže a dokáže uchvátit fantazii dospělého i dětského diváka. Nápaditostí, imaginací, výtvarným zpracováním. A krásné ručně zpracované animaci. A samozřejmě hudbou. Nádavkem je to kus historie. Současný divák si tam najde i další vrstvy, kterými potěší oko i intelekt. Určitě to jde dopoporučit i divákům, kteří nejsou přímo fanoušky The Beatles.

• 15.1.2021  02:15

Prý v blízké budocnosti? Ha, ha, ha. Máme rok 2021. Prý to bude v r. 2024. Ale to víte, jsme v ČR. Metro D je opravdu potřeba. Každý, kdo někdy jel ve špičce např. z Kačerova k Tomayerce, ví, jaký je to masakr. Pojem "jet sockou" zde nabývá nových zcela kontaktních forem. @honajz: Kdepak sci-fi. Komedie! Nedá se někde na termín vsadit? Já sázím 2034.:-)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29