papaguy

grafik

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 27.5.2020  22:54
    Vejška (2014)

Vlastně je to hrozně sentimentální. Jako když si puberťák splní svůj sen natočit film o graffiti a spolužácích AVU, jak hulili trávu a chodili pařit a nabalí na to nějaký příběh. Občas je film ale docela vtipný.

• 27.5.2020  22:49

Neurazí. Gere, (ne)herec jedné role, podává svůj standardní výkon. Ostatní ansambl je výrazně lepší. Některé romatincké výroky na pěst. Za mrakodrapy přidávám hvězdičku.

• 26.5.2020  22:23
    Cizí příběh (TV film) (2010)

Aktuální, vůbec ne špatně sehrané, výborná kamera. Silně podhodnocené. Místním einsteinům to samozřejmě doma klape a neznají nikoho, kdo dostal přes hubu, měl nějakou tu tetu Magdu nebo ho navštívila sociálka. Opravdu mě baví, když diváci začnou rozčileně komentovat uvažování a chování postav, které měly dělat chyby a herci to dobře zahráli. Ne že by to byl nějaký skvost, ale na televizní produkci slušné. Za mě palec nahoru.

• 13.5.2020  19:47
    Na vlásku: Seriál (TV seriál) (2017)

Výtvarně 100x lepší než většina současné pocukrované CGI 3D produkce od Walt Disney.

• 11.5.2020  17:39

Na Jonášovi a Melicharové mě vždycky štvalo, že inteligentní a talentovaná herečka ze sebe dělá podržtažku. Katarze nikdy nepřišla. A už ani nepřijde.

• 11.5.2020  00:41

Chytilová meets divadlo Sklep. Vystihnuté devadesátky. Přeplácané. JInak by to bylo za jasných 5*

• 10.5.2020  03:44
    Venom (2018)

Veeelmi pomalý rozjezd. Tom Hrdy jako Venom ušel. Tohle je ale role spíš pro herce formátu Jima Carreyho (škoda, že není mladší).

• 6.5.2020  00:26
    Elena z Avaloru (TV seriál) (2016)

Bílou blondýnu střídá latinos. O dost lepší, než Sofie.

• 6.5.2020  00:20
    Websterovi (TV seriál) (2017)

Neupírám animáku kvality. Ale ti pavouci jsou prostě odpudiví.

• 6.5.2020  00:11
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Neškodné. Děcka si hrajou na piráty, jo-hou. Z výchovného hlediska tomu nejde nic vyčíst. Snad kromě vlezlé gamefikace - což je rádoby-interaktivita (sbírání dublonů - jakože s váá-šíí po-mo-cí). Recyklace postav někdy funguje, někdy ne. Trpaslík ze Sněhurky vypadá opravdu jako kdyby přišel z jiné pohádky.

• 6.5.2020  00:03
    Želvy Ninja (TV seriál) (2012)

Počítačová hra. Ok Boomer.

• 6.5.2020  00:02
    Cvičení se Lvíčaty (TV pořad) (2020)

Protivný hlas lvíčka, dobré cviky.

• 15.4.2020  11:34

Cute

• 13.4.2020  12:27
    Anna (2019)

Akční pohádka o ruské Nikitě ve stylu Atomic Blonde.

• 12.4.2020  03:30

Taková nedotažená rozcvička na nějaký budoucí film,. Která, vzhledem k rozpočtu, asi moc nezabolela. Film má něco do sebe, ale jako celek vyznívá do ztracena. Celý film táhne Mrvík a pár zajímavých momentů. Je smutné, když nejzajímavější chvíle je záchrana psa, všechny postavy ve filmu jsou otravné a vlastně nevíte co, kdo, proč. Vč. toho, proč film vlastně vzniknul. V devadesátkách to mohla být pecka. Pro dnešní dobu neuspokojivé.

• 12.4.2020  03:22

Film, který ani nachvíli nezavře hu(d)bu. Slaboduchý rozjezd, výborný střed s konfrontací Ray a Bena, vlažné finále. Technicky i výtvarně našlapané.

• 4.4.2020  00:28
    Fotograf (2015)

Nejsilnější momenty filmu jsou ty, kde fotograf předvádí to, co nejlépe umí - fotí. Nejslabší jsou ty, kde si vyřizuje účty se Saudkovou. Myslím si, že kdyby tvůci šli víc po té první lini a tu druhou jen naznačili, bylo by to mnohem účinější a film by to nepotápělo.

• 22.3.2020  10:49
    Drobečkové (TV seriál) (2016)

Snesitelné.

• 22.3.2020  10:47
    Sofie První (TV seriál) (2013)

Otravný animák, spin-off Ledového králosvství. Otravný příběh, otravné postavy, nesnesitelná princezna, přesně z čeho si dělají Simpsonovi legraci.

• 22.3.2020  10:45

Povedený mix Nekonečného příběhu a Cesty do fantasie, výtvarně krásně zpracované.

• 25.2.2020  01:42

Kdyby neexistoval např. Mr Robot, Inception či Homeland, po shlédnutí Takedown bych získal pocit, že natočit film o hackerech snad ani nejde.

• 24.2.2020  10:38

Dějově je scénář sevřenější a kvalitativně rozkolísanější než jednička. Politické pozadí působilo až amatérsky a méně uvěřitelně. Narýsování plánu od boku někde v kanceláři i "bouda" na mafiánskou dcerku, působilo až komicky. Celkově to je však poměrně sympatický akční film o do*ebané akci v Mexiku. Jeho hlavní devizou určitá nepředvídatelnost. To se podařilo udržet v jedničce i ve dvojce.

• 17.2.2020  01:37
    Upgrade (2018)

Asi nás v budoucnu čekají těžké časy. U.I. je neskutečně ukecaná a na polici se neskutečně šetří - detektivové chodí na místo zásahu jen po jednom. Zachránil to zlomyslný konec.

• 16.2.2020  21:34

Naprosto brilantní. Obecně komediální žánr moc nemusím. Ale tohle je čestná vyjímka. Menzel a Svěrák to dokázali napěchovat poetikou i jadrným humorem a utahovat si ze socialistického zřízení. Perfektní reflexe doby, lidí i lidství.

• 12.2.2020  02:36

Slušné. Ve všech významech. Akční část našlápnutá a natažená k nevydržení. Nejlepší části samozřejmě již viděny v traileru. Sympatické a zábavné bylo občasné pomrkávání na předchozí díly, hlavně dvojku. Údajný alkoholismus Sáry Connor zůstává trestuhodně nevyužit. Děj je asi tento (achtung spoiler): Z nebe spadne nahatá holka se spasitelským syndromem. Nejbližšímu lokálovi svlíkne kalhoty. Není to žádná mrcha, nechá mu alespoň trenky. Takže zbytek filmu běhá nejspíš naostro. Pak už se zejména hodně utíká. A když se náhodou neutíká, brzy se začne. I když je spasitelka upgrejdnutá, na Reváka je dost krátká. Zavolá si na pomoc strarouše (Enšpígl nezná Marka Stonea, takže neví, že i robotům mohou růst vousy). Revák svoje supernanoschopnosti využívá dost sporadicky. Občas si vyrobí dubla nebo si udělá na rukou vidličky. Sem tam hackne vizáž nějakého nešťasníka. Hackování jiných strojů, jak by člověk čekal, se neděje. Velká část děje se potom děje v padajícím letadle. Závěr v megahrdinském stylu. Nechybí povinné emoce a vééélké loučení. Moc jsem nepobíral, proč se ve finálním fightu ty dvě plechovky z budoucnosti dole váleli jak párek důchodců na manželské posteli. Jako vyvrcholení celé ságy každopádně... nečekané. Celkový dojem: V zásadě důstojné a konzervativní zakončení ságy s Arnišem, které mohlo dopadnout podstatně hůř. Ale také o dost lépe.

• 2.2.2020  01:28
    Deadpool 2 (2018)

Jedna hvězda navíc za záchranu Kanady.

• 28.1.2020  00:28

Slušné doplnění světa BR. Tyhle animáky jsou velice funkční. Marketingově i obsahově. Ale dobře to funguje i jako samostatný kraťas.

• 28.1.2020  00:26

To nejhorší z 2049 v 6 minutách.

• 27.1.2020  23:51

Moc postav a většina z nich jsou zamindrákovaní pošuci. V čele s "K" (před Goslingem klobouk dolů za jeho ztvárnění). Film se převelice snažil nezůstat nic dlužnen svému předchůdci ártovým vizuálem i hudbou. Z tohoto hlediska jde o laskominu. Některé odkazy na prvního Vangelise, pardon Blade Runnera, jsou citovány doslova. Ale když už srovnávám - síla prvního Blade Runnera tkvěla v jistém dějovém minimalismu. Sledovali jsme bandu replikantů, kterým "ruplo v kouli". Tady se hned řeší revoluce. A to mě štve. Měli to ponechat v rovině komorního krimi a "revoluci" nechat kvasit někde "na pozadí". Fajt mezi taťuldou Deckerem a mladým "K" byl na pěst. Na pěst byl i saďour "tvůrce" i se svojí asistentkou. Asi nějaký mindrák z dětství. "Měl jsi někdy děti?" "Miliony!"

• 26.1.2020  19:11

Tento dovětek seriálu (hooodně nadnodnoceného) zabrnkal spíš na humornou a nevážnou strunu. A docela potěšil.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25