Zeldur

Zeldur

Ondřej Zelinka

okres Prostějov
Prototyp Hobita

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Big Lebowski (1998)

  Bridges, Goodman, Buscemi - to je trojice, která nikdy nezklame. Navíc Flea z Red Hot Chili Peppers v roli jednoho z nihilistů. Snímek, který se musí líbit každému příznivci tak trochu nezávislých amerických komedií. Jeden by nevěřil, za co všechno může nevinná shoda jmen a jeden pochcaný koberec...

 • poster

  Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

  Nádherné, strhující, epické. Jakožto milovník knižní předlohy jsem byl z filmu opravdu nadšen. Skvěle vykreslené charaktery doplňovaly kouzelné scenérie. Ano, myslím, že panu Tolkienovi by se to opravdu líbilo.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Nádherný, strhující, fantastický - existuje mnoho výrazů, které mohou tento snímek charakterizovat. Skvělé ztvárnění knižní předlohy, jednoho ze základních kamenů celé fantasy literatury. Jeden psten vládne všem...

 • poster

  Život Briana (1979)

  Monty Pythonům není nic svaté. Tentokrát si vzali na paškál osudy samotného Ježíše Krista. Vynikající parodie, přetékající osobitým a inteligentním humorem této britské komediální partičky. Dá si někdo gepardí čumáčky?

 • poster

  Monty Python a Svatý Grál (1975)

  Asi nejlepší film od Monty Pythonů, který jsem kdy viděl. Mám velkou slabost pro jejich styl humoru a vždy se u tohoto snímku bavím od začátku do konce. Samozřejmě nechybí skvělé animace Terryho Gilliama ani povedené hudební pasáže. Jak jsi poznal, že to byl král? Jako jedinej nebyl od hoven...

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Hlášky z tohohle filmu citují i lidé, kteří jej vůbec neviděli. Životní role Johna Travolty a vrcholné dílo Quentina Tarantina. Film, na který se vždy rád podívam a pokaždé mi dá něco nového.

 • poster

  Napoleon Dynamit (2004)

  Film, ve kterém dýchá nezávislost z každého záběru. Někomu možná přijde vcelku jednoduchý, při hlubším pohledu však jde o trefnou sondu do života intelektuálně znevýhodněného jedince. A proto, Vote Pedro!

 • poster

  Tahle země není pro starý (2007)

  Opravdu nechápu, jak mi mohl tento vynikající film tak dlouho unikat... Geniální scénář, kamera i střih, navíc spojení bratrů Coenů a Javiera Bardema je přímo mystické. Vždyť ve filmu pomalu nezazní ani jedna melodie a celková atmosféra jakoby přemlouvala diváka k tomu, že se vlastně vůbec nic neděje.

 • poster

  Pán prstenů (1978)

  Nádherný snímek s nadčasovými animacemi, ve kterém si autor libuje, na rozdíl od hraného filmu, v temnotě, ponurosti a zvrácenosti druhé, zlé strany. Jakožto velký fanoušek Tolkienova díla jsem tímto kouskem velmi mile překvapen.

 • poster

  Bezstarostná jízda (1969)

  Když jsem viděl tenhle film poprvé, měl jsem chuť zahodit hodinky a odjet někam hodně, hodně daleko. Ze snímku doslova dýchá touha po nezávislosti a osobní svobodě. Výkony herců jsou výjimečné v tom, že kolikrát ani nevěděli, že se natáčí, a chovají se tak naprosto přirozeně.