Úsměv (2022)

Konečne niečo, čo v tom prívale mediocre hororov trochu prekvapilo. Samotný scenár je dôvodom na hviezdu dolu. Príbeh je slabý, predvídateľný. Nedozvieme sa nič o entite, ani o postavách. Avšak, film pracuje s psychikou diváka. Vytvára nápor, nepohodlie a vy len čakáte, so zaťatými päsťami, kedy sa opäť objaví zlo s úsmevom od ucha k uchu. Pre hororových fanúšikov je to filmársky skvost, z ktorého cítiť pasiu pre žáner a poriadnu dávku talentu.

Láska je Láska (2004) (seriál) odpad!

Práve ma to obťažuje v telke, po jeden časti mám toho skutočne dosť. Len dúfam, že tieto homo kokotiny jedného dňa opäť vyjdu z módy, možno príde nejaký dobrák a tieto nechutné lezby drbne do plynu. To sa potom naučia, že nikoho NEZAUJÍMA ich mentálna porucha.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Veľmi príjemná rozprávka, na ktorú som sa tešil už od jej odhlásenia. Dostal som to, č som viac-menej očakával. Triviálnu zápletku, rýchly spád, klasické animák-story prvky a príjemnú animáciu. Do toho pridajte trochu Burtona a máte to! Skvelý zážitok.

Ať vejde ten pravý (2008)

Žiaľ bohu som to nikdy nedopozeral. Nepopieram, že film môže mať niečo do seba, keďže si ho jasne pamätám ešte roky po zhliadnutí, ale predbežne hodnotím na základe mojich subjektívnych pocitov. Ak si raz nájdem čas, dokážem to celé dopozerať, tak snáď prehodnotím.

Světová válka Z (2013)

Ani na druhý pokus som jednoducho nenašiel na filme nič, čo by ho radilo k nadpriemernému. Skutočne slabší počin, čo môže mať a svedomí vysoká latka knižnej predlohy. Ako som povedal - pomerne priemerná mlátička.

Plán útěku (2013)

Už dlhšie hľadám film, ktorému by som urval riadnu päťku. Toto k tomu malo pekelne blízko. Skvelý film, skvelí herci. Dobrý scenár, poriadna atmosféra. Čakal som, ako s tým motívom útekov na objednávku budú pracovať, zvládli to pomerne fajn. Problém bol, že film je pekelne predvídateľný a príbeh obohraný. Ale dvojici to to spolu klapalo a ja som sa bavil. To je hlavné.

Ledové království (2013)

Rozhodne rozkošná rozprávočka. Čo mi tam vadilo bol fakt, že sa tam viac spievalo ako hovorilo. Alebo chodilo. Alebo vlastne čokoľvek iné - čo by nebolo samo o sebe zlé, keby tam nespievali nejaké absoútne preafektované otravné americké teenky. Pripadal som si akoby som počúval zvučku na nejaký seriál pre belieberky, ale okrem tohto faktu musím povedať, že sa jednalo o absolútne skvelú a príjemnú rozprávočku. Krásne animácie, disneyovský humor, čaro, láska - proste všetko, čo k takému animáku patrí. Škoda len, že som to nepozeral na štedrý večer, to by celej nádhernej ľadovej atmosfére dodalo. 70%.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Dokonalosť. Pre človeka, ktorý sa vo filmovej tvorbe trochu hýbe musí byť tento film absolútny top. Nemám čo dodať.

Carrie (2013)

Rozhodol som sa pre tri hviezdy a to hlavne z rešpektu k mladej Chole. Dnešní herci sú veľmi ťažko prispôsobiví, často cítiť vplyv ich predošlých rolí. Rovnaká mimika, držanie tela, tón hlasu, chôdza. Táto kočka sa vžila do svojej postavy absolútne brilantne. Niečo z nej bude. K zvyšku filmu - nie som spokojný s režisérkou. Snažila sa natočiť psychologickú poviedku so zameraním na atmosféru. Absolútne zlyhanie z jej strany. Julianne Moore hrala rovnako dokonale, ale ani tieto skvelé herecké výkony tomu jednoducho nemohli pomôcť. Bez talentu sa režírovať nedá a už vôbec nie podľa predlohy Stephana Kinga. P.S: Ten koniec, to čo bolo, kurva? Vystrihnúť a vydať remastered verziu.

Lásky čas (2013)

Niekedy nastane čas, kedy musím prudko vybočiť zo svojho žánru. Necítim sa tu doma a možno práve to bol dôvod, prečo sa mi ten film páčil. Nemám to opozerané, zdalo sa mi to inovatívne. Dobre zahraté, dobre natočené. Režisér odviedol kus práce, cítiť tam pohodovú atmosféru, herci mali zjavne svoj priestor pre improvizáciu. Za mňa solídne štyri, na plnú paľbu to nebolo, pretože je to trochu rozťahané a ku koncu sa mi už fakt driemalo.