Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Král Artuš byl už převyprávěn tolika způsoby, že se divák občas nestíhá ani vzpamatovat a stejně neví oč tam vlastně v danou dobu jde. Zvláště v tomto ztvárnění jsou některé věci tak rychlé, že si to člověk ani neužije, zatím co scéna z dětství je přetřásána znovu a znovu. Jelikož je film prvním dílem z několika plánovaných pokračování, je jeho vyprávění dosti zhuštěno a podtlakem nacpáno do dvou hodin. Nadpřirozeno je ve filmu naopak příjemným zpestřením, které nabízí nový pohled na takovýto příběh. Obří sloni a nadpřirozený obludy jsou krásně ztvárněny. Škoda jen, že jsou všechna fakta divákovi servírována bez většího vysvětlení a není možné se více dozvědět o magii. Taky dost zamrzí, že ztvárnění Země stínů, kde se Artuš utkává se svými vnitřními démony je zhuštěna do dvou minut a nedá tak prostor akci. Co mě ale opravdu překvapilo, byla závěrečná bitva, která vypadala jak z počítačové hry, kde byl občas zabrán detail tváře Artuše. Myslím, že tato pasáž se mohla rozhodně udělat lépe. Více na www.knifi.cz

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Strážci galaxie jsou určitým odlehčením Marvel universe. Postavy si dobírají ostatní, ale i sami sebe. Jsou naplněni humorem a ještě ke všemu má každá postava zcela jiný humor. Navíc roztomilost a legrační vystupování malého Groota je dokonalost sama. Když to vezmu od začátku, tak hned v úvodní scéně musím pochválit tvůrce, za omlazení Kurta Russella ve flashbacku. Což se Marvelu hodně osvědčuje v mnoha filmech. Hned další scéna ukazuje úžasnou nadsázku, akci a humor najednou. Navíc k tomu všemu je tato báječná scéna podbarvená úžasnou hitovkou z osmdesátek. Více viz. Knifi.cz

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Film The Circle má velmi zajímavý příběh. Je úžasné jak dokáží až zfanatizovat lidskou náturu. To jak sociální sítě ovlivní lidi a jejich myšlení. Masová hysterie, kdy lidé ani neposlouchají, jen aby někoho natočili, sebrali mu soukromí a jeho práva. Popravdě řečeno, doufám že se takového fanatismu nedožiji. Kdy lidé nepřemýšlí a jen jako ovce jdou za tím, co jim kdo napíše na sociální sítě. Více viz. Knifi.cz

Mimi šéf (2017)

Animáček Mimi šéf je roztomilou, lehce komickou podívanou. Ironické počiny a trapné situace do kterých je Mimi šéf z pohledu batolete stavěn, se tlučou s jeho dospělým myšlením, Myslím, že některé vtipy malý diváci příliš neocení, ale pro dospělého člověka to dělá film příjemnějším. Líbí se mi neokoukanost příběhu a originalita se kterou film vyrukoval. Více viz. Knifi.cz

Mrtví a neklidní (2013)

Viděla jsem už hodně filmů zahrnujících zombie námět, ale tenhle mě asi oslovil nejvíce. Moc pěkně vymyšlený příběh s nadsázkou a humorem. Nic nebylo přehnané akce tak akorát, nic přeslazeného, žádné protahování, a dokonalé hlášky. Navíc se mi velice líbila hudba, která krásně dokreslovala lehce humorné scény. Vřele tento film doporučuju, a to i těm kteří se v tomto žánru moc necítí, je to totiž opravdu originální a dech beroucí.

Hostitel (2013)

No když jsem na tenhle film šla, byla jsem zvědavá, zda bude vůbec možné takový příběh natočit. No možné to je a rozhodně to nepovažuju za špatný film. A ať už na to má každý jakýkoli názor, je jasné že se příběhy Stephanie Mayer budou líbit asi více holkám než klukům. Už jen proto, že když chlap jde do kina na Sci-fi, nebo fantasy čeká většinou výbuchy, přestřelky a akci. No já si myslím, že vždy to o tomhle nemusí být. Mayerová dokáže slovy vyjádřit hodně a natočit to aby to nějak vypadalo rozhodně nepovažuju za lehkou věc. Přece jen píše sci-fi romány. V každém případě tento film nezahanbil svou předlohu a stojí za to ho shlédnout. Navíc je to snad první role, kde se Saoirse Ronan předvedla jako slušná herečka.