Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

The Father (2020)

Film, ktorý by si mal pozrieť každý. Neuveriteľný herecký výkon A. Hopkinsa sa vám dostane pod kožu a len čo si myslíte, že vám všetko začína dávať zmysel, znovu sa to otočí. Keď sa vzdáte snahy všetko vyriešiť a začnete naozaj cítiť, potom to do seba celé zapadne, pretože tentokrát nie je dôležitá pravda, ale zážitok. Ťažké, ale najrealistickejšie vyobrazenie aké len mohlo byť...

plakát

Leonardo (2021) (TV seriál)

Každý, kto videl upútavku a vedel niečo o živote Da Vinciho, nemohol čakať presnosť a podrobne vykreslený dokument o Leonardovom živote. Teda s výnimkou scén s dychberúcimi detailmi Leonardových prínosov do svetu umenia. Aj napriek tomu sa tvorcom podarilo prísť s výbornou fikciou, ktorá vykreslila príbeh človeka, ktorého meno síce všetci dobre poznáme, ale nevieme kým vlastne bol a čo predstavoval pre svoju dobu.

Palmer (2021)

Vynikajúca "tour de force" v podaní Timberlakea a rovnako skvelý výkon Allena v podobe Sama v "nesprávnom tele". Emocionálne silná myšlienka nie len o prijatí iných, ale aj o druhej šance, ktorú občas dostaneme. Miestami síce predvídateľné, ale za to úsmevné a dojímavé.

Herec (2020) (TV seriál)

Trojdielna miniséria, ktorá jednoznačne prekonala moje očakávania. Po dlhom čase klobúk dolu pred československou produkciou, nomináciu na prestížne ocenenie PRIX EUROPA si naozaj zaslúžila. Vynikajúci "herec" v podaní J. Ciny, stupňujúce napätie a prevracanie kabátov až do samého konca. Krásne pripomenutie 50. rokov, na ktoré si dnes už mnohí nepamätajú. Potešili tiež zábery z Pražskej právnickej fakulty.

Bohemian Rhapsody (2018)

Úsmevné, dojímavé, legendárne. Ocení každý fanúšik Freddieho, ale aj Queen ako takých. Herecké výkony nadpriemerné, Rami Malek to poňal a stvárnil dokonale. Po dlhom čase film s obrovským ohlasom, ktorý nesklamal, naopak opäť oživil veľkú legendu.

plakát

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Typický Rowan Atkinson (aka Mr Bean), ktorý má znovu častokrát viac šťastia ako rozumu. Vďačné, oddychové a plné vtipných momentov. Za tanečnú kreáciu a magnetické boty dávam hviezdičku naviac. Také energetické tabletky by stálo za to vyskúšať.

plakát

Hypnoshow (2019) (TV pořad) odpad!

Žiaľ, aj hodnotenie “odpad” sa mi zdá až priveľmi dobré pre túto reláciu. Žasnem nad tým, čo všetko sa dostane do televízneho vysielania... nemám slov.

plakát

Děsivé dědictví (2018) odpad!

Neverím, že tento film dostal hodnotenie nad 70%. Totálne psycho, ktoré sa občas premenilo na komédiu, pri ktorej sa človek neubránil smiechu. Hrôza, des, ale nie v tom pravom hororovom zmysle. Za mna zatiaľ jeden z najhorších filmov.

Poslední autobus (2011)

Veľmi zvláštny, jemne psycho, krátkometrážny film... Po dopozeraní mám veľmi čudné pocity. Hudba perfektná, veľmi tam sedela, miestami mi až vyskakovali zimomriavky na chrbte. Niečo iné, netypické, jednoducho zvláštne.

Ovládací panel
2 body