Díky za každé nové ráno (1994)

Na tento film som bol fakt zvedavý. Najprv som kdesi počul pesničku od súrodencov Ulrychových ktorá sa mi veľmi páčila, a potom som zistil že je to vlastne pesnička k filmu. Tak som bol zvedavý či aj film bude rovnako dobrý. Chvíľami som sa fakt bavil no občas tam boli hluché miesta. Ivana Chýlková vôbec nepasuje na túto úlohu... aspoň na začiatku filmu kde má hrať mladú slečnu, je asi rovnako presvedčivá ako krokodíl ktorý sa tvári že je zlatá rybka. A v celku to pôsobí skôr ako paródia No aby som len nekritizoval tento film ma aj pobavil. Asi začnem používať hlášku: "Kam jdeš?" -"Do Zanzibaru." :) Taktiež ma pobavil pohľad do hlavne ruského tanku ktorý "dočasne" odparkovali pod oknom bratia rusi. Alebo vyčíňanie Jána Melkoviča aby ukázal čo nosil 6 rokov v gulagu na Sibíri... A zadarmo :) Takže keď to celé spočítam robí to 3+.

Bonifác a zázračný anjel (2006) (TV film)

Celkom milý film. Kto čaká tvorbu na úrovni Holywoodu resp. na úrovni drahých európskych filmov bude sklamaný. To čím ma tento film zaujal niesu špeciálne efekty, ani napínavý dej, ale vtip s akým je tento príbeh natočený, a taktiež aj jeho pointa. Zasadenie deja do slovenskej dediny vo mne umocňuje vianočnú atmosféru, podobne ako film Vianočné Oblátky.

Na skle maľované (1980) (TV film)

Keď sa povie americký muzikál okamžite ma napadne Pomáda. Keď sa povie český muzikál tak sú to Starci na chmeli. Ak sa povie slovenský muzikál, jednoznačne to je Na skle maľované.

Tron: The Next Day (2011) odpad!

Pôvodný TRON z 82 roku bol revolučný ako svojím obsahom tak grafickým stvárnením. TRON Dedičstvo bol po grafickej stránke pastvou pre oči no obsahom a scénarom trochu pokrivkával. A The next day mi príde ako vytláčanie šťavy z už 2x vyžmýkaného citróna. Celý tento minifilm na mňa pôsobí dojmom lacnej tvorby niekoho kto vie robit s movie makerom. Podobných amatérskych videí je na Youtube plno, akurát s tým rozdielom že narozdiel od toho tu, maju niektoré aj dej. Toto je niečo medzi prezentáciou fotiek z oboch predchádzajúcich Tronov spojených do nesúvislého celku a niečim čo je akože dokument, ibaže ním nieje. Viete si to predstaviť v 2 hodinovom vydaní? :) Ja nie.

Kapesné (1972)

Na tento film som sa tešil, kedže Paul Newman je zárukou dobrého filmu. No tento film je asi výnimka. Bez pointy, takmer nez deja. Film odšumí do prázdna ako celaskon hodený do vody. A samotný záver filmu je taký ako keby pri strihani omylom odstrihli záverečnú pointu a snažili sa to zamaskovať tým že tam jednoducho strčili koniec. PS: chcel by som podotknúť že fotky v galérii sú z nejakého iného filmu, neviem síce akého ale z tohto filmu to rozhodne nieje.

Operace Dunaj (2009)

Film ktorý mal potenciál byť omnoho lepší. Verím že na tému rok 68 sa dá natočiť kvalitná dráma, a aj dobrá komédia (Pelíšky sú v tomto omnoho lepšie). Chvíľami som mal z niektorých scén pocit ako keby som pozeral nejaký Kusturicov film (kapela hrajúca na odchádzajúcom tanku, "pohrebná" hostina) A ak to má byť rodinná komédia, tak niektoré scény si v tom filme mohli odpustiť.

Hvězdná pěchota (1997)

Mne to cele prišlo ako absolútna blbosť. Možno preto že som od toho čakal niečo viac. Čakal som trochu iný štýl filmu. Dosť ma iritovali tie prestrihy s TV šotmi ktoré mi pripomínali filmové týždenníky 40tych a 50tych rokov. Práve kôli tým šotom mám z celého filmu dosť pokazený zážitok. Ktovie aké by to bolo ak by sa režisér rozhodol natočiť tento film iným štýlom, bez nich. Jednu hviezdičku dávam za špeciálne efekty a zábery z vesmíru.

Matilda (1996) odpad!

Odpad^2 Pre dospelých abslolútna sprostosť, pre deti tiež. Tak to dopadne ak niekto vymyslí absolútne blbý scénar a potom to ešte dotiahne do extrému. Dobrá zábava možno tak po 12tom pive, alebo sa treba na to najprv dobre nahuliť. V triezvom stave je to utrpenie.

Hrob světlušek (1988)

Kedysi som si myslel ze všetko čo je animované musí byť automaticky rozprávka s happy endom. No keď som videl Hrob svetlušiek, tak som bol nútený zmeniť názor. Aj keď je to animák, nehrá sa na rozprávku, a nič neprikrášľuje. Tu sa žiaden happy-end nekoná. Aj keď je to vojnový film, nezobrazuje hrdinstvo vojakov prvých línií, ale ponúka pohľad na obyčajných ľudí ktorí sú ďaleko od bojiska, a paradoxne trpia rovnako, ak nie ešte viac. Plne súhlasím s Golfistom - skvelý príbeh, ktorý keby nebol animákom ale hraný už by nebol tak dobrý.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Z úvodu je to ešte vtipné v polovici to už začína trošku nudiť, a tá záverečná bitka mi príde taká absurdná že je až trápna.