goauld

goauld

Wolf Wolf

Česko

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
  • 10.1.2020  00:03
  Blíženec (2019)
  ***

  Tak tu máme Nepřítele státu, pak mladšího nepřítele státu a v poslední minutě filmu nejmladšího nepřítele státu.... Pomalu jsem s připravoval na titulky, kdy na mě vybafne batolící se nepřítel státu s bazookou, které nehne ani brvou ikdyby by mu měl hořet jeho oblíbený dudlík :-) No... něco podobného jsme už tu měli ale to bylo s primabaletkou Vandámem a nebylo to drama, ale sci-fi - navíc tomu už bude tak 20let nazad. Takže v podstatě nic nového. Nicméně - stále toto "Smitoviště" bylo lepší než to sci-fi dílko co natočil se svým (že by skutečným) synkem. Nicméně průměr tomu zůstal už jen díky absenci jakékoliv silnější brutality (zřejmě, aby TO nenarušilo morální vývoj emerické omladiny, která při létajících nožičkách a ručičkách mohla spolknout celej kýbl popkornu najednou a pak by teprve v kině nastal horror :-)

  • 3.1.2020  22:17
  Čarovný kamínek (TV film) (2019)
  *

  Čo to bolo??? Československá pohádka nevídaných rozměrů avšak poplatný současné pomýlené době. Ekoterrorismus byl... jako by Avatarovi vypadl z Eywy. Ani nevim jak to skončilo... Myslím, že asi po třetím reklamním bloku jsem to přepl ... někam... ;-)

  • 3.1.2020  21:27

  Opět zase dílo pro konzumního diváka československé televízie pro období vánoc (no... "něco" přece tahle tzv. nezávisle závislá televize musí vyprodukovat, aby si obhájila těch 16mil.kč vybraných na výpalném od nediváků-diváků, ne??), které opět zdárně ukázalo českému diváku (záměrně nepíši - celému světu, protože TOHLE svět vůbec, ale vůbec nezajímá), že dnešní filmaři neumějí natočit pořádkou pohádku.... Jooo kde ty zlaté časy socialistických pohádek jsou.. Za posledních 27let od pádu totality jsem viděl snad jen pouze dvě pohádky, které se tak nějak alespon přibližovaly dřívější kvalitě a to: Anděl Páně a Princezna ze mlejna... Ale to bylo... bylo a hned tak něco nebude ;-) Loni "kraloval" ve stupidních pohádkách Kouzelník Žito a před tímto "skvostem" další skvost - Slíbená princezna.... Obé k pláči. A co TOHLE??? Taxe na to podívejme: Táta a paní z Ulice předvádí jak by se neměli chovat rodiče chalana, zvaného Hloupý Honza... (on totiž, abyste rozumněli - není hloupý, ale trapný... ale to zřejmě tvůrci neměli v plánu... No stalo se. Dále tu máme velitele královské gardy alá Gestapáka Hanze, no a na konec královského "rádce" v podání M.Ebena, který se na tuto roli vůbec, ale vůbec nehodil (spíše by tam sednul Nárožný, nebo Sobota, aby to byla sranda), protože -sranda- v jeho podání je taková...no...křečovitá (teda světlé vyjímky tam byly jako třeba v kočáře...ale těch bylo méně než šafránu) Jak tak nějak děj šel, měl jsem pocit, že je úplně, ale úplně jedno jak TO celé dopadne, protože jsem nakonec nefandil ani jedné straně. Herecké výkony byly silně podprůměrné, hudba takisto. A vůbec??? jak to vlastně dopadlo??? Asi si to budu muset ze záznamu oživit.... teda, pokud vůbec někdy budu mít na TO náladu ;-) Takže hodnocení - dvě, ale přemýšlel jsem dloooouho zda dvě......... a ten drak byl kde???

  • 31.12.2019  00:17
  Code 8 (2019)
  **

  Bylo nebylo jedno emerické městečko, kde byli lidé se "schopnostmi" a pak ti ostatní... X-meni byli zlí, poldové hodní a mezi tím několik megadronů a robotických pomocníků policie.... teda, oni tam byli i hodní X-meni, ale ti nebyly pro daný příběh důležití a "mihli" se tam jen na chvíli - tedy krom jednoho, kterému umírala milovaná máti na nekontrolovatelnost své schopnosti - mrazit. Bohužel i přes veškerou snahu nakonec také zmrzla, tudíž se dá říct, že vyjímečně film od veliké louže nekončil happyednem. Jako jednohubka na každodenní podvečer to je použitelné, nicméně nic extra, kvuli čemuž by druhý den o tom divák vzpomínal tu není. Takový klasický Netflixový film na večer: nenadchne, ale neurazí. PS: to už je nějaká "norma", že se MUSÍ do filmu "nacpat" alespon jeden asiat?? (nic proti asiatům, ale tenhle tam byl vyloženě -naroubovanej-)

  • 22.12.2019  02:23
  Cosmos (2019)
  ***

  Nebudu se opakovat - ano, i tři bratři v triku udělají dobré divadlo :-) Jako... sci-fíčko o "nejsme ve vesmíru sami" s celkem nízkým rozpočtem to úplně špatné nebylo. Je sice pravda, že v dvouhodinovém dílku je mnoho zbytečných keců nepodstatných a absence jich by nikomu nevadila, avšak pak by metráž byla zase neúměrně krátká :-) Pak je tady (samozřejmě z důvodu navázání dramatična) mnoho nelogických "detailů" a technických přešlapů (př: proč měli pořád rozsvícené světlomety na autě? "cosi" na nízké orbitě a nikdo to nezaznamenal?? Data se "jen tak" vymažou a to dokonce i z pamětových modulů nezapojených?? Které rádio stanice asi tak vysílají kolem 1Ghz... atd . atd) No... nicméně, s přeskakováním nepodstatných blábolů se to shlédnout dalo, ale myslím, že zítra už si na tento snímek ani nevzpomenu (a to včetně toho muslima, který tam byl jen do počtu, nebot to tam tak muselo být).... protože StarWars čeká :-)

  • 18.12.2019  23:21

  Ne a ne... vůbec mě to nebavilo. Srandu jsem v podstatě nepochopil a občas se (při různých záměnách/změnách postav) přestával orientovat. Navíc je to strašně ukecaný a v 70% se tam rozebírají nepodstatné kraviny. Snažil jsem tomu dát víc šancí, ale po scéně s velbloudy jsem to vypnul (ano přátelé - žádný KINO, ale torrent!! jako bych věděl, že za víc než 15min internetu to nebude mít vyšší cenu). Jsem zvědav na další "novinku" v podobě ne tak vzdáleném žánru (ono je od fantasy ke sci-fi celkem malý krůček ;-)) a ikdyž počítám, že "nové" StarWars budou mít obdobnou délku, tak snad nebudu muset učinit totéž co zde a film dokoukám celý. PS: doufám, že další Jumanji už nebude...

  • 27.11.2019  00:02
  The Room (2019)
  ****

  Zajímavý námět ;-) ale já Vám nevím... Moc se tam "hraje" na pravidla, ale ta poslední minuta filmu se toho nějak nedržela :-) ...ikdyž je fakt, že "nějaka" pointa tam být musela. Každopádně bydlet v takovém domě by muselo být skvělé, pokud - pokud by se člověk zdržel "unáhlených" situací. Vždy mít napaměti, že dané místo navštívit pouze střízliv a v dobrém rozpoložení a už vůůbec tam nejít spát :-)))

  • 25.11.2019  00:22

  Proč mám takový divný pocit, že ačkoliv jsem film neviděl, tak za 5min od začátku filmu už mi bylo jasné: KDO, CO, PROČ a jak film bude probíhat (a to celkem v přesném sledu). Bohužel tento námět velmi nápadně připomíná film s N.Cagem (taky přijde o "dceru" a taky přijde vendeta), takže v podstatě nic nového. Navíc je v dnešní době množství obdobných námětů velký problém najít "něco" z čeho by byl divák PAF (eng. wow). Je fakt, že narozdíl od prvního Ramba, zde je celkem polopaticky divákovi předestřeno, co bude za dalších 10min, takže v podstatě stačí mezi akčními scénami tu jít na toaletu, tam zase použít "kouzelné tlačítko FF", nebot zbytečných španělských výkeců (výplně) je tam dost a dost. No a nakonec pak si "vychutnáme" něco jako -Sám doma- , ovšem pro dospěláky, takže to nelze moc jako komedii brát, nicméně (když už tam ty tunely budoval, tak se to přece nějak využít musí :-)) ta závěrečná desetiminutovka akčního děje není na "osmdesátníka" Stalloneho vůbec zlá ;-) Taková trochu terminátorsko/Ivanovská, ale...budiž ;-) I zde bylo hodně dopředu jasné jak to celé dopadne. Jen se tak trochu bojím co na nás "vyleze" za ty tři roky, kdy má vyjít další Rambo :-) jen aby to nedopadlo tak neštastně jako v tom letošním Terminátorovi.

  • 16.11.2019  22:38
  Pád anděla (2019)
  **

  Rozhodoval jsem se mezi průměrem a podprůměrem... No nakonec jsem dal podprůměr. Ani ne tak za akčnost snímku, ale za to "oblbování" diváka (tedy - po pravdě řečeno, běžný gaučový Amík, pro kterého je primárně snímek určen již oblbovat nepotřebuje, protože podobnými "nesmysly" (reálnými, či logickými, kterými se tento film hemžil víc než bylo zdrávo) už zmasírován je), které je přímo do očí bijící, devalvuje (v učitých pasážích, které zajistě režisér nemínil být úsměvnými) tento patriotický film. Navíc tam máme "rodinné shledání" s tatíčkem - granátčíkem, takže povinný hořký šálek "moralisma" a rodinných hodnot je zde nutný vypít/přeskočit. Jak už to tak bývá, v těchto US filmech, nesmí se zapomenout na F16ky - či alespon přelet 20min po dvanácté, či konečný souboj "na nože" obou hlavních protagonistů. Záverečná vata už je jen "doplňkem", které divactstvo upozornuje na pozvolné uklízení nedojedeného popkornu, či bordelu pod sedačkou kina a také na to, že je čas udělat kinu pá--pá--. Tento (doufejme) závěrečný akční snímek zakončí trilogii -Pádů-, protože je jen kousíčkem od pádu na hubu :-)

  • 3.11.2019  23:59

  Začnu tím, že se nám tady rozmáhá takový "nešvar" (neřku-li mor) a to, že do pevně dané linie (dálnice) se čím dále tím častějí "roubují" různé -odbočky- (přípojky) a to jen kvuli "vytěžení" z kultovního filmu. Nejinak tomu je zde u terminátora - Temný osud. My, což známe všechny filmy s "astalavista, baby" po tomto díle máme pocit, že, bude-li to takhle dále pokračovat, tak můžeme očekávat ještě další "plejádu" filmů o terminátorovi a už nemusí vyloženě být T-800 nebo T-1000, protože ted tu máme "sérii" REV (v tomto případě REV-9) a nakonec.. už nemusí zrovna jít o Rodinku Connorovic, ale v podstatě kohokoliv, kdo kdy povede rebely, pretoriány, legii, čumpelíkovce... a já nevím jakou bandu, která se proti strojům postaví...(paralelních budoucností může být ;-)) Navíc to "genderové vyvážení" ?? Začínají opatrně - ale v dalším díle už přibyde určitě nějaký asiat a černoška :-))... Sorry jako, ale takhle ne... Proto sice jako sci-fi dobrý (možná by se dalo říct na dnešní chabé poměry až suprový), ale různé "odnože", naroubované -příběhy- a genderové korektnosti na mne neplatí. Navíc se mi v tomto díle nelíbí "emoční plug-in" v T-800 a to že má PSA?! (wtf?? to jako fakt?? :-O ) Takže proto výsledné hodnocení za 3*

  • 28.10.2019  00:47
  Eli (2019)
  ***

  Tak zajímavý příběh o "demonikovi". Nicméně bylo velmi zvláštní "rozuzlení" příběhu ;-) Ani ne v tom konci, ale spíše o jeho "sourozencích" (silně nevlastních, že ani ON o nich nevěděl). Navíc - (relativní) "potomek" demonika mohl přece hned vědět v jakém "sanatoriu" se vyskytuje a navíc tam nějak není vysvětlena ona "duchařina"... (ono tam není toho vysvětleno docela dost ;-)). Nicméně jako jednohubka na večer před spaním je to dostačující. PS: "maminku" bych asi zabil, protože byla přímým "ztělesněním" ochrany tzv. "zdravého vývinu osobnosti dítěte". Kdežto tatínek - pro změnu "mouchy sežerte mě".

  • 27.10.2019  23:06

  Bylo to dlouhé... Osobně bych to zkrátil o polovinu a beztak by to na "v minulém díle jste viděli" bylo dostačující, protože "flashbacky" byly tak 50/50 s "o 27let poté". Nicméně pro ty, kteří neznají "TO - počátek", tak je to (co do seznámení se s hrdiny příběhu) ideální a v podstatě ani ten "první díl" vidět nemusí. Jinak z celkem rozvláčného seznamování bylo zajímavé posledních 20min, kdy už konečně přišel na řadu děj. Nicméně - doufám, že už "TO" opravdu skončilo a další -reinkarnace- se konat nebude.... Dost bylo TOho ;-)

  • 24.9.2019  00:33
  Dětská hra (2019)
  **

  Opět a znova - když dva dělají totéž = není to totéž. Naopak, čím více je tzv. remarků původních "myšlenek" tím to je horší a horší. Tady se "opět" někdo pokoušel o Chuckyho. Ano - najdou se "režiséři", kteří parazitují na značce a naivně očekávají, že jejich "kopie" bude stejně tak úspěšná jako byla předloha... Bohužel (a není to poprvé) se potvrdilo, že kopie z kopie už není nic moc... Bylo to za časů VHSek a je to i ted v tomto případě. Navíc - různých "čakých" už bylo až dost, takže: nechte konečně "čakýho" spát !! V této kopii se Chuckie jmenuje Buddy. Navíc ksichtově ještě hnusnější, než originál. Co se týče děje, tak "upraven" do moderní doby a pro současné "gaučové" konzumenty. Ano - nějaký to "gore" tam bylo, né že né ;-) , nicméně více tam bylo "náhod" než by bylo zdrávo. Navíc, jsa znalec Chuckiho dílů již od r.1988 mohu docela srovnávat a... není překvapením, že kritikou zde tím pádem šetřit nebudu. Hodnocení navíc sráží úporný pokus o vyrovnání se kvalitou předlohy, což se zatraceně nedaří (což svědčí fakt, že jsem se na film koukal nadvakrát, což u mě zrovna zvykem nebývá). Úsměvné tedy je řadit tento pokus do sekce thriller, bo napětí tam bylo tak maximálně v lapičce a vánočním osvětlení na baráku. Taky těžko říct, zda horror (bo jsem se tedy zrovna moc nebál a občasné "bububu" bylo dost naznačováno) nebo horrorová komedie (moc humoru taky ne), takže kam to zařadit?? Asi jako -film- :-)

  • 22.9.2019  16:05

  Tak se nám tu rozmáhá takový nešvar - cpát za každou cenu nějakou romantickou linku do děje. V tomto případě to "bolí" o to víc, že zrovna čínani s tím nemají (narozdíl od amíků) v podstatě žádné zkušenosti a o to víc je to nerealistické. Kdyby do sci.fi děje o záchranu země netahali milostné hrátky a melancholický klavír, tak by tomu dal přecejen lepší hodnocení. Já chápu, že v US filmech musí V KAŽDÉM filmu být alespon jedna z následujícíh klišé: US vlajka, patos, baseball, US footbal, basketball (černý! - nejlépe u nějakého plotu), romantická linka (tam už jsem si na to zvykl), nicméně v asijských filmech máme povětšinou patriotismus, válečné nadšení alá urááá a... akci. Možná z tohoto důvodu jsem asijskou produkci celkem i vyhledával, protože se tam "nesexovalo", nebo nelíbalo ve vypjatých situacích... A ejhle - zrovna tento "mor" už zasáhl i Čínu. Co může diváka otrávit více, než zamilované pohledy očí při válečné vřavě... Zlý emzáci počkají... ted je třeba si říct: Já tě miluji, já tebe taky! vezmeš si mě? Vezmu si tě, vezmeme se až po válce, ale ted ... bojuj!!! Pak náhle jeden z nich umírá a pateticky tklivý klavír do toho.... No sorry, ale na to já nejsem zvědavý... Takže rychle FF a zbytečnost přeskočit. Jinak se na to (i přes celkem děsné CGI jak z nějaké PC gamesky roku 2002) dalo koukat. Samozřejmě je tam docela dost nejasností (energie se rozmnožuje?? jak?; mateřská lod si vplová do ochranného štítu jako by se nechumelilo ... a to hnedle několikrát; město se propadne do země a co teda chtějí obnovovat; roboti vs kulky z "primitivních" bouchaček atd...), nicméně - je to sci-fi takže brát vše s dostatečnou rezervou.

  • 10.9.2019  23:39

  Celkem nechápu, jak tahle "kopie" Tanga & Cashe mohla mít 71%, ale... asi to bude omladinou, která snímek z r.1989 nezná a tak se nad "už jednou jsem to někde viděl" totálně zjančí a hnedka to vynášejí jako (od kud, že ti lidi byli?? ze Salmonely??) ostrovní lid bojový tanec Haka. No diváci, jemž je snímek primárně určen, jsou mladí, neznalí, zblblí různými Transformery... takže to chápu ;-) Takže k filmu: Máme tu Tanga (as Hobbse) a Cashe (as Shawa), kteří musí zachánit (jak jinak) svět a mírumilovné lidi z ostrova Salmonela. Samozřejmě tu máme několik "vedlejších" postav (především "něžné" části lidstva), které doplnují ono akční duo a... samozřejmě genderově vyváženého záporáka, který chce jistým způsobem změnit lidstvo k obrazu svému. Ano - film je akcí přesycen asi tak jako barevné obrázky Ringo Čecha, takže mnoho času "na záchod" nezbývá. V podstatě jsou ve filmu asi tři delší "vaty", kdy rejža usoudil, že množství vypité koly a sežraného popkornu musí taky někdy ven a k tomu účelu tudíž jsou vhodné bloky, kdy otec rozpráví se svou dcerou, nebo mamča ze Salmonely moralizuje svou početnou rodinku...atd. Samozřejmě, že se opět setkáváme s jistou dávkou nelogičností a časové "dysfáze" (jeden by fakt neřekl, jak se v některých částech planety opět tak rychle rozednívá :-))) a samozřejmě jistou dávku "gumovosti" hlavních protagonistů, kterým pád ze 100m výšky v podstatě nevadí, ba dokonce ani škrábaneček, či dírečka na oblečení se zde neobjeví.. Zkrátka dokonalost sama :-) Samozřejmě, že nakonec vše dobře dopadne (jinak to u US filmů být nemůže, protože případné trauma u dětské části divactva, by byla gigantických rozměrů) a rodinka jde vstříct zalitému západu slunce. Co se týče genderové vyváženosti, která v současných moderních US filmech nesmí chybět, tak černoch by tu byl... Ale - schází asiat/ka !!! Takže dosadit a film přetočit !!! Na závěr jen dovětek: Opravdu se musí všude cpát CCCP? Já myslel, že už ta doba je out?? No - možná jen my evropané už to tak nežerem ;-)

  • 6.9.2019  23:36
  Aniara (2018)
  ***

  Konečně po dlooooouhé době celkem reálně vyhlížející sci-fi o cestě do neznáma se vším co by to obnášelo. Je vidět rukopis skandinávců, kteří narozdíl od US blockbusterech nepřekypují zrovna optimismem a happy-endy. Co stačí k menšímu odklonu od přesně naplánované trajektorii ukazuje neskutečnou obrovitost vesmíru (a pochopitelně jasný náznak "jak to dopadne"). Je však dost nezodpovězených otázek: a) kde se vzalo, tu se vzalo ono záhadné podlouhlé cosi, které nešlo (za tu celkovou dobu) prozkoumat? b) co palubní počítač? že ani piloti "nevěděli" kam vlastně po odchylce "doplujou"? c) může existovat "nekonečná" recyklace řas?? ...no spousta, spousta otázek a odpovědi nějak nikde.... Každopádně - to už raději být na zpustošené zemi (a umřít na ní), než se někde na nějaké kosmické lodi unášet neznámo kam s nejistým výsledkem....

  • 11.8.2019  00:38
  Kesari (2019)
  ***

  Tak trochu tucet špinavců po indicku... Samozřejmě více humoru, více epických výpravných bitev... to oni indové umí. Co ale leze "na nervy" je to věčné zpívání v jakýchkoliv indických filmech... Snad možná v indických horrorech se snad nezpívá - což tedy nemohu posoudit, protože jsem dosud žádný indický horror neviděl :-)

  • 10.8.2019  23:21
  Replicate (2019)
  *

  Snad nejhorší variace kultovního snímku Invasion of the Body Snatchers (1978), kterou jsem kdy viděl. Dialogy a jednání na úrovni mentála z první třídy velmi zvláštní školy. Taktéž realita zde silně pokulhávala (třeba v USA uz pojem pevná linka neexistuje ;-) OK.. ale co třeba vysílačka... třeba na policejní stanici, nebo v autě... Nee.. tohle rejža neřeší :-)). Někdo si zkrátka řekl - hele kámo - viděl jsem supr horror z doby dřevní, ale bylo to skvělý... Trochu to hodíme do dnešní "mobilové" doby a bude z toho slušná škvára !!! (co na tom, že výsledek je tak akorát pro "jednoduchý mladý amíky", kterým v dnešní -konzumní- době stačí opravdu málo) A tak vzniklo TOHLE... Bohužel co chvíle to mé úpěnlivé zvolání: OMG to snad ne!!! Dobrý bože - proč mi tohle děláš.... :-) No nic... mám takový dojem, že doba dobrých horrorů už je asi nenávratně pryč a budou vznikat jen takovýhle sračky... :-(

  • 7.8.2019  00:04

  Tři draci děda vševěda.. To nestačila jednohlavá saň?? No.. asi čím víc hlav, tim víc Ghidoraha. Dobrá... v podsatatě se jednalo o presentaci japonských mytologických nestvůr a o jedné sluníčkově najivní vědkyně, která se dala zblbnout, ale na konci jako by kouzelně prozřela - žel, poněkud pozdě.. Možná, kdyby to točili japončíci, tak by to tak "hloupé" nebylo a asi by si odpustili ty zbytečné "rodinné klišé". Jenže to točili amíci a ti (jak známo) se s ničím nemažou, logiku nevyjímaje. Digitální efekty nejsou špatné, ale mnohdy je děj příliš akční, až se přelévá do chaotična. Godzilla zde vystupuje jako melancholická stvůra (majíc slabost pro ženy), avšak pokud se jedná o boj - nenechá svou kůži jen tak zadarmo. Konečná fáze s "předimenzovanou" sílou Godzilly už bylo spíše úsměvné až by jeden očekával mohutný výbuch gigantických rozměrů. No... nakonec všechno dobře skončilo a všichni byli rádi, že se mohou opět pustit do díla při opravách zpustošených měst.

  • 6.8.2019  23:45
  Aladin (2019)
  ***

  No.. byl to takový boolywoodní muzikál, takže zase "něco jiného". Člověk stále může až žasnout, co všechno jde zkloubit. (Nicméně učité omezení asi existují, protože třeba takový válečný muzikál z Osvětimi... tak to asi jen tak nevznikne) Co se týče celkového pojetí, je zde silný otisk amerického standardu - pobavit, avšak s notnou mírou přehrávání hlavních protagonistů (Gin měl v tomto prim), což může být až na škodu. Ne nadarmo se říká, že čeho je moc - toho je příliš, nicméně - amíci rádi přehrávání do extrémů (třeba příjezd prince Aliho do sultánova paláce). Bohužel nejsem v tomto příliš nakloněn (zřejmě asi stárnu :-)) a čekal jsem spíše v jistém smyslu pohádku s triky hodné dnešní doby. Muzikál... no... (a ještě k tomu silně moderně pojatý) - ale dětem se to bude líbit ;-)

  • 2.8.2019  22:05

  Divím se, PROČ se vůbec Polífka do tohodle "projektu" pouštěl... Možná s vidinou "vejvaru" na -značce- , žel v tomto případě se sakra sekl... Je to nudný, 80% se tam řeší jeho "Vlastička", "kopie" gagů z Guten Tag už v podstatě nefungují, některé další sequence (trapas v nobl podniku, tzv. taneční soutěz) také celkem k NEpopukání. Gott... to už jsem vůbec nepochopil, proč si tam "střihl" miniroličku (má to ten zpěvák zapotřebí?? dyt přece v nouzi nežije.. nechápu...). No nic.... Ještě, že jsem to nestahoval a podíval se na to dílo v TV, bo do kina.... sorry, ale to ty prachy raději dám za Božkov, nebo Slivovičku ;-)

  • 2.8.2019  00:28

  Nuda, nuda a zase nuda... Málem jsem u toho asi 3x usnul (a to přeedvším tím všudepřítomným monologem o ničem) a zhruba v poslední třetině jsem se přemlouval, abych to nevyplnul a nešel spát, protože mě v podstatě bylo ukradený jak to skončí. Tak by se dala shrnout tato "televizní" detektívka podobná z těch u nás točených v normalizační době s Vinklářem a spol... (ty také oplývaly nudným dějem a pevně stanovenou stopáží). Jediný rozdíl vidím v tom, že ony ČSSR detektivky nižší kvality byly točeny na nižší kvality filmový pás a proto měly takový "divný barvy" a celkově ten obraz byl nějaký mázlý :-) Takže opět "náhody" (soukromý očko Travolta jde vyšetřovat podezření z úmrtí nějaké osoby v sanatoriu a světe div se, zrovinka to je v jeho rodném městě, kde se všichni znají a kde asi 20let nebyl a zanechal tam svoji lásku... Tam se jen tak "mezi řečí" dozví, že má asi 18letou dceru.. a nakonec samozřejmě případ vyřeší... No nic... je čas udělat pápá a hají....

  • 28.7.2019  23:22
  Eerie (2018)
  ***

  Tak tu máme tak trochu jiný horrorový kafe s kriminálním nádechem z jeptišovýho prostředí od Filipínců. Tak zajisté... není to ani Lucio Fulci, ani Hitchock, ale zas na Filipínce, to zle nedopadlo. Film pojednává o psycholické poradkyni v jedné klášterní univerzitě, která začne vyšetřovat úmrtí absoloventek této školy. Zjistí, že se v klášterní škole straší, ale ani to jí v bádání nezastaví. Zajímavé je, že ve škole straší výhradně za bouřky ;-) asi místní folkór. Celkově to mělo jakouž takouž atmosféru, nicméně konec jsem tak trochu nepochopil (a to jsem si poslední pasáž pustil opakovaně.. no nepomohlo to :-)). I z tohoto důvodu proto dávám průměr.

  • 27.7.2019  00:16

  Moc překombinovaný, moc nepřehledný, moc dětský... Tak by se dalo nazvat toto Spidermanovské pokračování, které se odehrávalo v různých koutech Evropy - dokonce i v našem hlavním městě. Co k tomu vedlo režiséra, asi bude navždy utajeno... (možná chtěl běžnému náctiletému amíkovi, který zná jen cestu ze školy k Mekáči a domů ukázat nějaké zajímavé místa "za humny") Svým způsobem první zbytečná iniciativa. Pak tu máme silně naroubovanou milostnou linku Spídáka s jeho lásku, co byla další "rušivá" aktivita a nakonec ta "překombinovanost" v podobě oněch holografických projektorů, (které v podstatě -kde se vzaly, tu se vzaly- ) kdy divák býval celkem na pochybách co vlastně je iluze a co zkutečnost. Svým způsobem mám pocit, že tento díl vlastně vznikl pro další "oživení" zkomírající 3D technologie, protože at to vezmu, jak to vezmu - boom 3D už je pryč a tak se tvůrci novinek snaží "nějak" tento zapadlý fenomén oživit. Co se týče záporáka - přišel mi jako malé dítko, kterému někdo ukradl bábovičku a tak se pomstilo rozupáním všech báboviček na dětském hřišti. Těžko říct o co mu šlo... převzetí moci pomocí holografických projekcí? Proč tak složitě? No nic... Uvidíme, co bude zase příště. Očekávám totiž, že co nevidět, tak se opět s pavoučím mužem brzy setkáme ;-)

  • 22.7.2019  00:26

  Filmy z WW2 hlavně co se týče příběhů ze zázemí nejsou tak časté a proto rád se podívám okem nezaujatým na každé dílo. A pokud to navíc točí evropská produkce, tak se téměř vždy trefa do černého (tedy - pokud to není parodie na válečný filmy, jako třeba ten s tím naším "žabákem" (prý režisérem...)). Ani tento snímek nebyl špatný. Celý děj byl skvěle natočen a co se týče hlavních postav - byly zahrány velmi uvěřitelně. Ocenuji taktéž zanechání původní holandské zvukové stopy a to včetně německy mluvících osob, což dodává na autenticitě velký PLUS. (osobně nesnáším, když SSman mluví plynule anglicky tak jako všichni ostatní bezohledu na národnost osob v daném filmu). I zde se ukazuje temná stránka udavačů a kolaborantů, kteří dokáží i dokonalý plán celkem snadno zlikvidovat. Bohužel se mezi kolaboranty najde i pár "odbojářů", avšak.... zase nutno mít na paměti, že ze strachu z bolesti a mučení mohou slabší jedinci udat kohokoliv, jen aby daný člověk přežil.. (to, že většinou to bylo naopak t.j. nepřežil - to už je věc jiná)

  • 21.7.2019  22:01

  Opět pěkné akční pokoukáníčko, tak jaxme u X-MENů zvyklí. Sice se tam poněkud více "žvaní", ale naštěstí akční pasáže stále převládají. Vsuvka s mimozemci byla v podstatě zbytečná a pouze nasazená, aby jako s tou energií bylo naloženo "po svém" (t.j. sebrat a lidstvo pomocí ní vyhladit). Nicméně, KONEČNĚ jsme i svěkdy toho, že i X-MENi umírají a tak už to není pouze o -happyendu-. Bohužel od plného počtu musím ubrat jednu za přežvaněnost a druhou za poněkud nulový zájem X-MENů o běžný lid (t.j. zda jejich "rejdění" někdo odnese, nebo ne). PS: Prý má tento díl předběhnout v zizcích Avatrara? No... kdyby se Cameron s druhý dílem tak "neflákal" tak by k tomu nedošlo... (ostatně - myslím, že to neustálé oddalování Avatara2 se může Cameronovi docela nevyplatit ;-))

  • 20.7.2019  00:07

  Tak špatné to zase nebylo... Ono ostatně - filmů z válečného zázemí (a to včetně KL) není zas tolik, a dost méně těch, kde probíhá nějaká ta "lásková" linka, takže vcelku spokojenost. Nicméně - pokud bych chtěl zajít do -podrobností- , nemohu se ubránit dojmu, že takových "náhod", který film divákovi poskytl, by asi v reálném stavu být nemohlo. Navíc se nějak nedostalo (ani v závěrečných titulcích) na vysvětlení přežití maminky (klučinu bych ještě chápal ;-)). Pak tu je ještě trochu nelogičností (v táboře panoval nějak moc mírný režim; v hitlerovském Berlíně se mulatkám zřejmě taky dobře dařilo, když mohli až do roku 1944 chodit do árijských škol; maminka - zručná radiokutilka co dokáže rozchodit rádio i bez zapojení do zásuvky a ještě navíc překopat na KV příjem; a taktéž si myslím, že anglicky psané "formální oznámení" o zabavení bytu židů se v Německu asi taky nepraktikovalo :-). Takže... suma sumárum - za tři pán vélkomožny... Holt to Dáblova čísla ani Schindlerův seznam nejni... Nicméně - snaha tu byla ;-)

  • 19.6.2019  00:21

  Tak nevím, ale asi jsem už moc náročný ;-) Možná bych byl z tohoto horroru "u vytržení", pokud by u nás stále běžel socík a podobné snímky bychom vídali jen na pokoutně sehnaných DVDčkách (jako jako kdysi v roce 1985 kdy jsem viděl poprvé Pátera Thomase). Bohužel dneska už sleduji (v podstatě jakékoliv) filmové počiny poněkud jinou optikou a tak spíše očekávám asi "něco víc" než Mexickou variaci na Polednici... Je fakt, že každá kultura má nějakýho toho svého démona, takže dneska padla řada na jižní Ameriku. OK... Babizna vypadala děsivě, tudíž si jednu -star- právem zaslouží. Pak už však není co "vyzdvyhovat". Mamča byla typická američanka, která se nějakou logikou, či hledáním souvislostí nezaobírá... (zkrátka děti mají spáleninu a JÍ stačí, že jedno řekne že -spadlo- a druhý, že neví :-) to je asi jako by si někdo zlomil nohu a vysvětlil to neobratným krájením cibule...třeba), pak je tu "zpochybnování" praktik toho "vymýtače" no a na konec, nevysvětlitelné "zázraky" přírody, kdy jednou venku chčije jak z konve a záhy jako by se nic nedělo... atd. Asi by to chtělo nějakýho novodobýho Licia Fulci ;-)

  • 9.6.2019  04:42

  Námět, kdy Země je napadena mimozemskou entitou natolik vyspělou, že se všechny vlády zemí musí "poklonit" a kapitulovat jsme tu měli několikrát (např: V - Victory) a vždy toto téma fandu sci-fi (především, pokud ke konci není happyend) zaujme. Jinak tomu není i v tomto případě. Bohužel - v tomto poměrně překombinovaném snímku se divák poměrně rychle přestane orientovat a především u pána komisaře pak už vůbec netuší na které straně vlastně stojí (zda na straně odboje, nebo emzáků). Za to -1* a jdeme dál... Další problém je v neschopnosti "páté kolony" se dostatečně organizovat. (pět - slovy pět osob konající odboj je poněkud směšné množství ;-)) za to -1*. No a nakonec - chápu, že "zotročený" lid musí složit "novým pánům", ale - v některých případech to bylo až moc "iniciativní". A když už jsme u toho závěru posudku: nějak mi chybí informace "CO" vlastně je v té zakázané zóně? No... suma sumárum - trochu lepší scénárista a možná bych šel s hodnocením o trochu výše.

  • 7.6.2019  02:41
  Amsusalin (2018)
  ****

  Trošku jako detektiv Colombo, ale tentokrát měl korejský "Colombo" proti sobě docela sečtělého protivníka. Jenže jak praví přísloví: Tak dlouho si zvyšuje člověk své EGO, až na to nakonec doplatí. Ano - je fakt, že seriový vrah bezuzardění si našel detektiva - všechno mu "vyblil", ale... co tak zmůže nějaký korejský detektiv, když se musí řídt poměrně přísnými zákony, které neberou vpotaz doznání vraha ani svědků, dokud není PŘÍMÝ usvědčující důkaz. Pak není divu, že si s takovým detektivem dělá zlotřilec "dobý den". Hlavní silnou stránkou byla "mravenčí" práce zarputilého detektiva, který se nechtěl smířit s tím, že ho nějaký "hejsek" dostane na lopatky. Sice se v tomto krimi nestřílí, ani zde není žádná honička po městě, ale film celkem pěkně plyne a divák jen čeká, kdy onen "namachrovaný egoista" udělá onu pověstnou chybu. Ačkoliv film měl téměř dvě hodiny, nebyl vůbec nudný a občas se dokonce člověk i pobavil (scéna obézního potapěče a jeho boj s kuklou).

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12