goauld

goauld

Wolf Wolf

Česko

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 6.5.2021  00:30
  Nikdo (2021)
  ****

  Takový dospělácký Sám doma (ve více domech) :-D Jako skvělá konkurence Johna Wicka.... a i zde očekávám další díly. Málokdy se stane, že když dva dělají totéž - JE TO totéž. I v tomto snímku jde o "unaveného výkendového bojovníka", který hrdinně jako Ivan Ivanovič jde bez mrknutí oka a vystřílí vše co mu přijde do cesty. Narozdíl však od Ivana Ivanoviče je však tento "John Wick copy" kupodivu zranitelný ;-) Nicméně - jedno "mínus" bych viděl... Závěrečná pasáž je poněkud -přehnaná- , především díky tomu důchodci, jemuž se až záááázračně všechny kulky ze sapíků obloukem vyhejbají.... ÁÁÁÁÁle co.... zde přece nejde o nějaké reálnosti ;-) Cílem tohoto díla je pobavit a.... to tvůrce splnil vrchovatě.

  • 1.5.2021  23:39

  Tak hezky za tepla.... Zápory (ty bohužel silně převažují): 1.. Znak draka - nejenom, že "nevýrazný", ale přímo hnus velebnosti. Navíc nechápu, že bojovníci MUSELI být "označkováni" (důvod?? - předloha z pomalu třicet let starého "mástra" toto nevyžadovala). Navíc ten drak byl v tomto díle poněkud "zástupný", protože být tam třeba... krtek...., tak to vyšlo nastejno. 2) Postavy: JAX - Čeronoch (sorry, pokud to někomu vyzní jako třeba: Solomon Haide - Júde.. geboren zweile juni 1942 in Salzburg :-)... no - MUSEL tam bejt... dnešní zparchantělá (čti - hyperkorektní) doba si to vyžaduje. Já si myslel, že bude "koza nažraná a vlk bude celej" ;-) alepson to na začátku tak vypadalo... bohužel - černoch se "zázračně uzdravil" a taxme ho museli vytrpět až do konce... KANO - průser sám o sobě... Absolutně otravný; ftípky možná zaujme amíky, ale bohužel - já jsem "náročnější"; SONYA - hezký a šukatodózní, ale dál nic; Sub-ZERO: méně kecat, víc konat... Jinak "digitriky" střední průměr (na současnou dobu); SCORPION: Mohlo to bejt lepší, ale alespon něco. Jediná postava alespon trochu věrna předloze byl Liu Kang. 3..... hudba: Sorry, ale TO se nepovedlo. Místy jsem měl pocit, že slyším AYčko ze ZX Spectra :-D Takhle "odfláknutou" hudbu - to už dloooouho jsem nezažil. To je na hony vzdálený původímu (dalo by se říct DOKONALÉMU) podkresu, který se v paměti zaryl hoooodně hluboko i po těch letech. Takže... co na závěr??? DOUFÁM, že pokračování tohoto "hatlámaPatláma" NEBUDE.... Dyt v podstatě ani na finální souboj nedošlo :-O ....ale chápu, že "tvůrce" chce pokračování... No chtít může ;-) Ale tedy - ruku na dračí srdce ...... raději nebrat. 4) VISUÁL/EFEKTY: No.... být v roce 1995 tak asi jako joooo. ale dnes??? Velký špatný.... I takovej Avatár by tohle smetl ze stolu svýma modrýma ušima.... No... a ted klady ;-) 1... už jsem zmínil Sonyu... a.... ty asi dvě vteřiny po poslední klapce (před titulkama) ....a taky, že TO nebylo delší (ikdyž mohlo, protože chyběl sex, delší rozjímání nad obrázky z mobilu...apod)... naštěstí. Takže - danke , ale jdu si pustit MORTÁÁÁÁL KOMBÁÁÁÁÁÁÁT !!!!!!

  • 26.4.2021  00:16
  The Virtuoso (2021)
  ***

  No nebyl čas se ptát... kdo je kdo... Rozkaz zněl jasně: nikdo nesmí projet. Měl kabelu? Měl... :-) tak nějak by se dalo v kostce shrnout tenhle film. Jako krimi to špatný nebylo... Řízek-pořízek zabíječ-profesionál dělal vždy vše podle plánu a "poslední" jeho job měl tak trochu "zádrhel". Nicméně - bylo tam pár "nejasností" (ta do očí bijící byla v tom závěru - zbraň vs kulka). PS: ten "fígl" s kódovým značením - White River.... to nebylo špatné ;-)

  • 23.4.2021  00:59
  Seobok (2021)
  **

  Spíše než sci-fi, to je konverzačně-dilemační drama. Sem tam se mihne kousek akční vložky, ale bohužel děj spíše uspává, než aby budil zvýšenou diváckou pozornost. Konec to trochu zachrání, ale více než na lepší dvojku to bohužel nemá.

  • 15.4.2021  00:49
  True Fiction (2019)
  **

  No těžko říct co si o tomto dílku myslet, ale možná by přesně sedělo: Jen ho nechte at se bojí ;-) Jenže zde rozhodně o komedii nešlo a navíc - nic se nemá přehánět (natož tzv. tlačit na pilu). To se pak může leccos tak jako "zvrtnout" ;-) Každopádně.... lepší dvojka, protože přes všechno to "psychologické" nevyzpytatikum to velmi pozvolna běželo a ani konečné finále už to nedokázalo výrazněji zvednout.

  • 14.4.2021  23:14

  Tampónos na kúlkos.... todos lebkos. To byla zase péčovina :-) Komisařka Beatriz vypadala, jako by se jí nezdařil poslední šuk s Uumu Tahawantinsupay a celkově vlastně jeden nevěděl o co tam šlo... Některé pasáže byly vyloženě k smíchu a nebýt gore situací, tak bych dal snad odpad. Je vidět, že brazilci horrory natáčet neumějí. Kdyby to vydali třebas v roce 1982, tak to bych hltal jedním dechem, ale v dnešní době???? No comment. Nicméně - být brazilec, tak bych třeba to viděl jinak ;-)

  • 13.4.2021  00:06

  To bylo barev až všechno přecházelo (včetně očí a čoček). Je vidět, že ve štábu byl nějaký milovník pestrobarev, jinaxi to nedokážu vysvětlit. Digitální omáčky až za okraj a příběh dostatečně kýčovitý i na amíky. Celkem mi to připomělo Asylum s jejich megaještěr vs megažralok vs giga-cokoliv :-)) Jen si řikám, že k tomu "giga-něco" moc nechybělo a ani bych se nedivil, kdyby někdy něco -giga- ve WS nevzniklo. Jako gorila a znaková řeč... celkem proč ne... ale tady stačilo fakt už jen promluvit :-)) Co se týče toho "opraváře", zde bych přesně řekl: černá huba = holé neštěstí. Takhle dementně zahrát roli, které nebyla ani vtipná (ač se scénárista zřejmě skutečně snažil). Jediné co bych mu věřil byla ta obezita... Tu zahrál dobře ;-) Jinak zbytek ansámblu bez zájmu... Hluchoněmá holčina (protiklad k případnému chlapečkovi s dejchadlem), aby to bylo moralisticky v pořádku a poměr bílých vs černých statistů taky nemohl urazit žádného z případných porotců při udílení Oskarů. Jako - očekával jsem příběh zajímavější, dramatičtější, ale protože TO dílo bylo mířeno na PG13, tak v podstatě žádná krev, žádný rozdrcený lidičky, jen sem tam popadaný mrakodrapy a občas nějaký ten most. Nakonec jako vždy, všechno dobře dopadlo, megaGodzila byla přemožena a v záři zapadajícího slunce si Kong a Gonzila podali ručičku a svorně šli sluníčku vstříc :-) Co na tom, že polovina HongKongu byla srovnána se zemí a tudíž celkem logicky tam muselo zemřít krutou smrtí "tápanci" (jak Godizly tak Konga) mnoho nevinných maminek,dětí a batolat v kočárcích.

  • 7.4.2021  23:12

  Tak CHAOS ten klučina měl v hlavě pořádnej... o tom žádná ;-) V podstatě od začátku co si "začal myslet" (a několikrát to po sobě opakovat) tak mě neuvěřitelně iritoval.... Tedy nevím, zda to ten jeLiman tak zamýšlel, ale představa, že by někdo (ikdyž ... někdo... ano - AMÍK) měl tak neskutečně dementní myšlenky (dokonce neslučující-se s momentální situací).... tak to už raději nebýt vůbec ;-) Nicméně, to jak se chová (a co si myslí a JAK si to myslí) vypovídá o silné degeneraci osadníků oné planety. Jinak chápu že, když nechce být člověk nápadný (a má tu smůlu, že jeho myšlenky jsou viditelné), tak nebudu přece myslet na něco, co mě odhalí, že??? No hošan evidentně moc rozumu nepobral a improvizace je pro něj taky neznámý slovo :-) No nic.... uvidím, co mě ještě bude čekat... Zatím půlka v pr** a nic extra se neděje.......reedit: tak jsme na konci. Říkal jsem si, že 109min je na toto "veledílo" až moc a chvála Ježíšě hallelujá, že jsou ty torrenty, protože JÍT na tohle DO KINA - tak si rvu vlasy ještě ted.

  • 22.3.2021  00:15
  Come True (2020)
  ***

  Tak neotřelý nápad se scanováním snů... to se musí uznat. Taktéž bizárdnost "nočních můr" byla pěkně nápaditá. Hudba typicky ezoterická - ideální pro..... spaní :-) jak jinak. Co se týče kostry filmu samotné - no... bylo to takový "nemastný neslaný". Hlavní představitelka nic moc - spíše nesympatická. Ale hlavně mi nesedělo to "televizní studio" o 250 řádcích (či co to bylo). Jako OK... sny.... to musí být takový jako -nejasný/nezřetelný- ", ale PROČ totéž bylo i v těch "spacích cimrách"??? To jsem nepochopil... tak jako hlášku "ředitele", aby TO "pruhatý" nahrál ve 4K ;-)). Jinak ten konec... myslím, že bez něj by to bylo lepší... To zbytečně -1*

  • 26.2.2021  23:51

  Ne, ne a zase ne.... Už první díl byl relativně slabý. Zde se v podstatě NIC extra neděje. Velmi pomalý rozběh tohoto seriálu mě utvrdil v tom, že hodiny a hodiny času stráveného sledováním "pátrání" bez většího "ačna" jsou v mém případě mrháním času. A tak zřejmě si počkám až na poslední díl této navýsost rozsáhlé ságy. Jako - být to US produkce, asi by to bylo zajímavější. Takto mě to přijde jako "nenáročný televizní seriál pro zabití deštivého odpoledne".

  • 26.2.2021  22:52

  Tak tu máme opět cestování časem.... Jistý mladý ambiciozní pán Han Tae-sula, zakladatel společnosti Quantum a Time (jaká to náhoda! Quantum a Time, že ;-)) je nadaný matematik, který se nechce smířit se smrtí svého bratra a tudíž vyvine způsob cestovaní časem. Nicméně i to může mít dalekosáhlé následky. První díl je seznamovací, nicméně pokud i následující díly budou takto -roztáhlé- , obávám se, že si počkám až na ten poslední. Je to novinka, která má teď premiéru v Korejské TV a tudíž si VŠICHNI sci-fi dychtiví diváci budou muset počkat na další dil. Jediné co je chválihodné je to, že následný den je vysílán dalůší díl. Takže pokud to bude takhle dál pokračovat, tak alespon nebudu naštván dlouhým čekáním na -nic-. Nicméně, po prvním díle netvrdím, že to nebude zajímavé, ale asiati mají takový "malý problém"..... Moc, a až příliš moc se tam řeší sociální vztahy. Bohužel tento "nešvar" zbytečně pak natahuje děj a pak se bobhužel stane, že na nějaký ten "akční moment" si člověk docela počká. Ještě tomu dám v druhém díle šanci, ale zatím je to slabá trojka.....

  • 23.2.2021  00:47

  Taková malá variace na Pána Prstenů ve zkrácené verzi. A o co se vlastně jedná??? Když už teda není popis, taxe toho zhostím já. Kde se vzal tu se vzal ve vesnici mor. Jen tak najednou si přišel - nic neřekl a začal kosit. Tu však někoho napadlo, že na mor existuje něco jako "kouzelný proutek" ... a taxe šlo na dobrodružnou cestu do zaniklého království, kde se nalézá onen bájný všelék - diamant zelený. Avšak nebude to snadná cesta! Ten šutr totiž hlídá přerostlá dvouhlavá hadice, která ho jen tak nevydá. No.... a jak už to tak v těchto bajkách bývá, to by bylo, aby tam taky nebyl nějaký ten "zlosyn". Zde v podobě rudého jenerála, který (jak už to tak bývá) má se šutrem poněkud "jiné záměry". Nooo jaxe to vezme... Narozdíl od trilogie Bilboa & spol, to alespon nebylo tak dlouhý. Nicméně "cesta tam a zase zpátky" mohla i tak být, tak o nějakých těch 20min kratší. Naštěstí akce bylo celkem dost, nástrah také, takže se divák celkem nenudil. Výsledek samozřejmě happyend. Jako 3D by to bylo zajímavější pokoukání, ale i ve 2D z "postele" to na jedno shlédnutí bylo ;-)

  • 21.2.2021  01:40
  Hunted (2020)
  ***

  Jedním slovem - neuvěřitelnééé :-) Moderní pojetí červené karkulky se docela povedlo. Psychopat nahánějící unesenou holčinu v lese se během pár okamžiků změnil na šílenou holčinu co nahání psychopata :-) Sem tam se najdou i docela pěkné bizárdní situace (šíp jasně vede :-)) doplněné prvky absurdit (airsoftáci). Závěr (prohlídka domu) už byl jen pověstný střípek do skládačky. Sice to není zrovna na uchování pro budoucí promítnutí, ale bavil jsem se dobře ;-) Suma sumárum lepší 3.

  • 20.2.2021  23:03
  The Wave (2019)
  **

  Já teda nevím, ale ta droga asi musela být z "jiného světa". Jako na konci mi nějak došlo, co chtěl básník říct, ale jinak... bylo to stejně tak ulítlý jako si vzít tři brka najednou...

  • 14.2.2021  00:05
  Bloody Hell (2020)
  ****

  Musím říct, že jsem se u tohoto dílka fakt bavil :-) Jako "zkloubit" přepadnení banky a expoit-horror, to se jen tak nevidí. Navíc ke konci dojde k pěkné řežbě s prvky černého humoru. Takže za mě jako dobrý ;-) Teda ... lepší než dobrý. Plus k tomu dává Finské prostředí.

  • 13.2.2021  22:18
  Wrong Turn (2021)
  ***

  V lese, v lese , žije v lese.... jak by řekla Šebestová.. ale protože dál nevěděla co, taxe do toho lesa vydala s partou kamarádů (přece nebude v lese sama, že?? co kdyby zabloudila !!). No a v lese pak našla "poznání". Jako lesní survivor to nebylo špatný, ALE ... ten konec to trochu -zazdil- . Ikdyž - možná, že klan nebyl zas tak primitivní a měl ve svém repertoáru sladovací zařízení :-)))) No nic.... koukat se naštěstí na to dalo, takže jako joooo. na sobotní večer v posteli - ideální.

  • 9.2.2021  00:50

  Takový korejský Marvell. jako musí se uznat, že Korejci se docela dost posunuli co se do digitálních efektů týče na velmi slušnou úroven ;-) Co se námětů týče - dost si toho ovšem "vypujčili" od úspěšných blockbusterů: mluvícím robotem počínaje, vesmírnými kowboji konče. Záporák byl neasiat se správně zlou povahou, hlavní protagonisté s typyckým "komediálním" nádechem - typickým to pro asiaty. Bohužel dílo sráží násilné roubování EKO a taky celkem zbytečné natahování. Klidně by to sneslo klasickou stopáž. Výsledek pěkný (na 3D by se hezky dívalo), ale myslím, že na jedno zkouknutí to stačí. Jooooooo ta holčina šilhala?? nebo to je u těch korejských dítek "normální" ?? :-)

  • 8.2.2021  00:30
  Nevidomá (2020)
  **

  Jako "čerstvě" nevidomá osoba to má těžký a je fakt, že né každý tuto náhlou změnu zvládne do přirozeného úmrtí. Osobně, ani já bych si to nedokázal představit co by bylo "dál". Nicméně - mít "toto" a ještě k tomu "řešit" nějakýho psychopata... tak to už je docela dost i na otrlce. Ale zpět k filmu. Jako námět to bylo zajímavý, ale konec přinesl docela velké zklamání a to z důvodu jistých nelogických segmentů (jako proč ampuli nepoužila ségra útočníka...atd). Jediný, čemu by se mohlo celkem věřit je velká anonymita amerických velkoměst a i rozhlehlých míst na viděku, kde se opravdu může unesenému jedinci stát "cokoliv" aniž by si toho někdo všiml, nicméně zde bylo tolik nedotažených věcí, že i průměr by byl až moc velkorysý hodnocení.

  • 4.2.2021  00:13

  Sověti si řekli.. Tak když to dokázal Carpenter, tak MY to dokážem taky !!! Přece nejsme nějací Béčka, no né Ivane?? A tak tu máme The Thing po rusku. Tak jako... jakéž takém napětí tam bylo... Občas sem tam zajistřila nějaká rozvodnička, občas bouchla zářivka... ALE - to pravé napětí se (narozdíl od US produkce) nějak nedostavilo. Soudružka vědátorka byla občas na zabití (jak pomalu jí všechno dloooouho trvalo - závěr nevyjímaje) a ti vojáčci - ti si nakonec TO celkem zasloužili. Co se týče visuálu příšerky... No... co si budem řikat ;-) ale přecejen se sovětům tu Ameriku podařilo dohnat... Sice po nějakých 30ti letech, ale... přece ;-) PS: Si tak řikám, že kdyby Carpenter měl dnešní technologii.... to by musela být pecka ;-)

  • 14.1.2021  22:10

  Psal se rok tuším 1985 a jako malému dítku se mi dostálo ke koukání italského filmu od režiséra Lucia Fulciho - Páter Thomas... Ano - tenkrát jsem byl z toho celý paf, bo za a) se mi dostalo dílka dalek od socialistické Československé produkce a za b) na tu dobu se jednalo o krásný slaher, který měl tajemnou až ponuro-depresivní atmosféru. Nyní je tak 40let poté a....máme tu film podobného ražení. Bohužel 40let je 40let a tudíž paf z toho nejsem. Navíc zde je mnoho fakt "echt gold" dialogů typu: Kdo ho sem pustil? Odkud přišel??? (odpověd je snad jasná: pokladník; a přišel z venku :-))) Samozřejmě nesmíme opomenout nelogické chování některých protagonistů - včetně hlavního "záporáka" z žabykuchem :-)) No.... na Urugway asi jako dobrý, ale... Závěrem tedy nutno říct, že nebýt těch "chutně/nechutných" momentů, tak bych šel o dost níže. PS: závěr (analogie s kuličkama po schodech) byl parádní.

  • 27.12.2020  03:06

  Jeden z příkladů, že Rusáci by neměli se míchat do žárnů, který neumí... Horror není vyjímkou. Jako ústřední dvojice celkem nesympatická, celý děj silně nesrozumitelný, střih a finále pro člověka nesjetého houbičkami zcela nepochopitelný. V podstatě jsem vůbec nepochopil smysl počínání oné "divoženky" a vůbec - proč vlastně tohle dílko vzniklo. V podstatě se jedná o páreček, který navrátivší domů (nechtěně) vyrušil zloděje. Ze zlodějů se nakonec vyklubali zvrhlíci, kteří jeho manželku znásilnili což mělo za následek potracení jejich dítka. On pak hledal "spásu" u divoženky Mary, která ho nadopovala houbičkama a od té chvíle v podstatě ani divák neví, zda vše dále pak bylo pouze v onom poblouzněném stavu, nebo jak to vlastně bylo, protože od té chvíle začíná být děj poměrně nepřehledný. Navíc vše "podstatné" se odehrávalo ve tmě, což na přehlednosti moc nepomáhalo. Najednou tam byla místnost z houbama na stěně, nějaká vychrtlina, pajdající komorník (či co to bylo) a tajemný "průchod" do jiné časové dimenze... Zkátka haluz na entou....

  • 22.12.2020  00:05
  Breach (2020)
  **

  Tak tu máme jedno pokukání do sci-fíček 80s let. Tak trochu vetřelec, tak trochu Horizont událostí, tak trochu Věc. Willis tu má jednu z hlavních rolí, nicméně spíše bych to viděl na vedlejší roli. Nějaký ten fórek vypustí, ale po většinu filmu spíše hraje namyšlenýho egoistu a tudíž mi tak nějak "nepřišel k chuti". Já chápu, že dnešní doba není zrovna naladěna na epochální kousky typu Thor, nebo Avatár, nicméně toto -vykrádání- svých mnohem povedenějších předloh se mi ani v této době vůbec nelíbí, navíc - pokud zmutované monstum není zrovna z těch nejpovedenějších. Ač se celý tým, včetně uklízečky snažil, více než na 2* to nebylo :-/

  • 13.12.2020  23:46

  Tak thajská produkce přecejen (ač taky Asie) je poněkud odlišná od korejské, či honkongské. Řekl bych, že blíž k japonské a to jak hudebním podkresem, tak i použitými obludami (které teda byly hoooodně slabý CGI). Fighty dobrý, příběh takový nemastný/neslaný. Ale celkem to odsejpalo, takže na nedělní odpoledne (kdy za oknem je hnusno až blivno), to nebylo špatné. Kdyby si lépe pohráli s digitálem, dal bych o jednu navíc.... takto bohužel průměr.

  • 29.11.2020  23:00

  Svým způsobem docela koukatelný filmek, nicméně je vidět, že míří na publikum né zrovna plnoleté. Holčina co má poněkud nebezpečné vlastnosti je pro tamní osazenstvo poměrně problém. Nicméně... IIIyana nejdřív dělala silnou tvrdačku (co nemá ráda lidi), ale na závěr by se snad skamarádila i s tou "doktorkou". Nejsympatičtější z celého osazenstva byla ta dobračka Rahne. Kdyby všichni měli podobnou kamarádskou povahu, to by se hned na světě žilo líp. Co se týče závěru - alespon na konci byla nějaká akce. bez ní, by to bylo moc komorní, plné dialogů, které by cílová skupina rozhodně uspala. Takže závěr alespon vydal na konečné 3*. Jak už to, ale v poslední době bývá... ani na tento snímek bych se neobtěžoval jít do kina. Bohužel dnešní vstupné (na naše poměry) je poněkud vysoké a za to bych uvítal tedy trochu více přidat na akci a efektů, kterých bylo bohužel žalostně málo...

  • 29.11.2020  03:22
  Skyfire (2019)
  ****

  Když jsou prachy, tak jde vše ;-) a Čína - ta prachy má, takže na tricích se nešetřilo a výsledek to ukázal. Co jsem očekával, to se dostavilo, takže jsem nadmíru spokojen. Hluchých míst bylo minimum, dokonce se létající kameny "strefovali" i do lidí, takže si "na své" přišel i ten ředitel zábavního střediska.

  • 29.11.2020  01:31
  Hlasy (2020)
  ***

  Tak tu máme po delší době celkem slušný duchařský horůrek - tentokrát z evropské provenience. A musím uznat, že je to na výsledku znát. Zatímco ve valné většině americké produkce je na konec přecejen nějaký ten happyend, evropani na to jdou jinak (dokonce tu dojde i na dětátko, což by amíci v současné době neakceptovali) a proto jeden bodík navíc ;-) Nicméně je fakt, že film měl určité "neduhy" ve formě iracionálního jednání propagonistů a sem tam pokulhávala logika. (já teda nevím, ale v domě, se kterým není tak úplně všechno v pořádku, tak bych asi nebydlel - o to více, pokud bych tam přišel o syna a manželku.. Naštěstí tyto neduhy vyrovnává celkem strašidelná čarodějnice a taktéž zakomponování až Holmesovského vyšetřování "duchového-analytika". Takže nakonec taková lepší trojka.

  • 23.11.2020  00:48
  Come Play (2020)
  ***

  Mít autentické dítě je asi pořádný záhul na psychiku a ani se pak nedivím, že to mnozí nezvládnou, obzvláště - pokud autentické dítě má k tomu "svýmu světu" ještě imaginárního kamaráda. K tomu, aby mu "někdo" rozuměl je zapotřebí soc.pracovnice - nejlépe černoška. Abych pravdu řekl - mě osobně docela dost vadí rozmazlení spratci, řvoucí děti a nejvíc autistické děti, protože ... protože s nima se ještě hůře komunikuje než s batoletem. Ani se nedivím, že autentické děti nejsou zrovna neoblíbenější v běžných třídách, ale když už tedy nejsou "speciální" třídy plné autentických dětí... Co se dá dělat. Holt dětma nezatopíš a tudíž se to musí překousnout. Jen teda přátelé celkem nechápu, PROČ ZROVNA ZDE muselo být jedno takové??? Copak si "Larry" nemůže najít dítě jakékoliv? Třeba hendicapované... nebo astmatické. No nic.... Každopádně ošklivák Larry byl opravu slušně ošklivý a sem tam dokonce i atmosfera zafungovala. Takže jako joooo - nebylo to nakonec špatný. Závěr trochu "zvednul grády" proto nakonec hodnocení slušný průměr.

  • 22.11.2020  00:44

  Sledovat to na podobně odlehlém místě, při mihotajícím se plamínku kostelní svíce a šumění listů, tajemných zvuků linoucích se z nedalekého lesa - asi by mě to vtáhlo více do děje. No - v prostředí činžovního domu téměř v centru velkoměsta za svitu pouliční lampy (která mě už asi tak 30let neskutečně sr**e) se nějak né a né dostavit ta správná "atmosfera". Horror tentokrát nebyl o příšerách, či gore (ok... nějaké by se našlo, ale bylo toho tuze máááálo), ale spíše o jistém "tajemnu", ve smyslu -něco tam je, ale nevíme kde a proč-. Nicméně - jedno pozitivum ten film na mou maličkost mělo ;-) Vyjímečně jsem u toho nic "neuzobával". Né snad kvuli tomu napětí, ale spíše že by i těch buráků za 10kč bylo pro tenhle horror škoda.

  • 21.11.2020  22:52

  No... dalo by se říci, že konečně tu máme celkem hezké katastrofické scifíčko na sobotní televizní podvečer (bohužel televizní, protože breberka korunová nám poněkud ty kina znemožnila navštěvovat, ale.... protože torrenti nikdy nespí, tak bylo pokoukání). Co se týče filmu - kupodivu dítko z rodinky nebylo otravné, avšak opět tu musel být "zdravotní problém" (si tak řikám, že ti filmaři MUSEJÍ vždycky "něco" do toho filmu -naroubovat-. Když už dítě není na vozejku, nebo nemá dejchadlo, tak alespon musí inzulínit... To mají amici nějakou "normu", kterou musejí vždy splnit??) OK - tuto "neřest" tedy filmu odpouštím. (alespon to dítko neprudilo :-)) . Scenarista celkem dobře podchytil i psychologické kladné/záporné jednání + povahy všech postav ("jájistickou dvojku", slepě poslušnou vojandu, nebo čisté rabování smečkou zloduchů). Nicméně samozřejmě jsou tam "určité" nelogičnosti (viz. ...přece neodletíme bez inzulínu?! Jdu se vrátit do auta - zůstante zde a čekejte), nebo (náramek je na jméno, a řidičák má fotku.... no vysvětlete to americkýmu buranovi :-)) . Kapitolou samo o sobě je samozřejmě dopad úlomků komety. (jak to ti kulišáci hlavní protagonisti dělají, že VŽDY VĚDÍ kam běhnout/uhnout, aby je NIC nezasáhlo :-D ). Tyto "aspekty" nicméně snižují můj -rating- , ale.... protože je doba zlá a nic moc se hodnotného netočí, tak jsem shovívavý ;-) dal bych průměr, ale jedna * k dobru je za absenci zbytečných "minorit a ras" (takže konečně klasická normální -bílá- rodinka :-)). PS: ten dovětek u slovenskýho překladu byl poněkud zcestný. Ale chápu, že distributor potřeboval našich bratov navnadit. Poslední minuta totiž ukazuje, že těch "posledních úkrytů" bylo poněkud vícero ;-)

  • 6.11.2020  00:58

  Cohen v tomto narychlo spíchnutém "tajném" pokukání do Americkoj kultůry 2 sice udržel jakouž takouž latku, ale na první film to zkrátka nestačilo. Mnohdy tam byly zbytečné vaty (především vztah dcera/otec, byla doslova ubíjející nuda). Taktéž nebyly ani moc přesvědčivé reakce amíků, kteří "jakože nevěděli". Nakonec samozřejmě nesměla chybět černoška, která vše "uvedla na správnou míru". Za těch dvacet let od prvního filmu se mnoho taky změnilo. Posunulo se myšlení západního světa směrem k hyperkorektnosti, což bohužel bylo znát i v některých scénách, které nakonec vytanuly poněkud sterilně. Co se týče Cohenovy "kazaštiny" - docela by mě zajímalo JAK dlouho to musel cvičit, nebo zda se jednalo o dabing. Česko/polské "Jak se maš" jednak postrádalo smysl a druhak se to zbytečně několikrát opakovalo. Celkově teda průměr. PS: Trump stejně vyhraje !!! Těch buranů má USA totiž moc, moc, moc....

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14