goauld

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 16.11.2018  04:25

Taki ciemnoniebiezki świat po Angielsku.. Neříkám, že by to bylo špatný, ale... ALE je tu jedno celkem VELKÉ "ALE". Bohužel se v hlavní roli vyskytl celkem nesympatický herec, který je pomalu kopií "našeho" stejně nesympatického všudevlezky žabáka Mádla. Taky ta jeho polština (obzvláště ve srovnání s "pravými" Poláky byla jako pěst na okno... (nicméně - se musí zase ocenit, že tam 3/4 filmu proklábosil s Poláky "po Polski") Ocenuji však přítomnost "našince" (a asi dva slováky, kteří se tam mihli asi na 5sec), který si tam zahrál jednu z "miniroliček", ikdyž tedy byl poněkud "včleněn" do oné Polské perutě. Co se mi však naopak nelíbilo, byly celkem uspěchané "mimozákladnové linky" a občasné "nelogické" části (proč Poláci vlastně potřebovali "tlumočníka", když uměli anglicky??) a určitá "sterilnost" prostředí (mít to v režii Rusáci, tak bychom se dočkali i nějakých těch šámů na letadýlkách, daleko věrohodnějšího prostředí vybombadovaného zázemí - jinak řečeno - vyšší dávky syrovosti, což by válečnému dílu zajistě přidalo na určité "autentičnosti". Co se týče provedení leteckých soubojů, ač sice byly z pohledu diváka dokonalé, je nutno si uvědomit, že v dnešní digitální době se jedná spíše o očekávaný standard. Takže - pokud to celé shrneme - snaha tu byla, ale světoznámému Tmavomodrému světu se to zdaleka nevyrovná....

• 13.11.2018  23:51
    Alien Siege (2018)

To ale neskutečná.... ALYSLUM :-) Mimozemštani - jak jinak než na 4.července zaútočí a jak jinak než opět na bílý dům... (občas si tak řikám - jestli ti mimoEmzáci nemají nějakou averzi na bílou barvu??? Zajímavý je, že si vybírají zrovna tohle datum a tenhle celkem nepodstatný baráček, když "kolem" je jiných podobných, kde vládnou podobní pošuci jako v USA) Problém s lingvistikou emZáků také není, (asi byly na školení ;-)) tudíž okmažitě dekodují co "návštěvníci" chějí ;-) A to by tu nesměla být parta náctiletých, kteří budou zachranovat svět. A až bude konec, snad přijdou na to jak se dá teleportovat přes žárovku :-D Pár hlášek ve stylu: ONA - Oni nás napadli??? to je nějaký divný, nikde se o tom na webu nepíše a ani komerční weby nic nepřinesly ?? :-)) ON - servery FBI jsou zašifrovaný, ale nevadí - já je hacknu... (a vytáhl z bahohu ručkový měřák !!! :-D ...s anténou :-))) a po zadu nezůstal ani president: Volá první dáma pane presidente: ahoj miláčku... jak se máš??? Celkem fajn, ale zase mě tady otravují nějací mimozemštani :-) ...ale jinak - samozřejmě odpad ;-)

• 12.11.2018  01:31
    Venom (2018)

To byla zas roztomilá příšerka ;-) prímo k sežrání !!! ...a že se tam bude "žrát" to nemějte pochyb ;-) Na toto scífko jsem se poměrně těšil a nutno uznat, že bylo naservírováno očekávané. Jedná se tak trochu o "transformers pro dospělé", bo se tak jako u dříve jmenovaného vyskytuje záporák a kladas, ikdyž... se jedná o emzoidní příšerky. Nejdříve jsem myslel, že to bude trochu drsnější, ale... jak se objevil ten loooser, tak bylo hned jasné, že tam bude srandy kopec (což však ve finále nevadilo). Trochu sice mohl štáb "zapracovat" na detailech a logice, ale... dyt vo co gou nakonec.... byla to přece oddychárna pro nedělní odpoledne, ne?? Akorát to nemuselo skončit až tak moc "růžově".

• 11.11.2018  00:00
    A.X.L. (2018)

Už celkem chápu, proč jsou amíci tak debilní/jednodužší... Po shlédnutí poloviny filmu (déle už to fakt nešlo) jsem dospěl k názoru, co vlastně stojí za zkázou Iráku a podobných US "aktivit"... Oh MY GOD !! pokud z tohoto pak vyrůstají ti jedinci ve vojenských hadrech, kteří pak "ochranují svět", tak potěš koště a pak jsem fakt rád, že jsem na hony daleko a za tak velkou louží v učitém bezpečí... To zase byl počin... Jediné plus bylo za toho robotického "pejska". Ale jinak... STRAŠNÉÉÉÉ !!!! Utiskovaný teeenaaager, který sice umí s motorkou má za "kámoše" plechovýho čokla?? What The Fuck??? (česky: Do Prdele Co To Je??) Sorry, ale opět musím se přiznat, že ... zbytečně stažené data z torrentů... UFACKOVAL bych se k smrti, pokud bych na TOTO měl jí do kina !!! PS: byl jsem před 10ti lety v Los Angeles a už tenkrát jsem z amíků dost nechápal jejich "myšlení", ale koukám, že za tu dobu se toho "mnohé" změnilo (k horšímu). Takže děkuji, ale příště raději do Asie bo horší už to být jinde nemůže ;-)

• 7.11.2018  11:36
    Sestra (2018)

Nebylo to špatný ;-) Po dlouhé době opět horror, kde se straší, jsou tam temné kouty, depresivní hudba, duchové.... zkrátka vše co má v každém správném horroru být. Když k tomu ještě doplníme středověký klášter a děj zasazený do předválečné doby, tak už vůbec není co řešit. "jeptiška" posedlá démonem měla hezky mrazivý kukuč a celkově se nebála ani vymítače, takže žádné "kroucení se na posteli", ale výtrysky démonické síly. Na sobotní večer při svíčce někde na samotě.. ideální film ;-)

• 6.11.2018  22:47
    Possum (2018)

Tak toto byla teda kardinální péčovina... taková "typicky britská". Celkem jsem nepochopil smysl vzniku tohoto díla. Polovinu filmu tak běhá jakýsi pošuk s grimasy Mr.Beana s taštičkou sem a tam. Občas je to proloženo dialogem s poněkud infantilním staříkem, který se snaží dopátrat co je v té taštičce (nakonec se to dozví, nicméně to beztak není ani tak podstatné). Jako HORROR bych to rozhodně neviděl, psychologický žánr - možná...teda spíše prychiatrický :-) Drama... snad jedině ta hudba... ta byla zřejmě z toho to nejlepší. Takže jednu hvězdičku si to zaslouží ;-) PS: neměl jsem sílu to dokoukat do konce, ale předpokládám, že ve zbývající třetině jsem asi o nic význameného nepřišel...

• 22.10.2018  23:21

Tak to byla stupidita, že jsem zprvu ani nechtěl věřit, že to bylo z evropské provinience! (to snad nemohli vytvořit celkem rozumní a inteligentní britové) Takových iracionálních věcí co jsem se zde dočkal, to by se dalo přímo sekat sekáčkem (protože nůž by byl na to příliž měkký). Už jenom to hermetické uzavření baráku bez sebemenšího šelestu (zas tak všichni zůčastnění v tom baráku zaměstnáni nebyly, ba ani tvrdým spánkem uspáni býti nemohli), dále tu máme cosi organického co "žije" v televizi (bezohledu zda je TV zapnutá, či nikoliv - stále dává zůčasněným "pokyny" alá teletext, kterému v podstatě všichni zůčastnění bezmezně věří), a nakonec tisíce "technických" kopanců (od klasického "není mobilní signál" až po "ted vše co uvidíte řídíme my" :-D ). Co se týče "rodinky", tak pokud je to ukázka "typické britské rodiny" tak Anglii asi decentně vymáznu z mého seznamu možných návštěv ;-) . Každopádně ač to byla srajda jakákoliv, tak genderově vyvážená i po stránce multikulti, což mě osobně nechává silně chladným až ignorantním (takže - snažit se můžou, ale na špatném místě ;-)) PS: ještě, že u nás tohle povinně v našich snímcích nenaplnujeme.... doufám, že to dlouho vydrží.

• 10.9.2018  00:36
    Time Trap (2017)

Špatné to nebylo, ikdyž se 80% času odehrává v jeskyni, kde blodýny jasně ukazují svou "inteligenci" (za což tedy -1*). Nicmcéně pojetí je zajímavé a celkem to celé stačí na upoutání pozornosti. Je fakt, že se jedná o nízkorozpočtový snímek, tudíž spešl efektů je zde pramálo (docela si dokážu představit, jaký výrazný posun by byl, pokud by to natočil třeba Spielberg ;-)). Nicméně zajímavý byl i nápad s "obrácenou bránou" (extrémně pomalý tok času). Hudba byla taktéž skvělá, takže hodnocení 4* je bezesporu oprávněné.

• 27.8.2018  00:29
    Jako ty (2015)

Tak tohle je takové "Equilibrum pro něžné pohlaví", protože se zde v podstatě neodehrává žádná akce, avšak sexu, lásky a citů je tu požehnaně. Ono to zase tak špatné není, dokonce se zde nedočkáme happeningu, nicméně mám z tohoto sci-fi takové "rozporuplné" pocity.. 1) budoucnost a nemají tam žádné "mobily"?? 2) do "páté kolony" se chodí jako do sámošky?? 3) "velký bratr" zmizel po velkým "bum"?? 4) je-li "lék" bude existovat zajisté protilék ;-) Na konci jenom konstatování - sice HO našla, ale už jí to bude H*** platný.

• 20.8.2018  23:44
    Upgrade (2018)

Velmi povedený snímek na téma, které už tu jednou bylo, nicméně v tomto případě se jednalo přecejen o trochu duchaplnější věc, než onen teenagerský film Gamer. Sice pravda, byly zde samozřejmě určité "kopance", ovšem divák problematiky IT prostředí neznalý pochopitelně nemá šanci tyto nedostatky vidět. Závěr pak zcela "otočí" prvotní dojem, který si divák během sledování více a více utužuje, což chválím jednou hvězdou navíc ;-) Třešnička v podobě "ovládnutí" na samém konci je již předvídatelná ;-) Každopádně.... stále tu nemáme zodpovězenu jednu a to zcela zásadní otázku: KDY a ZDA se "to" vybije?? (přecejen každý mikropočítač se musí "něčím" neustále živit a myslím, že k centrálnímu ovládání celého mozku asi mikrotinky voltíčků co tělo/mozek aspol. vydá, stačit nebudou) a pokud ano, co pak??? Prozření??? To to pak musí být pořádnej kopanec pro toho "chudáka" :-D

• 16.8.2018  01:20
    Mrakodrap (2018)

Tak po stránce obrazové to bylo hezky vypadající... jenže - tím to asi tak končí. Elitní žoldák s protézou, malým synkem trpcího astmatem se svým neolučitelným kamarádem dejchátkem (jak jinak, že ;-)), pochopitelně s dcerkou a nakonec milující taky hmaty/chvaty manželkou... Zkrátka dokonalá rodinka. Pak tu máme variaci na Skleněné Peklo 28 se záporákem ze Švédska?? (co to?? oni už sověti nefrčí??) a majitelem super-mega-extra BIG domečku o 220 patrech, který má "něco" co ten zloduch chce. No a protože tatínek, ač kripl bez kriplkáry se umí protézou ohánět, tak zachvíli už není koho kosit ;-) Logika - tot opět oblast, kde jasně vidět, že amíci holt nepřemýšlejí... Dát někomu admin práva "jen tak" a nemít k tomu rootadmin (jako záloha)... No - to je jako mít velkou firmu zálohovanou na disketách :-D A pak je tu ta "divná" pasáž s těmi dveřmi... Šmik a dveře se otvírají... Majitel "cvak" a dveře se zase zavírají... WFT??? ..a tak by se dalo pokračovat pořád. Ikdyž je to kooperace ČLR a USA, tak bylo zde jasně vidět, kdo tu hraje prim ;-) Takže nezbytná dávka patosu, rodinné melancholie, neřízeného jásotu čongů (oslavujíc v podstatě cokoliv, bez ohledu co se tam vlastně děje) a povinného happeningu - tot povinné části snímku, bez kterého by to snad ani nemohlo jít do emerických kin. Nicméně v posledních 4-5ti měsících konečně nějaká podívaná, kterou jsem dokoukal bez problémů do konce.

• 6.8.2018  01:39

Tak nevím nevím... Byla to komedie? nebo tragédie... těžko říct. Bojové scény byly vynikající, ale to laciné CGI - to přímo bilo do vočí !!! Dokonale kontrastní červená barva imitující krev stříkajíc v potemělých scénách, byla jak pěst na vokno :-) Bojovník "z vesnice" byl jako by neohroženému geroyovi Ivanovi ze Sovětského filmu vypadl.. (a to včetně dokonalého vymytí mozku a zarputilého násedovníka "nových pořádků") Docela mě překvapilo s jakou vervou bojoval proti těm "zrádcům", ačkoli věděl (později), že ochranuje "falešného krále" (pravý byl totiž otráven právě tím "novým") a to až pomalu na smrt.... Ale - dá se to vcelku pochopit... Přecejen - jedná se o Korejský film a buhvíproč - mě napadá, že režisér byl zřejmě ovlivněn KLDR a tamním režimem, kde vládne také takový "falešný král"... No nic.... bohužel zde pravda nezvítězila, hlavní rebel byl nakonec zabit a "vymytý mozek" vesele sloužil dále falešnému králi a užíval si krásných chudinských dní při žraní ztuchlé rýže... Presně tak jako jsou na tom "štastní lidé" v KLDR věříc neochvějně ve svého "tatíčka lidu" KIMa (a je jedno kterého).

• 1.8.2018  00:23

Tak nevím nevím, co bylo horší... lidská zvrácenost nebo ty monstra.... Jedna ta strana jednala pudově - mám hlad, tak žeru... nedělám rozdíly, zda bezdák. učitel, dítě, kněz... (tak upíři, že ;-)) ale ta druhá - ta jednala ze zcela jiných "zvráceností". Nicméně k filmu - co se týče visuálu moster: jedním slovem brilantní ;-) co se týče "otloukánka"... přepálené, místy silně nevěrohodné, co se týče dalších postav - občas mám pocit, že ti asiati mají zcela odlišný "pohled na věc" než běžný evropan, bo jejich jednání je poněkud mimo "měřítko" logiky a chápání (např: může retard úspěšně vést večerku??). Takže - ano: vadilo mě na filmu chování postav (někdy silně iracionální a primitivní), ale kupodivu jsem celý film dokoukal (i přes trochu delší stopáž), tudíž nunto říct, že zas tak zlý to nebylo. (akorát jsem nechápal poslední minutu filmu - PROČ ON?? ) No nic ;-) je čas si dát Charlie ;-)

• 31.7.2018  02:00

Tak po shlédnutí tohoto naturalistického snímku jsem si řekl, že jakákoliv částka za pašování drog po Thajsku by fakt za to nestála. Vysoké hodnocení napomáhá tomu, že v dané věznici neúčinkují herci, nýbrž reální vězni (a musí se říct vzápětí, že herci by toto nedokázali tak podat, ani po 20letém působení na FAMU ;-)). Ono i pro otrlého mladého boxera je zcela odlišné prostředí věznic, absence použitelné řeči (někteří třebas anglicky uměli, ale co si počne takovej Čech/Madar/Slovák/Polák .... zkrátka člověk z neanglofonní země??? Ten by tam zajisté dlouho nepřežil), dostatečná celková "nevraživost" (dyt on tam byl jediný běloch!! a ještě k tomu tetováním nepoznamenaný !!! to je pak hnedka středem pozornosti (samozřejmě v negativním slova smyslu)). Samozřejmě, že další otázka by byla útěku z dané věznice.... Sice by se mohlo zdát, že zdejší ostraha nedisponuje zrovna dostatečným arzenálem palebných zbraní, ale .... ikdyby se mu útěk zdařil, tak celkově zcela odlišné prostředí (pokud zrovna není v dané oblasti dostatečně znalý věcí) by mu mnoho zrovna nepomáhalo, tudíž by byla otázka času, než by byl znovu lapen.... a na dýl než 3roky. Co se týče brutality... je uvěřitelná. Narozdíl od "humánních" věznic známých z evropy/USA je zde případné zneužití/znásilnění mnohem snažší a v podstatě možné jakoukoliv noc, nebot pokud nic jiného tak "velký bratr" se tam zrovna moc nenachází. A to nemluvě o "klimatu" (čti smradu) v daných ubikacích, bo v Thajsku nepanuje zrovna teplotně příjemné klima a mít tam denodenně přítomnost 50-100 zpocených těl v bezprostřední blízkosti, to fakt už ocení pouze "fajnšmekr".... Takže děkuji - nemusím mít všechno. :-)

• 20.7.2018  02:55

Gibson by měl být jakážtakáž záruka, jenže... ono to už nějak nefunguje... Né, že by to nebyl dobrý film, ale... akcí pomálu, mnoho zbytečných dialogů a "hluchých míst" natolik, že rychloposuv občas pomohl. V podstatě od poloviny filmu jsem začal spíše brouzdat inetem a občas jsem odtrhl kukadla od monitoru, abych se podíval na nějaký ten "akční moment"... Až tak to bylo nudný... Takže - za Gibsa * a druhá za celkem hezkou štabajznu. Jinak - pustina jako ta příroda, ve které se to z větší části odehrávalo.

• 19.7.2018  05:00
    Tau (2018)

Zajímavý snímek o "holce z ulice", která má nadstandartní IQ, o šílém vědci s nulovou dávkou sociálního cítění a o UI, které nechápe "lidské křehkosti" svého bytí. Celkem zajímavý komorní snímek s příjemně laděným hudebním doprovodem. Ono dostat se z "vězení" není tak snadné, neb ač je to novostavba, tak je natolik projektována, že se nenechalo ničemu náhodě. Akorát to "souznění" jakoby "lidskou" Uinteligencí s vězněm bylo takové... až mooooc přátelské. Nakonec ale padouch zemřel (ne zrovna příjemnou smrtí) a vězněná se dostala ke kýžené svobodě.

• 19.7.2018  03:07

Také, když jsme v kamarády natáčeli amatérský film jsme si zajeli "vyblbnout" do Ralska, kde jsou opuštěný paneláky po sovětské ármy, JENŽE narozdíl zde od amíků, jsme my to natáčení (a občasné rozbíjení zdejších "rekvizit" v již tak poničených budovách - takže to naše počínání v podstatě vlastně nemělo na stav žádný vliv) měli ZADARA :-) Ale, v tomto případě si soudruzi amíci dojednali se soudruhy z Ukrajíny "návštěvu" (čti - bitevní pole) Černobilu - za pár chechtáků (které mohli některému z tamních náměstků dovolit chvilkový "lepší život"), aby ten snímek byl alespon "něčím zajímavý" (tak alespon to místo, že ;-)). No a protože to místo chátrá a v podstatě je už tak jako tak již dosti zdevastované, tak nějaké to střílení do stěn, rozbíjení oken a "rekvizit" takéž už nikomu vadit nebude. Jen si řikám, PROČ takové námahy, když v USA se zajistě najdou podobně spustošené a opuštěné místa??? Jenže to by nebylo tak "zajímavý" a taktéž nepředpokládám, že jednoduchý amík, který by sledoval tuto akční slátaninu by se zabýval tím, kde je třeba nějaký místo zvané Knoxwilvillagel v Konektikatu :-) ač by se jednalo třeba místo u něj "za humny". No a ted tedy k tomu ději, který je tak jednoduchý a přímočary, jako běžný gaučový obézní amík. Nějaký obchodník se zbraněmi si vymyslí historku o jakési neexistující republice, kde mají být fuj zbraně, které by mohli (jak jinak) narušit -bezpečnost státu- a tudíž je nutno tyto zbraně dostat pod FBI/CIA/RIAA/OSA/OTA/atd..ochranu. A tak tam vyšle spešl jednotku ármy žoldáků, která se nebojí ani Putina. Jenže mílé děti - byla to past !!! Oh my god !!! Co ted??? a Šebestová řekla Machovi : Tak bojuj!!! A Mach se rval jako lev, mlátil kolem sebe hlava nehlava až z breberek lítaly cucky... No a jak tak bojovali proti těm nepřátelům (dronům... no ... dronům.... ono to s dronama nemá v podstatě nic společného, bo to nelítá, nebzučí, nefotí... jediné co s těmi roboty něco spojuje je remote controlling) až jednoho napadlo, že by se TO dalo vyřešit jednou mouchou.... No všechno nakonec dobře dopadlo (opět - jak jinak) a mile děti je čas udělat hají.... PS: předpokládám, že taková chujovina ani nevleze k nám do kin !!!

• 13.7.2018  03:12

To je tak, když se pletou pojmy s dojmy... Brnáci si pletou draka s krokodýlem, seveřani zase mají za draka varana.. No holt to v té pohanské době měli všichni nějaké "popletené" :-) Zneuznaný nevlastní syn krále Draken (spíše by mělo být Varren :-)) se chtěl dostat mermomocí na trůn a tak jednoho tichého večera "zmasakroval" vše, co by mu mohlo stát v cestě. Nějak to ale nezvládl se svým "bráchancem" a tudíž (aby se jako neřeklo) tak jej prohlásil za vraha. Ano - jedná se o pohanskou dobu, tenkrát kamery neexistovaly, daktiloskopie byla ještě neznámým pojmem a tak stačilo křivé nařčení, aby tomu všichni uvěřili. Jenže to by tady nesměli být čarodějky, které umí prohlédnout do duše každému a vyvolat pocit studu.... Noooo popravdě - nedokážu si představit, že by stud mohl někdy přemoci falešnost a intriky :-) myslím, že každému takovému je nějaké "červenání se hanbou" zcela u prdele :-) Jenže v daných dobách to asi brali vážně. Každopádně nakonec je tu otázka druhého dílu, protože prohnaný Draken nebyl zabit a tudíž asi bude chtít malou pomstičku ;-)

• 12.7.2018  04:01
    Poznamenaní (1948)

Velké plus tohoto snímku určitě nesou reálie, syrovost a (svým způsobem) i jistou dávku bezradnosti jak dětí, tak přeživších rodičů v poválečné době. Ono se není i čemu divit, nicméně jsou tu určité "zvláštnosti", nad kterými je nutno se zamyslet. Především v první části - jak je možné, že by malý klučina "zapomněl" svůj rodný jazyk, pokud byl s dětmi různých národností. Je velmi nepravděpodobné, že by z těch množství dětí bylo pouze jedno dítě z Čech - a ikdyby tomu tak bylo, tak je i dost pravděpodobné, že by ono dítko minimálně znalo Polštinu. Režisér však "potřeboval" vnést do snímku notnou dávku emocí a tudíž raději nechali dítko "němé". Pak tu máme přeživší maminku, (hledajíc své dítko) která bravurně ovládala angličtinu ;-) Zde opět vyvstává otázka - je možné, aby si dítko nevzpomnělo ani na "druhý jazyk"? Přecejen je celkem jisté, že v době před transportem se ona angličtina v rodině musela vyskytovat, nebot rodiče byly z vyšší společenské vrstvy (intelektuálové). Pak tu máme období, kdy se dítko učilo anglicky pod vedením Clifta (vojáka, co Karla našel). No a protože se jedná o americký snímek, tak samozřejmě musel přijít happyend (to by totiž žádná žena z kina asi nepřežila-být to jinak) - štastné shledání, kdy dítko jako zázrakem zareagovalo na maminku (okamžitě si vzpomnělo, že je Karel a taktéž si blezkurychle vzpomnělo i na češtinu). Z těcho výše popsaných důvodů nelze dát plný počet... Nicméně film byl emočně velmi působivý a tak si zbylých 4* plně zaslouží.

• 12.7.2018  01:41

Cagovi došly prašuje a tak vzal mobil a zavolal do studia, jestli se náhodou něco (cokoliv) netočí, že súrně potřebuje zacálovat nájem. A řejža řekl - joo.. něco bysme pro tebe měli. Sice je to sračka, ale nájem ti to zaplatí. A tak Cage řekl, že jo a už ho tu máme v plné parádě... s nekonečným zásobníkem (a mizernou muškou). A aby to bylo dostatečně genderově vyvážený, tak mu "sekunduje" černošská opička, co stále nepochopila, že když už vezme do tlapek ten mobil, tak ho musí pro nahrávání natočit na šířku!!! :-) ...ale opička zůstane opičkou a tak tvrdohlavě natáčí na výšku ;-) ... Dále (aby to teda o něčem bylo) taxe tu objeví pár týpků co prošli "nějakou" (a není to v podstatě jedno??) válečnou operací, kteří však rozumu moc nepobrali a nakonec tu máme policejního partáka, který "machruje" před opičkou, ale jakmile se něco stane, tak knučí jako štěnátko. Jako televizní výplň na jakýkoliv den je to použitelný, ale jít na to do kina??? To raději aby mi noha upadla !!! Samozřejmě nakonci je příslovečný "hepyend", takže všechno jak má v pravém emerickém filmu 4 jakosti být.

• 10.7.2018  03:32

Zajímavý špionážní film... a to jen z toho důvodu, že v poslední době se těch špionážních filmů moc nevyskytuje. Takže to máte jako s tím počasím... Každý čeká na to kdy už konečně bude léto ;-) Dějově to zlé není, ale Jennifer je příliž moc chladná - bezemoční ato i ve chvílích, kdy by jí to i věřil... Jsou tam různé "místopisné" přehmaty a občas tam "zaskřípe" i ona ruština (cože to tam zamumlal ten amík čekajíc u toho plavečáku??). Každopádně s tou ruštinou je i tak to docela komické, když v celém filmu všichni dokonale ovládají angličtinu a to i na půdě nejvyššího sovětu (což je v pravdě dost komické). Pak tu máme několik "nelogičností" (ta výměna?měla jako znamenat co??) a nakonec ta přemrštrěná stopáž... (taky by se to dalo zkrátit o těch 30min žvanení o ničem). Suma sumárum - za tři továrišč geněrál ;-)

• 3.7.2018  16:10
    Black Water (2018)

Tak dva starci na chmelu zhrůzou zjistili, že jim docházejí prašule a tak si "střihli" zase jeden "akčnák". Bohužel je strašně vidět, že jak "baleťák" tak "ameriucký Ivan" už mají své za sebou a jejich hvězda pomalu ale jistě vyhasíná. Bohužel nic moc už se od obou čekat nedá a nejeden divák už jen (strachy) vyhlíží, až se jeden, či druhý vydá cestou N.Cage, takovou tou "dramaticko-psychologicko-moralizující". V tomto případě se jedná o velmi, velmi konzumní snímek bez nijaké extra přidané hodnoty. Zhruba od té doby co baletáka unesli na tu ponorku, jsem to začal mít spíše jako "kulisu k práci" s občasným pozorováním "zvýšené aktivity na obrazovce". Děj velmi jednoduchý, herecké výkony všeobecně balancujíc na hraně zájmu, nezáživné vyvrcholení. Tak trochu mi to celé připadá jako tvorba dnešních videoklipů - t.j. bez nápadu, sterilnost, jen "aby něco bylo". Ikdyž člověk tak nějak čeká, že JCVD či Lundgreen ještě ze sebe vymáčknou - je to jako čekání na "další Nagáno"... t.j. ačkoliv víme, že další Nagáno už nikdy nebude, pořád v to doufáme.

• 3.7.2018  00:57
    Ghostland (2018)

Tak já vám teda nevím... Po technické stránce k tomu není v podstatě co vytknout. Surovost z tohoto snímku tekla plným proudem, nicméně co se týče uvažování obou protagonistek - nevím... ale pokud by šlo někomu o život, tak se alespon brání a nenechá se vláčet za vlasy bez nějakého odporu. Když už konečně jednu z nich napadne "něco" udělat (psací stroj) tak to nedokončí. Co se týče té "ochechule" - taky se mi nezdá, že by -zpacifikovala- obě holčiny "najednou" jen tak... (minimálně by jedna musela přece "nějak" zareagovat). No nic.... každopádně horrorová atmosféra zaujala ;-)

• 14.6.2018  00:37
    Deadpool 2 (2018)

Myslím, že mohlu být spokojený. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Deadpool bavil od začátku až (téměř) do konce. Hlášky byly zábavné, děj neutuchající, občas se i pauzička "na záchod" objevila, takže jako proč ne ;-) Bohužel "jedna dolů" bude za to ječící dítko v písničce (ani nevím o čem byla, protože nejsem zrovna anglofonní člověk a titulky k tomu jaxi nebyly, takže důvod proč to dítko tak "procítěně" kvíjelo jsem nedekódoval), které bylo více než rušivé. A další padající hvězdička byla za zbytečně natahované "umírání" hlavního hrdiny... (dobře - chvíli je to zábavné, ale pokud se to "opakuje" několikrát dokola, tak už to přestává být zábavné a spíše je to trapné). Nakonec však přišla jedna "silná" nelogičnost v podobně onoho "strojčeku" (jak ho mohli "opravit"(a dále používat), když byl jen jeden a ten si ON vzal zpátky ssebou???). Každopádně závěrečný song od rockerky Bentar byl bombastický.....

• 5.6.2018  03:20

Nepotěší, ani neurazí.. Je to taký Sherlock Holmes, ale bez dynamiky, akce, napětí.... zkrátka příliš z filmu srší sterilnost.

• 4.6.2018  00:38
    Den 12. mann (2017)

Na severské válečné filmy se krsáně kouká, protože zobrazují syrovost prostředí, nejsou zbytečně patetické ani přehnaně patriotické. Navíc herci zcela reálně uvažují a celkové vykreslení zázamí války je dostatečně věrné. V tomto případě navíc je umocněno touhou žít a přežít, ač by se mohlo zdát, že byly chvíle, kdy opravdu šlo o "sakra štěstí". Každopádně i role zarputilého gestapáka, který byl ve své neomylnosti předvědčen byla Meyeresem dokonale zahraná. Samozřejmostí už je brilantní hudba ;-) K dokonalosti však scházelo málo.... stačilo ubrat na dlouhých pasážích a tím i zkrátit délku snímku. (některé pasáže už jsem musel přejíždět rychloposuvem) Takže suma sumárum - 4* zaručeně patří.

• 1.6.2018  23:42

No to byla soudri ale zase blbost :-) Tak za 1) kemp kde nikde ani noha??? Jaxe to tam proboha může uživit?? 2) když se do mě někdo snaží zarazit nůž, taxe alespon bráním, ne?? 3) Když už se tam objeví polda tak nechápu, že neslyší/nevidí že se k němu kdosi blíží?? Ostatně... jak by mohl když tam histerka ho ještě "natáčí" směrem, aby ON dotyčného vraha měl pořád za zády :-D No... suma sumárum - i zadarmo to bylo drahý.... A pak ještě ty 80ky??? To bylo jako proč??

• 31.5.2018  01:45

Ikdyž to byl megaguláš 30IN1 t.j všechny postavičky Marvelova institutu pro fantastično - od Hulka po Wakandskýho pantera, děj to jakežtakejž mělo. A protože tento filmek je určen (jako ostatní jemu podobný) omladině, tak samozřejmě byl zapotřebí neustálý proud CGI digitálních efektů až oči přecházeli... (docela by mě zajímalo, zda Marveloucom nejde o výrobu armády epileptiků, protože toho blikání, rychlých přechodů barev a intenzita střihu tomu docela dost nahrává ;-)) Každopádně latka byla dodržena a tudíž koukat se na to dalo ;-)

• 30.5.2018  02:50

Tak v prvé řadě je nunto říci, že film mohl celkem rychle skončit, protože k záchraně všech možných i nemožných transportovaných "věznů" stačilo přepnout páčku AIM a vystřelit ;-) Jééénže to by pak divák přišel o tzv. "záchrannou misi" - t.j. o celé dvě hodiny hledání jednoho čínánka ve zlém uzavřeném neóny a rádoby vyspělou technologií vybaveném městě. Tím, že se jedná o téénagerskou podívanou, tak samozřejmě je nutno "překousnout" určité zažité klišé a infantilní chování některých jedinů... ale holt se nedá nic dělat. (možná, až dítka jímž je dílo určeno povyrostou, tak poznají, že ta realita a chování je poněkud odlišná od toho "co tam předvádějí" daní aktéři) Co se týče akce - v rámci možností současné doby povinný průměr. Nic co by urazilo, ale také nic co by diváka zvedlo ze židle.

• 24.5.2018  02:09
    Anon (2018)

Je to takové moc "sterilní"... sice to má dost ponurou atmosféru, ale celkově jsou všichni účastníci chladní, bezemoční... robotičtí. Každopádně takovou budoucnost, bych tedy nechtěl zažít.... Každý, každému pomalu může vlézt do soukromí a nedejbože když to někdo "hackne"... To pak ta psychika musí pořádně dostat zabrat ;-) Nicméně - mám pocit, že už jsem "něco takového" jednou viděl ;-) Film pojednával o experimentu, kdy si dobrovolník nechal namontovat minikamerku (sledovací samozřejmě) a ta taky přenášela (do ústředí) vše co daný člověk viděl.... Zde to ovšem mělo "malý háček" v tom, že daný suběkt nesměl zavřít na delší dobu oči (což se nakonec stalo a subjekt tímto oslepl). Zdá se tudíž, že daný rejža tento snímek viděl a "poupravil" tak aby se to vešlo do "moderní doby" včetně složitější zápletky. Neřikám, že se to nepodařilo - nicméně.... zde se opět rejža nevyhnul určitých nelogickým sekvencím. Suma sumárum - průměr na jedno shlédnutí a smazání z paměti :-)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9