Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

Recenze (407)

plakát

Gaia (2021) 

Houba sem, houba tam, houba kam se podívám...:-) No... snímek byl silně halucinogenní, asi tak jako ty houbičky. Celkem jsem nechápal, co tím chtěl jako básník říct, ale je fakt, že přítomnost v daném lese může být pro jedince neznalého věcí poněkud nebezpečná :-) Máma megahouba, táta její obdivovatel. Synáček se né a né rozhodnout, jakou houbu si zamilovat a do toho ta -strážkyně lesa-... (ta bude taky houba... chce to jen čas ;-)

plakát

Censor (2021) 

Každému na téhle točně řikám: Nekoukej na horory, nekoukej na horory, nebo se z toho zblázníš... ale je to marné... je to marné.... je...to....marné.... No - sice zajímavý nápad, kterak se z recenzistky hororů stane blázen (nerozeznájíc realitu od fikce), nicméně podání není úplně "ořechové". Spíše by se dalo říct, že "ořech" je nedozrálý. Bohužel napětí není zrovna kulervoucí a po polovině filmu jsem musel občas film FF ->> abych se neunudil. Bohužel - ani konec se tomu nevyhnul a... být cenzorem, tak asi bych sáhl k prostřihům, že by to nakonec byl krátkometrák. (včera jsem si dal A quiet place No2 a to bylo "iné kafe" ;-)

plakát

Tiché místo: Část II (2020) 

Jak díl první tak díl druhý je skvělý o tom žádná ;-) Nicméně.... když se trochu zamyslím tak pár "věcí" mě tam "nehraje": 1) emzáci jsou extrémě citlivý na zvuk... Jak to, že jim nevadí cvrkot cikád, štěberání ptactva... ale - jakmile se ozve sebeslabší zvuk (vytvořený člověkem) tak ihned útok? 2) co na to národní garda?? Zmizela?? nebo se jednalo "jen o lokální záležitost" nicotného významu.... Pomalu 1,5roku od "napadení" (si řikám - kolik jich asi tak mohlo dohromady být, když -havarovala- jen jedna kosmická lod?)

plakát

Rozhněvaný muž (2021) 

Po dlouhé době opět film k pokoukání... A jak by ne, když tu máme našeho starého dobrého "kurýra" Stathama, který je v podstatě jistota úspěchu. V tomto snímku nám opět "kurýr" ukazuje svůj zlý kukuč s tvrdostí protřelého chlapáka, který si jde pro pomstu. Jako.... zápletka sice jednoduchá, ale "padoucha" Bulletse bych fakt nečekal. No - co se zdálo býti jasné, nemusí být zcela jasné ;-) A možná proto jsem šel s hodnocením trochu výše, než běžně činím (jsa více kritický k dnešní US kinematografii)  

plakát

First Signal (2020) 

Tak ukecanej film už jsem dlouho neviděl a hluboce se klaním titulkáři, kterýmu muselo dát docela práci nejen překlad, ale hlavně ty tytulky napsat. V podstatě konverzační drama s nádechem sci-fi, zaobírající se věčnou otázkou: Co nemůžeme pochopit a máme obavu z neznáma tak budeme řešit vojenskou silou? Jako nakecalo se tam toho dost a fandovi scifi spíše toto bude hodně vadit, nebot 50% děje se odehrávalo v nějaký podzemní místnosti a zbytek bud na louce nebo v kacelářích. Akce 0,00; Napětí: 0,00; efekty.... JEDEN slovy jeden...a to ještě až na konci filmu. Jako chtěl bych vidět rozpočet ;-) ale asi nebyl příliš vysoký, protože když štáb nedokáže odstínit nárazový vítr do mikrofonu, nebo dovolí změnu barvy zvuku... tak to je pak celkem těžký chtít něco víc.....

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021) 

Tak asi takhle... doufám, že jeho další film bude pouze s bilými herci, (aby to jako bylo genderově vyrovnané) protože tolik černoty jsem už dlooouho v žádném US filmu neviděl. Navíc jsem si všiml, že (možná) sledujeme další "rozřazení" černých na černé a "černější". (samozřejmě, že ti černější budou na nějakých vysokých pozicích.. jako třeba ta velitelka té černé bandy :-)) joooo hezky to tam za tou velkou louží dělají.... Tak to jsme probrali černé a jdeme na rozborku filmu. Začátek v Sýrii dobrý. Jenže.... jakmile jsme se dostali do Ruska... ouha... nějak to tempo pozvolna upadalo, kromě černých protagonistů najednou tma a věru div-se, pak je to celkem průser, bo černá se v čené celkem blbě hledá/sleduje (jooo tohle soudruzi ve štábu moc nepodchytili ;-)). Navíc zde rejža tak nějak znejistěl, jak to ukončit... a tak to udělal tím nejhorším způsobem - nechal to jít a ono se to nějak zakončí.... (v tomhle případě žádné vyvrcholení, ba naopak - pár minut brnkání na strunku emocí o patrotismu a obětech). Výsledek vlažný a nevýrazný směřujíc směle k brzkému zapomnění.

plakát

Nikdo (2021) 

Takový dospělácký Sám doma (ve více domech) :-D Jako skvělá konkurence Johna Wicka.... a i zde očekávám další díly. Málokdy se stane, že když dva dělají totéž - JE TO totéž. I v tomto snímku jde o "unaveného výkendového bojovníka", který hrdinně jako Ivan Ivanovič jde bez mrknutí oka a vystřílí vše co mu přijde do cesty. Narozdíl však od Ivana Ivanoviče je však tento "John Wick copy" kupodivu zranitelný ;-) Nicméně - jedno "mínus" bych viděl... Závěrečná pasáž je poněkud -přehnaná- , především díky tomu důchodci, jemuž se až záááázračně všechny kulky ze sapíků obloukem vyhejbají.... ÁÁÁÁÁle co.... zde přece nejde o nějaké reálnosti ;-) Cílem tohoto díla je pobavit a.... to tvůrce splnil vrchovatě.

plakát

Mortal Kombat (2021) 

Tak hezky za tepla.... Zápory (ty bohužel silně převažují): 1.. Znak draka - nejenom, že "nevýrazný", ale přímo hnus velebnosti. Navíc nechápu, že bojovníci MUSELI být "označkováni" (důvod?? - předloha z pomalu třicet let starého "mástra" toto nevyžadovala). Navíc ten drak byl v tomto díle poněkud "zástupný", protože být tam třeba... krtek...., tak to vyšlo nastejno. 2) Postavy: JAX - Čeronoch (sorry, pokud to někomu vyzní jako třeba: Solomon Haide - Júde.. geboren zweile juni 1942 in Salzburg :-)... no - MUSEL tam bejt... dnešní zparchantělá (čti - hyperkorektní) doba si to vyžaduje. Já si myslel, že bude "koza nažraná a vlk bude celej" ;-) alepson to na začátku tak vypadalo... bohužel - černoch se "zázračně uzdravil" a taxme ho museli vytrpět až do konce... KANO - průser sám o sobě... Absolutně otravný; ftípky možná zaujme amíky, ale bohužel - já jsem "náročnější"; SONYA - hezký a šukatodózní, ale dál nic; Sub-ZERO: méně kecat, víc konat... Jinak "digitriky" střední průměr (na současnou dobu); SCORPION: Mohlo to bejt lepší, ale alespon něco. Jediná postava alespon trochu věrna předloze byl Liu Kang. 3..... hudba: Sorry, ale TO se nepovedlo. Místy jsem měl pocit, že slyším AYčko ze ZX Spectra :-D Takhle "odfláknutou" hudbu - to už dloooouho jsem nezažil. To je na hony vzdálený původímu (dalo by se říct DOKONALÉMU) podkresu, který se v paměti zaryl hoooodně hluboko i po těch letech. Takže... co na závěr??? DOUFÁM, že pokračování tohoto "hatlámaPatláma" NEBUDE.... Dyt v podstatě ani na finální souboj nedošlo :-O ....ale chápu, že "tvůrce" chce pokračování... No chtít může ;-) Ale tedy - ruku na dračí srdce ...... raději nebrat. 4) VISUÁL/EFEKTY: No.... být v roce 1995 tak asi jako joooo. ale dnes??? Velký špatný.... I takovej Avatár by tohle smetl ze stolu svýma modrýma ušima.... No... a ted klady ;-) 1... už jsem zmínil Sonyu... a.... ty asi dvě vteřiny po poslední klapce (před titulkama) ....a taky, že TO nebylo delší (ikdyž mohlo, protože chyběl sex, delší rozjímání nad obrázky z mobilu...apod)... naštěstí. Takže - danke , ale jdu si pustit MORTÁÁÁÁL KOMBÁÁÁÁÁÁÁT !!!!!!

plakát

The Virtuoso (2021) 

No nebyl čas se ptát... kdo je kdo... Rozkaz zněl jasně: nikdo nesmí projet. Měl kabelu? Měl... :-) tak nějak by se dalo v kostce shrnout tenhle film. Jako krimi to špatný nebylo... Řízek-pořízek zabíječ-profesionál dělal vždy vše podle plánu a "poslední" jeho job měl tak trochu "zádrhel". Nicméně - bylo tam pár "nejasností" (ta do očí bijící byla v tom závěru - zbraň vs kulka). PS: ten "fígl" s kódovým značením - White River.... to nebylo špatné ;-)

plakát

Seobok (2021) 

Spíše než sci-fi, to je konverzačně-dilemační drama. Sem tam se mihne kousek akční vložky, ale bohužel děj spíše uspává, než aby budil zvýšenou diváckou pozornost. Konec to trochu zachrání, ale více než na lepší dvojku to bohužel nemá.

Ovládací panel

Reklama

Reklama