Seobok (2021)

Spíše než sci-fi, to je konverzačně-dilemační drama. Sem tam se mihne kousek akční vložky, ale bohužel děj spíše uspává, než aby budil zvýšenou diváckou pozornost. Konec to trochu zachrání, ale více než na lepší dvojku to bohužel nemá.

True Fiction (2019)

No těžko říct co si o tomto dílku myslet, ale možná by přesně sedělo: Jen ho nechte at se bojí ;-) Jenže zde rozhodně o komedii nešlo a navíc - nic se nemá přehánět (natož tzv. tlačit na pilu). To se pak může leccos tak jako "zvrtnout" ;-) Každopádně.... lepší dvojka, protože přes všechno to "psychologické" nevyzpytatikum to velmi pozvolna běželo a ani konečné finále už to nedokázalo výrazněji zvednout.

Skull: A Máscara de Anhangá (2020)

Tampónos na kúlkos.... todos lebkos. To byla zase péčovina :-) Komisařka Beatriz vypadala, jako by se jí nezdařil poslední šuk s Uumu Tahawantinsupay a celkově vlastně jeden nevěděl o co tam šlo... Některé pasáže byly vyloženě k smíchu a nebýt gore situací, tak bych dal snad odpad. Je vidět, že brazilci horrory natáčet neumějí. Kdyby to vydali třebas v roce 1982, tak to bych hltal jedním dechem, ale v dnešní době???? No comment. Nicméně - být brazilec, tak bych třeba to viděl jinak ;-)

Godzilla vs. Kong (2021)

To bylo barev až všechno přecházelo (včetně očí a čoček). Je vidět, že ve štábu byl nějaký milovník pestrobarev, jinaxi to nedokážu vysvětlit. Digitální omáčky až za okraj a příběh dostatečně kýčovitý i na amíky. Celkem mi to připomělo Asylum s jejich megaještěr vs megažralok vs giga-cokoliv :-)) Jen si řikám, že k tomu "giga-něco" moc nechybělo a ani bych se nedivil, kdyby někdy něco -giga- ve WS nevzniklo. Jako gorila a znaková řeč... celkem proč ne... ale tady stačilo fakt už jen promluvit :-)) Co se týče toho "opraváře", zde bych přesně řekl: černá huba = holé neštěstí. Takhle dementně zahrát roli, které nebyla ani vtipná (ač se scénárista zřejmě skutečně snažil). Jediné co bych mu věřil byla ta obezita... Tu zahrál dobře ;-) Jinak zbytek ansámblu bez zájmu... Hluchoněmá holčina (protiklad k případnému chlapečkovi s dejchadlem), aby to bylo moralisticky v pořádku a poměr bílých vs černých statistů taky nemohl urazit žádného z případných porotců při udílení Oskarů. Jako - očekával jsem příběh zajímavější, dramatičtější, ale protože TO dílo bylo mířeno na PG13, tak v podstatě žádná krev, žádný rozdrcený lidičky, jen sem tam popadaný mrakodrapy a občas nějaký ten most. Nakonec jako vždy, všechno dobře dopadlo, megaGodzila byla přemožena a v záři zapadajícího slunce si Kong a Gonzila podali ručičku a svorně šli sluníčku vstříc :-) Co na tom, že polovina HongKongu byla srovnána se zemí a tudíž celkem logicky tam muselo zemřít krutou smrtí "tápanci" (jak Godizly tak Konga) mnoho nevinných maminek,dětí a batolat v kočárcích.

Chaos (2021)

Tak CHAOS ten klučina měl v hlavě pořádnej... o tom žádná ;-) V podstatě od začátku co si "začal myslet" (a několikrát to po sobě opakovat) tak mě neuvěřitelně iritoval.... Tedy nevím, zda to ten jeLiman tak zamýšlel, ale představa, že by někdo (ikdyž ... někdo... ano - AMÍK) měl tak neskutečně dementní myšlenky (dokonce neslučující-se s momentální situací).... tak to už raději nebýt vůbec ;-) Nicméně, to jak se chová (a co si myslí a JAK si to myslí) vypovídá o silné degeneraci osadníků oné planety. Jinak chápu že, když nechce být člověk nápadný (a má tu smůlu, že jeho myšlenky jsou viditelné), tak nebudu přece myslet na něco, co mě odhalí, že??? No hošan evidentně moc rozumu nepobral a improvizace je pro něj taky neznámý slovo :-) No nic.... uvidím, co mě ještě bude čekat... Zatím půlka v pr** a nic extra se neděje.......reedit: tak jsme na konci. Říkal jsem si, že 109min je na toto "veledílo" až moc a chvála Ježíšě hallelujá, že jsou ty torrenty, protože JÍT na tohle DO KINA - tak si rvu vlasy ještě ted.

Come True (2020)

Tak neotřelý nápad se scanováním snů... to se musí uznat. Taktéž bizárdnost "nočních můr" byla pěkně nápaditá. Hudba typicky ezoterická - ideální pro..... spaní :-) jak jinak. Co se týče kostry filmu samotné - no... bylo to takový "nemastný neslaný". Hlavní představitelka nic moc - spíše nesympatická. Ale hlavně mi nesedělo to "televizní studio" o 250 řádcích (či co to bylo). Jako OK... sny.... to musí být takový jako -nejasný/nezřetelný- ", ale PROČ totéž bylo i v těch "spacích cimrách"??? To jsem nepochopil... tak jako hlášku "ředitele", aby TO "pruhatý" nahrál ve 4K ;-)). Jinak ten konec... myslím, že bez něj by to bylo lepší... To zbytečně -1*

Sisyfos: Mýtus - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Ne, ne a zase ne.... Už první díl byl relativně slabý. Zde se v podstatě NIC extra neděje. Velmi pomalý rozběh tohoto seriálu mě utvrdil v tom, že hodiny a hodiny času stráveného sledováním "pátrání" bez většího "ačna" jsou v mém případě mrháním času. A tak zřejmě si počkám až na poslední díl této navýsost rozsáhlé ságy. Jako - být to US produkce, asi by to bylo zajímavější. Takto mě to přijde jako "nenáročný televizní seriál pro zabití deštivého odpoledne".

Sisyfos: Mýtus - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Tak tu máme opět cestování časem.... Jistý mladý ambiciozní pán Han Tae-sula, zakladatel společnosti Quantum a Time (jaká to náhoda! Quantum a Time, že ;-)) je nadaný matematik, který se nechce smířit se smrtí svého bratra a tudíž vyvine způsob cestovaní časem. Nicméně i to může mít dalekosáhlé následky. První díl je seznamovací, nicméně pokud i následující díly budou takto -roztáhlé- , obávám se, že si počkám až na ten poslední. Je to novinka, která má teď premiéru v Korejské TV a tudíž si VŠICHNI sci-fi dychtiví diváci budou muset počkat na další dil. Jediné co je chválihodné je to, že následný den je vysílán dalůší díl. Takže pokud to bude takhle dál pokračovat, tak alespon nebudu naštván dlouhým čekáním na -nic-. Nicméně, po prvním díle netvrdím, že to nebude zajímavé, ale asiati mají takový "malý problém"..... Moc, a až příliš moc se tam řeší sociální vztahy. Bohužel tento "nešvar" zbytečně pak natahuje děj a pak se bobhužel stane, že na nějaký ten "akční moment" si člověk docela počká. Ještě tomu dám v druhém díle šanci, ale zatím je to slabá trojka.....

Guardian of the Palace (2020)

Taková malá variace na Pána Prstenů ve zkrácené verzi. A o co se vlastně jedná??? Když už teda není popis, taxe toho zhostím já. Kde se vzal tu se vzal ve vesnici mor. Jen tak najednou si přišel - nic neřekl a začal kosit. Tu však někoho napadlo, že na mor existuje něco jako "kouzelný proutek" ... a taxe šlo na dobrodružnou cestu do zaniklého království, kde se nalézá onen bájný všelék - diamant zelený. Avšak nebude to snadná cesta! Ten šutr totiž hlídá přerostlá dvouhlavá hadice, která ho jen tak nevydá. No.... a jak už to tak v těchto bajkách bývá, to by bylo, aby tam taky nebyl nějaký ten "zlosyn". Zde v podobě rudého jenerála, který (jak už to tak bývá) má se šutrem poněkud "jiné záměry". Nooo jaxe to vezme... Narozdíl od trilogie Bilboa & spol, to alespon nebylo tak dlouhý. Nicméně "cesta tam a zase zpátky" mohla i tak být, tak o nějakých těch 20min kratší. Naštěstí akce bylo celkem dost, nástrah také, takže se divák celkem nenudil. Výsledek samozřejmě happyend. Jako 3D by to bylo zajímavější pokoukání, ale i ve 2D z "postele" to na jedno shlédnutí bylo ;-)

Hunted (2020)

Jedním slovem - neuvěřitelnééé :-) Moderní pojetí červené karkulky se docela povedlo. Psychopat nahánějící unesenou holčinu v lese se během pár okamžiků změnil na šílenou holčinu co nahání psychopata :-) Sem tam se najdou i docela pěkné bizárdní situace (šíp jasně vede :-)) doplněné prvky absurdit (airsoftáci). Závěr (prohlídka domu) už byl jen pověstný střípek do skládačky. Sice to není zrovna na uchování pro budoucí promítnutí, ale bavil jsem se dobře ;-) Suma sumárum lepší 3.