Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

Pád anděla (2019)

Rozhodoval jsem se mezi průměrem a podprůměrem... No nakonec jsem dal podprůměr. Ani ne tak za akčnost snímku, ale za to "oblbování" diváka (tedy - po pravdě řečeno, běžný gaučový Amík, pro kterého je primárně snímek určen již oblbovat nepotřebuje, protože podobnými "nesmysly" (reálnými, či logickými, kterými se tento film hemžil víc než bylo zdrávo) už zmasírován je), které je přímo do očí bijící, devalvuje (v učitých pasážích, které zajistě režisér nemínil být úsměvnými) tento patriotický film. Navíc tam máme "rodinné shledání" s tatíčkem - granátčíkem, takže povinný hořký šálek "moralisma" a rodinných hodnot je zde nutný vypít/přeskočit. Jak už to tak bývá, v těchto US filmech, nesmí se zapomenout na F16ky - či alespon přelet 20min po dvanácté, či konečný souboj "na nože" obou hlavních protagonistů. Záverečná vata už je jen "doplňkem", které divactstvo upozornuje na pozvolné uklízení nedojedeného popkornu, či bordelu pod sedačkou kina a také na to, že je čas udělat kinu pá--pá--. Tento (doufejme) závěrečný akční snímek zakončí trilogii -Pádů-, protože je jen kousíčkem od pádu na hubu :-)

plakát

Terminátor: Temný osud (2019)

Začnu tím, že se nám tady rozmáhá takový "nešvar" (neřku-li mor) a to, že do pevně dané linie (dálnice) se čím dále tím častějí "roubují" různé -odbočky- (přípojky) a to jen kvuli "vytěžení" z kultovního filmu. Nejinak tomu je zde u terminátora - Temný osud. My, což známe všechny filmy s "astalavista, baby" po tomto díle máme pocit, že, bude-li to takhle dále pokračovat, tak můžeme očekávat ještě další "plejádu" filmů o terminátorovi a už nemusí vyloženě být T-800 nebo T-1000, protože ted tu máme "sérii" REV (v tomto případě REV-9) a nakonec.. už nemusí zrovna jít o Rodinku Connorovic, ale v podstatě kohokoliv, kdo kdy povede rebely, pretoriány, legii, čumpelíkovce... a já nevím jakou bandu, která se proti strojům postaví...(paralelních budoucností může být ;-)) Navíc to "genderové vyvážení" ?? Začínají opatrně - ale v dalším díle už přibyde určitě nějaký asiat a černoška :-))... Sorry jako, ale takhle ne... Proto sice jako sci-fi dobrý (možná by se dalo říct na dnešní chabé poměry až suprový), ale různé "odnože", naroubované -příběhy- a genderové korektnosti na mne neplatí. Navíc se mi v tomto díle nelíbí "emoční plug-in" v T-800 a to že má PSA?! (wtf?? to jako fakt?? :-O ) Takže proto výsledné hodnocení za 3*

Eli (2019)

Tak zajímavý příběh o "demonikovi". Nicméně bylo velmi zvláštní "rozuzlení" příběhu ;-) Ani ne v tom konci, ale spíše o jeho "sourozencích" (silně nevlastních, že ani ON o nich nevěděl). Navíc - (relativní) "potomek" demonika mohl přece hned vědět v jakém "sanatoriu" se vyskytuje a navíc tam nějak není vysvětlena ona "duchařina"... (ono tam není toho vysvětleno docela dost ;-)). Nicméně jako jednohubka na večer před spaním je to dostačující. PS: "maminku" bych asi zabil, protože byla přímým "ztělesněním" ochrany tzv. "zdravého vývinu osobnosti dítěte". Kdežto tatínek - pro změnu "mouchy sežerte mě".

To Kapitola 2 (2019)

Bylo to dlouhé... Osobně bych to zkrátil o polovinu a beztak by to na "v minulém díle jste viděli" bylo dostačující, protože "flashbacky" byly tak 50/50 s "o 27let poté". Nicméně pro ty, kteří neznají "TO - počátek", tak je to (co do seznámení se s hrdiny příběhu) ideální a v podstatě ani ten "první díl" vidět nemusí. Jinak z celkem rozvláčného seznamování bylo zajímavé posledních 20min, kdy už konečně přišel na řadu děj. Nicméně - doufám, že už "TO" opravdu skončilo a další -reinkarnace- se konat nebude.... Dost bylo TOho ;-)

Dětská hra (2019)

Opět a znova - když dva dělají totéž = není to totéž. Naopak, čím více je tzv. remarků původních "myšlenek" tím to je horší a horší. Tady se "opět" někdo pokoušel o Chuckyho. Ano - najdou se "režiséři", kteří parazitují na značce a naivně očekávají, že jejich "kopie" bude stejně tak úspěšná jako byla předloha... Bohužel (a není to poprvé) se potvrdilo, že kopie z kopie už není nic moc... Bylo to za časů VHSek a je to i ted v tomto případě. Navíc - různých "čakých" už bylo až dost, takže: nechte konečně "čakýho" spát !! V této kopii se Chuckie jmenuje Buddy. Navíc ksichtově ještě hnusnější, než originál. Co se týče děje, tak "upraven" do moderní doby a pro současné "gaučové" konzumenty. Ano - nějaký to "gore" tam bylo, né že né ;-) , nicméně více tam bylo "náhod" než by bylo zdrávo. Navíc, jsa znalec Chuckiho dílů již od r.1988 mohu docela srovnávat a... není překvapením, že kritikou zde tím pádem šetřit nebudu. Hodnocení navíc sráží úporný pokus o vyrovnání se kvalitou předlohy, což se zatraceně nedaří (což svědčí fakt, že jsem se na film koukal nadvakrát, což u mě zrovna zvykem nebývá). Úsměvné tedy je řadit tento pokus do sekce thriller, bo napětí tam bylo tak maximálně v lapičce a vánočním osvětlení na baráku. Taky těžko říct, zda horror (bo jsem se tedy zrovna moc nebál a občasné "bububu" bylo dost naznačováno) nebo horrorová komedie (moc humoru taky ne), takže kam to zařadit?? Asi jako -film- :-)

Pevnost Šanghaj (2019)

Tak se nám tu rozmáhá takový nešvar - cpát za každou cenu nějakou romantickou linku do děje. V tomto případě to "bolí" o to víc, že zrovna čínani s tím nemají (narozdíl od amíků) v podstatě žádné zkušenosti a o to víc je to nerealistické. Kdyby do sci.fi děje o záchranu země netahali milostné hrátky a melancholický klavír, tak by tomu dal přecejen lepší hodnocení. Já chápu, že v US filmech musí V KAŽDÉM filmu být alespon jedna z následujícíh klišé: US vlajka, patos, baseball, US footbal, basketball (černý! - nejlépe u nějakého plotu), romantická linka (tam už jsem si na to zvykl), nicméně v asijských filmech máme povětšinou patriotismus, válečné nadšení alá urááá a... akci. Možná z tohoto důvodu jsem asijskou produkci celkem i vyhledával, protože se tam "nesexovalo", nebo nelíbalo ve vypjatých situacích... A ejhle - zrovna tento "mor" už zasáhl i Čínu. Co může diváka otrávit více, než zamilované pohledy očí při válečné vřavě... Zlý emzáci počkají... ted je třeba si říct: Já tě miluji, já tebe taky! vezmeš si mě? Vezmu si tě, vezmeme se až po válce, ale ted ... bojuj!!! Pak náhle jeden z nich umírá a pateticky tklivý klavír do toho.... No sorry, ale na to já nejsem zvědavý... Takže rychle FF a zbytečnost přeskočit. Jinak se na to (i přes celkem děsné CGI jak z nějaké PC gamesky roku 2002) dalo koukat. Samozřejmě je tam docela dost nejasností (energie se rozmnožuje?? jak?; mateřská lod si vplová do ochranného štítu jako by se nechumelilo ... a to hnedle několikrát; město se propadne do země a co teda chtějí obnovovat; roboti vs kulky z "primitivních" bouchaček atd...), nicméně - je to sci-fi takže brát vše s dostatečnou rezervou.

plakát

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Celkem nechápu, jak tahle "kopie" Tanga & Cashe mohla mít 71%, ale... asi to bude omladinou, která snímek z r.1989 nezná a tak se nad "už jednou jsem to někde viděl" totálně zjančí a hnedka to vynášejí jako (od kud, že ti lidi byli?? ze Salmonely??) ostrovní lid bojový tanec Haka. No diváci, jemž je snímek primárně určen, jsou mladí, neznalí, zblblí různými Transformery... takže to chápu ;-) Takže k filmu: Máme tu Tanga (as Hobbse) a Cashe (as Shawa), kteří musí zachánit (jak jinak) svět a mírumilovné lidi z ostrova Salmonela. Samozřejmě tu máme několik "vedlejších" postav (především "něžné" části lidstva), které doplnují ono akční duo a... samozřejmě genderově vyváženého záporáka, který chce jistým způsobem změnit lidstvo k obrazu svému. Ano - film je akcí přesycen asi tak jako barevné obrázky Ringo Čecha, takže mnoho času "na záchod" nezbývá. V podstatě jsou ve filmu asi tři delší "vaty", kdy rejža usoudil, že množství vypité koly a sežraného popkornu musí taky někdy ven a k tomu účelu tudíž jsou vhodné bloky, kdy otec rozpráví se svou dcerou, nebo mamča ze Salmonely moralizuje svou početnou rodinku...atd. Samozřejmě, že se opět setkáváme s jistou dávkou nelogičností a časové "dysfáze" (jeden by fakt neřekl, jak se v některých částech planety opět tak rychle rozednívá :-))) a samozřejmě jistou dávku "gumovosti" hlavních protagonistů, kterým pád ze 100m výšky v podstatě nevadí, ba dokonce ani škrábaneček, či dírečka na oblečení se zde neobjeví.. Zkrátka dokonalost sama :-) Samozřejmě, že nakonec vše dobře dopadne (jinak to u US filmů být nemůže, protože případné trauma u dětské části divactva, by byla gigantických rozměrů) a rodinka jde vstříct zalitému západu slunce. Co se týče genderové vyváženosti, která v současných moderních US filmech nesmí chybět, tak černoch by tu byl... Ale - schází asiat/ka !!! Takže dosadit a film přetočit !!! Na závěr jen dovětek: Opravdu se musí všude cpát CCCP? Já myslel, že už ta doba je out?? No - možná jen my evropané už to tak nežerem ;-)

Aniara (2018)

Konečně po dlooooouhé době celkem reálně vyhlížející sci-fi o cestě do neznáma se vším co by to obnášelo. Je vidět rukopis skandinávců, kteří narozdíl od US blockbusterech nepřekypují zrovna optimismem a happy-endy. Co stačí k menšímu odklonu od přesně naplánované trajektorii ukazuje neskutečnou obrovitost vesmíru (a pochopitelně jasný náznak "jak to dopadne"). Je však dost nezodpovězených otázek: a) kde se vzalo, tu se vzalo ono záhadné podlouhlé cosi, které nešlo (za tu celkovou dobu) prozkoumat? b) co palubní počítač? že ani piloti "nevěděli" kam vlastně po odchylce "doplujou"? c) může existovat "nekonečná" recyklace řas?? ...no spousta, spousta otázek a odpovědi nějak nikde.... Každopádně - to už raději být na zpustošené zemi (a umřít na ní), než se někde na nějaké kosmické lodi unášet neznámo kam s nejistým výsledkem....

Kesari (2019)

Tak trochu tucet špinavců po indicku... Samozřejmě více humoru, více epických výpravných bitev... to oni indové umí. Co ale leze "na nervy" je to věčné zpívání v jakýchkoliv indických filmech... Snad možná v indických horrorech se snad nezpívá - což tedy nemohu posoudit, protože jsem dosud žádný indický horror neviděl :-)

Replicate (2019)

Snad nejhorší variace kultovního snímku Invasion of the Body Snatchers (1978), kterou jsem kdy viděl. Dialogy a jednání na úrovni mentála z první třídy velmi zvláštní školy. Taktéž realita zde silně pokulhávala (třeba v USA uz pojem pevná linka neexistuje ;-) OK.. ale co třeba vysílačka... třeba na policejní stanici, nebo v autě... Nee.. tohle rejža neřeší :-)). Někdo si zkrátka řekl - hele kámo - viděl jsem supr horror z doby dřevní, ale bylo to skvělý... Trochu to hodíme do dnešní "mobilové" doby a bude z toho slušná škvára !!! (co na tom, že výsledek je tak akorát pro "jednoduchý mladý amíky", kterým v dnešní -konzumní- době stačí opravdu málo) A tak vzniklo TOHLE... Bohužel co chvíle to mé úpěnlivé zvolání: OMG to snad ne!!! Dobrý bože - proč mi tohle děláš.... :-) No nic... mám takový dojem, že doba dobrých horrorů už je asi nenávratně pryč a budou vznikat jen takovýhle sračky... :-(

Ovládací panel