vrch07256732

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 1.10.2019  00:56
    Pocahontas (1995)

Emočne jeden z najsilnejších filmov Disney Studios. Niečo ako Romeo a Júlia či West side story v animovanej podobe. A trocha menej tragické. Historicky samozrejme mimo realitu ale o to tu vôbec nejde. Je to nádherný ľúbostný príbeh, nie pre decká do nácť rokov. Takže svojim batoľatám a prváčikom a druháčikom toto rodičia nepúšťajte - vydržte pár rôčikov až potom to vaše ratolesti ocenia. Grafika dnes prekonaná GFX či podobnými, ale stále platí jedno: pokiaľ ide o silný príbeh je úplne jedno ako je technicky od prezentovaný.

• 13.8.2019  23:18

Fajn animovaný horor v štýle Poltergeist, animácia trocha toporná, ale písal sa rok 2006 a možno to bol aj zámer. Niekto tu spomínal 80 roky - ozaj dejová a scenaristická paralela je tu citeľná, ale v konečnom dôsledku take it easy: fajn rodinný pohodový aj ked hororový animák, divák sa nenudí, minimum hluchých miest (u mňa žiadne) a s trocha prekvapivým záverom. U mňa 100%.

• 5.8.2019  16:56

Toto nie je môj štýl animákov - možno som už nakazený animákmi USA, ale tomuto som nevedel prísť na chuť ani keď to bolo o hruške - nemám rád hrušky. Na môj vkus miestami veľmi abstraktné až surrealisitcké - svojim deťom to asi púšťať nebudem. Holt Dáni majú asi iný štýl. V tejto súvislosti začínam aj trocha chápať prečo sa hovorí Opitý ako Dán.

• 5.8.2019  16:45

Dávam 2 hviezdy len kvôli tomu že pred napísaním tohto komentáru som mal tú česť vidieť 2 pokračovanie a v tomto Kontexte pripisujem tomuto dielku hviezdu naviac. Aj tu som zaspal rovnako ako pri 2 s tým rozdielom že asi o cca. 20 min. neskôr. Objektívne le čo tu už bolo povedané: animácia pod súčasný Level, na úrovni seriálových animákov minimaxu, hlavný hrdina medved neni nejak milý ani vtipný ani sympatický, dej zbytočne roztiahnuty na 90 min, čo je citeľné počas celého filmu. Možno ak by to bolo zosekané na polovicu bol by z toho milý krátkomerrážnik.

• 5.8.2019  16:38

Fakt hovadina bez zmysluplného príbehu. Vlastne 2 príbehov - v oboch totiž dejová línia ako aj hlavná zápletka pritiahnutá totálne za vlasy, akože sadnem na WC a niečo pri Tom zbúcham. Grafika tiež nič moc, ale asi chceli nadviazať na jedničku, neviem. Tu a tam je nejaká fajn scénka či narážka, ale to 90 min stopáž nevytrhne z biedy. Oproti tiež nie najvydarenejšej jedničke dosť prepad. Upozorňujem že pri sledované oboch filmov som beznádejne zaspal.

• 5.8.2019  16:34

Medzi 1. ligu to síce neptrí, ale naši na Tom momentálne frčia, páči sa im najmä starý rapujúci Yeti - mimochodom asi najsilnejšia pesnička z celého filmu, (aspoň v češtine to malo to správne posolstvo kde sa vlastne všetko vysvetluje). Inak graficky OK, srandy síce dosť, ale je tam aj veľa scénok a dialogov na zamyslenie o čom podľa mňa aj tvorcom šlo.

• 5.8.2019  16:24

Prvá polovica filmu to celkom nakopla, fajn hustá atmosféra, tešil som sa že niečo na spôsob modernej duchariny, potom sa to nejako zvrhlo na dark web a bolo to celé v p... Debilné konanie hlavných postáv, úplne nelogické dejové skoky a dementné vyvrcholenie s nejakým rádoby pošukom v sprievode nejakého bubáka - ten bubák tam inak namal absolútne žiadnu rolu, len sa tu a tam ku koncu ukázal. Škoda, pokiaľ by sa to celé nieso v duchu 1. polovici a nebolo to ku koncu preplácané nezmyslami z dark webu, úchylmi a bubákom mohol to byť celkom fajn horor.

• 3.8.2019  03:19

Absolutny úlet a pecka. Jednoducho jízda od začiatku do konca. Čo sa poňatia internetu, youtuberov, liknutí a všetkého súčasnéo internetového diania týka neskutočne bravúrne spracované, k tomu postavičky princezien z disneyoviek, stermtroopers zo star wars vrátane C3PO čo by komorníka tých princezničiek, dark web, vírusy, e-bay - ako bolo spomenuté je tam toho natlačeného spústa a všetky tie narážky a gagy neni možné zachytiť na jedno pozretie. A za tým všetkým úletom je prostý príbeh o sile priateľstva. Pre mňa asi najlepší animák súčasnej éry. S jednotkou okrem hlavných postavičiek a pár vedľajších to má pramálo spoločné - teda ťažko posudzovať či porovnávať. Toto je samostatný príbeh o priateľstve zasadený do súčasnej internetovej doby. A skvele spracovaný. Udivilo ma že Disney vyprodukoval niečo takéto. Uznávam že ako animák pre deti je to trocha prepísknuté, ale to boli aj Rango, Angry Birds a podobné úlety takže čo ...

• 27.4.2019  23:50

Pre začínajúcich teenagerov (tak 9-10 ročných) OK. Dávam 5 len preto aby sa dvihol priemer. Podľa mňa vcelku skvelý animák, ktorý má nejakú výpovednú myšlienku, trpaslíci OK, hlavná protagonistka tiež a aj pre dospelého sa tu nájde nejaká sranda. Oproti ostatným animákom (nemyslím teraz tých top 10) toto bolo ešte super.

• 22.4.2019  01:22
    W.I.T.C.H. (TV seriál) (2004)

Seriál vyšiel v rovnakom roku ako WINX - aj názov je podobný. Len Winx si získal väčšiu popularitu, neviem prečo, ale WITCH je fajn, škoda že sa dajú zohnať len 2 série v češtine - neviem či vôbec bolo viac natočených. Každopádne ako oddychovka úplne v pohode, silno neodporúčam pre intelektuálnych maniakov - ide o seriál určený pre nácť ročné začínajúce teensky a to sa trafil do publika ktorému bol určený. U mňa super pohoda oddych bez nejakých vyšších ambícii len zaujať a pobaviť - a to sa tomuto seriálu podarilo

• 19.6.2018  11:48

Ja nie som moc na tento typ amerických rodinných filmov, ale toto naozaj vyšlo. Skvelý nevulgárny Humor, dojímavým scénam sa tiež nevyhnete, jednoducho pohodové pozeranie ozaj pre celú rodinu (okrem intelektuálnych beštií čo musia byť za každú cenu nad vecou)

• 19.6.2018  11:37

Ono je to vskutku dobrý a nápaditý film. Podľa vzoru gangsteroviek je toto taká Gangster Story pre deti s happy endom. Hlášky a najmä v českom dabingu pasujú a sú výborne zvládnuté, dej odsýpa svižným tempom, jednoducho som sa bavil. asi si to mrknem znovu.

• 19.6.2018  11:30

Pravdu povediac vôbec si nepamätám o čom bolo toto. Tuším že tá oranžová ryba už už žila s tou ružovou z 1 dielu.

• 18.6.2018  18:38
    Máša a medvěd (TV seriál) (2009)

Prvé diely super, naši na Tom frčali cekú dovolenku a to mali 3 roky. Dnes majú 8 a ešte stále si radi pozrú nový diel. Ono tie nápady sú stále fajn, ale po čase už to neni také bombové ako prvá séria. Ale ešte stále poteší a je to stále ten ruský Humor - no proste zábava čo nesklame.

• 18.6.2018  18:33
    Planeta 51 (2009)

EMzák naruby, alebo reverzná invázia - akokoľvek dobrý nápad a aj dobre využitý. Umiestnenie deja akože do 50 rokov na inej planéte bol geniálny nápad - práve na zemi totiž v 50 rokoch nastal boom UFO, mimozemšťanov stroskotaných na planáte Zem a podobné. A zábava je super.

• 18.6.2018  18:27

Seriál som nevidel, ako film je to OK, slušný priemer ktorý sa bohužiaľ stráca v úspešných kasových trhákoch. naše decká si to pozreli tak 2-3 krát, čo je u nich mierka lepšieho priemeru.

• 18.6.2018  18:25

Super zábava pre malých aj dospelých. Naši 6 ročný to videli a boli úplne nadšení - samozrejme dospelácke narážky nepochopili, ale napriek tomu ich to zaujalo a pobavilo - a taký má úspešný animák byť.

• 18.6.2018  18:20
    Sofie První (TV seriál) (2013)

No jo - až na pár odpadových komentov tu, väčšina toto dielko vníma správne - ako viac či menej vydarený rozprávkový seriál pre súčasné detičky, naši to žrali aj s navijákom, potom pár dielov ich nebavilo, potom sa zas k tomu vrátili - jednoducho seriál pre deti čo má zabaviť, trocha morálne poučiť a tahts all. Animcia nieje bohvie čo ale je to pásová výroba s určitým rozpočtom - nečakajte úroveň celovečerákov. A v konečnom dôsledku - deckám je to šum a fuk aká animácia, hlavne že ich to zaujme.

• 18.6.2018  17:36
    Winx Club (TV seriál) (2011)

Teda ja tu nechcem nejak obhajovať tento druh seriálov, ale z druhej strany večných zástancov Kremienka, Krtka a Rumcajsa by som rád upozornil že doba odvtedy sa posunula inam a tento druh seriálov je určený pre dospievajúce nácť ročné dievčatá. V dobe krtkov a rumcajsov u nás bohužiaľ pre túto vekovú kategóriu bola určená pionierska šatka resp. zväzácka kravata. Alebo nejaký hraný seriál typu Spadla z oblakov. S týmto v súčasnosti bohužiaľ nácť leté dievčatá neoslovíte - lebo všetko sú to snímky z 60-70 rokov. Máme 21 storočie haló - a to netvrdím že tento štýl života obhajujem ale žijeme bohužiaľ v konzumnej dobe. A decká chcú byť IN a ísť s dobou. Alebo sa treba presťahovať na Kamčatku tam poznajú len Rozprávku o Snehovej kráľovnej.

• 18.6.2018  17:24
    Winx Club (TV seriál) (2004)

Toto nie je seriál pre inteligentné beštie. 100% sa triafa do publika pre ktoré bol natočený - teensky. Ono s pribúdajúcimi sériami sa viac do popredia predierajú vzťahy medzi vílami a chlapcami (inak tzv. špecialisti tu dejovo okrem randenia nič dokopy nevydajú) ale vcelku to funguje, vizuálne sa na to dobre díva, dejovo naivne nenáročné ale ak vás to chytí pustíte si ďalší diel. Ja som to pozeral hlavne kvôli dcére či to nie je závadné pre 7-8 ročné dievča, 1. séria ako tak, zvyšok musí podrásť, alebo sa na to úplne vyprdnúť :) No najmä to prosím nekritizujte z intelektuálneho pohľadu náročného diváka. To by sme museli sprdnúť všetky rozprávky, seriály a filmy určené pre dospievajúce teensky.

• 18.6.2018  15:02
    Mimi šéf (2017)

Tak toto ma neoslovilo vôbec - možno pretože som čakal úplne niečo iné - ale na jedno pozretir film pobavil, dokonca zaujal, ale 2 razy si ho nebudem púšťať.

• 18.6.2018  14:59
    Zpívej (2016)

Neveim - posledná spevácka sekvencia Bola bombastická - zvyšok filmu mal skôr melodramatický dej vhodný snáď pre dospelého diváka a s normálnym hereckým obsadením. Nejak mi to nepsovalo dokopy s tým animákom - očakával som viac takej nevinnej srandy pre deti.

• 3.8.2017  18:40

Mne to nesadlo. Pôvodný seriál z počiatku 60 rokov bol na úrovni a dôstojný (aj keď naivný ako sa v tej dobe nosilo). ale tu hlavný hrdina prakticky poloblb, ktorého zachraňuje Kato - superhrdina a génius. Trošku silné kafe, Humor tak na okraji znesiteľnosti, ale dá sa aspoň zasmiať. Jediné čo ma potešilo bolo to čierne Auto - aspoň to urobili podľa pôvodného seriálu.

• 22.7.2017  03:16
    Robinsonovi (2007)

Pre diváka okolo 10 rokov a vyššie. Detičky z toho budú mať chaos, nakoľko cestovanie v čase - to dieťa okolo 5-7 rokov nepochopí. Preto dosť nechápem spracovanie animáku pre úroveň 5-7 ročné deti. Inak celkovo film bavil, hluché miesta to malo ale v rámci normy a aj rodinné posolstvo dojalo. Dobrý film, animáciu mali prispôsobiť zrelejšiemu divákovi. A jo - ten tyranosaurus bola blbosť - kľudne ho mohli vynechať.

• 22.7.2017  03:08
    Knucklebones (2016)

aLE ONO TO VôBEC NEBOLO Až TAKé ZLé. Silno to pripomína horory z 80 rokov. Prvých 40 minúť je dokonca celkom inteligentný horoček a zvyšok je síc tupá teenie vyvražďovačka ale pekne to odsýpa, mrtvolky sa hromadia a gore je klasa. Tupá jednoduchá oddychovka s dobrým úvodom (náckovia a 70 roky) a akčným dejom. Po dlhom čase horor pri ktorom som nezaspal a pamätám si dej.

• 12.7.2017  17:56

Ono by to bolo celkom dobré vrátane animácie aj postavičky sa vydarili, no napriek tomu som permanentne pri Tom zaspal. Príbeh jednoduchý, dej nejako neupútal, snaha o vtipky sa moc nedarila, celkovo to plynulo od nikam k ničomu. Že príde happy end každý očakával, tak neviem. Ako celok nesúrodé 2 hviezdy za snahu a animáciu.

• 23.6.2017  15:35
    Skryté zlo (2017)

Dobrý nápad aj keď trocha ukradnutý z Boogiemana. Zopár hororových scénok bolo OK ale celkovo film pôsobí mdlo ako väčšina súčasných hororov. Skôr si myslím že súčasné hororové prvky sú divácky opozerané a preto už nenastrašia. Mohla to zachrániť atmosféra, ktorá sa bohužiaľ sledovaním 3 nadržaných teenagerov vytvoriť nedá.

• 5.6.2017  16:36

Ale ano, za 5 nakoľko nič normálne v poslednom čase nebolo. A rozhodne lepšie ako 1 (aspoň tu neni pubertálna americká partička!) a tá malá Bola celkom cool. Veľa spravilo aj Retro 60 rokov.

• 28.5.2017  23:13

Ja nerozumiem tým pozitívnym hodnoteniam. Jedná sa o dementnú zombie komédiu s typickými dementnými teenie hláškami (vylížeš ma už konečne?) a dementným teenie dejom. Takých tu boli už stovky aj na tému zombie. A oveľa lepších. Táto zhovadilosť ozaj memusela uzrieť svetlo tohto sveta.

• 7.2.2017  20:18

Pozrel som to po čase 2 krat - nie je to najhoršie, má to svoje skvelé momenty, pripomenulo mi to dobu gremlins a critters len v takom novodobo temnom podaní. Bohužial tie malé príšerky nenahnlai strach aj ked odpudivé boli dosť. Celkovo dej a scenár dosť jednosmerný, v 80 rokoch by to Bola pecka, dnes, no OK, možno za pár rokov si to pustím znova

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10