Akanbo šódžo (2008)

Po čase nejaký Japan horor ktorý bavil. Možno aj preto že vhľadom na tunajšie slabé hodnotenia som očakával niečo oveľa horšie, ale pozrime sa: atmosféra fajn od začiatku, pár gore scénok veľmi potešilo (najmä s psíkom), uznávam že tá príšerka nebola nič moc,ale z druhej strany aspoň odklon od zaužitých vlasatíc. A úprimne: Podobné (a oveľa horšie) filmy made in USA majú oveľa lepšie hodnotenia a toto by patrilo k tým lepším - hold Japonci si postavili v horooch laťku vysoko.

Alfie, malý vlkodlak (2011)

Film určený výlučne pre detského diváka. Celková úroveň až na pár trikov inklinuje skôr k TV inscenácii ako filmu, ale z druhej strana deckám to asi nevadí. Kategória rodinný je silne nadhodnotená, nakoľko pre nás dospelákov je to až príliš infantilné, vrátane masiek, dialógov a celkového deja, miestami som maly poci že sledujem Jim Jam alebo Disney Channel.

Americká kletba (2005)

Sú filmy ktoré vás priklincujú na stoličku od prvej do poslednej minúty, bez ohľadu na nočnú hodinu ich pozriete na šupu do konca. Tento k nim žiaľ nepatrí, priznám sa zaspal som a musel dopozerať na 2 razy. Z druhej strany všal ide o veľmi slušnú dobovú ducharinu s totálne depresívnou atmosférou a nasratým duchom a to ja rád. Herci z toho napriek badateľne nízkemu rozpočtu vytrieskali atmosfericky mrazivý matroš s pár vydarenými lakačkami, záverečná pointa (aj keď trocha za vlasy pritiahnutá) celkom prekvapila. V dnešnej dobe rôznych rádoby stupídnych hororov tento vyčnieva nad Priemer

Annabelle (2014)

Po zhkliadnutí Quija a podobných veľkolepostí Annabelle aspoň obsahuje (síce staré dobré klišé overené) hororové prvky, atmosféra miestami až vynikajúca a potešil aj Retro look 60/70 rokov - pre film nepodstatný, ale o to väčší plus že dej nebol klasicky umiestnený niekde v americkom vidlákove ako to býva zvykom. Inak scénaristicki a režijne film silne parazituje na ducharinách z ďalekého východu (Japan, Čína, Thajsko) ale filmu to neublížilo skôr naopak - tvorcovia sa držali overených postupov a nevymýšlali experimentálne kraviny končiace väčšinou na smetisku dejín.

Apateu (2006)

Pozreté 1 raz v r.2014. A preto aj 4 hviezdy. Ja mám ázijské duchariny rád a táto patrí k tým lepším, nejaké tie dejové zvraty, trochu valasatice, atmosféra, nápad. V porovnaní so sračkami natočenými v USA v posledných rokoch je to (ako väčšina ázijských hororov) stále pozerateľná záležitosť. A to aj na 2 pozretie.

Arcana (2013)

ďalšie kombinácia žánrov hororo thriller akcia v japonskom podaní. Chápem že pre našinca takéto japonské podivnosti nenadchnú, mne to naopak vyhovuje - človek vidí niečo iné ako klišé made in USA - japonci sa aspoň snažia o aký taký nápad - tu to celkom nevyšlo, duchovia ktorí sú zhmotnení a navyše ovládajú Karate - trošku moc silné kafe - záverečná bojová scénka mi pripomenula Matrix v takom úbohejšom podaní. A samozrejme sebaobetavá dráma na záver nesmie chýbať - film je fakt dosť prepchatý v snahe o akčný dej, bohužiaľ tým réžia aj scenár hodne utrpeli.

Ataque de Pánico! (2009)

Alvarez je skvelý typ. Film síce nemá hlavu ani pätu, ale natesnať do 5 min toľko trikov a akcie a to len tak pre prdel - klobúk dolu. Film oveľa lepľie vynikne ako Video Klip Kapely Snake, ale nárez to bol pekný.

Azyl (2008)

Strašná kravina na r. 2008. V 80 tych rokoch by to bolo stráviteľné béčko ale toto v novom mileniu? Jedine tie mordy stáli za to, ale na Freddieho Kruegera to nemá - a to sa reálne písali roky 80-te.

Babadook (2014)

Ako Psycho horor naprostá paráda. Aj bez bubáka. Prvé minúty treba prekúsať, lebo nás zoznamujú s hlavnými aktérmi ktorí sú nadpriemerne pošahaní, ale po prvej zmienke o Babadookovi sa film uberá už tým správnym smerom. Scenár je síce milionkrát otrepaná záležitosť, ale to podanie v podobe psychotickej matky a jej roztomilého synčeka nemá chybu. Ako Bonus sa tu zjavuje bubák (a celkom vie aj nastrašiť) a zrežírované je to s minimom otravných scén. Pre mňa niečo nové v danom subžánri.

Bajky naruby - 3 prasátka a nemluvně (2008)

Teda ja som z toho nejak nadšený nebol. Snaha o zmodernizovanie a pretočenie starej známej rozprávky sa cení, ale boli tu už lepšie veci (Carcoolka napr.), jasne pozrieť sa to dá, zopár hlášok a scénok bobaví, ale ako celok také nemastné neslané s dobrým nápadom ale plytkým dejom.