Medvídek Pú: Krev a med (2023) odpad!

Teda videl som už všeličo, ale toto je taký prepadák že až. Výborný nápad spraviť z postavičiek macka pú monštrá bol absolútne utopený v prakticky nijakom deji a samoúčelnou prezentáciou gore a slasher scénok - proti tomuto žánru absolútne nič nemám ak je to zasadené do nejakého príbehu alebo deja, , aletu nič.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

U mna tak pol na pol resp. stredna cast je totalne nadupana, vynikajuca atmosfera, fantasticka praca so zvukom a vizualom atd ... proste skvele. Co mna osobne sklamalo bol konies na urovni beckovych zombie-vyvrazdovaciek, rovnako uvod sa zbytocne dlho zaoberal predstavenim rodiny a ich problemov, co v koncepcii dalsieho deja bolo ale ze uplne fuk, ale asi bolo treba stopaz natiahnut.

Děcka proti emzákům (2022) odpad!

Tak toto bolo mimo. Okrem sustavneho fu*kovania tento film neprináša zhola nič. ďalší bezpohlavný teenie scifičko podľa osvedčeného vzorca: teenie darebák, teenie správňačka a nepriateí - tuna emzáci, v zásade do tejto rovnice rovnako dobre zapadnú zombíci, upíry, vlkodlaci, hysterické matky,  málovravní strýcovia, žraloky, vrany a iná háveď.

Puls 2: Posmrtný život (2008)

Tak som si to pustil po x rokoch, a dobre som si zapamatal ze toto je nuda. V zasade ani neviem o com to cele bolo, v porovnani s 1-ckou je toto ozaj na prt. Jedina hviezda za uvodne sceny, kedy je uz svet premeneny v apokalypsu, ako pokracovanie povodnej 1-ky. Zvysok filmu nedava velky zmysel.

Snow Falls (2023)

Uplne zbytocny pocin natocit nieco taketo. Niekedy nechapem producentov co im prebieha v hlave ked investuju do takychto ... no nechcem sa vyjadrit. Asi su rovnako zmagoreni ako postavy v tomto filme. Ja som velmi mierny sudca, ale tu sa naozaj neda o co opriet z pohladu hororu. Kto ma rad teenie blaboly o vztahoch a vnutornych rozpolozeniach teda nazvime to dramamaticke filmy, po tejto stranke tiez nic moc. Vacsinou sa tu blaboce ako je komu zima a aky ma hlad.

The Cellar (2022)

Za mna na 100%. Mam rad pomerne nizkorozpoctove horory ale s dobrou atmosferou, resp. strasidelnou. Tu sa podarilo vytlct pomerne nadpriemerny a dynamicky dej uz od zaciatku filmu bez nutnosti pouzitia nejakych efektov ci potokov krve. Pre vyznavacov slasherov, akcnych hororov a pod... absolutne nedoporucujem.

Máme tu ducha (2023)

Vobec to nebolo zle, ale tu primarne nejde o ducharinu. Nieco na sposob serialu Stratene duse ak to niekto pozna. Minimalisticky film ale s velkou vypovedou (kto chce si najde). Ocenujem aj herecke vykony pre mna totalne neznamych hercov, v tomto filma vacsinou cierny, ale zahrate profesionalne, klobuk dole

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Absolútna retro pecka pre tých čo poznajú kultovú jednotku z 80 rokov. No obávam sa že ostaným to nič nepovie. Veľká vďaka aj za kompetné herecké obsadenie z pôvodnej jednotky - aj keď len na záver.

Titanic 666 (2022)

Až tak blbé to ie je. Ako nápad velice oceňujem, prevedeine réžia trochu horšie. Oceňujem aj triky a efekty najmä diitálne stvárnenie lode a jej interíérov

The Thinning (2016)

Napriek tomu že sa jednalo o nízkorozpočťák tak herci, réžia to zachránili. Ono tá myšlienka nesplníš test ideš na popravu je síce nelogická ale v kontexte filmu krutá, najmä ak sa jedná o deti základných škôl, čo je vo filme aj dosť emotívne znázornené. Prečo 5 hviezd? Hodne to má súvislosť s tým čo sa dialo a deje v súčasnom svete.