Dont

admin

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 6.7.2017  23:08
    Úkryt v zoo (2017)

Opravdu špatný film, nejde mi do hlavy, jak je možné, že to ostatní nevidí. Všechno naaranžované a vyumělkované, počáteční idylku střídá nálet na zoo a podobně "nečekaně" se film odvíjí i dál. Emotivně mě to naprosto minulo, filmu chybí atmosféra doby, působí velmi nepřirozeně. Jessica je moje nejoblíbenější herečka, ale tady jí to vůbec nesedlo, celý film jen protivně kňourá. Ani ostatní herci se mi v rolích moc nezamlouvali (Heldenbergh, Brühl).

• 9.6.2017  20:01
    Wonder Woman (2017)

Převažuje zklamání. Film nenabízí nic převratného nebo mimořádného, co by stálo za zapamatování si. Charakter hlavní hrdinky je strašně plochý, scénář mi připadal hodně podprůměrný. Ani casting bych neoznačil za povedený, Chris Pine mě vůbec nezaujal, David Thewlis je skvělý herec, ale ne do této role, Robin Wright i Connie Nielsen mám rád, ale obě mi ve svých vážných rolích připadaly spíše směšné. Na Gal Gadot se pěkně dívá, ale to je asi všechno.

• 9.6.2017  19:56

Už těch všech možných hrdinů začínám být lehce přesycený, nicméně Strážci galaxie si dokážou získat fanoušky svým vtipem, se kterým obvykle řeší všechny kritické situace. Po rozpačité první polovině šel film v té druhé nahoru a začal mě víc bavit. Trefou do černého (obrazně) v této sérii bylo obsazení Zoe Saldany, ta mě ve Strážcích nepřestává bavit ani po druhém díle.

• 9.6.2017  19:47
    Snowden (2016)

Nečekaně dobré obsazení, řemeslně dobře odvedená práce, ale ve vyšším hodnocení mi zabránily dvě věci - už poněkud ohrané téma a přemrštěná stopáž filmu. Být to o půl hodiny kratší, uvažoval bych seriózně o čtyřech hvězdách.

• 9.6.2017  19:46

Pěkně obsazený a milý film, který neurazí. Jen jsem se nesmál vždy, když se to očekávalo nebo bylo záměrem tvůrců... V dramatických momentech lepší než v komických scénkách. Možná to mělo ještě vyšší potenciál, ale i tak slušné čtyři.

• 9.6.2017  19:42

Z mého pohledu lepší než Prometheus, ale i tady mě udivovala míra inteligence některých členů posádky, od kterých bych v tomto ohledu jaksi očekával vyšší kvalitu. Moc mi nesedla herečka Katherine Waterston, která mi v její roli neseděla, naštěstí to zachraňoval Michael Fassbender. Slabé čtyři, tohle téma už bych asi nechal na pokoji.

• 19.5.2017  23:33
    Zakladatel (2016)

Obával jsem se ohledem na téma a životopisný typ snímku, že to bude utahané a nudné, ale bavilo mě to sledovat celou dobu. Tvůrci odvedli dobrou práci, Michael Keaton také a já mám o důvod víc, proč se vyhýbat McDonald's. :-))

• 3.3.2017  21:22

Kenneth Lonergan napsal a natočil mistrovský kousek. Místo u moře je po všech stránkách kvalitní filmový zážitek. Nabízí silný a nesmírně smutný příběh, nikdy nesklouzne k lacinému patosu nebo klišé, výborně pracuje se stavbou děje, kdy postupně odkrývá jeho pozadí. Oscar za scénář je ve správných rukou. Casey Affleck jednoznačně předvedl výkon roku, Michelle Williams dokonale využila krátký čas, který ve filmu dostala. Opomenout nelze vynikající hudební doprovod, zejména Albinoniho Adagio in G minor.

• 3.3.2017  21:07

V první polovině snímek nabízí vtipné scénky, film nezná žádnou míru, takže je všechno tak nějak příjemně přes čáru. Pak se to ale zvrtne, když se na scéně objeví sekačka... Na můj vkus pak až moc "krvavé", tohle asi nedokážu pořádně ocenit.

• 3.3.2017  21:04

Kandidát na nejhorší film, co jsem kdy viděl. Některé pasáže (bohužel většina) naprosto otřesné. Spoustu nijak neskrývaných vykrádaček. Herecké výkony dokonale prkenné. Možná to všechno byl záměr, ale spíš se obávám, že ne...

• 3.3.2017  21:01

Spolu s Červenou želvou nejlepší animák roku. Originální zpracování i postavy, dobře napsaný i odvyprávěný příběh, film ani chvíli nenudí.

• 3.3.2017  20:59

Minulo mě téma, zpracování i obsazení. Na můj vkus až příliš mnoho neherců a těch pár herců nemělo co hrát. Film ve mě vzbudil především netečnost a lhostejnost. K ději, k postavám, k "tajemství", k rozuzlení "příběhu".

• 3.3.2017  20:55
    Moonlight (2016)

Moonlight je dobrý film, ale film roku? To asi zase ne... Vyzdvihl bych hlavně tři věci - fantastický herecký výkon Mahershaly Aliho, skvělou hudbu a úžasnou kameru. Barry Jenkins odvedl skvělou práci. Není to ale film pro české diváky, což se viditelně projevuje na zdejším hodnocení (65 % vs. 7,8 na imdb, to už je slušný rozdíl).

• 3.3.2017  20:48

Scénář není výjimečný, celkově Danny Boyle hrozně těží z kultovní jedničky, ale film mě bavil. Drží si solidní tempo, opírá se o výborný hudební doprovod, pomáhá si dobrými herci a nabídne několik humorných scének (nejlepší jsou asi hudební vystoupení a setkání na záchodě).

• 3.3.2017  20:42
    Lion (2016)

Chvílemi je film lehce za hranou co se týče patosu a kýče, ale jinak se mi líbil. Zaujme příběhem podle skutečné události, rozdělením na dvě odlišné poloviny, hereckým obsazením (Dev Patel v jiné herecké poloze), dobrou kamerou i hudbou.

• 3.3.2017  20:36
    Loving (2016)

Na csfd ne úplně doceněný film, možná už je tematika boje proti rasismu v poslední době poněkud ohraná. Ale zrovna Jeff Nichols tohle téma ve filmu Loving uchopil docela zdařile. Citlivě a precizně zpracováno, Ruth Negga v životní roli, výborný Michael Shannon jako reportér.

• 3.3.2017  20:29
    Mlčení (2016)

Andrew Garfield nečekaně dobrý, líbila se mi výprava, na rozdíl od většiny tuzemských historických filmů při sledování Mlčení divák uvěří, že se děj odehrává v 17. století. Po řemeslné stránce velmi dobrá práce, neokoukané téma, má to hloubku, dobře obsazené, ale ta stopáž... Tuze dlouhá...

• 28.2.2017  23:13

Docela příjemné překvapení. Na základě tématu, trailerů a popisu děje jsem čekal typický schematický a předvídatelný snímek "amerického" ražení, což se sice v mnoha ohledech splnilo, ale bylo to padané stravitelnou a zábavnou formou. K dobru bych přičetl i sympatické obsazení (Octavia Spencer, Kevin Costner a zatím neokoukaní Janelle Monáe, Taraji P. Henson a Mahershala Ali) a na čtyři hvězdy to stačí.

• 28.2.2017  20:08
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Hudební čísla měla větší potenciál, především s ohledem na nominace La La Landu. Celkově jsem čekal (nebo bych si alespoň přál) větší drive. Jimmy Kimmel mě v roli moderátora vyloženě nezklamal, ale ani nenadchnul, pár vtipů se mu povedlo, ale celkově zůstal dost za očekáváním. Nepomohli mu letos moc ani účinkující herci (ať již nominovaní nebo ti, kteří předávali ceny), ničím zvláštním moji pozornost nezaujali. Úplně mě minula scénka s kolemj(e)doucími návštěvníky. Více se dalo pracovat s představením nominovaných (filmů i tvůrců), čekal bych v tomto od tvůrců show mnohem větší inovaci. Kaňkou na ceremoniálu jsou i organizační selhání - přehled těch, kteří nás (ne)opustili nebo vyhlášení ceny pro vítězný film.

• 14.1.2017  21:36

Zklamání. Varuji před spoilery. Na délku filmu chybí větší množství akce. Veškerý děj je v závěrečné třetině prvního dílu fixován na jeden most.. :-( Příběh se bohužel odchyluje od knižní předlohy ještě více než filmy z 60. let. Vadilo mi hodně obtížně stravitelných přešlapů (submisivní a přestárlý Old Shatterhand, Nšo-či jako šamanka, příliš šablonovitý záporák Rattler, Apači jako prérijní indiáni, noční přepad s pochodněmi - wtf - odkdy takhle indiáni útočili?). Srovnání s filmy z 60. let to nesnese, když se oprostím od srovnávání, tak je to stěží průměrný dobrodružný film televizního ražení.

• 14.1.2017  21:36

Přemýšlím, jak by se dal příběh o pokladu na Stříbrném jezeře ještě více zpackat, ale moc možností mě nenapadá...

• 12.1.2017  23:30
    La La Land (2016)

Po pěti zhlédnutích už nemám co dodat. :-) Asi vše tady už padlo. Ten film je krásný a lidský. Damien Chazelle si podobně jako u Whiplashe vystačil s jednoduchým (až banálním) příběhem, ale podal ho neobyčejným a okouzlujícím způsobem. Teď jenom čekám, s čím přijde příště, protože laťku si nastavil nesmírně vysoko... Hudba naprosto fantastická, herecké výkony parádní (Emma "oscarově" výborná, moje oblíbená desítka hereček tenhle nápor už prostě nemohla vydržet), úžasná kamera, chemie mezi ústřední dvojicí funguje náramně, celkově perfektně namixovány mluvené pasáže a hudební či taneční čísla. Stojí za to jít cílevědomě za svým snem a ztratit přitom něco jiného, vzácného? Nevím... Jen škoda pro ty, kteří si tenhle skvost nedokážou užít, o hodně přicházejí.

• 2.1.2017  08:36
    Toni Erdmann (2016)

Sdělení v tomto případě předbíhá film a svádí k vyššímu hodnocení, než si snímek a jeho zpracování zaslouží. Film se v řadě ohledů trefuje do černého a je nanejvýš aktuální, ale nemám pocit, že bych jen někdy chtěl vidět znova a to je špatně.

• 2.12.2016  19:26
    Elle (2016)

Dobře vystavěný, napsaný i obsazený thriller, který nabídne několik napínavých scén. Paul Verhoeven dokáže skvěle měnit tempo, hravě pracuje s hlavním tématem filmu a přitom jsou výborně využity i vedlejší linie, na kterých snímek nestojí, ale jeho kvalitu posouvají nahoru (linie s otcem, synem nebo rodinnou přítelkyní). Festival francouzského filmu, Světozor.

• 1.12.2016  23:20

Příběh o přátelství a lásce mezi zmrzačeným důstojníkem a mladou atraktivní ošetřovatelkou zasazený do závěru první světové války do prostředí aristokratického sídla, které si ve válce nedaleko od fronty žije vlastním životem. Film dokáže pobavit nečekanými vtípky a nabídne i dramatické či romantické scény. Festival francouzského filmu, Světozor.

• 25.11.2016  19:38

Ne úplně snadno stravitelný snímek plný filozofických myšlenek a hledání životní cesty a spokojenosti. Film tak trochu nikde nezačíná a nikde nekončí, ale vedle vitality životem zkoušené hlavní postavy mě zaujal třeba i humornými scénkami pro odlehčení nebo krásnými pohledy na francouzské Alpy či Bretaň se slušivým hudebním doprovodem. Isabelle Huppert tato role skvěle padla, přestože je starší než filmová postava. Festival francouzského filmu, Lucerna.

• 25.11.2016  19:24

Snímek o nesnadném hledání cesty k nemilovanému partnerovi. První polovina ubíhá velmi pomalým tempem, o to více působivěji pak vyzní závěr filmu. Film táhne Marion Cotillard, která hraje jako obvykle parádně. Velmi dobře jí sekunduje pro mě dosud neznámý Španěl Àlex Brendemühl, jehož role byla zdánlivě velmi jednoduchá (moc toho nenamluví), ale zahrál ji velmi přesně a přirozeně. Festival francouzského filmu, Lucerna.

• 17.11.2016  22:28
    Gosford Park (2001)

Snímek přespříliš dlouho buduje atmosféru a seznamuje s postavami (těch je navíc strašně moc, na začátku jsem vůbec nestíhal, o kom zrovna kdo mluví), pořádně se rozjede až po hodně a čtvrt a to mi přišlo fakt pozdě. Druhá polovina sice byla čtyřhvězdičková, ale ta první sotva dvouhvězdičková. S takovým obsazením jsem očekával větší kalibr.

• 17.11.2016  22:23
    Pátá vlna (2016)

S každou další minutou se Pátá vlna propadala do větší a větší filmařské bídy... Divím se některým těm hercům (Maria Bello, Ron Livingston, ale i Chloë Grace Moretz), že do tohoto vůbec šli...

• 22.10.2016  16:30
    Švýcarák (2016)

Originalita se tomuto filmu upřít nedá, herecky také dobré, čekal jsem to ale o dost vtipnější a zábavnější. Film mi přišel delší, než ve skutečnosti byl.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43