Dont

okres Praha-východ
fanoušek filmů

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 23.5.2020  13:05

Burt Lancaster a Kirk Douglas excelují v rolích známých osobností Divokého západu, jejich dialogy jsou nejlepšími momenty filmu. Výborná je ústřední píseň filmu, kterou nazpíval Frankie Laine. Pokud bych nějakou postavu ve filmu mohl vynechat, byla by to otravná Kate Fisher, případně bych do její role vybral někoho vhodnějšího.

• 23.5.2020  13:03
    Shenandoah (1965)

Opravdu dobrý protiválečný film, kterému zřetelně dominuje James Stewart jako hlava početné jižanské rodiny. Hlavně ve druhé polovině film skvěle graduje a diváka vůbec nešetří. Silné čtyři hvězdy.

• 23.5.2020  13:02

Film, který je v první řadě o krávách, chybělo mi v něm něco víc, než jen šlechtění „dokonalého“ skotu a mírně sterilní souboj o ruky atraktivní ženy (Maureen O'Hara).

• 23.5.2020  12:58

Western s hodně pozvolným rozjezdem a dobrým obsazením (James Stewart, Audie Murphy, Dan Duryea), který vrcholí závěrečnou velkou přestřelkou. Díky ní za čtyři hvězdy.

• 23.5.2020  12:57

James Stewart v pro něj poněkud netypické roli muže, který se stará zásadně jen sám o sebe a odmítá řešit problémy jiných, tedy jen do té doby, než je k tomu okolnostmi donucen.

• 23.5.2020  12:54

Podle mého názoru jeden ze slabších westernů Anthonyho Manna, ale možná je to jen můj subjektivní dojem, protože mi nesedly postavy, zejména hledaný Ben v podání Roberta Ryana a vlastně i Janet Leigh v roli ženy, která vůbec neví, co chce. I ta lest se zlatou žílou byla až příliš průhledná, než aby se na ni starouš nechal takhle lacino nachytat.

• 23.5.2020  12:49

Hodně zajímavý film o válce s indiány, kde lepší pasáže (jednání o míru, akční scénky) střídají horší (naivní romantické dialogy), ale celkově moc lepších filmů s podobnou tematikou (apačské války) k dispozici není. Jeff Chandler tady v roli náčelníka Cochise chvílemi trochu krade prostor a dominanci Jamesi Stewartovi, oba totiž mají charisma na rozdávání. Za povšimnutí stojí i fakt, že film se v závěru netradičně vymyká z obvyklé westernové šablony.

• 23.5.2020  12:45
    Bandolero! (1968)

James Stewart tentokrát nikoliv jako typicky kladný hrdina. Po celkem solidním úvodu přichází putování za hranicemi, které už mi přišlo trochu zdlouhavé a přineslo příliš nudné pasáže. Na Raquel Welch se moc hezky koukalo, ale postavit na tom celý film je pro mě málo.

• 23.5.2020  12:44

Solidní western o putování prvních osadníků za vysněným novým domovem, kterému nechybí akce (pořád se v něm něco děje) ani zajímavé postavy. James Stewart i Arthur Kennedy se svých rolí zhostili velmi dobře.

• 23.5.2020  12:43

Tady na sebe podle mě narazily obří ambice s realitou, výsledkem je nesmírně velkolepě pojatý snímek, který je ale extrémně dlouhý a tím pádem místy příliš zdlouhavý. Má to dobré momenty (útok indiánů na karavanu, bizoni, výkon Debbie Reynolds), ale také nemálo hluchých míst. Škoda, potenciál to mělo velký, obsazení je parádní, ale očekávání to podle mě vůbec nenaplnilo.

• 23.5.2020  12:40

James Stewart jako zelenáč v ostrém protikladu k drsnému tvrďákovi, kterého ztvárnil John Wayne. Filmu by místy prospěl větší drive a více akce, ale s odstupem to hodnotím jako hodně dobrý film s výborně napsaným scénářem.

• 23.5.2020  12:39

Jedna z nejlepších westernových rolí Jamese Stewarta, tady mu to sedlo dokonale. V celkově kvalitním westernu jsou skvělé pasáže, např. střelecká soutěž nebo útok indiánů na vojenský tábor. Paradoxně jsou tyto momenty asi lepší než závěrečný souboj ve skalách.

• 27.3.2019  23:27
    Hastrman (2018)

Hodně zajímavý a nevšední film s velmi dobrým obsazením (Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jan Kolařík) a výbornou hudbou. Američané mají svého SUPERMANA nebo SPIDERMANA, my zase máme HASTRMANA, kam se na něj hrabe nějaký AQUAMAN. :-)

• 17.2.2019  23:01
    Creed II (2018)

No ty bláho, už jsem fakt myslel, že ho zase zabije a chudák Rocky bude muset ještě na stará kolena do ringu, aby porazil i Dragova syna...

• 6.10.2018  14:12
    Pepi (TV film) (1993)

Škoda, že spoustu zajímavých informací zde vůbec nezaznělo a místo toho tam bylo dost zbytečné vaty. Takový dokument polistopadového ražení, dnes by se věřím dalo udělat mnohem lépe a dynamičtěji. Třeba ta hudba, která dokument doprovází, je nezajímavá a hodilo by se k tomu něco jiného. Legendární Pepi by si zasloužil lepší zpracování.

• 23.1.2018  22:23
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Voříšek a celá Prima tohle absolutně nezvládli. Hraničilo to s diletantstvím... Neustálé přerušování ze strany publika, rádoby vtipný moderátor, zbytečné video vstupy, neschopnost usměrňovat diskuzi, řešení nepodstatných témat, naprosté nezvládnutí časové dotace pořadu, opakované chvástání vysokou sledovaností. Za mě nedůstojné prezidentského klání.

• 2.1.2018  15:15

Linie s Finnem a Rose byla zbytečná a nebavila mě, takže bych si dovedl představit Epizodu VIII bez ní, ale jinak jsem dostal to, co jsem chtěl a očekával. Byla to zábava, nechyběly emoce ani dostatek akce, líbilo se mi obsazení některých vedlejších rolí (Domhnall Gleeson, Laura Dern) a o hodně víc než v předchozím dílu se mi zamlouvalo herecké vystoupení Daisy Ridley.

• 6.7.2017  23:08
    Úkryt v zoo (2017)

Opravdu špatný film, nejde mi do hlavy, jak je možné, že to ostatní nevidí. Všechno naaranžované a vyumělkované, počáteční idylku střídá nálet na zoo a podobně "nečekaně" se film odvíjí i dál. Emotivně mě to naprosto minulo, filmu chybí atmosféra doby, působí velmi nepřirozeně. Jessica je moje nejoblíbenější herečka, ale tady jí to vůbec nesedlo, celý film jen protivně kňourá. Ani ostatní herci se mi v rolích moc nezamlouvali (Heldenbergh, Brühl).

• 9.6.2017  20:01
    Wonder Woman (2017)

Převažuje zklamání. Film nenabízí nic převratného nebo mimořádného, co by stálo za zapamatování si. Charakter hlavní hrdinky je strašně plochý, scénář mi připadal hodně podprůměrný. Ani casting bych neoznačil za povedený, Chris Pine mě vůbec nezaujal, David Thewlis je skvělý herec, ale ne do této role, Robin Wright i Connie Nielsen mám rád, ale obě mi ve svých vážných rolích připadaly spíše směšné. Na Gal Gadot se pěkně dívá, ale to je asi všechno.

• 9.6.2017  19:56

Už těch všech možných hrdinů začínám být lehce přesycený, nicméně Strážci galaxie si dokážou získat fanoušky svým vtipem, se kterým obvykle řeší všechny kritické situace. Po rozpačité první polovině šel film v té druhé nahoru a začal mě víc bavit. Trefou do černého (obrazně) v této sérii bylo obsazení Zoe Saldany, ta mě ve Strážcích nepřestává bavit ani po druhém díle.

• 9.6.2017  19:47
    Snowden (2016)

Nečekaně dobré obsazení, řemeslně dobře odvedená práce, ale ve vyšším hodnocení mi zabránily dvě věci - už poněkud ohrané téma a přemrštěná stopáž filmu. Být to o půl hodiny kratší, uvažoval bych seriózně o čtyřech hvězdách.

• 9.6.2017  19:46

Pěkně obsazený a milý film, který neurazí. Jen jsem se nesmál vždy, když se to očekávalo nebo bylo záměrem tvůrců... V dramatických momentech lepší než v komických scénkách. Možná to mělo ještě vyšší potenciál, ale i tak slušné čtyři.

• 9.6.2017  19:42

Z mého pohledu lepší než Prometheus, ale i tady mě udivovala míra inteligence některých členů posádky, od kterých bych v tomto ohledu jaksi očekával vyšší kvalitu. Moc mi nesedla herečka Katherine Waterston, která mi v její roli neseděla, naštěstí to zachraňoval Michael Fassbender. Slabé čtyři, tohle téma už bych asi nechal na pokoji.

• 19.5.2017  23:33
    Zakladatel (2016)

Obával jsem se ohledem na téma a životopisný typ snímku, že to bude utahané a nudné, ale bavilo mě to sledovat celou dobu. Tvůrci odvedli dobrou práci, Michael Keaton také a já mám o důvod víc, proč se vyhýbat McDonald's. :-))

• 3.3.2017  21:22

Kenneth Lonergan napsal a natočil mistrovský kousek. Místo u moře je po všech stránkách kvalitní filmový zážitek. Nabízí silný a nesmírně smutný příběh, nikdy nesklouzne k lacinému patosu nebo klišé, výborně pracuje se stavbou děje, kdy postupně odkrývá jeho pozadí. Oscar za scénář je ve správných rukou. Casey Affleck jednoznačně předvedl výkon roku, Michelle Williams dokonale využila krátký čas, který ve filmu dostala. Opomenout nelze vynikající hudební doprovod, zejména Albinoniho Adagio in G minor.

• 3.3.2017  21:07

V první polovině snímek nabízí vtipné scénky, film nezná žádnou míru, takže je všechno tak nějak příjemně přes čáru. Pak se to ale zvrtne, když se na scéně objeví sekačka... Na můj vkus pak až moc "krvavé", tohle asi nedokážu pořádně ocenit.

• 3.3.2017  21:04

Kandidát na nejhorší film, co jsem kdy viděl. Některé pasáže (bohužel většina) naprosto otřesné. Spoustu nijak neskrývaných vykrádaček. Herecké výkony dokonale prkenné. Možná to všechno byl záměr, ale spíš se obávám, že ne...

• 3.3.2017  21:01

Spolu s Červenou želvou nejlepší animák roku. Originální zpracování i postavy, dobře napsaný i odvyprávěný příběh, film ani chvíli nenudí.

• 3.3.2017  20:59

Minulo mě téma, zpracování i obsazení. Na můj vkus až příliš mnoho neherců a těch pár herců nemělo co hrát. Film ve mě vzbudil především netečnost a lhostejnost. K ději, k postavám, k "tajemství", k rozuzlení "příběhu".

• 3.3.2017  20:55
    Moonlight (2016)

Moonlight je dobrý film, ale film roku? To asi zase ne... Vyzdvihl bych hlavně tři věci - fantastický herecký výkon Mahershaly Aliho, skvělou hudbu a úžasnou kameru. Barry Jenkins odvedl skvělou práci. Není to ale film pro české diváky, což se viditelně projevuje na zdejším hodnocení (65 % vs. 7,8 na imdb, to už je slušný rozdíl).

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43