Absolvent (1967)

Já teda nevim. Film OK, Dustin je famózní herec a hudba je na filmu nejlepší, ale 86%? Ujetej film o mladým vocasovi, kterej se držel hesla, že na starém kole se naučíš nejlépe jezdit. A taky o tom, jak jsou mladý holky hloupý. Jenom tupá slepice může po tom, co jí týpek hobluje mámu, ještě vůbec uvažovat, že si ho vezme za manžela. Demence každým coulem, ale filmařsky to šlo. 60%

Adios Django (1966)

V dobách brutální konkurence mezi westerny, je tohle spíš slabší průměr, který dohání Franco Nero svým charismatem a modrýma očima, ve kterých se tehdá topilo miliony ženských. Nicméně si nalejme čistého vína. Kvalitou scénáře, hereckých výkonů nebo třeba i osobních soubojů, je tohle docela slabota--->40%

A.I. Umělá inteligence (2001)

Vůbec se nedivím kolísavému hodnocení. Někdo vysolí plnou, někdo dá sotva dvě hvězdičky. Dá se to pochopit. Film je opravdu zvláštní a buď zaujme nebo ne. Já mám taky smíšený pocity. Především musí člověk ocenit vynikající výkon hlavní postavy. Ve 13ti letech zahrát takhle? Opravdu smekám. Na druhou stranu příběh a zpracování už taková paráda nebyla. Půlku filmu se potácíme v životě dvou rodičů, kteří si místo nefunkčního syna pořídí prototyp robo chlapce. Když se konečně zabydlí, objeví se vlastní syn s vytuněnejma vychtávkama alá Forrest Gump a idylka je v trapu. Zoufalá matka ho zaparkuje v lese a nechá ho tam. Druhá půlka filmu zaměřená na hledání víly zvonilky s robo gigolem zakončená rádoby dojemnou desetiminutovkou, nad kterou mohly uronit slzu snad jen rozvedený matky na antidepresivech. Závěr? Na jméno Spielberg slabota, na jméno Osment neskutečnej výkon, kterej by zkousnul i Oscara, parádní medvídek Teddy a na rok 2001 takřka bezchybný speciální efekty vs zmatečnej, zdlouhavej a chvílema příšerně nudnej příběh, kterej byl jak na houpačce. Nicméně průměrných 70% je adekvátních a já nevybočim z řady

Akta X (1993) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, kterej byl kdy natočen...to tajemno a nevědomost,mě vždycky doslova přibetonovaly ke křeslu a jen mě mrzí,že po druhé sérii šla kvalita dolů, jako úroveň našich politiků během posledních 10ti let...ale i tak si tahle kultovní pecka 90% zaslouží :)

Aladin (2019)

Muzikál je pro mě vždy problém, to je asi ten nejtrapnější žánr. Naštěstí to není takovej extrém a dá se to přežít. Nicméně nebýt parádních kouzelnických efektů a komediálního výkonu Willa Smithe, tak to je dno, jak vyšitý. Takhle je to za 50%

Aladinova lampa (1986)

S názory typu,nejhorší Budův film,bez Terrence to prostě nejde apod. se neztotožňuji! Naopak si myslím,že je tohle docela zábava. Je to pohádka pro malé děti,tak to chce brát trošku s nadhledem. Mě se Bud v roli přerostlého džina z lampy líbil,bylo to vtipný,nebylo to nudný a na italskou produkci i docela dobrý zvláštní efekty...pro děti zábava a pro děti to bylo taky natočeno,takže s trochou dětského nadhledu--->70%

Alexander Veliký (2004)

Čekal jsem to teda lepší,historický filmy mám rád,ale tohle?Colin Farrell v roli Alexandera, ani zdaleka nevypadá tak věrohodně jako Brad Pitt v konkurenční Troji,Val Kilmer docela ušel,Anthony Hopkins bohužel nedostal moc prostoru,ale co považuju za opravdu velkej úlet?Tolik krásných starších hereček Holywood má a Stone obsadí do role matky Alexandera stejně starou herečku...jen trapná sázka na atraktivitu Angeliny,jakoby Stone už předem věděl,že film sotva pokryje náklady,tak nějakej ten fanoušek Angeliny v kině navíc,rozhodně neuškodí--->výsměch!Angelina prostě hrát neumí a na tom trvám!Scénář spíš nic, než moc,nepřehledné bitvy a taková nuda,že jsem odpočítával i minuty,což se mi dlouho nestalo! Opravdu velké zklamání--->40%

Aljaška (1996)

Amatérská pohádková krávovina, kdy mladě ledního medvěda veme do huby lano a vytáhne lidi nad propastí. K tomu zde máme tragické herecké výkony seriálových herců a za ten největší úlet považuju angažování Charltona Hestona. I přes svůj velmi zralý věk, stále uznávaný herec a nechá se uvrtat do takové bídy--->20% za krásnou přírodu a za roztomilýho ledního medvěda, filmovou kvalitu zde nenajdeme :/

Amadeus (1984)

Wolfgang Amadeus Mozart--->toto jméno a příběh s nim spjatý,mě fascinoval už od základní školy,kdy jsme se o něm učili.Podle všeho asi nejnadanější skladatel vážné hudby v historii lidstva,který zemřel až příliš mlád,ale i tak toho dokázal hodně! Děkuji pane Forman za tak trefný a zajímavý filmový životopis--->90%

Amazing Spider-Man (2012)

Slůvko ,,Amazing,, v názvu filmu je v tomto případě tak zcestné, jako bychom chtěli po prezidentu Zemanovi, aby se vzdal alkoholu. Jestli Samu Raimiovi za trojku kritici pořádně umyli hlavu, tak režiséra tohohle snímku museli vykoupat rovnou celýho. Marc Webb je sice ještě mladý režisér, ale obávám se, že nějak závratně slibná budoucnost ho nečeká. Film postrádá tempo, děj je chabý, herecké výkony jsou chladné, nevýrazné a hlavní hrdina mi připomíná spíše ,,emo,, pornstar z laciného gay porna. Zbytek herců taky žádná hitparáda. Za zmínku stojí snad jen Martin Sheen, který se ale díky své roli ve filmu příliš neohřál. Přerostlá vytuněná ještěrka byla taky do nebe volající. Jako plusy bych viděl slušně natočené scény se Spidermanem, jeho pohyby byly efektní a docela pěkná hudba... nicméně tim bych asi skončil. Filmy se Spidermanem mám rád, ale tohle si asi MARVEL za rámeček nedá --->40%