Le Mans '66 (2019)

Koukal jsem na svůj pár let starý komentář u Le Mans s MacQuennem a 90% z toho komentáře můžu zkopírovat i sem. Jediné, co mi tu chybělo, byla nějaká kráska, ale i tak. Naprostá paráda. Místo ,,Stýva,, tu nemáme o nic horšího herce. Možná i lepšího. Určitě jsem to už u nějakého filmu s Chrisem zmínil, ale u něj je taky jedno koho hraje. Dostane příležitost a udělá maximum. Je prostě dobrej a film ve kterém hraje, tam je většinou tím rozdílovým hráčem mezi úspěchem a neúspěchem. 100%

Růžový panter (1963)

Mě to přijde jako hrozná blbost. Film je neskutečně nudnej a ty plky v pokojích a postelích, jsou jak z mateřské školky. Přemýšlím, jestli jsem se vůbec zasmál. Scéna popíjení s tygrem na podlaze, byla tak na úrovni prvního svrbění v rozkroku na základní škole. Peter Sellers absolutní tragédie a prsatá Claudia nebo krásná Capucine, to taky spasit nemohly. Možná tak Niven svou roli zvládnul. A mimochodem původní dabing otřes. Slovo miláčku zaznělo ve filmu asi tak 100x a už v půlce filmu mi to lezlo krkem. Tenhle film je pro mě kvalitou tak na úrovni těžkého podprůměru. 30%

Bumblebee (2018)

Na toho režiséra jsem to čekal horší. Snad to chápu dobře, že se příběh odehrává před Transformers. Herci nestojí za nic, napětí žádné, tempo taky neexistuje. Nejlepší na filmu je seznamování Charlie s broukem a závěrečný boj, kdy nám čmelák ukáže taky trošku jinou stránku, než tunovýho mírumilovnýho domácího mazlíčka. Vcelku průměrná dvouhodinová reklama na Volkswagen, který se v té době krásně topil v ratolišti špatně naměřených emisí a toto byl asi jejich nejsvětlejší okamžik posledních let. 60%

Sedm samurajů (1954)

Pro jednou zase poplavu proti proudu. Takřka 90%? Tohle? Za co přesně? Když přimhouřím oči nad tím, že se dějově film odehrává v 16tém století a natáčel v padesátých letech minulého století, tak tam moc kvality nevidím. Jenom hodinu trvalo, než se sešli hlavní hrdinové. Proč? Kvalitu filmu to stejně nějak neovlivnilo, protože tam nebyly ani žádné silné scény. Za zmínku stojí snad jen výkon Mifuneho v ,,saké,, stavu. Drama, dobrodružný nebo nedej bože zde několikrát zmíněno akční? Ty vole, jestli byl tohle akční film, tak já jsem budhista. Napětí ve filmu takřka neexistuje! Problémem je, že ti japonci vypadají všichni hodně podobně. Což asi věděl i samotnej režisér, protože si do hlavních rolí vybral různé typy, aby je divák rozeznal. Na krátko střížený samuraj, tlustý samuraj, mladý samuraj, šílený samuraj, tichý samuraj a skromný samuraj. Toho posledního ani nedokážu specifikovat, asi umřel hned při prvním útoku v pevnosti, ani nevím už. I přesto, že měli různé úbory, byl v tom zmatku chvílema problém herce rozeznat. Choreografie bitev tragická, nepřehledná a žádné samurajské umění nečekejte. Jen občas nějaké máchnutí mečem. Marně hledám pozitivum, asi jen to prostředí a jak se uměli herci od srdce zasmát. Ale viděl jsem o několik tříd lepší samurajské filmy a Sedm westernových statečných je lepší o parník. Tohle je spíš jen taková roztahaná černobílá nepřehledná groteska v hlavní roli se šaškem, který tam pobíhal s holým zadkem, jak orangutan v říji. Měl sice hodně hereckého talentu(Mifune), ale do toho filmu se některé ty výlevy vůbec nehodily. Slabých 40%

Pobřežní hlídka (2017)

Strašlivá blbost, která je ale občas i vtipná. Hlavně scéna v márnici pří prohlížení genitálií a focení, fakt jsem se zasmál. Nicméně ty dialogy? Nemělo to hlavu ani patu. Příšlo mi to jako scénář o 100 stránkách sesekanej do 20ti. ZaC Efron mi nikdy moc neseděl a tady je extrémně tragickej. Ty jeho nabubřelý kecy a chování jsou nesnesitelný, byť je to film. Ženský krásný, ale to se dalo čekat. Je to Baywatch a ty tam byly vždycky. 50% je strop

Duch žraloka (2013) (TV film) odpad!

Někdy si říkam, kdo vlastně dá zelenou k tomu, aby se v něčem podobným utopily prachy. To snad ani nemůže bejt dospělej člověk s normálním IQ

Velký (1988)

Tohle je takový velký náznak hereckého umění Toma Hankse, který to v následujících letech několikrát potvrdil. Prostě talent je talent. Průměrný film s průměrnými herci, ale zároveň nejlepším hercem své generace. 80%

47 metrů (2017)

Dobrá hudba, dobré podmořské záběry a docela strašidelná atmosféra. Tím jsem asi skončil. Neustálé vzdychání dvou nemyslících blbek, který se jedou na černo potápět ke žralokům, se opravdu nedalo poslouchat. Když odbočím mimo, tak vcelku obdivuju tyto rádoby herce a herečky, kteří se chtějí prosadit a kejvnou na role, kde ze sebe udělají úplný jelita. Já vím, že je to jen film, ve skutečnosti třeba takový jelita nebudou, ale v oblíbeném žánru(o žralocích zabijácích), který uvidí hodně lidí, jim to spíš uškodí. 50% za mou první větu.

Bohemian Rhapsody (2018)

Minulé století vyprodukovalo spoustu skvělých muzikantů, kteří se více či méně nesmazatelně zapsali do hudební historie. A Mercury byl určitě v první pětce těch, kteří tu hudbu ovlivnili nejvíc, takže životopisnej film byl jen otázkou času. O tom jakej byl člověk, jaký vedl život a co ho ten život stálo, nemá smysl nějak rozebírat. Prostě každý génius ve svém oboru má nějaké ty své démony a úchylky. Těch muzikantů, kteří umřeli předčasně je nespočet a těch rockových určitě nejvíc, protože ty jejich bohémské životy mimo pódium, byly většinou docela masakr. Každopádně tady hodnotím film a ten mě hodně oslovil. Rami Maleka jsem poprvé viděl v mnou docela kriticky hodnoceném filmu Need for Speed.  Ale to nebyla ani hlavní role a ani tam nedostal moc prostoru. Přesto, že jeho svlíkající odchod z firmy pobavil. Nicméně tohle je úplně jinej level! Po tom co předvedl a jak se do role vžil, byl Oscar oprávněný. A taky si myslím, že ani samotný perfekcionista Mercury, by na jeho výkonu nic špatného nenašel. Dávám 100% za zpracování filmu, bez nudných pasáží, dobrou hudbu, takřka autentické záběry a takřka autenticky ztělesněného FM v podání Ramiho Maleka.

Mrakodrap (2018)

K filmu mám několik poznatků. Jednak souhlasím s tím, co tady většina píše. Režisér a scénáristi se moc nenadřeli. Kombinace Smrtonosné pasti a legendárního katastrofáku Skleněné peklo vč. podobných dialogů v podání číňana z Temnýho rytíře - jsme dost nahoře, sem se oheň nikdy nedostane apod. bláboly. Běh, bitky, šplhání a skákání hlavního hrdiny s protézou, za to by se nestyděl ani Terry Fox. Ale asi by kompletní Rock v očích tvůrců filmu, byl moc silným soupeřem záporáků. A ten konec je nejvtipnější. Budova dvě hodiny v plamenech, pak dá dole od Vřískotu vyvinutější neherečka základní nastavení přes tablet a budova se zmátoří. Rock má teda lepší filmy, toto je bída. Pohádka pro nenáročné divactvo. Každopádně jako popcornovka postrádající kvalitu na zabití dvou hodin dostačující. 40%

Ovládací panel
6 bodů