BlackAngels

BlackAngels

okres Svitavy
Jsem snílek a milovník pohádek

3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Charlie: Všichni pejskové jdou do nebe (1989)

  Pohádka, která má v mém srdci již od malinka první místo. Neodpustím si uronit slzu, když se Charlie příjde rozloučit za svým pískletem... Dokonce i teď mi to dere do očí slzy. Krásnou atmosféru pohádce dodávají i písničky z čumáčků huňatých kuliček. A když si hladová štěňátka zpívají jak je krásný se rozdělit... musím se usmívat a být celá rozněžnělá :-)

 • poster

  Kouzelná romance (2007)

  Nádherná pohádka, na kterou se díváte očima a ona hladí vaše srdce...

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Film naplněný spoustou krásných přirovnání a citátů.... To je něco pro mě. Doufám, že jednou i já dokážu svým dětem dát takovou sílu. Tady se opravdu ukazuje, že máma... je prostě máma! Tom si mě tady získal na plný čáře. Když doveze Bubbově mámě peníze a ona mu řekne jestli není hlupák a on jí odpoví svou oblíbenou větou "pro hlupáka každý hloupý" A nehne při tom jedinou částečkou svého obličeje... Bože jak mě tohle dostává :-) a záběr jak sedí Forrest se svým synem a chytá ryby.... Jo!... Miluju ten film!

 • poster

  Svatý muž (1998)

  Filmek má pro mě opravdu velkou hloubku a myšlenku. Už jen příběh který vypráví 'G' o mořských hvězdicích se stal příběhem, který hodně často používám, prožívám a vyprávím ve svém životě. Myslím si, že film by si zasloužil daleko lepší hodnocení, ale to by musel být natočenej trochu jiným stylem. Takhle je to jen přihlouplá komedie s hoooooodně skrytou ale o to víc úžasnou myšlenkou. Troufnu si říct, že kdo hledá komedii tak tady se nepobaví a naopak kdo hledá drama... ten ho taky nenajde. Tohle dílo se musí brát s určitou nadsázkou a nadhledem a asi bez očekávání čehokoliv. Pak budete nadšeni stejně jako já.

 • poster

  Pošli to dál (2000)

  Konec filmu mě docela dostal, ale tak nějak mi přišlo, že to do filmu patřilo. Myšlenka malého chlapce na rozvětvující se strom takzvané pomoci někomu blízkému je úchvatným nápadem! Přála bych si to přenést do svého života. Někomu tak změnit život aby to mohl poslat dál ale.... nejsem malý dítě a nechci po tom všem umřít..., ale aspoň se snažím třeba když je na mě paní na poště hooodně nepříjemná se na ní na konci usmát, pěkně jí poděkovat a popřát pěkný zbytek dne. Třeba ten co příjde po mě bude místo odfláknutého pozdravu obdařen i jejím úsměvem. To je moje malé "pošli to dál" :-)

 • poster

  Sedm životů (2008)

  Sedm životů....,,,, sedm životů...,,, Životní role muže, o kterém pojednává film je jasná. Co vzal chce zase vrátit. Každý se se svými hříchy vyrovnává po svém. Nevím zda metoda Bena je tou správnou, ale je určitě tou metodou co nenechala jediné oko suché. Naprosto úchvatné ztvárnění filmu, kdy jsem při první scéně o Benovi smýšlela jako o hovadu co uráží bezdůvodně lidi a léčí si tak svoje mindráky, toto smýšlení se hned vzápětí otočí a Benovi fandím, chápu ho, pomáhám mu očima, obdivuji ho a nedá se jinak než říct, že ho i svým způsobem miluji. Když jsem tento film viděla poprvé bylo to po boku muže, který se brzo stane mým mužem pro celý život. Můžu vám říct, že tento film nás neuvěřitelným způsobem propojil a svedl na stejnou vlnu. Seděli jsme vedle sebe a já byla nejšťastnější ženou i přes smutné scény, protože sem se svých chlapem koukala na stejný film a ve stejné chvíli sem se s ním smála, ve stejné chvíli jsem měla slzy v očích, ve stejné chvíli jsem vypustila závěrečné vzdychnutí. Tento film je vytesán jak do mé paměti tak do mého srdce. A co víc je nádhernou vzpomínkou na čas kdy jsem byla naprosto spřáhnutá s pocity mého Figuska :-*

 • poster

  Zelená míle (1999)

  Jak vysvětlíte bohu, že jste nechali zemřít jeden z jeho zázraků? Možná se zdá být mentalita obrovského Johna trochu jednodušší, ale vemte si jen těch pár vět co John Coffey ve filmu řekne... Není v tom více moudrosti než někteří z nás dokážou říci za celý život v milionech slov? Pro mě je toto dílo filmovým klenotem, který mě i po stodvacátétřetí dokáže rozplakat.

 • poster

  Zloba - Královna černé magie (2014)

  Lidi jsou svině..... A tady se to podařilo krásně zakomponovat do naprosto emotivního a čarokrásného příběhu o mystické a překrásné Zlobilce. Když jsem se pohodlně posadila v kině a štvalo mě osvětlení, a pohled na plátno maličko ze strany, a šustění a křoupání popcornem a dalších milion maličkostí, ještě jsem ani zdaleka netušila, že po prvních snímcích filmu pro mě přestane tento svět existovat. Zlobilka si mě přitáhla k sobě do země pohádek a já spolu s ní dováděla se skřítky a užívala si magickou moc její překrásně země. Spolu s ní jsem vylétla vysoko nad mraky a cítila tu šílenou sílu a energii. A pak příjde takovej zhovadilec jako je člověk a vaši naprosto fantasticky navozenou mystery náladu hodí na kupu hnoje. A myslí, že se všichni postolicují z toho, že ho vidí. Bezcitná svinská existence co vidí jen sama sebe. Zlobilka rázem příjde o to nejkrásnější co měla, a to bylo její čisté srdce, které poprvé pocítí lidskou zradu v takovém rozsahu, že fyzická bolest je něčím co v tu chvíli nestojí ani za zmínění. Najednou celý film dostane pochmurnou atmosféru a vás to zatlačí do sedačky a donutí se zamyslet (aspoň některé), že nemusíte žít v pohádce aby jste trpěli stejně. Ale uplně stejně vás může zase rozzářit něco naprosto nečekaného. A tak již dospělou Zlobu pomalinku a polehounku rozehřívala láska malé holčičky, které nikdo neřekl, že by kmotřička nemusela být hodná. A říkat ani nemusel, protože kmotřička byla hodná jen na to zapomněla. Opět další zvrat filmu a zase se scény začínají víc prozařovat světlem a vaše duše zase plesá nad scenériemi, které jsou pastvou pro oči všech fantazírů. Zase jsem v ději a jsem ta holčička co má bahení koulovačku s baheňousy :-) Zase se nechávám stáhnou mystičností děje a jsem trvale upíchnutá na kino sedačce.Když Zloba zjistí, že jednala jen ze zaslepenosti a mstila se na nesprávné osobě, snaží se vše změnit, ale co jednou z pusy vypustila už zpátky nezatlačí ani párem volů a dokonce ani žádným kouzlem. Najednou Zloba naprosto změní význam pohádky co vám od malinka maminka vtloukala do hlavy. V okamžiku má slovo láska v tomhle filmu naprosto jiný význam. Já suším třetí litr dojmových slz a cítím se spokojeně. Co člověk posral spravila čistá láska. Všem bylo dáno po zásluhách co zasloužili a já mohu spokojeně opustit kino sál s hlavou v oblacích. Angelina nikdy nebyla má favoritka, spíš naopak. Nikdy jsem jí nemohla přijít na chuť. Ale tahle role je přesně ušitá právě na ní. Bylo vidět, že si užívala každičký moment stejně jako já. A nesmím zapomenout na věrného posluhovače, který dává filmu citlivý pohled svýma očima. Při bitvě v paláci kdy se mu Zloba snaží zachránit život (i sobě) a řekne "drakem buď" opět nenápadně utírám slzu. Těším se, až se budu moci do Zlobilčiny země znovu vrátit a užívat si jedinečnost dokonalých záběrů ze světa uloženého daleko za lidskou prohnilostí...

 • poster

  Raubíř Ralf (2012)

  Jedna pohádka obsahující tolik krásných myšlenek, že se skoro rovná Forestovi :-) nabídka mých top :-) "Je těžký milovat svůj flek, když vás kvůli němu nemá nikdo rád." nebo krásné heslo záporáků "Jsem zlej a to je dobrý. Nikdy nebudu dobrej a to není zlý. Nechci bejt nikým jiným, než kým jsem." nad kterým když se zamyslíte tak... ronila bych slzičky :-) . Ale je tu i spousta vtípků jako: "Cože? Neslyším tě. Smrdí ti z pusy tak, že se mi poblily uši" :-D . Jedna z nejúžasnějších novějších pohádek. Krásná představa jak se postavičky z oblíbených her schází na pokec :-) Perfektní nápad na to, jak ze záporáků udělat vlastně klaďase. A jak ve všem špatném uvidět něco krásného! Jo! vlastně teď když o téhle pohádce přemýšlím, zjistila jsem, že je to to poslední co mi chybí do mé topky deseti nej filmků. Je to jedna z pohádek,které budou BlackAngels a Figusek pouštět svým dětem a čučet na ně s nima :-)

 • poster

  Ďáblův advokát (1997)

  Dlouho, předlouho čekal tento film na mé hodnocení. A dnes se dočkal. Já když o tom přemýšlím naprosto do hloubky... načež, jak by mi řekl můj lásínek : o tom tak nesmím přemýšlet :-D Takže o tom nepřemýšlím a film si prostě užívám. Baví mě pozorovat Kevinuv velký vzestup a pak zase jeho tvrdý pád na čumák. Baví mě dialogy ve filmu. Uroním slzy při scéně v blázinci : "Kevine, miluji tě" žižiži a střípek v krku. Miluju větu "Hle, posílám vás jako ovce mezi vlky" Miluju Johnovu ďábelskou aroganci. Miluju jeho výraz, když Kevin udělá bum a nad uchem jeho hlavy můžete vidět co mu zrovna běží hlavou. Líbí se mi halušky krásné Mary Ann. Jo, prostě miluju tenhle film. Viděla jsem ho už hodněkrát a je pořád stejně dobrej jako poprvé. Proto do desítky mých nej rozhodně patří a patřit bude.