Timy68

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.8.2012  18:47
    127 hodin (2010)

Tak po projekci filmu jsem si myslela, že je to nejlepší film posledních pár let... Zanechalo to ve mně silný pocity a pro komentování jsem to v sobě musela nechat trochu uležet… Z omylu mě vyvedla až knížka. Já normálně nečtu, nemam ráda čtení, za celej život jsem přečetla od začátku do konce jen 4 knížky (z toho jedna, Jak jsme našli pejska, má asi 40 stran a každou stránku zabírá ze 3/4 obrázek a pod ním čtyři řádky textu, zbylé tři jsou knížky Glee), ale Between A Rock And A Hard Place jsem si musela přečíst. Zhltla jsem jí za dva dny a musím říct, že film oproti tomu vypadá jako špatná komedie. Ne že by nebyl kvalitní, to rozhodně je, ale oproti knížce vyvolává dojem, že to bylo všechno hrozně lehký: první den tesal do kamene, druhý den se snažil pomocí lan balvan nadzvednout, třetí den byl na dně s vodou, čtvrtý den mluvil sám se sebou, pátý den měl halušky a šestý den si uřízl ruku a šel za nosem, dokud nepotkal rodinu na výletě... a happy-end. Za to ve skutečnosti tesal Aron do kamene tři dny, zvednout kámen se snažil dva dny, mlátil do něj jinýma kamenama a po osvobození byla cesta za záchranou stokrát těžší než ve filmu, kde to vypadá, že byl plnej energie, ušel kousek a potkal rodinu. Kdo nečetl knihu se s filmovým zpracováním spokojí, ale kdyby všichni, co viděli film, četli knížku, hodnocení by bylo mnohem nižší. Ale to pořád nemění nic na tom, že film stojí za zkouknutí.

• 20.8.2012  12:29

Na 28 Days Later to nemá, ale mě to vyhovuje tak, jak to je. Lekaček tam je sice málo, ale to vynahradí propracovaná akce a skvěle namaskovaní zombie. Jeremy Renner v, jím snad oblíbené, roli odstřelovače (Thor, S.W.A.T, Avengers - pořád musí nekoho zabíjet, jinak ho snad ani neznám) Lehce nadprůměrný zombie horor: 65%

• 12.8.2012  13:57
    50/50 (2011)

Tak proti tomuhle filmu nic nemám. Parádní hlášky namixovaný s napětím a humorem ve filmu, kde hlavní roli hraje chlap s rakovinou. Nejednou jsem tahala kapesník nebo se válela pod stolem smíchy. Odvaha natočit takovej film. Odvaha která stála za ten risk. 100%

• 11.8.2012  17:50

Nejdřív ze všeho musim říct, že Zooey je fakt talentovaná. Na tenhle film jsem se vlastně koukala jen kvůli ní. A kromě jejího výkonu pár zábavných scén jsem z toho nic neměla. 500 Days of Summer se snaží dodat zajímavost přeskakováním mezi dobou 'spolu' a 'rozhádaní'. A to mě na tom nejvíc štvalo, působilo to na mě neuspořádaně (střih - jsme spolu/střih - hádáme se/střih - odešla...). No a Joseph... Ten většinu filmu vypadal jak sťatej, a když ne, tak měl vlasy 'upravený' jako by právě vstal z postele. Záměr udělat tuhle romantickou komedii 'neromanticou' se rozhodně povedl (určitě bych to neházela do škatulky s ostatníma americkými romantikuš komediemi) Rozporuplný pocity to ve mě nechalo... Dala bych i 80%, ale hodně věcí mi na tom vadí... Zlatá střední cesta.

• 2.8.2012  19:10
    96 hodin (2008)

Papá se vydá hledat svoji unesenou dceru do Evropy. A to teprv začíná akce ! Parádní výkon Liama Neesona jen podtrhuje skvělé akční scény, které by nikdo nezahrál líp. Jen opravdu škoda toho konce, ten mohl být míň... Hollywoodskej... 95%

• 2.8.2012  18:52

Tohle je prostě můj oblíbený druh zábavy - švihlá komedie, kterou musím brát s trochou nadsázky. The Addams Family/2, na to mi nikdo nesmí šáhnout. To je film se vším: skvělé herecké výkony, sranda až za hrob, sem tam trochu té morbidnosti a spoustu dalšího. 'Jak dlouho jsme spolu netančili ?' 'Ó Gomézi. Hodiny!' Přesně podle mýho gusta. Film, kerý mě nikdy neomrzí. 10/10

• 2.8.2012  18:55

Addamsovci se vrací s neméně zábavnou a hororovou podívanou, jako byla ta první. Tentokrát je ale rodinka o něco rozrostlejší. A jelikož ho jeho straší sourozenci mezi sebe nevezmou, pokračování ságy Addamsovcou je hlavně o té mladší generaci, plné bláznivých nápadů a nemizící dětské energii. To za to stojí. *****

• 26.6.2013  11:46

Já jsem věděla, že na konci všichni umřou. To byl ale hloupej seriál... Jediný, co mě donutilo dokoukat první sérii byl Tate, kterej nebyl nijak hezkej, ale tak ukrutně záhadnej, až byl svým způspbem přitažlivej. Snažila jsem se hodně dlouho, ale nemůžu najít vhodný přídavný jméno, který by moje pocity vystihlo. Přemýšlela jsem i o tom, že si znovu přečtu 50 odstínů šedi, tam bych ho možná našla, protože asi tak, jak působí Christian Gray na Anastasii, tak nějak působil Tate na mě. První polovina byla super - děsivá, strašidelná, mělo to hlavu a patu. Ale zbytek byl přesný opak. Jako bych začala koukat na jinej seriál. Děs běs. Děj horší než telenovela, ještě víc zamotaný a do předposledního dílu se to zamotávalo víc a víc, až jsem si říkala, jak to všechno chtěj za jeden díl rozlosknout. Konec ? O tom ani nemluvim. Prostě všichni umřeli, jak se dalo očekávat. A žili štastně až do konce světa. Jediný, co na posledním dílu stálo za to byla scéna ve sklepě, kdy povedená rodinka Harmonových chtěla vyhnat nové obyvatele domu, a Viv rozpárala Benovi břicho a on jí zastřelil, to jsem se nasmála. Moje hodnocení seriálu jako takového je na 2*, jednu hvězdu dám Tateovi a další půl hvězdičky patří všem ostatním hecům, kteří byli excelentní (hlavně Constance), a kteří povznesli tuhle pitomost o stupínek výš.

• 18.5.2012  19:38
    Avengers (2012)

Premiéru Avengers jsem nemohla zmeškat. Celý týden jsem se na ni těšila, a musím říct, že mě to velmi mile překvapilo. Ani jsem vlastně nevěděla, co od toho mám čekat. Film jsem chtěla vidět hlavně kvůli Iron Manovi, a Robertu Downey Jr., samozřejmě :) Podle mě byla skoro každá vtipná scénka založená na lhostejnosti Tonyho Starka. Ale i přesto, nebo právě proto, se mi to tolik líbilo. Tony prostě válel, jako vždy :) Bylo to vtipné, chytlavé a hlavně napínavé od začátku do konce. Takhle si představuju pořádnej akční trhák, přesně podle mých představ. Každá akční scéna, při které mi lítaly kusy budov a i samotní Avengers až k obličeji mě zařezala do sedačky, což se mi dlouho nestalo. A i když už tomu tak není, po čtyřech dnech promítání v kině byli Avengers na 12. pozici mezi nejlepšími filmy, tak to o něčem vypovídá :) 1000000%

• 21.5.2012  14:54
    Big Brother (TV pořad) (2005)

Nikdy jsem se na to nekoukala a dobře vím proč. Díky bohu to mělo jen jednu 'sérii', ne jako ten stejně pitomej pořad Česko hledá superstar a tak podobně...

• 9.8.2012  18:31

Tak jsem se těšila, co to bude za prvotřídní roadshow a takový zklamání... Vtipy byly skvělý, hlášky taky, ale převládaly tam spíš nudný části, který byly opravdu nezáživný. Ta vulgarita nebo nekorektnost mi nevadila. A naštěstí pro mě tam nebylo ani moc těch typických Carreyovských xichtů a dementních pohybů. To už jsem se víc bavila u RDj a jeho Deadline. 60%

• 26.8.2012  19:21

Na tomhle filmu je pěkně vidět, jak velcí herci (Kutcher, Raynolds, Roday...) začínali od NULY. Hvězdička patří jejich výkonům. Něco jako Holky to chtěj taky (=blbost na entou)

• 1.7.2012  21:25

Sama od sebe bych se na tenhle film asi nikdy nepodívala. A taky vim proč. Rozhodně musim ocenit snahu a sílu, kterou musel režisér vynaložit v té době na natočení filmu, u kterého by dneska stačilo 'jen' pár milionů a počítač s programem na vytvoření počítačových animací. Ale mě tenhle film prostě nic neříká. Asi už jsem zkažená dnešní dobou, ale i u toho Jurskýho parku jsem se bála víc... Tenhle film ve mě prostě nezanehal vůbec žádný pocit.

• 24.8.2012  14:31

Nemám ráda filmy, které balancují na hranici reality a absurdnosti. Ale tenhle film je daleké míle od hranice, bohužel na straně nereálnosti. Kluk, kterého poslocuhá CELÁ škola ?! To je musel zhypnotizovat, ne ? Na tomhle filmu se mi jen potvrzuje, že každý máme jiný vkus. Hodnocení 72% mě víc než překvapilo. Průměrná komedie, která se dá jednoznačně přiřadit k těm ukecaným, bez pořádného základu a s nudným scénářem. Nepochopitelná role RDj, kterého doufám už nikdy takhle neuvidíme, i když se jí zmocnil na výbornou, a obsazení ostatních rolí, o tom ani nemluvim. Nesympatičtí teenageři, kteří nevědí co se životem... Nejsou tři hvězdičky jako tři hvězdičky - ta třetí v mém hodnocení prolezla s pořádně odřenýma ouškama. 30%

• 3.8.2012  16:39
    Comeback (TV seriál) (2008)

Další snaha českých tvůrců o 'sitcom'. Dejdara nemusím, takže to je první věc, která mě hned odradí. Když už jsem se ale na nějakej ten díl koukla, tak je to ještě horší, než jsem myslela. Občasné záblesky vtipu jsou opravdu jen občasné a když už, tak jsou většinou dětinské nebo ohrané. 10%

• 6.8.2012  20:59
    Cry-Baby (1990)

'Electricity makes me insane.' 'Why, Cry-Baby, why ?' 'Electricity killed my parents !' 'They died in electricity chair ?!' 'That's right, Allison. My father was alphabet bomber. He may been crazy but he was my pap. Only one I've ever had.' 'My God, I've heard about the alphabet bomber. Bomb's exploding in the airport and the Barbra shop and....' 'That's right. In alphabetical order. Car wash, drug store. I used to lay in my crib and hear him screaming asleep: A, B, C, D, E, F, G...' :-DDDD Nějak se mi to vymklo z rukou. Myslím, že to začalo, když jsem byla v kině na Dark Shadows a doma se koukala pořád dokola na Ranga s tit. Prostě jsem zjistila, že JD je fakt talent. A takhle dobře jsem se dlouho nepobavila. Prostě praštěná hudební komedie z dob Elvise s debilníma hláškama, u kterých se ale nedá nesmát. Škoda jen tý scény v soudní síni (rodiče, skrz který promlouvá bůh...), tu bych vystříhla a seskartovala. Umírala jsem u toho Johnnyho xichtění a jak byl strašně vážnej, když byl naštvanej :-D

• 15.5.2012  17:02
    Diktátor (2012)

Nejradši bych dala odpad! nebo maximálně *, ale z nějakýho důvodu nemůžu... Stejně jako to nemůžu zaškatulkovat do krabice s 'praštěnýma komediema', který se snaží vypadat vtipně jen se scénami o sexu a nechutnostech (porod paní v obchodu...), ale zase na druhou stranu je to nabytý vtipem a hláškama, u kterých jsem se nasmála ('I'll be back with help. JK. Just kidding !' :-DD) Diktátor má hlavu a patu a hlavně kloubný a zajímavý děj, který mě nutil dokoukat to. Škoda několika scén, které tam být nemuseli. 80%

• 6.8.2012  18:16
    District 9 (2009)

Mimozemšťani se s námi (alespoň jednou) nechtějí hádat, ale kamarádit. My jsme ale tak blbý, že to nevidíme a znepřátelíme si je. Proto se jeden agent (nechtěně) převtělí do mimíka a o zábavu je postaráno. Dějově poutavý film, kterému nechybí pořádná dávka akce, napětí ani sci-fi žánru. Filmů s mimozemšťany už to bylo víc než dost, ale tenhle se dá, jako jeden z mála, zařadit mezi ty opravdu povedené. 85%

• 12.6.2012  13:54

No... Akce, které je tam požehnaně, je za *****, ale ta 'misteriózní část' mi tam nesedí. Tu bych vystřihla a nahradila něčím... Čímkoliv, jen aby tam nebyla. Dál ani nevim, co k tomu dodat. Typický napínavý akčňák s překvapivým koncem. Zajímavé, co všechno dokážou režiséři a scénáristi vymyslet, aby akční film byl ještě akčnější a krvavější, a přitom u toho nezabít ani jednoho hrdinu (uříznutá kůže na hlavě, rozseknutá ruka…)

• 2.6.2012  14:43
    Démon pomsty (TV film) (2006)

Jednu hvězdičku musím dát za občasné napínavé scény, u kterých jsem se bála jen proto, že jsem byla sama doma. Jinak odfláknutý film, který bych nazvala spíš jako 'Pohádka pro zlobivé děti, které potřebují zchladit'

• 2.6.2012  14:48

Dávám o hvězdičku víc než prvnímu dílu jen díky lepšímu hereckému obsazení, zajímavějšímu ději a lepší propracovanosti.

• 23.8.2012  10:55
    Feťáci (1987)

Tak jsem si pro porovnání přečetla i knížku a můžu říct, že film je proti tomu zlatý důl. Horko těžko jsem si zvykala na nepřehledně napsanou knihu, jak jsem pozdějc zjistila - autorovu vůbec první, kde zajímavý a napínavý byl jen konec. Režisér si půjčil jen kostru předlohy, všechno okolo je úplně o něčem jinym. Ale rozhodně je film záživnější. Knížka je suchá, o ničem, film je zaměřenej na tři hlavní postavy. Uznávám, že sice taky občas pokulhává, ale celkově to diváka vtáhne do děje. A konec - ten jsem vbec nečekala takový, jaký je. 90%

• 21.5.2012  14:48

Omlouvám se všem, kteří budou na mé hodnocení znechuceně koukat s myšlenkou, jak jsem jen mohla dát až 2** Ale prostě ty hemzy Carmen a neustálý zazdívání Roberta někdy opravdu stojí za to občasný zkouknutí :-D 'Róbert, ja to vidím rozmazane !' 'Musíš si nasadiť okuliare, toto je 3D televízor.' 'Stále to vidím rozmazane !' 'Ale 3D okuliare, nie slnečné' :DD Nikdy nepochopim, proč všude chodí Carmen na 10-ti cm podpatcích... Proč si třeba do tašky nehodí blbý žabky, který by jí zabrali minimum místa, kdyby jí náhodou bolely nohy. A pak se vymlouvá, že nevěděla, že budou tolik chodit. Prostě bloncka...

• 1.6.2012  14:18

Musím souhlasit s většinou tady. Naprostá hovadina, která ale má něco do sebe. A to hlavně díky hláškám. Pobavila jsem se, ale že bych na to mohla koukat víckrát, to už ne. 'Co tam mam já ?' 'Vole. A jak vypadá to moje ?' 'Dobrý, a co tam mam já ?' 'Vole. A jak vypadá to moje ?' 'Dobrý. A co tam mam já ?' ... :D

• 4.8.2012  19:21

V porovnání s J. Timberlakem a Milou Kunis je to dost slabé. Titul 'Hlavně nezávazně' je trochu mimo mísu, protože už od začátku bylo jasný, že Ashton to bude brát závazně. Pár vtipných scén tam bylo, ale jinak to nemělo vůbec šťávu. Taková normální Hollywoodská komedie, která s nepovedla tak, jak by měla. Scény s fotříkem byly až moc přehnaný tím, jak se snažily být vtipný (dost mi to připomíná ty komedie, které se snažej být vtipný jen tak, že se tam pořád nadává a mluví o sexu) a hlavní postavy se chovaly jako děti (hlavně Natalie). Ale co mě opravdu dosalo - Period Mix :-DD Z toho jsem umírala: I keep bleeding, keep, keep bleeding love. I keep bleeding, I keep bleeding love... :-D

• 21.5.2012  14:52
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Ne, ne, ne a ne. Asi je to hloupost psát svůj názor, když jsem viděla celkem asi jen 2 minuty samotné reality-show, a to jen když jsem přepínala kanály a hledala, co kde hrajou, ale tahle zavrženíhodná hovadina mě neskutečně odpuzuje už jen z ukázek ,a to je co říct. Ne, děkuji.

• 8.12.2012  12:10
    Hotel Rwanda (2004)

Zrovna pred par dny jsem docetla knizku od jedne Tutsijske zeny, ktera genocidu ve Rwande prezila jen diky tomu, ze se cele tri mesice schovavala s dalsima osmi zenama v male koupelne, kam se sotva vsechny vesly, v dome Hutujskehi kneze. Knizka sice nebyla na cteni zadna slava, ale samotna genocida me zaujala (ne kvuli tomu vsemu zabijeni, ale kvuli tomu, ze jsem dosud nevedela, ze se po druhe svetove jeste nejaka takova ohavnost moha stat). No a dneska jsem narazila na Hotel Rwanda, tak snad to bude tak dobre, jak to vypada a ja se budu moct jeste necemu priucit, i kdyz to je o lidskem hyenismu... Nevim, jestli je tenhle film podle skutecnosti, protoze podle toho, co jsem cetla, tak kdyz se schovavali Tutsiove po stovkach v kostelech Hutuove tam vpadli a vsechny je rozsekali, tak jak se mohlo v hotelu schovavat dvanacet Tutsiu, to mi hlava nebere... Alespon to pro zmenu uvidim v jine, nez jen psane forme

• 27.5.2012  20:02
    Interview s masovým vrahem (TV film) (2008)

I když tady často čtu, že je Arthur jeden z nejznámějších masových vrahů vůbec, přiznám se, že jsem to jméno slyšela poprvé, když jsem asi před dvěma lety narazila náhodou na tento dokument v telce s mým bratrancem. Nebýt jeho, tak se na to ani nekoukám, ale jeho to zaujalo, a nic lepšího stejně nehráli, tak proč ne. A musím říct, že to ve mně zanechalo silný dojem. Já si obvykle věty, které zazní ve filmech nepamatuju, ale jeho příběh se mi vryl do hlavy hned napoprvé a to je co říct. Dokumenty jsou většinou o nudných věcech, ale tenhle je jeden z těch, které mě zaujali a od kterého jsem neodtrhla oči od začátku do konce. Ale opravdu by mě zajímalo, jak to bylo s těmi dětmi. To už se ale asi nikdy nikdo nedozví... Pozoruhodná a zároveň strhující spověď s mnoha překvapeními (aspoň pro mě)

• 9.5.2013  15:46
    Iron Man 3 (2013)

Nejlepší Iron Man ze všech. Doufám, že už žádná čtyřka nebude, protože takhle nějak si představuju vrcholnej konec jakýkoliv trilogie - třetí díl, kterej ve všech směrech předčí dva předchozí díly. A navíc konec filmu další pokračování ani nedovoluje, to už by byla asi pěkná hovadina... Je vidět rozdíl mezi tím, když Shane Black jen pomáhá s vtipnými dialogy a když rovnou režíruje celej film. Sršilo to vtipem ('Kde máš mámu a tátu ?' 'Máma už šla do baru a táta šel podat tiket na poštu. Asi vyhrál, už je šest let včudu' :-DD). Až mi bylo blbý, jak jsem se jako jediná v kině smála každýmu vtipu ještě deset minut (to obvykle dělávam, když je film s mým oblíbenym hercem:). Mandarin neměl chybu ! :-D ('Kde je Pepper ?' 'Žádnýho Peppera neznám. Ole, ole, ole...!' :D) Novinka v podobě samooblíkání bez pomoci robotických paží Jarvise byla super oživením a celýmu filmu to dalo jakousi novou úroveň (Tony mohl z výšky sto metrů skočit do nikam a cestou se zavřel do obleku - bomba!). Akce byla nabušená akcí i vtipem - lepší spojení v kinematografii bych hledala marně. Na chvíli jsem ztratila dech, když Pepper spadla dolů do ohně. A přesně to mám ráda, že se vyděsim, i když je jasný, že jí Tony zachrání. Robert Downey Jr. je jeden z mých opravdu nej herců a jako Iron Mana si nedokážu představit nikoho jinýho (letos byl spešl sexy v IM 3:). I když... trochu mě zklamala zápletka s Mandarinem, že to byl jen herec a skutečnej atentátník byl Killian... Z toho jsem byla popravdě dost zmatená. Nechápala jsem, že takovej tydýt, jako byl ten herec, dokáže zahrát tak dobře nějakýho Stánskýho maniaka. I když přes ten konec, jakej to mělo, si neumim představit, co bude dělat Tony v Avangerech dvojce... Nechám se překvapit. Pro mě byl IM 3 rozhodně nej nej nej nej nej !

• 7.8.2012  17:46

Tak to byl nářez. Snímek o tom, jak by se nemělo počít dítě - jen kvůli dárcovství pro nemocnou dceru, neboť vám to jednoho dne oplatí. A to teprv budete zírat. Celý film se neskutečně táhnul. A to nic ve zlém, jen když řekli, že Kate brzy umře, tak jsem myslela, že za chvíli uvidím běžet tiulky a ona teprv 50. minuta ?! Dějově napínavý a poutavý film, u kterého nejednou ukápne slza. Cameron Diaz v roli matky, která je příliš tvrdohlavá a zaslepená snahou vybojovat pro své dítě zdraví, nedokáže slyšet pravdu, že už se jí to nepovede - to je u ní novinka a já to jen vítám. Ohromující výkon Abigail, Cameron i Sofie, ale mužská část rodiny mi přišla taková ospalá, nudná... Prostě tohle byla ženská hra, chlapi se tam jen motali. Hudba bez debat skvělá. 90%

<< předchozí 1 2 3 4