Timy68

Timy68

1 bod

• 7.8.2012  21:32
    Znovu 17 (2009)

Jeminkote proč já jsem ztrácela čas koukáním na slaďouše Zaca ?! Zvídavost je svině... Nevyužitá šance na dobrý film. Nápad je sice ohraný (vracení do minulosti za účelem pozměnění budoucnosti...), ale i když na jeden námět existuje několik filmů, nic tomu nebrání, aby byl dobrý. Tomuhle filmu brání slabý scénář, který nevyužil potenciálu... A proboha, to ten Zac neumí opravdu nic jiného než hrát basket ? Proto všude hraje basket ? To už je trapný a celkový dojem filmu stahuje pěkně ke dnu... Občasné záblesky vtipu mě pokaždé vzbudily z nekonečného dřímání. Cítila jsem se víc jako Šípková růženka než zaujatý divák. 50%

• 7.8.2012  21:25

Nemastná neslaná komedie určená spíš pro děti, aby se jim rozvinula představivost. Tentokrát tomu nepomohl ani Adam Sandler. Káždé večerní vyprávění hned předem řeklo, co se stane další den, takže nebylo nic, co by mohlo překvapit. I proto scény, které by jinak byly vtipné působily lacině a vtipu tam pak zbyla hrstka. Škoda... 50%

• 7.8.2012  21:14

'Tati ? Nechápu, žes kouřil. A pil. A byl taková děvka.' Milý překvapení. Dlouho jsem neviděla romantickou komedii, která by nebyla zakonzervovaná. Zábavná romantickou komedie ve stylu pohádka na dobrou noc. Skvělé herecké obsazení. Chvílema trochu pokulhával scénář. Proto je pro mě těžký to pořádně ohodnotit. Sice jsem se chvílema nudila, ale celkový dojem byl mnohem lepší než u typických romantických fimech... Abigail to tam mile oživila - malá, ale chytrá slečna, která musí všechno vědět a vždycky mít poslední slovo. Co se týče politiky - kdyby tam nebyla, byla by to jen další nudná Hollywoodská romantická komedie s tím typickým scénářem. Aspoň to tentokrát bylo i trochu o něčem jiném. * * * *

• 7.8.2012  17:46

Tak to byl nářez. Snímek o tom, jak by se nemělo počít dítě - jen kvůli dárcovství pro nemocnou dceru, neboť vám to jednoho dne oplatí. A to teprv budete zírat. Celý film se neskutečně táhnul. A to nic ve zlém, jen když řekli, že Kate brzy umře, tak jsem myslela, že za chvíli uvidím běžet tiulky a ona teprv 50. minuta ?! Dějově napínavý a poutavý film, u kterého nejednou ukápne slza. Cameron Diaz v roli matky, která je příliš tvrdohlavá a zaslepená snahou vybojovat pro své dítě zdraví, nedokáže slyšet pravdu, že už se jí to nepovede - to je u ní novinka a já to jen vítám. Ohromující výkon Abigail, Cameron i Sofie, ale mužská část rodiny mi přišla taková ospalá, nudná... Prostě tohle byla ženská hra, chlapi se tam jen motali. Hudba bez debat skvělá. 90%

• 7.8.2012  13:36

Když vynechám tu naivitu a nesmyslnost v podobě: 'Žijeme na ostrově, jednou za čas nám lodí přivezou nutné věci...', což je uplně mimo moje chápání, tak se musí nechat, že akce mě bavila a zaujala. Hned od začátku je film nezajímavý a nepochopitelný. Děj chvílema pokulhává a ke konci to je už na usnutí. Nad vodou to drží už snad jen Abigail Breslin. **

• 6.8.2012  20:59
    Cry-Baby (1990)

'Electricity makes me insane.' 'Why, Cry-Baby, why ?' 'Electricity killed my parents !' 'They died in electricity chair ?!' 'That's right, Allison. My father was alphabet bomber. He may been crazy but he was my pap. Only one I've ever had.' 'My God, I've heard about the alphabet bomber. Bomb's exploding in the airport and the Barbra shop and....' 'That's right. In alphabetical order. Car wash, drug store. I used to lay in my crib and hear him screaming asleep: A, B, C, D, E, F, G...' :-DDDD Nějak se mi to vymklo z rukou. Myslím, že to začalo, když jsem byla v kině na Dark Shadows a doma se koukala pořád dokola na Ranga s tit. Prostě jsem zjistila, že JD je fakt talent. A takhle dobře jsem se dlouho nepobavila. Prostě praštěná hudební komedie z dob Elvise s debilníma hláškama, u kterých se ale nedá nesmát. Škoda jen tý scény v soudní síni (rodiče, skrz který promlouvá bůh...), tu bych vystříhla a seskartovala. Umírala jsem u toho Johnnyho xichtění a jak byl strašně vážnej, když byl naštvanej :-D

• 6.8.2012  18:35

Akční komedie jako dělaná na nudný páteční večer, kdy už fakt nevíte, co si pustit. Cameron Diaz byla chvílema jako by spadla z Marsu, chudinka nevěděla jak se vůbec drží pistole, a na tom jsem se, světe div se, pěkně pobavila. Nestává se často, že by mě upoutal film s Tomem Cruisem, ale tentokrát se mu to povedlo. Akční komedie, která sice chvílema pokulhává a nudí, ale za to nám to oplácí ve vtipně akčních scénách, má ode mě 3 a půl *

• 6.8.2012  18:27

Steven Spielberg to s mimozemšťany umí. Toma Cruise zrovna dvakrát nemusim, ale v tomhle filmu jsem mu uplně věřila, že je to Ray a ne Tom. Všichni hlavní hrdinové do toho dali všechno co mohli a když se k jejich výkonům přidá parádní sci-fi námět (včetně vypracované grafiky), dějově nabytý, napínavý a zajímavý scénář... Není co dodat. Jeden z mála filmů, na které se můžu dívat dokola a nikdy mě to neomrzí. * * * * *

• 6.8.2012  18:20

Co si budeme povídat. Enemy Mine je dneska už kultovní, ale přeci jen nadčasový, snímek, který by v dnešní době nadchnul kde koho. Tenhle film beru jako předskokana dnešních sci-fi filmů, hlavně taky díky tomu, jakou má na svůj věk výbornou grafiku.

• 6.8.2012  18:16
    District 9 (2009)

Mimozemšťani se s námi (alespoň jednou) nechtějí hádat, ale kamarádit. My jsme ale tak blbý, že to nevidíme a znepřátelíme si je. Proto se jeden agent (nechtěně) převtělí do mimíka a o zábavu je postaráno. Dějově poutavý film, kterému nechybí pořádná dávka akce, napětí ani sci-fi žánru. Filmů s mimozemšťany už to bylo víc než dost, ale tenhle se dá, jako jeden z mála, zařadit mezi ty opravdu povedené. 85%

• 6.8.2012  18:08

'Potřebuju loď.' 'To je tak šest tisíc. Na to nemáme.' 'Hele, udělal jsem co jste chtěli. To mám teď vzít Trafikanta na projížďku v gumový kachničce ?' :-DD Netradiční mafiánský film, ve kterém se jedná hlavně o zařazení 'nováčka' Donnieho do mafie. Takže žádná velká akce se nekonala. Ale v tomhle filmu to ani vůbec nevadilo. Když začala první pořádná střílečka, bylo už 3/4 filmu za mnou a já si sotva uvědomovala, že do tý doby to bylo jen o tlachání a tlachání. To asi i díky neskutečně oddanému mafiánovi Leftymu, který byl oddaný přítel (i když jsem celou dobu čekala, kdy se z něj vyklube hajzlík. Nedočkala jsem se:) a nedoceněný člen mafie, a skvělému výkonu Donnieho, jako Leftyho chráněnce, jsem nevyhledávala pořádnou akci. JD a Al Pacino odvedli skvělou práci. Celou dobu jsem se nemohla hnout od obrazovky a doslova jsem žrala každý jejich slovo. Smála jsem se i tomu, co asi nemělo působit vtipně, ale když se zažeru do skvělého filmu, tak to občas dělám... '(...) Benjamin Ruggiero, a.k.a Lefty, a.k.a Lefty bouchačka, a.k.a Lefty dvě bouchačky...' :-D

• 5.8.2012  14:29

A máme tu znova naší oblíbenou nenormální dvojici Simon Pegg a Nick Frost. Kdo mohl čekat špatnou komedii ? Oni dva umí spolu udělat z každýho filmu trhák. A o tomhle to platí dvojnásob. Nával vtipných hlášek a akce vás nenechá v klidu. Myslím, že titul mluví za vše.

• 5.8.2012  14:22

Zombie komedie, která má od každého něco - akce, zábava, zombie, střílení, natvrdlý hlavní hrdiny, atd. Začátek vypadá moc slibně, ale jak se na scéně objeví zombie, nějak se vytrácí humor. Shaun of the Dead bych rozdělila na dvě části: první část - komedie o tom, jak se jeden znuděný chlapík 21. století snaží získat zpět svojí lásku. Docela ujde, nemůžu říct, že bych zůstala chladná a nesmála se. 2. část - akční komedie o zombie, která se snaží vypadat hororově, i když jí to moc nejde. Hororu je tam opravdu minimum. Pár lidí zavřených v hospodě obklíčenou zombie. Šlo tam spíš o to, jestli se dřív nepozabíjej mezi sebou než o to, jak se dostat ze spárů krvelačných zombie. A pa najednou střih - jsou venku. Střih - jsou zachráněni vojáky. Střih - '6 months later'. Kdyby druhá polovina přidala na akci a neodehrávala se jenom v hospodě, byl by to perfektní film. 70%

• 5.8.2012  14:01

Průměrná americká komedie o tom, jak nevychovávat dítě a o tom, jak se rychle dostat k balíku peněz. Pár nudných chvil tam bylo, ale ty mi vynahradila pořádná dávka humoru a akce mezi nimi. Jennifer Love Hewitt tomu dala pěkný šmrnc, za to její máti mi byla pěkně nesympatická. 3 a půl *

• 5.8.2012  11:17
    Pád do tmy (2005)

Bála jsem se toho, že to bude jen psycho o ničem, plný uječenejch ženskejch, ale mile mě to překvapilo. Začátek byl pěkně napínavej a celou dobu mě držel v nejistotě, co se stane. Akce byla parádní. Kdo by řekl, že takový křehý dámy se změní v bojující zvířata. Trochu mě zklamal konec. Doufala jsem, že hlavní hrdinka přežije, ale byl to zase jeden z konců 'Domysli si sám'. Díky časté předvídatelnosti a konci dávám 75%

• 4.8.2012  19:43
    Závrať (2009)

Tak jsem se po dlouhé době rozhodla postrašit se hororem v televizi. A na co nenarazím - Karin a její kouzelná čelovka. Přepla jsem to zrovna ze začátku, kdy pršelo a všichni hledali nějakýho týpka, a to, že jednu scénu dvacetkrát sestříhaj a v každym střihu se střídá to, že Karin má a nemá čelovku na hlavě, mě přivedlo spíš k smíchu než děsu. Následující scéna byla taky o ničem (všude tma a slyšíte jen Karin, jak vzdychá) mě donutila jít spát. * za, asi nechtěný, humor.

• 4.8.2012  19:34

Na začátek musím dát ***** tomu, kdo tak perfektně vybíral hudbu. Hned na začátku moje nejoblíbenější písnička od Bruna Marse - trefa do černýho. Plus ještě Train a Jupm od Kriss Kross, to jsou prostě moje písničky... I když... Dalo mi to trochu mylnou naději, že to bude perfektní film. Rozhodně lepší podívaná než Hlavně nezávazně. Vtipnější, akčnější a zábavnější. K perfektnosti to má daleko hlavně kvůli překypující naivitě, ale stálo to za to. 80%

• 4.8.2012  19:21

V porovnání s J. Timberlakem a Milou Kunis je to dost slabé. Titul 'Hlavně nezávazně' je trochu mimo mísu, protože už od začátku bylo jasný, že Ashton to bude brát závazně. Pár vtipných scén tam bylo, ale jinak to nemělo vůbec šťávu. Taková normální Hollywoodská komedie, která s nepovedla tak, jak by měla. Scény s fotříkem byly až moc přehnaný tím, jak se snažily být vtipný (dost mi to připomíná ty komedie, které se snažej být vtipný jen tak, že se tam pořád nadává a mluví o sexu) a hlavní postavy se chovaly jako děti (hlavně Natalie). Ale co mě opravdu dosalo - Period Mix :-DD Z toho jsem umírala: I keep bleeding, keep, keep bleeding love. I keep bleeding, I keep bleeding love... :-D

• 3.8.2012  16:47

'Zkus mě rozesmát' je trochu přeceněnej název, když to člověk bere jako dvojsmysl. Adam Sandler a Jennifer Aniston mě zkusili rozesmát v typické hollywooské romantikuš komedii a povedlo se. Některé scény poněkud nudnější, ale když šlo do tuhýho a rýsovala se nějaká ta vtipná scénka, tak to stálo za to. 90%

• 3.8.2012  16:43
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Dřív mě to vůbec nebralo. Banda dospěláků, který se chovaj jako děti... Ale teď mi nevadí si odpoledne zapnout telku, abych se na nějakej ten díl koukla. Demence (s prominutím), nevyspělost a naivita herců dokáže dokromady vykouzlit opravdu parádní show. Podle mě rozhodně nejlepší sitcom vůbec. I když sitcom není zrovna můj šálek kávy. 90%

• 3.8.2012  16:39
    Comeback (TV seriál) (2008)

Další snaha českých tvůrců o 'sitcom'. Dejdara nemusím, takže to je první věc, která mě hned odradí. Když už jsem se ale na nějakej ten díl koukla, tak je to ještě horší, než jsem myslela. Občasné záblesky vtipu jsou opravdu jen občasné a když už, tak jsou většinou dětinské nebo ohrané. 10%

• 3.8.2012  16:35
    Tak fajn (2012)

Účastníci zájezdu trochu hloupěji jako muzikál ? Nuda. Bez děje a proboha: muzikál ?! To opravdu radši nechte americkým kolegům.

• 3.8.2012  16:29
    Poslední výkřik (2012)

Škoda řeči. Krimi ? Možná. Ale horor ani omylem. Bála jsem se jen jedinýho - že nakonec nezabijou Bartošovou. Kdyby dali do HR aspoň nekoho lepšího, tak beru, ale tohle...I s tim Šmajdou to byl trochu přehmat.

• 3.8.2012  16:25
    Thor (2011)

Jsem sklamaná i překvapená zároveň... Pod megafilmem se vznešeným názvem jako je 'Thor' jsem si představovala film plný bitev, kterých jsem se dočkala nakonec jen dvou (a to ještě tak blbě - na začátku a na konci), ale na druhou stranu jsem nečekala takovou dávku zábavy, až mi slzy tekly po tvářích. Aspoň to zastínilo chybějící akci. 85%

• 2.8.2012  19:10
    96 hodin (2008)

Papá se vydá hledat svoji unesenou dceru do Evropy. A to teprv začíná akce ! Parádní výkon Liama Neesona jen podtrhuje skvělé akční scény, které by nikdo nezahrál líp. Jen opravdu škoda toho konce, ten mohl být míň... Hollywoodskej... 95%

• 2.8.2012  19:04
    Vítejte doma! (TV pořad) (2003)

Hodnocení se zdržím. Pořad jako celek je možná na *. Ale ty domy... To se jim musí nechat. Když bych se měla koukat jen na konec, kdy si rodinka prohlíží fungl novej bejvák, hned bych s nima měnila. I když pár věcí mi nesedí. Třeba když udělaj pokojíček pro sedmiletýho kluka podle filmu Cars, co bude chudák dělat, až mu bude sedmnáct a on bude pořád spát v tý 'Cars' postýlce ? Nebo já osobně bych se bála spát pod střechou, která byla postavená ani ne za týden. Podle mě to nemůže bejt pořádně odvedená práce, když jsou pod takovým tlakem. Za tuhle část bych dala *** a půl. Jedinej důvod pro sledování je snad Ed, to je kus chlapa .)

• 2.8.2012  18:55

Addamsovci se vrací s neméně zábavnou a hororovou podívanou, jako byla ta první. Tentokrát je ale rodinka o něco rozrostlejší. A jelikož ho jeho straší sourozenci mezi sebe nevezmou, pokračování ságy Addamsovcou je hlavně o té mladší generaci, plné bláznivých nápadů a nemizící dětské energii. To za to stojí. *****

• 2.8.2012  18:52

Tohle je prostě můj oblíbený druh zábavy - švihlá komedie, kterou musím brát s trochou nadsázky. The Addams Family/2, na to mi nikdo nesmí šáhnout. To je film se vším: skvělé herecké výkony, sranda až za hrob, sem tam trochu té morbidnosti a spoustu dalšího. 'Jak dlouho jsme spolu netančili ?' 'Ó Gomézi. Hodiny!' Přesně podle mýho gusta. Film, kerý mě nikdy neomrzí. 10/10

• 2.8.2012  18:47
    127 hodin (2010)

Tak po projekci filmu jsem si myslela, že je to nejlepší film posledních pár let... Zanechalo to ve mně silný pocity a pro komentování jsem to v sobě musela nechat trochu uležet… Z omylu mě vyvedla až knížka. Já normálně nečtu, nemam ráda čtení, za celej život jsem přečetla od začátku do konce jen 4 knížky (z toho jedna, Jak jsme našli pejska, má asi 40 stran a každou stránku zabírá ze 3/4 obrázek a pod ním čtyři řádky textu, zbylé tři jsou knížky Glee), ale Between A Rock And A Hard Place jsem si musela přečíst. Zhltla jsem jí za dva dny a musím říct, že film oproti tomu vypadá jako špatná komedie. Ne že by nebyl kvalitní, to rozhodně je, ale oproti knížce vyvolává dojem, že to bylo všechno hrozně lehký: první den tesal do kamene, druhý den se snažil pomocí lan balvan nadzvednout, třetí den byl na dně s vodou, čtvrtý den mluvil sám se sebou, pátý den měl halušky a šestý den si uřízl ruku a šel za nosem, dokud nepotkal rodinu na výletě... a happy-end. Za to ve skutečnosti tesal Aron do kamene tři dny, zvednout kámen se snažil dva dny, mlátil do něj jinýma kamenama a po osvobození byla cesta za záchranou stokrát těžší než ve filmu, kde to vypadá, že byl plnej energie, ušel kousek a potkal rodinu. Kdo nečetl knihu se s filmovým zpracováním spokojí, ale kdyby všichni, co viděli film, četli knížku, hodnocení by bylo mnohem nižší. Ale to pořád nemění nic na tom, že film stojí za zkouknutí.

• 31.7.2012  14:29
    Pomáda (1978)

Co si budeme povídat. John Travolta a Olivia Newton-John v jejich najslavnějších a nezapomenutelných rolích. V Pomádě na stříbrném plátně. Nesmrtelný nadčasový příběh, který nikdy nezestárne. Filmu nechybí humor, 'letní lásky' a hlavně herecké výkony. Parádní písničky, které slyším hrát dodnes jsou jen třešničkou na dortu. Pro mě *****