Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Recenze (103)

plakát

American Horror Story - Murder House (2011) (série) 

Já jsem věděla, že na konci všichni umřou. To byl ale hloupej seriál... Jediný, co mě donutilo dokoukat první sérii byl Tate, kterej nebyl nijak hezkej, ale tak ukrutně záhadnej, až byl svým způspbem přitažlivej. Snažila jsem se hodně dlouho, ale nemůžu najít vhodný přídavný jméno, který by moje pocity vystihlo. Přemýšlela jsem i o tom, že si znovu přečtu 50 odstínů šedi, tam bych ho možná našla, protože asi tak, jak působí Christian Gray na Anastasii, tak nějak působil Tate na mě. První polovina byla super - děsivá, strašidelná, mělo to hlavu a patu. Ale zbytek byl přesný opak. Jako bych začala koukat na jinej seriál. Děs běs. Děj horší než telenovela, ještě víc zamotaný a do předposledního dílu se to zamotávalo víc a víc, až jsem si říkala, jak to všechno chtěj za jeden díl rozlosknout. Konec ? O tom ani nemluvim. Prostě všichni umřeli, jak se dalo očekávat. A žili štastně až do konce světa. Jediný, co na posledním dílu stálo za to byla scéna ve sklepě, kdy povedená rodinka Harmonových chtěla vyhnat nové obyvatele domu, a Viv rozpárala Benovi břicho a on jí zastřelil, to jsem se nasmála. Moje hodnocení seriálu jako takového je na 2*, jednu hvězdu dám Tateovi a další půl hvězdičky patří všem ostatním hecům, kteří byli excelentní (hlavně Constance), a kteří povznesli tuhle pitomost o stupínek výš.

plakát

Iron Man 3 (2013) 

Nejlepší Iron Man ze všech. Doufám, že už žádná čtyřka nebude, protože takhle nějak si představuju vrcholnej konec jakýkoliv trilogie - třetí díl, kterej ve všech směrech předčí dva předchozí díly. A navíc konec filmu další pokračování ani nedovoluje, to už by byla asi pěkná hovadina... Je vidět rozdíl mezi tím, když Shane Black jen pomáhá s vtipnými dialogy a když rovnou režíruje celej film. Sršilo to vtipem ('Kde máš mámu a tátu ?' 'Máma už šla do baru a táta šel podat tiket na poštu. Asi vyhrál, už je šest let včudu' :-DD). Až mi bylo blbý, jak jsem se jako jediná v kině smála každýmu vtipu ještě deset minut (to obvykle dělávam, když je film s mým oblíbenym hercem:). Mandarin neměl chybu ! :-D ('Kde je Pepper ?' 'Žádnýho Peppera neznám. Ole, ole, ole...!' :D) Novinka v podobě samooblíkání bez pomoci robotických paží Jarvise byla super oživením a celýmu filmu to dalo jakousi novou úroveň (Tony mohl z výšky sto metrů skočit do nikam a cestou se zavřel do obleku - bomba!). Akce byla nabušená akcí i vtipem - lepší spojení v kinematografii bych hledala marně. Na chvíli jsem ztratila dech, když Pepper spadla dolů do ohně. A přesně to mám ráda, že se vyděsim, i když je jasný, že jí Tony zachrání. Robert Downey Jr. je jeden z mých opravdu nej herců a jako Iron Mana si nedokážu představit nikoho jinýho (letos byl spešl sexy v IM 3:). I když... trochu mě zklamala zápletka s Mandarinem, že to byl jen herec a skutečnej atentátník byl Killian... Z toho jsem byla popravdě dost zmatená. Nechápala jsem, že takovej tydýt, jako byl ten herec, dokáže zahrát tak dobře nějakýho Stánskýho maniaka. I když přes ten konec, jakej to mělo, si neumim představit, co bude dělat Tony v Avangerech dvojce... Nechám se překvapit. Pro mě byl IM 3 rozhodně nej nej nej nej nej !

plakát

Hotel Rwanda (2004) 

Zrovna pred par dny jsem docetla knizku od jedne Tutsijske zeny, ktera genocidu ve Rwande prezila jen diky tomu, ze se cele tri mesice schovavala s dalsima osmi zenama v male koupelne, kam se sotva vsechny vesly, v dome Hutujskehi kneze. Knizka sice nebyla na cteni zadna slava, ale samotna genocida me zaujala (ne kvuli tomu vsemu zabijeni, ale kvuli tomu, ze jsem dosud nevedela, ze se po druhe svetove jeste nejaka takova ohavnost moha stat). No a dneska jsem narazila na Hotel Rwanda, tak snad to bude tak dobre, jak to vypada a ja se budu moct jeste necemu priucit, i kdyz to je o lidskem hyenismu... Nevim, jestli je tenhle film podle skutecnosti, protoze podle toho, co jsem cetla, tak kdyz se schovavali Tutsiove po stovkach v kostelech Hutuove tam vpadli a vsechny je rozsekali, tak jak se mohlo v hotelu schovavat dvanacet Tutsiu, to mi hlava nebere... Alespon to pro zmenu uvidim v jine, nez jen psane forme

plakát

Sběratelé kostí (2005) (seriál) 

'Od teď se budeme vyhýbat géniům, protože by sis o mě začala myslet, že sem blbej.' 'Co ? Ale toho já se nebojím. Já už vím přeci hodně dlouho jak moc blbej ty si. Tedy, co jsem řekla, to je pravda, ale i tak to vyznělo dost divně. Takže asi bych těď měla říct, že je mi jedno jak moc si blbej. Je to lepší ?' 'Ne.' Paráda! Tak takhle si představuju seriál 21. století, který má grády, vtip, sem tam i tu pořádnou akci a taky umí být poučný, tedy - pokud si dokážete zapamatovat všechno to, co ze sebe vychrlí Bones za jednu minutu. Perfektní výkon krásné Emily Deschanel doplněný charizmatickým Davidem Borenanzem. Mě, jako studentce zdravotnický školy, je tohle téma blízký, takže na tom ani žádný jiný chyby nehledám, stejně by to můj názor nezměnilo :) Hrozně moc jsem si zamilovala Hodginse a Angelu, oni dva jsou spolu tak sladký, jinak se to říct nedá, prostě jim to sluší :) Jako obvykle - titulky lepší než nepřesný a nekorektní dabing (ale musim uznat, že slovenská Temprance a spol. je výborná a jako vždy, slováci umí vybírat hlasy líp než natvrdlí češi...). Po takové řetí sérii se vytratil ten vtipný pohled, který vždycky házela Temprance na Bootha, když jeli v autě, takový to 'Čo ti šibe ?!' Velká škoda, protože i taková maličkost mě vždycky dobře rozesmála... TeĎ se dám i do čtení tuny knih od Kathy Reichs, a i když to má s Bones společou jen Temprance, vsadím se, že to bude stát za to. Dávám zasloužených 210%. Snad si dokáží Bones udržet kvalitu, se kterou začínali, i v osmé sérii, na kterou se už teď moc těším :)

plakát

Oskar (1967) odpad!

To nekonečný řvaní a předvádění se už je víc než trapný. Filmu to dost ubírá na tempu, otravuje to a nutí k vypnutí zvuku. Myšlenka filmu dobrá, mohla být i vtipná, ale to všechno okolo stálo za houby a zbytek, který mohl být vynikající potopil až na úplné dno.

plakát

Živí mrtví (2010) (seriál) 

Po občasném zabloudění k WD na JOJce jsem se rozhodla kouknout se na první tří díly na Coolce. Přidala jsem hvězdičku, která patří parádní akci a skvostným maskám. Nevím, jestli se budu koukat dál, i když zombie téma mě baví sledovat. Není to jako celovečerní film, na kterej se kouknu a budu mít další tejden zlý sny. V seriálu je víc osobních věcí, vztahů a problémů než se řeší ve filmu, což vede k tomu, že polovina jednoho dílu je zaměřená právě na to a sem tam se objeví akce, která je pro diváka nezáživná, protože jde pořád o to samý - zabít zombie, nenechat se kousnout, utýct, atd.. A hlavně po projekci celé první série se mi zdá zbytečný koukat se dál, protože je to (opět) pořád o tom samym. Člověk už pak od toho nemůže čekat nic novýho, pořád tam jen útočí zombie, přeživší se brání, jeden po druhém umírají, atd.. Podle mě je to moc přeceněný. 50%

plakát

Klíč (2005) 

Čekala jsem, co to bude za mega bomba setsakramentskej horor, ze kterýho budu mít tejden strach otevřít dveře. Vyklubala se z toho pomalu komedie s nepochopitelným koncem. Atmošku hororu to sice mělo, sem tam to bylo napínavý jako trenky, ale to je tak všechno. Škoda, mohlo to vyvždímat víc ze scénáře. 30%

plakát

Noční show Davida Lettermana (1993) (pořad) 

Starý pošetilý sukničkář Latterman je, vedle praštěného Conana a správné Ellen, jediný, na kerého talkshow se dá dívat. Vždycky ví, na co se ptát a kdy se na to ptát, a hlavně nemá zábrany v tom, co vypustí z pusy (Just the way I like it ;). Jeho otázky a komentáře bych přirovnala k větě 'Ve správný čas na správném místě'. *****

plakát

Brzy to přijde (1999) 

Na tomhle filmu je pěkně vidět, jak velcí herci (Kutcher, Raynolds, Roday...) začínali od NULY. Hvězdička patří jejich výkonům. Něco jako Holky to chtěj taky (=blbost na entou)

plakát

Pod povrchem (2012) (seriál) odpad!

Oni se snad všichni zbláznili... S příchodem září začínaj na každym kanálu (Prima, Nova, JOJ, Markíza) dávat nejakou novou českou nebo slovenskou telenovelu. To je jako zlý sen. Snad to nebude nekonečný jako Panelák... Už tak stačí, že není po večerech na co koukat.

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama