Hodinářův učeň (2019)

100 lidí, 100 názorů. Nové české pohádky jsou toho jasným důkazem. Tvůrce se zkrátka nezavděčí všem. Námět nebyl vůbec marný, některé scény by zasloužily přepracovat. Plodková se dle mě zhostila role jedovaté sudičky perfektně. Laura se mi také líbila. Zato Urban mi tedy vůbec nesedl. Byl nemastný neslaný, téměř bez emocí a viditelně starší herec než postava Urbana. Ztvárnění Morany/Živy bylo skvělé. Nevím, proč zde někteří haní temnost postav(sudička, Morana) a mrtvého hodináře na konci. Stačí si vzpomenout na starší kusy: S čerty nejsou žerty(mrtvý mlynář), Panna a netvor (s Harapesem-tady je ta temnota úplně hmatatelná), Jak se budí princezny(zlá Melanie)...a když otevřete knížky s klasickými pohádkami, tam se to mrtvými postavami jen hemží. Sečteno a podtrženo:3*

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Letos to bylo povedené. Tereza Ramba byla úchvatná a Aňa Geislerová jako její protiklad taky vydařená. A že měl Ondra Sokol platinově blond rovné vlasy?! No tak se z toho tady v komentářích nezblázníme, že! Havraní kštice asi nebude to pravý ořechový pro roli zářivé hvězdy. :-D Tak dál: kostýmy parádní, nápad s hvězdným nebem a spadlou hvězdou je osvěžující. Na tuhle pohádku se ráda podivám znovu.

Dort (2014)

Na filmy tohoto typu musíte být v tom správném rozpoložení a to má každý někde jinde a jindy. Ke mně přišlo až šest let po premiéře. Byla jsem zvědavá na Aniston v dramatu a její výkon se mi skutečně líbil. Že se část filmu táhne mi nevadilo, s tou možností jsem počítala. Snad jen scénář mohl být silnější. 70%

Jak si nepodělat život - Nonstop lahůdky (2019) (epizoda)

Rozjezd byl pomalejší a ten konec očekávaný. Líbila se mi tam Eliška Křenková, sedlo jí to. A potěšil mě zpěv Zuzany Navarové. Dávám 3,5 * , přece jen mě to nenadchlo jako první díl.

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Velmi příjemné překvapení na ČT a osvěžení mezi neustálými detektivkami. Aktuální témata, herecké výkony na jedničku. Doufám, že si další díly udrží stejnou laťku.

Srážka s láskou (2019)

Smíchejte Amerického prezidenta, Popelku a trochu Pretty Woman...a abychom byli genderově vyrovnaní nebo možná aby to nebylo furt na jedno brdo, otočí se pohlaví. Ničemu z toho se nebráním. Navíc nemusí být všude jen dokonalí hezouni...Charlize to vyrovná za oba. Shrnuto a podtrženo: osvěžující a zábavné. Nej scéna: sjetá Charlize vyjednává propuštění zajatého Američana. 75%

Ježíš mě miluje (2012)

Bych se snad dala na víru, kdyby byl takový Ježíš mezi námi. Ke smůle některých já ty romantický komedie žeru a tady byla snad jen jediná věc, která mi úplně nesedla a tou byl Ďábel. Ne že bych do role obsadila vyloženě ten typ jako v seriálu Lucifer, ale přece jen bych ještě pár herců přehodila vidlema než bych vybrala toho správného. Marie byla rozkošná s tou ztřeštěnou jízdou na kole sem a tam a svými hláškami, Ježíš byl vyloženě k pomilování a rodinka vskutku povedená. A Gabriel? Ten mě odrovnal už na začátku, když spatřil stojícího Mesiáše, a ne úplně nadšeně pronesl: "Ježiši..." A pak začal kolotoč. 77,7%

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Velmi překvapilo a velmi bavilo! Přesněji jela jsem maraton, tak moc mě to bavilo. V podstatě bych ani nepotřebovala druhou sérii...tím chci říct, že se zakončením první série jsem byla spokojená, ne že bych si nedala další. Tak doufám, že v té druhé udrží laťku. Asa Butterfield a Gillian Anderson jako byli skvělou volbou.

Bez věcí nad věcí (2018)

Asi takhle: první koment jsem smazala, protože jsem měla velkou tendenci sklouznout od hodnocení filmu k hodnocení společnosti, konzumu, ekologie a taky sebe, protože mě to po zamyšlení nad tímhle filmem prostě sakra svádí. Což předpokládejme byl asi účel tvůrce. Tedy k filmu: je tam aktuální téma, je to vtipné, romantické, dojemné, jsou tam životní pravdy a situace...a že je tam pár klišé?! A kdo je nezažil a nepoužil ve svým životě, že? Protože v životě to nemáme furt nepředvídatelné, děsně zajímavé nebo podivně jiné. Určitě každý znáte filmy, které byly mnohem víc klišovité...a kýčovité. Zkrátka tahle kombinace sedla, nějaké mušky tam byly...na druhou stranu jsem jen slabá žena a tam běhají dva nahatí kluci, na který je radost koukat. Sorry jako! :-D 85%

Wimbledon (2004)

Co víc si mohu přát: kombinace romantiky, tenisu a Paula Bettanyho (navíc chemie mezi ním Kirsten Dunst je bezvadná), o vedlejších rolích nemluvě. Děj je víceméně předvídatelný, ale díky prostředí, vtipu a hercům se to dá lehce přejít, zasnít se a užít si pohodovou sportovní romanci. Neodpustím si poznámku: po letošním tažení Báry Strýcové Wimbledonem je zhlédnutí ještě sladší :-)