Narciska

Narciska

okres Brno
lidskoprávní bojovnice

5 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
  • 24.3.2018  17:51
  Tygr a sníh (2005)
  ****

  Mám ráda, když je člověk věrný sám sobě, když se snaží ostatní obohacovat o svůj pohled na svět. Rukopis Roberta Benigniho je jeden z těch nezaměnitelných, jeho přístup k životu je povznášející a jeho osoba ve vás vyvolává sympatie a shovívavost, protože je zřejmé, že být v jeho blízkosti déle umí také pěkně potrápit nervovou soustavu. Je roztržitý, nenapravitelný a ve chvíli, kdy vy šílíte hněvem či umíráte strachy, on neztrácí optimismus, za který byste ho nejradši poslali někam. Když mu však dáte prostor a budete otevření k jeho pokusům, bohatě vám to vynahradí a váš život bude veselejší, a přesně takové jsou i jeho filmy.

  • 24.3.2018  17:45

  Indičtí Dannyho parťáci. A když už vám někdu vnukne toto spojení a dovolíte si chvilkové srovnání obou přístupů, je rozdíl až ohromující. Tak kde na Západě v podobných typech filmů vítězí racionalita a důraz na každý detail postupu, tam kde je ústřední postava natolik zvýrazněna, že herci ve vedlejších rolích vám brzy vymizí z paměti svým charakterem i vzezřením, tak Indie k žánru přistupuje hravě, proplouvá náročnými scénami s humorem a lehkostí, baví se a prožívá. Místo chladně dokonalého postupu k vytyčenému cíli Indie vaši cestu vyplní barvami, tancem, vůní a láskou.

  • 24.3.2018  07:37

  Dechberoucí! V knize od jednoho Australana, kterého život přiměl k nucenému exilu v Indii, jsem četla, že přes všechny sousedské sváry a etnické konflikty je něco, co Indy spojuje. Je to indické srdce, je to jejich touha po lásce, které přikládají největší hodnotu, jsou to příběhy lásky, které umí obměkčit i ta nejzatvrzelejší srdce a zastavit život v ulicích, pokud je tento příběh na dosah nebo v kině. Indie je civilizace, pro niž hraje duchovní svět zásadní roli, svoji víru a naděje promítá do svých filmů a filmovým postavám dává prostor pro hluboké citové prožitky tam, kde na západě už je scéna dávno ukončena. To, že citová vyjádření často ústí do písní a tance tak není jen specialitou bollywoodských filmů, na kterou se my zvyklí na jiný styl, máme dívat jako na něco zvláštního, nudného či směšného. Můžeme to využít jako prostor prožívat city našich hrdinů spolu s nimi a vrátit lásku do našich životu, pokud nám zrovna chybí nebo na ni zapomínáme. Představuji si indické děti, kterým film nedává jen obrazový vjem, ale probouzí v nich touhy, které mohou projevit tancem a písní. Zatímco dospělí poctou zemřelému režisérovi v úvodních i závěrečných titulcích indické srdce projevují snad ještě více než filmem, i když se můžeme ušklíbit, že proto že bollywood stal se pro ně kultem.

  • 23.3.2018  20:07

  Neotřelý upírský film s vtipem a poselstvím, které je skoro tak nenápadné jako je pleť našich hrdinů průsvitná. Hlavní postavy jsou stejně křehké jako nebezpečné, až snobsky povznesené, inteligentní a sebejisté a lidské více než lidé. Dokresleno skvělou hudbou, precizně vystavěnými scénami, originálními detaily a dialogy. Tím hlavním je však myšlenka, že snad nikdo neumí zpodobnit lásku mezi dvěma milenci tak jako J. Jarmusch. Jednak je to tím, že se zaměřuje na lásku zralou, která už má první opojení za sebou, oba se znají a jejich cit a fungování pluje na ustálené hladině. Jak trapně proti tomu zní, že většina filmu přináší seznámení a konec filmu spojený s tím, že se konečně dají dohromady. Když to, co je pak a jakto těm dvěma funguje pod tíhou každodennosti a let je mnohem důležitější. Druhým podstatným aspektem je vstup do intimity vztahu, ten decentní způsob náhledu na komunikaci hlavních hrdinů, který nám sice odhalí krásu jejich vztahu, city, které zatím jsou a přece z úcty k nim ani trochu nepřeruší hranici, která by narušila jejich soukromí. J. Jarmusch zkrátka umí jemně vstoupit do světa svých hrdinů a na tom nepatrném odhalení ukázat to, jak krásná láska může být.

  • 23.3.2018  19:56

  Povedené vyjádření pocitů hlavních hrdinů včetně toho, jak se postupně mění v cit. To snad umí jen indický film. Překrásné byly písně, zejména jejich textová část, v tom ty americké zaostávají. Scény sportovního utkání byly utahané a možná to bylo tím, že neznám pravidla kriketu a asi patnáctkrát jsem si myslela, že se jedná o rozhodující míček, možná to bylo tím, že sportovní scény ve filmu mě obecně moc nebaví, protože sport mám ráda pro jeho bezprostřednost a autenticitu. Vadila mi roztříštěnost, půl hodiny sledujete sportovní film, půl hodiny potrhlou komedii a pak zase čistě romantickou zápletku. Žánrová různost byla v tomto případě na škodu. Ale mezi zamilovanými hrdiny to fungovalo skvěle a barvitost a hravost se krásně vpila do duše. Možná pod vlivem dalších bollywoodských filmů zapomenu děj i přesné kontury filmu, ale můj pohled na svět bude zas o něco veselejší.

  • 17.3.2018  14:25

  Člověk odkojený americkými akčními a válečnými filmy si válku představuje velmi zkresleně. Střílí se přesně, umírá rychle. Dokument ukazuje válku jinak a v přípradě Rádia Kobani je válka ztělesněna nekonečnými sutinami města, v nichž jsou uvězněna torza lidských těl, jež čekají na ty, jejichž údělem je město obnovit za cenu děsivých nálezů, jež se jím vpálí do duše snad navěky. My lidé máme tendenci vidět svět černobíle, Bůh si však nevybírá strany, když jeho děti proti sobě bojují.To vše a především pak naději ukazuje tento film, když se život pozvolna vrací do zpustošené země a každý hledá svůj způsob, jak žít dál. A v tom jsou na tom stejně jako my. Dnes je vše jinak než v roce 2016, kdy dokument vznikl. Ještě před pár lety oslavované kurdské bojovnice a bojovníci, jsou dnes napadání tureckou armádou za podpory západních mocností. Proč? Že by byl kurdský postoj k právám žen a demokracii pro Turecko ohrožující? A Turecko aktuálně pro Západ silnější spojenec než Kurdové bez ohledu na jindy tolik propagované hodnoty?Jež se tak mění v prázdná slova, hodí se, když potřebujeme soudit, zapomínáme, když se nám to hodí a bývalé spojence hážeme přes palubu...

  • 11.3.2018  18:23

  Inspirace brutální Nikitou? Stejně krásná, stejně nebezpečná, naplno rozvíjí své bojové schopnosti a instinkty, je dokonalá profesionálka a přitom se celou dobu tváří, že tuhle práci nemá ráda. Asi by člověk musel být sadista (a často i masochista), aby ji měl rád, pak je tato postava obětí svých schopností a taký scénáře, který nebyl zas tak invenční a tento nedostatek se snažil vynahradit zasazením děje do Berlína, protože jinak se to odehrát mohlo úplně kdekoli a kdykoli. Neodstatek prostoru pro rozvinutí jiných postav, působivá hudba, slučný závěr, kdy se také dočkáme toho, že se naše agentka aspoň na chvíli promění v lidskou bytost. Ne že by necítila, ale její mimika a slova jsou jak z ledu, kterým se omývá.

  • 11.3.2018  08:42
  Earth (1998)
  ****

  Jsem moc ráda, že tento film vznikl. Přináší totiž svěděctví o další historické tragédii, na kterou by se nemělo zapomínat. Nezávislost Indů byla zaplacenou krutou a krvavou daní. Do té doby jednotný subkontinent, na němž vedle sebe žili příslušníci celé řady náboženství a různého etnického původu, se odchodem Britů proměnil v bojiště, kde se každý snaží urvat část půdy pro sebe. Nevypadá to ale, že jde o půdu, co by zdroj obživy, jde o touhu vlastnit, získat hrdost, či nezískat míň než někdo druhý. Neznám historické skutečnosti natolik, abych mohla odhadovat roli Britů při dělení Indie a jsem ráda, že film to také nedělá. O Britech se zmiňuje v tom dobrém, co Indii dali, svoboda je samozřejmě neoddiskutovatelná. Z pojetí vyplývá, že nejde o Brity, hinduisty či muslimy, jde o zvíře spící v každém z nás. Zvíře, které se rodí například při pohnutých společenských událostech. Je hezké, že nám je příběh líčen na skupiny party přátel a rodící se lásce, jen právě ta sentimentální část mě nedokázala příliš oslovit, k pochopení však stačila.

  • 11.3.2018  08:32

  Lidští, neohrožení a pokorní byli Hanzelka a Zikmund a tohle je další nestárnoucí dokument z jejich cest.

  • 11.3.2018  08:31

  Krásný dokument a silné poselství, možná až příliš silné... Ostatně je to o kočkách :)

  • 11.3.2018  08:28

  Americké filmy bývají obdařeny notnou dávkou patriotismu. Z tohoto filmu symboly americké hrdosti přímo srší, všechny ty pomníky a kapitoly a ústava a vprostřed nich náš idealistický hrdina. Když se však bojuje za správnou věc, i patriotismus je přijatelný. V tomto filmu navíc ozdoben příjemnými dialogy a hereckými výkony.

  • 11.3.2018  08:26

  Byla by to pěkná romantika nebýt toho, že jsem si celou dobu říkala, jak asi chodila nakupovat a pronáslědovala mě otázka, čím to, že mu nevěřím vůbec nic...? Že by neuměl hrát? Škoda, ona byla skvělá

  • 10.3.2018  09:35

  Množství shlédnutých filmů a pocitiy, které do nich často vkládám, pomohly vypěstovat filmový instinkt, který mě tentokrát silně varoval. D. Day-Lewis je však jeden z mých oblíbených herců a oznámil konec kariéry. Nutno říci, že byl skvělý jako vždy. Spolu s ním zazářily i herečky, které obklopují jeho přízračnou osobnost. Má skvělou atmosféru, ale ta je kromě hereckých výkonů postavena na záběrech na detail a pianu, které tvoří doprovod prakticky celého filmu. Atmosféru dotvářejí kostýmy, vzhledem k době a k prostředí krásných či extravagantních šatů by ani to nemělo být zvlášt těžké. Z vedlejších postav a z celého vývoje děje však zůstává jen velmi velmi hořká pachuť. Jsem ráda, že jsem film viděla, přivodil mi velice silné duševní rozpoložení, velmi ponuré pocity, neochotu s kýmkoliv mluvit a pohled do bahna skytého někde ve spodních proudech naší psyché. Takový stav může být velmi velmi očisťující, ale tenhle film nikdy nikdy víc.

  • 10.3.2018  07:56

  Záleží mi na dialozích. Mám ráda, když mají punc autenticity a současně originality, jako tomu bývá v nezávislých filmech, mám ráda, když jsou ve velkofilmech vybroušené do podoby zářivého diamantu, či lehké a hravé jako v těch skutečně povedených romantických komediích. Dnes jsou filmové dialogy v krizi. Bývají prázdné, nepřirozené, afektované, tupé. Tenhle film sice není ten případ, přesto už od první chvíle bylo znát, že smyslem dialogů je zasvětit diváka do děje, že takhle spolu lidé, co se znají, nemluví, že si známá fakta prostě neoznamují, protože svoji profesi znají. A podbízivost nefunguje ani ve filmu ani v životě. Další hvězda dolů za to, že by příběhu více slušela romantická komedie, kterou jsem mylně očekávala, když mé oko od popisu děje již nezabloudilo k filmovému žánru. Proto mě naturalismus některých scén nepříjemně zaskočil. Kdybych toužila zrovna vidět něco takového, dám si Ostrov Kim Ki-Duka, který by syrové scény divákovi vynahradil obrovskou dávkou poetismu, jehož uměleckému ztvárnění se tento film nemohl ani přiblížit. Místy romantická komedie bez hloubky a jiskření, místy model amerického filmu s povrchním zobrazením vedlejších milostných vztahů, místy scény, o které v romantických komediích moc nestojím (Pán prstenů, kde si Legolas odskočí na wc, je prostě poněkud jiný rozměr než od pohádkového fantasy očekáváme), ale také zklamané očekávání mě vede až k přehnaně nízkému hodnocení...

  • 9.3.2018  17:59

  Většinovou výhodou je silná předloha a tohle podání jen opět dokazuje, jak geniálním tvůrcem E. A. Poe byl. Vzít si v 19. století na paškál léčebnu duševně nemocných, zprostředkovat nám vizi světa tolik vzdáleného tomu našemu, a rovnou ho postavit nohama vzhůru, tak to klobouk dolů. Jeden svět a jeho srcadlový obraz, nevíte, zda je peklo dole a ráj nahoře a nakonec zjistíte, že se to střídá stejně jako v našem pozemském životě. Že dobro a zlo kráčí ruku v ruce, že záleží, kam se jazýček na pomyslných vahách spravedlnosti vychýlí, že cesta zpět existuje a že všichni čas od času máme blízko k šílenství. V tomto filmu ho však drží krásně na uzdě, film má jasnou strukturu, pravidla a řád, a to činí konfrontaci s psychopatologií snesitelnou, místy osvobuzující a hodně k zamyšlení vzhledem k duši každého z nás, a vzhledem k dnešní době stejně tak.

  • 9.3.2018  17:51

  Jedná se o celkem banální zápletku, zato v překrásném kabátku. Překrásné město, kde žijí zvířata a které je nadisagnováno pro všechny. Najdete tam ledovou tundtu obývanou ledními medvědy, o něž se v tom našem tajícím světě začínám bát, najdete tam tropický prales, kde neustále prší, ale také nudisty a prťavý svět pro křečky... Vždy jsem milovala utopii, tu vizi jednotného a lepšího světa, to je však jen prostor, prostor pro humor a přátelství

  • 6.3.2018  21:22
  Huo zhe (1994)
  ****

  Tvrdé je žít. Kromě toho nám však Hua Yu chce ukázat, že vzdor těžkostem a utrpení musíme jít dál, S hlavou vztyčenou, soucitným srdcem a životním optimismem. Žít znamená zodpovědnost a i banální rozhodnutí jako jekoupě sedmi koblih může ovlivnit náš život. To říká tenhle film, ale poselství je ještě jinde. Například v tom, že mnozí lidé přijímají svět takový jaký je, a to i svět měnících se ideologií a vlád. Jsou lidé, kteří se nestaví do opozice, nestaví se kriticky ani se nevymezují ani nehledají profit. Ideologie a vlády jsou mrakem, někdy z něj může zapršet tak, že se to dotkne i jejich života, ale oni žijí dál svůj život naplněný každodenními radostmi, ať už prší a je nevlídno, či jim mrak poskytuje stín před žhnoucím sluncem... A o takových obdivuhodných lidech je tento silný film.

  • 6.3.2018  18:27

  Krásný snímek. Vyniká pozoruhodným námětem a neobvyklým dějovým přechodem od atmosféry velmi mysteriózní. K čemu nebudu prozrazovat, to se musí vidět a snad i cítit. I bez toho však film stojí na skvělých postavách, kde psychika hlavního hrdiny je právě tou perspektivou, která určuje vývoj, atmosféru i filmový žánr. Dojde vám to však až po skončení filmu, mě osobně to trvalo pár dní a to je další kouzelný rozměr filmu. Naprosto skvělí jsou paní Hlaváčová s panem Horníčkem, ale jak to bývalo pro českou klasiku typické (kde jen ty loňské sněhy jsou?) úchvatní jsou i herci ve vedlejších rolích (pánové Brodský, Sovák, Hrušinský a nejen oni. P. S. Tak mě napadá, je to sice daleký odskok, ale i tyhle asociace vyvolalo zamyšlení nad tímto uhrančivým dílkem, že silné vedlejší postavy byly typické i pro americké černobílé filmy, i filmy francouzské 60. let a určitě by se dalo jmenovat dál... Další doklad přepjatého individualismu dnešní doby, který se zračí v tom, že dnes jeden dva hlavní hrdinové, možná výrazný protivník, a zbytek sekundtanti bez osobnosti sloužící jen k tomu, aby nám jejich prostřednictvím mohl hlavní hrdina sdělit své myšlenky?! Naštěstí tenhle film ztělesňuje pravý opak :)

  • 3.3.2018  09:59
  Prvňák (2010)
  ****

  Ve filmu se spojuje pohnutá historie země reprezentována hnutím za osvobození (z keňského pohledu, v případě toho evropského a partně záměrně neemočního se pro toto období používá výrazu dekolonizace) s osobním příběhem velmi starého muže, který se rozhodne stát prvňáčkem a vypadá to, že nic nemůže překazit jeho odhodlání. I když je z filmu cítit snaha odhalit staré křivdy a ukázat západnímu světu těžkosti a útrapy keňského, že tudíž čistota dějové linie místy ustupuje snahám vysvětlit místní kontext, příběh hodnotím kladně pro jeho jednoduchost, přímočarost a sílu, pro krásu postavy starého muže a empatické a tolerantní ředitelky školy, i poselství celého příběhu, jehož hlavním vyznění není silné historické pozadí a utrpení lidí podmíněné dobou a mocí, ale to, že prostě, jemně a lidsky ukazuje na srdce a život každého z nás. P. S. 1 V reakci na Lennyda - ano, je to tak, počínání úřadů je pochopitelné a děti by měli mít přednost před dospělými a když se do škol nahrnou další staří lidí, pro děti nebude místa, ale v tomto případě to ještě jde, první, druhý, třetí zájemce z řadých dopsělých nevzdělaných, to ještě systém pojme a může si tak dovolit vítězství lidskosti, větší příliv dospělých zájemců si již zaslouží vytvořit systém nový a v rámci něho vzděláváví dospělých oddělit. P. S. 2 Komentář Aljaka mi připomněl další důležitý aspekt filmu - ano, všechny národy mají své předsudky, v případě Afriky se jedná o předsudky kmenové, u nás vůči menšinám, v islámském světě vůči ženám a v každém světě tak trochu vůči všem,mužům i ženám :)

  • 11.2.2018  16:13
  Útěky na Kostariku (TV seriál) (2017)
  ****

  Kostarika je pozoruhodná a v mnoha ohledech výjimečná země, která ve strachu z toho, aby nenásledovala vojenských převratů dalších jihoamerických zemí, zrušila armádu a ušetřené finance radši investuje do vzdělání a národních parků. Neméně originální je i přístup k filmovému zprostředkování krás Kostariky. Přináší makro i mikropohled a nedrží se osvědčených dokumentaristických klišé, místo toho sází na vlastní úsudek a vidění světa, což jen umocňuje hudba Varhana Orchestroviče, která každým svým tónem reaguje na to, co se právě nabízí našim očím. Ať už je to vyklubání želviček nebo pohled na jediný prales, který zasahuje do oceánu...

  • 6.2.2018  18:51

  Bylo by to pěkné. Oceňuji zejména zajímavé herecké výkony a nečasté ztvárnění závažného dětského onemocnění. Co mě však vyloženě rušilo, byly ty mažoretky v mužském podání a monotematická hudba s nimi spojená a různé důrazy tu na detail, tu na monolog vypravěče, jež tříštily celou kompozici. Celou dobu jsem si ale říkala, koho mi ten chlapec připomíná a pak mi došlo, který herec z něj vyrostl. Ať odpočívá v pokoji.

  • 6.2.2018  18:46

  Donbas. Pár let před válkou. Tím dokument začíná. Už tím mě dokument uhranul. Přinesl pochopení, že výbušná jsou nejchudší místa světa, znát kontext dřív, asi by válka naUkrajině nebyla takovým překvapením. Každopádně je moc dobře, že se dokument věnuje dělnické profesi, tvrdé, nebezpečné, opomíjené, opovrhované, nedoceněné. Ve velmi exotických kulisách má dokument všechny předpoklady stát se perfektním. A tak jedinou slabinou zůstalo to, že místy ústil do patosu daného neochotou se rozhodnout či neschopností skloubit dokument velkolepé produkce, který přináší celý svět jako na dlani, se záběry každodenního života a a s rozhovory prodchnutými všedností.

  • 6.2.2018  18:42

  Neherci hrají skvěle. Možná nehrají. Jedná se o velmi krásné lidi. Možná jak jsou ošlehaní životem, který se zažírá pod kůži a přitom skýtá tolik krás jako je pohled na nejvyšší hory světa, na jaky a nekonečné zasněžené pláně, touhu po nížinách, víru v bohy a pokoru vůči silám mocnějším než je člověk. Himalaya, pozoruhodná cesta, jež vás nabije životem a naplní soucitem.

  • 6.2.2018  18:33

  Těžkým tématům obzvlášť sluší více lehkosti. Sámové, sobi, tradiční styl života, všechny předpoklady pro to, aby se mi líbilo. Co mě okamžitě odradilo od dalšího sledování byla nucená komunikace směrem k divákovi - hele, tenhle pije, tahle je kvůli tomu hodně sama, tihle mu to dají sežrat, tohle dítě poznamená utrpení...

  • 30.1.2018  21:21
  Ucho (1970)
  *****

  Ucho mě zcela uhranulo. Je to geniální směsice žánrů, kdy nejdříve mrazí jako při hororu, záhy se však stanete svědky komunikace manželské dvojice jako vystřižené z etud Třeštíkové, následně se před vámi rozehraje celé drama bravurně prostříhané vzpomínkami na události právě skončeného večírku, dostaví se poznání, o co tady jde a to už Ucho poráží v míře napětí současné thrillery, protože půjde skutečně o hodně a jelikož se jedná o politické pozadí minulosti českého národa, je téma skutečně velmi ponuré, temnotu však tvůrcům nijak nebrání prosvětlit několika záblesky romantiky a odlehčit situacemi až komediálními.... Tleskám oběma hercům, tlaskám tvůrcům, kdy snad jen tíha útlaku dokáže člověka přivést k výkonu tak nadpozemskému jakým Ucho stále je a snad i vždy bude... Protože i pro ty, co o epoše komunismu neví vůbec nic, je to prostě geniální thriller.

  • 30.1.2018  21:11

  Moře nás všech je možnost, jak poznat dovolenkové destinace jako Egypt z jiné a možná ještě zajímavější perspektivy a to nejen proto, že záběry z nebes jsou podmanivé. Přijde mi, že krásu při pohledu z výšky získávají stejně tak slumy i uranové doly, pohled z nebes je prostě krásný a jen naše povědomí o stavu věcí tomu dává jiný rozměr. V tomto příkladu dává jiný rozměr hypnotický a laskavý hlas A. Strejčka a ještě více obsah jeho sdělení, v němž se spojuje historie a aktuální sociální témata. Kromě ptačí perspektivy totiž autoři zvolili zajímavý koncept pojmout celé Středomoří jako kolébku lidstva a jít v jeho stopách znamená začít Egyptem, který dal světu obilí, aby se ve století 21. stal jeho největším světovým dovozcem, Libanonem, který dal světu mořeplavectví a písmo, aby pak přenechal místo světové velmoci Řecku a tak dále až do současnosti...

  • 30.1.2018  20:53
  Představ si (2012)
  ****

  Když nic jiného, přinese film nejeden silný moment. Miloučký snímek z důrazem na minimalistické vyjádření, povzbudivé detaily dne a okamžiku, úsporné dialogy a příjemnou lehkost. Pojednává o skupině nevidomých žáků, kteří jak to děti ve skupině umí, vymýšlejí lumpárny, zejména směrem k jejich velmi neortodoxním učiteli, který podmaňuje i provokuje, a jemuž rozptýlení přináší i krásná a sebejistotu nalézající sousedka. Dohromady seskládáno tak, že to poklidnému tempu navzdory vyvolává rostoucí napětí, jak to celé dopadne. A přiznám se, že v samém závěru jsem zůstala ohromením na pár vteřin bez dechu....

  • 30.1.2018  20:35
  Mandarinky (2013)
  ****

  Krásné a komorní válečné drama, v němž jen tak mimochodem vystupuje jen jedna žena a to ještě na fotografii, no i přesto má hodně co říci. Jinak mluví muži, asi čtyři či pět, kteří jsou jako vylouplí z našeho každodenního života, za jiných okolností by to mohli být třeba naši sousedi, mají své sny, představy, životní zkušenosti a postoje a jsou nuceni konfrontovat tohle všechno bez ohledu na to, na jaké straně války stojí. A jelikož se jedná o příslušníky estonské menšiny, Čečence a Gruzince a sem tam ruské návštěvníky, je jasné, že o zážitky a napětí bude postaráno. Kouzelné je, že přes dramatické zvraty film plyne dál svým tempem. Protože válka neválka, mandarinky zrají dál...

  • 23.1.2018  17:30

  Milé seznámení s Indií v příběhu o děvčátku s kouzelným způsobem, jak čelit realitě, která je místy až příliš tvrdá. Obdařená možností vidět svět jako pohádku přečká všechny zkoušky a dovede nás snad ke šťastnému konci v tom studeném světě pravidel a zvůle autorit v internátní škole.

  • 23.1.2018  17:27

  Už úvodní titulky stojí za to vidět. Zaujmou nápaditostí, neotřelostí, syžetem i hudbou. Nevýhodou je, že mě navnadily natolik, že samotný film jejich upoutání nedostál... Přesto je to nevídaný svět, zajímavé spojení toho reálného a magického, ztělesněný minimálně dvěma postavičkami, co si umí diváka získat, i když se trochu ztrácejí v nepřehlednosti zrcadlového světa...

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace