Narciska

Narciska

okres Brno
lidskoprávní bojovnice

6 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
  • 14.11.2018  19:26

  Skvělý K. Douglas tváří v tvář lidské hlouposti a chtivosti. Je to válečný film, ale je to mnohem víc, je to osobní boj a statečnost jednoho muže, je to lidská omezenost, která se zde jeví ještě ohavnější než válka sama.

  • 14.11.2018  19:19

  Byla jsem zpočátku rozpačitá, inu je to velmi netradiční pojetí, ale herci odvádějí skvělý výkon. Zejména představitel hlavní postavy, který ztělesňuje celkem nepříjemného morouse, ale kdo ví, možná v něm tluče silné srdce, odvážné a šlechetné... Rozuzlení mě dostalo a poslední dvě scény byly umělecky i lidsky skvělou pointou.

  • 11.11.2018  15:21

  Minimalistické, atmosférické a nezvyklé scénerie. Úsporné, bravurní a decentní herectví. Originální, uklidňující a povznášející styl. Netradiční, čistý a živelný zážitek.

  • 9.11.2018  07:13

  Až jsem si začínala myslet, že A. Tautou je předurčena zůstat Amélií, s jejím nenapodobitelným kukučem a ve filmech, které se neobjedou bez vypravěče, aby ději ulehčil nevšedním humorem. Naštěstí čím déle se příběh před očima odvíjí, tím lepší a čistší linii sleduje, s každou další scénou je zajímavější a originálnější, válka se svými hrůzami ustupuje do pozadí a před vámi se skví překrásný příběh lásky, jež přináší víc než čtyři hvězdy...

  • 9.11.2018  07:04

  Jeho zjev mi bránil cítit k němu sympatie a děj filmu neodhalil mi dostatečně jeho duši, abych v něm mohla vidět někoho, do koho je možné se zamilovat jako se to povedlo krásné křehké Jung-Hwa. Do půlky je to však vzdor pochybnostem hezký film, v půli přijde očekávaná katastrofa a komplikace, je však těžko uvěřitelná, nucená a vykonstruovaná. Film není vybroušený diamant, ztuha drží pohromadě a drobí naši pozornost. Příběh se neodvíjí vlastním životem, neožil před námi, je spleteninou něčeho, co v důsledku neobohatí. Přesto všechno, kouká se na to dobře.

  • 9.11.2018  06:57
  Dream Wife (1953)
  ***

  Středobodem filmu je žena, resp. hned ženy dvě, které jsou svými zrcadlovými protějšky a které dle mého názoru ztělesňují ženství v jeho děsivých polohách. Jedna chladná, dokonale se ovládající a za všech okolností racionální, druhá slepě oddaná, bez názoru a osobnosti, a mám dojem, že i když se obě spojí v jednu bytost, bude jí stále něco chybět, ale to už tak je u filmových postav 50. let.

  • 4.11.2018  18:33

  Očekávala jsem komedii, takže prozření bylo až příliš tvrdé. Naštěstí tušíte, že se to bude ubírat hezkým směrem. Tak trochu jiné pojetí lásky, láska zde nevzniká velkými gesty a snovým zablýsknutím, ale drobnostmi, které jsou ve skutečnosti velkými akty lásky, a imanentní přitažlivostí, které prostě musí svést všechny spřízněné duše dohromady.

  • 4.11.2018  18:28

  Jak zobrazit snový svět, to je pro filmaře velká výzva a zde se to povedlo. Neměli však na vybranou, celý film je na nich postaven. Pointa je však jiná. Buďme sví, divní, emotivní, následujme hlas svého srdce a měňme své sny v realitu, která je hezčí než sen...

  • 31.10.2018  20:05
  Přelud (1965)
  ***

  Bylo to fajn, tak uvedu jen dvě věci, co se mi nelíbily. Pointa, tehdy možná originální, časem však notně zaprášená, druhou slabinou ústřední dvojice, G. Peck má charisma, výrazné rysy a prožívá emotivní období, což jej ještě zvýrazní, tím spíš se měli snažit, aby vynikla jeho partnetka. Jí však nepřála ani kamera, která se více věnovala muži, ani scénář, který ji neobdařil hlubší motivací či tajemností...

  • 22.10.2018  22:21

  Nezaměnitelný Hemingwayův rukopis, skvěle zahrané, ale poněkud jsem ztrácela v překladu...

  • 22.10.2018  22:19

  Krásný film o obětavé matce samoživitelce a chlapci, jemuž se jejím přispěním krásně rozvíjí fantazie. Rozuzlení je též velmi nečekané, jen ten hlavní hrdina... Nějak se nevyvedl, nebo se možná vyvedl až moc, no schválně, posuďte sami...

  • 22.10.2018  22:16

  Podivný pár moc neladil. Čekala jsem víc humoru, tohle byly dva charaktery, kdy jeden byl vypočítavý a druhý pasivní, stále jsem čekala, kdy se projevý, až se ten vypočítavý stal normálním a ten druhý získal rozměr tak lidský, že to vůbec neladilo se všemi hodně nadsazenými postavami. Měla to být groteskní komedie? Pak tam toho k smíchu bylo málo, jen ty postavy byly groteskně neuvěřitelné. Měla to být romantická komedie? Pak nejlépe hned od začátku a s psychologicky propracovanějšímu postavami, prosím. Takhle v kombinaci to nedávalo smysl...

  • 21.10.2018  20:06
  Na vlásku (2010)
  ****

  Mínus jen za animaci, která je pro mě prostě kýč...

  • 21.10.2018  20:05
  Mary a Max (2009)
  *****

  Nikdy jsem neviděla film, který by se tomuto aspoň vzdáleně blížil. Pozoruhodná animace, nevšední styl a po tím vším moc milý a lidský příběh.

  • 7.10.2018  21:04

  Ten herec měl neskutečný komediální talent a pohybové nadání, byl v té roli velmi oslnivý a postava jím ztvárněná velmi inspirativní, s ničím si nedělat hlavu a s nonšalancí vymyslet originální řešení, které nikoho neurazí, protože v krajním případě mu zůstane leda tak rozum stát.

  • 7.10.2018  20:51

  Ve své době rozhodně nevšední zážitek. Pravda, nevšední je dodnes, jen trochu zestárl. U Kubricka jsem zvyklá, že jeho filmy nesou jeho nenapodobitelný rukopis, tenhle film se však nepodobá ničemu, vyšla především sázka na zajímavé postavy, tehdejší silnou aktuálnost a humor, který nikomu nenadržuje.

  • 7.10.2018  20:47

  B. Lively role velmi sedla, celý film vedla, a filmařům se zase povedla nevídaná kombinace romantiky s napětím eskalujícím do samého konce. Zkrátka film, který vás chytne a tak všechny nedostatky s radostí přehlédnete.

  • 30.9.2018  18:41

  Fantastická zvířata mají skvělý scénář. Ten je vybroušený k dokonalosti, zvířátka jsou roztomilá a scény srší vtipem. Je to moc příjemná oddychovka, jen ten konec se na můj vkus stočil trochu špatným a kupodivu nesentimentálním směrem (že by tvrdý zásah produkce?), posledních 10 minut filmu už je opět ve starém dobrém tempu.

  • 30.9.2018  18:36

  Pěkný způsob, jak spojit všechny staré známé do jednoho filmu a pobavit kousky, co se nepřejí.

  • 30.9.2018  18:34

  G. Peck a L. Becall byli výborní a autoři snímku nám moc pěkně ukázali, jak se "tvoří" manželství, kde jsou jeho zdánlivé překážky a kde je třeba být chápavý a činit kompromis. Je velmi povedené, že nám sílu vztahu ukazují v komediálním prostředí, oba mají k ruce někoho, kdo se neopakovatelným způsob postará o to, že se budete královsky bavit. Jeden je boxer s vymláceným mozkem a druhý je excentrický umělec :)

  • 30.9.2018  18:27
  Štístko (1966)
  ***

  Takové nějaké předvídatelné, místy nemastné a někdy slané až moc, vedlejší postavy protivné a pitoreskní, W. Matthau výborný, ale nepřekvapivý, J. Lemmon a jeho přednosti nemohly v téhle postavě příliš vyniknout a tak jedinou vskutku lidskou postavou byl R. Rich, který byl tak živoucí a citlivý, že se tam až nehodil...

  • 30.9.2018  18:23
  Břetislav a Jitka (TV film) (1974)
  *****

  Opomenutý klenot české televizní tvorby je velmi nenápadný. Je však silnou poctou našim moravským předkům, oplývá moudrostí, vtipem, briskními dialogy, krásnými postavami a láskou, jejíž volání stojí za to následovat a jež se mi nadlouho vryla do srdce, alespoň ve své filmové podobě.

  • 22.9.2018  09:24

  A. Hepburn byla krásná jako vždy, ale to nezávisí na filmu, ani troufám si říci, na jejím herectví. Žena s očima koloucha, dokonalou pletí a noblesní mimikou je ozdobou každého filmu, její krása je navíc tak výjimečná, že se těžko hledá herečka jí podobná. Její protějšek mi byl však krajně nesympatický, sexistický, hrubý, zhýralý a požitkářský. Proč se do něj zamilovala, nechápu, možná pod jeho slupkou objevila něco, co mě se vidět nepodařilo. A děj? Nekompaktní, nezáživný, škoda mluvit.

  • 22.9.2018  09:20

  Moc ráda analyzuji sny a vnímám je jako způsob, kterým se nám podvědomí snaží něco říct. Něco, co jinak nemáme šanci zjistit, pravdu o nás, kam náš život směřuje, co z minulosti zůstává neuzavřeno. Proč se však dívat na zfilmované sny někoho jiného, to mi uniká. Skoro to mám tendenci vnímat jako projev narcismu či egoismu, obtěžovat diváky svými sny. I když je A. Kurosawa velký režisér a jeho sny pozoruhodné. Jsou totiž velmi symbolické a přesto, to není vždy pro sny typické, velmi epické a mají v sobě silný lidský rozměr, přesto, mají význam hlavně pro toho, kdo je sní. Jediné, co tak z filmu přetrvá, je vynikající scénografie.

  • 16.9.2018  15:37

  Oba byli celkem nesympatičtí, ale i na takové slunce svítí, evropské kulisy byly krásné, ale tvořily jen laciné pozadí, zápletka byla stupidní, ale držela film pohromadě až do samého konce, který nakonec přece jen posunul film v mých očích alespoň ke třem hvězdám..., které s odstupem času měním zase na dvě, protože to není fílm, co stojí za to vidět.

  • 16.9.2018  15:34

  Osobitý rukopis, dechberoucí kulisy, zpěv a tanec, nevšední vizáž herců, zajímavý příběh, vrcholné umělecké dílo.

  • 11.9.2018  20:32

  Krásné a podmanivé ztvárnění legendární historie původu našeho národa. Umělecky dokonalé, křehká krása postav, rozmilé detaily, kouzelná hra s pozadím a kulisami, působivý zpěv, jenž omamně nás vrací do náruče dávných předků tak, že až skoro hmatatelně cítíte, že k nim patříte...

  • 11.9.2018  20:28

  Čekala jsem bíc. Ústřední trojice k sobě neladila. Možná proto, že S. Khan je opravdu výjimečný herec, takže druhý muž nutně zůstává v jeho stínu, možná proto, že herecky mě P. Zinta ani trochu nepřesvědčuje, nejtěžší pro mě byly scény, kdy plakala, půlka žen to podle mě zvládá věrohodněji. Bylo to jak cukrová vata a občas by všem člověk nejradši nabančil. Koukat se na to dalo, ale to, jak se obávám, bylo všechno.

  • 11.9.2018  20:23

  Oceňuji to, jak se záplatka nepodobá žádná jinému filmu. Celková kompozice je naprosto nezvyklá a je vidět, že si to všichni moc hezky užívali, od návrhu interiérů, herců ve vedlejších rolí, postav napsaných tak, že se v nich každý musel dokonale vyřádit, prostě příjemná zábava od začátku do konce.

  • 11.9.2018  20:17
  Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)
  *****

  Naprosto mě to pohltilo, magická atmosféra, mysteriozní prostředí, skvělé postavy, bravurně vedení herci, výborné herecké výkony, je tam vše. Je jedním z těch vzácných případů, kdy duch seriálu, jeho tempo, nálada a atmosféra, se vam vsáknou pod kůži a váš den pod jejich vlivem bude proměněný. A navzdory tomu, že je to jeden z nejbrutálnějších seriálů, které jsem kdy viděla. Po jeho shlédnutí se však rozprostře v duši absolutní klid. Možná za to mohou lidé, jak důstojně kráčí středem toho, co se kolem nich děje, možná za to může slunce, které nezapadá...

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace