Discovery Atlas: Austrálie, jak ji neznáte (2006) (TV film)

Dokument ukazuje hned několik míst Austrálie, která se vzájemně liší, přesto společně charakterizují duch kontinentu. Uvidíte Aborigince, velkoměsta, Velký bariérový útes, největší predátory světa, závody proti vlnám, stříhání ovcí, klokany, velbloudy, psa dingo... Krásné uvítání do země z nejlepší kvalitou života na světě.

Chceš mě, chci tě (2009)

Pro mě nepochopitelná, byť předvídatelná, zápletka o tom, jak buranský šovinista radí naivce, jak získat muže svých snů, aby se záhy ukázalo, že romantika je trapná a jde v prvé řadě o sex. Film stojí (a padá) na klišé a vtipech a la zahrádka petunií, pták, pták, pták a vibrující kalhotky, což vše vyústí v závěrečný ultrakýč. Výsledkem je naprosto stupidní film po stránce dějové, komediální, herecké i morální. Vzhledem k 69% však uznávám, že divný asi nebude tenhle film... a sypu si popel na hlavu...

Divoké husy (1978)

No nejsem fanynkou válečných filmů. Znamená to, že jsem jich příliš neviděla. Možná i proto se mi tento líbil. Taky proto, že se odehrával v Africe, že byl rasově nekorektní a že mám ráda promyšlené scénáře. Zabíjení a hektolitry krve mají své opodstatnění a přece postrádají smysl, to Divoké husy říkají. Vítězí lidskost a zdravý rozum, a tak to má být. A klobouk dolů, že byl film natočen v letech sedmdesátých.

Prostě sexy (2002) odpad!

Konečně film, co obrací stereotypy vzhůru nohama. Člověk si odnese humor i moudré poučení. Můžete se zasmát vtípkům na tak neotřelá témata, jako jsou silikonová prsa, a současně pochopit, proč chodí ženy na záchod ve dvou. Obohatíte si slovník o nový eufemismus pro sperma. Vlivem vtípků na toto téma omládnete zpět na patnáct. Hymnem na penis se film řadí mezi přední muzikály. Prostě sexy se ovšem nevyhýbá ani kontroverzním tématům a když jedna z protagonistek potřebuje po styku s „mackem“ ledovat své stydké partie, jasně říká, že na „velikosti záleží“. Prostě sexy je také výzvou. Z hlediska děje je naprosto nezbytné, aby se Diaz potkala s nevěstou na toaletě. Tento zapeklitý problém tvůrci vyřešili přesně podle hesla „v jednoduchosti je krása“. Diaz oblékli do sukně úzké tak, že na to nebyl její močový měchýř zvyklý a ona si prostě musela odskočit. Prostě sexy se nebojí poukázat na intimní aspekty člověka (řeč bude o řídké i mastné stolici). Prostě sexy je romantickou komedií, jež dává všem ženám naději, že všechno je možné. Zvláště při pohledu na Applegate konající svoji malou potřebu do pisoáru. Nechybí striptýz ani porno scéna, která vtipně parafrázuje „mýdlo ve sprše“ na „rtěnku pod sedadlem“. A naprosto vás uzemní moudro (nečtěte dál, prosím, vy, jež se chcete nechat překvapit!!!), ve které film vygraduje: „Bla, bla, bla, bla, bla.“ Romantická komedie 21. století a parodie na současnou kulturu v jednom.

Poslední ostří hoši (1976)

No nemám ráda westerny, ale tu a tam je dobré překročit vlastní stín a udělat výjimku. Ostatně potvrzení pravidel už se v minulosti našla - třeba Vinettou či Sedm statečných. Nicméně Poslední ostří hoši, asi mě navnadil i ten název, mě nenadchli a konec už vyloženě nudil. Tak holt zase někdy... Třeba si líp povedou hoši, co jsou zváni Hodný, zlý a ošklivý.

Julie a Julia (2009)

Tak trochu (nebo hodně) jiný film aneb originálně o banálních věcech. Jen škoda, že jsem usla...

Morganovi (2009)

Ať si kdo chce, co chce, říká... mezi současnými romantickými komediemi nadprůměr. Asi i proto, že jsem čekala totální propadák, asi i proto, že pro lidi v kocovině to byl adekvátně nenáročný biják, asi i vzdor tomu, že opravdu nemám ráda Granta a jeho permanentně (a nedůvěryhodně) nešťastný výraz, asi i vzdor za***nému českému dabingu, který nejenže není zdaleka, co býval, už ani nerespektuje úzus, že jednomu herci/herečce náleží ve všech fimech tentýž dabér/dabérka (na dabérku Carrie, resp. její hlas jsem si už tak zvykla, že Parker jakoby za celý film nepromluvila :( Navíc nám dabingová obcese zabraňuje stát se globální velmocí. Proč tedy tak vysoké hodnocení? Nějak mi to asi sedlo. A taky to "nějak" reflektuje současnost - rozvody, adopce (čínských) dětí, život ve velkoměstech, kariéra, komunikační problémy (a to se těm dvěma celkem povedlo).

Láska má pět písmen (2007) (TV film)

Co to bylo? Nuda. Nerealistické dialogy. Bezduché scény. Ni žádné herectví. Prostě nic.

Dannyho parťáci (2001)

Konečně jsem shlédla film takřka kultovní. Pravda, s dvanáctiletým zpožděním, jež na kladném hodnocení nepřidalo. Hvězdám nepomohla ani herecká sestava, byť obecně vzato hvězdná je. Pro mě je ale Damon moc prkenný, Pitt a Clooney jako otec a syn, oba moc dokonalí, a Roberts prostě nesympatická (asi že nemám ráda velké úsměvy). Garcia (oblíbenec) a skvělý starý pán (asi Reiner) jsou holt 2 ku 4 a to nestačí. Taky tam chyběl plán (nebo scénář?) a celé to vyloupení casina působilo jako změť náhod a improvizace a ne vždy jsem jim to věřila a místy jsem se ztrácela. Koukat se na to ale dalo :)