Jedna ruka netleská (2003)

Dobře zahrané, dobře natočené, místy vtipné, špatné, pokud nenacházíte oblibu v "českém bizáru".

Dámský klub (2018)

Zachytila jsem, bez snahy o to znát podrobnosti, že američtí scénáristé stávkovali, aby si vydobyli ujištění, že jim do psaní filmů nebude fušovat umělá inteligence. Zní to jako blbost k pousmání. Ale tak třeba tenhle film vypadá, že už to umělá inteligence vytvořila. Asi tak za 2 minuty. A ještě to dělá reklamu jakési profláklé knize. No way. Ouvej.

Poslední nosorožec (2023) (TV film)

Vyhynulý druh? Nebo šance na záchranu? Etické otázky ohledně toho, co lidstvo dělalo, dělá a jaké má možnosti. Nosorožec je zajímavé zvíře, v mnohém ikonické, spojené s Českou republikou, není jisté, jestli má budoucnost a každý se na to může dívat jinak. Právě různé pohledy, promluvy jednotlivých lidí z prostředí jejich výzkumu a chovu považuji za výborně zvolené.

Oslněni sluncem (2015)

Film, který je ztrátou času, a to včetně psaní kritického komentáře.

Nekonečný optimista z Goralie (2023) (TV film)

Jak na malém prostoru předat životní náhled člověka? A vyhnout se přitom poučování, filozofování, naopak, předat to hezky jednoduše, současně hluboce a o to působivěji? Myslím, že je to těžké, určitě tomu napomohla osobnost doktora, jeho pohled na svět budiž inspirací, a ocenění za svůj um zaslouží i režisérka, myslím, že dostála svého cíle.

Yeonae shidae (2006) (seriál)

Zklamalo mě to. Celé se to nese v melancholickém duchu, rozhovory stále na totéž téma jsou otravné, co podle mě nikdo nemáme rád, je pocit stagnace, a tohle je stagnující seriál o stagnujícím vztahu, nepomohou ani vedlejší linky, které se stejně aspoň zpočátku zdají točit kolem ústřední dvojice. A nezachrání to ani dobrý výběr herců.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tenhle film má kvalitní zpracování, napětí, akci, gradaci a překvapivé momenty. Co mě rozčilovalo byla postava ztvárněna E. Blunt, trpící labuť se prostě k policii nehodí, natož do vedení jednotek rychlého nasazení při únosu rukojmích drogovými kartely. Celou dobu něco řeší. Chce zjistit, proč se stala součástí týmu, nabídnuté vysvětlení mi přišlo nesmyslné, stejně jako postavit na tom film. Stejně tak nechápu jejího parťáka, dělal jí chůvu? Dvě roviny filmu, drogové gangy napříč USA a Mexikem a ztracená bezradná policistka k sobě prostě nesedí. B. del Toro je jiná káva, ale zase, proč u jediného protivníka ukazují jeho osobní život? Nic než tvůrčí manipulace zdá se.

Hladová srdce (2014)

Hladová srdce lze těžko považovat za filmový průměr. Vyznačují se velkou snahou o invenci, za prvé ve způsobu pořizování záběrů, které je podle mě ve výsledku spíš originální než dobré, a za druhé svým nevšedním obsahem, zobrazené téma je velmi zajímavé a určitě stojí za pozornost, zůstává však po něm dosti nepříjemná pachuť. Vypointovaný závěr plný zvratů kazí zobrazení intimních detailů v první části, např. v rozhovorech na témata, která patří do soukromí a poslouchat je mě nezajímá, ale na to si stěžovat už skoro znamená rezignovat na filmovou tvorbu 20. století úplně.

Marty (1955)

Příběh by to byl hezký, peripetie, rozhovory, někdy trochu přehnané, vše dobře zahrané, ale celková struktura nebyla tolik dobrá a to bylo nejvíce vidět na samém konci, jenž mě velmi zklamal.

It Happened on 5th Avenue (1947)

Je to pohádka, hezky napsaná a zahraná, milým způsobem reaguje na dobový sociální problém a s lehkostí nám ukazuje cestu z něj.