Puerdraco

Puerdraco

Černá ovce ve stádu.

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.7.2016  12:04
    Jízda králů (TV film) (1989)

Úplne pohodová inscenácia, ktorá je k tomu aj po obsahovej stránke nadčasová.

• 27.6.2016  21:22
    Bídníci (2012)

Ačkoli miluji muzikály a Bídniky obzvláště, tohle spracování mně iritovalo snad vším možným, od pěvecké interpretace, přes postprodukční triky až po malého Gavroche.

• 17.12.2015  20:27

Tak len zo srandy zopár postrehov: 1. V okolí o ich lesnom živote evidentne vedeli, ale nikoho nezaujímalo, že chlapec nechodí do školy a pod. 2. Nato, že žil 11 rokov v lese tak má dokonalý chrup a je bez jaziev. 3. V pasťáku väzenského typu si kľudne po večierke ide ľahnúť spať do záhrady a nikto si toho nevšimne. 4. Pri úteku z pasťáku robia taký hluk, že by zobudili aj spiacich poslancov v parlamente. 5. Po úteku sa chlapcom akosi nešpiní oblečenie. 6. Aj zo zapaľovačom je zložitejšie rozložiť oheň než ako to s trením driev dokázal lesný chlapec. 7. Zaujímavé, že do roky nastraženej pasce na diviaky sa za tú dobu nič nechytilo. 8. Drevo v lese sa láme v dokonalom lome. 9. V opustenej divočine sú krásne lesoparkové chodníky atď. atď. atď. INAK JE TO POZERATEĽNÉ.

• 6.12.2015  10:41
    Stříbrná pila (TV seriál) (1978)

Napriek výbornému hereckému obsadeniu je tento seriál nevýrazný a pre mňa nudný. A je to škoda, z prostredia drevorubačov sa dalo určite vyťažiť viac. Tých komediálnych prvkov bolo ako šafránu.

• 1.12.2015  17:38

Rozhodne hodnotný dokument, stojí za to vidieť, ale napriek tomu mnohé historické skutočnosti vôbec nespomína alebo len okrajovo a hmlisto. Často sa komentár uchyľuje ku klišé.

• 1.12.2015  17:33
    Dívčí válka (divadelní záznam) (1991)

Jednoduchý, miestami až primitívny humor, ale od tohto typu divadelného predstavenia ani nemožno veľa očakávať, je to hra určená na číre pobavenie bez nutnosti premýšľania a túto svoju úlohu plní výborne. Nemožno od všetkého očakávať len a iba dokonalosť. Niekedy sa treba aj povzniesť. Z dramatickej tvorby F. R. Čecha jedno z najlepších predstavení, aspoň pre mňa.

• 1.12.2015  17:28
    Death in the Seine (TV film) (1991)

Greenaway sa jednoducho nezaprie ... dokument, v ktorom stvárňujú hlavné role utopenci z rieky Seiny z rôznych období: ženy, muži, starí i mladí, tragické obete aj úmyselné vraždy a hlavne všetci neznámi.

• 1.12.2015  16:25

Ať si kdo chce co chce říká tenhle film, navzdory tomu, že je velice silně poznačen komunistickou ideologii 50. let 20. století, krásně ukazuje tu dětskou hravost a bestraostnost spojenou s dobrodružstvím v přídodě což dnešní děti, želbohu, již prakticky naprožívají. Po formální stránce (zvláště kamera) je film, bych řekl, na dobu svého vznku nadprůměrný, i dialogy jsou přirozenější a působí věrohodně. Sečteno a podtrženo: koukatelné. :o)

• 11.11.2015  21:31
    Velký sen (2011)

Překvapivě příjemný film o tom, kterak se honění za mičurou do zemí dojčlandských dostalo. :o)

• 11.11.2015  20:21

Pohádka pro dospělé, která se snaží ukonejšit svědomí těch, jenž ještě stále pociťují vinu za systematickou genocídu původního obyvatelstva amerického kontinentu. Je to jako hrubá čára za starými časy ... a jede se dál. Ovšem je to povedené dílko, které vystupuje z řadu.

• 9.11.2015  22:27

Po čase som sa k tomuto filmu vrátil a musím znížiť svoje hodnotenie (zo ***** na ***). Pred pár rokmi som bol fascinovaný tým, že Rusi natočili komédiu z obdobia WWII (na území komunisického bloku platilo nepísané pravidlo, že takéto komédie nie sú v súlade so záujmami robotníckej triedy) a, úprimne povedané, na mnohých miestach som sa aj schuti zasmial, ALE po čase som vytriezvel a v porovnaní s inými komédiami z uvedeného obdobia (zvlášť francúzska tvorba) je to len slabý odvar. Samozrejme nemôžem zrovnávať po formálnej stránke toto dielo s legendami typu Siedma rota či Veľký flám, avšak v rámci žánru sú to dva rozdielne prístupy s rôznou úrovňou kvality. Na majstrovstvá v hailovaní sa však zabudnúť nedá. :o)

• 9.11.2015  22:17

Poručíme dešti, větru... ale svou dokumentární hodnotu to jistě má a se zájmem jsem to skouknul.

• 9.11.2015  22:12

Kinematografická theorie sa již více než sloletí snaží zodpovědět otázku jak co nejvěrněji přenést ze stříbrného plátna do auditoria emoce, které se tvůrci snažili stvárnit, které zamýšleli. Odpověď je zřejmě v nedohlednu a jenom empírie získaná sledováním filmových děl snad jednou přinese kýženou odpověď. A právě Emperor Tomato Ketchup je jeden z těch snimků, který do skládané mozaiky výše uvedeného hledání může položit další kámen. Předkládá morální oxymorony, které nelze jenom tak hodit za hlavu a já sám nedokážu objektívně popsat své pocity, které jsem měl po shlédnutí tohto filmu, pochopit jeho poselství je těžké k čemu přispívá i formální stránka díla, která je nonkomfortní (a to jsem použil eufemismus). Upozorňuji na to, že film je, jak píše uživatel Flipper, těžké sousto.

• 9.11.2015  21:51
    Billy Elliot Boy, The (TV film) (2001)

Jelikož je to dokument čekal jsem něco bohatšího na informace, chvílema zbytečně natažené, ale jako taký 'light backstage view' to ujde.

• 9.11.2015  21:47
    Billy Elliot (2000)

Nepoznám dobre reálie z daného obdobia a lokality, ale film na mňa zapôsobil vierohodne a veľmi pozitívne. Doporučujem aj muzikál Eltona Johna Billy Elliot, ktorý spracováva to samé téma s tými istými postavami.

• 9.11.2015  21:42

To DVD jsem si v podstatě pustil jen a pouze kvůli tomu, že jsem po ruce neměl nic kloudnějšího a od začátku do konce jsem na to koukal s otevřenou pusou a mám sto chutí vzkázat těm našim muzikálovým ,tvůrcům‘, aby se podívali na to, jak se má jevištní muzikál dělat. Jistě, i v ČR/SR se najdou dobré kousky, ale tohle je jednoduše famózní. Hudbě vytknu jenom tolik, že jí bylo zatraceně málo, super byla i choreografie ... ono ten muzikál se vůbec neohání nějakou extra-super-mega výpravou, vše je přirozené a uvěřitelné, víc jednodušší než složitější. Větší důraz se klade na dialogy a na stvárnění souvisejících emocí. Rozhodně to chci vidět naživo.

• 9.11.2015  21:26

Filmy tohto druhu nie sú v súčasnosti veľmi točené a ani v TV vysielané a práve preto ma milo prekvapil. Je poučný. Vytkol by som mu len zopár ,zatlačení na pílu‘ (smrť dieťaťa) alebo klišé z itineráru ,amerického sna‘.

• 9.11.2015  21:20

Presladené, často nelogické, slzy žmýkajúce, mimo realitu, rozprávkoidné a napriek tomu na pol oka pozerateľné, hlavne kvôli výbornej hudbe. Ako rodinný film na nedeľné dopoludnie to je OK.

• 19.1.2015  20:11

Odmyslím-li si ideologický podtón, který se celým filmem loudavě táhne, tak mi z toho vzejde docela zdárná kriminálka s dobrým hereckým obsazením a překvapivě kvalitním scénářem. Na 50. léta nadprůměr.

• 19.1.2015  17:19
    Vesnice roku (studentský film) (2011)

Pro mně je to jako komedie velice slabé, těch humorních situácí je víc než poskrovnu, ale jako kraťas nahlížející do vesnické problematiky a osobních problémů její starosty to ujde. Zvláště když si uvědomím, že se jedná o studentský film. P. Vetchý mě v roli starosty sedl.

• 18.1.2015  22:21

Veľmi úsmevná komédia s vždy perfektnou Naskovou. Jednoducho šláger. :o)

• 18.1.2015  12:18
    Hodina zpěvu (TV pořad) (1988)

Není třeba hledat za tímto projektem žádné hluboké filozofické myšlenky, je to prostě obyčejný pořad, ve kterém se dětem představují prosté písně, taková hudební výchova skrze televizní obrazovku a dle mého mínění velice zdařile provedeno. U+S jako tandem jsou skvělí. Kapánek mi to připomíná obdobný dlouholetý pořad Zlatá brána, ale u Hodiny zpěvu je patrný rukopis Svěrákův a Uhlířův.

• 12.1.2015  18:49
    Ilja Muromec (1956)

Manieristický pátos v zhmotnenej podobe, óda na heroizmus bohatierov - rekov, monumentálne vďakyvzdanie legendám a mýtom pochádzajúcim z úsvitu moskovských, kyjevských dejín a to v intenciách širokej ruskej duše, ktorá zaplaví vzdialený obzor chrabrými junákmi z bezkonečných stepí ako sa aj pozastaví nad drobnými nezištnými udalosťami všedného dňa a urobí z nich symbol, fetiš vysnívaného charakteru dokonalého človeka. Snímok poplatný dobe vzniku, ktorý sa nepridŕža známych predlôh z ruských bilýn ani ich neskoršími spracovaniami, ale spolu s jednoduchým dejom predkladá divákovi celú plejádu folklóru a svojský pohľad na rurálnu kultúru z dôb kniežat - jasných slniečok. Táto sfilmovaná báj je charakteristická pre sovietsku rozprávkovú tvorbu 50. a 60. rokov, je akoby matricou, preto je dobré ju, aj keď len zo zaujímavosti, vzhliadnuť.

• 12.1.2015  18:31
    Jen v královské rodině (TV film) (2013)

I když nejsem poddaný jejího veličenstva, madam Alžbětu II. si nesmírně vážím, o to víc mně sklamal tenhle film, od nějž jsem očekával fundovanější a hlavně širší pohled na genealogii předků rodu Windsor (dříve Sasko-Kobursko-Gothajský rod) jelikož rozrody a sňatkovou politikou je spřízněn s takřka všemi významějšímí aristokratickými rody Europy. Dokument však více-méně pojednává jen o prvním belgickém králi Ludovítovi, tudíž informační, neřknu-li edukatívní, hodnota tohohle hraného dokumentu (dramatické pasáže tvoří jen a pouze vizuální podmaz) je velice, ale velice nízká.

• 12.1.2015  18:21

Nepochopím, ako sa môže ten istý režisér znížiť k tomu, aby znovunatočil už raz ním realizovaný film a to akoby cez kopírovací papier. Kladiem si básnickú otázku: Aký to má význam? A odpovedám si: Azda len prahobyčajné naháňanie peňazí. Skutočne to nič nové neprinieslo aj keď, v rámci objektivity, musím priznať, že som sa zopár ráz zasmial a preto dávam až **. Ja, hold, remakom moc nefandím. K ORIGINÁLNEMU FILMU Z ROKU 1986: .Francúzska škola filmu, zvlášť tá komediálna, dokázala v tomto snímku, že si svoje popredné miesto na prvých priečkach svetovej kinematografie naozaj oprávnene zaslúži. Tento film jasne dokazuje, že kvalitná komédia sa dá natočiť aj bez toho, aby sa tvorcovia museli uchyľovať k trapným gýčom, prízemným vtipom a vulgárnostiam ako sme toho, žiaľ, svedkami v súčasnosti. Preto dávam *****. Bravó!

• 12.1.2015  18:19
    Uprchlíci (1986)

Francúzska škola filmu, zvlášť tá komediálna, dokázala v tomto snímku, že si svoje popredné miesto na prvých priečkach svetovej kinematografie naozaj oprávnene zaslúži. Tento film jasne dokazuje, že kvalitná komédia sa dá natočiť aj bez toho, aby sa tvorcovia museli uchyľovať k trapným gýčom, prízemným vtipom a vulgárnostiam ako sme toho, žiaľ, svedkami v súčasnosti. Preto dávam *****. Bravó! K REMAKU Z ROKU 1989: Nepochopím, ako sa môže ten istý režisér znížiť k tomu, aby znovunatočil už raz ním realizovaný film a to akoby cez kopírovací papier. Kladiem si básnickú otázku: Aký to má význam? A odpovedám si: Azda len prahobyčajné naháňanie peňazí. Skutočne to nič nové neprinieslo aj keď, v rámci objektivity, musím priznať, že som sa zopár ráz zasmial a preto dávam až **. Ja, hold, remakom moc nefandím.

• 3.1.2015  21:07
    Kutil Tim (TV seriál) (1991)

Inu na hollywoodskou seriálovou produkci vysoce nadprůměrný počin, na kterem se dá chvílema i poctivě zasmát. Části, které se odehrávali ve studiu "tool time", mě moc nebrali, více zábavy se odehrávalo v domě/zahradě Taylorových. Škoda, že od 3, 4 serie to už ztrácelo glanc a vtipy se začínali příliš opakovat.

• 25.12.2014  10:16

Řekl bych, že tato pohádka byla asi posledním dílem p. Vorlíčka, na které se dalo koukat a nutno podotknout, že z pohádkové tvorby uplynulých dvaceti let je to silný nadprůměr. Ve snímku jsou skutečně nádherné přírodní scenérie, zvířatka, idylické sekvence ... vše ostatní pokulhává. Navzdory tomu všemu hodnotím nadprůměrně, snad z nostalgie. :o) Mimochodem, představitel Tomáše (Braňo Holíček) měl našlápnuto na nadějnou kariéru, ale taky jaksi pokulhává. Povídka J. C. Hronského je rozhodně zajímavější, doporučuji přečíst.

• 25.12.2014  10:06

Pod režijní taktovkou p. Dudy vzniklo několik skvělých filmů a seriálů, ale taky pár nepodarků a Vikingové z Bronských vrsků patří k těm druhým. Námět rozhodně není originální, co by ale v podstatě nevadilo, ve filmové kultuře se mnoho předloch spracovalo a spracovávalo vícekrát, ale vadí mi, jako psal uživatel triatler, že to bylo zasazeno do severského prostředí a to tak, že to nebylo ani za mák věrohodné. Také stopáž byla zbytečně přepálena a dětští herci se svých rolí mohli jistě chopit přesvědčivěji, byli čaasto takoví toporní jako z domácích videí na Youtube. Inu, není každý den Neděle.

• 24.12.2014  20:58

Azda jediná postava, ktorá ma zaujala, bol Gašpar (Števko Šafárik z DJGT Zvolen), na ktorom bolo vidieť, že si postavu užíva a, chválabohu, obdržal aj dostatok priestoru. Celkovo mi táto rozprávka príde ako mix (alias vykrádačka) snímkov ako Princ a chuďas, Perinbaba, Tri oriešky pre Popolušku atď. Originality tam bolo ako šafránu; k tomu výrazne pomaly sa posúvajúci dej; mnohé hlášky, ktoré sa snažili byť moderné, pôsobili kŕčovito a neprirodzene. Do môjho osobného filmového kánonu sa tento snímok určite nedostane. Apropo, na exteriéry Oravského hradu začínam byť v rozprávkach alergický :o).

<< předchozí 1 2 3 4