PetkaW.

PetkaW.

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 4.3.2019  16:14

Neskutečně vyzdvihovaný snímek, od kterého každý divák pak logicky něco neskutečného i očekává . A on svým způsobem díky několika faktorům výjimečný je. Ve finále mi ale přijde, že ta šílená mediální masáž a propagace filmu spíš uškodila. Nicméně - Lady Gaga opravdu hraje. A hraje dobře. Cooprovi vážná role sedí taky překvapivě dobře. Hudba je skvělá, kamera geniální, stupňování napětí též funguje na jedničku, stejně jako chemie mezi hlavní dvojicí (nikdo mi nevymluví, že spolu něco nemají) a něžnější duše v závěru nějakou tu slzičku určitě uroní... Jo, tohle se povedlo. Ale na plnou palbu to v mých očích není.

• 4.3.2019  15:59
    Lady Bird (2017)

Trailer vypadal velmi slibně a dobrý zážitek slibovala i herecká jména. A S. Ronan opravdu nezklamala. Ta holka zkrátka umí, to jí asi nikdo nemůže upřít. Ale jinak... čekala jsem ránu do žaludku, kterou tyhle rádoby nenápadné snímky umí někdy divákovi nečekaně uštědřit. Tady na ni ale nedošlo. Film nemá žádný silný moment, který by se vám vryl pod kůži a kvůli kterému byste si řekli to "Jo!". V případě Lady Bird dojde jenom na "Hmm...". Nevěděla jsem, co si z filmu pořádně vzít, jak ho uchopit tak, aby to bylo správně. Nějaké dobré scény se tu našly, ale bylo jich méně, než jsem čekala. Takže 3* a víckrát se asi na snímek nepodívám.

• 4.3.2019  15:53

Nevím, co jsem od Colette čekala, ale bohužel nejspíš trochu něco jiného, než co jsem dostala. Knightley tento typ filmu sedí, to už víme dávno. Ale tady jsem poprvé měla pocit, že nám neukazuje nic jiného, než co jsme viděli v jejím podání už x krát a mnohem lépe. Celý snímek pluje svým střídmým tempem, bez větších zvratů, které by vás upoutaly. Zbytek herců upadá v šedi průměru, hudba spíš uspává, než aby podtrhovala, a celkový dojem tak nějak vyšuměl do ztracena v časových skocích. Je to škoda. Jako životopis Colette ujde, ale jako film bohužel pokulhává.

• 20.2.2019  11:38
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Co nadělám?! Mám prostě podobné filmy a seriály ráda. Jsem věčně fantazírující duše, takže mě myšlenka existujících čarodějek a upírů vždycky dokáže nalákat. V tomhle případě sehrálo své i herecké obsazení. Ústřední dvojice mi neskutečně sedla a oblíbila jsem si ji prakticky hned po prvním díle. Celé zpracování vypadá opravdu dobře a dokáže zaujmout. Parádní výprava, skvělý vizuál, adekvátní počítačové efekty, parádně zvolená hudba... Škoda je jen pár věcí... 1) S přibývajícími díly ztratila dech ona "temná stránka" seriálu, který se tak začal přibližovat spíš k romantickému stylu. 2) Divák se nedozví nic o hlavním problému/zápletce Knihy života. 3) Diana se stává bohužel až moc výjimečnou, na to, že v pilotu byla ráda, že si přikouzlila pár papírů... Takže - ano, chyby se tu najdou, ale jestli máte podobný styl rádi, neměli byste být zklamaní. Jsem zvědavá na další řady a v knihovně jsem si zamluvila i knižní předlohu, abych měla s čím porovnávat.

• 20.2.2019  11:28

Přes sebelepší herecké obsazení mi tenhle film nesedl. Vím, o co panu Krobotovi šlo, ale tohle bylo vidlácké až moc. Dlouhé scény bez jediného slova mě ubíjely. Mám ráda černý humor, ale tenhle vulgární styl a způsob, jakým byl podaný, mi přišel až moc depresivní. Vadilo mi i násilně používané nářečí od herců, kterým šlo přes jejich přirozenost a působilo v dialozích hrozně strojeně a uměle. Kdyby celý film pojali tvůrci jako čisté drama, udělali by líp. Tohle překroucení na rádoby komedii k vyznění snímku vůbec nesedělo. Mohla bych pokračovat v podobném duchu komentování ještě dál, ale jen bych okecávala to, že se mi film zkrátka nelíbil, i když jsem se opravdu snažila si z něj něco odnést.

• 24.9.2018  08:24
    Dunkerk (2017)

Omlouvám se všem příznivcům, fandům, kritikům a tvůrcům tohoto filmu... ale já na něm vážně neviděla nic extra. Obrazově je to dokonalé. Herecké obsazení super. Hudební podklad dechberoucí. Ale chyběl mi tam větší děj. Viděla jsem jen střípky jednotlivých příběhů, které mi dohromady moc velký obraz nedaly a ze kterých jsem si nic moc neodnesla. Systém skládajícího puzzle tu pro mě moc nezafungoval, celkový dojem byl tak dost vlažný a výsledná pointa vyšuměla někde v poslední třetině filmu. Nevím... ale já čekala bohužel podstatně víc.

• 15.8.2018  11:14
    Deadpool 2 (2018)

Pokračování Deadpoola mě nestrhlo ani zdaleka tak, jako první díl. Jednotlivé scény nebyly špatné, ale jako celek mi přišel film dost vlažný a takový... chaotický. Akce i efekty opět prvotřídní, hudba dokonalá, ale - hlavní hrdina nám vyměknul, přibylo srdcervoucích scén, promluv do duše... a mně to zkrátka nesedlo. Mám tohodle komiksáka zafixovaného jako hajzlíka, co se s ničím nes... nepáře, každýho má u zadku a tenhle obrat byl pro mě nemilým překvapením. Osobně mi dělalo i problém představit si to šílený zlo, které měl představovat patnáctiletý obtloustlý nesympatický puberťák, který není schopný si sám pomalu ani zavázat tkaničky a vytahuje si propisku z gatí (a to nemyslím nijak urážlivě nebo hanlivě k osobě Juliana Dennisona, zkrátka konstatuju, jak to bylo). Takže podívaná celkem slušná, nenudila jsem se, ale když znovu Deadpoola, tak rozhodně jedničku. Tohle už znova vidět nepotřebuju.

• 18.7.2018  15:38

Marvel se v Black pantherovi po dlouhé době vrátil k vážnějšímu duchu, což osobně oceňuju, protože je to jedna z věcí, která mi například vadila na třetím Thorovi. Dělat vtípky za každou cenu, a to i v situacích, kdy se to úplně nehodí. Většího důrazu se taky dočkaly postavy. Každá má jasnou motivaci, historii, rozvinutou psychologii... není na vás chrlený jenom děj, boje a akce za každou cenu. Co ale zůstalo, jsou parádní kostýmy, výborný soundtrack, skvělé efekty a za mě se povedlo opravdu skvěle i herecké obsazení. Black Panther si mě svým prvním výstupem v Captain Amerika úplně nezískal, a o to větší a příjemnější překvapení bylo tohle seznámení s Wakandou, které jsem si vážně užila.

• 17.7.2018  11:41

Pro mladé holčiny, které touží mít doma na zahradě koně, je to fajn film. Trochu toho dramatu v úvodu je donutí se dívat, je tam i nějaké to morální poučení, hezká příroda, na závěr i akční honička (tak akční, jak jen postava na vozíčku může být - a to nemyslím nijak urážlivě vzhledem k handicapovaným lidem, ale spíš jako posměch filmovým tvůrcům. Zkrátka mi to do filmu vůbec nesedělo a přišlo mi to jako zbytečná snaha o dramatičnost.), klasicky naivní americké dialogy, ještě okořeněné nádechem filmového retra... zkrátka hezky zabitá hodinka a půl pro zbytek diváků. Na mě tohle nějak nezafungovalo a takový Zaříkávač koní je rozhodně lepší volbou, pokud už chcete vidět film s podobnou tématikou.

• 17.7.2018  11:36

Snad nejslabší z celé trilogie. Nic tu nefungovalo. Erotické scény jsou už tak ohrané, že vás rozpálí asi jako dohořívající uhlík. A i kdyby měly trochu náboje, tak naprosto protichůdná romantická vložka je zabije úplně. Chemie mezi všemi herci je tak mizerná, že i mezi mnou a mojí rybičkou to jiskří snad víc. Rádoby akční a krimi scény jsou spíš pro smích a působí dost kostrbatě. Jediné, co stojí za zmínku, je dobrý soundtrack, který se vyvedl v každém dílu a vypracované tělo Dornana, na které se vcelku dá dívat. Ale jinak jsem ráda, že máme tohle padesáti stupňové šílenství za sebou jak v knižní, tak konečně i filmové podobě.

• 17.7.2018  11:29

Taneční film, jakých jsou další desítky... Líbiví herci, taneční hudba, prestižní škola, trochu té romantiky, která projde "náročnou" zkouškou, problém sociálních tříd a konec, ve kterém se všechno vyřeší, všichni jsou spokojení a šťastní a dosáhli svého. Zkrátka nic, co bychom už neviděly aspoň v dvaceti obměnách. Nicméně všechno dohromady fungovalo docela dobře a pokud člověk potřebuje vypnout a má náladu na trochu té naivity a romantiky, tak proč ne? Navíc Rachele Brooke Smithová je extrémně sympatická, takže nakonec z toho ten průměr je.

• 7.11.2017  09:24
    Bajkeři (2017)

Já teda nevím, na jakém filmu byl zbytek zdejších uživatelů, že dávají tak nízké hodnocení, ale proti gustu... Je možné, že se mi tahle komedie prostě jenom trefila do divácké nálady, ale ukamenujte mě - já se fakt bavila a po dlouhé době si myslím, že jde o opravdu dobrou českou komedii. S přítelem jsme se smáli od začátku do konce a chlámal se i zbytek kinosálu. Na film jsem šla s dost smíšeným očekáváním, protože nenávidím Mišíka, ale jinak mám ráda zbytek obsazených herců. Nesmíte od toho čekat žádné převratné filmařské umění a neříkám - konec byl tragický přeplácaný pathos a kýč, ale jinak... jsem se prostě bavila a některé hlášky byly vážně na roztrhání bránice.

• 23.6.2015  17:54
    Babovřesky 3 (2015)

Už dlouho se mi nestalo, abych u sledování filmu cítila, jak mi odumírají mozkové buňky a klesá IQ. Vzpamatovávala jsem se ještě dlouho po zčernání obrazovky značící konec filmu. Přítel měl z téhle parodie na cokoliv, co má připomínat film, dokonce noční můry, ve kterých vylézaly babči v neoprénu z jejich rybníčku na zahradě. Tohle prostě ne, ne, ne a NE! Pane Troško, měl byste se sebou něco začít dělat, nebo už netočit. Vaše filmy jsem měla ráda, jak komedie, tak pohádky, ale tohle je vážně moc.

• 23.6.2015  17:48

Hmm... jak jenom napsat komentář k tomuto filmu dostatečně uctivě, vzhledem k obsazení, které je to jediné pozitivní? Nějak nevím, jak Čarovný les uchopit. Má se jednat o muzikál, ale - písničky mi přišly všechny na jedno brdo, žádná chytlavější melodie, prázdné texty s frázemi opakujícími se do zblbnutí. Údajně je to i pohádka, ale - vzali byste malé dítě na něco, kde umře hlavní postava a obři drtí pod nohama celé vesnice? No nevím, asi je to diskutabilní. Dalším zařazením je komedie, ale - nějak si nepamatuju, že bych se během filmu zasmála víc, než jednou. Kategorie "Dobrodružný" je tu taky, ale - ehm... nějak, nevím, jak to slušně podat, takže radši pokračujeme dál k Fantasy škatulce, které je tu asi nejvíc, ale - i pod tímhle žánrem si představuju trochu něco jiného, než jednu čarodějnici za zenitem. Vzhledem k obsazení by člověk řekl, že půjde o výbornou podívanou, ale tenhle film je skvělým příkladem toho, že ani slavná jména nezachrání všechno. Nudné, nezáživné, splácané, zmatkovité, divné, nezajímavé, chvílemi až trapné...no... to mi to s tou uctivostí nějak nevyšlo.

• 23.6.2015  17:20

Sladké, přesladké... ale víte co? Funguje to. Alespoň na mě. Nemám ráda klišojdní romantické filmy, ale jsem přeci jenom holka :) A tady zkrátka všechno klapalo tak, jak mělo. Chemie mezi herci, výborné výkony, skvělý soundtrack, vtipné hlášky, sympatické obsazení... Nemám co vytknout. Snad až na ten hrozný rádoby usedlý účes Lily u jejího dospělého "já", který stejně nijak zvlášť nepomohl k tomu, aby vypadala starší. Sem tam si člověk sice řekl, ty jo, to je už hodně, ale tomuhle filmu byste odpustili snad všechno. Výborná oddechová romanťárna, která pobaví, svlaží oko a vy si na konci řeknete, že přeci jenom není všechno tak špatně, jako to servírují televizní noviny.

• 31.12.2014  10:08
    Tři bratři (2014)

Jedna hvězdička, a to jenom kvůli Klusovi a hlavní písni! Tři bratry bych nominovala na cenu "největší zklamání letošního roku! Opravdu mi hlava nebere, jak může tahle... parodie na pohádku mít tak vysoké hodnocení?! Lábus porostlý lišejníkem, trapné jednoduché texty, pražádný scénář, vlk, co vypadá jako kříženec medvěda a mravenečníka, pedofilní mysliveček, Maruška a její sestra, co vůůůbec nevypadají jako Nastěnka a Marfuša (už chybělo jen rozkusování ořechů) a do toho věčně kecající a zasahující Svěrák ve fiktivní třídě s dětmi - zkrátka - tady je všechno špatně.

• 11.8.2014  16:34

Nevím, co od tohoto pohádkového příběhu všichni čekali, ale já dostala víceméně to, co jsem požadovala - skvělou vizuální stránku, příjemnou dokreslující hudbu, přijatelné herecké výkony a krásně pohádkovou atmosféru, která se sice nevyrovná našemu českému, lehce hororovému, pojetí, ale ani výrazně nezklame. Francouzi holt příběh pojali ve stylu jim vlastním, a to jim přece nejde mít za zlé. Jediné, co mi vadilo, byla jakási snaha o propojení s americkou animovanou verzí, která se vůbec nedařila skloubit s hraným filmem a roztomilí psíci mi tak přišli, i přes svou komičnost, lehce navíc. V každém případě - na nějaké to oddechové sledování film bohatě postačí a já se k němu ráda ještě někdy vrátím.

• 7.7.2014  14:06
    Teď a tady (2012)

Krásně, lidsky, nepateticky, nevtíravě zpracovaný film. Podobných snímků už tu bylo několik a spoustu dalších jich ještě určitě bude. A o to těžší je, aby tvůrci celé ožehavé téma uchopili trochu jinak a podali ho svým vlastním neokoukaným způsobem. Skvělá volba herců byla jen třešinkou na dortu. Nikdo zbytečně nepřehrával, nesnažil se vyčnívat... Je pravda, že Dakota hravě zastínila všechny kolem, ale když někdo umí, tak zkrátka umí. Zbytek jí ale značně sekundoval. Dobře zvolená hudba celkový dojem krásně podtrhla. Viděla jsem rozhodně už i dojemnější filmy, ale Teď a tady za nimi nijak výrazně nezaostává. Těžký film, podaný s obdivuhodnou lehkostí...

• 7.7.2014  13:50
    Pompeje (2014)

Výborný námět, skvělá volba herců, v zázemí samá zvučná jména, parádní hudba, nadupané efekty... tak mi řekněte, proč to všechno dohromady nefungovalo?! Film na mě působil mdle, neosobně, uměle, nedokázal si získat mou pozornost, děj byl průhledný až hrůza... jediným důvodem, proč jsem Pompeje dokoukala až do konce, byl Kit Harrington. Ale ani výborní herci nic nenadělají s ubohými jednovětnými scénáři, které zabijí jakýkoliv náznak slušné chvilky ve filmu. Konec celkový dojem trochu vylepšil, ale bohužel ne natolik, aby vyvážil otřesný zbytek. Tak dobrý film to mohl být... Někdy je míň, opravdu víc...

• 7.7.2014  13:41

Na tento film jsem byla opravdu zvědavá a musím bohužel napsat, že po zhlédnutí přišlo velké zklamání. Spousta prázdných zbytečně natažených scén, dialogy naprosto o ničem... Ztvárnění šlo podle mě udělat mnohem živěji, na to, o jak zajímavé a neokoukané téma se jednalo. Bling ring podle mě není ani drama, ani dokument, ani krimi... prostě uvázlo někde v neurčitu mezi těmi všemi žánry. Sobeckost, povrchnost a posedlost mladých tím, co si o nich druzí myslí, tu bylo vykresleno opravdu velmi dobře a klobouk dolů před všemi herci, ale jinak... jedna velká nuda... Coppolin styl natáčení a vyprávění mě nějak minul...

• 27.3.2014  15:18

Pořád si říkám,že se na filmy podobného ražení nesmím dívat večer. A stejně to pořád dělám a pak se dvě hodiny převaluju v posteli a přemýšlím nad dějem. Na Zlodějku knih jsem byla zvědavá. Trochu jsem se bála, že půjde jen o další drama z druhé světové války, kde se bude pořád dokolečka řešit politika a válka samotná. V tomhle směru mě film velmi mile překvapil. Válka se tu pochopitelně řešila, ale z trochu jiného úhlu, než jak jsme zvyklí a tak nějak... okrajově. Jde tu hlavně o lidi. O jejich každodenní radosti a starosti, o tom, jaký na ně měla dopad, co jim vzala a někdy i dala, jak je utvářela... Někdo tu kritizuje zbytečný pathos a naivitu. Ale dětský pohled na svět je naivní a patetický, takže se to dalo očekávat, vzhledem k tomu, že hlavní postavou je dospívající holčička. Navíc je vše podávané v únosné míře, takže vyprávění nepůsobí zbytečně přehnaně. Celý děj je skvěle propracovaný, má gradaci a dokáže vyvolat v člověku silné emoce. Všemu vévodí skvělé herecké výkony všech hlavních postav a celá atmosféra je výborně dokreslována skvělou hudbou mistra Williamse. Já si Zlodějku knih užívala je pro mě moc příjemným překvapením. A nějaká ta slzička taky ukápla :)

• 15.3.2014  10:44
    Don Jon (2013)

Takže za prvé - Scarlett mi normálně nevadí, ale tady jsem měla po pěti vteřinách sto chutí praštit ji těmi jejími podpatky po hlavě. Navíc (a to je co říct, protože jí to obvykle sluší i v pytli od brambor) vypadala, s prominutím, hrozně. Za druhé - gordona-levitta mám naopak čím dál radši a i v tomhle filmu zazářil ze všech nejvíc. Role mu skvěle sedla, bravurně ji zahrál a bylo vidět, že si to zkrátka všechno užil a ve psaní a režírování se vyřádil. Za třetí - dobrý nápad, docela slušné zpracování, povedený soundtrack, ale... průhledný děj, pár ošklivých a okoukaných klišé a po nějaké době už lehká nuda, která se pořád opakovala. Takže - pohodové pokoukáníčko na propršený víkend, u kterého nemusíte moc přemýšlet a dobře se odreagujete. Za mě - solidní průměr...

• 1.3.2014  13:03
    47 róninů (2013)

Další film, který je příkladem toho, že vizuální stránka je důležitá... ale nikdy by se neměla dostat na přednější pozici než příběh samotný. Od 47 róninů jsem toho čekala docela dost. Byla jsem zvědavá, jak spojí tvůrci historii, japonskou kulturu a prvky fantasy, s americkým pojetím. Po téhle stránce "spolupráce" docela dobře fungovala a film ani zdaleka nepůsobil tak americky, jak jsem se bála. Ale zbytek zkrátka... působil divně. Mně si film rozhodně nijak zvlášť nezískal. Dívala jsem se, dívala a najednou se dodívala, řekla si "hmm", a to všechno bez nějakého valného emočního zážitku. Keanu musí prominout, ale do role mi absolutně neseděl, i když se snažil. Výprava, kostýmy, hudba, efekty, výběr zbytku herců - všechno bylo perfektní, ale někdy je přílišná snaha o perfekcionalismus spíš na škodu. Přišlo mi, že se 47 róninů snažilo přiblížit atmosférou a zpracováním k filmům, jako je Tygr a drak, nebo Klan létajících dýk... ale můj názor je ten, že tyhle filmy jsou prostě nenapodobitelné a mají tak osobitou strukturu a pojetí, že každá snaha o napodobení, je předem marná a ve výsledku působí uboze. Ale abych tady jenom neremcala - film se řadí do dobrého průměru a věřím, že se spoustě lidem líbit bude. Asi záleží na každém, aby si udělal svůj vlastní obrázek.

• 16.2.2014  18:50

Tak jsem se konečně dostala k tomuto dlouho očekávanému a značně propagovanému snímku. A čeho jsem se po té propagační masáži dočkala? Špatného dája vu, které chvílemi připomínalo hodně zle zparodovaný Underworld nebo Van Helsinga (chyběla už jen Kate Beckinsale). Úvod byl jako z rychlíku, člověk se nestačil vůbec zorientovat, co, kde, jak, kdo, proč... Všechno působilo hodně zmateně a nesouvisle, jako by se pohádal režisér se střihačem. Efekty mizerné, oživlí gotičtí chrliči byli k smíchu, hlavní postava mně absolutně nepřirostla k srdci, celá zápletka působila dost křečovitě a chování postav hodně často nedávalo žádný smysl, podobně jako jejich dialogy, děj byl průhledný jako právě vyleštěná okenní tabule a jediný, komu se tam dalo trochu věřit, byl léty prověřený záporák Bill Nighy. Váhala jsem mezi 2 a 3 hvězdičkami, ale patetický a klišojdní konec rozhodl za mě... Tohle se vážně nepovedlo.

• 11.2.2014  20:21

Už u prvního dílu se mi hrozně líbila myšlenka, oživlého a svébytného jídla. Tady ji krásně rozvinuly dál, za což jsem byla ráda. Vizuální stránka byla perfektní a některé formy "jídloživota" opravdu pobavily nebo překvapily svou originalitou. Ale nějak tomu všemu něco chybělo. Příběh sám o sobě byl průhledný, nepřišel mi nijak zajímavý, zábavný, ani originální. Spousta vtipných scén byla zbytečně brzy useknutá nebo je úplně potlačil zbytek okolo. Nemluvě o úplném vypuštění příběhů postav a jejich osobností. Nevím... nemohla jsem se do děje vůbec vžít, nebavil mě a jedna malá roztomilá jahůdka na záchranu a lepší hodnocení opravdu nestačí...

• 12.1.2014  16:22

Pohodová akční podívaná, která mě nijak zvlášť nenadchla, ale ani nezklamala. Zápletka poutavá, i docela dobře pojatá, ale nic, co by člověk už někde, a třeba i lépe zpracované, neviděl. Cruise nikdy nepatřil mezi mé oblíbence a tady mě ty jeho rádoby nebezpečné pohledy a výrazy typu: "hej bejby, koukej na to, že pořád umím házet vočima a vypadat u toho i drsně," vyloženě vytáčely. Po chuti mi nebylo ani to, že člověk od začátku filmu věděl, kdo je padouch a děj pak spočíval jen v tom, ho chytit. Řekla bych, že to ubralo hodně napětí, a to je škoda. Trochu mi vadilo i to, že tu nebyl snad v žádné scéně hudební podklad. Na druhou stranu oceňuju, že se tvůrci drželi klasické předlohy akčního filmu, nijak zbytečně nešpekulovali, nekombinovali, šetřili zvláštní efekty a neplácali jedno přes druhé, jak je tomu teď zvykem.

• 12.1.2014  16:12

Omlouvám se, ale hloupější film jsem už dlouho neviděla. Snaha ukázat odlišnou kulturu i tradice byla očividná, ale provedení značně pokulhávalo. Beru, když někdo mluví se zvířaty, mrtvými, dokonce i kytkami... ale aby někdo rozmlouval s kořením mi přišlo trochu... maličko... zvláštní. Nemluvě o primitivním a neuvěřitelně průhledném ději. Celkový dojem bohužel nezachránily ani kouzelné oči nádherné Aishwaryi, kvůli které dávám 2 hvězdičky a ne jen jednu.

• 21.12.2013  14:08

Člověk by už asi po tolika filmech měl být zvyklý na to, že Burton je ten typ tvůrce, co si zásadně jede svou notu a neohlíží se přitom moc na diváky. Ale tady mi to zkrátka přišlo... až moc. Je znát, že chová k Frankenweenemu velké sympatie, cože je i celkem pochopitelné, jenže udělat z původního pár minutového kraťásku víc než hodinovou záležitost... to se ukázalo být velkým oříškem i na tak velkého režiséra jako je on. Až na posledních 15 minut se ve filmu skoro nic neděje a já musím s lítostí říct, že jsem se opravdu nudila. Až poslední část filmu byla správně napínavá, akční a děsivá. Nebyla jsem schopná se dostat do děje, pořád mi něco vadilo nebo se mi prostě nezdálo. Nedokázala jsem si vypěstovat žádný vztah k postavám. Bohužel celkový dojem nezachránila ani skvělá hudba, ani správě hororová atmosféra, kterou film od začátku disponoval. Frankenweenie je podle mého mínění rozhodně jeden z horších Burtnových filmů a on má rozhodně na lepší.

• 21.12.2013  13:59

Na druhého Hobita jsem se opravdu těšila, a to především kvůli vydařené jedničce. Tentokrát ale Jackson trochu přecenil své síly. Stopáž tu byla opravdu zbytečně přetažená. Spoustu scén bylo hluchých a zaváněly už i lehce nudou, na úkor trochu hektického a zmateného začátku filmu. Co se týče vizuálu, výpravy a celkově zrakových dojmů, jde opět o bezchybnou podívanou, o tom žádná (i když chvílemi film připomínal už spíš počítačovou hru). Chyběla mi ale ta lehkost, nadhled a důvtip, které mě bavily na prvním díle nejvíce. Několik opravdu vtipných scén se tu našlo a diváci v sále sebou asi i dvakrát trhli leknutím, ale nebylo to zkrátka ono. A co se týče naprosto šíleně vyumělkovaného, "kenózního" a oplácaného Legolase... o tom snad radši ani nemluvím.

• 25.10.2013  14:52
    The Originals (TV seriál) (2013)

Seriál je rozjetý slušně, uvidíme, co se z toho vyklube a jestli scénáristi velký potenciál nezazdí, jako se jim to povedlo u dalších řad kmenových TVD. Rodinku původních jsem si oblíbila, takže mi seirál vyloženě o nich rozhodně nevadí, i když mě trochu mrzí zmrazená linka Klaus+Caroline. Rozhodně vítám trochu dospělejší pojetí a odproštění se od scén typu: Miluju toho... ach ne, vlastně toho... nebo že by to byl přece jen ten první? :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9