oLí

zdravotní sestra s koulema

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 12.5.2020  23:43
    Breaking In (2018)

James McTeigue - u něj jsem doposud nešel pod (ale ani nad) 3*. Všechny jeho filmy, pod kterými je jako režisér podepsán, se mi celkem líbily. Tohle se mi nelíbilo. Na to, že to s titulkama nemá ani klasickou hod a půl stopáž je to fakt průser - strašně nesympatický "kladný" ?! postavy a ještě dementnější záporáci.. co si od toho jako slibovali ? Napětí snad néé.. tohle bylo fakt hrozný.. 4/10 max páč to vypadalo obstojně, ale je to fakt shit !

• 12.5.2020  23:36
    Chata (2019)

Jako snaha se cení, těšil jsem se dost, když jsem o tom nic nevěděl. Výsledek ? Totální blábol, kterej v normální logice ale i nastavený filmový nelogice neobstojí, bere si velký sousto, který od začátku postrádá smysl, protože většina diváků neví, kudy se bude děj ubírat, to s nadějí v nějakou skrytou (tady neexistujicí) pointu prostě dokouká.. Past! Konec, shit, snažte se obhájit pak dobrou kameru nebo prostředí, 4/10 max a čau.

• 10.5.2020  02:06
    Warriors (1979)

Perfektní snímek alá John Carpenter style! Rychle se mi vybavil Útek z New Yorku a Přepadení 13. okrsku. Ten děj, syrová atmosféra, špinavé kulisy ulic, metra, nepřepísklá výtečná stylizace, synťáky ( těch mohlo být víc a sám Carpenter by určitě složil dokonalý soundtrack ), známé tváře v čele se šíleným Davidem P. Kellym či Windows z Věci a spousta dalších. A ta krásná holka, zamiloval jsem se !! Tohle vidět jako malej, tak je to pro mne jasný dětský kult, vůbec nechápu, že jsem na to narazil až dnes - navíc, když režisérem je Walter Hill. Moc příjemný překvapení, tohle noční dobrodružství jsem si náramně užil - doporučuji projekci taktéž v noci ;) téměř plná palba - 8.5/10

• 29.4.2020  04:12
    Narušitel (2019)

Slušná variace na thrillery alá osmdesátky o podivně milých a tak trochu vyšinutých chlapících ze sousedství, kteří Vám a Vaší milé mají v plánu udělat ze života peklíčko. První půlka mě bavila dost, dobře pomalu budované napětí protkané povedenými záběry na čokoládovou prcinu a San Francisco.. pak už to ale jede ve vyloženě béčkových kolejích, které ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. U podobných snímků záleží především na výkonu hlavního parchanta a tady není o čem - Dennis Quaid je tu naprosto perfektní, zahrál to skvěle a vidět ho po delší době v hlavní roli jsem si fakt užil. 6/10

• 11.4.2020  01:28

No tak určitě! A z probdělý noci plný vlhkýho fantazírování ho nad ránem vyrušila z kohoutku kapající voda a z návratu do reality svý ubohý existence si to šel hodit, nebo co to jako ku*va mělo znamenat ??! To mě chtěli nasrat, nebo to měly bejt nějaký scénáristicko-režisérský uber kejkle tohleto ?!! Španělský thrillery mám rád, můžu mít rád i přehnaný, nepravděpodobný příběhy a klidně si oblíbím postavy nejrůznějších charakterů, ale co mělo znamenat sledování tohohle zmrdsonskýho kripla? Který je zezačátku vykreslován jako chudáček a politováníhodná obět systému pak rozjíždí hru, která je s ubíhající stopáží čím dál větší kopa hoven. To je fakt, jak kdyby si to celé vysnil a všichni okolo v jeho hře byli naprostí idioti, svým chováním úplně nesmyslně neuvěřitelné postavy a celý děj. Kdyby měl alespoň zdatný protivníky, ať taky svině, nebo alespoň trochu přijatelný živý charaktery tak ok, nebyl bych asi tak extrémně kritickej a tu hru si klidně užil a hlavně bych věřil, že tvůrci tou konfrontací třeba chtějí něco říct, že to má alespoň nějakou myšlenku... ale tohle je bullshit. Totální. Byť fakt dobře natočenej, to zas jo, ať jen nekritizuji. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc mám pocit, že si autoři z diváků udělali dobrý den a mají je za debily. 2/10 WTF...

• 5.3.2020  17:58
    Neviditelný (2020)

Leigh Whannell si své místo ve světě filmu zaslouží, dokazuje to již nějakých 16 let a pro mě je tvůrcem, kterému se vyplatí věnovat pozornost. Naposledy mě posadil na prdel nekompromisním Upgradem a když ohlásil nového Invisible Mana - tedy mix pro mne zajímavého tématu, oblíbených žánrů sci fi a hororu v režii podle vlastního scénáře, začal jsem se docela hodně těšit. Líbil se mi i komorní přístup, žádný nafouklý rozpočet, pár herců, vyhýbal jsem se všem trailerům a když mi nějakej pustili v sále, zavíral jsem oči a zacpával uši:) aby mi bylo vykecáno co nejméně. Tak proč nakonec dávám i pro mne nepochopitelně jen tři hvězdy ? Od začátku film šlape, je to setsakramentsky napínavý a Elizabeth Moss se role zhostila víc než dobře. Během sledování mi vše přišlo skvěle propracovaný, ale do očí mě začaly bít větší a větší nelogičnosti, které byly zbytečné a daly by se při trochu větší snaze odstranit ( některé věci vymyslet jinak, nechci spoilerovat, ale byly až tak blbé, že nešly odpustit ). Lámat se pak vše začalo od scény ve sprše s perem s následným nástupem akce a zklamání vyvrcholilo závěrem, který podle mě slušně řečeno byl vymyšlen hodně blbě. Za návštěvu kina to určitě stojí, první 2/3 nebo 3/4 skvělá podívaná, zbytek mě ( vzhledem ke kvalitám předešlé části ) nasral. I tak dám 7/10, protože snaha cítit byla a byl bych velmi nerad, kdyby Whannell či ostatní s podobnými pokusy do budoucna ustoupili. Pořád je to ve výsledku sympatickej sci fi thriller, za kterej jsem rád.

• 1.3.2020  11:20
    1917 (2019)

Jakoby se Sam Mendes při vyprávění nechal unést víc, než je běžný dnešní kino divák schopen přijmout, vstřebat. No, to teda bez jakoby, tak, to prostě je, tohle běžný divák nevstřebá. Vlastně nevím, co bych měl psát, prostě se podívejte, nejlépe jděte do kina, doma si to pusťe v klidu, nedejbože jako kulisu.. Jako diváka mě to nebavilo, nemělo to bavit. Je to výborně zahrané, kamerou znamenitě nasmímané. Je to špinavé, ošklivé, podle mě je to velmi dobré přiblížení událostem, které tu byly před sto lety. Vezměte si z toho co je libo, já dávám 7/10. Nebavilo mě to, ale zůstane mi to v paměti hodně dlouho.

• 1.3.2020  11:09
    Ježek Sonic (2020)

Ježek Sonic je sympaťák, to se musí předem vědět a tvůrci si na tom museli dát záležet, když už to teda je film o Ježkovi Sonicovi. Co bych k tomu řekl jako třicátník v sále téměř plném dětí ? Že jsem se skvěle bavil. Ani pochyb ke třem hvězdám. Na to, že to celé táhla vlastně smyšlená postava to bylo fakt dobrý a Ježek byl fajn. Hrál jsem v půlce devadesátek segu a Sonic byl jedním z top toho, co si z té konzole pamatuji. Když k této dobře namíchané směsi přidáte ještě Jima Carreyho, který je Bohem generaci otců dítek, které na to vezmete, vyjde Vám prostě zábava, které za ty prachy nelitujete ( nebyl jsem s dětmi:D ). Jim Carrey byl naprosto skvělej, moc rád jsem ho takhle viděl. Kdo ho trošku sleduje, tak ocení stejně. 7.5/10 jak prd.

• 21.2.2020  00:23
    Dark Light (2019)

Horor o baterkových mužíčcích, který by dobře zapadl mezi 80´s béčka, kdyby byl v té době natočen a kdyby měl alespoň trochu solidní hudbu. A alespoň slušnou závěrečnou čtvrthodinku. A kdyby neměl ošklivou Jessicu Madsen. Hodně dlouhých nezáživných 80 minut, které se daly přežít jen díky pár napínavým scénám první půle a prostředí osamélého domu uprostřed polí... nedobrých 3.5/10.

• 22.1.2020  01:26

Co k tomu říct ? Každý ať si udělá svůj vlastní úsudek. Píšu komentář při poslechu hudby z prvního snímku a v tomhle duchu bych musel Dark Fate udeřit těžký KO. Co po tom oproti ještě hustější, velkolepější, skoro 30(!) let staré dvojce, na kterou má údajně navazovat - to je vojeb století a nechápu Camerona.. vůbec.. ( stačí se podívat na intro k T2 a všechny ty filmařský detaily, navázování na T1.. Ne. Arnold by to celé utáhl i po 70 míti dobrý scénář a režiséra, ale tohle je prostě.. Zkuste si to pustit ihned po geniální dvojce, zlomili mi srdce. Jestli měl mít Terminátor 2 regulérní pokračování s tím, že ignorují fakt s odstupem času dost solidní trojku, rozhodně to němělo vypadat takhle. Sbohem Terminátore. 5/10 ( původně v kině 1. den po premiéře 3* ale už to asi nikdy vidět nechci.) Jamesi Camerone, zahráváš si, trošku se o Avatara 2 začínám bát..

• 13.1.2020  09:41

Ta atmosféra, nálada filmu, postavy, chlast, děvky, špína, morální ztroskotání, sedmdesátý léta ( jsem nebyl ), herecký výkony, replika Honkova kvartýru, hnizdečko lásky se špetkou hniloby, veliká odvaha a koule tvůrců ( Asi Akin ? ) natočit dnes něco takovýho.. Nemůžu jít pod plný hodnocení, po filmařské stránce špička veliká, zážitek pro mne jako diváka dosud asi nevídaný a v duchu, který jsem čekal, jako ze zlého snu, neodtrhl jsem od toho oči ani myšlenky, zaslouženě plná palba za 9/10 i když pila mohla být i ostřejší a více zatlačená.. pak by to asi film s distrubucí a zaplacením neměl uplně jednoduchý.. vynikajicí.

• 13.1.2020  08:51
    Pod vodou (2020)

Bohužel mírné a zasloužené zklamání. Narazit na to náhodou v noci někde na Nově při přepínání programů některého z pátků devadesátých let, tak budu asi nadšenej, ale čekal jsem více. Horror se sci fi je pro mne takovej koktejl, kterej když se dobře namíchá, tak u mne jde do naprostý TOPky ( Věc, Predátor, Terminátor, Vetřelci - to vše je v mé TOP 10 ). I Life mě před pár lety solidně vystrašilo a překvapilo. A u Underwater jsem čekal něco podobného. U obou filmů jsem se nedíval na trailery a toto bylo mé velké želízko v ohni a snažil jsem se jít filmu a zážitku naproti, ale bohužel. I když se snaží s tempem a víceméne se pořád něco děje, tak se vlastně neděje nic moc. Je to hrozně málo strašidelný a fantastická myšlenka vrtů 10+ km pod mořem s příšerama, tmou, skafandrama a blouděním po dně při bojování o život je využitá úplně na hovno. Moc mě to mrzí, asi jako před lety, kdy jsem si u Leviathana jako náctník sliboval zážítek alá zmíněné sci fi klenoty. Nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil, v kině je to působivý, ale vytěžilo to strašně málo ze svého velkého potenciálu. Hladových 7/10 mě dost namlsalo, za mě mírně nadnodnotím na 5.5/10 z důvodu, že se tyhle filmy vůbec točí někdo je financuje, jdou do kino distribuce. PS: finální macho monstrum úžasný a úžasně spláchlé do hajzlu co se potenciálu týče a ty malý mrchy fakt vylezly z Dead Space.

• 14.11.2019  01:51

DOKTOR SPÁNEK kompletuje mou TOP TROJKU kino filmů roku 2019. A to ještě před půlkou listopadu. Na ten film jsem se nijak zvlášť netěšil, nic moc od něho nečekal, jen po prvním teaseru jsem nabral opatrnosti s tím, že může jít o dobrej film a nechci si nechat nic víc prozradit. Asi dvakrát mi to před jinýma filmama švihli do ukázek, tak jsem odvracel zrak jinam a bylo to jedině dobře ( takže doporučuju nic moc krom původního Osvícení od Kubricka nenakoukávat ). Předem nutno uvést na pravou míru - obě Kingovy literární předlohy ( tedy Shining a Dr. Sleep ) načteny nemám, hodnotím tedy pouze z pohledu filmového diváka. A taky musím říct, že Osvícení bych s největší pravděpodobností NEZAŘADIL do své hororové TOP10 i když mě děsil již několikrát a to poprvé už někdy v pubertálním věku a po jednom jointovém dýchánku s následnou projekcí jsem měl málem infarkt z toho, co se na na obrazovce ve finále dělo. A vím, že i přes to, že se nejedná o film, kterej bych nějakým způsobem zbožňoval, se k němu ještě několikrát v životě budu vracet. Na to vše navazuje Doktor Spánek. A abych to trošku zkrátil, je to naprostá PECKA, náhul, bomba !!! A pro mne velikej úkaz nejen co se hororů týče - nehraje se tu na laciný lekačky, bubáky, nechutný scény pro efekt a další, za co prostoduchá mládež lačnící ani neví po čem v kinech platí a na takové filmy vydělává. Tohle je jiný kafe a přesně ví, čím chce být. A to rozhodně každému nesedne. Při odchodu ze sálu jsem slyšel cosi jako o pohádce, fantasy apd. Tady jde o cosi jako "záření", "třetí oko", duchovno, mystično. Astrálně se tu cestuje, požírají se tu "osvícené" - hlavně dětské - nezkažené duše. Celkem síla. Ještě odobočím k navázání na původní Kubrickův film, který je starý téměř 40 (!!) let. Takhle kdyby se navazovalo na klasiky, tak se pochčiju štěštím. Začátek i finále pecka - to mohlo být klidně ještě o kus delší někam ke třem hodinám, i tak jsem se po celou 152 min stopáže ani jednou nepodíval na hodiny. A hlavně na závěr - BOSORKA jménem Rose the Hat v podání Rebeccy Ferguson = TOTÁLNÍ TOP! Dlouho jsem neviděl podobný ženský výkon v záporné roli, jeden z naprostých majstrštyků filmu. Charakter zlej, zkaženej, mocnej, naprostá svině, kterou nechcete potkat, zkřítit jí cestu, natož jí nasrat. Přitom svým způsobem charakterově zajímavá i svým způsobem zvráceně sympatická a ďábelsky krásná. Co byla na plátně, nespustil jsem z ní oči a nesledoval nic jiného kolem včetně titulků. Perfektně, dokonale zahrané, tohle jednou bude kult, i když v kinech to zřejmě finančně pohoří. 9/10 a TOP 3 2019 PS: Ani jednou jsem nezmínil Ewana McGregora v roli Dannyho Torrance - těžko bych teď vybral lepšího představitele, výborný, jeho rozhovory s umírajícími a s taťuldou v Overlooku u sklenky Whiskey TOP. PADEJTE DO KINA.

• 5.9.2019  19:09

Kingovo To jsem nečetl, což je třeba předem ke kritice filmu říci a díky předešlé adaptaci s Timem Currym mě v devadesátých letech zácpa spolehlivě míjela velkým obloukem. Když byla před lety odklepnuta nová adaptace s áčkovým rozpočtem a Carym Fukunagou na postu režiséra, začal jsem se docela dost těšit. Nakonec bylo vše trochu jinak, ale výsledek v podobě první kapitoly nebyl vůbec zlej, i když od návštěvy kina jsem se k němu už neměl potřebu vracet. Ukázkám Kapitoly 2 jsem se dlouhou dobu záměrně vyhýbal, ale nakonec jsem v kině 2 trailery viděl a vypadaly dost našláple. No.. bohužel dávám palec dolů. Sice jsem se po celou dobu stopáže nenudil a film mi utekl jako by měl stopáž do 100 minut, začátek byl drsnej, dobrej a šlapalo to celkem i dál. Že něco začíná skřípat jsem si říkal od části s hledáním artefaktů - postavy x Pennywise tehdy a dnes, nemělo to atmosféru, žádný velký strach. Hlavně cgi efekty - ta estetika příšer, to bylo hrozný! Jak z nějaké pohádky... Vyzdvihl bych ale scénu na baseballu, to bylo fakt hodně nepříjemný, děsivý, ale takových scén bylo strašně málo. Přišlo mi, jako by se tvůrci snažili vytvořit více komediálních scén ( jen pár fakt povedených, ale ve velkém množství pokusů o humor ) než těch se snahou vyvolat hrůzu, měl to být snad horor a ne hororová komedie... Plusů je velice málo - dobrý casting, skvělí herci, výborně se hodili na své mladší kolegy, na druhé straně jsem jim jejich postavy vůbec nevěřil, nepřišly mi živé. A finále ? Strašná slabota, tam to mělo přijít, emoce, děs, vystřílet nejlepší nápady, filmařský um, naprat to do diváka... střílelo se slepejma a samotný epilog, který věřím byl na papíře výborný, je tady naprosto chladný, umělý, laciný.. nevím, jak přesně to popsat. Ještě mě napadá další mínus a to odkazy na 80´s, které už začínají být dost otravné, protože nepůsobí upřímně ale trendy, proč si dali práci s tím to vymýšlet a cpát to sem, když si pořádně neumí poradit s vlastní látkou, která byla dost náročná ?? Jako potěší odkazy na Shining, Stephen King, Noční můra v Elm Street či The Thing ( "You gotta be fuckin' kidding" při scéně s hlavopavoukem ), ale působí to spolu s přílišným tlačením na humor tak že " tady máte alespoň něco na odlákání pozoronosti od toho, že jsme to celý vlastně pěkně posrali". 5/10

• 21.8.2019  22:06

Pouze Prozazitmní Komentář: už během sledování a definitivně po dokoukání jsem si byl jistej, že jsem podobný pocity z tak krásný filmařiny a vyprávění v kině dlouho nezažil. asi to bylo umocněno i tím, že jsem v kině seděl se skvělýma lidma, ale v každým z těch zatím pětí dní po kinu o něm přemýšlím a říkám si, jak to bylo super a dávám si jednotlivé scény dohromady a dochází mi nový a nový věci. Myslím, že jsem viděl alespoň pro mne FILM ROKU a navždy bude spojenej s létem 2019. Rozhodně to není jak se píše vděčný film pro většinu, ale mě to sedlo jako sviňa, DiCaprio a Pitt jsou uplně největší borci současnýho Hollywoodu.

• 25.7.2019  14:43
    Dětská hra (2019)

Zbytečný pokus, který však jednou přijít musel. Dnešní mládež to dle mého v drtivé většině neosloví a nevím, co jsme si z toho měli odnést my starší, kteří v dětství vídali toho pravého Chuckyho po setmění i v zásobníku na prací prášek máminy pračky. Nijak víc to rozebírat nechci a napíšu jen, že kdo se těší, až tento remake po dokoukání odstřelí a poplive, toho samotný film nemá sílu přimět změnit názor. Ale kdo od toho příliš nečekal (jako já) a zkusil s filmem spolupracovat, úplně blbou náladu z něho mít rozhodně nebude, protože zas taková katastrofa to fakt není. Za mě čistých 5/10 a snad poprvé jsem z kina odcházel zdešen hrůzou, to když při závěrečných titulcích začal Mark Hamill zpívat:) Nejspíš si to celé hodně užil.

• 17.7.2019  23:29

Trošku moc hejtu ve zdejších komentářích, řekl bych. Nevím proč, jako rodinná fantasy hororová pohádka to funguje výborně a je to chvílema i celkem prdel. Bavilo by mě to jako malýho a na to, že má film přes 100 minut, jsem se vlastně vůbec nenudil. Trošku jako vyčpělý Tim Burton, což je pro Eliho Rotha vlastně celkem pochvala. Odemě za 6/10 s doporučením.

• 27.6.2019  19:27
    Annabelle 3 (2019)

Solidní strašení, po dobré dvojce jsem čekal něco slabšího a byl jsem teda docela příjemně překvapenej. Oceňuju snahu vsadit na atmosféru a ta je budována pomalu celý film bez hlušších míst a tvůrci se téměř vyvarovali nejlacinějším lekačkám... Good. Sice jem se ani chvíli nebál ( i když jako dítě bych teda pár magi kostek vyprodukoval ), ale ani nenudil. V rámci dnešních hororů to lepší a úplně v pohodě za 6-6.5/10. Víc rozhodně čekám od Midsommar. PS: Mckenna Grace ve své roli skvělá.

• 16.6.2019  04:04

Tohle byla celkem sila, vizualne a efekty tak nejak dobrej standard.. ale samotna jizda rozpumpuje adrenalin jako krava, docela hardcore, na konci jsem sedel jak voparena slepice a jeste chvili se krecovite drzel, pulky se sveracem jsem povolil radeji az po par minutach chuze.

• 16.6.2019  03:53

Takovej nasup jsem necekal, perfektni atrakce, malem jsem hodil savli za 14 dolaru z Cletusovy kureci chatrce.

• 11.6.2019  20:02
    Dokonalost (2018)

Docela ujetý, ale totálně neprůhledný. Od začátku nemáte šanci předvídat následující události a to po celou dobu stopáže, za to palec nahoru. Pokud se k tomuhle filmu dostanete, nesledujte trailery, galerie, nečtěte obsahy ani moc komentářů, čím méně víte, tím lépe. 6/10

• 22.10.2018  23:42
    Halloween (2018)

Michael Myers je klasik. Patří na absolutní špičku slasherových zabijáků a i když u mě vždy vedl spíš Freddy s Jasonem, tak se mu pár dost silnejch stránek odpárat prostě nedá. Zatímco Jason i Freddy se rozjeli a naplno ukávali svůj potenciál až v průběhu svých sérií, Michaelovy nejsilnější zbraně jsou všechny hned v prvním díle - Carpenter, hudba, pozdimní prostředí s atmosférou halloweenu a killer vodpodlahy. A tenhle Halloween je přesně ono. Neměl jsem chuť se Michaelovi smát, šel z něj sakra respekt, působil děsivě, nebyly tu žádné zbytečně laciné scény pro efekt se záměrem zavděčit se teenagerskému publiku, nebylo to hloupý... Skvělá atmosféra, žádné servítky, prostě se jede a do toho všeho se John Carpenter několikrát se svou hudbou utrhne ze řetězu a pere to tam takovým stylem, že mi stály chlupy na zádech. Celkově lehce přes 4* ale za ten přístup tvůrců a jejich uchopení látky s velkou radostí zaokrouhlím nahoru. Když se chce a sejde se tým schopných lidí, tak to jde! Kéž by se něčeho takového dočkaly i série Noční můry a Pátku 13. 9/10 EDIT: den po návratu z kina jsem ještě víc nadšenej, soundtrack si dávám potřetí, perfektní slasher!

• 27.7.2018  02:54

Jako vono to mohlo bejt i docela dobrý, kdyby to nebyla tak hrozná píčovina :) 4/10

• 22.7.2018  19:05
    How It Ends (2018)

Jeden z těch lepších snímků o tom, co by se třeba mohlo klidně stát, kdyby se naše civilizace prostě a jednoduše ze dne na den zhroutila jak domek z karet, což se ve větší či menší míře stalo v historii již několikrát a je jen otázkou, jestli se toho dožijeme my, nebo naše děti znovu. Tvůrci do tohoto světa zasadili nepříliš přirozenou inteligencí obdařeného chlapce s jeho láskou a jeho tchána ve velmi a jak jinak než charismatickém podání Foresta Whitakera. Ten si uměl poradit ve světě před i po katastrofě, asi nejlepší postava celého snímku a po mém oblíbeném žánru road movie + nemám vůbec nic proti post apu došlo i na docela realné situace i když to bylo vše trošku uhlazené, myslím, že by to byla ve skutečnosti větší řež. Potenciál využit určitě né do uplna tak za nějakých 7.5/10 ..

• 11.7.2018  23:41

Neskutečně nudně plynoucí horrorový snímek s nemarnými herci ve velmi marných rolích, kde tvůrci vsadili na strašně směšné a dna dotýkající se lekačky s 200%+ soundem při každé z nich. Nikdy, nikdy víc. 2/10.

• 4.4.2018  21:22

Kdo má Hammerovky rád pro jejich typickou atmosféru by neměl být zklamaný. Sloučení více klasických námětů ( Hyde, Rozparovač, Burke and Hare a možná víc ) funguje dobře a vlastně mi to přišlo i docela originální. Noční scény Londýna jsou naprosto perfektní a atmosferické, děj se mi trošku táhl a chvílema mi to přišlo zdlouhavé, jinak asi nemám výtek. Ralph Bates nebyl vůbec špatný herec a Martine Beswick v roli sestry Hyde je neodolatelná. Byl bych zvědavý na nějaký remake či novou variaci tohoto tématu v dnešní době, z námětu by schopní tvůrci mohli vytěžit hodně. 7.5/10

• 4.4.2018  00:48

Aneb právě kvůli takovým filmům se chodí do kina. ( IMAX 3D ). I bez znalosti předlohy to nebylo dokonalé, ale byla to jízda veliká, hravá, dobrodružná, prostě tohle se Spielbergovi povedlo. Na to, kolik mu je a s jakou rychlostí x kvalitou produkuje snímky je to na smeknutí klobouku. Mohlo to být lepší a dotaženější, ale taky se dost možná jedná o jeden z nejlepších filmů roku. 9/10

• 3.3.2018  20:22
    Nikdys nebyl (2017)

První půle lehce nad velká očekávání s tím, že v té druhé příjde něco, kvůli čemu jsem se bez předešlého nakoukávání trailerů pohodlně usadil do sedačky kinosálu a čekal "něco neobvyklého" aniž bych o ději filmu věděl něco bližšího. Stačilo spojení Phoenix - malý film - cannes - plakát s kladívkem a pár zdejších prvních komentářů a šel jsem do toho naslepo - v tom lepším případě, když toho dopředu víte o filmu málo, si odnesete perfektní zážitek. To se v tomhle případě nestalo. Druhá půlka šla u mne hrozně z kopce a po výborně namíchaném začátku zbylo v ústech jen takové průměrné mdlo. I tak mohu doporučit, protože Phoenix je prostě výbornej badass, hudba a děj zezačátku skvěle šlape a má to stopáž tak akorát. 6/10

• 12.2.2018  22:44
    Ornitolog (2016)

Do "kulečníkový" scény na pláži to pro mě byl jeden z nejzajímavějších filmů, jaké jsem za poslední měsíce viděl. Vše, co se dělo potom (cca poslední 1/4 filmu), stáhlo mé hodnocení o dvě hvězdy dolů. 4/10

• 28.11.2017  13:37

Animací ani námětem tohle určitě za špičkou nezaostává. Postavy dobře načrtnuté.. co Příšerákovi táhne k absolutnímu dnu je ale strašně očividná a marná snaha napodobit to nejlepší z úspěšných animovaných filmů posoledních let. A korunu tomu nasazujou vtipy s prděním a žraním ušního mazu, to jako fakt?! Kino plný děcek, ale atmosféra jak na pohřbu. Takhle rozhodně ne!!! ( musel jsem na to jít s neteří a synovcem ) 3/10.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16