oLí

zdravotní sestra s koulema

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 22.10.2018  23:42
    Halloween (2018)

Michael Myers je klasik. Patří na absolutní špičku slasherových zabijáků a i když u mě vždy vedl spíš Freddy s Jasonem, tak se mu pár dost silnejch stránek odpárat prostě nedá. Zatímco Jason i Freddy se rozjeli a naplno ukávali svůj potenciál až v průběhu svých sérií, Michaelovy nejsilnější zbraně jsou všechny hned v prvním díle - Carpenter, hudba, pozdimní prostředí s atmosférou halloweenu a killer vodpodlahy. A tenhle Halloween je přesně ono. Neměl jsem chuť se Michaelovi smát, šel z něj sakra respekt, působil děsivě, nebyly tu žádné zbytečně laciné scény pro efekt se záměrem zavděčit se teenagerskému publiku, nebylo to hloupý... Skvělá atmosféra, žádné servítky, prostě se jede a do toho všeho se John Carpenter několikrát se svou hudbou utrhne ze řetězu a pere to tam takovým stylem, že mi stály chlupy na zádech. Celkově lehce přes 4* ale za ten přístup tvůrců a jejich uchopení látky s velkou radostí zaokrouhlím nahoru. Když se chce a sejde se tým schopných lidí, tak to jde! Kéž by se něčeho takového dočkaly i série Noční můry a Pátku 13. 9/10 EDIT: den po návratu z kina jsem ještě víc nadšenej, soundtrack si dávám potřetí, perfektní slasher!

• 27.7.2018  02:54

Jako vono to mohlo bejt i docela dobrý, kdyby to nebyla tak hrozná píčovina :) 4/10

• 22.7.2018  19:05
    How It Ends (2018)

Jeden z těch lepších snímků o tom, co by se třeba mohlo klidně stát, kdyby se naše civilizace prostě a jednoduše ze dne na den zhroutila jak domek z karet, což se ve větší či menší míře stalo v historii již několikrát a je jen otázkou, jestli se toho dožijeme my, nebo naše děti znovu. Tvůrci do tohoto světa zasadili nepříliš přirozenou inteligencí obdařeného chlapce s jeho láskou a jeho tchána ve velmi a jak jinak než charismatickém podání Foresta Whitakera. Ten si uměl poradit ve světě před i po katastrofě, asi nejlepší postava celého snímku a po mém oblíbeném žánru road movie + nemám vůbec nic proti post apu došlo i na docela realné situace i když to bylo vše trošku uhlazené, myslím, že by to byla ve skutečnosti větší řež. Potenciál využit určitě né do uplna tak za nějakých 7.5/10 ..

• 11.7.2018  23:41

Neskutečně nudně plynoucí horrorový snímek s nemarnými herci ve velmi marných rolích, kde tvůrci vsadili na strašně směšné a dna dotýkající se lekačky s 200%+ soundem při každé z nich. Nikdy, nikdy víc. 2/10.

• 4.4.2018  21:22

Kdo má Hammerovky rád pro jejich typickou atmosféru by neměl být zklamaný. Sloučení více klasických námětů ( Hyde, Rozparovač, Burke and Hare a možná víc ) funguje dobře a vlastně mi to přišlo i docela originální. Noční scény Londýna jsou naprosto perfektní a atmosferické, děj se mi trošku táhl a chvílema mi to přišlo zdlouhavé, jinak asi nemám výtek. Ralph Bates nebyl vůbec špatný herec a Martine Beswick v roli sestry Hyde je neodolatelná. Byl bych zvědavý na nějaký remake či novou variaci tohoto tématu v dnešní době, z námětu by schopní tvůrci mohli vytěžit hodně. 7.5/10

• 4.4.2018  00:48

Aneb právě kvůli takovým filmům se chodí do kina. ( IMAX 3D ). I bez znalosti předlohy to nebylo dokonalé, ale byla to jízda veliká, hravá, dobrodružná, prostě tohle se Spielbergovi povedlo. Na to, kolik mu je a s jakou rychlostí x kvalitou produkuje snímky je to na smeknutí klobouku. Mohlo to být lepší a dotaženější, ale taky se dost možná jedná o jeden z nejlepších filmů roku. 9/10

• 3.3.2018  20:22
    Nikdys nebyl (2017)

První půle lehce nad velká očekávání s tím, že v té druhé příjde něco, kvůli čemu jsem se bez předešlého nakoukávání trailerů pohodlně usadil do sedačky kinosálu a čekal "něco neobvyklého" aniž bych o ději filmu věděl něco bližšího. Stačilo spojení Phoenix - malý film - cannes - plakát s kladívkem a pár zdejších prvních komentářů a šel jsem do toho naslepo - v tom lepším případě, když toho dopředu víte o filmu málo, si odnesete perfektní zážitek. To se v tomhle případě nestalo. Druhá půlka šla u mne hrozně z kopce a po výborně namíchaném začátku zbylo v ústech jen takové průměrné mdlo. I tak mohu doporučit, protože Phoenix je prostě výbornej badass, hudba a děj zezačátku skvěle šlape a má to stopáž tak akorát. 6/10

• 12.2.2018  22:44
    Ornitolog (2016)

Do "kulečníkový" scény na pláži to pro mě byl jeden z nejzajímavějších filmů, jaké jsem za poslední měsíce viděl. Vše, co se dělo potom (cca poslední 1/4 filmu), stáhlo mé hodnocení o dvě hvězdy dolů. 4/10

• 28.11.2017  13:37

Animací ani námětem tohle určitě za špičkou nezaostává. Postavy dobře načrtnuté.. co Příšerákovi táhne k absolutnímu dnu je ale strašně očividná a marná snaha napodobit to nejlepší z úspěšných animovaných filmů posoledních let. A korunu tomu nasazujou vtipy s prděním a žraním ušního mazu, to jako fakt?! Kino plný děcek, ale atmosféra jak na pohřbu. Takhle rozhodně ne!!! ( musel jsem na to jít s neteří a synovcem ) 3/10.

• 17.11.2017  00:54

To, že tento střapatý postrach všech dětí narozených v osmdesátkách a devadesátkách nakupuje oblečení v Bambuli ještě neznamená, že si zasloužil takhle debilní odchod (další pokračování prosím už fakt ne!). Don Mancini předchozím dílem skvěle navázal na hororovou notu původních tří snímků a tudíž jsem i zde živil naději v dobrý film a jsem teda dost nemile překvapen. Tento rok se v návratech veleznámých hororových sérií hodně nepovedl, nejdříve Amityville, Texaský masakr a teď Chucky. Smutné. 2/10

• 14.11.2017  10:40

Líbilo se mi Branaghovo pojetí prvního dílu, dvojku již můj mozek jakožto nepříjemný zážitek vytěšnil no a teď zvedám hodnocení ze 4* na plnou palbu, protože bych se vůbec nebránil týden po projekci vidět snímek znovu a pamatuju si z něho vlastně skoro úplně všechno. Od naprosto skvělé Hely přes všechny ty vtípky, svižnost, barvičky a parádní soundtrack. Taika Waititi dodal této sérii šťávu, o které se jí snad ani nesnilo. Jeho dabing Korga mě dostával do kolen, 9/10.

• 29.10.2017  04:03
    Leatherface (2017)

Prezentujíc se jako prequel nebo cokoli společného s TCM je to vyloženě strašná žumpa. Nejsem nějakým zastáncem a obhajovatelem původního filmu, nejvíc se mi ze série líbil Nispel z roku 2003, to bylo žrádlo. Tohle je shit, hroznej - pominu li původní zklamání a hodnotím jako samostatnej film, tak taky hodně zlý - chudáci herci. 3/10 víc se rozepisovat nebudu.. špatný.

• 14.8.2017  14:16
    A co Bob? (1991)

Bill Murray ze sebe dělá nesympatického blbečka ( i když to byl možná účel - proč ho ale pak všichni tak zbožňovali, rozhodně nejde o oblíbené psychotiky typu postav Jacka Nicholsona v pozdní době své kariéry ), Richard Dreufuss předvádí tak 10% kapacity svého hereckého talentu a ostatní herecké osazenstvo pouze hraje blbé idioty. Moc vtipný to prostě nebylo, hloupý tetky a malé děti ( ano - uznávám, že vidět to jako malý nebo očima dítěte, asi se taky trochu bavím ) se u toho možná při nedělním odpoledne na čt2 bavit nejspíš budou. 4/10

• 14.8.2017  14:09
    Wilson (2017)

Možná, ale fakt jen možná je mé hodnocení ovlivněno dabingem, ale kurva, tohle fakt bolelo a bylo velké utrpení! Naprosto idiotské dialogy, až fyzicky nepříjemné, trapné, odporné smradlavé hovno. Prej komedie. Odpad! dávám snad po půl roce a asi po dvou stovkách snímků a jestli je možný, aby v takovýhle dementní píčovině hrál Woody Harrelson a Laura Dern hlavní role, tak už je v tomhle světě možný fakt úplně všechno. Až příjde situace, ve které bych obyčejně kroutil hlavou, řeknu já se nedivím, já jsem viděl jsem Wilsona. 0/10

• 14.8.2017  13:55
    Zakladatel (2016)

Nikdy jsem o tématu tohoto snímku nepátral a jelikož se sám prezentuje jako film zachycující skutečné události, budu ho tak brát a hodnotit a víc se pídit o vzniku mého milovaného Mekáče nepotřebuju. A jelikož mě na návštěvu pro pět čízů, hrany a kolu nemusí nikdo dvakrát moc přemlouvat, sledoval jsem Zakladatele s velkým zájmem již od počátku a musím říct, že se jedná o hodně dobrou práci. Ze všech těch povedených věcí zmíním to, co mě momentálně napadne - elán, je to kurva svižný, živý, temperamentní, Michael Keaton dokazuje své geniální herectví i po těch několika letech profesního útlumu, kdy ho většina (včetně mě) měla už za odepsaného herce - fakt je nezaměnitelný, zahrál to bravůrně. Pak ta doba, kulisy, auťáky, žraní cheesburgerů, amerika, no prostě bomba. Nevím, jak by se mi třeba líbil snímek podobně natočený akorát o vzniku já nevím třeba Victoria's Secret nebo jak se to jmenuje, takže to asi není uplně jen o filmařské práci, ale i tématu... Já nemůžu říct špatného slova a nemám důvod cokoliv kritizovat, dvě hodiny mi uběhly bez minuty nudy, prostě výborná práce a dal bych i pět hvězdiček, kdybych nebyl takovej škrt. 8.5/10

• 30.6.2017  04:47
    Nevesta (2017)

První půlka je vynikajicí atmosferická věc s parádní slovanskou atmosférou a tak trošku jiná než vše okolo, tak proč to celou druhou půlkou nezkurvit snahou o laciný horror v duchu těch největších hollywoodských žánrových trendů ? Poslední čtvrtina vyloženě utrpení, a tak nadějně se to zpočátku jevilo. Držet se zkrátka a v tomto případě tajemna a neopisovat by bylo rozhodně velkým plusem. 5.5/10

• 30.6.2017  04:38
    Skryté zlo (2017)

Takovýhle podobný stavy mám, když se zkouřím, proto již marihuaně neholduji. Pro mě fakt horror. Divím se, že to u nás šlo do kin, ale zas taková sračka to teda nebyla. 5.5/10.

• 30.6.2017  04:30
    47 metrů (2016)

Docela klobouček - protože tenhle víceméně subžánr horror-thriller se žraloky není zrovna vrcholem umění filmového pásu, ale jistý talent určitě potřebuje a nevím, jak tomu bylo do Čelistí, od té doby je laťka celkem vysoko a toto je jeden z mála případů, který se jí celkem zdatně přibližuje. Temné mořské hlubiny, několik metrů dlouhý tvor s obrovskou tlamou plnou zůbů a ve vodách velmi zranitelný člověk, to je kombinace pro horror jak víno a tento snímek se může rozhodně řadit k těm povedeným, které z podobné představy a strachu kdy těžily. Scéna se stoupáním a zapálením světlice s tlamama okolo a doprovodnou hudbou vyloženě super. 6/10

• 30.6.2017  04:19

Musel jsem být ostražitý a hlídat si zaťaté půlky, aby mi tenhle film nevlezl do prdele a psychicky mě nenarušil, nespustil hysterické brečení s dlouhým smrkáním. Pane bože ! co tohle bylo ? O filmu jsem dlouho dopředu věděl, měl o něm z okolí jisté informace, čekal jsem solidní snímek. I díky hlavním hercům. Tohle bylo ale strašný. Divím se, že na konci nehořely svíčky po celé galaxii. I přes docela zajímavý nápad a jisté kvality se nemohu zbavit dojmu, že mě celý film chtěl znásilnit cukrovou vatou, tohle fakt ne! Rozhodně ne, špatný. 4/10

• 30.6.2017  04:12

Hlavní devízou tohoto snímku rovná se neokoukaný originální scénář, protože ve spleti těch všech možných filmů, na které se dívám, mě vážně po téměř celou část stopáže až do konce nebylo hned šablonovitě jasné, co se bude dít za chvíli, jakou cestou se bude děj ubírat a jak to celé dopadne. Za to si Dead of Winter zaslouží alespoň 3*. Na druhou stranu - herci, vizuál a celkové zpracování vyznívá strašně moc televizně a trocha lacině. Vzhledem k tomu, že tento snímek u nás ani ve světě není příliš známý, je třicet let starý a zmiňovaný scénář je vážně velmi dobrý, moc rád bych viděl remake - měl by v tomto případě rozhodně smysl. Úderný, se stopáží do 90ti minut, s velkým režisérským jménem, o tři hlavní role by byl rozhodně zájem a přilákal by velká jména, k tomu pořádnou hudbu a staré gotické sídlo zasazené do zimního období a byl by tu velký hit za malý peníz na to mám čuch :) divím se, že se tak ještě nestalo... 5.5/10

• 20.6.2017  21:35
    Mumie (2017)

Tohle bylo mé letní želízko v ohni a moc jsem tomuhle filmu fandil a těšil se na něj, protože monster filmy od Universalu 30's let až přes hammerovky a všechny ty Frankensteiny, Vlodlaky, Drakuly, Netvory z laguny mám nakoukány napříč dekádami a nedám na ně dopustit. Tady mi bylojasný, že se bude hrát více na akční noty a že z horroru toho moc nebude.. Ale je tu Cruise a toho respektuju a uznávám, že má na filmy a role v nich čuch. Ten film mě vlastně docela bavil. Ale když to vezmu tak, že má jít o start nového universa, tak je to strašněj fail. Potenciál tu byl mnohem větší a studio se mohlo a hlavně mělo poučit z minulých pokusů tedy Vlkodlaka s Del Torem ( za mě výborné ) a Draculou s Evansem ( šlo to ) a udělat z toho něco, k čemu se budou diváci rádi vracet. Tady fakt nevím a docela mi příjde smutný ale vlastně i vtipný, že se chvástají rolí Deppa do Neviditelného muže, Frankensteina v podání Bardema a tak dále.. tohle bude brzký konec, pokud následující film nebude vyloženě nakopávající pecka. 5.5/10

• 20.6.2017  21:24

Tenkrát v kině mezi trailery před třetím Terminátorem vypadal první díl svěže a film rozhodně nezklamal ( jinak bych asi nepsal o téměř patnáct let později komentář k pětce, že ). Dvojka s trojkou přišly záhy a svou propojeností, trikovými orgiemi a blockbusterovou letní náladou té doby rozhodně zabodovaly a rád si na ty chvíle v kině občas vzpomenu. Čtyřku jsem bez zájmu vynechal a toto dosud poslední pokračování jsem v kině navštívil hlavně díky dvojici na režisérské židli a hlavnímu záporákovi s tváří Javiera Bardema a už to tam prostě nebylo. Jsou tu staří i noví známí, Bardem je skvělej, triky a nápady do toho šlapou co se dá, ale mě to zoufale nebavilo. Depp už mě vyloženě štval, nepřišlo mi to vtipný a vlastně ani dobrodružný.. nemyslím, že by šlo vyloženě o zlý film, ale to, oč se opíral - tedy Sparrow a ten pirátí svět, už bylo před lety vyždímáno na maximum. Pro mě definitivní tečka za touhle sérií. 5/10

• 22.5.2017  23:19

Jako prequel spolu s Prometheem mi to ke "starým" filmům hodně moc nesedí. Pokud si je odmyslím a zašel bych na Covenanta jako pokračování celkem zajímavého sci-fi Prometheus, asi bych sbíral dolní patro ze země nadšením a viděnými nápady, kudy a jak se tohle pokračování ubírá. Každopádně jsem z kina vylezl zamyšlen a nechám si mysl otevřenou dalšímu dílu pro komplexnější zhodnocení. Zatím teda ale spíše horší, protože mám v hlavě původní trilogii zažitou jiným způsobem, tohle nové k tomu prostě i přes mou snahu absolutně nepasuje, nezapadá... 6-7/10

• 17.5.2017  21:43

Měl to pro mě být "obyčejný" klasický western, ale dostal jsem uplně jinej film.. to je krása, nechávat se stále kinematografií překvapovat i když máte nakoukáno 5000+ filmů ještě těsně před třicítkou... Tohle byl další hodně solidní zářez. Od začátku poutavé, skvělí herci, uplně o něčem jiném, než jsem si léta myslel... jeden z nejlepších filmů o zlaté horečce, a ten rok !!! těžko věřit, vážně.. jediné, co mi kazilo radost, že jsem tento snímek neviděl v barvě, hrozně by mu slušela. 8/10

• 17.5.2017  20:30

Jeden z mnoha lehce zapomenutí hodných snímků, kterým by daleko více slušela 3/4 hodinová (a podstatně údernější - jistej potenciál by byl) stopáž jedné z epizod X-Files či Krajních mezí. Nebýt krásných exteriérů, záběrů úžasné krajiny a celkově prostředí snímku, usl bych více jak jednou a měl problém to dokoukat, i když se na konci nějakej ten parohatej něco ukázal.. jako horor strašně špatný, linka o bratrech pro mě nicneříkající. 3.5/10

• 6.4.2017  07:41
    The Pack (1977)

Přiznám se, že jsem se dlouho dopředu obával nudy a zbytečnosti snímku, vylezl mi z toho však slušný zástupce svého subžánru. Celý film se nese ve vážném duchu a nutno smeknout před tvůrci, protože z toho mohl být dost slušný fail a 40 let po natočení, kdy vidím film poprvé, vlastně nepůsobí ani trochu směšně. Je to dobře zahrané, má to správně zvolené prostředí v sychravých barvách, všudypřítomnou atmosféru, místy hodně dobrou hudbu a scény se psy jsou natočené v rámci možností tehdejší doby (a asi i malého rozpočtu) velmi zdařile. Spíše podprůměrný námět dobrou prací vytěžen do lehce nadprůměrné podívané. 6/10

• 28.3.2017  11:04

Ideální popcorn/nachos movie dělané pro kino. Doma možná o hvězdu méně, už jsme tím vším, co kinematografie dnes přináší, tak zmlsaní, efekty za hranicí možností přesycení, že máloco koho překvapí, ohromí, okouzlí. Mě se líbilo hlavně to dobrodružství, ostrov, který šlo ještě více využít a ještěrky mi nepřišly ani trošku zajímavý, na druhou stranu je tu třeba (ukázka dokonale využitých 3D technologií) naprosto strhující patnáctiminutovka, kdy za znění Black Sabbath letí vrtulníky v ústrety Kongovým pěstem, to byl totální diváckej orgasmus. 7.5/10

• 27.3.2017  21:03
    Život (2017)

Tak to mi ho vyndej. Dost pravděpodobně byl můj zážitek z LIFE umocněn mým momentálním psychickým rozpoložením, ale takhle čirý děs jsem u horroru už dlouho necejtil, navíc tady téměř celou stopáž... Po celou dobu jsem byl zařezanej v sedačce a ani na chvilku má pozornost nepolevila a myšlenky neutíkaly jinam. Kdybych chtěl, samozřejmě bych našel několik nedostatků a much, ale v tomhle případě na to úplně kašlu, protože podobný zážitek jsem u horroru nezažil strašně dlouho. Pocity srovnatelné s mými zlatými chvílemi sledování horrorů v dětství. Jeden z největších mimozemských hajzlů, které jsem doposud potkal a po celou scénu se zavřeným Reynoldsem s vědomím, že tohle fakt nemůže dopadnout dobře, mi bylo doslova špatně jak fyzicky tak psychicky. A ten konec jak z Krajních mezí! Pro mě v dnešní době zjevení, které se k mým největším žánrovým klasikám (Věc,Predátor) asi nepřidá, ale naprosto mě odzbrojilo a tak to u filmů má být, proto je již od dětství miluju a horrory obzvlášť, prožito na maximum - 9/10 jak nic. PS: Možná jsem na chvíli zčásti pochopil, jak se asi diváci museli cítit tehdy před téměř půlstoletím u prvního Aliena a říkám si, že tohle si s letošním Vetřelcem ladně vytře prdel, pokud Ridley Scott fakt nepříjde s hodně nadstandartně kvalitním materiálem...

• 22.3.2017  11:50

Ve 3D vizuálně vypiplaná akční sci fi laskomina, kterou pro mě ke konci nepochopitelně pohřibil základ každého vyprávěného příběhu - záporák.. ty vole!! to snad nemysleli vážně.. nemyslím vzhled, transformaci apd, ale ta motivace a uvěřitelnost postavy Idrise Elby, on vlastně ani neměl co hrát, totálně neuvěřitelná a odbytá, pro někoho možná zbytečnost, ale mě to celkovej dojem zkazilo tak max někam k 6/10, to byla fakt hrůza co se tam poslední půl hodinu předvádělo.

• 22.3.2017  11:28

Film, který se chopil velmi citlivého, nebál bych se říci vážného a aktuálního tématu části naší dnešní civilizace, ale podal jej způsobem, že bych blil. Nevím, možná bych jako deseti-dvanáctiletej byl nadšenej, ale takhle fakt ne. Emma Roberts i Dave Franco jsou skvělí, tady však uplně zbyteční. 3/10

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15