Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Komedie
  • Animovaný

Predátor: Kořist (2022)

No... ok. Těžké hodnocení pro mne jako naprostého milovníka původního (resp. prvních dvou dílu) Predátora. Jestli se jedná o hřejivou náplast po Evoluci či AvP ? To bez debat ! Bavil jsem se ? Celou dobu. Nasral jsem i nějaký to magi v kostkách při dost wtf brutal scénách a to je možná zároveň trošku kámen úrazu - nelze srovnávat s originálem. Ať tváři samotného Predátora, tak i tváří samotného snímku, tohle si jede svůj vlastní Rambo style style a podle mne se blíží spíše Predators než kultovnímu Otci z 1987. Bavilo mne to, ale pokračování původních dvou Predátorů to není, ale je to nejlepší film franšízy mimo tyto dva. 7.5/10

La abuela (2021)

Svině jedna... Po celou dobu nepříjemné sledování pro svou náladu a téma stáří. Nutno uznat, že dobře zpracované - znepokojivé samo o sobě, s pomalým tempem směřující k nevyhnutelnému ošklivému konci. Trochu jiný horor, ale rozhodně fungující, velmi znepokojivý a už to nechci nikdy vidět. Pořád ale uznávám kvalitu, protože se zde tvůrci obešli bez strašení duchy ( stačila babka, co vypadá jak mumifikovanej Jeremy Irons ), bez krve i bez lekaček a i když je to po celou stopáž vážné, ve výsledku to prostě strašidelný a hororový je a basta fidli. Svině jedna. 6.5/10 PS: Almudena Amor je zajímavá a krásná.

plakát

The Exorcism of God (2021)

Hmm, slušný... Říkal jsem si s nástupem závěrečných titulků. Pro mě hodně překvapivě, protože exorcistické filmy nejsou úplně můj hororový šálek - většinou jde především o exhibice masek, nechuťáren a posedlá postava je zahrávána na jedno brdo. To vše je i zde - takže fanoušci "vymítačů" si přijdou na své, ale tvůrci do žánru přidali něco podstatného navíc a právě to celý tento snímek v mých očích táhne v hodnocení směrem vzhůru. Po většinu stopáže je to dramaticky vážné a funguje to, atmosférou hororové to je rozhodně taky, má to myšlenku a skvělýho Padre alá sušenej Apollo Creed. Alejandro Hidalgo po La Casa del fin de los tiempos potvrzuje, že není žádnej tuctovej béčkař a rozhodně budu vyhlížet i jeho třetí snímek. 7.5/10

V/H/S/94 (2021)

Solidní úchylárna bez nějakých větších servítek, tvůrci utrženi ze řetězu a celý se to blíží hraně, co jsem ještě schopnej/ochotnej u filmů akceptovat. Jenomže - a to je pro mě naprosto zásadní, celý ty bizáry nejsou pouze samoúčelný, ale každá z celistvých povídek má svou hororovou atmosféru a klidně bych si je dokázal představit s delší stopáží. Suverénem je samozřejmě brutálně zvrácená jízda The Subject od Tjahjanta, která dá vzpomenout na Tetsua či Frankenstein´s army. 6.5/10

Shepherd (2021)

Slušná atmosféra ( místy velmi ), kamera, prostředí, základ pro slušnej hororovej zážitek. Jenomže "dějově" je to přímo katastrofa, do půlky jsem ještě živil naději, že se to nějak zlomí, ale naopak to bylo ještě čím dál horší, nuda k posrání. A celý to působilo tak, jako by si tvůrci mysleli, že točí něco víc než jen obyčejný horor, fakt ne. V podstatě viz komentář uživatelky dubinak. 3/10

The Coven (2022)

Viděl jsem hodně vagín, ale svítící teda ještě ne. 3/10

plakát

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Zase jsem se celkem těšil a doufal v nějaké solidní naplnění potenciálu série a opět jsem spíš zklamán, i když rozhodně ne znechcuen a nasranej jako v případě zrození z roku 2017. Leatherface tu vypadá dobře a s ničím se nesere, má tu hodně prostoru, ale je zase trošku vytuněnej - v některých svých piškuntáliích to je až za hranou - např. když s něčím až směšně přesně hází nebo láme rukou končetiny atp. To bych docela i odpustil, stejně tak tu nesmrtelnost či že je to často až zbytečně moc brutální a tlačí se na pilu, ale chybí tomu atmosféra ! Taková potitulková scéna nebo záběr jak si to Leatherface na začátku mašíruje z pole do silnice je super a takhle nějak měl vypadat celý film. Nejvíc mi totiž vadilo prostředí, vůbec se to neodehrává "v Texasu". Léto, vánek, pole, zapadající slunce, cvrčci.. nic! :) Namísto toho tu máme nějakou zaprděnou papundeklovou kulisu o jedné ulici a pár barácích, to smrdělo laciností a umělostí jako sviňa a celou dobu mi to kazilo dojem ze sledování. Smíšený pocity a na 3* to ani tentokrát asi nebude, na rozdíl od originálu či 2003 remaku se k tomuto už nemám důvod vracet. 4/10

Výtah (1983)

Musím se přiznat, že tenhle snímek mě teda dost příjemně překvapil. Čekal jsem fašírku s krvavým výtahem a krom fašírky s krvavým výtahem jsem se dočkal i docela slušný evropský filmařiny ( v rámci žánru ) a vlastně mě to celý docela dost bavilo a pointa s myšlenkou na rok vzniku snímku teda byla rozhodně dost dobrá. Navíc hlavní hrdina vypadá jako horší ( teda vlastně normálnější ) brácha Jeffa Goldbluma. Na rok 1983 ale fakt dobrý. 7/10

plakát

Mientras el Lobo No Está (2017)

Tady není nic k doporučení. Snad jen jste li moc veselí a chcete si svou náladu pokur*it a přemýšlet pak nad hodně ošklivými věcmi, tak si to dejte. Nezačíná to zle, první půlka je nadějná, ve velmi nehezkém prostředí se rozehraje krásně romantický dětský příběh a pak přijde cosi, co u mě nedošlo pochopení. Proč ? Napadá mě jedině poukázat na nějaký problém, ale nedojde tu k žádnému epilogu, k nějakým faktům, prostě se to stane a je konec. Velkej palec dolů. 3/10