Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Komedie
  • Animovaný

Telefon (2020)

Trochu bych mírnil to hrocení s Frekvencí - ok, o tom filmu víme snad všichni, je fakt dobrej, myšenka s Telefonem zprvu téměř totožná, ale je originální samotná Frekvence s Quaidem ?;) Tohle je dobrá variace, ne dokonalá, ale korejsky dobrá se vším, co k tomu patří. Dobře odvyprávěné, nasnímané, hlavní záporná postava sexy. Dalo vzpomenout na Butterfly Effect, celkově prostě spíš chválím a doporučuji. 7.5/10

Hunter Hunter (2020)

Semnou si tenhle snímek pěkně vytřel prdel (viděno naslepo a tak to u takových filmů proste má bejt). Strašně mě to bavilo, čekal jsem moc věcí, ale fakt ne nic z toho, co se postupně odehrávalo. Konkrétně spoilerovat nebudu a když tohle čtete, už budete očekávat nějakej twist a tak číst hned přestaňte a film si pusťe. A připravte si něco k pití, protože jestli nejste kurevsky hnusnej úchylák, tak jen tak po pár otočeních neusnete. Já byl vyjevenej, hodně mě to naštvalo, dal bych i 2* ale to bych filmu křivdil. Je to nepříjemná podívaná, ale i nevídaná a rozhodně ne zbytečná nebo prostě ve své netypičnosti rádoby chválená. Bohužel krásné 4/5 ;)

Vyšinutý (2020)

Mě se to líbilo, protože tady Russel Crowe vypadá jako mix Mr. Hlada s Danem Vávrou a ty mám oba moc rád, takže tak. Film mě ale trochu zklamal, nečekal jsem teda příliš, ale i tak... ale ten Hlad s Vávrou, prostě 50-55%.

Books of Blood (2020)

OK, je to celkem solidní horor, kterej se bere vážně a hrdinům se dějou fakt hnusný věci, takže to sranda moc není (nebo jsem ji tam neviděl). Rukopis Clive Barkera asi je znát a režisér se snaži udělat něco alá Hellraiser nebo neviím, asi se tam moc stříhalo, působí to divně. Na osmdesátky se to každopádně nechytá, ale dává na ně vzpomenout. Dal bych 5/10 max, ale zas nadhnodnocuju aspon na 5.5/10 asi protože jsem se nenudil, znova ale fakt ani náhodou. A abych nebyl za kkta - miluju 80´s i s dnešními odkazy na ně, jsou to moje filmový kořeny, ale bohužel, i tohle mi příjde tak o 10-15% nadhodnocený.

plakát

Anything for Jackson (2020)

Spolehlivě jeden z nejlepších hororů roku 2020. Do top 5 určitě. Vtáhne to, je to dobře poutavě i esteticky natočený, výborný výběr herců, chvílemi až komediální situace, ale ve své podstatě hodně temný, škaredý a strašidelný snímek, u kterého jsem si říkal ( chvíle pro Váš smích ) že to je něco jako Vymítač ďábla pro 21. století. Strašidelné a hororvé nápady střídají ty odlehčující a je to škoda ? celkově to ale pohromadě drží a je to solidní horor, to bez debat. 8/10 a stále nevím, zda to tvůrci schválně (a proč) odlehčovali, protože to chvílema bylo fakt kurevsky strašidelný.

plakát

The Mortuary Collection (2019)

Víc než Halloweenskej speciál čehokoliv. Clancy Brown byl kurevsky dobrej pohřebák a průvodce celým snímkem, jednotlivé příběhy průměr, ale spíš ten lepší. Jednotlivá spojení i celkové vyznění ok, fakt by 3/5 v rámci tohoto tématu bylo málo. Jako zázrak nečekejte, ale líbilo se mi to dost a vlastně jsem se za ty skoro dvě hodiny nenudil, spíš naopak. Zvolíte li vhodnou chvíli s chutí po takovém snímku, tak Vás nezklame. krásnejch 7.5/10

Synchronic (2019)

Takže - dobrá atmosféra / docela, na dnešní releasy ok, začalo to dobře, udrželo si to mou pozornost, šel jsem do toho naslepo a když (až) v půlce filmu ukázal snímek barvu / myšlenku - byl jsem nadšenej, fakt dobrý. Ale tím chvála končí a to úplně - ten potenciál je využit fakt tak z 20% a to co udělali s koncem a těmi kecy o otroctví a černošních je strašně špatný. Nápad to byl fakt super ( mamuti, piráti !! ) .. tři jsou moc, spíš k 5/10 než 5.5/10.

plakát

Kulky spravedlnosti (2019) odpad!

Ty jo ! To je tak strašně vtipně šílenej parodickej trash, až jsem se za břicho popadal ! Bennedict Asshole! Holka s knírkem! A ten model Rafael, ještě teď mě bolí bránice z toho jaký fórky k popukání si na mě tvůrci připravili. Ok ten námět s prasatama a Danny Trejo mě docela nalákal, ale je to totální sračka, bohužel z ranku těch zoufale nezábavnejch totálních sraček. Ale když vidím ta hodnocení - budiž, celkem si to svý diváky asi našlo, ale to i Jaromír Soukup a Soudkyně Barbara. Za mě teda zlatej ( i když pořád nedotaženej ) Iron Sky a snad vše zfilmovaný dle fake trailerů k Tarantino&Rodriguez Grindhousu by tomuhle nakopalo prdel. 0/10 a sračka roku snad hned zkraje zamnou.

Zdravotník (2020)

Začátek slibnej, u Španěláků jeden nikdy neví, co se z toho časem vyklube, někdy přijdou s parádním nápadem či twistem, ale tohle je Hogar volume 2 jen s trochu jinou pointou, pocity z ní i celého snímku však téměř totožný jako z Hogara, za což fakt nedík. 2/10

Ratu Ilmu Hitam (2019)

Mé okrajové zkušenosti s jihovýchodní Asijskou kinematografií jsou celkem pozitivní - většinou nejdu naslepo, vybírám si a málokdy jsem zklamán. Akční snímky nebo horory, v tom jsou perfektní, s ničím se neserou, je to živý, horký, zpocený a většinou to bolí. Tohle je přesně ono a jak název napoví, jde o magii a hlavním hrdinům se tu dějí fakt hodně nehezký věci. Oceňuji snahu pracovat na atmosféře, v průběhu děje odhalování historie domu a postav a i když na mě herci často působili nevěrohodně a kamera skoro televizně tak říkám na rovinu, že vidět to jako malej, tak mám snímek v hlavě dodnes. Prostě dobrý strašení, žádný servítky a posledních 10 minut v sirotčinci je fakt hodně hustých. 7.5/10