Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Tento rok vyšla správa že hlavný aktér leaku Pentagon Papers zomrel. O afére som dovtedy nevedel nič, vraj o tom vyšiel aj film. Tak som si ho prihodil na watch list a neobanoval som. Tlač má slúžiť ľuďom a nie vláde. Koment: Matty

Aku no kjóten (2012)

film mi asi najviac pripominal Americke Psycho, film zo stredoskolskeho (ako inak) prostredia, ktory sa meni na thriller, dramu, horor. skoda toho roztahaneho zaciatku, prva hodina bola dost priemerna, kto si chce dat skratemu verziu nech zacne pozerat od 60. minuty. ako v Am. Psychu tak aj tu dej graduje tak ze ked stopy zacinaju ukazovat len na jendu osobu tak sa spusta uplne peklo na skole. len skoda, ze manik nestriedal zbrane, prislo mi to potom skor ako polovacka na zajace nez na nejaku kvalitnu vyvrazdovacku. Obeti bolo dost, ale vsetky padali rovnako, takze to po chvilke uz ani nebolo take strhujuce. pacilo sa mi preventivne konanie hlavnej postavy, odpocuvanie, zaucanie v USA a aj rozdielne nazory s partakom (a ich patricne ukoncenie pracovenho vztahu)

Alenka v říši divů (1951)

Parádne pesničky a over the top zamyslenia zlatučkej Alice, ktorá vchádza do sveta LSD kde je všetko možné

Ali and Nino (2016)

velmi pekny filmik podla romanovej predlohy z netradicnych vod - multikulti vztah na podazi vzniku nezavislosti Azerbajdzanu a nastavajucej bolsevickej reovlucie. clovek sa dozvie ako ako sa cca veci mali pred 100 rokmi. Uzasny je aj samotny kraj, ktory som pred par rokmi sam navstivil. Z komentov vidim ze nasincom takyto krehky pribeh uz proste nestaci a clovek vytkne ludom z blizkeho vychodu aj ich prizvuk.

Always sančóme no júhi (2005)

. Mňa film zaujímal aj preto, lebo som si túto kľudnu etapu japonského života chcete pozrieť. Čo sa tam asi tak dialo? Nuž, som veľmi spokojný, aj keď som možno nepochopil všetky interné fóriky. Adrian v komente vystihol podstatu celkom presne

A máme, co jsme chtěli (2023)

Bolo to celkom fajn, komunisti ničia rodiny aj po svojom odchode, v tom sú lepší ako nacisti. Avšak nie je agent ako agent. Polivka hral tradične parádne, pre mňa bol však najzaujímavejšou postavou tzv rozprávač. A ja že kto hral sexi kanadskú postavu - tu nám v profile akosi chýba: Rachel Kramer

Amazing Spider-Man (2012)

je to zvlastne ale tato verzia mi pride menej americka. Parkerovi fandim mozno preto ze vyzera realistickejsie (skejtak) ako fesak Tobey, mozno preto ze mi Andrew dost pripomina jedneho kamosa. ocenujem noveho nepriatela a liniu Oscorpu, ktory posobi majestatne a futuristicky. Peter si vychutnana svoje nove schopnosti (Flash, nahananie zlodeja, ktore je imho lepsie spracovane) a jeho zodpovednosti su mu podavane vzdy v spravny cas, zial opat si ich uvedomuje az ked je strycek Ben (opat) mrtvy. absencia Normana a Mary Jane mi neprekaza (Gwen je skvela nahrada) a Petrova minulost + spionazny nadych ma celkom dostal lebo som ho necakal. Dalsia vec co uznavam - Peter nestraca cas v strednej (!) skole (ked na na streche naucil biogeneticke mutacie) a ani sa nesnazi zarobit si peniaze fotkami spidermana aby postupil ako fotograf (to je take neamericke...). cakanie v kanaloch s natiahnutymi sietami, to je take pavucie (a originalne!). Dr Connors by mohol vstupit od guildy Simic Combine, urcite by ho tam uvitali s otovrenymi chapadlami :) radost pozerat na Ameriku ked zacne drzat pokope a este by ma zaujimalo kto zbohatne za zbierani pouzitych vlakien ;)

American Horror Story (2011) (seriál)

Ako celkovú sériu nemožno hodnotiť nižšie ako za plný počet. Každý season je ultimatny vo svojom žánri a prináša absolútny súhrn k danej téme. Tenká červená niť sa tiahne cez všetky série

American Horror Story - Apocalypse (2018) (série)

Na jednej strane škoda že sa celá téma zvrhla na Coven 2, na druhej strane je fajn vidieť prepojenie príbehov z predošlých sérii

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

hodnotenie po prvej polke prvej sezony - perfektny zaciatok a zoznamenie sa s hlavnymi postavami, plus sdalsimi pribudajucimi. zahadne bytosti dostavaju postupne priestor a my sa dozvedame co vsetko sa dialo v Murder House. zda sa, ze tam bude viac duchov ako v Conjuring, takze rodinka bude mat co robit. krasne vyvrcholenie prvych konfliktiv v halloweensku noc. nechapem ale ako americania v serialy nevedia ze mrtvi sa podla tradicie vracaju; kiez by si na to spomenuli. paci sa mi celkovo strasidelna atmosfera v serialy, obcasne lakacky, aj ked miestami predvidatelne. v porovnani s takym Conjuring ponuka Murder House ovela dlhsi a rozvinutejsi pribeh, taky po ktorom som vzdy tuzil - aby siel pribeh dalej aj po titulkach. v tomto je ducharsky serial ozaj vynikajuci a zatial uplne predcil moje ocakavania. druha polka bola uz spabsia, duchovia v tomto serialy su prakticky nezastavitelni a mozu si robit vo svete zivych cokolvek, co je tazko uveritelne a sluzi to len aby serial fungoval. stale je to ale lepsi nadpriemer, celkovo hodnotim prvu seriu na 4,5........... 2. séria Asylum: bol som velmi zvedavy na ospevovanu druhu seriu, ktora je musim povedat super. nebola uz ale hororovo ladena, skor thrillerovo. potesili ma rovnaki herci ako v 1. casti, rad som ich uvidel v inych roliach. ze sa v madhouse zacal pohybovat necisty duch som este rozchodil, ale ti mimozemstania boli hodne off-topic a prisli mi tam dost samoucelni, nieco v zmysle "a preco nie". pribeh a postavy ale stale super, samozrejme aj staleznejuci singel Dominique Dominique