Yellowstone - The World Is Purple (2020) (epizoda)

Každý má svoje finále - Jimmy dáva na rady slalomárke, ktorá nechce jeho ale len víťaza no vďaka ružovým okuliarom nevidí realitu. Chrup dva. Indiáni bojujú na poli ktorému rozumejú - ekológia. Beth pritvrdzuje, len aby stiahla celú rodinu na úroveň boja o jemenske ropné polia (whatever that means), rip sťahuje prstene z mŕtvol. A to na pozadí finále a lá the Godfather.

Modrooký samuraj - Nečekaný živel (2023) (epizoda)

Snúbenica ktorá vie ako ukecat muža na jedno kolo po prehre, black pearls, the drums, Kung-fu panda & noodles like worms, four fangless, tréning dole hlavou, Bloodsoaked Chiaki, bound by honor. Za mňa zatiaľ jazda, trochu som dúfal, že tí fangs vydržia dlhšie, keď šli doteraz ako píla. Linka princeznej hrá zatiaľ stále druhé husle.

Modrooký samuraj - Nečistý kov (2023) (epizoda)

Úvod ako sa patrí, mohol by byť snáď aj samostatným filmom. Ak si seriál udrží takéto vysoké tempo tak to bude paráda. Peaches! História modrookých démonov sa mi páčila, ako aj tradičný vzostup z dielne kováča. Skvelé scény boli pri vstupe do mesta, stret s pyšným dojo, záhada meteoritu, krivdy z detstva. Vykrádačka z kill Bill bola zbytočná, tam mohli ísť tvorcovia kľudne svojou cestou. Sidekick z reštaurácie mi veľmi pripomína kung-fu pandu Po 🐼

Rick a Morty - Fear No Mort (2023) (epizoda)

No jo, tak toto je plnokrvná epizóda za 5/5. Rick a Morty sa ničoho neboja, už všetko zažili. Môže ich ešte niečo vystrašiť? Dajú sa prehovoriť a vstupujú do podozriveho diners, kde sa dial nejeden Inception in Inception. Dajú Challenge a skočia do temnej diery, ktorá ich konfrontuje s ich najväčšími existenciálnymi otázkami?

Rick a Morty - Nezmortriklý (2023) (epizoda)

Konečne sa posúvame ďalej v dejovej linke the Mortiest Morty. Rick sa s ním spája aby sa pomstil the One Rickovi za smrť jeho ženy, udalosť ktorá dala vzniknúť portal gun. Začína epic final battle kde sa ide Beyond and above all in.

Hříšnice - Část V. (2018) (epizoda)

Za mňa už plný počet - vidíme následky hypnózy kde sa Harry už stavia za Juliena, pritom je to akosi podvedome. Zmenil tím ani o tom nevie. Vyzerá, že každý zhypnotizovaný dostáva trigger nejakým dotykom, ako to vidí Julien v snoch. Stará generácia niečo vie ale nechce nič prezradiť, lebo všetci v tom asi idú. Doslova Kultový spisovateľ ide až za hranu terapie a ľudí dostáva do nebezpečných a neprebádaných vôd ľudskej mysle. Kultové nitky idú veľmi hlboko - od prvej noci s novou členkou, cez pomenovanie jej nečistôt vo forme telata, jeho zarezanie a katarzicke uvoľnenie. Nehovoriac o formách utuženia komunity vo forme dieťaťa, zničenie niečoho z predkultových časov, úplná oddanosť členov, náhodné skúšanie terapie, ktorá zviaže myseľ, riadny psychotriler sa vykľul z druhej série len čo je pravda.

Hříšnice - Část IV. (2018) (epizoda)

Toto bol najlepší psychoanalyticky trip čo som videl. Výlet do lesa, ktorý dopadol tak že sa stal aj že sa nestal. Alebo predsa? Sám si chcel hrať a už istú dobu hráš, nevšimol si si? Čo sa nachádza pod tým povrchom hnevu? A v tom počuješ tikot a vieš, že je neskoro

Castlevania: Nokturno - Požíračka světla (2023) (epizoda)

Absolútne upírske inferno kde sa ide all in. Všetci Generali aj OP postavy si dajú svojich 15min slávy až kým nepríde na ultimátky z ktorých sa už len tak ľahko všetci nepozviechajú.

Castlevania: Nokturno - Bez krveprolití se to neobejde (2023) (epizoda)

Docela pekná ultimátka Erszebeth kde vyčaruje spell v štýle Magus of the Black moon. A to jej nechceli veriť titul devourer of light. Dá sa vôbec ešte zastaviť? Dalo sa vôbec niekedy? Emblem je na stole a všetci upíri aj nočné monštrá naberajú nové buffy a transformujú sa na nočné formy

Znamení (2002)

Film o stratenej viere na pozadí invázii mimozemšťanov. Po režisérovych známych Twistoch by som očakával tiež nejaký, ale nevadí. Proste #aliens. Herci sú skvelí a miestami mi nedá nemyslieť na scény so scary movie 🙂