muti

fanda dobrych filmov

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 7.4.2018  21:14

Úžasný film, vrelo odporúčam všetkým. Človek si už vie vizuálne predstaviť situáciu v Ríme po nerovom požiari, pohľad do basy z pohľadu väzňa aj šéfa väznice, aké rozhodovanie museli postupovať rímski občania Priscilla a Aquila, a pod. Nezabudni to zapísať.

• 24.3.2018  21:58

Joachim bol skvelý, avšak 43-rocny herec bol ozaj pristary na rolu 33-rocneho Ježiša. Pre mňa najlepšia scéna na chramovom námestí. Odporúčam.

• 17.4.2017  20:47
    Chatrč (2017)

Knihu som čítal, takže pointa bola vopred jasná. Mal som vysoké očakávania na prevedenie a tie sa úplne naplnili. film poskytuje okrem iného odpoveď na dlhodobú otázku - prečo Boh, keď je všemocný, dokáže pripustiť hrôzy a neprávosti sveta? Prečo existuje zlo a Boh sa len pozerá? odpoveď nebude akceptovaná mnohými, no hlavne tými, ktorí neakceptuju samotnú otázku. Na to ze ide o nábožensku tematiku sa čudujem že ateisticke česko dostalo tento film do červených farieb. Možno to sz taký odpadový film napokon nebol ;-)

• 14.5.2017  15:06

vyborne zhrnutie svetovych dejin z pohladu fatimskeho zjavenia roku 1917 az po sucasnost. zlata nit Mariinej pomoci ktora sa vinie cez prislubenia, hrozby vojny, ateisticke rezimy, zvraty vo vojnach a ine. aj by som napisal ze nic pre ateistov, ale jeden nikdy nevie :) pozrite a uvidite. mozno sa zadari aj vam a budete vidiet veci v inom svetle :)

• 3.4.2017  22:15

Parádička, som rád že som pozrel anime týždeň pred kinom - niečo nové, niečo staré, niečo rozvite a doplnené. Ikonicke scény sa zachovali (až na záverečný nadhľad na megapolis). Celkovo spokojnosť, no chýbal kvalitný zvukový podmaz, ktorý by umocnil atmosféru. Teším sa na seriál, ktorý si proste musím dopozerať pre ucelenie pohľadu do GITS univerza. Scarlet sa príliš nepretrhla, ten honorár určite nebol zaslúžený. Môj favorit bol jednoznačne Takeshi Kitano.

• 8.8.2017  20:57
    John Wick 2 (2017)

Ten Keanu si fakt ze aj dobre zahral. Pekná choreografia, Keanu! Ale celé mi to prišlo príliš neuveriteľne, skôr to bola presvedčená ukážka vašich cvikov a hmatov ako reálne zápasy. Ďalšia realita dňa: snáď si si nemyslel že ju nepomstim.

• 19.4.2018  16:39
    Ali and Nino (2016)

velmi pekny filmik podla romanovej predlohy z netradicnych vod - multikulti vztah na podazi vzniku nezavislosti Azerbajdzanu a nastavajucej bolsevickej reovlucie. clovek sa dozvie ako ako sa cca veci mali pred 100 rokmi. Uzasny je aj samotny kraj, ktory som pred par rokmi sam navstivil. Z komentov vidim ze nasincom takyto krehky pribeh uz proste nestaci a clovek vytkne ludom z blizkeho vychodu aj ich prizvuk.

• 20.2.2017  15:49

Roanoke ma celkom iny charaker ako predosle serie AHS. prva polovica serie je akoby sfilmovanie skutocnych udalosti pretkana pokecom "skutocnych osob" rozpravajucich o svochich zazitkoch. tato cast bola super, no skoda ze len pat casti. druha polka je nieco na styl Blair Witch alebo Freddy's New Nightmare (Nová noční můra). Tu sa serial tvari ze ide robit "Big Brother" pokracovanie uspesnej serie Roanoke, kde do domu nainstaluju kamery a v dome nechaju pocas kritickeho obdobia Blood Moon aj hercov aj "skutocne postavy". Reziser v spolupraci s technikom pre specialne efekty na vsetkych nechaju pripravit rozne pasce, ktore navodia autentickost pribehu z Roanoke. Cize ma ist akoze o druhu seriu Return to Roanoke. Avsak legendy su skutocne a nastane peklo. Zaverecne casti ukazuju uz akoby zakulisne sceny, ktore su len dokruthou celej serie - do domu prichadzaju rozne skupiny nadsencov zo socialnych sieti a lovci duchov, aby odhalili skutocnost. priznam sa, ze tato druha cast uz nebola taka zazivna, ale mozno pre vymleych amikov to bolo top, ked uz nevedia rozlisit skutocnost od filmu :) ale ako fanuskovi Blair Witch ma aj tato druha cast "Lost Footage" nieco do seba. Osobne sa mi paci obsadenie hercov a ich "skutocne postavy", ktore ozaj bojuju o zivot. do tejto seriei boli zakomponovani aj klasicki vidlaci, ktori subezne masakruju zvedavych navstevnikov.

• 16.8.2016  21:46

V tomto filme bolo snáď všetko. Ľudské dilemy, ba dokonca aj tá hlavná. Niektoré situácie snáď nemuseli, ale to by snáď už aj chýbalo. Pozrieť si tento film po kúpeľnej soli by bol snáď neznesiteľný zážitok :-o

• 11.7.2017  22:12

Opajcovany Scream 😱, ale trochu modernejší. Nebolo to zle, až na pár pritiahnutych scén ako blokovanie 911. Tipci narazili na najväčšieho hackermana v meste. Do posledného momentu som netušil ako sa to napokon skončí.

• 22.5.2018  19:20
    GANTZ: O (2016)

Gantz O, aleb Gantz Osaka arc. Namiesto anime máme CGI a od mangy je podstatný odklon v zložení tímu. Toto mal byť doteraz najväčší fight ale náš Tokio team je tu riadne zdecimovany - chýbajú VŠETKY silné postavy z tímu takže je otázne ako majú vlastne naši vyhrať. Chýba tu aj jeden z trojice bossov (taký pes - chrt) ktorý tu chýba úplne bezdôvodne. Odklon od predlohy je úplne zbytočný (je toho viacej...) a len vyvoláva nepriaznivé ohlasy u fanúšikov. na druhej strane je fajn vidieť v pohybe so zvukom to co som doteraz čítal

• 5.8.2017  22:33

Dosť zmätocna rozprávka 🙄

• 20.10.2016  19:23
    Inferno (2016)

Asi jediná vec co mi tam fakt vadila bola že všetky tajné dvere do starých chodieb boli odomknute , stačilo len chytiť kľučku a potlačiť. Úsmevné. Ináč lepší film než som čakal. Určite o triedu lepšie ako predošlý Angels and Demons

• 26.12.2016  17:10

Nemôžem hodnotiť inak ako plným počtom. Možno by to bolo tak na 4,5 ale keďže som bol na 4dx tak môj dojem bol umocneny na maximum. Určite odporúčam. Parádne scény, vyplnkovy dej medzi e3-e4, triumfalny nástup Death Star a aj záverečná minútka vadera. Čistá paráda nad moje očakávania

• 11.8.2016  19:48

Naj scéna bola keď si Joker prišiel po Quinn (tá ťahá snáď celý film), podobných scén som ale čakal viacej. Celkom to tam ťahala aj postava Enchantressky ktorej sila ale ku koncu rapídne klesla, asi koli jedinému možnému happy endu. Will Smith hra naj nájomného vraha ktorý je ale charakter a kladas? To mi nevychádza... Slasher má pravdu, za nevyužitý potenciál by mal niekto zaplatiť. Vysoké očakávania ostali nenaplnene. Škoda... Druhý deadpool sa nekonal. Na to ze išlo o film pre fanúšikov tak docela prepadák. Ale pozerať sa to akosi dalo...

• 19.3.2018  16:00
    Stanice Soul (2016)

V tomto filme sú korejci zobrazení ako národ ktorí len frfle, pohŕda každým navzájom a nikto nikoho nepočúva. Akože srsly? ešteže train to busan bol reálnejši. Uz by som si niekedy rád pozrel aj film kde ľudia žijú v súčasnosti a o zombie už počuli. Takto každý ďalší film začína s tým že nikto nikdy také ani nepočul zo žiadneho hororu kde ti filmoví ľudia žijú? 🙂

• 28.3.2018  23:01
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Dosť sa to podoba na Pacific Rim (remake Evangeliona) a Elfen Lied. Dej je zasadený do Ameriky a máme tu aj klasické ťaháky na divákov - pre dospelých je to dráma zmiznutia dieťaťa a pre mladších je to zmiznutie kamošky a prvá láska na strednej. Recept na úspech zaručený. Postava policajta šerifa sa mi páči asi najviac - rozmýšľa outside the box a celkom logicky ide na veci. Look, I know she's not here, but just for them. 10min max. Are there video tapes?

• 1.2.2018  21:58
    Westworld (TV seriál) (2016)

Veľmi zaujímava skladačka, ktorá vtiahne do deja. Pekne plot twisty až na Koniec ktorý trochu predvídatelny. Vytkol by som snáď len to ze androidov nemali pod stálou kontrolou a nevideli odchýlky a blížiace hrozby. Anyway, odporúčam 🙂 podobnosť s : Truman show, Smrtihlav.

• 25.7.2016  22:21

Takéto filmy bývajú prinajhoršom za 80% parádnym mixom vtipov a zrkadlových vtipov medzi zvieratami a ľuďmi. Na plný počet v tejto karagotii potrebujete určite o niečo viac. Je to azda hlboká šifra že nie všetci Arabi sú teroristi (savage Predators), cigáni zlodejmi alebo starý známy policajný príbeh so začínajúcou kadetkou Sandrou Bullock? Alebo k tomu treba až jednu kokumbijsku gazelu a pár hitov do rádia? Asi sa stanem policajtom :-) rewatch: stále plný počet

• 5.4.2017  17:19
    Zásah (2016)

Film to bol pekný, ale skoda nevyužitého potenciálu. Supercute doctor bola skvelá, ale film bol predovšetkým o súbojoch, ku ktorým mám výhrady. Klasické útoky nič nerobia a na kombo sa tu tiež akosi nedá vyhrať. Súboje ukoncuju až fatality. Po každom boji je hlavný hrdina len otlceny, avšak sa akosi zázračne lieči a stamina sa mu tiež nemina. Súperi sa mu vždy takticky oddelia, aby ich mohol ľahšie poraziť. Každý ho chce zabiť a dáva mu vždy lethal, ale on ide ako pravý gentleman, čo je miestami až absurdné. Jasne ze vždy na to doplatí, ale predsa má autoheal, takže whatever. Miestami zbytočne brutálne fatality mohli nahradiť staré dobré a efektívne zlomvazy (teda ak už chcete niekoho zabiť a máte možnosť. Tak mu nebudete vtlacat náboje do očí. Či?)

• 19.5.2016  08:10
    Úžasné lidské pokolení (TV pořad) (2016)

Hodnotenie tretej časti Hunt

• 5.1.2018  23:51

Páčiť sa pacilo, ale je to prakticky vykradacka filmu eXistenz, len v novom šate. A hlavný hrdina bol príliš otravný, takže aj postradatelny

• 22.5.2018  10:40

Ten moment keď si raz za rok prečítam obsah na csfd a dostanem 100% spoiler ktorý mi to cele zničí namiesto toho aby mi načrtol o čo pôjde. Moja chyba... Časť super, odporúčam aj ako samostatnú epizódu. Koment : Traffick

• 15.6.2016  18:07
    Ip Man 3 (2015)

long story short - pre mna taka primerana trojka (Tyson, really?). Aj ked niektore sceny boli lacne, premrstene alebo uplne nepotrebne zdoraznene. Ked tak clovek pozera na vsetky tie triesky naokolo, tak si nie je isty ci je vsetko taky hrozny cinsky šunt alebo sa reziser nudil a potreboval sa trosku rozptylit. (vsetko je hned zlomene, rozbite, prerazene a vsetci si idu akoby nic). film je predovetkym o subojoch a tieto mi prisli miestami dost nerealne. Yip Man sa ako pravy majster drzi vzadu a tak maju suboje nerealnu dlzku. suboj vo vytahu mal skoncit riadnou ranou do spanku a bolo by vymalovane. Yip nedava ziadne specialne tahy, nesnazi sa vyhrat, ale ide ako gentleman povinnych 5 krokov chrbtom k superovi a na tri sa otoci a vystreli. Jeho sukmenovec take zabrany veru nemal a vyhraval ako na beziacom pase. chapem ze filozoficky vzate pravy majster nejde kazdeho hned rozsliapat ale ked uz ide o zivot decka alebo zeny tak myslim ze by jednal priamociarejsie a so supermi by sa nehral. alebo hej? pacil sa mi namet o pravosti Wing Chun a suboji dvoch skol. Thajsky box aj Tyson boli ozivenim a priniesli aj dostatocne napatie. Plicia bola vo filme uplne zbytocna, slo o klasicky cinsky namet o skorumpovanosti britov, a vlastne vsetkych cudzincov. jednoducho povedane - gycovy akcnak s premrhanym potencialom.

• 21.1.2017  13:52
    Krásy divokého Slovenska (TV film) (2015)

Úžasný dokument zo slovenskej produkcie. Človek by ani neveril. Must see.

• 19.7.2015  15:16
    Kung Fury (2015)

kto by bol povedal ze najviac 1980's bude film z roku 2015 :) je tu snad vsetko co k tomu obdobiu patri. na to ze ma film len 30min, tak Dan odviedl skvelu pracu. Dan "Ryu" Sandberg je frajer, akemu niet paru, od superppolisa cez kungfu skills a neodmyslitelny zapaz proti hitlerovskemu nemecku cez Back in Time. tesim sa na pokracovanie, ktore si open ending pyta. koment: verbal. Ps: byť tak cool ako Dan 😊

• 7.3.2017  23:26
    Prison School (TV seriál) (2015)

Veľmi prekvapivé etchi anime plne stratégie, pomsty, ponižovania, plánovania a la prison break. Super postavy na oboch stranách väzenia, animácie aj scény rôzneho druhu. Boys VS Girls! Kto dokáže ísť až na hranu odrezanej fľaše a udrieť priamym útokom proti nič netušiacemu protivníkovi? The most resourceful strategist of modern éra!

• 30.3.2016  21:13
    Room (2015)

Som rád že som sa nechal ukecat na tento filmik. Úvod ma iritoval správaním malého ale potom to už šlo. Síce ma film ako otrleho diváka nedojal, no chápem slzave údolie naokolo. Knihu som nečítal a asi ani nebudem.

• 22.8.2017  17:50
    Rychle a zběsile 7 (2015)

po hodine aj nieco pozerania som rozmyslal ci dam odpad alebo nejaky vlazny priemer. napokon sa necakane priklanam k odpadu. zabudnite na realitu a akukolvek logiku, toto uz nie je ani vo filme mozne (vlastne je). Bond je chudacik oproti tomu co tu uz stvara cely Dominikov tim a clovek uz moze len neveriacky krutit hlavou. Uz ma neprekvapuje ze v osmicke uvidime ponorku a tank, kludne to mohli dat cele aj sem a do odmicky dat riadenie kozmickej lode. tato seria uz ale ozaj upada. A to co sa dialo v Abu Dhabi to uz bol vrchol. pockat, ten film ma este hodinu? tak to ma podrz... toto j eproste uz cast ktora nemala nikdy vzniknut. neda sa uz nijak brat vazne a pri kazdej druhej scene si hovorite wtf to sa neda. well, asi da. ked hodite na kocke vzdy sestku tak vyhrate vzdy. a o tomto je tento film.- vzdy vam vyjde vsetko.

• 10.11.2015  09:39
    Spectre (2015)

keby nebol film taky predvidatelny a keby Bond nebol taky terminator tak by to snad bolo aj lepsie. ale ked vyjde z tohto celeho bez skrabanca, pistolkou striela vrtulniky, od pasa striela na prvu supu zabijakov (ktori jeho nie a nie trafit) tak mam pocit ze pozeram videohru na easy level a so zapnutymi cheatmi. Bondovi vsetci skacu do rany, vzdy hadze sestky, na ruke ma esa a este ani operacie nedopadnu v jeho neprospech. otazky typu preco vsetko vybuchne a kde su rakuski dedincania uz vlastne ani nie su take dolezite. takymto trendom neviem co bude musiet byt nabuduce. snad zaujimavejsia bond-girl a lepsia pamatnejsia uvodna piesen? (po Skyfall bol toto fakt nezapamataniahodny song - klip bol ale super.) alebo bond na dochodku bojujuci proti temnemu sefovi senior hausu? ...obavam sa ze tentorocny mission impossible bol o kus lepsi. Spectre = slabsie 4*. koment: KarelR

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23