Castlevania: Nokturno - Svoboda byla sladší (2023) (epizoda)

Čachtická pani plánuje dobyť celú Európu kým rebeli francúzskej revolúcie odhaľujú svoje flashbacky. Ľuďom najviac vadí téma černošskej revolúcie proti útlaku pánov. Možno je to stretch ale ja sa skôr oceňujem konanie postáv a ich minulosť.

Castlevania: Nokturno - Viník vstane k soudu (2023) (epizoda)

Betka prichádza za veľkých ovácií do mesta kde ju ničnetušiace obete vítajú ako mesiáša. Mladý Belmont sa konfrontuje s minulosťou a aj silou svojho rodu pri stretnutí so smrťou.

Co kdyby...? - Co kdyby... Happy Hogan zachránil Vánoce? (2023) (epizoda)

Hulk na steroidoch v podobe Sbs-kára Happyho, najmilšieho človeka na svete, sa stane Hulk na steroidoch. Terorista ovládol HQ Avengers a Jarvis je mimo hry, takže Happy je na to sám, kým neprídu Avengers. Hulk tu má strašne brutálne súboje, ktoré sú úplne masterpiece a ide sa v nich all in. Veľmi oceňujem antiklimaxové scény, ako je zakradanie sa v tieni a v tom, you guys can see me, right? Da 😀 alebo Stark a jeho suit. Villain aj hrdina boli skvelý, to sa musí uznať a opäť máme aj okrajové postavy, ktoré preberajú opraty hlavného príbehu.

Co kdyby...? - Co kdyby... Hela objevila deset prstenů? (2023) (epizoda)

Hela dostáva outcast a je zbavená všetkých schopností. Musí sa najprv naučiť cestu svetla a až keď sa naučí cenu života, bude môcť vládnuť smrti. Docela deep, ako aj finálny súboj, ktorý mi pripomínal až Endgame a boj proti Thanosovi. Napokon, toho uvidíme aj v tejto časti, takže konečne už hráme prvú ligu, po všetkých tých vedľajších príbehoch druhej série

Co kdyby...? - Co kdyby... Iron Man havaroval u Velmistra? (2023) (epizoda)

Stark vs Gomora v epickom alternatívnom svete nascar death match kde sú také OP postavy, že Stark nemá na výber a stáva sa vip rozmarom miestneho unudeného OP typka. Pokiaľ nemáte radi Whacky races tak date skôr asi tie ***

Co kdyby...? - Co kdyby... Kahhori přetvořila svět? (2023) (epizoda)

Príbeh ktorý mi pripomína skôr Ixalan než čokoľvek spojené s marvelom. Sledujeme vzostup Huatli ktorá celý bezprecedentnej hrozbe conquistadorov zo Španielska. Je tu veľký dôraz na "realistickost", teda domorodci rozprávajú po svojom a dobyvatelia len španielsky. A napokon uvidíme nielen kráľovnú, ale aj Nea z Matrixu 😀 nadvláda nad hmotou je samozrejme absolútne OP vlastnosť, na ktorú nestačí obyčajná guľka. Na záver máme aj pekné poučenie o odhodlaní hrdinu, ktorý sa postaví za správu vec, aj keby ho to malo stáť život.

Co kdyby...? - Co kdyby... Nebula vstoupila do Nova Corps? (2023) (epizoda)

Detektívny cyberpunk noir záchrane sveta. Káčer a jeho linka to dosť zlacnili, je tu aj dosť klišé o double a Triple crossingu. With a twist! Ako mali v Rick a Morty... Ináč dosť v pohode začiatok druhej série, detektívny mini príbeh na 30min je skvelý. A navyše v štýle blade runnera (you are a cyborg, so).

Co kdyby...? - Co kdyby... Peter Quill napadl nejmocnější hrdiny světa? (2023) (epizoda)

Star lorda vôbec nemusím ale aspoň ako decko nie je otravný. Aspoň už viem, že má aj nejaké schopnosti, lebo v Guardians nevedel nič, len liezť na nervy. Ego je zaujímavá postava, dosť OP oproti komukoľvek a jeho rank je nekompromisne jasný. Chcelo by to možno 45min a viac ale ináč v pohode.

Co kdyby...? - Co kdyby... se Avengers dali dohromady v roce 1602? (2023) (epizoda)

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť napajajuca sa na môj obľúbený Endgame. Zisťujeme kam sa podela Peggy z minulej časti a čo ju čaká. Ocitá sa v roku 1602 vo svete mušketierov a miestneho odboja. V tomto svete je jej postava už mŕtva a teda sa môže bezkonkurenčne zahladiť do Steve Rogersa ako OP verzia postavy z budúcnosti. Watcher vraví, že je to glitch a stačí aby šla s ním a vráti ju späť. Ale Peggy Carter z bojov neuteka a stavia sa výzve záchrany sveta čelom. Zatiaľ ma na sérii celkom fascinujúce animácia, je to akoby sa herci nejak nahrali do digitálnej animácie a všetko sa už nejak doladi. Ale vidno že tie mimiky tváre a rôzne ležérne situácie sú reálne herecké výkony.