Modrooký samuraj - Všechny zlé sny a zlostná slova (2023) (epizoda)

Mizu ide dopredu ako Rambo na steroidoch. Jej nezničiteľnost je porovnateľná s John Wick. Chce prejsť až na deviate poschodie ale dostáva kritické zranenie rovno cez achilovku takmer na začiatku. A keďže to je just a scratch tak si prejdeme zvyšok na halucinovénnych kvetinkach. Efektívne boli veru určite. A potom prídu zombíci. Zaujímavy zámok, skôr taký Takashi's Castle 😺 Stamina sa jej vôbec nemina, to je snáď jasné. X-krát mŕtva a stále nažive. Škoda, že uveriteľnost sa týmto úplne vytratila.

One Piece - Holka s tetováním (2023) (epizoda)

Spočiatku príbeh dvoch sestier odhuje cestu vykúpenia len aby pokazal na vzostup fish Nazis. Až mi to pripomenulo Rick and Morty a shrimp fašistov 🙂 už chýba snad len Starfish Hitler zo série Kamen Rider. 😁 A celý príbeh dokresľujú skorumpovaní marinaci, ktorí sa pragmaticky spájajú s každým to má čo ponúknuť.

One Piece - Kuchař a poskok (2023) (epizoda)

Za mňa sa ide excelentným manga štýlom, že pred každým súbojom sme dokonale oboznámení so všetkými zúčastnenými. A keď príde final fight tak vieme presne kto za čo bojuje a aké sú jeho motívy a pozadie. Na postavách záleží a na ich motiváciach detto. takto sa stavia príbeh!

One Piece - Mrtví nemluví (2023) (epizoda)

Je načase zohnať novú loď a tak zamierime do prístavu kde sú samí špecialisti na lodnú výstavbu. Majiteľka je obklopená veľmi podozrivou skupinkou, ktorá sa evidentne snaží prevziať moc nad celými dokmi. Luffy sa staví, že loď dokáže uhandlovať zadarmo. Tak to určite! Unless. Kapitán mariňákov školí mladého rekrúta v stratégii, aby zistil, že mladý je ďalej než sa zdá na prvý pohľad. Stačí ho už len správne nasmerovať a ukradnuté mapy budú opäť prinavrátené.

One Piece - Muž se slamákem (2023) (epizoda)

Štvrtá hviezdička za klauna Buggyho a jeho panoptikum. Jeho ovocný Twist dáva konečne anime villain vibe. Jeho porážka je taktiež veľmi kvalitne premyslená, takže originálna postava má aj originálny spôsob porážky. ináč bola zaujímavá snáď už len historka o dôležitosti klobúka.

One Piece - Nejhorší v celém východním moři (2023) (epizoda)

Posledná časť začína epickým súbojom na život a na smrť proti Fishmenom, ktorí vyhlásili vojnu ľudstvu. Bojiská sa tradične rozdeľujú podľa postáv a ich skillov, všetko vedie k epic ultimátke, ktorá ide cez všetky poschodia. Perfektne sa ukončuje aj nasledovný spor s mariňákmi a Luffyho dedkom. Je to konfrontácia na plný plyn. A na záver niekoľko patričných pirátskych insígnii. Škoda, že najslabším článkom je slabý herecký výkon hlavného hrdinu, v tom chalanovi že nula herectva.

One Piece - Piráti se blíží (2023) (epizoda)

Zorov flashback je veľmi zaujímavý a postave dáva skvelé odhodlanie pri kazdej výzve. Nechápem len prečo sa s novou parťáčkou nedal hneď dokopy, že budú spolu aj mimo každodenného tréningu. Takto ani netušil, že sa jej niečo stalo, až keď nedošla na tréning. A Butler má tiež divný timing, na to že sa blíži deň D tak o Kaya's whereabouts nevie vôbec nič, takže ju najprv musí hľadať, čo vôbec nedáva zmysel. Keby ju strážil celý čas tak sa s nej nedostane ani len pirátka zlodejka. Finálny súboj s Butlerom bol asi najlepší, pripomínal mi finálny súboj z filmu drak prichádza . Dokrútka taktiež super

One Piece - Přijďte se najíst do Baratie! (2023) (epizoda)

Konečne ideme na plný plyn. Zoro je skvelá postava a herec hrá na plné obrátky. Veľmi uveriteľný čo sa týka prejavu aj ambícií a poslaniu. Postava neuznaného Michelin šéfkuchára je perfektný comic relief a to pri všetkej vážnosti. Postava Draculu je taktiež perfektne anime style od úvodného súboja na pláži až po záverečný súboj ktorý je epic. Celé to do seba zapadá už aj vtipmi aj chémiou medzi postavami, napr pri pokeci nad alkoholom alebo jedlom. Klasické anime rozhovory s tradičnými hyped kecami medzi kamošmi. Najmenší meč pre najmenšieho nepriateľa je absolútny dis! Veľmi kvalitne funguje aj presviedčanie postáv o ich konaní, ako keď najvyšší mariňák dáva rady mladému ako funguje svet a čo s tým in chce urobiť, perfektná lekcia do života, ktorú by niekto ani nečakal v takomto seriály.

One Piece - Romance Dawn (2023) (epizoda)

Škoda, že Luffy vyzerá tak neuveriteľne, herec podáva fakt zlé výkony. Neverím mu jediný úškrn alebo vetu, srsly, všetko od neho zneje naučene a strojene. Chcelo by to lepšie obsadenie

One Piece - Season 1 (2023) (série)

Určite seriál, ktorý prekvapil svojou vysokou kvalitou, pričom nevadí, ak nepoznáte originálny seriálový príbeh. Na seriály ma najviac zaujali: vývoj a motivácia postáv, realistické poňatie skvelých súbojov (v rámci možností), téma útlaku a vzostupu Fishmenov) a nasledovanie snov. Už teraz sa teším na druhú sériu