Yellowstone - Zůstávají jen ďáblové (2019) (epizoda)

Táto časť mi pripomína podobenstvo o kúkoli, len s tým, že v hre je nielen stádo, ale aj budúcoročné úrody. Tomu vravím next level. Detektívny nádych je tu skvelý. Za mňa najslabším článkom ostáva Beth, pretože jej už vôbec nerozumiem. Najprv radí bratovi aby odstúpil, len aby ho na to vysmiala, aký je chudák a ešte ho aj poníži pri večeri. Čo tým sleduje? Rip sa ukázal ako pravý býk. Zatiaľ sa mi zdá že len rozleptáva rodinu zvnútra. Jediným pozitívom je tu zmierenie Kayceho a Moniky. Fun fact: polovičná Číňanka hrá indianku, ktorá učí o indiánskej histórii 🤷

Yellowstone - Pach zoufalství (2019) (epizoda)

Beth opäť dáva kvalitné rady pričom už dávno vedela ako to dopadne. Jamie na špinavé hry nemá. Na scénu prichádzajú noví zlosynovia, resp zlobrati - máte pekné kasíno, bolo by smutné keby ste nedostali licenciu na predaj alkoholu. Hneď vedia aký zlý deal podpísal neskúsený Jankins a že Rainwater ho zhltne celého. Jimmy dobieha minulosť varičov.

Přání (2023)

Zatiaľ som si pozrel pitch meeting a prečítal pár komentárov a mam pocit že ide o taký film z Wishu 😸

Yellowstone - Nové začátky (2019) (epizoda)

Za mňa plný počet za vzťahovú rovinu - Monike vraví otec, že nenájde pokoj, kým nebude s mužom, s ktorým je spätá naveky, Beth taktiež vyčíta Kaycemu odluku od ženy, ktorá sa len bála, že z neho bude muž ako je John. Chceš deťom niečo zanechať? Len či ešte budeš nejaké mať, začni makať na vzťahu a potom v stajni. Ako žiť v prítomnosti a zároveň myslieť na budúcnosť? Skvelá úvodná úvaha na hrbolatej ceste. Je načase aby Kayce prevzal velenie, (who's running this place anyway?🤔🤷) no stojí mu v tom Rip. Ten musí ustúpiť na želanie Johna, ale treba trošku zahrať aj divadielko & swallow some pride, ako sa hovorí na salaši. Ak sa chceš biť, príď za mnou. Dáme si jednu po papuli a ideme ďalej. Kto vyhrá, má pravdu 🤷 Beth pozná mužský svet až príliš dobre, aby si spočítala 1+1 a pár modrín na ranči. Záverečná scéna v bazéne bola čerešničkou na torte.

Yellowstone - Hřmění (2019) (epizoda)

Rip zisťuje, že je na vedľajšej koľaji. Kayce mu preberá ako nábory nováčikov tak aj vyhrážky. Nehovoriac o gitaristovi, ktorý vypovedá poslušnosť a priťahuje Beth. Jimmyho stále berie vážne len John. Hangman Jenkins z finále vstal z mŕtvych 🤷 Beth sa púšťa do práce a pán advokát je tu len do počtu. Najlepšou scénou je jednoznačne býk v bare. čakal som, že sa tam celkom rozhýbe, no napokon šlo o klasické pálky pri zadnom vchode. Cowboy poker bol čistý filler a záverečná operácia sa akosi minula účinku.

Vlčí pouto (2021)

Veľmi pekný film, ktorý má asi tú smolu, že témou v tejto dobe nie je originálny, ale ďalší v poradí. Dať 3/5 je ale asi príliš tvrdé, ako zatvoriť zviera do tmavej stodoly. Myslím že 70% je tak akurát, čo sa tu však nedá dať. Osobne by som filmu vytkol veci ako: klišé scény (odvedenie vlka a utekajúce dievča), strýko ako comic relief, ktorý má iba sekundovať super sexi vdovcovi (a samozrejme chirurgovi), trtko učiteľ, ktorý nemá rešpekt, nová sexi single suseda, ktorá je samozrejme vet, dievčatko v červenom kabáte, hlavní hrdinovia ktorí odmietajú miestne zvyky aj problémy a zároveň nechávajú otvorené dvere, farmári ktorí stratili polku stáda a samozrejme do dnes nemajú strážneho psa a napokon vlk, ktorý chápe všetko na prvý pohľad a vytvára dojem, že je snáď lepším priateľom človeka ako pes. Medzi plusy jednoznačne patria zábery na francúzske vysočiny.

Yellowstone - Season 1 (2018) (série)

Vývoj postáv a ich konanie je najlepšou stránkou seriálu, ako aj celkové vykreslenie života na ranči. Silní sú aj nepriatelia a problémy na každom kroku. Miestami až trošku príliš. Tempo je skôr pozvoľné, v seriály sa rozhodne nikto nikam neponáhľa.

Yellowstone - Vyvrcholení: Druhá část (2018) (epizoda)

Škoda, že finále nemá riaden 5/5 spád, ide skôr pozvoľné plynutie do druhej série. Aj koniec jedného milionára malo menší drive než u predošlej generácii s Harissonom Fordom...

Vinland Saga - Season 1 (2019) (série)

Taký menší Vikingsky game of thrones, o dôvodoch vojen a nadvládou nad inými, bojov za slobodu domoviny a drsných čias žoldnierov. Uvidíme aj spaľujúcu cestu pomsty a spaleniska vzťahov ktoré za sebou prináša

Sisu (2022)

Fínsky John Wick žiaľ okrem boju s nacistami neprináša nič. Keď si divák uvedomí, že hlavný hrdina je vlastne akýsi Wolverine tak sa stratí napätie.