muti

fanda dobrych filmov

3 body

• 11.12.2013  17:46
    Shônen (1969)

85% cleeh filmu sa deje to iste - falosne zrazenia, premiestnovanie na ine miesta, uvahy nad buducnostou. a stale dokola. tak nezazivny pribeh, aj ked podla skutocnosti, som uz dlho nevidel. cista uspavacka s mnohymi hluchymi miestami. pribehu by urcite nevadilo skratenie na 90min

• 11.12.2013  15:27

skvely horor, ktory ma prekvapil svojim spracovanim, temou, vyvinom deja aj postavami. na prvy ppohlad je jasne ze v dome nebude vsetko v poriadku, detaily nervoznych rodicov nam to aj potvrdzuju. kto ale drzi opraty kliatby v rukach a co sa vlastne deje? creepy izbietky plne hraciek, rozpravkovy domcek uprostred lesa, mile deticky... je to ale naozaj raj pokial sa z neho neda utiect?

• 9.12.2013  22:06

policajt, ktory odhali skorumpovanych policajtov sa da dokopy s najomnou vrahynou (Pat Ha), ktora zabila jeho manzelku (he?). zabijacka ma zalubu vo vystrelovani oci, nedajte sa pomylit jej vyzorom poslusnej manzelky z 50. rokov. scenky nocneho neonoveho HK boli super, ale to film asi u mna nezachrani pri celkovom jemne nadpriemernom hodnoteni

• 8.12.2013  20:43

z iranu prisiel zaujimavy kusok, ktory sa nehanbi zobrazit najchudovnejsich ludi v blizkosti Teheranu. deti su to fakt bozske, z Bahare bude raz hviezda :) film sa snazil byt realisticky, az na trasu behu, ktora mi pripominala runway z F&F6. koniec bol sice taky zostrihnuty, ale aj tak si ma film dostal.

• 1.12.2013  23:08

vacsinu casu nuda, nic sa nedeje, kecanie v aute, zrazu prejde 40. minuta a stale nic. film sa bal pridat plyn, zatlacit na pilu, takze ziadne exploitaiton sa napokon nediali :/

• 1.12.2013  15:44

skvely film zo zivota nejedneho cinana snaziaceho sa dostat na Novy rok domov. Ako to uz ale v Cine byva, doma chcu byt vsetci a tak je cely narod v pohybe, co znamena pretazenie vsetkych druhov dopravy. v takejto situacii sa ocita aj Li "boss" Chenggong, ktoremu ostava len nepohodlna cesta domov za rodinou. aby nestacilo nepohodlie, ktore sa cim dalej stupnuje, jeho spolucestujucim sa stava prostoduchy dobracky Niu "Big Mouth" Dan. Herec Baoqiang Wang si ma znovu ziskal v roli naivneho dedincana (a mozno aj toho isteho) ako vo filme A World Without Thieves (2004)

• 29.11.2013  00:20

film ma rychly spad, uz po 5. minute zistime akym stylom sa asi bude film uberat. miestami sialena komedia, plna roznych vtipov (casto HK vtipov, ktore nam mozu pripadat divne), absurdnych situacii (napr 8 manzeliek sa chce naraz obesit lebo ich uz nema rad) casto dotiahnute uplne do konca (zapas o najubohejsieho chudaka pred branami). skoda ze v tretej stvrtine to bolo take poslabsie, aj vtipov bolo menej, ale zaver bol nadupany az som bol prekvapeny. celkovo hodnotim velmi pozitivne, necakane skvela HK komedia.Stephen je skvely presvedcivy herec a mladsia Gong Li tiez nebola na zahodenie ;)

• 24.11.2013  22:26
    Adeul (2007)

film bol miestami zvlastny, chovanie postav podivuhodne, klasicky korejsky nedostatok vkomunikacii ktory podporuje pointu filmu - ak by boli postavy zhovorcivejsie tak by sa cely film nikdy nestal. takze pre mna ide o vykonstruovanu zapletku, pre mna neuveritelnu. emocie sa nedostavili ako by mohli, vsuvka s husami bola totalne offtopic a zaver bol prilis prekombinovany na moj vkus a zaroven prakticky nerealny.

• 17.11.2013  22:59

detektivka raze Mad Detective sa zial nediala, jedna koli 2h+ stopazi, ale taktiez koli divnym scenkam a odbockam (mad granny in closet? wat?). skoda ze sa slepy detektiv s nami nepodleil o jeho vizualizaciu uz aj v prvej polke filmu tak ako v druhej. vo filme sa riesili viacere pripady naraz, takze je mozne ze sa v tom niekto pocas pozerania strati (podobne ako v Mad D).

• 16.11.2013  21:22
    Drive (2011)

v tomto pripade som nemohol ist na plny pocet koli koncu, ktory sa mi ale vobec nepacil. dalej, na 1 strane mame pekne smrte, na druhej su strihnute. a ako to ze hlavny hrdina nenaraza na ziadnu ochranku? pride, spravi co chce a odide. dalej, ak dostanete echo ze vas zabiju tak si pockajte aspon do rana, naco sa ponahlat vsakze. inak v pohode filmik

• 15.11.2013  23:16

asi nikdy by som nepovedal ze "sestka" moze byt taka dobra. nenudil som sa ani na chvilku, postavy, high tech zapornaci so super velkym planom, level 6 boss (zatial najvacsi zo vsetkych), stare dobre rychle kary, metro female fight, navrat k minulosti, pospajanie predoslych casti do 1 celku (thumbs up), skvele zakomponovanie navratu Michelle R do deja, vzostup a pad Tanku na dialnici... suhlasim s Pomom, ze tam boli odbocky od deja a co ja viem co, ale osobne som trailer nevidel, takze mi to velmi nevadilo a sklamany som urcite nebol. neviem si predstavit ako chcu natocit dalsie pokracovanie, zeby tomu celemu pomohol Stadham?

• 15.11.2013  10:09

velmi divny film, kde som silne rozmyslal nad hodnotenim. ako trojka serie ma podla mna super pribeh, prostredie aj podmienky turnaja. ale filmu by ais najviac pomohlo ak by bol cely animovany. heh, tie zapasy boli take nerealne ze ak by sa film volal Unreal Tournament tak by to sedelo ais najviac. bojovnici dostavaju smrtelne bomby, ktore im bud nic nerobia, alebo sposobuju len minimalne zranenia. najviac im vadia specialne utoky ako kop do hlavy s trojtou otockou a ine prekombinovane tahy (efektivne ale akoby vystrihnute z nejakej hry). dalsia vec ktora bola uplne zla boli dialogy a chovanie postav. na jednej strany si drzi Boyka zranene kolen kd emoze ale to mu nebrani v super vykopoch v ringu. to ako sa dal dokopy 1 ziletkou a hned bol fit a v plnej sile, bola scena ako z dragonballu. uloha rozhodcu v ringu je tiez velmi otazna, niekedy je tam len aby zastavil zapas ked sa 1 zo zapasnikov zastavilo srdce.

• 12.11.2013  23:19
    Terrifier (2011)

slasher v skratke. to je vsetko. klaunov je akosi privela na moj vkus, klaun(i) ma(ju) vela energie, ziadne prekvapenie, snad len posledny zaber na nahe telo. imdb 6.7

• 12.11.2013  20:55

z filmu mam zmiesane pocity, namiesto realneho boxu sa na zaciatku pozerame na jasne dva digitalne zapasy, ktore pripominaju skor videohru nez realny zapas. kde sa stala chyba? to uz herci odmietli naostro boxovat? alebo nebol rozpocet? a preco je tu novy herec co hra Chambersa? a kde sa tam vzal Saruman na voziku? najdeme tu aj par prevzatych scen z podobnych filmov (Hell - priviacanie na dvore, Shawshenk - darcek pre spoluvaznov).

• 10.11.2013  22:24
    Noc úplňku (2006)

v budhistockom Medzinebi najdete rozne bytosti - byvalu lasku, ktora si vas nepamata (a na nebesku bytost je prilis zmatena i v obycajnom lese), byvalych spolubratov v zbroji (pripominajucich doktora Oktacia Octopusa), ktori tuzia po moci, ktorych riadi velitel (Silou ovplyvajuci, pripominajuci Darth Vadera, po cely cas sa kupe v bazene ako Vampire boss z Blade a vie sa zmenit na Bieleho ako Gandalf). Nuz, azijati to maju nelahke, ani po smrti sa nezaobidu bez kvalitneho meca ani bez lanovych subojov. rada do buducna - ak sa nabuduce niekde vygrcate tak to berte pozitivne - este ste nazive ;) a ten koniec je cisty Matrix&Blade&LotR ps: to ze na niektorych uzivatelov film nezaposobil resp nenechal nejaku vacsiu emocionalnu odozvu bude azda tym ze v tomto Medzinebi, su vsetci oslobodeni od ako minulosti, tak aj od agonii, utrap a emocii (budhisticky prazdna mysel) a divak tymto moze radostne (ne)prezivat osudy hlavnych hrdinov

• 10.11.2013  21:06

asi takto si predstavujem zly film - extremne roztahany, pomalne plynutie az ma v kostiach boli, postavy ktore navzajom nekomunikuju a tvaria sa ze sa tym nieco vyriesi, pomaly sa nic nedeje a mam chut dat FFW, ked sa uz k nieocmu schyluje tak je to uplne o nicom, bez napatia, prestrih na dalsiu scenku, neuzavrete otazky, prilis seknuty koniec filmu bez toho aby sme ako divaci nieco pochopili. film som si pozrel koli Ji-hyeon Jeon a zanu e jej vykon mozem dat max 1*.

• 6.11.2013  23:49

taka nuda ze som pri tom skoro zaspal, po prvych 20 minutach som mal pocit ze pozeram Dallas a ani som nevedel co z toho bude. pri konci som sa rozhodoval ci to vobec dopozerat alebo sa otocit na druhu stranu a zaspat. takze co bolo na tom take uzasne a genialne? Zbytečná krutost, nie, zbytocny cas :/

• 6.11.2013  00:11

skoda ze to bolo miestami dost prekombinovane, ked sa zacal plan pomsty rodiny z hadej farmy (?) tak to uz bola takmer komedia. no pred koncom sa film vratil znovu kam mal namierene povodne. na zaciatku spominany "iny plan" s hlavnym hrdinom sa nam odhalil na konci, takze sa dockame aj (ne)cakaneho odhalenia. skoda tej komedie, nehodila sa, inak by som siel za plny pocet. jeden z mala filmov kde som si hned po dopozerani zapol film od znova koli uvodnej scenke (a vsimal si veci ako judo, beh na 100m...)

• 5.11.2013  14:07
    Dysmorpho (2004)

najprv to vyzera ako ranna rutina Patricka Batemana, avsak ma to jeden zadrhel... nepoddajny zovnajsok! a ten chlapik by potreboval upratovacku. zmysel filmu? netusim, asi jedno zle rano u pana rezisera

• 3.11.2013  22:10

reziser Matsumura si proste povedal ze to chce mat autenticke aj keby co. takze bez okraslenia alebo pridania umeleho deja sa pozerame na to, ako asi mohlo vyzerat mucenie a zavrazdenie skolacky Junko Furuta. davam plne hodnotenie prave za autenticitu a za to ze sa niekto odvazil zobrazit detailne taku udalost akou bol Pripad vrazdy zabetonovanej skolacky. neviem si predstavit ze by boli u nas takto tocene http://www.csfd.cz/film/221405-najvacsie-kriminalne-pripady-slovenska/ jedine pred cim sa asi japonci zastavia je zobrazenie naheho tela a teda spominane "vykostičkované" scenky su vo filme vsadepritomne (japonska cenzura si stoji za svojim). Tato smutna udalost snad pomohla v Japonsku zvysit tresty pre neplnoletych

• 3.11.2013  11:51
    Cure (1997)

velmi zaujimavy film, ale podla mna nie celkom vyuzity potencial. pomale az hypniticky tahajuce sa tempo, mohli sa viac pohrat s tym zaverom, inac celkom v pohode, avsak ta pomalost ma ubijala. uz v prvej snimke v hotelovej izbe som vedel ze som na spravnej adrese - v Japonskom filme :) tesil som sa co z toho bude, avsak som sa nedockal toho coho som chcel.

• 2.11.2013  20:24

podla mna celkom priemerne pinku, aj na to ze je z roku 1975, Sluzka bude musiet sluzit novym panom (if you know what I mean) aby pomohla svojmu panovi z frontu. stopaz dobra, ppinku scenok dost malo, naj je asi zaver kde prichadza pomsta nad vsetkymi krivdami.

• 2.11.2013  12:19
    Adoration (1986)

ako pise Flipnic, ten zaciatok je dost natiahnuty, a ked ju uz ma tak ako by nevedel co s nou :3

• 27.10.2013  20:41

film je asi az prilis dobry, je v nom velmi vela akcie, stale sa nieco deje, ale asi je tam toho az privela a film mi prisiel prepchaty vsetkym moznym z jackieho tvorby (best of?). Film mixuje cinstinu, anglictinu a francuzstinu, co niekedy vytvara takmer uspevne situacie, ale na usmev tu nie je miesto, pretoze film sa zenie dopredu bez zastavenia. Chinese Zodiac mi neprisiel ani azijsky ani europsky, neviem na ktoru stranu by som sa priklonil, film chcel akoby ostat neutralnym, pricom asi ani jedna strana neda filmu plny pocet.

• 22.10.2013  22:44

Thajsky Saw, aneb hra o peniaze. 13 uloh, 13 vyziev. ak sa hra neukonci, nema nic. ale ak dohra, ma 100mil THB (2,3mil EUR)... myslim ze sa z toho dalo vybuchat viac, emocie na mna nezaposobili nikde (otrly divak?). pri takej pile sme videli mnohe zosekane zabery na postavu, ktora sla proti svojej voli a pritom tam hrali o vela viac - priamo o svoj zivot. tu sa chlapik nadychol a siel do toho. okay. ale, za plny pocet to nebolo (nemozem sa nevyhnut porovnaniu zo Sawom, ktory je v tomto lepsi a prepracovanejsi). anyway, velke mile prekvapenie z Thajska. som zvedavy ako si amici poradia s remakom (chytili sa prilezitosti zarobit dalsie dolare remakom niecoho co ma potencia, ake predvidatelne, ale good luck, moze to vyjst). koment: tombac, Subjektiv. PS: scena v restauracii mnohych chytila - please, pozrite si Red Room 1-2 (only in Japan), proti tomu je menu v 13tke ako tiramisu :3

• 20.10.2013  21:04
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Yes, prime minister to sice nieje, ale ako politicka drama sa mi to paci. kevin spacey ako rozpravac je skvely, ked ma co povedat tak sa pozrie do kamery a povie divakovi co ma na srdci, ci uz ku svojmu konaniu, ku konaniu inych postav alebo sa len pozrie do kamery v style - "vidite, vravel som"

• 14.10.2013  23:28

coze, chalpi podozrivy z vrazdy utiekol z nemocnice? nie, netreba postavit hliadku pred jeho dom, my sa tam mrkneme... na druhy den, haha! konanie police bolo vo filme velmi zvlastne, asi ako supermanual k revolveru, ktory z vas spravi pistolnika prvej triedy. Bacon ma velke nadanie vyzerat v kazdej dalsej scenke viac znicene ako v tej predoslej (pripomina mi to hrdinov z videohier kde vyska zivota zodpoveda ich zovnajsku). na druhej strane stoji zase "Kotlebov" gang, ktoreho uspesnost zasahov je priamoumerna postavenim v gangu - sef sa trafi najviac, zaciatocnik najmenej (zeby zase ta videohra?). (hm mam dojem ze tento film som videl prvykrat, no prisiel mi ako remake ineho, ktory som videl pred par mesiacmi, len si neviem spomenut na nazov. je ale prilis podobny s tymto, takze napokon mozno pojde aj o ten isty)

• 13.10.2013  22:49
    Podfukáři (2013)

velmi pekny film, nad ktorym zasnete a neviete sa vynadivat. no ak nepodlahnete kuzlu a budete k filmu pristupovat ako k netradicnej detektivke, niektore triky sa vam podari nielenze prekuknut, ale budete to vy kto bude o krok vpred.

• 12.10.2013  22:57

hodnotenie 60% je pre mna uplne vystihujuce. zial film nie je podla mna pre necinanov, takze ziadne vysvetlovania kto je kto a kto s tym proti komu, co bolo na zaciatku a na konci sa vlastne nedozvedame (okrem par faktov na konci filmu). Takze nasinec neznaly cinskej historie 3.storocia je strateny, resp ponechany sam na seba, ako general Gaun Yu za nepriatelskymi hranicami. neuveritelne bojove zrucnosti generala mozme vidiet aj vo filme Red Cliff. koment: sniper18 ps: cinania sa daju od seba vo filme rozlisit, staci pozorne sledovat. a zase az tak vela ich tam nie je ;)

• 12.10.2013  19:40
    Dara (2007)