Sisu (2022)

Fínsky John Wick žiaľ okrem boju s nacistami neprináša nič. Keď si divák uvedomí, že hlavný hrdina je vlastne akýsi Wolverine tak sa stratí napätie.

Hlad po pravdě (2020)

Peklo na zemi, inak to neviem nazvať. Strašná strašná doba, keď ľudia ešte nevedeli čo sa vlastne deje a kam to všetko bude spiet. O to zrudnejsie sú dnešné chcimirovske manifestácie na podporu reinkarnácie diabla menom Putin (obrazne povedané). Takéto dokumenty by mali pustiť televízie v pravidelných intervaloch. Palec hore za zanimovanelé dobové fotografie, ktoré ukazujú výjavy ako z iného sveta. Je až neuveriteľné koľko zla môže napáchať jeden človek menom Stalin. A to sme ešte dobrých pár rokov od vojny. Existovala snáď horšia doba ako táto? Klobúk dole našim predkom, ktorí ju prežili, muselo to byť mission impossible.

Yellowstone - Vyvrcholení: První část (2018) (epizoda)

Miestami to vyzerá ako final destination, toľko nehôd za 1 deň, docela stretch. ale stačí si dať jednu po hube, rak nerak, a hneď sa všetko vyrieši. Or not. Aspoň ten medveď sa vyrieši, aj keď ten šerif mi tiež príde umelo nepríjemný, len aby bolo nejaké napätie.

Yellowstone - Bestie mezi námi (2018) (epizoda)

V prvom rade si treba ujasniť že turisti boli Číňania a nie Japonci. Komunistická reč starého Číňana o vlastníctve pôdy je príznačná. Moniky mi je ľúto, je na ňu smutný pohľad. Veselou vsuvkou je jej otec s patričnou indiánskou medicínou. Rip ma skvelú mušku, čo sa musí uznať. What's your name? Jimmy. Fuck you, Jimmy. To je také americké a zároveň vtipné. Nabudúce nespadni z koňa, cowboy... Najhoršie obišiel macko, najprv mu odklonia rieku s lososmi, následne mu idú po krku. A z eon je ten zlý... Skvelá scéna bola tá o jazdectve a ako pochopiť koňa. Skvelé.

Yellowstone - Vzpomínání (2018) (epizoda)

Má nízky tep, dáme CPR. Wait what? CPR sa dáva len keď srdce už nebije. Anyway, to len taká zaujímavosť. Chlapi si dajú pár po papuli a ide sa ďalej, ženy vedia otráviť každým pohľadom. Niektoré problémy sa už nedajú skrývať. A poučenie na záver - medzi bojujúce psy sa človek nemá čo stavať. Leda že by išlo o iniciatívnu učiteľku 🤷

Castlevania: Nokturno - Společný nepřítel ve zlu (2023) (epizoda)

Zaradenie do francúzskej revolúcie je patričné, nakoľko zapadá do vampire masquerade šatu. Prvý fight bam hneď nastavil latku miestnych docela vysoko, podobnú ultimátku si pamätám z nového Mortal kombatu. Zobrazenie night creatures bolo až mrazivo desivé, toto sérii nikdy nechýbalo.

Šingeki no kjodžin - The Final Season (2020) (série)

The final season - part 3 som pozeral ako dva vyše hodinové diely. Tvorcovia ešte aj ten koniec rozkúskovali na dve polky. Každopádne za mňa vrchol celého príbehu kde skôr ako nejaka logika a pravdepodobnosť idú do popredia skôr témy svetovej vojny, jadrového vyhladenia, opakovanie histórie v cykloch, snaha žiť v mieri a podobné. Eren je akoby Dr Strange, ktorí vidí neodvratnú budúcnosť, ktorá sa už stala a teda sa nedá ani zmeniť. 5/5 ako lusk a to japonské prevedenie, jedna rozprávka 💫 PS: koniec série ponúka ešte aj asi najdokonalejšie potitulkove scény budúcnosti ever

Nenapravitelní (1980)

Vtípky počas skúšok a rôzne školské pranky boli dobré ale mimo nich sa vo filme nič nedialo. Stačí si pozrieť nejaký zostrih a ušetriť si zvyšok času.

Seveřané (2016) (seriál)

Odporúčam si pozrieť prvú sériu, tá bola o level vyššie oproti zvyšku. Potom to už ide dole vodou čo sa týka vtipných situácii, aspoň si to udržiava dobrý dej, napätie a súboje.