Seveřané - Obležení (2016) (epizoda)

Čo sa stane ak preskočis dobu až do súčasnosti? Zachráni neexistujúca rola kreatívneho riaditeľa vikingov a posunie ich o epochu ďalej? Zahoďte zbrane, nastavte si pozitívne myslenie, vyberte správy čítať a hor sa naprieč osudu

Seveřané - Nájezd (2016) (epizoda)

Vikingovia sebakriticky poukazujú na to proti komu viedli vojnu - voči staviteľovi prvej detskej nemocnice na svete. Thanks, vikes, for the progress. Zaujímavý je aj dialóg o novej móde zvieracích rohov na prilbe. Komentár: Trevor

Seveřané - Pohřeb (2016) (epizoda)

Chýbajú mi tu highlighty ako v predošlej časti, nie je tu snáď ani jeden zapamataniahodny joke, alebo situácia. dej samotný ale začína byť zaujímavý keďže moci sa ujíma nový chieftain, ktorý svojou autoritou neváha pokoriť ani najväčšieho vyzývateľa. Nový creative director umeleckého oddelenia dostáva pozvanie vytvoriť kultúrne impérium. Som zvedavý akú finálnu podobu bude mať inštalácia, dosť zaujímavý Twist by bol nejaký Picasso style ktorý by predbehol celú dobu. Je načase zmeniť tento shit hole na centrum tvorivosti! Scénu s potrebným šípom som u niekde videl ako samostatný skeč, konečne viem odkiaľ táto scéna je. Za mňa viedla žena spochybňujúca veštcove rituály pitia z pochybných nádob neznámu tekutinu.

Seveřané - Útěk (2016) (epizoda)

Ten moment, keď ťa novonadobudnutá hašterivá žena stiahne z raidu kvôli socializovaní sa s inými pármi. Všetci ťa disujú z poézie a majú ťa za hlupáka. Pričom celý čas ideš v ústrety jej záujmom na úkor svojich (hľadanie zmiznutého otroka) pričom oni sú všetci sami necitliví. Perfektné sú aj Captain obvious vtipy, ktoré by človek nikdy nečakal 😀

Seveřané - Návrat domů (2016) (epizoda)

Bojovník vracajúci sa z úspešnej výpravy má právo na akékoľvek územie a majetok. Nešťastný hrdina, ktorý nebol v boji začína zvažovať svoje možnosti na výhru a prežitie. Perfektné hlášky a lá Monty python, disuje sa ako na face-off, postavy reagujú a hláškujú veľmi moderne a presne, až sú úplne dotiahnuté do absurdity.

Ledové království II (2019)

Ako dvojka úplne epic - pokračovanie, zápletka, návrat do krívd minulosti, postavy, konanie, detaily, animácia, mimika, kostýmy, pesničky, narážky, ako aj vystrelenie si zo seba, na dokonca prijatie smrti. Všetko bolo vyhajpované na topku.

One Piece - Season 1 (2023) (série)

Určite seriál, ktorý prekvapil svojou vysokou kvalitou, pričom nevadí, ak nepoznáte originálny seriálový príbeh. Na seriály ma najviac zaujali: vývoj a motivácia postáv, realistické poňatie skvelých súbojov (v rámci možností), téma útlaku a vzostupu Fishmenov) a nasledovanie snov. Už teraz sa teším na druhú sériu

One Piece - Nejhorší v celém východním moři (2023) (epizoda)

Posledná časť začína epickým súbojom na život a na smrť proti Fishmenom, ktorí vyhlásili vojnu ľudstvu. Bojiská sa tradične rozdeľujú podľa postáv a ich skillov, všetko vedie k epic ultimátke, ktorá ide cez všetky poschodia. Perfektne sa ukončuje aj nasledovný spor s mariňákmi a Luffyho dedkom. Je to konfrontácia na plný plyn. A na záver niekoľko patričných pirátskych insígnii. Škoda, že najslabším článkom je slabý herecký výkon hlavného hrdinu, v tom chalanovi že nula herectva.

Beijing Spring (2021)

Unikátny dokument zachytávajúci pekelné časy modernej Číny pod komunistickým útlakom. Sledujeme osudy čínskych umelcov, ktorí dostali šancu nadýchnuť sa po smrti najkrvavejšieho masového vraha v dejinách ľudstva - Mao Zedonga. Falošný boh umiera a spoločnosť začína prekvitať. Zverstvá Maovej kultúrnej revolúcie a sfanatizovanych červených gárd začínajú byť len spomienkou a svitá nádej na lepšiu budúcnosť. V momentoch nádychu vzniká spoločenstvo The Stars, ktoré združuje umelcov disentu. Vzniká demokratická stena na štýl the Lennon Wall kde sa píšu záznamy krutosti Maovho krvavého besnenia. Ľudia majú možnosť čítať príbehy, ktorým snáď ani neveria. Kde sa vzala celá tá strašná zloba? Umelci čím ďalej tým jasnejšie a hlasnejšie ukazujú na stále vládnucu strany komunistickej strany Číny. Je snáď nový tajomník KSČ Deng Xiaoping demokrat alebo ďalší diktátor? Odpoveď na seba nedáva dlho čakať... V seriáli uvidíme mnoho legiend disentu, ktorým sa podarilo aj napriek nepriazni osudu emigrovať, aby mohli nielen rozpovedat pravdu o skutočnej histórii krajiny, ale aby sa aj mohli slobodne vyjadrovať na plátne. Odporúčal by som púšťať v tv, aby ľudia vedeli čo ponúka komunizmus a aká je skutočná tvár komunizmu, ktorý v Číne stále vládne peknou päsťou smrti.

One Piece - Holka s tetováním (2023) (epizoda)

Spočiatku príbeh dvoch sestier odhuje cestu vykúpenia len aby pokazal na vzostup fish Nazis. Až mi to pripomenulo Rick and Morty a shrimp fašistov 🙂 už chýba snad len Starfish Hitler zo série Kamen Rider. 😁 A celý príbeh dokresľujú skorumpovaní marinaci, ktorí sa pragmaticky spájajú s každým to má čo ponúknuť.