muti

okres Bratislava
fanda dobrych filmov

3 body

• 8.4.2013  00:07

5* za originalitu! tuto pan maestro to vzal trochu svojsky, no nik mu nemoze povedat ze takto umenie nema vyzerat. predsa umenie nie je kopirovat, ale vytvorit ineco nove, ine... podla mna nejde ani tak o komediu ako o zivotopisnu tragikomediu jedneho nepochopeneho umelca s prvkami Jackass :) uz animovany zaciatok daval najavo o co pojde asi v tomto filme. co dava zmysel matematikovi nemusi davat beznemu cloveku; to iste plati o umelcovi, ktory vchada do marnice s rúžom a uz je len 0,9999cm od uznania z predania prveho obrazu. a ten typek v galerii by si zasluzil pekne sfarbit ksicht farbami ako si to vyskusala Machisuova zena ;)

• 5.4.2013  23:04

chcle som dat tri lebo ta atmosfera ma akosi nedostala, ale napokon stvrtu davam za krasne cierne oci :)

• 4.4.2013  23:04

na tento film som sa dost tesil a ako spomina Shit, tiez som dostal nineco ineho nez som cakal. cely cas som cakal ze tie pribehy do seba zapadnu (ako napr Pulp Fiction?) , no akosi nezapadli. myslim ze som rezierovi Wongovi neprisiel na chut alebo som ho vlastne ani nepochopil (zeby je to preto lebo uz nemam 25?) . tento pocit som mal asi pri kazdom jeho filme co som videl. a Chungking Express mal asi rozhodnut ci dostane este sancu... suhlas s uzivatelom Malarkey a Aky (a viacrymi co hodnotili za 2-3) zaujimavy komentar: Marius

• 4.4.2013  19:32

zakrok batista - islo o sposob operacie srdca v 90tych rokoch. japonci tuto metodu ale vylepsili, no ajtak sa neskor neodporucala a prestala sa pouzivat. Japonsky tim batista tvori sedem spickovych odbornikov, ktori su nam predstaveni na zaciatku filmu, ich specializacie a aj ich profily. zaroven zistujeme ze tim v tomto zlozeni mal uspesnych 26 operacii aj pri 60%nej uspesnosti tejto operacie. ale potom sa nieco zmenilo, tri umrtia na operacnej sale za sebou. statisticky by to nebol problem, avsak hlavny chirurg spusta intenre vysetrovanie okolnosti umrtia pacientov. Vysetrovnaim poveruje terapeutku (v obore chirurgia neskusenu ) pretoze bude nestranna. co zisi a ako sa zmeni sposob vysetrovania ked sa do pripadu pusti vysetrovatel z ministerstva zdravotnictva? islo o trojite pochybenie skupiny profesionalnych lekarov alebo je za tym nieco viac? zda sa ze niektori zucastneni nieco skryvaju... Hiroshi Abe v hlavnej ulohe si vas ziska svojimi metodami aj pristupom k praci. ps: film nie je mysteriozny ani komedia, ten zaner by mal niekto zmenit na detektivnu dramu

• 4.4.2013  15:09
    Biteu (1997)

perfektny pribeh hlavneho hridnu menom Min a jeho dvoch kamaratov jeho priatelky Romy. Ona ma na rozdiel od nich ambicie dostat na na naj univerzitu. Dokaze sa vyrovnat s tlakom rodicov a spolocnosit?... Jeden priatel ma zaujem rozbehnut obchodik s jedlom, ibaze do hry sa dostane druhy, ktoreho prepusitli z basy. ten postupuje v gangsterskom rebricku, podla niekotrych az prilis rychlo. ako to cele dopadne a kto sa uspesne dozije zaverecnych tituliek? vyborny film ktory ma bavil cely cas, Min hlada zmyslu zivota po strednej skole. Chcel by byt zadobre s kazdym, no kazdy ma uplne odlisny sen. aky je sen Mina? hlavnej ulohe exceluje Woo-sung Jung! jedne z naj korjeskych filmov co som v poslednej dobe videl! ps: myslim ze zadovazenie strelnej zbrani v Korei musi byt ta najtazsia zalezitost ever. vsetci sa mlatia pastami, palkami a dokoncuju sa nozmi. pricom by v mnohych pripadoch vedel rozhodnut double uzi ;) koment: Flipnic, Adrian.

• 3.4.2013  15:15

epilog k filmu What time is is over there ma trochu lepsiu pointu ako samotny film. miesto kde dievcina raz stretla jedneho z hlavnych hrdinov uz neexistuje. ba co viac, uz ani predavac hodin nepredava hodiny...

• 3.4.2013  14:00
    Kolik je tam hodin? (2001)

neviem co ma ma iritovat viac: poverciva vdova, ktora vari veceru pre mrtveho muza lebo jeho dusa je hladna, jej syn co vyjadrue lasku k dievcine co sla do pariza tym ze prestavuje hodinky na prizsky cas a v noci vzdy vychcije pol litra alebo je to ta dievcina ktora je v Parizi akosi stratena a nevie co ma robit? to je btw cela dejova linia... rozhodne nudne dielko!

• 27.3.2013  22:57
    Oáza (2002)

nebyt toho zvlastneho konca tak dam 4 *SPOILER naKonciStaciloAbyOnaStiahlaZalobuABolKoniec.AAniNeviemeAkoSaToSkoncilo* suhlas s uzivatelom Shit a molotov

• 25.3.2013  20:56

prvych 20 minut vyzera sice lacno a tuctovo ale potom sa to rozbehne. Dej pripomina film Demolition man (1993!), ibaze casovy posun je z minulosti do pritomnosti. Fung San nedokazal znicit svojho protivnika vo svojej dobe a nezabrani mu v tom ani smrt jeho pana, ktora sa stala uz pred viac ako 300 rokmi... v sucastnosti sa ale hned dotstane do konfliktu s gangom kde ho jedna zena vyuzije vo svoj prospech a a najde pre neho uplatnenie vo sovjom dome. ale kto napravi nepravosti minulosti a zachrani cisara? film je pekne spracovany, nie je tu vela postav, dobry aj zly hrdina sa musia vysporiadat s novymi technologickymi vydobytkami ako je nielen elektrina, ale aj auta a moderne strelne zbrane. na zaver sa dockame aj kvalitneho suboja, skoda ze taky nebol aj skor.

• 24.3.2013  21:08

o triedu horsie ako jednotka, cize klasicky udel dvojky. navyse to co sa mi na jednotke pacilo tu akoby chybalo. aspon ze tu bol pekny soundtrack

• 23.3.2013  23:22
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

prvu seriu hodnotim na 4-5, viac machinacii, tahani za nitky a tak. druhu seriu som pozrel za 2 dni, ale podla mna dost zaostava za prvou. myslim ze by sa mohli kludne zostrihat na 5 casti, takto sa len hovorilo a klabosilo ale nic sa nedialo. a velka bitka napokon az taka velka nebola :/ trojka je zatial druha najlepsia seria, intrigy pokracuju, rody sa spajaju, vztahy sa upevnuju, len ta zima je este akosi stale daleko a Walkeri sa od konca dvojky daleko veru neposunuli. 4. seria drzi tempo, avsak jej ukoncenie nebolo take velkopele ako koniec predoslych serii, aj ke dzomrelo znovu par postav. po skoncnei 4. serie som si dal rewatch celeho serialu a zvysujem na 5, teraz som uz lepsie sledoval konanie postav, ktore boli na zaciatku v pozadi a ich dolezitost sa prejavila az neskor. je to sice casovo narocne ale mozem odporucit aj takyto maraton (ked sa stiha pocas roboty...:) ) piata seria - dej sa konecne vyvija a ocakavane posuny mozu byt trochu ine, ako to uz byva, nez by si clovek myslel. v tomto serialy asi nik nema vopred kontrakt na 6 serii.

• 3.3.2013  00:20
    Sinister (2012)

z pocutia som pocul ze je to super, ale pri takomto zanri uz film musim porovnavat s filmom Insidious. a od neho to bolo urcite o triedu horsie. Ethan v hlavnej ulohe mi sadol, dej je creepy, ale lakacky su predvidatelne. Vzdy viete kedy sa pridu takze skuseneho fanuska hororu nezaskoci. tak napr v insidious boli aj necakane denne zvlastnosti a vyjavy, ktore ste fakt necakali, tu ste boli pocas dna v bezpeci. SPOILER: hnedpriprvompatranimibolojasnezerodinuzabilotodievcatkocomanakoncifilmusklamalokedzesomsispravnetipolafilmmatedavelmineprekvapil

• 3.3.2013  00:13
    Insidious (2010)

film ktory som videl v kine a prvykrat som zazil ludi ako kricali od desu. jedinecny zazitok ktory ma ani pri druhom pozreti nenechal chladneho aj ked som uz vedel co sa bude kedy diat. pozerajte urcite v noci inak to ma tak 40% ucinok. podobne filmy: Poltergeist, Sinister

• 17.2.2013  23:32

film zacina spravou o zakaze fajcenia na verejnych priestranstvach v HK. toto obmedzenie znamena zaciatok pre dvoch ludi, ktori sa zacnu stretavat vo vedlajsej ulicke. film kde vidiet ze pri cige sa nielen udrzuju ale aj vznikaju priatelstva. uvidime prierez siedmich dni pocas ktorych sa nasa dvojica do seba zakuka a spozna. film je aj o zalube v smskovani a o zamysleni sa nad buducnostou. velmi dobre sa pozera, je toceny akymsi realistickym pohladom, nemal som pocit ze som vo filme, ale zase to posobilo doveryhodne a nie ako v dajakej telenovele. som zvedavy na dvojku.

• 17.2.2013  20:39

zial, od jednotky to ma hrozne daleko. pribeh nie je uz ani taky prehladny, striedaju sa tam zvlastne tvory, ktore nie su ani vysvetlene, beha tam divny duch ktory raz moze a raz nemoze vyjst na mesacny svit, nikto zaznici zmrznutych duchov, zo svadby sa uteka bez logiky, dost velka zlatanina to bola veru... a vtipne sceny? prosim vas, to ste ich uz hladali az tak krvopotne? a to som sa tesil ze to bude kvalitne pokracovanie, avsak zazil som velke sklamanie. dufam ze trojka je lepsia, ale asi si ju koli tomuto nepozriem

• 17.2.2013  15:23
    Tokio! (2008)

prva cast zacala naberat dej a uz to vyzeralo na nejaku dramu ked z cista jasna dievcina nasla svoje zivotne poslanie. druhy pribeh Merde som uz teda zacal pozerat s rezervou, bol bizardny a ujety, proste japonsky. a mozno aj na zamyslenie... najlepsi pribeh bol ale treti, ten ukazoval chlapa co 10 rokov nevysiel z bytu. jedneho dna vsak dovod najde...

• 12.2.2013  20:50

konflikt ktory prichadza po 40. minute je absurdny a vykonstruovany, herecka Rjoko je fesanda (a bola uz aj vo filme Wasabi), netreba jej ani makeup ;) a hlavny hrdina ma fakt divnu uchylku rozpravat po anglicky, pricom na to nema dovod (mozno sa chcel lisit od kamaratov... ale samozrejme ze sa mu to neskor hodilo). inac pocuvat skupiny azijcov hovorit navzajom po anglicky so strasnym prizvukom je desne :P ponaucenie z filmu: to ze ste japonec vas este neochrani pred gangstas s japonskymi tetovaniami, ale mozno vas ubytuje cierny pro-Asian priest-dealer. ps - rada od spominaneho knaza: take this gun. if you kill somebody, your life doesnt change that much. but if somebody kills you, your life is all over. koment: molotov. zaujimavost: podobny film bol natoceny o 3 roky s nazvom Heavenly Forest

• 12.2.2013  16:01

zvlastne, cely film je zalozeny na tom ze si postavy nevedia povedat nahlas co od seba ocakavaju, akoby tym porusili akysi zakon. nemam rad nerealne spravanie postav, to je take korejske. v britskom filme som cakal nieco ine. Suzie si cely cas rada vymysla ale nikomu to zjavne nevadi, tiez nerealne. Suzie: me Chinese. Robert: no kidding :)/// Suzie: Im sorry you dont have a nice man to beat you up. ... ponaucenie: nenechajte si vyhodit saty z okna a potom sa vykazat z budovy ;D

• 12.2.2013  11:07

"kolko sme nehrali? 21 rokov? nie, 22. a nevideli sme sa 11 rokov? alebo 12?" ... Cina, 1924. Priatelia a partaci (Dieyi a Xiaolou) od mladosti az kym ich nerozdeli zena (Juxian) alebo vpad japonskej cisarskej armady. Avsak ta najvacsia hrozba ich etse len caka... film je o klasickej pekingskej opere na pozadi politickych zmien (japonska okupacia, rozkvet opia, komunisticky prevrat) a o antickej hre Zbohom, moja konkubína, kde kralovi ostava po porazke uz len lojalny kon a oddana konkubina. prvy dojem - stari ucitelia by si zasluzili strasny trest za take neludske zaobchadzanie s detmi. nepricetne a neprimerane bitky ktore si ocividne vychutnavali, boli to obycjani chudaci. a ak nie su nasilnikmi tak su z nich uchylni homosi, uzas... ponaucenie z filmu: tehotne zeny nepatria do muzskych bitiek

• 11.2.2013  22:51

priame pokracovanie prvej casti sa sice posuva dejom ale kvalitou stoji na mieste. hlavna hrdinka ma jedinu ulohu - na kazdeho mlcky vrhat ten isty pohlad a potom nanho skocit. scena hodenia decka na zem bol totalny fail, a to sa mohlo tak pekne krvavo natocit... a dedinskeho psa som tiez nelutoval, chybali emocie, napr nejake scenka s nim este predtym ako sa nan vrhnu. druha polka filmu uz dostahovala priemer

• 10.2.2013  21:48
    Saedeu mubi (2005)

V Sad Movie uvidite vela prvkov z Korean Drama, ktore ste zu predtym videli a mnoho znamych tvari. vo filme sa mi pacili postavy - hrdinsky poziarnik, rozkosna postavicka zo zabavneho parku a rozchody poslicek (jeho posledne 2 zasielky boli vyborne!). ako to uz v tomto zanri byva, posledna pol hodina je najemotivnejsia a z divaka sa snazi vyzdimat slzu za kazdu cenu

• 9.2.2013  13:48
    Kdo s koho (1999)

Ching Wan Lau ktory stvarnil policajneho vyjednavaca mi akosi chyba v casti "Hrají", ako mohol niekto zle napisat meno (Jacky Cheung?) a teraz sa to neda zmenit? herec je nezabudnutelny z filmu Mad Detective...

• 6.2.2013  23:56

ucitel a zberatel pustneho hmyzu Niki prijima pozvanie miestnych na prenocovanie v ich dedinke. prichyli ho jedna zena, ktora pracuje a byva v akejsi piesocnej jame. na druhy den Niki odchadza kym zena etse spi, ale... ako sa dostane von z jamy? rebrik cez noc niekto vytiahol nahor a cez sypke steny sa von neda nedostat. Niki sa ocita v nezavideniahodnom piesovnom vazeni. Zacina jeho boj o zivot, pretoze ak nebude dolovat tak sa cely dom zasype. ked zisti ze utek je marny, musi zacat spolupracovat so zenou, ktora o jeho osude vedela vopred...

• 3.2.2013  21:11

nadherny cinsko-japonsky film o otcovskej laske, strete tradicii cinanov a japoncov, o jazykovej bariere a cestovani do Li Jiang v provincii Yunnan. cestovanie obzvlast ocenujem pretoze som tam bol, takze to bol aj taky filmovy navrat na toto uzasne miesto. film ma viacero dojimavych scen, osobne sa pacilo zamyslenie pana Takatu ako zavidi placucemu vaznovi jeho otvorenost citov, co je v akomsi uplnom kontraste s jeho japonskou rezervovanou mentalitou. vo filme uvidite aj skvele predstavenie pekingskej opery. suhlas s: kitano

• 30.1.2013  22:22

oproti jednotke velke sklamanie. 20%ny rozdiel medzi dvoma dielmi? tu sa nieco pokazilo. pozitivny aspekt vidim v priblizeni korejskeho narodneho jedla divakovi. avsak tych horsich casti tam bolo viacej. vobec som nevyhladol :), sekane trojzabery sposobili ze som nevedel kam sa mam skor pozriet, chybali detajly na jednotlive jedla. nevlastna sestra a jej akasi zvlastna vzbura proti rodicovskemu domu mi ostava zahadou, je taka akoby vykonstruovana. ak je naj uznavanou sefkucharkou tak preco ma zaujem zburat rodicovsku restiku? a hlavny hrdina ma tiez akesi trauma z detstva, mam pocit ze ziaden korejec nemal stastne detstvo... tiez mi to pride trochu okate, na jednotku kde boli stari rodicia dolezity a bol tam aj aspekt narodnej hrdosti sa kimchi battle rozhodne nechyta. vedlajsie postavy mi tam vobec nesedeli, babke zabasnu syna a ide sa dalej, ideme lovit kraby ktore potom pokazime ale ajtak sa dostaneme do finale (to som fakt nepochopil), niekto chce skupit pozemok ale napokon je z neho akysi bratm, nediali sa tu ani podvody, poriadne nevieme o co sa vlastne hralo (spomenute len raz, nejaka prestiz ci co) a boli len 3 kola... takze ak ste videli jednotku a chcete vidiet viac, smola, dvojka vam toto potesenie nespravi.

• 29.1.2013  21:22

film o slabych srdciach pri ktorom uz pri prvej vete vieme ako to cele dopadne a preto nas zaver neprekvapi. podobnych filmov v korejskom prevedeni som uz videl dost a je fajn vidiet ze japoncom ide takato drama tiez. Inoue je ocarujuca, urcite si pozriem jej dalsie filmy. jednu vec som vsak doteraz este nevidel, japonci ukazali originalnost .... spoiler: #scenakdenevestapredoltaromdrzivrukachpohrebnuurnusvojhomanzela#

• 27.1.2013  19:49
    Duel (2000)

prvy film kde som videl uplne jasne zavesne lana pocas utoku jedneho hrdinu (deviata minuta). dalsi dokaze vyletiet ako Neo ale hned v na to uz potrebuje klzacie "ikarove" kridla. why? po pol hodine sa dozvedame ze sa chysta duel. treba uznat ze power level Andyho Laua je zdrvujuci, po suboji nechava cajovnu doslova v troskach. obohrat hraca menom Dice Devil bolo tiez pozoruhodne a bod davam aj herecke Wei Zhao a za necakany zvrat pri poslednom suboji. skoda ze aj prva cas filmu nebola ako ta druha

• 27.1.2013  18:38

uplny suhlas s Flipnicom, s tym ze musim dat o hviezdicku menej koli nude ktoru vo mne film prebudil :(

• 27.1.2013  17:46

okrem boja medzi lesom a ludmi sa mi tam pacilo dost vela veci. rozne druhy zivocichov ako opice, vlci alebo lesne bytosti, prirodni kami a demoni, alebo legendarni elementali, ktori sa po smrti zmenili na temne stvorenia... ten posledny battle stal za poslednu piatu *.

• 23.1.2013  22:24
    Grotesque (2009)

herecke vykony neboli vobec zle vzhladom na zaner. najviac ma udivovali tie biele veci co hlavnemu trpitelovi vytekali z ust pri kazdej prilezitosti. btw nemyslim ze by strata criev mala za nasledok skoru smrt, ved nie su zivotne dolezitym organom... ci? uznavam ale, ze divoke sceny pred koncom boli riadne uletene a nehodili sa