muti

fanda dobrych filmov

3 body

• 21.4.2013  19:05
    Aienji (2003)

ach zase nevyliecitelne chorá dievčina čo sa ide pred smrťou zamilovať? Veď o tom je každý tretí kórejský film... Tentokrát na tému: chcem byť baletkou. Prvá polka filmu je docela nudná, žiaľ. Prakticky sa tam nič nestalo a vedel by som si tých 50 min predstaviť v skrátenej.verzii v rozsahu 15 min :/

• 21.4.2013  00:52

Trochu som si pripadal ako pri seriály mash... Vo filme bola jedna dobrá.scéna, kde ukazovali.bombardovanie pri hudbe. Skoda že takých.nebolo viac.

• 19.4.2013  14:40

super japonsky filmik o starom cinskom kucharovi, ktori uz dlhe roky zije v Japonsku. jeho nielen sposob pripravy a vlozenie seba sameho do pripravy jedla, ale aj tajna ingrediencia robia z jeho maleho podniku uchvatne miesto. o jeho recept ma zaujem firma ktora by rada predavala jeho jedla vo velkych marketoch. avsak stary kuchar je neoblomny a recepty nechce rozdavat ani predavat. musi svojich zakaznikov vidiet a mat s nimi kontakt. film plynie plmaly, nema ziadne grand finale ako napr korejsky film Le Grand Chef, no ani ho tu netreba. dobre jedlo nie je predsa o predvadzani sa ani o drahych surovinach... na filme sa mi velmi pacilo suznenie cinskej a japonskej kultury.

• 18.4.2013  21:31
    Old Boy (2003)

nielen najlepsi zo serie Vengeance, ale jednoznacne najlepsi korejsky krimi triler co som doteraz videl. hlavny hrdina sa postupne rozpamatava a zistuje preco bol vazneny 15 rokov. je odhodlany pomstit sa svoju vaznitelovi za kazdu cenu. avsak otazka nie je ani tak preco ho vaznil, ale... obsadenie, rezia, vizual a hudba boli prefektne. inac bacha na niektore komenty, mozu obsahovat spojler z druhej polky filmu co by vas mohlo zamrziet... ps: tento rok vychadza US remake, brace yourselves...

• 16.4.2013  20:31

Docela slušný nárez, aj ked takým zvláštnym štýlom. Scénky sú tiché, dokonca aj hlavný hrdina je nemý. Nevydarený únos a dvojitá pomsta. Kto sa napokon dočká zadosťučinenia a dožije sa záverečných titulkov? Súhlas s: sniper18

• 15.4.2013  21:53

ked zacne svitat, aj posledna hviezda na oblohe zmizne... tradicna "sick girl" zapletka trochu inak. plus davam za skladby ktore si herecka pekne odbrnkava pocas filmu. tesim sa na jej dalsi film, snad toho viac nahovori a bude sa viac usmievat ^^ ps: jej "um" a jeho "eeh?" som napocital asi najviac zo vsetkych jpn filmov co som doteraz videl co uz bolo prehnane a miestami iritujuce.

• 14.4.2013  21:12

ako asi vsetky Mingove filmy, aj tento by sa dal zhrnut do 20 minutoveho zostrihu. vsetko je extremne roztahane, casto pozerane 2 minuty na to ako niekto iba fajci cigaretku alebo proste ide po ulici. jednu * davam za napad

• 14.4.2013  20:13
    Total Recall (1990)

film som videl asi po 15. rokoch :) mne to prislo ako dost prelomovy film. super zapletka aj rozuzlenie.boli tam chyby ale nejak mi nevadili, nic privelmi rusive. spominany vylet a v inom Ja by som si urite vyskusal a rozhodne by som siel za miliardara ;) krvave prestrelky boli fakt dobre a bavili ma ako aj cely film. suhlas s: sniper18; zaujimavy koment s pohlaodm na buducnost: Fr. ps: dont shoot women with three boobs! ever

• 13.4.2013  15:26

legendarny hrdina Wong Wei Hung (taktiez vo filme Cesta na Zapad s jetom Li) zobrazeny v tomto filme je spojenim Cesty na Zapad a Drunken Master. Pre mna 10/10, najlepsi Jackieho film co som doteraz videl. super obsadenie, cinske (!) komedialne prvky, super zapasy a aj hudba, film cely cas bavi a nema slabe chvilky. Ka mate radi Jackieho styl tak povinnost, ak mate radi iba bitky tak si pozrite nieco ine, tohto filmu nie ste hodni ;)

• 12.4.2013  23:30
    Takeda Šingen (TV seriál) (1990)

presne ako Andronikos aj ja som mohol mat asi 10 rokov ked som to pozerat s bratom a otcom niekde na STV. neviem sice ako som to sledoval vtedy kedze teraz (mam 28) mamproblem sledovat kto je kto a s menami je to etse trochu horsie. cely cas pri pozerani som v napati aby mi nieco neuslo a nestratil som sa.je to teda narocne na sledovanie. Shingena som si pozrel z nostalgie. mozno by som to aj hodnotil aj ja ako priemer ale musim ho porovnat so serialmi ktore davaju v tv dnes. Velky Shingen by aj v roku 2013 vedel rozsekat vsetky pseudoserialy ktore zaplavili nase obrazovky, zisiel by sa veru niekto kto by tu narobil poriadok a nastolil vladu silnych serialov, ako za starych casov...

• 11.4.2013  21:33

koment obsahuje SPOILER: hned pri prvych nezmyslenych nasilnych vybuchoch a nocnych budeniach sa cudujem ze ho aj s detmi nepustila. ihned. kam by sla? myslim ze je lepsie zit trebars na ulici nez pri takom hajzlovi. ak nie koli sebe tak koli detom... a on ich vyhodi a ona sa este vracia? nikdy. he will lose face? to ked su vsetky cinanky take sproste tak im asi niet pomoci... on zije na podpore a ak si ona najde robotu tak on o peniaze od statu pride. stale to nevidim ako relevantny dovod... dalsia vec - preco si nevypne mobil ked ju spamuje? neda sa vypnut? to je take vykonstruovane... ak povie matka dcere ze ak ju bije muz tak to ma vydrzat lebo im psotavil dom tak taku mat by som zavrhol ihned... neverim ze je tazke najst pracu v meste ktore ma 10 milionov obyvatelov a z toho len 2mil ma "trvale bydlisko" hukou... nevidim dovod preco sa k nemu vratila, nedava to ziaden zmysel a ani to nebolo vysvetlene, to akoze iba koli pribehu? come on. a to ako sa mu podlizovali jej rodicia v style do what you want je uplne ako z inej planety. nechapem preco mu vsetci liezli do prdele ked vedeli (aj ona!) aky je a ajtak si ho vzala, pricom vedeli ze ma v KH zenu. to nevysvetlis, to je... to je zase zvonenie jej prekliateho telefonu!!! a samozrejme ze ona je jedina v celom filme kto je stale na telefone. po tomto vsetkom mozem dat max 3* za herecke vykony, jednu jej, druhu jemu a tretiu za slow finale

• 9.4.2013  17:26

bojuj cestne, bojuj s uzmevom. jackie mal dobreho supera, bojovali ferovo a bez trikov, to sa nie kazdemu hrdinovi zadari

• 8.4.2013  23:02
    Schody (TV film) (1998)

celkom raritny a neznamy filmik, aj ked nie az tak kvalitou ako zhananim. film je o zazracne netradicnych schodoch, ktorych vystavba sa pripisuje zazraku. tusil som ze hlavny hrdina mi je znamy, o 2 roky neskor si William L. Petersen zahral hlavnu ulohu v CSI las vegas :) mam pocit ze iflm schody je starsi nez z roku 1998, akoby sa to stalo v roku 1876. film sa odohrava na pozadi nastrbenych vztahov dedincanov s indianmi a sestry Madalene, ktora vedie vystavbu kostolika v Santa Fe. Vsetko by vyslo tak akurat avsak architekt akosi zabudol na schody na chorus co sposobi dost velky skrt cez rozpocet. koment: meave

• 8.4.2013  00:07

5* za originalitu! tuto pan maestro to vzal trochu svojsky, no nik mu nemoze povedat ze takto umenie nema vyzerat. predsa umenie nie je kopirovat, ale vytvorit ineco nove, ine... podla mna nejde ani tak o komediu ako o zivotopisnu tragikomediu jedneho nepochopeneho umelca s prvkami Jackass :) uz animovany zaciatok daval najavo o co pojde asi v tomto filme. co dava zmysel matematikovi nemusi davat beznemu cloveku; to iste plati o umelcovi, ktory vchada do marnice s rúžom a uz je len 0,9999cm od uznania z predania prveho obrazu. a ten typek v galerii by si zasluzil pekne sfarbit ksicht farbami ako si to vyskusala Machisuova zena ;)

• 5.4.2013  23:04

chcle som dat tri lebo ta atmosfera ma akosi nedostala, ale napokon stvrtu davam za krasne cierne oci :)

• 4.4.2013  23:04

na tento film som sa dost tesil a ako spomina Shit, tiez som dostal nineco ineho nez som cakal. cely cas som cakal ze tie pribehy do seba zapadnu (ako napr Pulp Fiction?) , no akosi nezapadli. myslim ze som rezierovi Wongovi neprisiel na chut alebo som ho vlastne ani nepochopil (zeby je to preto lebo uz nemam 25?) . tento pocit som mal asi pri kazdom jeho filme co som videl. a Chungking Express mal asi rozhodnut ci dostane este sancu... suhlas s uzivatelom Malarkey a Aky (a viacrymi co hodnotili za 2-3) zaujimavy komentar: Marius

• 4.4.2013  19:32

zakrok batista - islo o sposob operacie srdca v 90tych rokoch. japonci tuto metodu ale vylepsili, no ajtak sa neskor neodporucala a prestala sa pouzivat. Japonsky tim batista tvori sedem spickovych odbornikov, ktori su nam predstaveni na zaciatku filmu, ich specializacie a aj ich profily. zaroven zistujeme ze tim v tomto zlozeni mal uspesnych 26 operacii aj pri 60%nej uspesnosti tejto operacie. ale potom sa nieco zmenilo, tri umrtia na operacnej sale za sebou. statisticky by to nebol problem, avsak hlavny chirurg spusta intenre vysetrovanie okolnosti umrtia pacientov. Vysetrovnaim poveruje terapeutku (v obore chirurgia neskusenu ) pretoze bude nestranna. co zisi a ako sa zmeni sposob vysetrovania ked sa do pripadu pusti vysetrovatel z ministerstva zdravotnictva? islo o trojite pochybenie skupiny profesionalnych lekarov alebo je za tym nieco viac? zda sa ze niektori zucastneni nieco skryvaju... Hiroshi Abe v hlavnej ulohe si vas ziska svojimi metodami aj pristupom k praci. ps: film nie je mysteriozny ani komedia, ten zaner by mal niekto zmenit na detektivnu dramu

• 4.4.2013  15:09
    Biteu (1997)

perfektny pribeh hlavneho hridnu menom Min a jeho dvoch kamaratov jeho priatelky Romy. Ona ma na rozdiel od nich ambicie dostat na na naj univerzitu. Dokaze sa vyrovnat s tlakom rodicov a spolocnosit?... Jeden priatel ma zaujem rozbehnut obchodik s jedlom, ibaze do hry sa dostane druhy, ktoreho prepusitli z basy. ten postupuje v gangsterskom rebricku, podla niekotrych az prilis rychlo. ako to cele dopadne a kto sa uspesne dozije zaverecnych tituliek? vyborny film ktory ma bavil cely cas, Min hlada zmyslu zivota po strednej skole. Chcel by byt zadobre s kazdym, no kazdy ma uplne odlisny sen. aky je sen Mina? hlavnej ulohe exceluje Woo-sung Jung! jedne z naj korjeskych filmov co som v poslednej dobe videl! ps: myslim ze zadovazenie strelnej zbrani v Korei musi byt ta najtazsia zalezitost ever. vsetci sa mlatia pastami, palkami a dokoncuju sa nozmi. pricom by v mnohych pripadoch vedel rozhodnut double uzi ;) koment: Flipnic, Adrian.

• 3.4.2013  15:15

epilog k filmu What time is is over there ma trochu lepsiu pointu ako samotny film. miesto kde dievcina raz stretla jedneho z hlavnych hrdinov uz neexistuje. ba co viac, uz ani predavac hodin nepredava hodiny...

• 3.4.2013  14:00
    Kolik je tam hodin? (2001)

neviem co ma ma iritovat viac: poverciva vdova, ktora vari veceru pre mrtveho muza lebo jeho dusa je hladna, jej syn co vyjadrue lasku k dievcine co sla do pariza tym ze prestavuje hodinky na prizsky cas a v noci vzdy vychcije pol litra alebo je to ta dievcina ktora je v Parizi akosi stratena a nevie co ma robit? to je btw cela dejova linia... rozhodne nudne dielko!

• 27.3.2013  22:57
    Oáza (2002)

nebyt toho zvlastneho konca tak dam 4 *SPOILER naKonciStaciloAbyOnaStiahlaZalobuABolKoniec.AAniNeviemeAkoSaToSkoncilo* suhlas s uzivatelom Shit a molotov

• 25.3.2013  20:56

prvych 20 minut vyzera sice lacno a tuctovo ale potom sa to rozbehne. Dej pripomina film Demolition man (1993!), ibaze casovy posun je z minulosti do pritomnosti. Fung San nedokazal znicit svojho protivnika vo svojej dobe a nezabrani mu v tom ani smrt jeho pana, ktora sa stala uz pred viac ako 300 rokmi... v sucastnosti sa ale hned dotstane do konfliktu s gangom kde ho jedna zena vyuzije vo svoj prospech a a najde pre neho uplatnenie vo sovjom dome. ale kto napravi nepravosti minulosti a zachrani cisara? film je pekne spracovany, nie je tu vela postav, dobry aj zly hrdina sa musia vysporiadat s novymi technologickymi vydobytkami ako je nielen elektrina, ale aj auta a moderne strelne zbrane. na zaver sa dockame aj kvalitneho suboja, skoda ze taky nebol aj skor.

• 24.3.2013  21:08

o triedu horsie ako jednotka, cize klasicky udel dvojky. navyse to co sa mi na jednotke pacilo tu akoby chybalo. aspon ze tu bol pekny soundtrack

• 23.3.2013  23:22
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

prvu seriu hodnotim na 4-5, viac machinacii, tahani za nitky a tak. druhu seriu som pozrel za 2 dni, ale podla mna dost zaostava za prvou. myslim ze by sa mohli kludne zostrihat na 5 casti, takto sa len hovorilo a klabosilo ale nic sa nedialo. a velka bitka napokon az taka velka nebola :/ trojka je zatial druha najlepsia seria, intrigy pokracuju, rody sa spajaju, vztahy sa upevnuju, len ta zima je este akosi stale daleko a Walkeri sa od konca dvojky daleko veru neposunuli. 4. seria drzi tempo, avsak jej ukoncenie nebolo take velkopele ako koniec predoslych serii, aj ke dzomrelo znovu par postav. po skoncnei 4. serie som si dal rewatch celeho serialu a zvysujem na 5, teraz som uz lepsie sledoval konanie postav, ktore boli na zaciatku v pozadi a ich dolezitost sa prejavila az neskor. je to sice casovo narocne ale mozem odporucit aj takyto maraton (ked sa stiha pocas roboty...:) ) piata seria - dej sa konecne vyvija a ocakavane posuny mozu byt trochu ine, ako to uz byva, nez by si clovek myslel. v tomto serialy asi nik nema vopred kontrakt na 6 serii.

• 3.3.2013  00:20
    Sinister (2012)

z pocutia som pocul ze je to super, ale pri takomto zanri uz film musim porovnavat s filmom Insidious. a od neho to bolo urcite o triedu horsie. Ethan v hlavnej ulohe mi sadol, dej je creepy, ale lakacky su predvidatelne. Vzdy viete kedy sa pridu takze skuseneho fanuska hororu nezaskoci. tak napr v insidious boli aj necakane denne zvlastnosti a vyjavy, ktore ste fakt necakali, tu ste boli pocas dna v bezpeci. SPOILER: hnedpriprvompatranimibolojasnezerodinuzabilotodievcatkocomanakoncifilmusklamalokedzesomsispravnetipolafilmmatedavelmineprekvapil

• 3.3.2013  00:13
    Insidious (2010)

film ktory som videl v kine a prvykrat som zazil ludi ako kricali od desu. jedinecny zazitok ktory ma ani pri druhom pozreti nenechal chladneho aj ked som uz vedel co sa bude kedy diat. pozerajte urcite v noci inak to ma tak 40% ucinok. podobne filmy: Poltergeist, Sinister

• 17.2.2013  23:32

film zacina spravou o zakaze fajcenia na verejnych priestranstvach v HK. toto obmedzenie znamena zaciatok pre dvoch ludi, ktori sa zacnu stretavat vo vedlajsej ulicke. film kde vidiet ze pri cige sa nielen udrzuju ale aj vznikaju priatelstva. uvidime prierez siedmich dni pocas ktorych sa nasa dvojica do seba zakuka a spozna. film je aj o zalube v smskovani a o zamysleni sa nad buducnostou. velmi dobre sa pozera, je toceny akymsi realistickym pohladom, nemal som pocit ze som vo filme, ale zase to posobilo doveryhodne a nie ako v dajakej telenovele. som zvedavy na dvojku.

• 17.2.2013  20:39

zial, od jednotky to ma hrozne daleko. pribeh nie je uz ani taky prehladny, striedaju sa tam zvlastne tvory, ktore nie su ani vysvetlene, beha tam divny duch ktory raz moze a raz nemoze vyjst na mesacny svit, nikto zaznici zmrznutych duchov, zo svadby sa uteka bez logiky, dost velka zlatanina to bola veru... a vtipne sceny? prosim vas, to ste ich uz hladali az tak krvopotne? a to som sa tesil ze to bude kvalitne pokracovanie, avsak zazil som velke sklamanie. dufam ze trojka je lepsia, ale asi si ju koli tomuto nepozriem

• 17.2.2013  15:23
    Tokio! (2008)

prva cast zacala naberat dej a uz to vyzeralo na nejaku dramu ked z cista jasna dievcina nasla svoje zivotne poslanie. druhy pribeh Merde som uz teda zacal pozerat s rezervou, bol bizardny a ujety, proste japonsky. a mozno aj na zamyslenie... najlepsi pribeh bol ale treti, ten ukazoval chlapa co 10 rokov nevysiel z bytu. jedneho dna vsak dovod najde...

• 12.2.2013  20:50

konflikt ktory prichadza po 40. minute je absurdny a vykonstruovany, herecka Rjoko je fesanda (a bola uz aj vo filme Wasabi), netreba jej ani makeup ;) a hlavny hrdina ma fakt divnu uchylku rozpravat po anglicky, pricom na to nema dovod (mozno sa chcel lisit od kamaratov... ale samozrejme ze sa mu to neskor hodilo). inac pocuvat skupiny azijcov hovorit navzajom po anglicky so strasnym prizvukom je desne :P ponaucenie z filmu: to ze ste japonec vas este neochrani pred gangstas s japonskymi tetovaniami, ale mozno vas ubytuje cierny pro-Asian priest-dealer. ps - rada od spominaneho knaza: take this gun. if you kill somebody, your life doesnt change that much. but if somebody kills you, your life is all over. koment: molotov. zaujimavost: podobny film bol natoceny o 3 roky s nazvom Heavenly Forest