muti

okres Bratislava
fanda dobrych filmov

3 body

• 9.1.2013  20:40
    Deň a noc (TV seriál) (2013)

vedel som ze pri tolkych odpadovych hodnoteniach to bude zvrhle zabavne a na stupidite serialu sa budem dobre bavit (s odstupom) ... serialu by som vytkol dve blondynky (Sasa a Sofia) ktore sa na seba relativne dost podobaju, pomohlo by ak by sa jedna prefarbila na svoju povodnu farbu vlasov. a do roznorodosti skupinky im chyba etse cudzinec :) inac ani po 18.(?) casti sa serial nezlepsuje, postavy sa vobec nevyvijaju ale robia rovnake chyby a hluposti. zaklad postav je: nepripusti si ziadnu kritiku a kazdeho kto spochyni tvoj nazor a nesuhlasi s tebou oznac za hlupaka ktory nevie co sa deje. Hovor o svojej rodine ze su to uplni chudaci od ktorych si konecn po 18. rokoch zivota odisiel, ak mas mindraky tak sa chod s kazdemu vyplakat alebo s niekym vyspat. davaj prednost hovoreniu pred pocuvanim. namiesto prace chodievaj do fitka. nulova sebareflexia a maximalne sebavedomie. vynechal som nieco? v minulosti odpad, v dnesnych dnoch je to u zial priemerny slovensky serial... :( stoji za precitanie: http://www.dailymale.sk/entertainment/Dailytrash-Tag-und-Nast

• 9.1.2013  19:50
    Pouta války (2004)

tento film som bud uz videl alebo je to remake. aj ked bolo jasne ako to napokon dopadne a kto prezije, tak koniec druhej hodiny filmu je fakt prekvapivy narez, ktory nesetri nikoho. pastne suboje vo filme sa sice podobaju na Rocky IV, ale to az tak nevadi. paci sa mi na korejskych filmoch ked povie postava Hyon ale v titulkoch je Jin-Tae :) premeny postav z dobrych na zle a spatne na dobre je miestami sokujuci, vidiet ze vojna meni ludi na nepoznanie. na filme ma ais najviac ocaril utok vlajkovej jednotky. vytkol by som klasicku korjsku neschopnost postav is sadnut a vysvetlit si vsetko co treba. ak by si na taky hlbkovy pokec sadli obaja bratia (napr ked sa oslavovalo vitazstvo a nikto s anikam neponahlal) tak by si usetrili celozivotne priority. suhlas s: Adrian

• 7.1.2013  20:47

toto je fakt nieco. prva tretina poslabsia ale ked pride na zachranu partaka a prepad domu plneho ozbrojenych mimozmestanov... oh yeah. s nizkym rozpocotm to Peter Jackson pekne rozbehol

• 6.1.2013  23:43
    Růžoví plameňáci (1972)

extremna nuda, cely film je postaveny na tom kto bude akoze "the filthiest person alive". samoucelne nezmyselne, postavy su snad porovnatelne so serialom farma... cakal som ze to bude apson nejak gradovat alebo co, no nedockal som sa. stale sa to nevedelo vynorit zo stoky kinematografie

• 6.1.2013  20:59
    Saw 3D (2010)

vysvetlite mi jedno - najprv vma vytrhnu zub a potom vam ho daju naspat. jeho opatovne vytrhnutie je ale komplikovanejsie a krvavejsie ako keby si mate rozrezat krcnu tepnu. what kind of spell is that? ... no napokon musim dat 5* koli skvelemu ukonceniu celej serie. dozvedeli sme sa kto bol zodpovedny za co, kazdy bol potrestany and so on... a samozrejme je tu aj jedno posledne sokujuce odhalenie. vidim ale ze dost ludi dalo priemerne hodnotenie. je pravda ze posledna pila neprinasa nic noveho, ale predsa nemozeme porovnavat siedmu cast s prvou... pozrite sa na ine hororove "sedmicky" a porovnajte ju s touto. ano niektore repliky boli ako z telenovely ale to je pre mna tomto pripade vedlajsie. ako som uz spominal, hodnotim uzavretie serie. a to je vyborne!

• 3.1.2013  23:02

strielat s 1 zasobnikom cely film to je uz trochu moc. prvych 40 minut je dost splasenych, je tam par uplne odveci zaberov, neviem preco si nezaplatili za strih ale to spravili na kolene. Je tu aj prvy filmovy policajt ever ktory ma traumu z AK-47 (vo filme je to ultimatna zbran, ktora staci na vyvrazdenie celeho ostrova) a patricne to dava najavo cely film. "AK-47 is a powerful weapon" je vo filme asi kazdych 10 minut." Reziser je akosi zatazeny voci cinanom, cely konflikt mi pride taky zvlastny... :-/

• 1.1.2013  21:01

kraska prichadza do mesta a najima si do sluzieb "profesionalneho nahradnika", s prosbou aby jej spravil city tour. chlapik s nou prezije pekny dnik, pripitu ju ubytuvava na hoteli s tym ze na druhy den jeho sluzby vyuzije znovu. cez noc sa ale stane nieco strasne a chlapik zistuje ze napokon islo predsalen o dalsiu spinavu pracu a teraz je na nom aby odpratal mrtvolu.

• 1.1.2013  20:57

hlavny hrdina je potomok nasilnika ktory pri jednom prepade znasilnil zenu, pricom jej muz sa mohol len zviazany pozerat. hlavny hrdina vie ze jeho otcom je niekto iny a chce byt presne ako on. a preto sa rozhodne unasat krasky, ktore si vychutnava doma v muciarni. ked vezmeme do uvahy rok vydania 1979 tak ide o dost hustu zalezitost.

• 31.12.2012  16:26
    GANTZ (2010)

dufam ze v skutocnosti sa japonci nechovaju ako v tomto filme. ked ide do tuheho tak len necinne stoja, priblblo sa tvaria, hikaju a pytaju sa co sa deje. a aj ked su vsetci vyzbrojeni tak prve co z nich vyjde je "run!". mat takych ludi okolo asi by som ich zabil... takze za postavy a ich neschopne konanie velke minus. plus davam za nepriatelov. vidim ze podobny nazor so mnou zdiela uzivatel Subjektiv v jeho komente na Gantz serial

• 27.12.2012  13:55

kvalitne 4* v kategorii americka stredoskolska komedia a aj v kategorii policajna akcna komedia.

• 26.12.2012  15:35

mne v tom filme osobne nic nechybalo. prevleky, bitky, nahanacky, predvidanie, cestovanie, tajomne plany a battle of wits. finale by prekvapive nemalo byt ak poznate povodnu verziu

• 25.12.2012  20:23

made in Japan absurdistan number 1. niektore vtipy su robene asi len pre japoncov a my ich nepochopime. najvacsi zmysel z danych pribehov bol ten kde zeny rozpravali pribehy bez pointy. takze si domyslite :P napriek tomuto vsetkemu sa to pozerat da (mozno je to lepsie ked si pritom nieco zapalite a pochopite podstatu veci), su tam krasne japonky a mnozstvo wtf momentov.

• 22.12.2012  18:36

JC mi nepride zly film tak neviem preco nad nim niektori tak velmi hromzia. planeta, efekty, rasy, zapletka, stroje vsetko v pohode. kedze je to disneyovka tak sa nam to moze podobat na hoci co od Aladina az po Princa z Persie, ale co na tom? ja som spokojny. 4 stars.

• 19.12.2012  20:46
    Kapka krve (2008)

dost dobra akcna krimi. akcie aj pribehov je dost, ale filmu musim tradicne (zial) vytknut ze sa nai jeden z hlavnych hrdinov neznazi zabit toho druheho ked ma sancu a potom sa znovu musia stretnut a zase bojovat. super co vas chce akoze zabit a ked ma sancu tak vas len zrazi na zem a ide dalej? tak ja byt jednym z nich tak toho druheho najprv dorazim a potom mam pokoj... maskeri si asi tiez nedali velmi zalezat, na konci filmu vyzeraju vsetci ako pocas neho hoci su bezprostredne po velkej havarii, jazvy su uz zacelene a tak. a unosca ma v 1 scenke zranene opacne oko co sa fakt neda prehliadnut. niektore policjane postupy su tiez otazne.

• 19.12.2012  16:27

tak toto je riadne utrhnuta thriller detektivka, kde je seriozny riaditel firmy uneseny sialenym ufomaniakom ktory chce zachranit svet od mimozemskej invazie. hned sa zacina patranie a vidime aj postup policie. zial, riaditelovi neostava vela casu a horise je, ze tu nejde o klasicky pripad unosu a vydierania, takze ktovie kedy s apolicia dostane na spravnu stopu... su tu inac dost neprijene muciace sceny a aj mnoho krvi a sielenych vypocuvacich metod, parkrat som si veru povedal "no tak toto snad nie" a mal som pocit ze to robili nejaki skryti japonci :P

• 17.12.2012  22:04

tak na taketo kolosalne predstavenie sa teda tak skoro nezabuda. ak mate dost penazi tak si viete spravit aj taketo tajne Koloseum v centre mesta a za predstavenie si budete pytat horibilne sumy a pozyvat len vyberanych zaujemcov. nie je to len o uchylnej spolocnosti zvratencov ako Salo, cele je to pozdvihnute na show a predstavenie. it's just a dream!

• 17.12.2012  16:56

dlhe ako cakanie odsudenca na smrt :P a gradovanie pozvolne. inac je to o zlocine, treste a odpusteni... "it almost got me" ;)

• 16.12.2012  22:23

mal som pocit ze som pozeral spojene 2 filmy do jedneho, bolo tam snad vsetko - custom special attack & pimp my body, Old Sage & The God of Wushu, the Iron Twins, revenge of the father, the brothers war, zaujimava bitka vo vinnej pivnici a este lepsia v studni (!), generali aj ozrani, mandzusi aj rusi, break dance aj wrestling, vo vedlajsich postavach Michelle Yeoh, Jay Chou a dokonca aj David Carradine. zabudol som nieco? no aj ked ano tak predstavu uz nejaku mate. ps: specialne uznanie pre maleho chalana

• 16.12.2012  20:43
    Kábé (2008)

film v ktorom vidime ze vojna zasahuje kazdzu stranu a nerobi rozdieli medzi agresorom a napadnutym. vojaci umierjau na kazdej strane a bezni ludia trpia. pribeh japonskej rodiny pocas WWII ukazuje rodinku kde je otec v uvode filmu obvineny proti rozhodnutiu vlady napadnut Cinu. jeho manzelka Kabei sa musi postarat nielen o 2 dcerky ale aj o uvazneneho muza. skoda ze ma film nehcal chladnym, ale zase je dobre ze netlacil na pilu a z divaka sa nesnazi za kazducenu donutit k slzam. inac by som asi skratil stopaz, 133min bolo trochu privela

• 15.12.2012  17:15
    Sbohem Dragon Inn (2003)

toto bolo horsie ako historia kinematografie z hladiska moderneho rozvoja pre pamatnikov. dej nulovy, postavy mmm, nvm ake. jedina zaplatka tam bola ze kde si chlapik sadne v megavelkej kinosale kde je spolu asi 5 ludi a pracovna napln zeny pocas premietania. toto bolo asi az prilis artove aby som tomu pochopil a dal nejake hodnotenie.

• 13.12.2012  22:12
    Baekyahaeng (2009)

skvela detektivka (nie mysteriozny film omg) v ktorej som sa najskor skoro stratil. Davajte pozor kto je kto, je tam aj podstatny casovy rozdiel 14 rokov. White Night ako alegoria na Black Swan and White Swan (vid poster) z Labutieho Jazera (hudba je vsadepritomna vo filme) a premeny dobrych postav na zle vdaka prekliatiu hlavnych hrdinov. film zacina zaplatkami ktore sa ku koncu rozuzluju a skuseny detektivny divak uz mozno aj nieco tusi...

• 11.12.2012  21:25

presne ako pise Sysel_CZ. megadlhy roztahany pribeh o SPOILER akomsi rozdvojeni osobnosti a pomste krivd z detskych cias.

• 9.12.2012  21:49
    Avengers (2012)

ciste 5*, kazdy borec si mysli ze to stoji na nom ale ked sa dostanu na pokraj konca sveta tak zistia ze musia bojovat po svojom boku a rozdelit si ulohy. miestami pekne nacasovane vtipky velmi potesili, Loki a jeho "Staff of Domination" boli fakt cool, tajnostkarsky Nick F. a jeho mega korab, plan B na hulka, vintage karty, tajomni vesmirni lordi a uzasny mimozemsky "phyrexian" dreadnought... avengers ma fakt prekvapili!

• 7.12.2012  16:07

uzasna rozpravka znovuobavena po rokoch vdaka filmu Donnie Darko

• 4.12.2012  20:54

originalita je jedna vec ale v tom filme sa mi to vobec nepozdavalo - SPOILER: agent angel vravi ze clovek nema slobodnu volu a ze vsetko je riadene a predurcene, do planu toho Najvyssieho moze vzdy vojst akasi nahoda a plan zmenit. Napokon sa Najvyssi podraduje voli cloveka a meni svoj povodny plan. tak toto je teda riadny ulet ktory mi vobec nedava zmysel

• 2.12.2012  20:55

po uplne zlej jednotke je dvojka lepsia, to je na takychto seriach dobre, ze kvalita nemusi jednoznacne klesat. su tu uz aj dobre scenky aj ked je to cele take podomacky natocene. ten mega zapalovac by som veru bral ;)

• 2.12.2012  20:11
    Ooru naito rongu (1992)

takze. co bolo na tom filme dobre? nic. nechapem ako niekto silou mocou pise 20 riadkovu recenziu o niecom co si nezasluzi ani 3. cakal som nejaky narez a masaker ale toto bolo fakt o nicom. strata casu

• 30.11.2012  23:40

pekne 4*, nvm preco to ma menej. dost husta vaznica v style panamska prison break ale vo vacsom. fakt ze el pueblito. ako citam tak citam zase mozme len a len suhlasit s komentom uzivatela sniper 18

• 28.11.2012  17:55
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

za 1 den som pozrel cely elfen lied a musim povedat ze to bolo jednoznacne na 5*, bolo tam vsetko co by som tam chcel vidiet, fakt husta kvalitka. zapletka bola super a v kazdej casti aj nejaka ta nevyriesena zahada. a ako k tomu uz patri, tak aj famozne finale. bolo tam aj par silnych scen kde si clovek prial nejaku tu "spravodlivost". neviem ako je to mozne ale tombac akoby pise o mne, totalne sa s jeho komentom stotoznujem. a btw diky puritanom (vid Obsah hore) za skvely tip, bez nich by som s ak tomuto anime asi tak lahko nedostal ;) btw trochu mi to pripominalo Resident Evil co sa hlavnej hrdinky tyka

• 22.11.2012  22:50

vsetko uveritelne a ziadne citove natlaky. potesia sa aj fanuskovia fotografovania. co tomu filmu chybalo? Okrem pomalého rozbehu asi len to ze hlavna hrdinka svojmu milemu nezaspievala ked uz je taka spevacka (to MP3 nepocitam ;) ) ako pise sniper18: "film si ma získal hneď, je to presne ten typ filmu, ktorý zaujme od prvej minúty, keď si film nastaví svoju výrazne nadpriemernú úroveň a tú si udrží bez akejkoľvek výnimky až do úplného konca, tu nie je vôbec nič, čo by mohlo čo i len trochu prekážať, celé je to veľmi príjemné podané, nájde sa tu plno scén, ktoré vyvolajú ten pohladzujúci pocit, som veľmi spokojný." rewatch - 1 star down