muti

fanda dobrych filmov

3 body

• 17.2.2013  15:23
    Tokio! (2008)

prva cast zacala naberat dej a uz to vyzeralo na nejaku dramu ked z cista jasna dievcina nasla svoje zivotne poslanie. druhy pribeh Merde som uz teda zacal pozerat s rezervou, bol bizardny a ujety, proste japonsky. a mozno aj na zamyslenie... najlepsi pribeh bol ale treti, ten ukazoval chlapa co 10 rokov nevysiel z bytu. jedneho dna vsak dovod najde...

• 12.2.2013  20:50

konflikt ktory prichadza po 40. minute je absurdny a vykonstruovany, herecka Rjoko je fesanda (a bola uz aj vo filme Wasabi), netreba jej ani makeup ;) a hlavny hrdina ma fakt divnu uchylku rozpravat po anglicky, pricom na to nema dovod (mozno sa chcel lisit od kamaratov... ale samozrejme ze sa mu to neskor hodilo). inac pocuvat skupiny azijcov hovorit navzajom po anglicky so strasnym prizvukom je desne :P ponaucenie z filmu: to ze ste japonec vas este neochrani pred gangstas s japonskymi tetovaniami, ale mozno vas ubytuje cierny pro-Asian priest-dealer. ps - rada od spominaneho knaza: take this gun. if you kill somebody, your life doesnt change that much. but if somebody kills you, your life is all over. koment: molotov. zaujimavost: podobny film bol natoceny o 3 roky s nazvom Heavenly Forest

• 12.2.2013  16:01

zvlastne, cely film je zalozeny na tom ze si postavy nevedia povedat nahlas co od seba ocakavaju, akoby tym porusili akysi zakon. nemam rad nerealne spravanie postav, to je take korejske. v britskom filme som cakal nieco ine. Suzie si cely cas rada vymysla ale nikomu to zjavne nevadi, tiez nerealne. Suzie: me Chinese. Robert: no kidding :)/// Suzie: Im sorry you dont have a nice man to beat you up. ... ponaucenie: nenechajte si vyhodit saty z okna a potom sa vykazat z budovy ;D

• 12.2.2013  11:07

"kolko sme nehrali? 21 rokov? nie, 22. a nevideli sme sa 11 rokov? alebo 12?" ... Cina, 1924. Priatelia a partaci (Dieyi a Xiaolou) od mladosti az kym ich nerozdeli zena (Juxian) alebo vpad japonskej cisarskej armady. Avsak ta najvacsia hrozba ich etse len caka... film je o klasickej pekingskej opere na pozadi politickych zmien (japonska okupacia, rozkvet opia, komunisticky prevrat) a o antickej hre Zbohom, moja konkubína, kde kralovi ostava po porazke uz len lojalny kon a oddana konkubina. prvy dojem - stari ucitelia by si zasluzili strasny trest za take neludske zaobchadzanie s detmi. nepricetne a neprimerane bitky ktore si ocividne vychutnavali, boli to obycjani chudaci. a ak nie su nasilnikmi tak su z nich uchylni homosi, uzas... ponaucenie z filmu: tehotne zeny nepatria do muzskych bitiek

• 11.2.2013  22:51

priame pokracovanie prvej casti sa sice posuva dejom ale kvalitou stoji na mieste. hlavna hrdinka ma jedinu ulohu - na kazdeho mlcky vrhat ten isty pohlad a potom nanho skocit. scena hodenia decka na zem bol totalny fail, a to sa mohlo tak pekne krvavo natocit... a dedinskeho psa som tiez nelutoval, chybali emocie, napr nejake scenka s nim este predtym ako sa nan vrhnu. druha polka filmu uz dostahovala priemer

• 10.2.2013  21:48
    Saedeu mubi (2005)

V Sad Movie uvidite vela prvkov z Korean Drama, ktore ste zu predtym videli a mnoho znamych tvari. vo filme sa mi pacili postavy - hrdinsky poziarnik, rozkosna postavicka zo zabavneho parku a rozchody poslicek (jeho posledne 2 zasielky boli vyborne!). ako to uz v tomto zanri byva, posledna pol hodina je najemotivnejsia a z divaka sa snazi vyzdimat slzu za kazdu cenu

• 9.2.2013  13:48
    Kdo s koho (1999)

Ching Wan Lau ktory stvarnil policajneho vyjednavaca mi akosi chyba v casti "Hrají", ako mohol niekto zle napisat meno (Jacky Cheung?) a teraz sa to neda zmenit? herec je nezabudnutelny z filmu Mad Detective...

• 6.2.2013  23:56

ucitel a zberatel pustneho hmyzu Niki prijima pozvanie miestnych na prenocovanie v ich dedinke. prichyli ho jedna zena, ktora pracuje a byva v akejsi piesocnej jame. na druhy den Niki odchadza kym zena etse spi, ale... ako sa dostane von z jamy? rebrik cez noc niekto vytiahol nahor a cez sypke steny sa von neda nedostat. Niki sa ocita v nezavideniahodnom piesovnom vazeni. Zacina jeho boj o zivot, pretoze ak nebude dolovat tak sa cely dom zasype. ked zisti ze utek je marny, musi zacat spolupracovat so zenou, ktora o jeho osude vedela vopred...

• 3.2.2013  21:11

nadherny cinsko-japonsky film o otcovskej laske, strete tradicii cinanov a japoncov, o jazykovej bariere a cestovani do Li Jiang v provincii Yunnan. cestovanie obzvlast ocenujem pretoze som tam bol, takze to bol aj taky filmovy navrat na toto uzasne miesto. film ma viacero dojimavych scen, osobne sa pacilo zamyslenie pana Takatu ako zavidi placucemu vaznovi jeho otvorenost citov, co je v akomsi uplnom kontraste s jeho japonskou rezervovanou mentalitou. vo filme uvidite aj skvele predstavenie pekingskej opery. suhlas s: kitano

• 30.1.2013  22:22

oproti jednotke velke sklamanie. 20%ny rozdiel medzi dvoma dielmi? tu sa nieco pokazilo. pozitivny aspekt vidim v priblizeni korejskeho narodneho jedla divakovi. avsak tych horsich casti tam bolo viacej. vobec som nevyhladol :), sekane trojzabery sposobili ze som nevedel kam sa mam skor pozriet, chybali detajly na jednotlive jedla. nevlastna sestra a jej akasi zvlastna vzbura proti rodicovskemu domu mi ostava zahadou, je taka akoby vykonstruovana. ak je naj uznavanou sefkucharkou tak preco ma zaujem zburat rodicovsku restiku? a hlavny hrdina ma tiez akesi trauma z detstva, mam pocit ze ziaden korejec nemal stastne detstvo... tiez mi to pride trochu okate, na jednotku kde boli stari rodicia dolezity a bol tam aj aspekt narodnej hrdosti sa kimchi battle rozhodne nechyta. vedlajsie postavy mi tam vobec nesedeli, babke zabasnu syna a ide sa dalej, ideme lovit kraby ktore potom pokazime ale ajtak sa dostaneme do finale (to som fakt nepochopil), niekto chce skupit pozemok ale napokon je z neho akysi bratm, nediali sa tu ani podvody, poriadne nevieme o co sa vlastne hralo (spomenute len raz, nejaka prestiz ci co) a boli len 3 kola... takze ak ste videli jednotku a chcete vidiet viac, smola, dvojka vam toto potesenie nespravi.

• 29.1.2013  21:22

film o slabych srdciach pri ktorom uz pri prvej vete vieme ako to cele dopadne a preto nas zaver neprekvapi. podobnych filmov v korejskom prevedeni som uz videl dost a je fajn vidiet ze japoncom ide takato drama tiez. Inoue je ocarujuca, urcite si pozriem jej dalsie filmy. jednu vec som vsak doteraz este nevidel, japonci ukazali originalnost .... spoiler: #scenakdenevestapredoltaromdrzivrukachpohrebnuurnusvojhomanzela#

• 27.1.2013  19:49
    Duel (2000)

prvy film kde som videl uplne jasne zavesne lana pocas utoku jedneho hrdinu (deviata minuta). dalsi dokaze vyletiet ako Neo ale hned v na to uz potrebuje klzacie "ikarove" kridla. why? po pol hodine sa dozvedame ze sa chysta duel. treba uznat ze power level Andyho Laua je zdrvujuci, po suboji nechava cajovnu doslova v troskach. obohrat hraca menom Dice Devil bolo tiez pozoruhodne a bod davam aj herecke Wei Zhao a za necakany zvrat pri poslednom suboji. skoda ze aj prva cas filmu nebola ako ta druha

• 27.1.2013  18:38

uplny suhlas s Flipnicom, s tym ze musim dat o hviezdicku menej koli nude ktoru vo mne film prebudil :(

• 27.1.2013  17:46

okrem boja medzi lesom a ludmi sa mi tam pacilo dost vela veci. rozne druhy zivocichov ako opice, vlci alebo lesne bytosti, prirodni kami a demoni, alebo legendarni elementali, ktori sa po smrti zmenili na temne stvorenia... ten posledny battle stal za poslednu piatu *.

• 23.1.2013  22:24
    Grotesque (2009)

herecke vykony neboli vobec zle vzhladom na zaner. najviac ma udivovali tie biele veci co hlavnemu trpitelovi vytekali z ust pri kazdej prilezitosti. btw nemyslim ze by strata criev mala za nasledok skoru smrt, ved nie su zivotne dolezitym organom... ci? uznavam ale, ze divoke sceny pred koncom boli riadne uletene a nehodili sa

• 23.1.2013  18:57

nepacilo sa mi ako si vedeli davat headshoty po cely film ale pri zaverecnej prestrelke vobec. "I've been in countless wars, but I've never seen such gruesome deaths."

• 23.1.2013  16:35

to co som vytkol prvej casti sa tu uz nevyskytuje. zial aj nepriatelia uz nie su taky cool, ale ajtak sa mi tato cas pacila viacej pretoze nebola tak iritujuca a ukoncenie je tiez fajn

• 21.1.2013  00:02
    Yaru! (1978)

no mne to tak smiesne ako Flipnicovi veru nepripadalo. skor mi film prisiel fadny a predvidatelny. hlavna predstavitelka sa dostane do mestecka kde ju zneuzije kazdy kto moze.scenky su si velmi podobne a po chvili zacnu nudit.

• 18.1.2013  10:09

moderny byt, multimedialna sien, transformer... mne sa to pacilo a miestami som sa aj dobre pobavil :) no al eten koniec bol fakt trapny, to si mohli odpustit

• 14.1.2013  20:50
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

uplny suhlas s Kozy9, ako by som mu to napisal ja :) Miley je katastrofalna herecka, cize by sa stala urcite superstar serialu Den a Noc s Hanou alebo Burliva Miley. anyway, co je smutne je ako serial nam ukazuje (resp je to este horsie, ukauje to 12 rocnym babam) ze ak chcete byt mlady tak potrebujete byt cool zazobany hipster alebo sekundovat nejakej teen spevacke. Miley si mala spravit pred takymto pocinom rychlokurz herectva a bolo by to na 4*. pre mna boli naj postavy Ashley a Amber

• 14.1.2013  20:25
    Wrestler (2008)

the wrestler. taka stipku nadpriemerna drama. keby to nebolo o wrestlingu tak asi ***

• 14.1.2013  00:20

Japonsky remake filmov Donggam/il mare. posoby lacnejsim "soap-opera" nadychom, ale to az tak nevadi. film ma aj originalne miesta, ako rande, 100 rocny darcek, slub samej sebe alebo podakovanie zachrancovi. spojenie dvoch ludi len ked vidno mesiac je sice take zvlastne a trochu japonske, ale budiz. film ma pozitivny nadych a dobre sa pozera (bod davam aj za sympatickeho spisovatela a rozkosnu studentku ^^)

• 13.1.2013  21:51

stvorhviezdickova krimi, piatu davam za moralnu dilemu lepsie dobro vs dobro, alebo zastrelit vs nezastrelit. Casey sa mi tu hodil, aj ked mi chvilu trvalo nez som si vsimol ze Bena v tejto snimke neuvidim :)

• 9.1.2013  20:40
    Deň a noc (TV seriál) (2013)

vedel som ze pri tolkych odpadovych hodnoteniach to bude zvrhle zabavne a na stupidite serialu sa budem dobre bavit (s odstupom) ... serialu by som vytkol dve blondynky (Sasa a Sofia) ktore sa na seba relativne dost podobaju, pomohlo by ak by sa jedna prefarbila na svoju povodnu farbu vlasov. a do roznorodosti skupinky im chyba etse cudzinec :) inac ani po 18.(?) casti sa serial nezlepsuje, postavy sa vobec nevyvijaju ale robia rovnake chyby a hluposti. zaklad postav je: nepripusti si ziadnu kritiku a kazdeho kto spochyni tvoj nazor a nesuhlasi s tebou oznac za hlupaka ktory nevie co sa deje. Hovor o svojej rodine ze su to uplni chudaci od ktorych si konecn po 18. rokoch zivota odisiel, ak mas mindraky tak sa chod s kazdemu vyplakat alebo s niekym vyspat. davaj prednost hovoreniu pred pocuvanim. namiesto prace chodievaj do fitka. nulova sebareflexia a maximalne sebavedomie. vynechal som nieco? v minulosti odpad, v dnesnych dnoch je to u zial priemerny slovensky serial... :( stoji za precitanie: http://www.dailymale.sk/entertainment/Dailytrash-Tag-und-Nast

• 9.1.2013  19:50
    Pouta války (2004)

tento film som bud uz videl alebo je to remake. aj ked bolo jasne ako to napokon dopadne a kto prezije, tak koniec druhej hodiny filmu je fakt prekvapivy narez, ktory nesetri nikoho. pastne suboje vo filme sa sice podobaju na Rocky IV, ale to az tak nevadi. paci sa mi na korejskych filmoch ked povie postava Hyon ale v titulkoch je Jin-Tae :) premeny postav z dobrych na zle a spatne na dobre je miestami sokujuci, vidiet ze vojna meni ludi na nepoznanie. na filme ma ais najviac ocaril utok vlajkovej jednotky. vytkol by som klasicku korjsku neschopnost postav is sadnut a vysvetlit si vsetko co treba. ak by si na taky hlbkovy pokec sadli obaja bratia (napr ked sa oslavovalo vitazstvo a nikto s anikam neponahlal) tak by si usetrili celozivotne priority. suhlas s: Adrian

• 7.1.2013  20:47

toto je fakt nieco. prva tretina poslabsia ale ked pride na zachranu partaka a prepad domu plneho ozbrojenych mimozmestanov... oh yeah. s nizkym rozpocotm to Peter Jackson pekne rozbehol

• 6.1.2013  23:43
    Růžoví plameňáci (1972)

extremna nuda, cely film je postaveny na tom kto bude akoze "the filthiest person alive". samoucelne nezmyselne, postavy su snad porovnatelne so serialom farma... cakal som ze to bude apson nejak gradovat alebo co, no nedockal som sa. stale sa to nevedelo vynorit zo stoky kinematografie

• 6.1.2013  20:59
    Saw 3D (2010)

vysvetlite mi jedno - najprv vma vytrhnu zub a potom vam ho daju naspat. jeho opatovne vytrhnutie je ale komplikovanejsie a krvavejsie ako keby si mate rozrezat krcnu tepnu. what kind of spell is that? ... no napokon musim dat 5* koli skvelemu ukonceniu celej serie. dozvedeli sme sa kto bol zodpovedny za co, kazdy bol potrestany and so on... a samozrejme je tu aj jedno posledne sokujuce odhalenie. vidim ale ze dost ludi dalo priemerne hodnotenie. je pravda ze posledna pila neprinasa nic noveho, ale predsa nemozeme porovnavat siedmu cast s prvou... pozrite sa na ine hororove "sedmicky" a porovnajte ju s touto. ano niektore repliky boli ako z telenovely ale to je pre mna tomto pripade vedlajsie. ako som uz spominal, hodnotim uzavretie serie. a to je vyborne!

• 3.1.2013  23:02

strielat s 1 zasobnikom cely film to je uz trochu moc. prvych 40 minut je dost splasenych, je tam par uplne odveci zaberov, neviem preco si nezaplatili za strih ale to spravili na kolene. Je tu aj prvy filmovy policajt ever ktory ma traumu z AK-47 (vo filme je to ultimatna zbran, ktora staci na vyvrazdenie celeho ostrova) a patricne to dava najavo cely film. "AK-47 is a powerful weapon" je vo filme asi kazdych 10 minut." Reziser je akosi zatazeny voci cinanom, cely konflikt mi pride taky zvlastny... :-/

• 1.1.2013  21:01

kraska prichadza do mesta a najima si do sluzieb "profesionalneho nahradnika", s prosbou aby jej spravil city tour. chlapik s nou prezije pekny dnik, pripitu ju ubytuvava na hoteli s tym ze na druhy den jeho sluzby vyuzije znovu. cez noc sa ale stane nieco strasne a chlapik zistuje ze napokon islo predsalen o dalsiu spinavu pracu a teraz je na nom aby odpratal mrtvolu.