Hříšnice - Část VI. (2020) (epizoda)

Vo flashbackoch vidíme Jamieho a Nicka na výške ako sa ich osudy spájajú pri moderných filozofoch a ich úvahách o živote a strachu zo smrti. Mladíci si začínajú rozumieť a Jamie sa dostáva do pazúrov kamoša, ktorý ho máta ešte aj po smrti. Fotografka podľahne manipulátorovi rovnako ako mladá školáčka. Jediný kto sa nebojí priznať si skutočnosť je jeho žena. Aspoň niekto. Ambróz ide až za hrob aby si snáď získal Jamieho pochopenie aj napriek mnohým red flags.

Hříšnice - Část V. (2020) (epizoda)

Ambróz je v tom až po uši, ťahy manipulátora Jamieho vychádzajú na povrch a on sa stavia do role obete. Je to až učebnicový prípad. Najjasnejšie to vidí a popisuje maliarka, ktorá sama šíri ďalej leaknuté info. Je dôvod prečo sa o živých prípadoch nehovorí s verejnosťou... Keď už vyzerá že je koniec tak to zaklincuje dokrútka a slučka sa sťahuje.

Hříšnice - Část IV. (2020) (epizoda)

Bál som sa že nižšie hodnotenie tejto série bude kvôli niečomu inému, ale nebolo to také zlé. Je nelogické, aby detektív pařil s mentálne nestabilným podozrivým, na miesto toho aby ho zatkol. je to ako stat na okraji budovy a nespraviť ten posledný krok. Má v tom byť paralela? Z detektíva sa týmto stáva človek, ktorý riskuje celú kariéru.

Hříšnice - Část III. (2020) (epizoda)

Začiatok je šťavnatý - do you think I don't deserve a moment because I'm white? Oh oh, no you don't lol in this kind of TV series.

Hříšnice - Část II. (2020) (epizoda)

Dej sa prehlbuje aj keď sa zdá že sme sa nikam neposunuli, len hlbšie do hrobu kdesi v strede lesa.

Hříšnice - Část I. (2020) (epizoda)

Fajn štart trojky, vyzerá že tentokrát budeme mať prekážky vo forme výpadku signálu na samote, aby to nebolo také jednoduché. Som zvedavý na rolu maliarky. Zaujímavé sú vízie mŕtveho a jeho zakradanie sa a sliedenie. Spomínaná korektnosť je tu samozrejme podávaná veľkými lyžicami 🤷

Equalizer (2014)

Robert je fasa chlapík, father figure, ktorý pomáha ľuďom pri ich životných cieľoch, vidí v nich potenciál a dáva každému šancu. Je obľúbený v robote aj na ihrisku. Číta hlboké knihy, má zaužívané rituály, je disciplinovaný a nekompromisný voči nespravodlivosti. Čistý ideál chlapa. K dokonalosti mu nechýba ani vojenská minulosť a potoky krvi, ktoré brodí bez mihnutia oka. Kto by Bobbyho nemal rád a nechcel by byť ako on? Pred masakrom dáva šancu každému padouchovi, v okamihu vražedného vytrženia ani okom nemihne a je veľmi resourceful, co je obzvlášť handy vo veľkoobchode v ktorom pracuje. Bobby prejde cez hlavu každému nepriateľovi, niekomu vývrtkou, inému vŕtačkou, proste čokoľvek je po ruke. Kam sa hrabe rusácky Seagal. Pri prvej konfrontácii som mal pocit, že s pasákom bude riadne finále, avšak ten bol len predjedlom. Pravá akcia začína nástupom fixera, ktorý je jeden z top villainov co som videl v danom žánri. Marton ovládol celý plac od nástupu až po pád. Miestami som v ňom videl Kevina Spaceyho 🤔 avšak keď príde na stret s Denzelom tak je z neho malý chlapček, sirotka z Ruska. Absolútne skvelá scéna v reštaurácii plus jedny okuliare.

Duna: Část druhá (2024)

Astronomický zážitok, bitky pri ktorých aj star wars tíško závidia v kúte. Skvelé sú linky proroctva vyvoleneho, jeho postupný hype aj postupné prípravy más. Ak the one vstúpi na javisko v plnej sile tak všetci padajú na zem a on ani okom nemihne. Kam dovedie spoločnost? Do raja. Staré matky ťahajú za nitky dejín, namiesto rôznych strán vidia jedinú cestu osudu. Samozrejme že tvoj otec padne, otázka je či ostane naša linka pri moci. Každá nasledujúca generácia rodu je viac OP a ich skilly prevyšujú akékoľvek očakávania. Napokon tá najmladšia už vie komunikovať s matkou ešte pred narodením 🤷 zimomriavky pri mnohých scénach

Renfield (2023)

Nečakane skvelý Dracula film, ktorý nestráca nič zo strašného tajomna postavy upíra, ale využíva aj prvky odľahčenia skvelým dávkovanim vtipu. Krvavé scény sú over the top, Drakula ozaj nikoho nešetrí. Čo je na ňom ale najdesivejšie je jeho vykreslenie ako psychického manipulátora, ktorý zotročuje ľudí ako domáci násilník. Jeho slová spôsobujú väčšiu traumu ako smrť a vidíme ako v ľuďoch prebúdza pocit menejcennosti az bezvýznamnosti. Prečo si si myslel, že by si ma ty mohol vôbec zraniť? Nicolas Cage bol fakt nepríjemný protivník, spod vplyvu ktorého je takmer nemožné vyslobodiť sa. Trefné sú tu dokonca aj psychologické sedenia kde sa ľudia zveruju so svojími toxickými vzťahmi, útok Drakulu na spolok, spolocenie sa s kriminálnikmi, celkom to malo hĺbku. Dokonca sme si dali aj jeden remake scény z prvého Matrixu proti neonates. Vyzdvihnem ešte herecké obsadenie, úžasnú matku gangu (the expanse), policajtku s potlačenou agresivitou, skorumpovanú políciu.

Yellowstone - Grass on the Streets and Weeds on the Rooftops (2022) (epizoda)

Mal som pocit že som pozeral dvojčasť a naozaj, stopáž je 75min. Stalo sa tu toho dosť, Kayce našiel vlka a vízie smerujúce ku googlovaniu o čom boli, Jimmy odchádza do západu slnka so sexy snúbenicou. najlepšia linka patrila však Beth, ktorá je konečne užitočná a ukončuje Jamieho rozpoltenosť a celú väzenskú linku. Option 3 som očakával, poznajúc jej zmýšľanie. Menej jasná je linka s Market Equities a nahnevanou prez. Co to leakla? 🤷 Anyway, je tu aj súdne pojednávanie so Summer a skvelý rozhovor pri poháriku so sudcom, ktorý nevie aká budúcnosť čaká ich deti. That's the name of the movie!