muti

fanda dobrych filmov

3 body

• 30.10.2015  00:57
    Videodrome (1983)

hm a ja ze preco mi to pripomina moj oblubeny eXistenZ - oba reziroval David C. no malo to zaujimavy start ale inak nic extra. mozno na svoju dobu prelomove, ale na moj vkus prilis nerozvite. je to taka Elm Street bez Freddyho. pobadal som aj par efektov pouzitych v neskorchsi Elm St - pistolvrezana do ruky, vyduvajuca sa obrazovka, interakcia s TV, opustenie reality zmenou vedomia... koment: Pomo. spoiler alert: dufalsomzenakoncivpristavepridedotejarenykdesaodohravalitievidea

• 29.10.2015  22:22

snad by som zacal tym ze obsah k filmu je spoilerom celeho filmu. bud si ho necitajte vobec alebo, ak ste ho uz precitali, si film odlozte na dobu ked si uz nebudete pamatat o com film vlastne je - ako ja. (taketo spoilery by sm zakazal, aj ked su od "oficialneho distributora"). film samotny ma pochmurnu atmosferu a nevieme co sa deje, az do samotneho zaveru filmu. preludy hlavneho hrdinu, armadne konspiracie, vietnamsky povojnovy syndrom, nekale zakutia mediciny, temne flashbacky a dystopicke flashforward, novy zivot vs stary zivot, smrt dietata, psychiater a chiropraktik, dokonca aj Santa Claus a demoni. nuz clovek ozaj nevie na com je az do zaveru. co je vlastne pricinou polutovaniahodneho osudu Jakuba? co sa nachadza na samom dne v priepasti do ktoreho vedie iba krehky rebrik? mozno by niekomu vyhovoval zaver az v potitulkovej scene alebo uplny otvoreny koniec, no ja som aj so samoyntm zaverom spokojny.

• 28.10.2015  01:23

opajcovany Monty Python's Flying Circus v australskom podani. serial je plny nekorektneho humoru a zaujatosti v niektorych skecoch. Niektorych tem sa ani nedotkli a srandu si robia len z urcitych predpisanych tem, ktore tak ramcuju celu komediu len do istych povolenych a povinnych jazd. 4 stars. rewatch: tento serial ma offensive level hodny vyhlasenia vojny (scenka unosu lietadla). nic pre urazlive povahy. posliapavanie ludskej dostojnosti a znevazovanie kulturnych rozdielov na plnej ciare.

• 18.10.2015  11:53

keby napsiali ze je to based on trues tory tak by som kludne aj uveril. celkom realisticka zapletka a twist, nejde o ziaden supernatural alebo obycajnu ducharinu. mozno sice trosku predvidatelne, ale to uz je udel skuseneho divaka :) za spracovanie a originalitu urcite 4* tak si pekne pockajte na noc, pozhasinajte svetla a uzite si to.

• 18.10.2015  11:45

fakt paradny dokument, som rad ze som si na nahodou prepol. zaujimave rozpravanie bez hluchych miest a hodina prejde akoby nic. doporucujem kazdemu, kto si chce rozsirit obzory a dozvediet sa nieco o nedavnej historii (50 rokov dozadu!), o veku kde sme schopni znicit sa jedinym stlacenim cerveneho gombika. koment: Slasher

• 14.10.2015  22:58

suhlas s Flipnicom, velmi mile prekvapenie. ako vytvorit film pre dnesneho divaka? co takto horor s realnymi ludmi? Robert Englund ako nedoceneny profi strihac filmov, ktory sa rozhodol ukoncit svoju karieru dost svojskym stylom :) snad ale len v tomto filme a dockame sa aj pokracovania. Robertovi by som doprial na stare kolena este nejaku tu skvelu rolu, v ktorej by zahviezdil.

• 12.10.2015  23:49
    Na dotek (2004)

good guy vs bad guy, good girl vs bad girl, klamstva, pravdy, nepochopenie, ziadostivost, pomsta, odpustenie, zanevretie, laska a nenavist, milenecke mnohoukolniky. kto napokon ostane s kym a kto sam? zivot kde manzelstvo a trvajuca laska nic neznamenaju pretoze na kazdej dalsej krizovatke sa vlastne lubi uz niekto iny a co bolo bolo a uz neni, vsetko vyprchalo, slova uz nic neznamenaju a vlastne ani neznamenali a musime mat to co nemame. koniec je zaujiavy, no neprinasa nic len chlad. zachranilo to snad len hviezdne obsadenie, herci si to odmakali, no urcite si to aj uzili, wink ;)

• 2.10.2015  10:36
    IP Man (TV seriál) (2013)

v casoch Ip man serie vznikol v Cine dokonca aj 50 castovy serial, ktory zachycuje zivot hrdinu od jeho mladosti a sprevadza nas roznymi konfliktami a vyzvami ako v rodnom meste Foshan tak aj na narodnej urovni. je to sice roztahane a ustretna tema lubostneho trojuholnika je klise, ale celkovu atmosferu to velmi nekazi. pacilo sa mi, ako sa Ye Wen (Ip Man) postupne ucil rozne techniky a pritom sa dostaval do roznych potyciek a problemov, ktore chcel riesit. Prebijal sa cez obdobie zvrhnutia poslednej dynastie, Warlord era, Northern expedition, obcianska vojna medzi republikanmi a komunistami, a na zaver klasicky druha svetova vojna. ak sa vam pacili filmy a chcete viac, tak odporucam. inak je to prijemny serial s nadychom soap opera zapletok, no taktiez vyvoj samotneho jrdinu a naberanie skusenosti pri vzdy vacsich vyzvach.

• 1.10.2015  13:14

na svoju dobu to mohlo byt fajn, ale dnesny divak urcite potrebuje remake. uvidime aky bude. vo filme mi velmi vadil strih, ktory urezaval mnoho zaujimavych scen.

• 24.9.2015  20:12

na to ze malo ist o zaver filmu mi to prislo dost odflaknute. aha cerviky, uz ich neuvidite, aha netopiere, uz ich neuvidite. tu su trolovia ktorych zabijete jednou ranou (v panovi prstenou jedneho zabijali azda cely suboj) - skratka cim vacsi tym skor zomrie..., tu su orcovia, ktorym brnenie nikdy nepomaha, aha legolas skakajuci po padajucich skalach a la supermario, elf-dwarf crossbreed theory, trpaslici kral, ktory necuva nikoho a vlastne sa da dokopy sam, Bilbo ktory ofajci opat Gandalfa ze uz prsten nema, velke orly ktore pridu a je hned koniec boja, nehovoriac o predvidanosti bojov (smakova smrt, orc pod ladom), trapne pokusy o vtip (trci ti suknica). nuz ked uz tocite prakticky "sestku" ak uz sa napady minu. jedinou vyhodou je azda absencia prazdnych scen, ako v jednotke kde sa prvu hodinu nic nedialo. ocenujem zavrecne prepojenie s panom prstenov.

• 13.9.2015  13:10

ak clovek nema velke ocakavania tak nebude sklamany. nuz pozerat sa to da. vo finale som si vsimol vykradacku Jackieho Chana (New Police Story) kde ma velitel zasahovky porazit v istych disciplinach zapornaka a tym zachranit vzdy nejakeho svojho clena timu.

• 29.7.2015  23:39

HK sa nezastavi pred nicim. minimalne nie v 1990's. spoiler alert: ak si myslite ze pride borec aby zachranil sputane dievcatko volajuce o pomoc tatinka ktory je sputany oproti nej tak sa mylite. pride iba nemilosrdny plamen a dievcatko zomrie strasnou smrtou. tak v tomto US moze stiahnut chvost a odist sa niekam zahrabat.

• 19.7.2015  15:16
    Kung Fury (2015)

kto by bol povedal ze najviac 1980's bude film z roku 2015 :) je tu snad vsetko co k tomu obdobiu patri. na to ze ma film len 30min, tak Dan odviedl skvelu pracu. Dan "Ryu" Sandberg je frajer, akemu niet paru, od superppolisa cez kungfu skills a neodmyslitelny zapaz proti hitlerovskemu nemecku cez Back in Time. tesim sa na pokracovanie, ktore si open ending pyta. koment: verbal. Ps: byť tak cool ako Dan 😊

• 12.7.2015  13:11
    Double Team (1997)

ah tie roky 90-e, tam sa nik nezaberal trivialnostami ako dychanie pocas letu resp v premocenom obleceni do oblakov, hojenie ran po odrezani koze a inych. obavam sa ze to by dnes uz nepreslo. alebo zeby hej?

• 6.7.2015  09:49

ked uz film s Lundgrenom musi mat soap opera vsuvku, tak je niekde chyba. to je moment kedy si poviete, ze je cas prepnut, resp vypnut.

• 7.6.2015  23:23

ako, bolo to v pohode, na tu dobu urcite prevratne a sokujuce. to ze ide skutocny pribeh dava na autenticite, no bolo tam par neuveritelnych veci ako postava matky, ktorej bolo fuk co jej 14 rocna dcera robi, ale na konci jej nejak zazracne pomaha. tomu hovorim plot twist. kde sa nabrala? tak trochu neuveritelne... herecka to tiez velmi dobre nehrala, prakticky som jej to neveril. na to ze je to ustredna postava, tak sa mohla trochu aj snazit. snad je kniha predvedcivejsia... skoda ze film nema aj nejaku R verziu, celkom by sa to do toho spinaveho prostredia hodilo.

• 5.6.2015  10:03

zaujimavy dokument podavany z prvej ruky badaveho cloveka plneho otazok. ku koncu sa to sice zvrhlo do veganskeho lobby, no aj tak pre mna vyssi nadpriemer. uplny suhlas s uzivatelom Whack

• 18.5.2015  22:36

neuveritelne kam az dokaze zajst vzajomna nevrazivost dvoch superiacich skupin. nie aby sa tesili ze sa dostali z ghetta a zarobili miliony, no oni sa idu pozabijat. a navyse v tak mladom veku... ak by tusili kam to az zajde asi by sa skor pomerili a dali si nejake spolocne priatelske vystupenie. no a opatrnost im bola tiez cudzia, po zastreleni Tupaca v aute by som do Kalifornie bez nepriestrelneho auta nesiel ani za nic. ktovie kolko ludi sa este potom postrielalo koli rozlicnemu rapovemu stylu ... paradny film o Velkom vzosupe a Velkom pade jednej hudobnej legendy. sice mimo moj hudobny styl, ale o to viac som rad, ze mi film priblizil tento vzdialeny svet aj s jeho podsvetim. aj ked clovek rap nemusi, tak Biggiemu patri jednoznacne respekt za to odkial zacinal a kam to dotiahol vo veku 24 (!) rokov. na zaver uz len ostava zanotit si I'll Be Missing You. suhlas s: larelay

• 14.5.2015  09:29

je to tak, ani v kulturistike v '75 sa vyhravalo vsemoznymi sposobmi a Arnie sa za to vobec nehanbil. ved stacilo dat len zlu radu :) a ten pocit ze ste najlepsi a vsetci to vedia musi byt proste super. paradny dokument aj pre nezasvatenych beznych divakov ktory ukazuje ze vitaz nemoze byt ten najvacsi, ale predovsetkym musi byt psychicky vyrovnany jedinec, ktoreho nic nerozhadze a ma neoblomne sebavedomie a vie co je to sebaprezentacia svojich prednosti. v pozovani bol Arnie daleko pred vsetkymi a v sulani jointov by sa tiez urcite umiestnil :)

• 12.5.2015  23:17

neuveritelne k comu vsetkemu sa clovek dostane ked zacne pozerat "podobne filmy". ako mohlo vzniknut tolko filmov v rovnakom obodbi na rovnaku temu? (Truman Show 1998, Matrix 1999, Dark City 1998, eXistenZ 1999) dokonca nachadzam suvislosti so smrtou matrixoveho Agenta Smitha a jeho prichod do reality v Matrix Reovlution. zeby paralelne svety riadene z buducnosti alebo nehanebna cross-vykradacka? anyway, toto origininal nebude, alebo hej? tento film je zaujimavou sci-fi detektivkou s par plot twistami ktory sa vam urcite bude zdat povedomy

• 6.5.2015  21:36

podobna parodia ako australsky serial Danger 5, nuz len s tym rozdielom ze tuna ruska verzia este ma co dohanat. za pozretie to ale stoji, hlavne pre pro-ruske obecenstvo. hm, fakt sa ta herecka vola Anna Semenovič? chudera :P

• 5.5.2015  18:59

uvodna zapletka slubuje skvely film, no ked past po prvykrat bez ujmy prerazi betonovy stlp tak viete, ze cinsky Neo bude hrat na urovni "invincible" nie preto ze je dokonaly bojovnik, ale ze z neho takeho spravil reziser. skoda ze film hned od zaciatku nevystupuje realisticky a vybera si radsej cestu beckovej mlaticky. nuz, nie kazdy film je celovecernym trhakom. k svetlym momentom patrila napr pasca na Stareho Hada.

• 5.5.2015  15:08

tak toto bol dobry nuts na zaver, s necakanym vyvrcholenim O.o asi ostanem truamatizovany

• 5.5.2015  14:59

tak toto je echt japonsky maindo faku, kto nemal este docinenia s jpn weird stuff tak nech sa paci.

• 3.5.2015  23:52
    Trans (2013)

ked uz mate co to napozerane tak rozsah deja odhadnete v prvej polke filmu. je to ale silna stvorka kde sa dej zauzluje ked sa dostavame do hlbin ludskej mysle a rozmotanie pribehu chvilku potrva, ako uzdravenie zranenej duse. povedal by som, ze je tu aj akasi podobnost s filmom Stay, kde sla zapletka hlbasie nez sa na uvod zdalo a neskor uz ani neviete co je pravda a co nie.

• 29.4.2015  23:35

prva pol hodina zachytavajuca pritomny vychodzi bol bola za plny pocet, druha cast, hodina, odhalujuca minulost pekne doplnala pribeh, no zaverecna tretinka uz zaostavala ako doznievajuce vypary.

• 29.4.2015  20:24
    Dealer (2004)

film, ktoremu davaju vysoke hodnotneie len byvali fetaci, vobec nie je nicim zaujimavy, snad len extremne dlhou stopazou a este extremnejsie pomalemu tempu. ak by film nebol naschval takto natoceny asi by nezaujal vobec nicim. rychlejsie tempo a zostrihane, mali by sme pribeh tak na 30 minut, no stale by nebol zaujimavy. skoda, dost velke sklamanie a strata casu (asi ako latky predstavene v tomto filme)

• 29.4.2015  18:31
    Haze (2005)

super, japonska Saw (asi) bez rozuzlenia, ktora nikam nevedie a nikto netusi o com to cele je. no je tam vraj fajn atmosfera. zial, s tymto sa nemozem uspokojit... snad je to len horor pre klaustrifobikov, ktori davaju plny pocet, no toto slo uplne mimo mna. "uzasny Tsukamoto" ais natocil film podla nejakeho hrozneho bad tripu... aspon som sa pri tom dobre najedol :)

• 29.4.2015  15:30

uplny suhlas s uzivatelom GigaPudding. film samotny je o nicom, jedina vypovedna hodnota je obraz chudoby oproti ktorej je taky Lunik 9 cista Kalifornia.

• 27.4.2015  08:58

plastelinovy mindfuck, ktory necha otvorene vsetky otazka a usta. wtf did I just see