muti

okres Bratislava
fanda dobrych filmov

3 body

• 3.5.2016  15:08

film je dost roztahany a je v nom vela prazdnych scen, ktore by sa dali vystrihnut. stopaz 150min je dost nerealna. snazil som sa nezaspat aj ked som to pozeral cez obed. zda sa mi ze film je vystrahou pred milostnymi pomermi. keby vo filme nik nema pomer tak nie je pribeh. skoda, dufal som ze prvy Shoheiov film co uvidim bude hodny tych 87%, ktore tu ma. nestalo sa. co potom ostatne jeho filmy ktore su v cervenych cislach?

• 1.5.2016  01:16

Šialený film o láske a chapadlach náboženských kultov. Dej je dosť crazy, plný japonského humoru a uchýliek (boner, ninja - photos of panties ), no poctivá filmarcina a odkaz sú nepopieratelne. Žánrová rozmanitosť reflektuje vnútorné rozpoloženie hlavného hrdinu Yu. Keď Yu stretáva dievča svojho života, na scénu ihneď prichádza ďalšia žena ktorá postupne rozloží celý jeho život, ba i ľuďom na ktorým mu najviac záleží. A čo na to Church Zero? Shion Sono vo vrcholnej forme! Koment: sniper18, Flipnic. Snáď raz uvidím tu 6-hodinovu verziu.

• 24.4.2016  21:10

tu mame rezisera Adama McKay, vedla sedi Selena Gomez a ja vam poviem o aky film ide. na to ze film zachytava preco sme v prdeli koli krachu na burze z roku 2008 ma film nizke hodnotenia. zeby je cas nakupovat CDOs? anyway, film je trochu roztahany s nepodstatnymi vedlajsimi dejmi (smrt brata, psycholicka), ktore keby sa vystirhnut tak by mohol mat film lepsi drive. pacili sa mi vsuvky ako zena vo vani alebo Anthony Burdain, kde sa vysvetlovali zlozite neprehladne financnicke pojmy, mohli ich dat vsak do filmu o niečo viac. pohlady a komenty na kameru a la House of Cards boli tiez fajn. vizualizacia varlat bola zvlastna, preco sa nepouzila na grafy a vyvoj na trhu? skoda premarnej prilezitosti ako okorenit formu. Nuz, Vlk z Wall Street to nie je. Ja by som to zvalil na migrantov a pouzil statne rezervy. To mi umožní predať film s AAA ratingom. ved co, aj tak nik nepojde do basy za podvod.

• 23.4.2016  00:41

Začínajúci spisovateľ sa dostáva do friendzony mladej koketnej zlatokopky, a snaží sa z nej dostať. Vo filme sa skoro nič nedeje, až na to ze sa všetko musí točiť okolo našej attention whore (v knižnej predlohe doslova) , ktorá rozdáva pusinky na všetky strany a obtaca si okolo prsta všetkých nadržaných chlapov naokolo. Vo filme si môžete všimnúť aj vtedajší všadeprítomný cigaretový lobing. Spoiler: vo filme nik nebude raňajkovať u tiffaniho :-)

• 19.4.2016  23:53

humor ozaj nesadol ani mne, to co malo byt vtipne bolo vacsinou priblble, silly. Uz ked na zaciaktu rozoberali vtip tak som mal pocit ze sledujem nevydareny nemecky pokus kopiu filmu Pulp Fiction (1994). takze co je na filme takeho originalneho a nezabudnutelneho? ukradnute auto? hlupi poskoci? posledne dni zivota stravene slobodnym pobehovanim so zbranou s nekonecno nabojmi a unikanie spravodlivosti? neviem, prislo mi to take z kazdeho nieco, komedialne casti boli malokedy vtipne a dramaticke zase neboli vobec dramaticke. mozno to bolo dobre v NDR v '97...

• 10.4.2016  00:34
    Safe (2012)

Sniper má pravdu, film mal väčší potenciál. Zaujímavé scény boli, aj konanie postáv a akcia, ale mne osobne vadil zrýchlený začiatok a tak trochu seknuty koniec. Chýbali hlášky aj pamätné scénky. Páčil sa mi ale final fight, ktorý bol /nebol. No z filmu bolo jasné že mala začne chápať čo znamená bad for Business. Som rád že to tam bolo. Ináč jednorazovka na Dajto keď nejde nič iné a vonku prší

• 30.3.2016  21:13
    Room (2015)

Som rád že som sa nechal ukecat na tento filmik. Úvod ma iritoval správaním malého ale potom to už šlo. Síce ma film ako otrleho diváka nedojal, no chápem slzave údolie naokolo. Knihu som nečítal a asi ani nebudem.

• 9.3.2016  16:14

na filme je najlepsi asi ten dej, aj ked zapletka 3 chlapi a 1 zena je dost otrepana. ako by to asi mohlo dopadnut (v mladezi pristupnom filme) inak nez odmilovsnim sa od jedneho a zamilovnaim sa do druheho. davat taketo zapletky este aj do akcnych filmov, to uz fakt neni kam ujst. suboje su doocibijuce hrane sceny kde protivnici padaju po 1 udere a niektori este pred nim. vrcholom bola scenka z polky filmu kde 1 uder 3-clennou palicou zrazil troch nepriatelov na meter vzdialenych. over the top su uz preafektovane teatralne sceny umierajucich, ktori prekonavaju aj anime. nuz ci je to uz reziserova specialita alebo 70. roky neviem, no toto sa snad dalo spravit aj doveryhodnejsie... vsetci bojuju s dykami v bruchu akoby nic, ved take zranenia nam nic nerobia. a kde boli vsetci lukostrelci? jaj s nimi by film asi nefungoval... a tie kotulania dolu kopcom su az komicke. ale toto komedia byt nemala, mam pocit... ktovie ci si niekedy pozriem remake z roku 2007 kde hra slavna trojka Andy Lau, Jet Li a Takeshi Kaneshiro, mozno ak tak koli lepsim hereckym vykonom. . snad jedine poucenie z filmu - neberte si za manzelky zeny, ktore su nadrzane na hrdinov - staci aby priisel vacsi hrdina a ujde vam s nim. a este jej to ani nebude luto, ved ona si ide za svojim... tema mi pripominala starozakonneho krala Davida; zeby opajcovany pribeh alebo opakujuca sa historia?

• 17.2.2016  12:35
    Minna! Esupá da jo! (TV seriál) (2013)

predstavte si x-menov strihnutych s american pie a dostanete celkom ideu o com tento serial je. v podstate je to japonska blbost o nadrzanych neukojenych looseroch, ktori koli tomu cim su dostanu kazdy nejaku superschopnost vdaka kozmickej nahode. cele je to ale len dobre zrezirovane. mam pocit ze Shion Sono prehral stavku a musel sfilmovat nejaku volovinu, ktora sa bude tocit prednostne okolo nazizania pod sukne a obtieranie sa o cokolvek co pride pod ruku. ako, pozerat sa to da, lebo samotny dej je zaujimavy a aj kvalitnu filmarcinu citit, no to je tak vsetko. japonskeho divneho humoru tu je az az. ze predlohou je manga (2009-ongoing) je citit na kazdom kroku a v kazdej scene, postavay vystupuju skor komixovo nez realne. otazka na zaver: keby v sebe objavit superschopnost, sli by ste zachranit svet alebo sa najprv pozriet do dievcenskej satne? We are all ESP!

• 14.2.2016  19:11

zaciatok je taky hlupy, hlavna hrdinka je cela divna a zakomplexovana, vobec by mi nevadilo ak by sa utopila v jazere. avsak so zmenou prostredia prichadza aj vnutorna zmena a Anna sa stretava so zahadnou cudzinkou Marnie. ku koncu uz divak tusi kolko bije a kam cely pribeh smeruje, no to az tak nevadi. krasna animacia, Ghibli je Ghibli

• 14.2.2016  19:06

tak uz viem preco sa mi tato cast pacila najmenej zmena rezisera. precheatovany Ogami s infinite ammo, autoaim, autokill je samozrejme neporazitelny. no tentokrat az prilis. a ti alpini a sankari na konci, to uz bol joke

• 10.2.2016  16:41
    Válka skladů (TV pořad) (2010)

Former "Storage Wars" star Dave Hester is suing A&E and alleging that significant aspects of hit reality show are fake, Deadline reports. According to the lawsuit obtained by Deadline, Hester claims that "Storage Wars" producers plant expensive items -- such as a BMW, or a newspaper announcing Elvis' death -- in storage lockers that its stars are supposed to be blindly bidding on. "['Storage Wars'] regularly 'salts' the storage lockers that are the subject of the auctions portrayed on the Series with valuable or unusual items to add dramatic effect, even going so far as to stage entire storage units," the suit reads. UPDATE: Radar Online reports that there are a series of emails and receipts that can help prove Hester's claims, which were true especially during the first season of "Storage Wars," a source claims. "There are invoices, checks and other documentation where the production company actually compensated cast members for supplying items that were planted in the lockers and then 'discovered' on camera," the source told Radar. The source says during Season 1 of "Storage Wars," producers asked some cast members to provide interesting items that they'd plant in lockers. The production company paid them a rental fee for using their items, according to the source. Thus there are emails, receipts and reimbursement checks that were exchanged. Another insider told Radar, "There are so many people who know what was going on, so many people who were eyewitnesses to the show being rigged anditems planted that it's hard to understand how the network and production company will be able to stick to their denials about that." Hester claims that he was fired from the show for complaining about the shady practice, and is seeking $3.5 million in damages.

• 6.2.2016  19:52

mozem povedat ze tato cast je zatial najlepsia. krasna dezerterka bojujuca hore bez, nepoctivy klan snaziaci sa o vylepsenie si sovjho renome, hypnotizujuci borec s iluzornym(?) ohnivym mecom, buddha ninja, ozbrojeny baby cart, synacik s pohladom veterana a malovravny najomny vrah. pekne postavy ktorych osudy a pohnutky odhalujeme pocas celeho filmu ako aj wtf kulturne momenty z ktorych pada sanka. skusenejsi divak citi z filmu komixovu predlohu. koment: Flipnic

• 27.1.2016  11:43
    Paprika (2006)

takze tymto filmom sa inspiroval slavny Inception. do deja ma to vtiahlo ako do akehosi sna. paradne postavy, plynutie deja, zapletky... este ked mate spankovy deficit tak to nabera na dalsich rozmeroch.

• 27.1.2016  11:35
    Waterboys (2001)

lahky film pre nenarocneho divaka, ktory by som odporucil vsetkym co by chceli skusit nieco z japonskej kinematografie. zvlastny namet a dej, zvlastne postavy, zvlastny humor, zvlastne dilemy...

• 14.1.2016  21:16
    Hua pi (2008)

skvely film, skvely sountrack: Jane Zhang - Painted Heart.

• 10.11.2015  09:39
    Spectre (2015)

keby nebol film taky predvidatelny a keby Bond nebol taky terminator tak by to snad bolo aj lepsie. ale ked vyjde z tohto celeho bez skrabanca, pistolkou striela vrtulniky, od pasa striela na prvu supu zabijakov (ktori jeho nie a nie trafit) tak mam pocit ze pozeram videohru na easy level a so zapnutymi cheatmi. Bondovi vsetci skacu do rany, vzdy hadze sestky, na ruke ma esa a este ani operacie nedopadnu v jeho neprospech. otazky typu preco vsetko vybuchne a kde su rakuski dedincania uz vlastne ani nie su take dolezite. takymto trendom neviem co bude musiet byt nabuduce. snad zaujimavejsia bond-girl a lepsia pamatnejsia uvodna piesen? (po Skyfall bol toto fakt nezapamataniahodny song - klip bol ale super.) alebo bond na dochodku bojujuci proti temnemu sefovi senior hausu? ...obavam sa ze tentorocny mission impossible bol o kus lepsi. Spectre = slabsie 4*. koment: KarelR

• 8.11.2015  19:35
    Burnistoun (TV seriál) (2009)

dufam ze toto nepredstavuje to najlepsie zo skotskeh humoru, pretoze inak koncim. nudne, nezaujimave, amaterske, trapne. koli comu davam 2*?

• 30.10.2015  00:57
    Videodrome (1983)

hm a ja ze preco mi to pripomina moj oblubeny eXistenZ - oba reziroval David C. no malo to zaujimavy start ale inak nic extra. mozno na svoju dobu prelomove, ale na moj vkus prilis nerozvite. je to taka Elm Street bez Freddyho. pobadal som aj par efektov pouzitych v neskorchsi Elm St - pistolvrezana do ruky, vyduvajuca sa obrazovka, interakcia s TV, opustenie reality zmenou vedomia... koment: Pomo. spoiler alert: dufalsomzenakoncivpristavepridedotejarenykdesaodohravalitievidea

• 29.10.2015  22:22

snad by som zacal tym ze obsah k filmu je spoilerom celeho filmu. bud si ho necitajte vobec alebo, ak ste ho uz precitali, si film odlozte na dobu ked si uz nebudete pamatat o com film vlastne je - ako ja. (taketo spoilery by sm zakazal, aj ked su od "oficialneho distributora"). film samotny ma pochmurnu atmosferu a nevieme co sa deje, az do samotneho zaveru filmu. preludy hlavneho hrdinu, armadne konspiracie, vietnamsky povojnovy syndrom, nekale zakutia mediciny, temne flashbacky a dystopicke flashforward, novy zivot vs stary zivot, smrt dietata, psychiater a chiropraktik, dokonca aj Santa Claus a demoni. nuz clovek ozaj nevie na com je az do zaveru. co je vlastne pricinou polutovaniahodneho osudu Jakuba? co sa nachadza na samom dne v priepasti do ktoreho vedie iba krehky rebrik? mozno by niekomu vyhovoval zaver az v potitulkovej scene alebo uplny otvoreny koniec, no ja som aj so samoyntm zaverom spokojny.

• 28.10.2015  01:23

opajcovany Monty Python's Flying Circus v australskom podani. serial je plny nekorektneho humoru a zaujatosti v niektorych skecoch. Niektorych tem sa ani nedotkli a srandu si robia len z urcitych predpisanych tem, ktore tak ramcuju celu komediu len do istych povolenych a povinnych jazd. 4 stars. rewatch: tento serial ma offensive level hodny vyhlasenia vojny (scenka unosu lietadla). nic pre urazlive povahy. posliapavanie ludskej dostojnosti a znevazovanie kulturnych rozdielov na plnej ciare.

• 18.10.2015  11:53

keby napsiali ze je to based on trues tory tak by som kludne aj uveril. celkom realisticka zapletka a twist, nejde o ziaden supernatural alebo obycajnu ducharinu. mozno sice trosku predvidatelne, ale to uz je udel skuseneho divaka :) za spracovanie a originalitu urcite 4* tak si pekne pockajte na noc, pozhasinajte svetla a uzite si to.

• 18.10.2015  11:45

fakt paradny dokument, som rad ze som si na nahodou prepol. zaujimave rozpravanie bez hluchych miest a hodina prejde akoby nic. doporucujem kazdemu, kto si chce rozsirit obzory a dozvediet sa nieco o nedavnej historii (50 rokov dozadu!), o veku kde sme schopni znicit sa jedinym stlacenim cerveneho gombika. koment: Slasher

• 14.10.2015  22:58

suhlas s Flipnicom, velmi mile prekvapenie. ako vytvorit film pre dnesneho divaka? co takto horor s realnymi ludmi? Robert Englund ako nedoceneny profi strihac filmov, ktory sa rozhodol ukoncit svoju karieru dost svojskym stylom :) snad ale len v tomto filme a dockame sa aj pokracovania. Robertovi by som doprial na stare kolena este nejaku tu skvelu rolu, v ktorej by zahviezdil.

• 12.10.2015  23:49
    Na dotek (2004)

good guy vs bad guy, good girl vs bad girl, klamstva, pravdy, nepochopenie, ziadostivost, pomsta, odpustenie, zanevretie, laska a nenavist, milenecke mnohoukolniky. kto napokon ostane s kym a kto sam? zivot kde manzelstvo a trvajuca laska nic neznamenaju pretoze na kazdej dalsej krizovatke sa vlastne lubi uz niekto iny a co bolo bolo a uz neni, vsetko vyprchalo, slova uz nic neznamenaju a vlastne ani neznamenali a musime mat to co nemame. koniec je zaujiavy, no neprinasa nic len chlad. zachranilo to snad len hviezdne obsadenie, herci si to odmakali, no urcite si to aj uzili, wink ;)

• 2.10.2015  10:36
    IP Man (TV seriál) (2013)

v casoch Ip man serie vznikol v Cine dokonca aj 50 castovy serial, ktory zachycuje zivot hrdinu od jeho mladosti a sprevadza nas roznymi konfliktami a vyzvami ako v rodnom meste Foshan tak aj na narodnej urovni. je to sice roztahane a ustretna tema lubostneho trojuholnika je klise, ale celkovu atmosferu to velmi nekazi. pacilo sa mi, ako sa Ye Wen (Ip Man) postupne ucil rozne techniky a pritom sa dostaval do roznych potyciek a problemov, ktore chcel riesit. Prebijal sa cez obdobie zvrhnutia poslednej dynastie, Warlord era, Northern expedition, obcianska vojna medzi republikanmi a komunistami, a na zaver klasicky druha svetova vojna. ak sa vam pacili filmy a chcete viac, tak odporucam. inak je to prijemny serial s nadychom soap opera zapletok, no taktiez vyvoj samotneho jrdinu a naberanie skusenosti pri vzdy vacsich vyzvach.

• 1.10.2015  13:14

na svoju dobu to mohlo byt fajn, ale dnesny divak urcite potrebuje remake. uvidime aky bude. vo filme mi velmi vadil strih, ktory urezaval mnoho zaujimavych scen.

• 24.9.2015  20:12

na to ze malo ist o zaver filmu mi to prislo dost odflaknute. aha cerviky, uz ich neuvidite, aha netopiere, uz ich neuvidite. tu su trolovia ktorych zabijete jednou ranou (v panovi prstenou jedneho zabijali azda cely suboj) - skratka cim vacsi tym skor zomrie..., tu su orcovia, ktorym brnenie nikdy nepomaha, aha legolas skakajuci po padajucich skalach a la supermario, elf-dwarf crossbreed theory, trpaslici kral, ktory necuva nikoho a vlastne sa da dokopy sam, Bilbo ktory ofajci opat Gandalfa ze uz prsten nema, velke orly ktore pridu a je hned koniec boja, nehovoriac o predvidanosti bojov (smakova smrt, orc pod ladom), trapne pokusy o vtip (trci ti suknica). nuz ked uz tocite prakticky "sestku" ak uz sa napady minu. jedinou vyhodou je azda absencia prazdnych scen, ako v jednotke kde sa prvu hodinu nic nedialo. ocenujem zavrecne prepojenie s panom prstenov.

• 13.9.2015  13:10

ak clovek nema velke ocakavania tak nebude sklamany. nuz pozerat sa to da. vo finale som si vsimol vykradacku Jackieho Chana (New Police Story) kde ma velitel zasahovky porazit v istych disciplinach zapornaka a tym zachranit vzdy nejakeho svojho clena timu.

• 29.7.2015  23:39

HK sa nezastavi pred nicim. minimalne nie v 1990's. spoiler alert: ak si myslite ze pride borec aby zachranil sputane dievcatko volajuce o pomoc tatinka ktory je sputany oproti nej tak sa mylite. pride iba nemilosrdny plamen a dievcatko zomrie strasnou smrtou. tak v tomto US moze stiahnut chvost a odist sa niekam zahrabat.