muti

okres Bratislava
fanda dobrych filmov

3 body

• 25.12.2016  21:53

Pepinec má pravdu, film možno zobrazil náhody aby pôsobili vierohodne ako zázrak, ale bol som ochotný prizmurit oko. Pekná oddychovka podľa skutočnej udalosti.

• 23.12.2016  12:09
    Au coeur du Vatican (TV film) (2013)

Výborný dokument kde uvidíte z každého rožku trošku. Vďaka rtvs za odvysielanie

• 18.12.2016  21:26

Rewatch - Super kultový film s úžasným obsadením. Poctivá filmarcina, poctivé herecké výkony. Ak sa po tomto filme nestanete fandou Audrey, tak je niečo spatne :-) 24h-výlet princeznej v Ríme je plný dobrodružstva a zábavných momentov a nesplnených želaní bez protokolu. Romantický film pri ktorom sa viackrát pristihnete že sa usmievate ako malý ;-) ale pozor, môže sa stať že keď budete zlí, Tak princezná sa mozno na trón už ani nevráti. Is Princess sick? Yes, she is love sick <3

• 16.12.2016  20:50

Zaujímava romantická dráma o zámene identít a crazy eyes. Určite sa oplatí vidieť. Čo sa mi ale nepáčilo je ze postavy vyťahujú mobily keď sa im to hodí, inak majú všetci pevnú linku. Tento film sa mal akože odohrávať v ktorej dobe? Jedno zazvonenie a keď neberie tak nič? Kuk zo sprchy. Komu sa zdalo byť toto zamotane tak odporúčam film Mad Detective.

• 27.11.2016  21:40

. Mňa film zaujímal aj preto, lebo som si túto kľudnu etapu japonského života chcete pozrieť. Čo sa tam asi tak dialo? Nuž, som veľmi spokojný, aj keď som možno nepochopil všetky interné fóriky. Adrian v komente vystihol podstatu celkom presne

• 30.10.2016  22:23

Mexický Divoký západ nie je žiadna sranda - ak vláda zatlači príliš, všetci tasia kolty. Dokonca aj kňazi. Neviem si predstaviť že by sa Slováci takto postavili s mečom v ruke voči komunistom. To dokážu asi iba hispanci na druhej strane zeme. Avšak násilie plodí násilie, verbuju sa všetci bojachtivi a boj za Boha dostáva úplne iný rozmer. V hre sú samozrejme aj Američania a ohrozená ropa. Skutočný príbeh. Ktorý je dobre vykresleny a človek získa nejakú predsavu čo sa tam vlastne dialo. Minutaz je dosť prísna, ale nie tak ako česká kritika na náboženské témy v kinematografii. Ako čítam pri podobných filmoch, mínusy sa dávajú predovšetkým za náboženské dialógy a témy, ktoré by chceli ľudia úplne skrtnut, najlepšie radšej vôbec nevysielat.

• 20.10.2016  19:23
    Inferno (2016)

Asi jediná vec co mi tam fakt vadila bola že všetky tajné dvere do starých chodieb boli odomknute , stačilo len chytiť kľučku a potlačiť. Úsmevné. Ináč lepší film než som čakal. Určite o triedu lepšie ako predošlý Angels and Demons

• 9.10.2016  20:19

Už po pol hodine som vedel ze jediné plusy budú za robotov a že Zvyšok je obyčajný balast. Rocky 3000 je Tu! Všetko ostatné bola omáčka okolo, ktorá sa môže kľudne pretočiť.

• 8.10.2016  22:32

Áno, film je nábožensky ladený. Ak sa vám to nepáči tak ani nepozerajte. Kritizovať to je zbytočné. Vo filme ide napokon o sviatostne manželstvo takže bez náboženského nádychu to proste nejde. Až na pár zadrhelov ide o super film na tému udržania manželstva a boj on. Vzdať sa je ľahké ale udržať si toho druhého je ťažšie. Postačí na zmenu 40 dňovy recept na každý deň? Film ponúka napínavé scény zo života požiarnikov, romantiku a drámu vzťahov v kríze a samozrejme emócie. A na konci ešte menší twist. Odporúčam. Koment: Agamemnon

• 22.9.2016  17:41

suhvezdie SPL sa vracia v plnej sile, obohatene o hviezdu Tonyho Jaa a jednu prekladatelsku appku. uzijeme si kvalitne suboje bez strihu, rozne techniky a zbrane, no predovsetkym boj z blizka, past proti pasti. Film ma samozrejme aj kvalitnu krimi zapletku z prostredia obchodu s organmi, Thajskou basou a roznymi nekalymi praktikami. Hong Kong utoci, drzte sa! Ps: scény príchodu do Lotus hospital a boj s nožíkarom sa nápadne inšpirovali Matrixom

• 21.9.2016  21:57

Ako píše Film.maniac tak mozaika útokov sa skladá z mnohých častí. Komplexnosť filmu len poukazuje koľko ľudí v tom celom šlo a koľko príprav bolo potrebných. Film sa snaží nič nevynechat čo je aj na škodu. Miestami je príliš natiahnutý (167 min, srsly) a postáv je ozaj hodne. Nielen pre Indov poučný film o eskalacii násilia, o vojne v mene náboženstva a bunkách podsvetia ktorí majú možnosti aj prostriedky zdeformovat svet podľa svojich predstáv.

• 7.9.2016  20:02

Na začiatok tvorby dobré. outsider si plní sen o surfovaní napriek rôznym prekážkam . On je hluchý, ona tiez. Veľa toho nenahovoria, ale ani nie je treba. Ich vzťah je ale akýsi nejasný. Film doladuje príjemná hudba ako vlny na mori

• 16.8.2016  21:46

V tomto filme bolo snáď všetko. Ľudské dilemy, ba dokonca aj tá hlavná. Niektoré situácie snáď nemuseli, ale to by snáď už aj chýbalo. Pozrieť si tento film po kúpeľnej soli by bol snáď neznesiteľný zážitok :-o

• 11.8.2016  19:48

Naj scéna bola keď si Joker prišiel po Quinn (tá ťahá snáď celý film), podobných scén som ale čakal viacej. Celkom to tam ťahala aj postava Enchantressky ktorej sila ale ku koncu rapídne klesla, asi koli jedinému možnému happy endu. Will Smith hra naj nájomného vraha ktorý je ale charakter a kladas? To mi nevychádza... Slasher má pravdu, za nevyužitý potenciál by mal niekto zaplatiť. Vysoké očakávania ostali nenaplnene. Škoda... Druhý deadpool sa nekonal. Na to ze išlo o film pre fanúšikov tak docela prepadák. Ale pozerať sa to akosi dalo...

• 1.8.2016  08:31

Skvelá Komédia ktorú ocenia najmä ľudia pracujúci v kancelárii po ktorom sa potuluju pseudosefovia ktorí nemajú do čoho pichnúť a ich jedinou prácou je delegácia práce na podriadených. Vtipné scény môžu vzniknúť aj z maličkostí ako napr nevratena zošívačka :-) koment: užívateľ H34D. zamietnuta zaujimavost: céna kde sa Peter po vložení kódu do PC snaží vyhnúť šéfovi nápadne pripomína scénu z filmu Matrix (tiež z roku 1999), kde si agenti prichádzajú po Nea a ten nepozorovane uniká.

• 25.7.2016  22:21

Takéto filmy bývajú prinajhoršom za 80% parádnym mixom vtipov a zrkadlových vtipov medzi zvieratami a ľuďmi. Na plný počet v tejto karagotii potrebujete určite o niečo viac. Je to azda hlboká šifra že nie všetci Arabi sú teroristi (savage Predators), cigáni zlodejmi alebo starý známy policajný príbeh so začínajúcou kadetkou Sandrou Bullock? Alebo k tomu treba až jednu kokumbijsku gazelu a pár hitov do rádia? Asi sa stanem policajtom :-) rewatch: stále plný počet

• 18.7.2016  17:29

riadne uzavretie trilogie ako sa patri - roboti, mimozemstania, virus. Proste - koniec sveta vo velkom. alebo to bolo vlastne cele inak? Kto je ten Champion of Justice a kto ten zabudnuty zapornak bez mena? sokujuce odhalenie identity Tomodaciho prichadza az na samotny zaver. Ak si myslite ze vasa hudba nic nezmeni tak sa mylite - v niekom zanecha hlboku stopu a pomoze mu najst zmysel zivota.

• 13.7.2016  20:27

Dvojka dopĺňa jednotku ako dokonalá skladačka. Tajomné miesta z jednotky, ktoré si ani nepamätate, lebo neboli podstatne, sú teraz kľúčové témy a dokresľuju príbeh. Nové nenahradzuje staré, ale vylepsuje ako zmutovany virus. V hlavnej roli Kanna Endo, neter "teroristu Kenjiho", ktorý vypustil do Tokia balón smrti. Ten osudny deň si pripomíname ako "Bloody New year", deň kedy sa naplnilo Kenjiho apokalypticke proroctvo z detstva . Aký bude Tomodaciho ďalší ťah, ked už teraz vládne ľuďom ako Vodca? Môže ešte nejak posilniť svoju pozíciu vodcu nabozenskeho kultu? Áno môže. Prichádza s Novou knihou proroctva, ktoru napisal este v detstve. Tato Nova kniha obsahuje aj jedno proroctvo, v ktorom má byť Záchranca zabitý Atentátnikom. Plánuje Tomodaci ako Záchranca, zomrieť? Alebo planuje zabiť Záchrancu, ktory by vedel ukončiť činnosť Kultu odhalením a konfrontovanim jej vodcu? A akú úlohu v tom má kultista zodpovedny za smrt Donkeho a revolucionarka odporu Kanna Endo?

• 12.7.2016  14:17

ako mali chlapci si v bunkri vymysleli plan ako sa znovu raz stretnu a zachrania svet pred zlom vrazedneho kultu, ktory bude chciet znicit svet pomocou virusu. Dnes sa toto proroctvo zacina naplnat. Avsak kruh zasvatenych je uzky - niekto z partie ide po stopach detskeho proroctva a zacina smrtiacu spust. Vsetky stopy ale zatial vedu k hlavnemu hrdinovi Kenjimu, ktory si ledva vybavuje co sa vtedy vlastne stalo... na skolskej stretavke sa uz suska o tajomnom kulte a zmiznutiach jeho clenov. paradny mysteriozny film ktory spravne davkuje pribeh a odhaluje tajomstva z minulosti, pricom s anezadrzatelne blizi ku koncu 20. storocia. film evidentne podla mangy, ale inspirovany aj nabozenskou sektou vycinajucou v Japonsku na konci minuleho storocia. trilogia je neodvratitelna.

• 15.6.2016  18:07
    Ip Man 3 (2015)

long story short - pre mna taka primerana trojka (Tyson, really?). Aj ked niektore sceny boli lacne, premrstene alebo uplne nepotrebne zdoraznene. Ked tak clovek pozera na vsetky tie triesky naokolo, tak si nie je isty ci je vsetko taky hrozny cinsky šunt alebo sa reziser nudil a potreboval sa trosku rozptylit. (vsetko je hned zlomene, rozbite, prerazene a vsetci si idu akoby nic). film je predovetkym o subojoch a tieto mi prisli miestami dost nerealne. Yip Man sa ako pravy majster drzi vzadu a tak maju suboje nerealnu dlzku. suboj vo vytahu mal skoncit riadnou ranou do spanku a bolo by vymalovane. Yip nedava ziadne specialne tahy, nesnazi sa vyhrat, ale ide ako gentleman povinnych 5 krokov chrbtom k superovi a na tri sa otoci a vystreli. Jeho sukmenovec take zabrany veru nemal a vyhraval ako na beziacom pase. chapem ze filozoficky vzate pravy majster nejde kazdeho hned rozsliapat ale ked uz ide o zivot decka alebo zeny tak myslim ze by jednal priamociarejsie a so supermi by sa nehral. alebo hej? pacil sa mi namet o pravosti Wing Chun a suboji dvoch skol. Thajsky box aj Tyson boli ozivenim a priniesli aj dostatocne napatie. Plicia bola vo filme uplne zbytocna, slo o klasicky cinsky namet o skorumpovanosti britov, a vlastne vsetkych cudzincov. jednoducho povedane - gycovy akcnak s premrhanym potencialom.

• 1.6.2016  16:24

moze to byt klasika aka chce ale podla mna je to skor klasicka nuda. po dlhom case film ktory som nedopozeral a to som videl asi 70% z neho. myslim ze by to uz nevytiahol ani na priemer. okrem moznej poctivej filmarciny film nezaujme nicim. reziserovi sa pri toceni dokumentov asi dari viac...

• 1.6.2016  16:05

no konecne normalny film kde aziati neumieraju ako na beziacom pase na nejake vrodene choroby. proste film ako vystrihnuty zo zivota. spravne ujeta parta kde vsetci letia iba na tu jednu babu z celej skoly. je to proste Dievča, ktoré sme vtedy milovali. Hlavny hrdina je sice friendzoned cely cas ("thank you for liking me" hovori za vsetko) ale na svoju stredoskolsku platonicku lasku, ktora mu dala zmysel studovat, nezabuda ani ked sa ich cesty rozidu. ako by to mohlo dopadnut v paralelnom vesmire si vieme dovtipit asi vsetci. mozno by to bolo doveryhodnejsie keby kazdy druhy neni nejakym sposobom uchylak. a mozno keby sa prida par zapamataniahodnych scen a vtipnych situacii tka by to bolo aj za plny pocet. koment: sniper18

• 31.5.2016  23:27
    Drogy a.s. (TV seriál) (2010)

End to End process, fakty, detaily, výpovede z oboch strán zákona. Nezaujaty pohľad do sveta zakázaných látok. Všetko čo by človek od takéhoto seriálu čakal

• 22.5.2016  22:21
    Kuplíř (1987)

amet zaujimavy, ale podanie... prva polka bola fajn ale ta druha bola uz neskutocna nuda, akoby od ineho rezisera. uz som cakal kedy to skonci. btw kto sem hodil tento film ako komediu tak to fakt netusim.

• 21.5.2016  00:28

Lone Wolf and Cub (1972) sa môžu len čudovať tomu ako sú v HK schopní zhovadit tuto starú klasiku. Ženská nie je žiadna Anita Mui (Drunken Master 1994), avšak snaha o jej napodobenie je zjavná. Keď už nič iné, film je aspoň miestami vtipný, aj keď ide o lacnú zábavku. Filmu to ale neuberá pretože je sám plný lacných trikov. Jediný kto to berie vážne je snáď len Jet Li, ktorému asi nik nepovedal ze z toho mala byť úsmevny vodvaz.

• 19.5.2016  08:10
    Úžasné lidské pokolení (TV pořad) (2016)

Hodnotenie tretej časti Hunt

• 8.5.2016  18:48

klasicka zapletka o milostnom trojuholniku (resp 4-uholniku) a premene skaredeho kacatka (ako vzdy, staci odstranit dioptrie a zmenit uces), plus tradicny otrepany zadrhel kde jedna postava nieoc taji. anyway, postava gang bossa sa mi pacila a na nerdku som si nie uplne zvykol ale dalo sa to prekusnut. pacil sa mi obzvlast koniec kde sa konecne zjavil aj idol Andy Lau. koniec dobry vsetko dobre.

• 7.5.2016  17:26

Veľmi zaujímavý námet, žiaľ podľa tradičnej kórejskej šablóny pre romantické drámy. Hlavne postavy spolu nekomunikuju a po hodine už viete že sa to nejak skomplikuje. ved prečo sa spolu zamýšľať nad budúcnosťou keď môžme čakať až kým to neprerastie do problémov? Vo filme vidieť ako majú korejci radi cechov, čo našinca poteší. Ved stačí ísť do Prahy a človek vidí že im nie je za ťažko prejsť takú diaľku... Takze kde sa ľahko stratíte v dave? Tam kde si všetci myslia ze všetci azijati vyzerajú rovnako. Nuz trošku rasistické ale nápadité. Stolári tiež ocenia tento film, keďže sa točí okolo výroby a predaja nábytku. Ps - počas tituliek je ešte jedna scéna.

• 3.5.2016  15:08

film je dost roztahany a je v nom vela prazdnych scen, ktore by sa dali vystrihnut. stopaz 150min je dost nerealna. snazil som sa nezaspat aj ked som to pozeral cez obed. zda sa mi ze film je vystrahou pred milostnymi pomermi. keby vo filme nik nema pomer tak nie je pribeh. skoda, dufal som ze prvy Shoheiov film co uvidim bude hodny tych 87%, ktore tu ma. nestalo sa. co potom ostatne jeho filmy ktore su v cervenych cislach?

• 1.5.2016  01:16

Šialený film o láske a chapadlach náboženských kultov. Dej je dosť crazy, plný japonského humoru a uchýliek (boner, ninja - photos of panties ), no poctivá filmarcina a odkaz sú nepopieratelne. Žánrová rozmanitosť reflektuje vnútorné rozpoloženie hlavného hrdinu Yu. Keď Yu stretáva dievča svojho života, na scénu ihneď prichádza ďalšia žena ktorá postupne rozloží celý jeho život, ba i ľuďom na ktorým mu najviac záleží. A čo na to Church Zero? Shion Sono vo vrcholnej forme! Koment: sniper18, Flipnic. Snáď raz uvidím tu 6-hodinovu verziu.